Weinig krachtsverschil bij LS.C.-G.R.C. l 4 rri Velocitas kan spoedig kampioen zijn MlSTERX fc 1 Eindelijk weer een volledig programma Mm Zwakke vleugels mede oorzaak van Sneeks nederlaag I I Onvoldoende stootkracht in de aanval van W.Z.S. PARIJS ri kale schutting met Knap óp die Goed en goedkoop! 1 de milde, geurige 60 cents cigaret AGENDA Nevobo afd. Sneek Moord Vliegramp l 12 K.H.C. leider in 3 A door nederlaag vsv DOS Volewijckers EDO Blauw Wit Go Ahead Rigtersbleek Heerenveen 't Gooi AGOVV GVAV Enschede Vitesse Sneek VIJF DAGEN NAAR Matthaus Passion Twee mooie uitvoeringen van S.S.S. A;'-/*-..A Schrale huid f ""l Geslaagde vergadering Oranjever. Nijland Sneek stelde teleur tegen ’t Gooi Beter schietend Gooi won met 3q van Olyphia kampioene RCH zeer somber uitzien. Ie G, Schol te; le. J. C. Kan; le. M. R. Korte; Maar van nog Ingez. Mededeling. Advertentie Uitslagen Friese Voetbalbond. Jun. A Balk la—ONS la 1—7. en Advertentie I.M. 17 paar V» n pi prj t ’Si’ Uitslagen 13 Maart. Dames C.Z.N. 3R.K.V.C. 2 02; 17 16 16 16 17 17 16 17 16 17 16 16 11 10 8 7 6 7 6 5 7 5 4 4 3 1 2 2 1 4 5 6 5 6 8 8 8 9 26 24 23 19 18 18 17 16 15 14 12 11 9 8 7 7 7 7 7 4 4 5 3 4 2 4 2 3 7 6 5 5 2 5 5 2 6 4 7 3 2 4 3 4 5 7 8 8 8 7 9 5 8 26 23 21 20 19 19 16 13 13 12 12 11 11 Bella weifelde een ogenblik, keek naar de groep die zich rond de geuniformeer- Ingez. Mededeling. 15— 20 16— 20 15—19 15—18 14—16 14—15 14—25 14—18 14—16 14—15 13—14 Als we eens......* Toen Bella weer in de bus zat, glim lachte ze met halfgesloten ogen. Beloof de een interessante avond te worden met James, de lange luitenant. Heel wat beter dan dat geklets op zo’n terrasje met zo’n dooie Hollander. Die Amerika nen wisten wat uitgaan was! Frans had met een half oog Bella met de Amerikaan zien praten. En toen ze in de ommuurde tuin van een schilderach tig cafeetje in het schildersdorp Barbi zon aan de koffie zaten, zag hy kans even naast haar te komen. 13— 17 11—16 14— 16 13— 14 14— 13 IN 11 FLEURIGE TINTEN MAT EN GLANZEND 43—17 35—12 34—16 29—20 32—23 25—22 21— 23 27— 21 28— 25 22— 28 23— 51 15—36 13—32 12—33 A.B.S.—S.V.C. 1 2e. i. Dijkstra. Advertentie KHC Harlingen Olyphia De Kooi Bergum Steenwijk Emmen 2 GVAV 2 O’park. 2 Sneek 2 Be Quick 2 GAVC Rood Geel BI. Boys WZS Lemmer DOG 15—14 15—13 14—13 14—11 14— 8 14— 3 13—14 13—14 12—12 12— 9 12— 6 13— 1 Bij Singapore is een Brits passagiers vliegtuig neergestort. Er zijn 31 doden, van wie 2 Nederlanders. Het vliegtuig van A-«' i—d 40 man aaT' F euillef on 36— 11 47—25 41—36 23—23 5 37—29 31—32 38—38 37— 47 23—31 25—25 19—26 25—32 17—31 21—34 hard en fraai Inschoot, 30. Sneek zak te hierna steeds verder af en daar ook ’t Gooi het verder wel geloofde, kwam het einde van deze zeer slechte wed strijd met een verdiende doch geflateer- de 30 overwinning voor de thuisclub. 4 4 7 5 6 4 5 6 1 4 4 3 3 10 6 10 De Hilversumers speelden de eerste helft met de wind in de rug en het zag er naar uit dat ze meteen ook tot scoren zouden overgaan. Reeds in de tweede minuut kregen ze een vrije trap op de rand van het strafschopgebied, maar de Hilversumse scherpschutter Poort knal de keihard tegen de lat, buiten bereik van doelman Brinksma. Even later kan- jerde Morees, de snelle en jonge Gooi- midvoor, de bal uit een goede pass van Schreuder ineens in, maar opnieuw lonk te vrouwe Fortuna naar de Friese doel man. Via de binnenkant van de paal stuitte de bal in het veld terug. Aan de andere kant trachtte Botima Mosterd te belagen, maar het bleef bij pogen, want