1 H NED. STAATSLOTERIJ PAR ]J J Heeg toonde grote belangstelling voor zijn jubilerend Groene Kruis I Ruwe HUID, gesprongen handen, kloven? 4 I Predikbeurten Lammeren-vijfling Ingezonden Blinde solisten naar Sneek „smookten” mee Nederland van alle kant i De dames Knapenfor. Benjamin bistie 20 jier Dient elkander door de liefde Roode Kruis gaat boeken enz. inzamelen VIJF DAGEN NAAR I Gevonden voorwerpen W ymbritseradeei N.C.V.B. Heeg Schrikdraad om de ijsbaan t»- 4 «-w» "1 5 afap it ui - 2. o voor de Jaarver- een Advertentie Ingez. Mededeling, BIDDAG VOOR HET GEWAS WOENSDAG 10 MAART DONDERDAG 11 MAART WOENSDAG 10 MAART Felicitaties. DINSDAG 9 MAART Het Comité. w Advertentie I.M. •■9?e Trekkingen derde week ƒ5000; 2234 2000; 5633, 15203, Eigen geld. Nieten. Advertentie I.M. I' euilletnn schrikdraden te aan Maar juist die kleurloosheid ontsnapte ,We hebben honderd uit gepraat”, 15 wel vrienden big ven, maar ik bedoel dit: haar Maar nu werd Carla in beslag geno- pleizier doen als u mééging, u moet het Pigfalle en de Boulevard de Clichy, zo- cies krijgen waar ik ’em hebben Wil”. - - - 1 i Tri am V* a 4- aII’aamO?) ««ma a m m! a opoffering of veel P'éizier te maken was. Een stijve Wordt vervolgd te met ongeëvenaarde geneeskracht OOSTHEM. Hoge prijzen en uitgelote nrs. van te Sneek verkochte loten. 6220 6232, 6257, 6265, 7328, 7329, 14175, 14395, 19388, 19430, 20174. Verraste de vorige week een schapen moeder haar eigenaar, de heer E. Coers, Korte Vreugde alhier met vier lamme ren, nu deed er een het nog beter, een vijftal lammeren schonk zg het leven. vertrouwde met meneer „Voor het altaar?” vroeg Carla met een knipoog. me- be- be- GEREF. KERK Oudega (W.): ’s avonds 7.30 uur Ds. v. d. Plaat. 1220, 7334, 1221, 326S Vrijdag a.s. komt een groep blinde solisten een muzikale avond geven in de Geref. Kerk, Deze groep solisten staat onder leiding van een blinde dirigent, terwijl een blinde organist en pianist het muzikale gedeelte verzorgen. Het is voor de vierde maal, dat deze blinden vanuit Amsterdam naar Friesland ko men. Wij willen u gaarne opwekken deze avond te bezoeken,een bezoek dat geen Sneker zal betreuren. Een bankbiljet; terug te bekomen bij A. Teppema, Oppenhulzen 29. Evenmin onder de indruk was de heer Stollenga, het lichtelijk bejaarde ambte naartje in het nette grgze pak en met de blinkende brilleglazen en het Gro nings accent. Carla sloeg hem gade, ter wijl hij daar met rustige gebaartjes zijn brood sopte in de grote koffie-spoelkom. En ze zag hoe zijn koele, grijze ogen langs heel het gezelschap gingen, hbe ze met scherp-indringende belangstelling bleven rusten op de elegante mevrouw Perland, en na een korte aandachts- periode met geringschatting weggleden van de charmante Bella. Dit stille heer tje, dacht ze, kende zgn mensen, maar tegelijk had hij rondom zich een atmos feer, die haar niet op haar gemak stelde. Hij ging zo stil zijn gang, dat manneke, je zag of hoorde hem niet. Maar Carla kwam tot de conclusie, dat hy ze achter de ellebogen had, en toen hg een korte, algemene opmerking maakte over de koffie, antwoordde ze stijfjes. Mevrouw Perland zat naast Carla. Ze zag er weer bijzonder aardig uit in een maisgele jurk, die haar donkere teint ■voortreffelijk deed uitkomen. „Twee Oosterse schoonheden”, had Hans van haar en Carla geconstateerd. „Ik kan me vergissen”, glimlachte mevrouw Perland vertrouwelijk, „maar ik geloof dat dat vriendinnetje van u v ">r de samenleving verloren is. Dat 'i Hen de jongemens schijnt toch wel 8626 16172, 16545, 19152 1500; 1789, 2033, 3432, 4048, 5465, 6921, 7111, 7219, .712, 0644, 10058, 10433, 11571, 12079, 12758, 13817, 15187, 