Predikbeurten 4 Kapp'e op weg naar Hollywood 1 n in Kieskring Sneek De candidate» voor de Staten verkiezingen t AGENDA Matthaus Passion Stenograferen in het Fries Nieuws Sneeker Damclub Priisfragen K. F. F. B. Kerknieuws Een jubileum Gevonden voorwerpen Bioscoopnieuws Geref. M.V. en J.V. Woudsend Zondagdienst Dokter, Apotheek en Zusters Voor opstelschrijvers Juwelendiefstal berecht Chr. Damclub De Kroonschijf „Dorpsbelang” Goënga Chr. Geref. Kerk Sneek Groene Kruis en Wijkverple- Pijn hier - scheuten daar 0 Toch twee Advertentie I.M. Oog voor PHILIA. ZONDAG 14 MAART 1954. uur 4. 's avonds 7.30 uur uur: NED. HERV. KERK. 60 Minderjarig meisje vermist. Zes rjjwielen aan het politie bureau. Vrjjz. Dem..Bond: Mr K. Bijlsma, Fra- neker; F. Schaaf, C. H. Poen, beiden te Leeuwarden; P. van der Hem, Aegum; mejuffrouw A. Bijlsma, Drachten; mi J. H. Cornells, Sneek; R. van der Geest, Leeuwarden; B. K. van den Berg, War- ga; A. G. Hibma, Midlum. 1814 Maart 1954. Vanaf Zaterdagmiddag 4 uur: Dokter R. Ubbens, Stationsstraat 27, Telef. 2555 (b.g.g. no. 3000). Apotheek Vanaf Zaterdagavond 6 uur: A. J. v. d. Sluis, Marktstraat 12. Wijkverpleging Zuster R. Posma, Willem de Zwij- gerstraat 88. Kraamverpleging Zuster W. Feenstra, Grootzand 47. BIJ BRAND. Voor brandmelding belle men steeds op nr. 3000. NED. HERV. KERK SNEEK. Voorm. 10 uur Ds. H. Sondorp. Nam. 5 uur Ds. C. G. Wiegers. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Amicitia: voorm. 10 uur Ds. G. Meijer Drees, van Grouw. op Langspeelplaten, gespeeld door ’t Concertgebouw Orkest. Partituren Matthaus Passion. ’T HUIS MET DE NOTENBALK Sneek Tel. 2279 en gelukkig zij kijkt!” Inderdaad had het bruidje haar schrik helemaal vergeten en met een stralend gezicht bedankte zij Kappie. Doch plotseling verschenen er nog meer mensen op het toneel. Van de ene kant kwam de postbode, die vol trots een ge bonden Trol de Trooster meevoerde en van de andere kant stormden twee agen ten naderbij. Yn „de Fleanende Krie” kamen trjje priisfrage.. foar. Bihalve de romanpriis- fraech, in teken- en kleurkriich foar de bern en in rebuspriisfraech. Hiel hwat janges en famkes hawwe al in kleurde print of in eigenmakke teke ning ynstjürd. It kin noch oant ein Maert. Dan sille deskundige karmasters der oer gear en wurde de prizen takend. Oansocht om sit to nimmen yn de kommisje fan karmasters binne de hea- ren S. Camping (skoallehaed en teken- learaer), H. Eldering (architekt) en J. v. d. Goot (skr. K.F.F.B.) allegearre to Huzum. De ütslach wurdt op ein April bikend makke. Alle meidoggers krjje hjiroer birjocht. It tal oplossingen fan de Frys- ke rebus (f 500 oan prizen, le priis in wike ünbisoarge fakansje foar 5 persoa- nen yn in simmerhüske to Diever) is noch net great. Wie dy to slim? Oplossingen kinne noch ynstjürd wur de oant en mei 30 April. De ütslach wurdt dan daliks bikend makke mei dy fan de kleur- en tekenkriich. Een uitstekende Engelse thriller, on der regie van Ralph Thomas. Een agent van de geheime dienst wordt na het be gaan van een vergissing uit