in de Hilversumse defensie was Bak on genaakbaar en een rots in de branding. Jammer dat Hofstra niet in zijn normale vorm stak. Anders was het zeker goed gegaan met de Sneker aanvallen. In de defensie van onze stadgenoten speelde Stuut weer prima. Hij slaagde er, in sa menwerking met Smit, vele malen in de bal aan de Gooiers te ontfutselen, maar kon niet verhinderen, dat in de 18e mi- 16 12 17 10 17 17 17 17 16 17 17 15 16 17 14 15 Nu vaststaat dat ook de lange rust periode niet van invloed is geweest op de prestaties van Velocitas de groen - witten behaalden een forse 60 zege op het toch heus niet zwakke Nicator is het kampioenschap van de Gronin gers nu nog slechts een kwestie van enkele weken. Temeer omdat de concur renten voor zover we hiervan nog mogen spreken nu en dan falen. Deze keer was het Frisia dat op eigen ter rein met 21 de eer aan plaatsgenoot Friesland moest laten, waardoor Asser Boys dat in Huizum met 21 van FVC won de derde plaats van de blauwgelen overnam. Tweede bleef Achilles dat tegen Zwaagwesteinde de volle winst thuis hield. Ook hier was de uitslag 21. Verder verwisselde GRC van plaats met LSC doordat de Combinatie in het Zuidersportpark onze stadgeno ten met de oneven goal klopte. Onderaan bleef de situatie ongewij zigd. Houtigehage verloor in Groningen met 52 van Helpman. In deze wed strijd leek het er eerst op dat Boomsma c.s. hun tweede overwinning zouden be halen, daar zij twintig minuten voor het einde nog met 21 voorstonden. Een krachtig slotoffensief van de thuisclub werd de bezoekers echter nog noodlot tig. De stand is nu: L.S.C. speelde eerst met de wind in de rug, maar dat verhinderde de gasten toch niet reeds na een minuut of vier de leiding te veroveren, toen hun linksbui ten Snitzer de bal uit een voorzet van r.buiten Jager afgemeten voor z’n voet kreeg en doelman Bouma kansloos pas seerde, 01. Van krachtsverschil was verder vrij wel geen sprake. Het spel golfde op en neer ,al was het spel van de roodwitten van iets beter gehalte. De verdediging van L.S.C. moest daardoor meermalen in actie komen, maar Brouwer c.s. en niet te vergeten ipil Hofstra wisten van opruimen. Bovendien ontbrak bij de gas ten het juiste schot. Maar ook de LSC- aanvallers konden niet in hun spel ko men, daar het Groningse achter-trio steeds op tijd ingreep. Toch kregen onze stadgenoten een zeer goede kans op de gelijkmaker toen v. d. Horst de bal van af de rechtervleugel in de goede rich- Ajax Haarlem NEC DWS Wageningen Stormvogels Elinkwijk Ensch. Boys Leeuwarden Heracles Be Quick Zwolse Boys Oosterparkers 16 RCH 17 voorlopig nog wel de baas blijven, maar was niet bij machte haar eigen verde diging door tegenaanvallen te ontlasten. Acht minuten voor tijd viel de beslis sing. Bij een goed door r.buiten Stuurop genomen corner stelde doelman Faber zich verkeerd op, waardoor midvoor Brands gemakkelijk kon inkoppen, 23. Het slotoffensief van W.Z.S. kon deze achterstand niet ongedaan maken. Daar voor ontbrak de stootkracht tegen de goed sluitende verdediging van de Kampenaren, waarin vooral spil Dalsem zich onderscheidde. Van der Eist midvoor, maar Het werd 20 op Langspeelplaten, qespeeld door 't Concertgebouw Orkest. Partituren Matthaus Passion. ’T Hl)IS MET DE NOTENBALK 'neek Tel. 2279 HEEG. Vrijdag- en Zaterdagavond gaf de Chr. Gymnastiekvereniging S.S.S. alhier een uitvoering in het R.K. gymnastieklokaal. Beide malen voor een volle zaal en onder leiding van de heer H. Douma en de dames H. v. d. Velde en A. v. d. Schoot. De