15203, 18542, 18615, 19781, 20643 1000; 14392 200. NED. HERV. KERK Goënga: ’s avonds 7.30 uur Ds. F. H. Kuiper. Jutrjjp: ’s avonds 7.30 uur Ds. de Noo. Oudega (W.j: 's avonds 7.30 uur Ds. van Dullemen. Oosthem: ’s avonds 7.30 uur Dr. K. H. Siccama van Sneek. Ijlst: 's avohds 7.30 uur Ds. B. Albada. Oorspronkelijk t'euilL ton door lom L o d e w y k. uit. Ja. zo was het eigenlijk wel. Zij wilde Els graag dé kans gunnen om mensen die nog tot een gezin behoren, maar de leeftijd van 21 jaar hebben be reikt, voortaan persoonlijk lid van de vereniging moeten worden. Hierover zal in een buitengewone ledenvergadering beslist moeten worden. Tot besluit werd nóg een film ver toond over het bezoek van H. M. de Koningin aan de emigranten in Canada, onder wie de heer D. L. Cnossen uit Hommerts. Men zag hem naast de Ko ningin langs zijn veestapel lopen, wat natuurlijk een buitengewone attractie voor de toeschouwers was. Na een dankwoord van de voorzitter werd deze uitstekend geslaagde avond met het zingen van het Wilhelmus ge sloten. Gaastmeer: ’s avonds 7.30 uur Ds. Boer- Hjst. WOENSDAG 10 MAART JUTRYP. Yn it lokael hold de Herf. knapenforiening „Benjamin” har jier- feest. Yn syn lepeningswurd stie de He der A. Osinga rfkes stil bij de 20 jier dy’t de forienlng nou bistien hie. Om't der hiel hwat op it programma fan ’e joun stie, makke hy it koart en liet doe de jonges it wurk fierder dwaen. De jury’s dy’t oansteld wiene foar de foar- drachtkriich en de opstelkriich, kenden de folgjende prizen ta. Foardrachten le S. H. Bouma; 2e H. Pietersma; 3e P. A. Mellema; 4e L. A. Cnossen; 5e Fr. Walstra; 6e Sj. Visser. Opstellen: le P. Sj. Wittermans; 2e A. H. Osinga; 3e S. Sj. Wittermans; 4e H. A. Osin ga; 5e L. G. Cnossen. lit jierforslach en it. forslach fan it reiske waerd yn toa- nlelfoarm troch 3 blstjürsleden nel foa- ren brocht. De joun waerd fierder folie mei in pear toanlelsketskes „Jan pak an” en „De wandelclub op stap”. Beide stlkjes waerden hiel goed spfle. Oan it ein fan ’e joun krige Ds. de Noo noch efkes it wurd, dy’t wlisde op de greate bitsjutting fan it jeugdwurk. Mei tank oan God waerd dit moajje jierfeest bisletten. Voor de afd. Sneek van de Dageraad sprak Zondag drs. H. Nauta van Gro ningen over het onderwerp „Leven op andere werelden”. In het eerste ge deelte van zjjn lezing behandelde spr., na de fundamentele aspecten van het leven besproken te hebben nl. stofwisse ling, het zich voeden en zich voortplan ten, en aangetoond te hebben dat leven immer geassocieerd is met de eiwitstof fen, de mogelijkheid van aanwezigheid van leven op de planeten van ons zonne stelsel. Spr. zette uiteen dat eiwitstoffen een waterig milieu eisen, er mogen voorts geen giftige stoffen als ammo niak in de dampkring voorkomen, de temperaturen mogen niet te hoog zgn, bg 100 0 C. worden de eiwitten al gedood en bij temperaturen onder nul zal er ook geen leven kunnen zijn omdat dan de waterige omgeving voor de eiwitstoffen gaat ontbreken. Voor hun voeding zijn de planten aangewezen up koolzuurassi- milatie, dieren op verbranding; waar dus koolzuur ontbreekt Is geen planten leven mogelijk, en dierenleven is zonder plantenleven niet mogelijk, koolzuur is dus primair voor het leven. Hier op aarde is zowel koolzuur als zuurstof het laatste Is nodig voor het dierenleven aanwezig, hier is ook geen giftige stof in de dampkring en zijn de tempe raturen noch te hoog noch te laag voor het leven. Wat nu de planeet Mars be treft, deze heeft een door het minder grote gewicht dan dat der aarde, zeer ijle dampkring, wat zeer hoge tempe- peraturen overdag, en zeer lage 's nachts betekent, zodat hier waar schijnlijk