de dienst ontslagen en krijgt een baantje bij een vlinderverzamelaar. Hier komt hij een complot op het spoor, dat de pleegdoch ter van de verzamelaar voor een moord wil laten opdraaien. David Somers, ge speeld door Trevor Howard, ontvoert het meisje (Jean Simmons) om te trachten haar onschuld te bewijzen voor ze door de politie wordt gearresteerd. Na een spannende jacht op het tweetal, die ons voert door Engelands natuurschoon en fabriekssteden, worden de eigenlijke da ders ontmaskerd. De Nederl. Wandelsport- bond heeft besloten om naast en op dezelfde tijd als de Vierdaagse te Nij megen een eigen Vier daagse te Apeldoorn te houden, maar de weg voor een compromis bljjft open Mej. G. Veninga te Beetgumermolen is geslaagd voor het examen kantoor- stenograaf in de Friese taal met 100 lettergrepen per minuut (stelsel World- Steno). Hieruit blijkt, dat het stenogra feren in deze moeilijke taal met zijn vele twee- en drieklanken zeer wel moge lijk is. Maandag 15 Maart a.s. zal het 45 geleden zijn, dat de heer H. de Leeuw, chans hoofdboekhouder bij het agent schap der Ned. Handel Mij. alhier, in dienst trad. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Woudsend: Geen dienst. IJlst: voorm. 9.30 uur Ds. H. B. Kossen. Woensdag 17 Maart a.s., 's avonds te 8 uur zal de bevestiging plaats vinden van de beroepen predikant bij de Chr. Geref. Kerk alhier, ds. N. Brandsma. Bevestiger is ds. A. Bikkes van Am sterdam, Donderdag 18 Maart, ’s avonds 8 uur hoopt Ds. N. Brandsma zijn intrede te doen. en voorspoed zult dragen”. En met een zwierige buiging gaf hij haar de steen, die hij Trol in de verwarring in het luchtschip afhandig had weten te ma ken. De tranen schoten de maat in de ogen, toen h(j naar dit gelukkige schouwspel keek en met een verheerlijkte blik mom pelde hij in zichzelf: „En dat hebben wij nu mogelijk gemaakt! Zie toch hoe blij spatten in het rond, er klonk een ont zettende slag en er vloog een donkere schaduw naar binnen, die vlak voor haar voeten terecht kwam. Het bruidje begon ta gillen. Wat was er gebeurd? Trol was met zijn auto al slingerend van de weg geraakt en precies het goede huis binnengereden en door de schok was de maat er uit ge slingerd en in de kamer terecht geko men, waar hij nu met open mond naar een gillend vrouwspersoon in een bruids japon stond te staren. Traditiegetrouw organiseert het de partement of public information van het secretariaat der Verenigde Naties ook dit jaar weer een opstelwedstrijd. De opdracht luidt ditmaal het schrij ven van een opstel van ten hoogste 2500 woorden over één der volgende onder werpen: de rol van onderwijs en opvoe ding bij de bevordering van een beter internationaal begrip en: economische ontwikkeling en wereldvrede. De twee beste Nederlandse inzendin gen worden voorgelegd aan een inter nationale jury, die zeven eerste prijzen en zes tot tien tweede prijzen zal toe kennen. De eerste prijzen bestaan uit een verblijf van vier weken op het hoofdkwartier der Verenigde Naties te New York, de tweede prijzen uit een verblijf van twee weken op een regio naal bureau van de Verenigde Naties (Genève, Bangkok, Santiago). DOOPSGEZ. GEMEENTE. Voorm. 