toeschouwers heb ben kunnen zien, dat de prestaties van S.S.S. ieder jaar beter worden. Voor de pauze traden voornamelijk de kleuters op met grondgymnastiek, brug en zang spel, afgewisseld door vrije oefeningen van de adspiranten, die nog steeds de kern van de club vormen. In de tweede helft van de avond werden aan de brug prestaties geleverd, die ver uitsteken boven die van verleden jaar. De oefe ning van mej. E. v. d. .Velde Sr. bijv, was werkelijk af en ook de leider ver toonde een paar nummers, die eveneens en zeer verdiend met luid applaus be loond werden. De dames besloten het vlot afge werkte programma met een baloefening, waarna de voorzitter, de heer W. ten Hoeve, de leider, de leidsters en het pu bliek dank bracht voor deze zeer ge slaagde uitvoeringen. In ’t bijzonder dankte hy ook de drie Jantjes, die beide malen belangloos de gezelligheid ver hoogden. Na dankgebed en het zingen van het Fries Volkslied keerde ieder voldaan huiswaarts, velen van hen bo vendien met een prijsje uit de verloting, die tjjdens de pauze ten bate van S.S.S. werd gehouden. Te Baarle-Nassau is mej. A. Martens op gruwelijke wijze vermoord in haar woning gevonden. Alles was overhoop gehaald. De vermoorde beschikte nl. over enig vermogen. NIJLAND, 11 Maart. In café Plersma vond hedenavond de jaarlijkse ledenver gadering plaats van de Oranjevereni ging. Voorzitter D. P. Cnossen sprak in zijn openingswoord zijn voldoening uit over de goede opkomst, waarna secre taris T. Vellinga de notulen las. Mede gedeeld werd dat was binnengekomen het ontwerp-statuten van de Federatie van Oranjeverenigingen in Friesland en dat aan h.h. Kerkvoogden verzocht is op 5 Mei des avonds een kerkdienst te hou den. Op 30 April, de verjaardag van H. M. Koningin Juliana, zal de muziek vereniging „Excelsior” worden verzocht een rondgang door het dorp te houden en, evenals vorig jaar, een programma van vaderlandse liederen te spelen op de brede plaats naast de dorpsherberg. In verband hiermede werd de samenzang van vorig jaar besproken, die gedeelte lijk mislukt is door het feit, dat óf door valse schaamte óf door te weinig eer bied voor onze volksliederen (onkunde mag men niet veronderstellen) meerde ren met de pet op tegen de muur leun den en niet meezongen. Gehoopt wordt dat genoemden hun houding zullen her zien en de samenzang dit jaar zal ge lukken. Na deze bespreking pas seerden jaarverslag en verslag financ. commis sie de revue. Het laatste sprak van een batig saldo en werd bij monde van de heer G. Breeuwsma uitgebracht. De penningm., de heer F. Piersma, bracht hierna zijn financ. verslag uit en hem werd décharge verleend. Naar aanlei ding van een vraag van één der leden werd medegedeeld dat men op 16-jarige leeftijd zelfstandig lid kan (moet) wor den. Bij de bestuursverkiezing werden H. Wiarda en F. Piersma herkozen. Be sloten werd dit jaar een volksfeest te organiseren. Geopperd werd op de avond van deze dag een stuk op te voeren, doch deze idee vond geen instemming. Op een desbetreffende vraag werd geantwoord dat het feest wordt georganiseerd voor de ouderen. Men wil niet treden in de rechten van het schoolbestuur. Nadat de toneel-avond van a.s. Dinsdag nog eens was besproken werd de vergadering ge sloten. In afdeling A gaf Ajax nul op het request aan Leeuwarden, dat tegen de In kampioensvorm spelende Amsterdammers reeds met rust een 40 achter stand had. Na de hervatting kwam daarin geen wijziging. Oosterparkers snoep te RCH een zeer kostbaar puntje af door 11 te spelen. Wageningen DWS eindigde in een bril en ook Elinckwyk kon het niet tot een overwinning brengen tegen het heus niet sterke Be Quick. De eindstand 11 was de juiste verhouding. Driemaal is scheepsrecht dachten NEC en Stormvogels blijkbaar en ook hier was 11 een juiste weergave van de verhouding. Heracles, dat Oorspronkelijk feuill Ion lo ii lom Lode ij K. In de reserveklassen werden maar en kele wedstrijden gespeeld. Sneek 2 ver loor aan de Lemmerweg met 42 van V.I.O.S. 2—S.V.C. Sen. 2 1—2; U.D.