nauwelijks leven meer moge lijk is. al werden volgens een nu ver ouderd geachte theorie de op Mars waargenomen kanalen wel eens be schouwd als door super Intelligente wezens aangelegd om water van de met een zeer dunne laag ijs bedekte poolkappen in een groot bevloeiings- systeem te leiden. Men mag het mis schien zo zeggen dat in de loop der 3500 millioen jaren dat onze planeten heb ben bestaan Mars niet in staat is ge weest het leven te behouden, hoogstens zal er nog wat lagere plantengroei zgn, doch waarschijnlijk is vroeger hier ho ger ontwikkeld leven aanwezig geweest. Venus is slechts iets minder zwaar dan de aarde en heeft dan ook een zeer uit gebreide dampkring, doch het oppervlak daar is nog lang niet tot rust gekomen en de zonnestralen dringen er door de dichte dampkring niet tot de opper vlakte door, zodat daar leven nóg niet mogelijk is, eens zullen er echter op die planeet de mogelijkheden voor leven aanwezig zijn en zal er waarschijnlijk dan ook leven ontstaan. Mercurius is absoluut zonder dampkring zodat daar geen leven is en Jupiter en Satumus zijn zo zwaar en hebben een zeer dikke dampkring met zo grote hoeveelheden waterstof dat dit zich met stikstof tot ammoniak en met koolstof tot moeras? gas verbindt, giftige stoffen, welke er leven onmogelijk maken, bovendien kan de zon niet tot het oppervlak doordrin gen, er kan dus ook daarom geen leven zijn. De heer Kaspersma bood als afge vaardigde van Oudega (W.) en Gaast meer zgn gelukwensen aan. Hg herin nerde er aan, dat hg ook bij het zilveren jubileum aanwezig was en memoreerde dankbaar de prettige samenwerking met Heeg. Hij voegde aan zijn woorden een tweetal geschenken toe: een electrische klok en een portret van de Koninklijke familie, bestemd voor het Groene Kruis gebouw. De heer de Haan sprak namens de ingezetenen van Heeg en de commis sie, die in de afgelopen week een bedrag van 720 bijeen bracht dat hij nu als jubileumgeschenk aan de voorzitter ter hand stelde. Deze dankte voor deze gift, die benut zal worden voor uitbreiding van het verpleeg-materiaal. Bij dit punt deel de de voorzitter ook nog mede, dat het bestuur overweegt te bepalen, dat jonge Het zal U zeker interesseren te ver nemen hoe de opbrengst geweest is van het Roode Kruis Lectuurhuisje aan de Wip. Was het in 1952 660 kg. Tijdschrif ten 201 Boeken, daarentegen in 1953 1415 kg. Tijdschriften 4-139 Boeken. Dus aan tijdschriften ruim de helft meer, doch minder boeken en het is juist hier op dat we Uw aandacht willen vestigen. Er zijn dringend boeken nodig. Wij ge zonden, hebben ons in deze tjjd misschien nog meer dan anders bevoorrecht ge voeld boven onze zieke medemensen, die zo enorm veel moeten missen. De ge dachte komt dan naar voren; zou deze maand niet bij uitstek geschikt zijn om de boekeninzameling te stimuleren? We hebben wellicht met Sinterklaas en Kerst mis één of meer boeken gekregen, onze privé-boekenvoorraad is weer wat aan gegroeid. Welnu, laten we voor onze zie ken één of meer boeken afstaan. Maar dan ook boeken waarmee we menen een zieke te helpen, hetzij door hem of haar plezierige uren te doen doorbrengen, hetzij door hun steun te geven, hun be langstelling te wekken, wat vrolijke ont spanning te brengen, och, vult U het zelf maar verder aan. We hebben onder onze patiënten alle leeftijdsgroepen vertegenwoordigd en ook van een zeer uiteenlopende ontwikkeling. Boeken op ieder gebied, voor jong en oud, zijn dus welkom. Aan Romans, Technische Boeken en Kinderboeken bef staat op 't ogenblik wel de meeste be hoefte. Let wel, de kwaliteit gaat boven de kwantiteit. Het Roode Kruis-korps gaat enkele Zaterdagmiddagen huis aan huis