Voor het doel was de voorhoede van Sneek het hoofd kwijt Tweede misstap van Velocitas PARUS L.S.C. verspeelde het initiatief en de overwinning boven Sneek Dammen Correspondentie VIJF DAGEN NAAR Oudega (W.) Heeg 3 9-0 Nevobo afd. Sneek Klaverjassen om kampioen schap van Sneek Doelman Nota behoedde Black Boys voor een nederlaag Balk-Heeg 2 0-5 De ene aansteker werkt beter dan de andere. Er zijn nu een maal verschillen... Net als bij shag en precies zo bij vloei I Bij vloei moet U altijd denken aan de 3 verschilpunten van Mascotte, het vloei, dat beter rolt, beter plakt en beter brandt. Kwaliteits- punten die héél wat belangrijker zijn dan de vier, die deze keer in de aansteker te vinden zijn. De doelpunten waren goed koop bij O.N.S. - D.W.P. vsv DOS Blauw Wit Volewijckers Go Ahead EDO Rigtersbleek Heerenveen AGOVV GVAV Vitesse Enschede ’t Gooi Sneek D.O G. zorgt voor sensatie in 3 A Burgerlijke Stand u Harüngen nam revanche op W.Z.S. Verrassende nederlaag van V.S.V. 'jM schaap de lem op EDO, waardoor EDO nu definitief' voor de tel werd uitgeschakeld. En- Nek-aan-nek. van A heeft Ajax na een Meppel de stand geen verandering meer. Competitie Sneeker Damclub. Advertentie I.M. I1 uielleton ze het bepaald goed met ons voor”. ,We gaan ons nu eerst even wat op- HOOFDSTUK VII Wordt vervolgd. i^rps- iets na, dat ze geen van beiden precieslezend door alles heen. De ontwaakte 4 3 4 4 4 8 7 7 7 7 5 2 3 5 7 6 6 2 5 2 6 7 5 5 3 36—12 54—27 40—31 43—43 33—34 23— 24 40—41 40—48 28—26 20—26 18—31 27—34 24— 34 22—37 26 25 21 21 20 20 16 15 14 14 13 13 13 11 den „inleggen”. Deze oorverdovende be- als wen en vermaakgelegenheden, maar als j^n de woonplaats van mensen, en ontdekt lijke croissants hebben, en dan gaan we Velocitas Achilles A. Boys Z.w.einde Frisla Friesland 15 15 14 15 14 16 25 19 18 17 16 16 15 14 16 14 15 14 15 14 13 11 8 4 O.N.S. en Heeg Onze stadgenoten 17 16 16 16 15 15 13 12 12 12 11 22 20 20 19 18 16 2 1 1 4 2 1 1 0 35—24 25—11 24—16 16—14 24—25 29— 9 24—31 14—31 11—41 14 14 13 13 13 14 15 14 13 9 7 3 Bij deze in Sportcafé de Kroon gehou den wedstrijden verwierven de h.h. B. Veenstra met 20 pnt. Ie prijs; J. Dan- tuma 2e 18 pnt.; L. de Haan 3e 17 pnt.; M. Pytersen 4e 14 pnt.; B. Kamstra 5e 14 pnt.; J. Aukema 6e 12 pnt. De heer Veenstra werd dus kampioen. M. Bandstra leidt in de wedstryd om de provin ciale damtitel. 3 4 5 4 5 5 8 8 8 7 5 9 9 9 Emmen 2 GVAV 2 Sneek 2 O.parkers 2 Velocitas 2 9 9 7 5 5 5 4 2 0 20 19 15 14 12 11 9 4 0 het eerste dam is. Harlingen KHC de Kooi Olyphia Bergum Steenwijk GAVC Rood-Geel BI. Boys WZS Lemmer DOG Een aantal verslagen, sport- p" berichten moet overstaan. Red. zwak, zodat de voorhoede er vrijwel niet meer aan te pas kon komen. Verder dan enige goede kopballen van Hartkamp Sr en Haga, alsmede een hard schot vlak voor het einde an Dijkstra, konden zjj het dan ook niet brengen. En daar ook Friesland voor het doel faalde bleef de stand 32 voor de gastheren. Scheids rechter Daan leidde uitstekend. WYMBRITSERADEEL, van 14 tot en met 20 Maart. Geboren: Yeme z. v. Johannes Mees ters en Taetske Jongema te Goënga; Johannes Ane z. v. Sjoerd Douwe van den Berg en Afke Bleeker te Blauw huis; Janna Cornelia d. v. Anne van Popta en Reinskje Wassenaar te Oude ga. Gehuwd: Laas van der Wal te Han non (Canada) en Jantje Bosma te Scharnegoutum; Grietzen Zeilstra, 33 jr. te Uitwelllngerga en Geertje Fokke- ma, 33 jr. te Leeuwarden; Dirk Ruiter, 29 jr. te Bolsward en Margje Speelman, 28 jr. te Oppenhuizen. Overleden: te Blauwhuis, Harmen van der Meulen, 73 jr., wedn. van Minke Wiersma; te Abbega, Jelte Terpstra, 82 jr., wedn. van Wijtske Attema. OUDEGA (W.) Onze jongens hadden het Zaterdag maar voor ’t zeggen tegen Heeg 3. Ze wonnen nl. met 90. Oorspronkelijk feuilleton door Tom Lodewijk. 