— Z.O.N .A. 1 2—0; C.Z.N. 1—N.O.H 0—2; V.I.O.S. 3—D.V.C. 2 0—2; C.Z.N. 2— D.V.C. 1 0—2. Heren: T.G.P. 2R.K.V.C. 2 02; D.V.C. 1—V.I.O.S. 2 2—0; U.D.2— V.I.O.S. 1 2—1; A.B.S.—S.V.C. 1 2—1; U.D. 1—R.K.V.C. 1 1—2; T.G.P. 1— N.O.H. 1 21. T.G.P. kampioen. Wie promoveren of degraderen Donderdag 18 Maart: Beslissingswed strijden in Gebouw v. Chr. Belangen. Heren 2e klas: 7— Het advies van de K.N.V.B. aan de consuls om bij het keuren van de velden met het oog op de toestand van de grasmat de uiterste voorzichtigheid in acht te nemen, was voor het Zuidersportparkzeker niet overbodig. Het werd wel ge schikt bevonden, maar toen de wedstrijd W.Z.S.—K.H.C. was afgelopen, zag het terrein er miserabel uit. De strijd zelf was aan beide kanten niet onverdienstelijk geweest. Hoewel W.Z.S. In geen 12 weken had gevoetbald, gaf ze de gasten toch goed party. Deze laatsten echter hadden een beter sluitende ploeg, terwijl die van de Wit-Zwarten nog al wat zwakke plaatsen vertoonde. Van begin af aan ontwikkelde zich dan weerskanten een aardig en enthou siast spel, hoewel de gasten iets sterker waren. Dit licht overwicht behielden ze ook een groot deel van de eerste helft. Toch kreeg W.Z.S. 't eerst succes. Theo Altenburg loste vanaf de vleugel een hard schot, dat door keeper de Leeuw slechts met de grootste moeite ten koste van een corner werd gestopt. Het direct doorop volgende schot van broer Gerard was echter raak, 10. Maar de gasten hadden hun antwoord direct klaar. Via een corner scoorde een van hun binnen- spelers van dichtbij de gelijkmaker, 11. Tot aan de doelwisseling kwam in deze stand geen verandering. Ook daarna ging de strijd aanvankelijk gelijk op, en na acht minuten was 't weer Gerard Altenburg die tot scoren kwam; zijn in drukwekkende soloren werd met een on houdbaar schot bekroond, 21. Maar daarmee had W.Z.S. ook al haar kruit verschoten. De gasten demonstreerden verder steeds een sterk overwicht. Voor lopig werd dit wel behoorlijk door de wit-zwarte verdediging afgedamd, waar bij vooral Ad Goesten en Kees Poiesz op vielen, maar één zwak moment in het doelgebied (men liet de l.binnen en cen- tervoor ongehinderd doordringen) ver oorzaakte de gelijkmaker, 22, zeer on fortuinlijk door Kees zelf gescoord. De koude Oostenwind, die over het Zuidersportpark blies, maakte het ver blijf i>Ü deze wedstrijd verre van aangenaam. Bij beide ploegen had het spel daar ook onder te lijden, zodat dat de toeschouwers al evenmin kon verwar men. Het bleek al spoedig, dat ze aan elkaar gewaagd waren en het belde Voorhoedes aan “chotvaardigheid ontbrak. Het enige doelpunt werd reeds na vier minuten gescoord en daarna bleven beide achterhoedes de aanvallers de baas. „Wat was dat voor een snuiter?” in formeerde hij schijnbaar onverschillig. „Een Amerikaanse officier”, ant woordde ze op dezelfde toon. „Nogal een Don Juan”, stelde Frans niet zonder afgunst vast. „Zeg, Bella, zullen wy vanavond „Spijt me, maar ik ben vanavond be zet”, zei ze. „En je had zo half en