10 uur Ds. M. v. d. Meulen. Donderdag 18 Maart: ’s avonds 7.30 Zusterkring. BAPTISTEN GEMEENTE. Kerkgebouw: Willem Lodewljkstr. Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. Jac. de Jong van Emmer-Erfscheidenveen. ’s Avonds 8 uur Jeugdpropaganda-avond in H. Visserzaal. Vrijdag 12 Maart: Bijbellezing en Bidstond. AERE PERENNIUS. Vergadering van Gelovigen. 10 uur bij eenkomst. GEREF. KERK. Oudega (W.): voorm. 9.30 uur Ds. v. d. Plaat; nam. 1.30 uur Leesdienst. WOUDSEND. De Geref. M.V. en J.V. hielden een gecombineerde jaarvergade ring met hun begunstigers. Inleidingen, zang, declamatie enz., alsmede opvoe ring van een aardig humoristisch stuk stonden op het programma. Een en an der werd keurig naar voren gebracht. De leiding was in handen van Ds. Jeisma. Het was een mooie avond en hierdoor is de band met de begunstigers weer verstevigd. mevrouw A. D. Rutkens, Leeuwarden; A. Visser, Lemmer; L. de Haam, Zwaagwesteinde; O. Poepjes, Lemmer; J. de Boer, Hoornsterzwaag; J. Posthuma de Boer, Makkum; P. Dijk stra, Nij-Beets; A. van der Bij, Harke- ma-Opeinde; mevr. J. Dijkstra—Bethle hem, Leeuwarden; P. J. H. Ammerlaan, Leeuwarden; C. Hoekstra, Harlingen; A. Prins, Franeker; mevrouw A. de Haan Brouwer, Jubbega-Schurega; C. Oppers, Haulerwijk, S. Tuinstra, St. Anna Pa rochie. C.H.U.H. M. Gerbrandij, Nijland; A. Bergsma, Huizum; J. Wijmenga, Ure- terp; mr A. Hannema, Hichtum; J. vam der Laan, Warfstermolen; D. Humalda, Koudum; R. Regnerus, Hallum; M. Mod derman, St. Johannesga; H. J. Fernhout, Buitenpost; H. Hielkema, Harich; T. Tolman, Oldeholtpade; K. de Vries, Sneek; B. Zwaagstra, Oudehaske; D. Sloothaak, Drachten; B. Regts, Frane ker; H. Eijgelaar, Heerenveen; A. Oos- terhoff, Witmarsum; H. van der Galiën, Huizum; M. S. Jaaisen, Sexbierum; L. van der Meer, Leeuwarden. K.V.P. T. van der Zee, Bolsward; Tj. de Jong, Bolsward; W. H. Kruiper, Wol- vega; dr M. P. van Buytenen, Leeuwar- Donderdag 11 Maart. Samenkomst ’s avonds 8 uur in Aere Perennius, door de Hebr. Evang. Ver. De brandweerauto was intussen nog erger gaan slingeren, want Trol de Trooster kon niets meer zien, om dat de ballon voor zijn ogen gezakt was. En hij dacht er niet aan om te stoppen. De maat had net zolang gewerkt, tot hij eindelijk zijn hoofd buiten de flarden van het luchtschip kon steken, maar toen hij zag, wat er gebeurde, deed hij zijn ogen haastig dicht. De auto slingerde dwars over de weg heen en maakte vervaarlijke capriolen en vlak voor zich uit had de maat een heleboel huizen gezien. Hij De rechtbank te Den Haag heeft een monteur veroordeeld tot twee en een half jaar gevangenisstraf met aftrek. Hij had in Rotterdam en Amsterdam met een katapult de ruiten van juwe- lierszaken stukgeschoten en zich juwe len toegeëigend ter waarde van 6700. Een glazenwasser kreeg 2 jaar met af trek omdat hij de ander naar Amster dam had gereden en zich aan heling had schuldig gemaakt. Een goudsmid kreeg wegens heling van een deel van de buit anderhalf jaar met aftrek. PINKSTER ZENDING. Voorlopig Woensdag 8 uur in Aere Pe rennius. Spr. Pastor H. Brohede. LEGER DES HEILS, Kleinzand 20. 