19 2 2 4 3 4 4 7 9 0 11 17 12 18 11 18 18 18 18 17 18 16 B 17 15 18 18 16 gelijk maken, 11. Toen was weer van alles mogelijk, De Groot kreeg weder om een fraaie kans, die hij ook benutte, maar dit doelpunt werd door scheids rechter Pothof, die overigens goed leid de, afgekeurd. De laatste 15 minuten zette Steenwijk alles op alles. Het doel van de Boys kwam ook herhaaldelijk in gevaar en gelukkig voor onze stadgeno ten belandde een kogel van midvoor Klein tegen de paal en schoten Bakker en Kas net over en naast. De laatste minuten verstreken onder spanning. Twee minuten voor tijd kreeg Huitinga nog een kans, maar zijn schot trof geen doel, zodat het 11 bleef. Uitslagen beslissingswedstrijden. Dames: N.O.H.—C.Z.N. 1 0—2 (C.Z.N. 1 promoveert naar de le klas). He ren: Z.O.N.A.—V.I.O.S. 2 0—2 «V.„iCK, --» - -u U.D. 2V.I.O.S. 1’2—1 (V.I.O.S. 1 de- inschoot, 10. Voor de rust kregen bei- gradeert naar 2e klas); A.B.S.—S.V.C. 1 21 (A.B.S. promoveert naar le klas) Tijdens de competitie in het Gebouw v. Chr. Belangen gevonden: 3 gymschoe nen, scheidsrechtersfluit, blouse, shirt, tien minuten gooide Black Boys er een sjaaltje, want. Zaterdagavond achtergelaten in de R.K. Meisjesschool: 2 gymschoenen, want, paar handschoenen. Terug te be- Dank zij de vaak miraculeuze wjjze waarop Nota zjjn doel verdedigde, heeft Black Boys het in zijn uitwedstrijd tegen Steenwijk tot een gelijk spel kunnen brengen. Aan het spel van de zwartjes was echter wel te zien, dat de 13 weken rust hun geen goed hadden gedaan. De Boys speelden met een invaller voor Feenstra, wiens plaats werd inge nomen door Huitinga. De eerste tien minuten verstreken met het verkennen van eikaars doel, maar in de elfde kreeg S. de Vries reeds de kans van de dag. Bij een zeer handig vrijgespeelde en daarna naar voren geplaatste bal had hij alleen keeper Mobach nog maar voor zich. Die won echter het duel, zodat deze eerste serieuze kans verloren ging. Steenwijk nam daarna het middenveld en na enige mislukte schoten boekten de gastheren succes, toen in de 25e min. de bal uit een voorzet van l.buiten Bakker voor het doel belandde en r.buiten Kist (Z.O.N.A. degradeert naar de 3e klas); uit een kluwen van spelers van dichtbij TT T~\ r» TT V z-x zw zx zx. 4nnt, zxzx4- *1 él de partijen nog enige goede kansen, maar gescoord werd er niet meer. De tweede helft bracht aanvankelijk hetzelfde spel als de eerste, maar na Eanvankeljjk leek het er op, dat de Blues, die zonder Brouwer in het veld kwamen, een vrij gemakkelijke overwin ning zouden behalen. In het eerste half uur gaven zij volledig de toon aan, en toen er 25 minuten waren gespeeld, had de uitstekend spelende Lbuiten Dijkstra al tweemaal in de roos geschoten. Maar door een fout in de verdediging verkleinde Friesland deze achterstand nog voor de rust tot 12 en in de tweede helft namen de gastheren het initiatief geheel over, zodat het voor onze stad genoten toch nog op een 23 nederlaag uitliep. Direct na de aftrap ontwikkelde LSC een fris partijtje voetbal, dat na 10 min. spelen reeds een goed doelpunt van Dijkstra opleverde, die een scherpe voor zet van rechts onhoudbaar inschoot. In het eerste half uur had Friesland al heel weinig in te brengen en het verwonder de dan ook niemand dat de voorsprong van LSC na 25 minuten werd verhoogd, toen l.buiten Dijkstra, die naar binnen was gezwenkt, voor de tweede maal in schoot. LSC bleef fel aanvallen en het was tegen de verhouding in, dat de