inzame len. Burgers van Sneek en omstreken, we rekenen op Uw medewerking. en dan ook ontstond, waarna ’t nioh langs evolutionnaire weg, waarschijnlijk min of meer spiongsgewijs ontwikkelde van het laagste organisme langs een keten tot het hoogste, waar de mens het cul minatiepunt is, al wil spr. niet zeggen dat deze zyn hoogste perfectie heeft be reikt. Ten slotte stond spr. nog even stil bij de kwestie der vliegende schotels, welk verschijnsel spr. op het voetspoor van Amerikaanse onderzoekingen voor het grootste deel achtte te verklaren in termen van bekende dingen. Wat het kleine deel betreft dat niet verklaard is, is het mogelijk dat men met geheime wapens der grote mogendheden te doen heeft. Men is ten deze al te zeer ge neigd de voorkeur te geven aan sensa tionele en fantastische oplossingen. Maar de kans dat we hier met verschijn selen van interplanetair verkeer van super intelligente wezens van andere planeten hebben te doen is zo gering dat men haar mag verwaarlozen. Hier be- trekkeiyk dichtbij acht spr. geen leven aanwezig, dat concurrerend met het on ze zou kunnen optreden. Nadat spr. nog een aantal vragen had beantwoord, sloot voorzitter Heemstra met dank aan drs. Nauta. geschikt voor verkeer waren, erop heb ben gereden. Uit Den Haag is een groep van ongeveer 200 auto's aan het oefe nen geweest in de omstreken van Epe. De R.A.I. heeft 154.700 betalende be zoekers getrokken. Meer dan twintig wegen in de buurt van Epe zijn voor een deel ver nield, doordat militaire colonnes tijdens de dagen, dat de wegen door opdooi on- De voorzitter, de heer H. L. Poepjes, was natuurlijk danig in zijn nopjes met deze grote toeloop, en verwelkomde in het bijzonder de heer T de Groot, admi nistrateur van de Prov. Friese Vereni ging „Het Groene Kruis”, die op deze bijeenkomst een Groene Kruisfilm ver toonde, alsmede de afgevaardigden van Oudega (W.) en Gaastmeer. Na de notulen gaf zuster Postma overzicht over het afgelopen jaar, waar in zij mededeelde, hoeveel bezoeken aan zieken, voor de verzorging van babys enz. zijn gebracht. De secretaris, de heer W. ten Hoeve, gaf zijn jaarverslag en een historisch overzicht. Het hoogtepunt in het be staan van de afdeling was het jaar 19501951 toen de grote stap gedaan werd een Groene Kruis gebouw te stich ten dat bewezen heeft van groot nut voor de vereniging te zijn. Ook gaf hij een verslag over de wijkverpleging in Heeg, Oudega (W.) en Gaastmeer. De aanwezigen beloonden hem met een har- teltfk applaus voor dit mooie stuk werk. De penningmeester, de heer H. H. Schrale, en de kascommissie, bestaande uit de heren dr. v. d. Werf en Bergstra, brachten even'ens verslag uit. Nadat een klein foutje in de rekening was op- gehelderd, werd deze goedgekeurd. Ook werd de begroting voor 1954 vastge steld. Na koffie met koek (en voor de heren een sigaar) volgde de vertoning van de in Gelderland opgenomen film over het Werk van het Groene Kruis en dat van de wijkverpleegsters en de zusters. Ook hiervoor uitte de vergadering haar grote waardering. De bestuursverkiezing had een vlot verloop. In de plaats van de heren H. H. Schrale en dokter Ferwerda, die regle mentair niet herkiesbaar waren, werden gekozen de heren dokter v. d. Werf en de Vries. HEEG. Een dezer dagen kwam de afd. Heeg van de N.C.V.B. in een fees telijke jaarvergadering bijeen. Uit de jaarverslagen bleek, dat het de vereni ging goed gaat. Zij telt momenteel 57 leden en de kas sloot met een klein ba tig saldo. In de plaats van mevr, de Jongv. Veen werd tot bestuurslid ge kozen mevr. FerwerdaKlaarhamer. Met de prettige spelletjes en wat zang stukjes voor afwisseling vloog de tijd om. Het