10 uur v.m. Heiligingsdienst; 7 uur n.m. Openluchtsamenkomst Ged. Pol; 8 uur n.m. Verlossingssamenkomst. Leidster der samenkomsten: Kapiteine H. J. Aulman. JEHOVA GETUIGEN. Iedere Dinsdagavond Pleter Jelieshüs. Kleinzand en Zondagsavonds 7.3U uur. Staatk. Geref. Partij: P. v. Woerden, Akkrum; J. Verboom, Kollum; Th. Frankena, Lemmer; A. Reitsma, Zwaag westeinde. Gereformeerde kiezers: T. Holwerda, Buitenpost; H. Kooistra, Opeinde; J. Hoogland, Leeuwarden; J. L. de Jong, Hallum; R. Bosma, Haule; E. Grasdijk, Dokkum. wist natuurlijk niet, dat ze al zo dicht bij Hollywood waren, maar het was in derdaad Hollywood. En in een van die huizen zat de dochter van Siebinga in een prachtige bruids japon vol ongeduld te wachten op de diamant, die haar vader haar beloofd had. Over een paar uur zou het huwelij’: voltrokken worden en nog steeds was de steen er niet. Zenuwachtig draaide het bruidje heen en weer op haar stoel. Plotseling leek het wel, of de wereld verging. Stukken steen uit de muur In de hoofdklasse vond J. de Korte na zijn misstap van de vorige week weer het juiste pad, hetgeen ten koste ging van K. Krot, die in een moeilijke stelling weliswaar, evenals zijn tegen stander de damlijn bereikte, doch geen kans kreeg deze tot gelding te bren gen. L. Boom geraakte door spectaculair openingsspel tegen de Boer al spoedig in grote moeite, wat hem .op schijfverlies kwam te staan. Weliswaar wist hij hier na nog enige listige zetjes in de stand te weven, doch toen dit niet gelukte gaf hjj spoedig op. Hierdoor bereikte de Boer de tweede plaats, hoewel L. Wijnja en J. Nauta, welke laatste Olij’s hoop de laatste plaats te ontgaan, vrijwel tot nul reduceerde, er relatief iets gunsti ger voorstaan. De stand aan de kop is nu: de Korte 1424 pnt., de Boer 1519 pnt., J. Nauta en L. Wjjnja 1317 pnt In de eerste klasse verstevigde T. Kooproans, door van J. Wester te win nen, zijn positie aan het hoofd der rang lijst aanmerkelijk. De verdere uitslagen luidden: R. WagenaarF. Gerlofs 20, R. BoschmaD. Boot 11, P. Wensink A. Faber 11, C. SpijkerJ. de Wal 02. In de tweede klasse eindigde het be langrijk treffen Huitemav. d. Sluis in een overwinning voor laatstgenoemde, terwijl B. Couperus tegen A. Mosselaar juist iets te kort schoot, om te winnen nu Mosselaar voordien juist op tijd maatregelen kon treffen, zijn tegenstan der doorloop naar dam te verhinderen. De stand aan de kop is nu: v. d. Sluis 1522 pnt F. Couperus 12--17 pnt.. J. Batstra 1617 pnt., J. Huitema 10 15 pnt. Nu het eind in ’t zicht komt beginnen zij die zich in de onderste regionen be vinden zich ook meer te roeren. In de hoofdklas bevocht R. de Jong een ge lijk spel op G. Mulder en had zelfs met iets meer accuratesse de gehele bult kunnen binnenhalen. Niettemin blijft hij lantaarndrager doch Nijdam is niet meer ver uit de buurt daar hij nu van Dotinga