thuisclub tegenscoorde, doordat m.voor Pieters van een dekkingsfout in de LSC-verdediging profiteerde en de stand op 21 bracht. Na de rust waren de bordjes verhan gen. Friesland werd nu sterker en de verdediging van onze stadgenoten raak te danig van de kook. Eerst veranderde Hofstra een slap schot van l.buiten Pan der van richting, waardoor Bouma werd geslagen, 22, terwijl men even later vergat aan te vallen, waardoor de thuis club de stand op 32 kon brengen. In deze periode speelden de LSC-halfs zeer Meneer Stollenga Het was voor Carla en Els vroeg dag geweest, ’s Morgens om vier uur reeds dwaalden ze in de buurt van de Rue de Rivoli, hier erg rommelig, verstopt met allerlei auto’s, karren en vehikels, die de tijd van Napoleon nog schenen te hebben beleefd. Overal stonden kisten, zakken, manden en balen. Ze waren in de geweldige winkel van voedingsmidde len beland, die aangeduid wordt als „De Hallen”, waarvan reeds vroeg in de komen bij R. de Jong, Vesperstraat 33. van de Groot kon JHuitinga de stand Deze zege van Heeg 2 is geen enkele keer in gevaar geweest. Reeds na een kwartier was de stand 30 door doel punten van A. v. d. Heide, L. Ypma en de 16-jarige C. de Jong. De laatste was de ster van het veld. Hjj passeert ge makkelijk en zijn trap is soepel. Van de rechtervleugel kwamen de ballen steeds goed voor doel, soms over alles heen naar de geheel vrijstaande linkerbuur- man. In de tweede helft deed Heeg het wat kalmer aan, maar toch Iwvam het nog tot twee treffers. Doordat de Friese kampioen P. Berg- sma (Terhorne) tegen zijn oudere broer niet verder kwam dan remise, kwam de D.C.L.’er M. Bandstra, die van K. v. d. Weg (Akkrum) won, op de eerste plaats. In het plaatseljjk treffen tussen de Boer en de Korte ging het er om, wie van beide zich het eerst zou herstellen van een zwak begin. Het was de Korte, die het duel won, doordat de Boer, bij uitzondering in hevige tijdnood verke rend hjj moest 14 zetten doen binnen een kwartier! de kans voor een voor delige remise ongebruikt liet en in stede daarvan een voor hem fatale voortzet ting deed, die verder spelen overbodig maakte. De stand aan de kop is nu: Bandstra 6 (3), P. Beergsma 5 (3), S. Talsma 3 (2), O. Visser 2 (1), R. Berg- sma en J. de Korte 3 (3). meen dat Sneek zou scoren toen Bouma op een meter afstand de bal voor het intrappen kreeg, maar nu was het de pijlsnel toeschietende linksback Veen stra die dit ten koste van een cor ner voorkwam. En Jan Hofstra had even daarna geducht pech door de bal van dichtbij in de handen van Nijenhuis te knallen. Heerenveen nam het wat kalmer op, maar de aanvallen van de „Pompeblêdden” waren todh iets ge vaarlijker en in de 19e minuut strafte Molenaar een ernstige fout van de Sne- ker doelman af met een voltreffer 03. Toch kwam Sneek weer opzetten, maar haar aanvallen misten op het juiste moment de stootkracht die tot succes had kunnen leiden. Molenaar had in middels voor natrappen een waarschu wing van de uitstekend leidende scheids rechter Horn in ontvangst moeten ne men, maar menige scheidsrechter zou hem voor deze overtreding naar de kleedkamer hebben verwezen. Heeren veen zowel als Sneek kregen nog enige goede kansen, maar daar bleef het ook bij, tot Sneek, kort voor het einde een strafschop kreeg toegewezen, waaruit de eer werd gered 13. Jammer dat ’t slot van deze overigens over ’t geheel genomen sportieve wedstrijd met een handgemeen tussen Bosma en Hofma eindigde, als gevolg waarvan de Heren- vener uit het veld werd gezonden. KHC, de leider van de derde klas, was in dit seizoen op eigen terrein nog niet geklopt. Zelfs waren tegen de Kamper