half met me af gesproken „Ja, zo half en half, maar ik ben van gedachten veranderd. Ik ga vanavond met James op stap. Hij haalt me met de wagen af”. Ze zei het trots, en tegelijk zo zakelyk, alsof ze dagelijks met offi cieren in wagen op stap ging. „James?” herhaalde Frans een beetje dom. „Oopeens ging hem een licht op, dathij?” wijekers te verliezen. In Velsen heeft scheidsrechter Nijs zyn handen vol gehad om de wedstrijd VSV—AGOVV tot een sportief en goed einde te brengen. Het ging er soms fel en wel eens te fel toe. Met rust was het nog 00. Daar de buitenspelers van AGOVV Looys en Beumer goed op dreef waren werd het een interessant gevecht tussen hen en doelman Van der Wind. Na de hervatting fabriceerde Verswyve- ren een prachtige goal en kort voor tijd bracht Pietje van der Kuil zijn ploeg op „rozen” door de eindstand op 20 te brengen. Blauw Wit bracht het in Groningen niet verder dan een 22 gelijk spel. GVAV dat met rust met 20 ach i stond, pakte na de hervatting veel beter aan en door omzettingen liep het veel beter in de Groningse aanval. Door Koe- kebakker en Tolmeyer werd het 20 voor de gasten maar de Grooth zorgde er met twee doelpunten voor dat een punt in Groningen bleef. EDO had aan het Mosveld weinig in te brengen tegen Volewjjckers en ver loor volkomen verdiend. DOS bleef met zeer veel moeite de baas over Enschede. Slecht voor onze stadgenoten was ten slotte de uitslag bij RigtersbleekVi tesse, welke ontmoeting met 21 door Vitesse ontmoeting werd gewonnen. Friesland LSC Helpman Nicator FRC Houtigeh. Tops panning in de derde klas. KHC’s 32 overwinning op WZS liet lang op zich wachten tot tweemaal toe hadden onze stadgenoten een voor sprong maar voor de Kampenaren had de zege het prettige gevolg dat zij de top van de ranglijst bereikten. Met medewerking overigens van Olyphia dat zo vriéndelijk was met 32 in Joure te verliezen. De toch al niet geringe span ning steeg daardoor tot het maximum. Harlingens papieren zijn na de 10 zege in Bergum weer aanmerkelijk ge stegen, doch die van Steenwijk verdwe nen nagenoeg door de 32 nederlaag, welke de roodwitten in Grouw leden. In twee gevallen in deze afdeling wa ren de consuls van mening dat het beter was voor de velden om nog niet te spe len. Het betrof de wedstrijden Black BoysRood Geel en DOGLemmer. In de res. 2e klas moest LSC 2 op Cambuur met 20 zijn meerdere erken nen in Leeuwarden 3 en in de res. 3e klas A keerde ook LSC 3 met een neder laag uit Leeuwarden terug. Nicator 2 bleef met 30 de baas. In afdeling B viel de plotselinge 21 zege van Vitesse op Rigtersbleek op. In Groningen beet GVAV fel van zich af. Zo fel, dat Blauw-Wit niet verder kwam dan een 22 gelijk spel. VSV gaat recht op het kampioenschap af door een 20 zege op AGOVV. Onze stadgenoten deden het minder goed. In Hilversum verloren ze met 30 van ’t Gooi. Sneek moet nu geducht oppassen. Go Ahead had in Heerenveen niet veel moeite om de zwak spelende ploeg van Hofma met 31 te verslaan. In Enschede waren de doelpunten goedkoop, want DOS won maar net met 43. EDO liet in Am sterdam de laatste kampioenskans ver loren gaan door met 30 van De Vole- By Ajax kon Leeuwarden geen vat kragen op het uitstekende spel van de Amsterdammers en het zou een deblacle geworden zijn als Van der Linde de Friese stopper niet zulk een soliede part(j had gespeeld. Reeds in de vijfde minuut opende Michels de score en zeven minuten later gaf hy een pass aan Huis, die er 20 van maakte. Daarna kwam van der Ley uitstekend „door”, maar