verloor. L.g. wist zich hierdoor een heel eind uit de gevaarlijke zóne weg te werken. Koopmans en Bosma konden nog niet tot een definitief re sultaat komen en zullen hun partij vol gende week voortzetten. In de eerste klas rekende Swart met een zijner con currenten af, nl. G. van Oosten door de volle winst te behalen. Doch ook H. v. d. Woude won, t.w. van C. Dijkstra, zo dat de kop ongewijzigd bleef. Swart heeft twee punten minder dan v. d. Woude, doch ook drie partijen minde gespeeld zodat hij relatief er veruit het beste voorstaat. Bakker herhaalde zijn succesje van vorige week door nu van J. van Oosten te winnen. Hernaamt Koers eindigde in remise. In de tweede klas dwong Faber aan Procee remise af, hiermee P. Kroese in de kaart spe lend, die zelf van J, Elsinga won. M Sterk won van K. Dijkstra, waardoor deze heren van plaats verwisselden. Ve- nemaHeegsma leverde een goede over winning op voor Venema. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Koudum: voorm. 9.30 uur Lezen (te Ooste 59)nam. 2 uur Ds. Benschop, Bed. H. Avondmaal. OUDEGA (W.). Bij de dezer dagen ge houden stemming is tot kerkvoogd te Idzega gekozen de heer P. J. Ozinga al daar. GEREF. KERK SNEEK. Noorderkerk: voorm 9.30 uur Ds. G. J. de Leeuw, H.A.; nam. 2.30 uur Ds. E. N. van Loo, H.A.; nam. 5 uur Ds. G. J. de Leeuw, Nabetr. Zuiderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. J. M. nam. 5 uur Ds. J. M. Spier, H.A.; Spier, Nabetr. Oosterkerk: voorm. 9.30 uur Ds. E. N. van Loo, H.A.; nam. 5 uur Ds. E. N. van Loo, Nabetr. 61 Nog voor de maat goed en wel van de schrik bekomen was, zag hij plotseling Kappie uit de ravage te voorschijn komen. De ogen van de maat rolden bijna uit hun kassen, toen hij zag, hoe Kappie met een hoofs gebaar het pakje met de kostbare steen aan het bruidje overhandigde, „Ziehier mejuffrouw, het geschenk van uw vader. Ik hoop, dat ge het in geluk den; Acr. Hettinga, Cornjum; H. P. P. A. Letschert, Bolsward; B. Smeding, Leeuwarden; Tj. S. Westendorp, Wor- kum. C.P.N. C. Meijer, Sneek; A. Zand- stra, JubbegaSchurega; SchaperTolman, Sneek; Goënga: voorm. 9 uur Ds. F. H. Kuiper. Gaastmeer (3e Lijdens-Zondag): voorm. 9 uur Dr Siccama; nam. 1.30 uur Ds. Addink. Extra collecte Kerkvoogdij. Gauw: nam. 1.30 uur Ds. F. H. Kuiper. Heeg: voorm. 9.30 en nam. 1.30 uur Ds. Mr J. Schoenmaker. Jutrijp (3e Lijdens-Zondag)voorm. 9 uur Ds. de Noo; nam. 1,30 uur Ds. Albada van IJlst. Nijland: voorm. 9 uur Ds. Pettinga van Huizum; nam. 1.30 uur Ds. Prins. H. Doop. Oppenhuizen: voorm. 9 en nam. 1,30 uur Eerw. Heer H. Kooistra van Zorg- vlied (Dr.) Woensdag 17 Maart te Oppenhuizen ’s avonds 7.30 uur Bidstond v. h. Ge was. Extra collecte Diaconie. Oudega (W.)voorm. 9 en nam. 1.30 uur Ds. van Dullemen. Oosthem: voorm. 9.30 uur Ds. Prins van Nijland; nam. 1.45 uur Ds. Wiegers van Sneek. Scharnegouturn: voorm. 9.15 uur Ds. v. Andel, Catechismusprediking; nam. 1.30 uur Ds. v. Andel. Woudsend: voorm. 9.30 en ’s avonds 7.30 uur Ds. Kranendonk. IJsbrechtum: voorm. 10 uur Ds. Brink. IJlst: voorm. 