verdediging in zeven thuiswedstrijden slechts twee doelpunten gescoord. Maar laat nu uitgerekend het hopeloos onder aan bengelende DOG de leiders in eigen huis met 10 slaan! Vanzelfsprekend tot groot genoegen van Harlingen, dat hierdoor èn door zijn eigen 20 zege op WZS de kop kon overnemen. Verrassingen waren ook de 20 over winning van De Kooi in Leeuwarden op Rood Geel en de 53 „uit”-zege van Bergum op Olyphia, dat het de laatste weken lelijk laat zitten. Black Boys (nummer negen op de ranglijst) ver overde door een 11 gelijk spel een punt in Steenwijk en als bewijs voor de geweldige spanning in deze afdeling mag gelden dat de zwartjes slechts èèn ver- liespunt meer hebben dan de lijstaan voerder. Lemmer verhoogde zijn pun- Doordat de bovenvermelde uitslag de Korte—de Boer tevens telde voor de competitie hoofdklasse heeft de Korte uit zijn 3 nog te spelen partijen aan 2 punten genoeg om zijn titel te prolon geren. De tweede plaats wordt thans in genomen door J. Nauta, die G. Doeven- dans geen kans gaf. L. Boom tenslotte veroverde een kostbaar punt op H. Krot, en stelde zich zodoende practisch in vei ligheid. In de eerste klasse noteerden wij de volgende uitslagen: D. Boot—R. Wage- naar 11, C. SpijkerA. Faber 20, J. de Wal—P. Jorritsma 1—1, A. Faber R. Boschma 02. Door deze uitslag delen J. Wester en P. Jorritsma thans de tweede plaats, met een achterstand van 3 punten op T. Koopmans, die bo vendien één partij minder heeft ge speeld. In de tweede klasse week B. Cou perus niet van het goede pad af en won van P. de Jong, zodoende nog een ern stige bedreiging vormend voor v. d. Sluis. De stand is hier: v. d. Sluis 22 pnt. uit 15, B. Couperus 19 pnt. uit 13, Huitema 15 pnt. uit 10. Voor het persoonlijk kampioenschap van Friesland spelen Zaterdagmiddag in café Leeuwen de Korte en de Boer, res pectievelijk tegen Dassen en v. d. Meu len, beide Van Leeuwarden, terwijl Maan dagavond a.s. resp. als tegenstarders fungeren de Leeuwarders v. d. By en Wiersma. Sneek heeft de wedstrijd tegen Heerenveen, waarnaar zo lang en met zoveel spanning werd uitgezien, met 13 verloren. Onze stadgenoten speelden compleet in hun gewone opstelling, maar de gasten verschenen in een geheel nieuwe formatie waarin Abe Lenstra de spllplaats bezette. Wie uit de eindstand de conclusie mocht trekken dat de gasten veel sterker wa ren, vergist zich. ledema en zijn mannen waren in het veld zeker niet minder. Maar als de voorhoede in de buurt van het vjjandeljjk doel was gekomen waren de spelers blijkbaar allen het hoofd kwijt. Er werd te lang getreuzeld, waar door slechts één van de vele kansen werd benut. Er was nauwelijks vier minuten ge speeld toen Heerenveens midvoor Mole naar de bal in zijn bezit kreeg en een onverwacht schot loste, dat doelman Brinksma blijkbaar totaal verraste 01. Sneek antwoordde met enige goed opgezette aanvallen, Bouma kreeg hier uit een unieke kans, maar schoot hoog over Nijenhuis’ doel. Het werd een le vendige strijd met wisselende kansen. Zo schoot de Sneker midvoor de bal hard In de goede richting, maar Nijen huis werkte het leer tot hoekschop, ter wijl aan de andere kant spil Stuut de situatie redde toen Brinksma reeds door Brandsma was gepasseerd en de bal in het doel zou verdwijnen. Beide partijen demonstreerden knap veldspel, maar voorlopig wisten de aanvallers het meestal niet verder te brengen dan tot de verdedigers. Na 25 minuten zette Abe de bal naar links. Hofma die de bal ontving, gooide hem daarna over rechts en uit de daarop volgende voorzet trof Brandsma voor de tweede maal het Sne ker doel 02. Heerenveen bleef sterk aanvallend spelen, muar