doelman Pieters Graafland wierp zich met een schitterende duik voor zyn voeten. Uit een corner van Leezer werd het door Huis 30 en toen Michels de sprint won van v. d. Linde was het in de 36e minuut al 40 voor Ajax. Dat werd ook de eindstand, hoewel ook Leeuwar den in de tweede helft enige fraaie kan sen kreeg. In Heemstede vocht Oosterparkers de gehele eerste helft met de rug tegen de muur om de score zo laag mogelijk te houden. En dat gelukte behoorlijk, want met rust had RCH slechts een 10 voorsprong doof een doelpunt van de felle Honhout. Toch had RCH toen reeds een ruime voorsprong kunnen hebben, maar slecht en slordig schieten, alsmede het uitstekend verdedigen van doelman Haverkamp stonden haar successen in de weg. In de tweede helft was Ooster parkers sterker, maar de hechte defen sie van de Haarlemmers gaf geen krimp totdat acht minuten voor tyd bij een scrimmage de bal in het RCH-doel vloog. Bij Wageningen—DWS kwamen beide ploegen niet tot scoren, al waren er kansen te over. NEC verspeelde door het gelijke spel tegen Stormvogels een kostbaar punt op leider Ajax. Het was een aardige strijd maar toch hadden wy van de Nijmege- naren die in de Goffert toch altijd puike wedstrijden spelen meer ver wacht. Westers was de grote man bij de IJmuidenaren en aan hem is het dan ook te danken dat het slechts 11 werd. By Elinkwijk speelden Be Quick en de Zuilense ploeg een knappe eerste helft. Vooral de Groningers waren soms zeer fel in de aanval. Toch opende Elinkwyk door Otto Blom na ongeveer een half uur de score, maar binnen de minuut was de stand weer gelijk toen rechtsbinnen Lugthart de bal hard in schoot, 11. Na de hervatting was het spel helaas beduidend minder. Er werd slecht geplaatst en meer doelpunten kwamen er niet. Het gelijke spel gaf de verhouding dan ook goed weer. Heracles wil uit de gevaarlijke zóne vandaan, waarvoor Enschedese Boys de puntjes moest afstaan, stond deze keer geen weer op de spilplaats. voor de Heraclieden door beter aanvals- spel en goede doelpunten van Moss Van Boven. Velocitas Achilles Asser Boys 1316 Frisia Zwaagw. GRC Velocitas 2, wat ons van de withemden tegenvalt, en Be Quick 2 verloor op eigen terrein met 21 van Leeuwarden 2, ook min of meer een verrassing. De stand is: Weinig wedstrijden in de res. klassen De withemden hebben in Hilversum tol moeten betalen voor het feit dat zy verscheidene weken niet gevoetbald hebben. De Hilversumers hadden wel enige trainingswedstryden gespeeld en dat zal wel de doorslag hebben gegeven in deze ontmoeting, die een volkomen verdiende, hoewel iets geflatteerde, 3o zege voor de thuisclub opleverde. Nu ontbrak by Sneek Kootje op het appèl wegens familie-omstandigheden en dat deed aan het spel van de voorhoede geen goed. Invaller Reen was wel aardig op dreef, maar toch de geroutineer de Kootje niet voldoende vervangen. In de voorhoede deed Bouma heel aardig werk, maar hy had te weinig steun van zyn medespelers, van wie vooral Hofstra tegenviel. Al met al genomen was ’t Gooi de minst slechte van de twee, zo dat de overwinning haar ook ’t meeste toekwam. nuut een prachtige kogel van Morees doel zou hebben getroffen als doelman Brinksma de bal niet met een miracu leuze save had onderschept. Helaas kon hij de bal niet onder controle krijgen waardoor een scrimmage ontstond, waarby Schreuder de bal tenslotte over de doellijn wurmde. Even was Sneek ter neer geslagen, maar doordat de verdedi gers het hoofd koel hielden en ’t Gooi begon te knoeien, bleef het 1—0. Na deze