9.30 uur Ds. B. Albada; nam. 2 uur Ds. de Noo van Hommerts. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Oosterdjjk 30. Voorm. 9 uur Dg. Benschop, Bed. H.A.; nam. 5 uur D^Benschop. CHR. OTREF. KERK. Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. C. van der Zaal van Harlingen. Woensdag 17 Maart ’s avonds 8 Bevestiging van Ds. N. Brandsma, door Bevestiger Ds. A. Bikker van Amsterdam. Donderdag 18 Maart ’s avonds 8 uur Ds. N. Brandsma. Intrede. GOENGA. Maandagavond werd in de consistoriekamer alhier onder voorzit terschap van de heer S. V. d. Wier Al- berda een vergadering gehouden van de vereniging „Dorpsbelang”. Na het voor lezen van de notulen bracht de penning meester, de heer Sj. Douma, verslag uit. De rekening klopte met een batig saldo. De aftredende secretaris, de heer H. Sietsma, was niet herkiesbaar. In zijn plaats werd gekozen de heer K. B. Jelle- ma, die de benoeming aannam Bij de rondvraag kwamen verschillende punten aan de orde: het beschermen van de dorpseenden in de winter, het aanbren gen van lantaarns op enige gevaarlijke plaatsen en het plaatsen van brandblus- apparaten. Na de pauze hield de heer M. Toxopeus een zeer interessante cau serie ovei’ het reddingwezen en zijn per soonlijke ervaringen daarbij, waarnaar met grote aandacht geluisterd werd. Om elf uur werd deze goed bezochte ver gadering gesloten. OUDEGA (W.). Bovengenoemde ver eniging hield haar ledenvergadering in „Ons Gebouw”. Na opening op gebrui kelijke wijze door voorzitter R. de Groot deden de secretaris en de penningmees ter verslag van hun werkzaamheden. Het aantal leden bedraagt 180, de reke ning sloot met een batig saldo van 274,74. De vergadering besloot eenpa rig de contributie met 50 te verho gen. Ook werd er nogmaals op gewezen dat alleenstaande personen boven 21 jaar lid moeten worden van het Groene Kruis. Het verslag van de zuster ver meldde dat z(j 1996 bezoeken heeft af gelegd. Het resultaat van de bestuurs verkiezing was, dat de aftredende be stuursleden mevr, de VriesMiedema en de heer C. A. Kaspersma werden her kozen. Beide namen hun herbenoeming aan. Verder werd op voorstel van het bestuur besloten nog een vrouw in het bestuur op te nemen. Hiervoor werd ge kozen mevr. G. TerpstraReijenga. Wegens afwezigheid van de magazijn meester kreeg de vergadering geen uit voerig verslag over dit werk. Alleen werd medegedeeld, dat honderd ver- pleegartikelen werden uitgeleend. Te vens werd er nogmaals op gewezen, dat deze goederen ongeschonden en in zin delijke staat moeten worden terugbe zorgd. Vervolgens werd een film ver toond, waarbij mej. Th. M. Cohen Stuart een uiteenzetting gaf over voeding en zoutloos- eten, wat met grote aandacht beluisterd werd. De vergadering, die door 60 leden was bezocht, werd daarna met dank aan God door de voorzitter gesloten. Voor de op 21 April te houden Staten verkiezingen zijn in de Kieskring Sneek 9 candidatenlijsten ingediend. Die voor de Partij van de Arbeid luidt: J. Brouwer, Leeuwarden; E. de Haan, Heerenveen; mevrouw H. L. Sikkes Hartelust, Sneek; J. W. de