steeds weer aan retourneerden de Sneek-verdedigers de bal. Verder ging een schot van Hof ma rakelings over en redde de Sneker doelman bij een door Abe genomen vrije schop de situatie ten koste van een cor ner. Zo werd met onveranderde stand gerust. Na de hervatting kreeg Sneek het windvoordeel en zette direct enige goede aanvallen op, doch steeds was er een Herenvener die haar succes in de weg stond. Wel stelde een mooie Sneek-com- binatie Hofstra in staat van dichtbij een schot te lossen, maar Nijenhuis ving de bal klemvast op. Ook dacht men alge- Toen Zaterdagmiddag op het terrein aan de Noorderhoek O.N.S. en D.W.P. al ongeveer een half uur hadden gespeeld en de stand nog steeds 0—0 was, zal zeker niemand gedacht hebben dat deze wedstrijd toch nog met de abnormaal hoge eindstand 7—4 zou eindigen. Beide ploegen speelden in deze periode ook te futloos, maar de oranjemannen herstelden zich het eerst, wat resulteer de in een fraai schot van l.binnen Van Delden, dat rakelings voorlangs ging. Aan de andere kant kreeg midvoor Ak kerman de kans toen hij alleen voor keeper Bosma wam te staan. Maar die wist door uitlopen nog te redden. Beide voorhoeden kwamen er beter in en na dat de DWP-doelman een mooie aanval van Jan Speelman had onderbroken, moest hij even daarna zwichten voor de voltreffer welke de ONS-midvoor na een afgemeten voorzet van Bosma afvuurde. O.N.3. had toen blijkbaar de smaak te pakken, want de ene bal na de andere leverde de gasten moeilijkheden op. Uit een voorzet van l.buiten van der Kamp dachten we Speelman opnieuw te zien scoren, maar hij miste op onbegrij pelijke wijze. Het werd echter toch 20, want r.buiten Koster, die naar binnen was gezwenkt, schoot wél raak. Uit een prachtige soloren van Speelman was het kort daarna al weer oké, 30, maar kort voor rust kreeg aan de andere kant r.binnen Visser ook een opgelegde kans, die hij prompt benutte, 31. Met deze stand ging de rust in. Direct nadat de strijd hervat was kwam DWP gevaarlijk opzetten en een kleine weifeling in de oranje-verdediging was voor midvoor Akkerman voldoende de achterstand tot 32 te verkleinen. Zelfs kreeg de vijandelijke rechtsbinnen ook nog de kans van de dag om de ge lijkmaker te scoren, maar in vrije posi tie schoot hij de bal hoog over. Een fraaie combinatie tussen Koster en Speelman leverde O.N.S. het vierde doel punt op, 42, doch l.half Feenstra, die mee ten aanval was getrokken, redu ceerde de stand tot 43. Toen werd het echt spannend. Met mooie open aanval len werd de oranje-veste voortdurend onder schot genomen, maar ze werd met grote hardnekkigheid door de Jong c.s. verdedigd. O.N.S. daarentegen hield het spel veel te kort en liep, mede door het opdringen van DWP, telkens in de bui- tenspelval. Toen men het meer over de vleugels gooide werden de aanvallen echter veel talrijker en gevaarlijker en kon van Delden met een tweetal fraaie doelpunten de stand opvoeren tot 63. Wel benutte de DWP-m.voor daarna nog een fout van de ONS-verdediging (64) doch kort voor ’t einde bracht van Del den de slotstand op 74. hierdoor een zeer kostbaar punt. dat er „meer gelijk dan eigen” is, ook in winkels kijken op de Champs Elysées”. Parijs! „Waarom zullen we daar niet op een Ze wandelden langs de Seine, waar op terras gaan zitten?” vroeg Carla. „Er zijn er genoeg”. „De Wagram is een standje minder en dus goedkoper”, rekende de practi- sche Els. „Waarom zou je drie kwartjes voor een kop koffie betalen als je voor delij'kheid glimmende Madame een kam uitstallingen van bloemzaden, plantjes Maa°nu ik gemerkt heb dat"die bana- Parijs moet voeden af en aan rijdt en niet