was dan ook al vrij laat toen de presidente, mej. H. van Netten, deze gezellige vergadering sloot met danke- bed. Na de pauze behandelde spr. de ver der verwijderde zonnestelsels. Het spreekt dat er op de sterren de zon nen door de hoge temperaturen geen leven mogeiyk is. Maar hebben al die andere zonnestelsels ook hun planeten? Principieel is die vraag niet ta beant woorden, want onze technische hulp middelen stellen ons niet in staat de daarvoor nodige waarnemingen te doen. Maar de nieuwste theorie omtrent het ontstaan der planeten, die de beste pers pectieven biedt, maakt het ons mogeiyk ten deze enkele veronderstellingen te uiten. Deze theorie gaat uit van de hy pothese, dat da meeste sterren eigenlijk dubbelsterren zijn, welke om elkaar draaien, beide stralen energie uit, wat echter niet eindeloos kan doorgaan. Op een gegeven ogenblik vlamt een dezer dubbelsterren zeer fel op (nova), ze springt uit elkaar en de brokstukken worden door de andere dubbelster be ïnvloed en blijven om deze draaien, waarmee dan een planetenstelsel zou zijn ontstaan. Alg deze theorie juist is moet men aannemen dat er vele plane tenstelsels bestaan, dus ook veel plane ten en onder deze zullen er dan waar schijnlijk zijn waar ongeveer dezelfde omstandigheden zullen heersen als op aarde en dus ook ieven zal zjjn, al zullen wij voorzover wij het thans kunnen over zien, dat leven nooit kunnen benaderen. Spr. behandelde nog even de vraag of het leven er op aarde is zolang deze be staat of later is ontslaan en constateer de dat volgens de nieuwste onderzoekin gen de leeftijd van de aarde ongeveer 3y2 milliard jaar is, het leven daarop ongeveer 2',2 milliard jaar, de mens is slechts ongeveer 1 millioen jaar op aarde Zich verdiepend in vragen van levensbeschouwelijke aard, verdedigde spr. als zijn mening dat het leven hier op aarde is ontstaan omdat de omstan- NIJLAND, 5 Maart. Als eerste ver eniging, na de officiële feestelijke inge bruikneming van het verenigingsgebouw hield de Vrouwenvereniging „Dient el kander door de liefde” daar hedenavond haar jaarlijkse bijeenkomst met be gunstigers. Toen de presidente, mevr. Vellinga-Bootsma de samenkomst- open de, bleeic voor deze avond zeer goede belangstelling te bestaan. Na het geza menlijk zingen van Ps. 150 1 en 3 en lezing Schriftgedeelte, sprak de presi dente een openingswoord dat eindigde met het gedicht „Als ik oud word”. Medegedeeld werd dat geschonken was voor de verloting van onbekende zijde een taart en van een paar geëmigreerde dorpsgenoten ’n oranjekoek en een paar marsepeinletters. Vervolgeng werd ten tonele gevoerd het luimige stuk „Süpen- moallenbrg”, een klucht die de zaal deed daveren van het lachen en waarin kos telijke typen voorkwamen, zoals de schoenmaker, de dominee en de arbei der. Na de pauze met lotenverkoop pre senteerde zich het „wandelend muse um”. Een zangkoortje, gevormd uit de leden der vereniging, zong zeer ver dienstelijk een 3-tal nummers. Hersen gymnastiek en uitslag verloting volg den. Vervolgens zong een der aanwezige gasten op gevoelvolle wijze een paar door haar zelf gemaakte verzen. „Op skjin papier” was de titel van het blij spel dat hierna werd vertolkt door leden der vereniging en waaruit bleek dat liegen de mensen vrijwat gemakke lijker afgaat dan waarheid spreken. „Wie doet het uit de doeken” had zeer de aandacht van de zaal en bracht ook nogal eens de lachspieren in beweging. De afgevaardigde van Folsgare bracht vervolgens de beste wensen aver van haar vereniging. Dat het gebouw 220 ruiten heeft werd door een 4-tal aan wezigen geraden en deze mochten samen een taart delen. Mevr. R. Bakker Speerstra sloot