inzinking kwam Sneek weer meer in de aanval en gevaarlijk ook, maar in het doelgebied was men de kluts hele- maaal kwijt, zodat Bak steeds een doel punt kon voorkomen. En toen linksback Smit een gemakkelyk balletje miste en Schreuder op zijn gemak kon voortzet ten, rondde Morees deze aanval af, 20. Met deze cijfers werd ook gerust. Wij vroegen ons af of Sneek het met de wind mee zou halen, maar na de her vatting bleek al gauw dat dit niet ging. Men hield de bal te hoog waardoor de wind er geregeld onder kon komen, wat funest was voor de aanval, die des ondanks iets krachtiger was dan voor de rust. Mosterd kreeg meer en meer werk, zodat het eerste Sneker doelpunt elk ogenblik kon worden verwacht. Te meer daar de uitstekend spelende Bak vermoeid raakte en ging knoeien. Maar zoals reeds vermeld het „liep” niet in de aanval van de withemden. Hun over wicht duurde ruim een half uur, maar plotseling viel ’t Gooi weer fel aan en werden de bakens verzet. En toen Schreuder weer een goede pass gaf aan Poort, gaf deze de bal door aan de snel meegekomen kanthalf Wiggem nse, die vanaf de rand van het strafschopgebied In gedachten vergeleek ze deze knap pe Amerikaan met Frans, en dan ver zonk de reisleider maar tot een simpel burgermanneke. Hier was nieuw wild, maar ze moest voorzichtig zyn. En gereserveerd, maar handig, schermde ze met de Amerikaan, die that little Dutch girl best de moeite waard vond. Ze viste uit dat hij uit Pittsburgh kwam, waar zyn vader di recteur was van een grote staalfabriek. Hij was in de oorlog geweest ook, Italië, Normandië, bij de étappe. Bella vond hem gloeiend-interessant, maar wachtte zich er wel voor het te laten merken. Eindelijk was de rondleiding afgelo pen. De gids ving zyn fooitje met efen dankbaar „Merci beaucoup, mesdames ’sieurs!” en toen stonden ze weer op het zonovergoten plein. Het hele gezelschap bestormde het ijswagentje voor het hek. Bella bleef wat achter. „Kan ik u een lift geven in mijn wa gen?” informeerde de Amerikaan. „Ik ben in gezelschap”, antwoordde Bella afwijzend, „we gaan nu naar Bar bizon”. „En waar logeert u?” „Parijs”. „Ik ook. Misschien kom ik u vanavond wel tegen „Weinig kans. Parijs is zo groot”. „Ja, het is te gewaagd om dat aan ni fp Hten”, stemde de Velocitas 2 1212 Alcides 2 13—12 Heerenv. 2 1311 L’warden 2 1311 Achilles 2 126 aardig in de buurt van de onderste plaats kwam, stuurde buurtgenoot Ensche dese Boys met een 20 nederlaag huiswaarts, terwijl Haarlem in Zwolle aiie krachten moest inspannen om een 21 zege te behalen op het lang niet slecht spelende Zwolse Boys. Het gaat er nu zo langzamerhand voor Lands- Z O.N.A.—V.I.O.S. 2 le S. v. d. Zweep; 2e. J. Witteveen. Dames 2e klas: 7.40 N.O.H.—C.Z.N. 1 2e. D. van Loo. Heren le klas: 8.20 U.D. 2—V.I.O.S. 1 2e. F. Bakker. Heren 2e klas 9.— ting schoot. De doelpaal kwam keeper Bijl echter te hulp. Maar hetzelfde deed zich even later aan de andere kant voor bij een hard schot van r.buiten Jager. Zo wisselden de kansen zich tot aan de rust af, maar al werden de aanvallen van LSC iets talrtfker, succes bleef uit, zodat met onveranderde stand gerust werd. De tweede helft bood vrijwel hetzelfde beeld. Alleen schiep LSC zich nu meer en betere kansen dan de bezoekers, die zich meer in de verdediging terugtrok ken. Toch kregen ook zij nog een opge legde kans hun voorsprong te vergroten toen hun snelle midvoor alleen voor open doel kwam te staan,. geen vijf meter afstand knalde hij hoog over de lat. Bij de voortdurende LSC-aanvallen