duurder waren dan in Holland. De serie winkeltjes die een paradijs vorm- dat kleine winkeltje °daar er nog een zijn waren ter markt brengt. Eieren en Madame, die het nog niet druk had, in- den voor ieder die van hengelen hield. dozijn kopen. Als we dan nog eens halve schapen, tomaten en gigantische formeerde of ze Amerikanen waren, en De lucht van vochtige aarde en kruidige onverwacht honger krijgen kazen met een scherpe doordringende toen Carla moeizaam duidelijk maakte, bloembladeren vervulde de vroege mor- geur, omgeven door een witte schimmel- dat ze uit Holland kwamen, kwam een gen-atmosfeer. Politiemannen, de cape korst, aardappels en groenten, wonder- brede glimlach op het blozende gezicht over de schouder, stapten vrolijk la lijke vissen en centenaars boter, dat van de vrouw, die in een Zeeuws costuum chend naar huis na een min of meer alles werd onder luid geschreeuw en ge- een goed figuur zou hebben geslagen, zware nacht-taak, studenten discussieer- roep, geronk van motoren en wielgera- Ze riep de beide meisjes in rap Frans den fel of liepen verstrooid de krant tel aangevoerd, verkocht en weggevoerd, iets na, dat ze geen van beiden precieslezend door alles heen. De ontwaakte constateerde Els. L 2 „Dat heb ik in de Cité ook al ge- kei en kantoorTvrolijk bescheen de mor- merkt”, antwoordde Carla, „die dikke genzon de witte Triomfboog, toen schommel die ons daar bedient, heeft weer In het daglicht stapten, en honder- het bepaald goed met ons voor”. den auto’s draaiden weer hun rondjes En tevreden liepen ze verder en lang- rondom het graf van de eenzame, onbe- zaam groeide in hen het bewustzijn, dat kende soldaat, waar de eeuwige vlam Parjjs ophield een vreemde stad te zijn, nog flauw schemerend waakte. b „v.v. t rich tthric hcgc~r.cn tc •.’cclcn ,We gaan ons nu eerst even wat op- grappenmakend met elkaar afrekenden iets dat in iedere vreemde stad het ge- knappen”, stelde Els het krijgsplan vast, en elkaar verweten, dat ze elkaar wil- val is wanneer men die niet meer ziet „dan gaan Alcides 2 Heerenv. 2 L’warden 2 Achilles 2 Black Boys 2 slaagde er in niet in zijn netelige positie in de res. 2e klas te verbeteren. MSC 2 hield door een 21 zege de punten thuis. In de res. 3e klas tenslotte verloor LSC 3 zijn uitwed strijd tegen Leeuwarden 4 met 52. In de kleine eethuisjes rondom zaten ze samen met een grote kom soep voor zich. Aan een tafeltje in de hoek zaten enkele vrouwen die bij gevulde glazen uittelden wat een nacht van duister’ avontuur hen had opgeleverd, een tafel tje verder zat een eerzame vleeshande- laar een uitgebreid verhaal te vertellen aan een slaperig toeluisterende eierboer, terwijl vlak naast Els en Carla twee groezelig uitziende mannen met alpino’s op, met portefeuilles die uitpuilden van niet al te hoog gewaardeerd bankpapier, dat ze zich thuis begonnen te voelen Door de laatste uitslag is de situatie voor de hekkensluiter iets hoopvoller ge worden. FVC verloor nl. in Zwaagwest- einde met 32 en daar de Huizumers nog naar Houtigehage moeten, zit er nog een kans in voor Boomsma c.s. In de middenmoot viel GRC enkele plaat sen terug door een 3—2 nederlaag tegen q o zege van Friesland op LSC. Helpman GRC LSC Nicator FVC Houtigeh. Hekkensluiter stoot leider de troon. In de res. le klas deed Sneek 2 goed werk door Heerenveen 2 met een 20 nederlaag naar huis te sturen. Emmen 2 verspeelde ten gerieve van concurrent GVAV 2 een kostbaar puntje, doordat het in Groningen een punt bij Velocitas 2 moest achterlaten (de uitslag was 22) en het voor de onderste plaats zo belangrijke treffen tussen Achilles 2 en Leeuwarden 2 in Assen eindigde in een 10 overwinning voor de thuisclub. 