hierna deze goedgeslaag de avond met het bidden van het Onze Vader. De Herv. Mannenver. „Timotheus” alhier hield haar achtste jaarvergadering, waarbij zoals gewoon lijk ook de dames van de leden waren uitgenodigd. De Bijbelinleiding werd gehouden door de heer R. Landman, die sprak over een gedeelte uit Johannes 4>, waarna een korte bespreking volgde. De secretaris, de heer P. Fortuin, gaf een met humor gekruid jaaroverzicht. Naast de Bgbelbespreking, die steeds de hoofdschotel vormt, waren er diverse onderwerpen behandeld. De samenwer king en de sfeer op de vergaderingen was steeds prima. Het ledental liep met één achteruit. De penningmeester, de heer P. Cnossen, had zijn verslag op rijm gesteld. ’ür was nog f 9,63 in kas. Na het voorlezen van een gedicht door de heer R. Stobbe verzamelde men zich om de sjpelbak, waar Weinig punten be haald werden. Mevr, van Berkumvan der Kooij en de heer P. Fortuin wonnen tenslotte de prijzen. De rookwedstrgd, waar ook de dames aan deelnamen, werd gewonnen door de heren R. Landman en W. Veninga. Om een fruitmand en een krentebrood moest geraden worden. De gelukkigen waren B. de Jong en P. For tuin. De tractatie, bestaande uit choco lademelk met oebehoren, was prima en verhoogde de stemming. Bij monde van de heer W. Veninga werd de voorzitter, die sinds de oprichting de vereniging leidt, dank gebracht voor het vele werk en de leiding die hij geeft by de bybel- besprekingen. Hem werd een boek aan geboden. De heer Lammertsma dankte voor deze attentie en zeide dit werk steeds met het grootste genoegen hebben ■”n. dv-m Hge b.' t SNEEK, van 1 t.e.m. 6 Maart. Geboorten: Pieter Dirk z. v. Frede- rik Spoelstra en Adrlaantje Jansma van Langweer; Willem z. v. Jan Dykstra en Folkertje Haaksma; Cecilia Anna Maria d. v. Saekele Ldndman en Christina Maria Slippens; Klaas z. v. Foeke Si mon Visser en Hiske Wispelweij; Herma Geertruida d. v. Jorrit Jan van der Veen en Henriette Adriana Vis; Marijke d. v. Andreas Kuipers en IJnie Dikkerboom; Bernardus Henderikus Benedictus Ma ria z. v. Taeke Jan Jorna en Johanna Hermanna Richarda Timmer; Arnold Willem z. v. Willem Arnoldus van der Poel en Aaltje Geesje Petronella Bon- nema. Ondertrouwd: Arjen de Jong, 22 jr. en Auktje Kuipers, 16 jr.; Jacob van Wie ren. 25 jr. en Hendrikje Hielkema, 27 jr.; Willem Bruinsma, 29 jr. en Aleida Nienke Vonk, 22 jr.; Ane Arepia, 20 jr. en Geertje Tantina Bakker, 20 jr.; Cor neils Joachim Poiesz, 33 jr. en Petronel la Maria Veldman, 29 jr.; Ties Smant, 27 jr. en Janny Faber, 25 jr. Getrouwd: Johannes Slump, 25 jr. en Margje Zwolle, 25 jr.; Wjjtse Hofman, 26 jr. en Henke Osinga. 25 jr. Overleden: Engeltje Huitema, 66 jr., wed. van Wieger Bakker; Jan Kuipers, 72 jr., echtgen. van Margje Stokker; Doetje Faber, 59 jr., echtgen. van Albert van der Woude van Makkum; Marten Jorritsma, 7 weken, z. v. Jentje Poulus Jorritsma en Lena Tiesma van Hidaard; Antje Visser, 79 jr., echtgen. van Pie ter de Jong van Heeg; Antje de Neef, 84 jr., wed. van Jan Daniël de Vroedt; Rigtje Sijtsema, 60 jr., echtgen. van Egbert Jan Visser van Lemmer; Aagje Vissser, 54 jr., echtgen. van Jan Terp- stra van Hemelum; Leendert van Dig gelen, 72 jr., wedn. van Feikje Andela van Wommels. WYMBRITSERADEEL, van 28 Febr. t.e.m. 6 Maart. Geboren: Antje d. V. Feite de Vries en Hiltje Wiersma te Hommerts; Anna Maria d. V. Cornells Pieter van Andel en Anthonia Mandersloot te Scharne- goutum; André Johannes Z. V. Rein Brandsma en Susanna Catharina IJde- ma te Blauwhuis; Douwe z. v. IJke Ade- ma en Sjoerdtje van Solkema te Wol- sum; Wytze Wiert z. v. Ale Bethlehem en Baukje Bosma te Hommerts; Rita d. v. Tlnus Visser en