Visser, War- ga; Ad. Vondeling, Appelscha; mevrouw IJ. van StralenWijbenga, Grouw; J. Hepkema, Hindeloopen; H. Bangma, Oudehaske; S. de Groot, Oldeboorn; J. B. Hartstra, Lemmer; J. L. Thalen, Ol deboorn; G. van Dam, Leeuwarden; M. J. van der Zijpp, Workum; N. J. de Haan, Leeuwarden; J. de Haan, Leeu warden; J. Klaren, Oranjewoud; A. van der MeerLooijenga, Deinum; J. K. Dijkstra, Leeuwarden; J. Volbeda, Leeu warden; R. Wykstra, Leeuwarden. A. R. Partij: Mr. D. Okma, A. de Vries, beiden te Leeuwarden; drs S. van Tuinen, Dokkum; S. van Abbema, Lol- lum; W. W. van der Kam, Heerenveen; A. Wind, Oosterzee; mr A. W. Haan, Leeuwarden; A, Tjoelker, Surhuister- veen; S. de Vries, Britsum; J. Douw- stra, Drachten; P. Reitsma, Oudwoude; P. van der Mark, Sneek; A. Runia, Leeuwarden; J. R. Benedictus, Garijp; J. Duker, Sexbierum; D. Hellinga, Nij- Beets; H. Wind, Sneek; H. D. van der Goot, Oudemirdum; L. Rekker, St. Ni- colaasga; G. Griepsma, Joure. V.V.D.: J. J. G. S, Falkena, Heeren veen; J. A. van Overklift; mr B. P. van der Veen, Leeuwarden; W. van Dui nen, Franeker; W. de Jong, Oldeboorn; Th. W. Zandstra, Sneek; ir B. C. van Balen Walter, Leeuwarden; mevrouw A. G. Bontekoe-Hielkema, Oosterwolde; H. S. Kingma, St. Jacobi Parochie; A. Wa terlander, Oudehaske; mr W. Hoekstra, Joure; J. Nauta, Sneek; mevrouv. L. de Grootde Groot, Irnsum; A, H. Vis, Sneek; mr A. van der Werf, Sneek; H. van der Krieke, Akkrum; E. W. de Jong, Akkrum; P. Bosma, Sneek; IJ. Kooistra, Warga. al die vormen van Rheumatische ongemak ken kunt U met Kruschen te lijf. Berust er niet in. 't Wordt wel erger, niet beter. Begin morgen radicaal met Kruschen. Tien duizenden vonden en vinden bij Kruschen baat en verlichting iedere dag weer. Waarom zoudt U dan weerloos verder lij den. Neem ook Kruschen de kleine da gelijkse dosis en ondervindt zelf het heilzaam effect. Er gaat een kriebel door je bloed, Wanneer je dat zo leest; Een feest, dat wordt getweeën- deeld, Is véél behalve féést. t Vierdaagse feest van Nijmegen, Alom bekend, beroemd, Wordt tot een soort van spiytzwam-gang Op die manier gedoemd. Waarom elkaar de (wandel)voet Nog langer dwars gezet? Waartoe dat voet-gefoeter nog? Zó blijft de pret geen pret! We maken weer een slechte beurt, Ook internationaal; Het „Holland-op-z’n-(s)malst” verschijnt Met een vervolg-verhaal Bestuurders: water in de wjjn, Maakt deze kwestie goed; Als U ’t niet heeft, wie heeft er dan „op goede voet” 1 Donderdag 11 Maart. Voorlichtingsbij eenkomst over emigratie naar Ca nada, in Geb. Chr. Bel. te Heeg. Aanvang 7.30 uur. Vrijdag 12 Maart. Ver. „Blinden-Pen- ning” Amsterdam. Blinde solisten komen in de Noorderkerk te Sneek. ’s Avonds 8 uur. Vrjjdag 12 t.e.m. Maandag 15 Maart. Amicitia Theater, Sneek. ’s Avonds 8 uur en Zondag tevens te 5 uur: „Minderjarig meisje vermist”. Vrijdag 12 Maart. Kunst aan Allen, Sneek. Jeugdconcert ’s avonds 8 uur in de bovenzaal van „Frede- hiem”, Kleinzand 8. Zaterdag 18 Maart, ’s Avonds lezing door de heer J. G. Fijnvandraat in Aere Perennius. Zondag 14 Maart, humanistisch Ver bond Gemeenschap Sneek. Voorm. 