ontstonden er ook nog enkele gevaar lijk situaties voor het doel van G.R.C. Het zwoegen van de blues werd echter niet bekroond, aoewel ze in deze periode zeker een tegenpuntje hadden verdiend. De defensie van L.S.C. liet evenmin meer een steek vallen, zodat de gasten als overwinnaars naar huis konden terug keren. stonden. Toen had Hannes veelbeteke nend met het hoofd geknikt naar het prachtige park er om heen. „Veel te mooi weer eigenlijk, om die ouwe boel te gaan bekijken”, had hy gezegd. „Hm hmEls gaf zich niet bloot. „Zouden wy op eigen houtje het park niet eens gaan bezichtigen?” stelde hy stoutmoedig voor. „Ik heb een beetje hoofdpijn gekregen 5n de bus”, fantaseerde Els, „ik blijf lie ver in de buitenlucht. Dus wat my be treft „Je zult zien hoe gauw je hoofdpijn de Fransman vergaderde. Toen ontmoet- over is”, profeteerde Hwe~ lachend, en ten haar oger. een paar uitdagend- samen slenterden ze weg en lieten het lachende bruine ogen onder kortgeknipt, paleis het paleis. donker haar. Een lange Amerikaanse Bella intussen luisterde met ’n half officier, in onberispelijk khaki met een oor naar het radde Frans van de gids, tros lintjes op de borst, had rondweg naar zijn standaard grapjes, waar de zyn rug naar de gids gedraaid en zond ene helft om lachte en de andere helft Bella een appreciërende blik toe. mee om lachte om te tonen dat ze ze Ze strafte hem af met een hooghartig begrepen hadden. Maar inmiddels hield staren, over 1 cm heen. Maar toen de ze uit haar ooghoek voortdurend de lange groepen werden verdeeld, liep Bella Amerikaan in de gaten. Ze zag hem, achter de Franse gids aan. innerlijk vermaakt, manoeuvreren, tot Frans zag haar de grote zaal inlopen, hy eindelijk, schijnbaar toevallig, naast „Ze heeft tact”, dacht hij tevreden, „en haar was. En toen de gids langwijlig ze dringt zich niet op. Héél correct”, uitleg gaf over Josephine de Beauhar- Maar het speet hem toch. Hij had haar nais, maakte hij in het Engels een wel graag eens laten horen, hoe onder- schertsende opmerking. houdend hij over Fontainebleau ver- Bella begreep dat zich hier een uit tellen kon. stekende geie'r~"',e,'T h"-* r— Fis over Fontainebleau ver- Maandag 15 Maart. Roode Kruis afd. Sneek e.o. Openbare vergadering in de grote zaal van Hanenburg ’s avonds 8 uur. Spr. Dr J. Th. R. Schreuder. Dinsdag 16 Maart. Chr. v.v. „Oranje Nassau”. Feestavond in Amicitia. Dinsdag 16 Maart. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, ’s Avonds 8 uur Lezing Dr. Ubbink over „Medische Problemen". Zaal Hanenburg. Woensdag 17 Maart. Partij v. d. Arbeid, IJsbrechtum. Propaganda-avond in café de Boer, ’s Avonds 8 uur. Woensdag 17 Maart V.A.R.A. Sneek. Toumée-avond: „Over 25 jaar”. Donderdag 18 Maart. Amicitia Theater, Sneek. ’s Avonds te 8 uur: Kon Tlki”. Donderdag 18 Maart. Voorlichtings avond met filmvertoning in zaal Hanenburg, aanvang 8 uur. Onder werp: „Welke mogelijkheden bieden Leger en Luchtmacht aan de werk nemer”. Donderdag 18 Maart. Nederl. Reisver. afd. Sneek en omstr. Feestelijke jaarvergadering ’s avonds 8 uur in zaal Piso. Tongersdel 18 Maert. Skearnegoutum. Krite „It Pompeblêd”. Doarpsjoun yn Gebou „Elim”. Opfiering fan „Peaske”. Jouns 7.30 üre. Maandag 22 Maart. Coöp. Boerenleen bank Scharnegoutum. Alg. Leden vergadering ’s voorm. 9 uur in Ho tel Hanenburg te Sneek. Maandag 22 Maart. Coöp. Boerenleen bank Scharnegoutum-Oppenhuizen. Alg. Ledenvergadering ’s voorm. 10 uur in Hotel Hanenburg te Sneek.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2