Hainskjen Kou- wenhoven te Woudsend; Llpkje d. V. Grietzen Boersma en Antje Brouwer te Tims. Gehuwd: Ulbe Verbeek, 26 jr. te Oudega (W.) en IJtje de Boer, 24 jr. te Nijland. Overleden: te Sneek, Antje Visser, 79 jr., echtgen. van Pieter de Jong (wo nende te Heeg). Carla in een ogenblik van openhartig- kerheid, die Carla overtuigde, heid. „Dat is ook zo”, Perland even openhartig toe, „want Hans> en Frans niet zien en dat vrese- waar de liefde gaat meespreken, zwijgt ’Üke kind met die geblondeerde haren... de vriendschap. O nee”, haastte ze zich, het zou een verademing zyn. En me- hem gecharmeerd? toen ze Carla’s frons zag, „u zult altyd vrouw Perland was gezellig en geestig, reet tot de aanval 1 ”Ik doe het”, zei ze opeens, met een beste verdediging, als je werkelijk vrienden benV wif jé voor haar ongewone besluitvaardigheid, eikaars kans op geluk niet verstoren, „Hoera!” juichte haar 1 indruk op haar te maken”. richtte zijn donkere ogen op Carla, „ik nu geen schok. Haar gezicht bleef vol- „Ja”, zei Carla een beetje timide, „ik zou dat heel gezellig vinden. Want ik komen zonder uitdrukking en haar stem CHR. GEREF. KERK, SNEEK s Avonds 8 uur Bidstond voor ’t Gewas. NED. HERV. KERK, SNEEK ’s Avonds 8 uur Ds. C. G. Wiegers GEREF. KERK, SNEEK Noorderkerk: ’s avonds 8 uur Ds. J. M. Spier. Zpiderkerk: ’s avonds 8 uur Ds. E. N. van Loo. Fraaie cadeaux en een gift voor uit breiding van het materiaal. HEEG. Er bestond zulk een ongekend grote belangstelling voor de Jaarver gadering tevens gouden jublleumavond van de afd. Heeg van het Groene Kruis, die Vrjjdag in het gebouw der Ned. Herv. Gemeente gehouden werd, dat er nog een zaal by moest om alle bezoekers een behoorlijke plaats te kun nen aanbieden. te beste vriendin ommaar zg, Carla, trok zich zelf terug. En daardoor voelde ze zich plotseling wat eenzaam. „Weet u wat u moest doen?” steld§ mevrouw Perljmd voor. „Mgn man en ik wilden vandaag naar St. Germain, we gaan niet mee naar Fontainebleau met het gezelschap. Gaat u met ons mee... geloof het ook”. 1 „Dat maakt het voor u niet zo ge- uurtjes alleen te laten, en ik zou het een lend zei; „O ja? Dat zal'wel gezellig zellig, nietwaar?” ging ineVrouw Per- prettige gedachte vinden dat ze gezel- geweest zijn”. land voort, „want je bent tenslotte met schap had, met name vw gezelschap, je tweeën, en drie is te veel”. juffrouw Mertens”. Hy zei het zónder niet aan de waarneming van de op dit „Ik voel me als de derde”, bekende overdrgving, rustig maar met een ze- punt scherpzinnige Bella. dlc Cc-rio. „veiLulgde. In haar „We hebben honderd uit gepraat”, hart had ze wel zin. Los van het gezel- ging ze enthousiast verder, „en hy is stemde mevrouw schap, Els een dag de ruimte geven met werkelgk heel aardig. Maar hy iykt zo „want Hans, en Frans niet zien en dat vrese- gesloten, vindt U niet?” „Zo”, zei Carla, „dus u bent nogal van Ze ging maar di- over, dat was de 2_L__ “1 er ruimte maar. Dat mist nooit, weet je. aan de voet van de heuvel, óp de Place ’t Was wel leuk, hoor. Ik kan ’em pre- ret geweest?” informeerde Bella. 1 „Nee”, antwoordde Carla kort, „ik tot confidenties. ben naar Montmartre gewandeld, naar „Kop over bol”, smoesde ze, ,,’t is de Sacré Coeur”. eigenlijk nog een groene jongen, vindt Bella vertrok haar mond. Het idéé om zichzelf nogal belangrgk. Als je mannen daar naar boven te stiefelen en over de over zichzelf laat praten, geef ze dan de nee, protesteert u nu niet, ik zelf vind daken van^Pargs te gluren, terwyi het heel gezel' g, u zoudt my een groot pleizier doen als u meegii niet beschouwen als eén zoiets van ons, maar we zouden het erg trees, die Indo. °P prüs stellen, is