10.30 uur in zaal Piso. Spreker de heer C. H. Schonk. Maandag 15 Maart. Roode Kruis afd. Sneek e.o. Openbare vergadering in de grote zaal van Hanenburg ’s avonds 8 uur. Spr. Dr J. Th. R. Schreuder. Maandag 15 Maart. Coöp. Boerenleen bank te Hcmmerts. Algemene Le denvergadering ’s avonds 7.30 uur in Geb. v. Chr. Belangen te Hom merts. Maandag 15 Maart. Coöp. Boerenleen bank Oppenhuizen. Alg. Ledenver gadering ’s voorm. 9.30 uur in café de Jager te Uitwellingerga. Woensdag 17 Maart. V.A.R.A. Sneek. Toumée-avond: „Over 25 jaar”. Donderdag 18 Maart. Nederl. Reisver. afd. Sneek en omstr. Feestelijke jaarvergadering ’s avonds 8 uur In zaal Piso. Tongersdel 18 Maert. Skearlnegoutum. Krite „ït Pompeblêd”. Doarpsjoun yn Gebou „Elim”. Opfiering fan „Peaske”. Jouns 7.30 üre. '■H-indag 22 Maart. Coöp. Boerenleen bank Scharnegoutum. Alg. Leden vergadering ’s voorm. 9 uur in Ho tel Hanenburg te Sneek. -ndag 22 Maart. Coöp. Boerenleen bank Scharnegoutum-Oppenhuizen. Alg. Ledenvergadering ’s voorm. 10 uur in Hotel Hanenburg te Sneek. Aangegeven in de week van 310 Maart 1954: kleine bruine portefeuille, Bram van Mourik, Schwartzenberghstr. 16; brui ne kinderwant, Dia Schreuder, Grote Kerkstraat 2; bruine wollen handschoen, Ellie van der Veld, Boschgracht 5; bank biljet, Schutter, Anna van Burenstraat 21; donkerbl. gebr. Lindbergkapje, Ot ten, Singel 59; blauwe ballpointpen, van der Werf, Kleinzand; zwarte hond, Asyl, Korte Vreugde; kinderbeursje, Postma, lepenlaan 11; want (blauw-wit) Noors patroon, de Boer, Waling Dijkstrastraat 6; rood ktoderwantje, de Groot, Eeltje Halbertsmastraat 25; zwarte haarkam, Kamstra, 2e Frittemahovenstraat 6; rode kinderwant, Jacob Reen, 3e Woud- straat 16; paar bruine kinderwanten, Kroeze, Singel 4; geruite stoffen tas, Bok, Bloemstraat 9; bruine-rode sjaal, Steensma, Napjusstraat 82; armband, Zijlstra, Kloosterdwarsstraat 1; blauw grijze bivakmuts, Huitema, Kloosterhof 23; bruine knipbeurs met inh., Nahui zen, Prins Mauritsstraat 1; muntbiljet, Witteveen, Joh. W. Frisostraat 25; rood- oranje das, Jaarsma, E. Halbertsmastr. 66; rode bal, Ringma, Napjusstraat 7; rood-bruine beurs met inh., dc Groes, 3e Woudstraat 3; kinderwant (blauw rood m. witte rand), Bruggenkamp, 4e Frittemahovenstraat 1; wollen shawl (grijs-rood), S. Gras, kamer 144, Tha- bor, Bolswarderweg; nikkelen armband, van der Valk, Lemmerweg 22; groene autoped, Scholten, a. boord Woudvaart; donkerbl. kinderwantje met rood beestje en koordje, Stoelwinder, Waterp.gracht 16; meetstok, van der Reijdt, Galigastr. 8; blauwe haarstrik, Sijbesma, E. Hal bertsmastraat 33; pan, tevens vergiet, van Vliet, Singel; muntbiljet, Mulder, Oude Koemarkt 1. Gedeponeerd tan het Bureau van poli tie: capuchon, sjaal, fietssleuteltje, want, kolenzeef, rood-groen-geel kinder wantje, sleutel, bruine alpinomuts en rood klndermutsje. Voorts bevinden zich aan het Bureau van politie een vijftal herenrijwielen en een damesrijwieL

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2