14 18 11 16 14 16 14 16 13 13 geven geen krimp, versloegen aan de Noorderhoek in een doelpuntrijke wed strijd (74DWP en de Heger jongens namen door een 20 zege de punten uit Delfstrahuizen mee. De Leeuw. Zwa luwen en MJV konden in hun duel in Leeuwarden het net niet vinden en ver speelden daardoor practisch him laatste kansje. Verder won Blauw Wit met 40 in Workum, maar ook deze Leeu warders zullen vermoedeijk geen rol meer spelen in de strijd om de titel. Knappe zege van de Sneek- reeervee. O.N.S. Heeg L. Zwaluwen M. J.V. D.W.P. Blauw Wit ’34 10 Workum 12 Delfstrahuizen 11 Q.V.C. 11 tentotaal met één winstpuntje, wat de groenzwarten bg de strijd tegen de de gradatie zeer van pas komt. Vooral nu voor DOG over schepje op en werd er iets pittiger en feller gespeeld. Na een kwartier bracht een goed opgebouyvde aanval de zwart jes ook succes. Door goed afgeven Be Quick 2 14 13 13 12 14 11 14 11 13 8 SNEEK, van 14 t.e.m. 20 Maart. Geboorten: Trijntje d. v. Sjoerd Wes- selius en Lubbrigje de Boer; Johanna Maria d. v. Johannes Theodoras Maria Steens en Alida Melchers van St. Nico- laasga; Akke d. v. Jan Pasma en Joukje van den Berg; Anna d. v. Bauke Fol- kertsma en Jacoba Bouwman van Njje- mirdum; Antje d. v. Hendrik Veldhui zen en Maartje Klein; Annette Jeannette d. v. Johannes Gerardus Kroon en Jean nette Carolina Spoelstra; Louise Chris tine d. v. Gerrit Slob en Wilhelmina Paulina Onvlee. Ondertrouwd: Jan Oost, 24 jit en Jantina Herta Douma, 21 jr.; Murk van der Veer, 60 jr. en Jenny Lok, 40 jr.; Folkert Harlaar, 23 jr. en Mintje Wierd- sma, 23 jr.; Albert Visser, 24 jr. en Marijke Zwering, 23 jr.; Gerrit Joseph Panhuise, 25 jr. en Riksje Mulder, 21 jr. Getrouwd: Ane Arema, 20 jr. en Geer tje Jantina Bakker, 20 jr.; Hendrik de Vries, 33 jr. en Elisabeth Koeleman, 24 jr. Overleden: Harm Welflng, 74 jr., echtgen. van Trijntje Westerhoff; Jelle Ferwerda, 86 jr., echtgen. van Jeltje Velds; Jacob Groen, 68 jr., echtgen. van T .je Boersma, eerder wedn. van Tjis- kjen Meines; Johannes Olij, 79 jr.; Trijntje Groeneveld, 79 jr., wed. van Jan IJntema; Janke Dijkstra, 10 jr., d. v. Gerrit Dykstra en Tjitske Bangma van Hartwerd; Inne de Vries, 76 jr., wedn. van Roelof je Bakker van Rys. wereldstad begon aan de arbeid, en verstonden, maar waarvan ze begrepen, Carla en Els doken op de drukke Place dat het een wens was om maar veel ple- de Chfttelet weer in de metro-ingang, zier te beleven in Parijs. werden opgenomen in de stroom man- „Ze hebben hier geen hekel aan ons”, nen en vrouwen, jongens en meisjes, die onder de grond spoedde naar win- In afdeling rommelige wedstrijd een punt moeten afstaan aan Stormvogels, dat Kraak weer in de goal had. Haarlem won met moeite van Elinkwijck met 21. De zelfde cyfers waren het resultaat voor DWS, dat aan „de Dijk” te Amsterdam de baas bleef over Zwolse Boys. RCH schiet maar niet op, ook nu weer moest men een punt in Groningen laten. Tegen Be Quick werd het 11. Oosterparkers boekte in een spannende maar harde thuiswedstrijd een nuttig gelijk spel tegen Heracles. In de Noordelijke 2e klas A moest koploper Velocitas zijn tweede nederlaag incasseren. Asser Boys bleef op eigen terrein met 42 de baas. Erg tragisch behoeven de leiders deze tegenslag niet op te nemen, ze kunnen nog tegen een stootje, vooral nu Achilles in Houtige hage niet verder kwam dan 11. De gastheren speelden een wel niet grootse, maar toch zeer pittige partij. W.Z.S. stelde daar wel aardige combi naties tegenover, maar als steeds ont brak daarbij het nodige doorzettingsver mogen. Zo kon ’t gebeuren, dat