het niet Jacques?” „Ik heb gisteren zo gezellig gezeten wendde ze zich tot haar echtgenoot, „als op de Place Pigalle”, vertrouwde ze juffrouw Mertens vandaag met óns mee- Carla toe, „met Frans, gaat naar St. Germain, heb jij daar be- Noordeloos”. zwaar tegen?” Carla was plotseling biy, dat ze het „Integendeel”, zei Jacques Perland en paar gisteravond gezien had. Ze kreeg) „Och”, Bella haalde de schouders op „Hoera!” juichte haar buurvrouw met een elegant gebaartje „moet je nu en dan trekt de'ene party'zich al'gauw zacht, „we maken er een gezellige dag direct van iemand gecharmeerd zyn? terug, om de ander het veld vrij te la- van en als drle ook hler te veel is> stu' Ik vind het altyd veel leuker als iemand ten. Is het zo niet?” ren we Jacques het bos in en gaan wy van my gecharmeerd is”, voegde ze er Carla staarde nadenkend voor zich getweeën fyn wat winkelen”. brutaal-openhartig aan toe. Maar nu werd Carla in beslag geno- Carla voelde een afkeer van dit ego- omen door Bella, die er in geslaagd was centrisch, verwend persoontje, maar be- deze jongeman wat nader°te°leren ken- naast haar neer te strijken. Ze zocht sloot door te zetten. Met een samen- nen En daardoor trok ze zich wat te- hulpeloos naar Els, maar die zat tegen- zweerders-air Informeerde ze half-fluis- rug.' Els zelf wilde dat niet, drong aan over haar met Hans aan haar zijde, en terend: op Carla’s gezelschap. Els was een veel wterP haar een veelbetekenende knipoog - - - - toe. „Bent u gisteren nog naar ’n caba- zó weg was dit meisje ook niet van me- - neer Frans. Haar ydelheid bewoog haar 1225, 6227, 6236, 6247, 6249, 6256 6273, 7332, 11073, 11079 11081, 11089, 11095, 11097, 11098, 11104, 14138, 14364, 14369, 14383, 14397, 14398, 1939t. 19393, 19403, 19404, 19406, 19423, 19429, 20168, 20171. OOSTHEM. Zaterdagavond werd al hier onder behoorlijke belangstelling een buitengewone ledenvergadering van de ijsclub „Ngezyi-Oosthem” gehouden, waarin de pryzen van de gehouden langebaanwedstrgd werden uitgereikt. De door het bestuur aangeschafte wis- selbeker, die aan de vereniging biyft, kwam voor een jaar in het bezit van de eerste pryswlnnaar G. Mulder, die tevens een medaille ontving. De andere pryswinnaars kregen eveneens een daille. Vervolgens werden enige stuürsvoorstellen behandeld. Het stuur wilde zo spoedig mogelijk een ba zar of speelmiddag houden, teneinde een van de leden die de club spontaan geld had geleend, te kunnen terugbetalen. Besloten werd over 14 dagen een speel middag en -avond te houden. Over een bazar zal nog nader worden beslist. Daarna kwam het probleem van al of nlet-aansluitlng by de K.N.S.B. aan de Orde. Daar de heer Bruinsma meen de dat de contributie nogal hoog is, werd besloten voorlopig nog niet tot aansluiting over te gaan. De contributie voor de jongeren werd iets verhoogd. Die van de ouderen blgft gelgk. Daar iedereen aanvulling van het bestuur noodzakeiyk achtte, benoemde het be stuur onder algehele instemming een subcommissie van 3 personen. Een moei lijk punt was de contróle van de ys- baan. Van alle kanten kan men op de baan komen, waardoor het moeilgk is contróle te houden. Na enige discussie werd besloten brengen. „Enw&s hg dat?” Ze glimlachte en die glimlach deed Bella twijfelen. Nu, richtte zijn donkere ogen op Carla, „ik nu geen schok. Haar gezicht bleef vol- nut! gezellig V111L4C11. VVO.X1L In lYUlllCll ZiUllUCl Lil LUI UtYtYlIlg CU IJCXCLA OLCIU ,7 heb m’n vrouw vandaag nog een paar was kleurloos toen ze vaag-belangstel- dl£heden waren dat het kon bestaan 2. o •p CD 0> x* E. vt C S (O 0> s n ro qL tegen rheumatische

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2