Harlin gen tot aan de rust een licht overwicht had, maar dit kwam pas 20 seconden voor rast tot uitdrukking in een van dichtbij ingeschoten bal van midvoor Bambach. Daarvoor echter had Kees Poiesz al enige malen op ’t allerlaatste moment een doelpunt voorkomen. In het begin van de tweede helft was de thuisclub ook nog wat sterker, wat resulteerde in een tweede doelpunt van Bambach. Maar daarna kwam W.Z.S. meer aan bod en gaf de omzetting met Kees Poiesz als stopper en Goesten in de aanval het spelbeeld ook een beter aan zien. Enkele knappe kansen waren daar van het resultaat, maar de voorhoede miste de nodige stootkracht om ze te benutten. Een strafschop, W.Z.S. toege kend wegens te hard aanvallen van Goesten, bracht al evenmin succes, daar keeper Baarda de bal stopte. Kort daar op kwam de junior Johan Walta voor open doel, maar te lang treuzelen stelde Baarda in staat ook deze aanval te ver ijdelen. En daar de wit-zwarte verdedi ging verder ook baas bleef over de aanvallen van de Haringers, kwam er in oi we op de Avenue de Wagram een verzameling straten en gebou- op een terrasje, een kop koffie drin- i...... Ik weet er een waar ze heer- Helpman en de 32 zege van Friesland drijvigheid, gemengd met een rauw-vro- lijke gemoedelijkheid, fascineerde Carla. Hier, voelde zij, zag zij een heel apart stukje wereldstad. Enkele clochards waggelden tussen de rommel door, één met een fles uit de zak stekendde het boulevard-brede trottoir de eige- paria’s van de metropool. naars van de kleine winkeltjes hun uit- Voldaan, maar ook een beetje moe, stallingen buiten in orde brachten. slenterden ze in de richting van de Pont Spoedig ontdekten ze dat al die aan- Neuf en kochten in een zeer proper win- trekkelijke zaakjes branchegewijs wa- keltje bij een van helderheid en gemoe- ren gerangschikt. Want na een hele rjj dertjg francs ze even best krijgen kunt? avond tot laat in de morgen alles wat bananen, die hier, rekenden ze snel uit, en andere tuinbenodigdheden, volgde een nen zo gOe(jkoop zijn, ga ik eerst even in n4! wt4«34- yxvt lx-, nlr dl flOC rllCk OOn TkQT'QHnQ lIArW - zijnswaren ter markt brengt. Eieren en Madame, die het nog niet druk had, in- den voor ieder die van hengelen hield. half dozjjn kopen. Als we dan nog eens halve schapen, tomaten en gigantische formeerde of ze Amerikanen waren, en De lucht van vochtige aarde en kruidige onverwacht honger krijgen kazen met een scherpe doordringende toen Carla moeizaam duidelijk maakte, bloembladeren vervulde de vroege mor- Harlingen heeft de 25 nederlaag die ze hier onlangs tegen W.Z.S. te slik ken kreeg gewroken. In een aardige wedstrijd, die veel publiek trok en tot ’t laatst toe boeide, gingen onze stad genoten in de Friese havenstad met 20 ten onder. In afdeling B begint het moeiljjker te worden voor onze stadgenoten, die na een teleurstellende stijd met 31 verloren van Heerenveen, terwjjl de meeste concurrenten punten verzamelden. Helaas was het slot aan de Lemmer weg minder prettig. Blauw Wit won na een weinig Imponeerde strijd van Rig tersbleek met 82. De grote verrassing was de 10 zege van Vitesse op VSV te Arnhem, de grootste zege echter de 7—2 die DOS te Utrecht voor eigen pu bliek behaalde op De Volewijckers. AGOVV gaf het zwakke Gooi geen ge legenheid zich te distanciëren van de laatste plaats en won geheel volgens ver wachting met 31. Eveneens verrassend was de 10 zege van GVAV te Haar lem op EDO, waardoor EDO nu definitief voor de tel werd uitgeschakeld. En schede behaalde in de „koek”-stad een 2—2 geljjk spel op Go Ahead en kreeg ju|

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2