De Eskavee paraat op de Proefparade Moderne Welbedden 25 25 25 39 34 De Nederlandse BOEKENWEEK Prima Stalen Ledikanten met garantie Zeer speciale aanbieding r CÉ Keurig afgenaaide Vlokmatras (WIL! NOG GROTERE KEUS! 850 11 12” J. B. H. Poiësz 0.65 1.20 2.60 5.75 0.75 1.70 lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ AGENDA JNEEKj VRAAGT OOK UW AANDACHT 1 pers. 32.75 2 44.75 PFAFF Naaimachines SMIT’s Spaarkachels 2.95 RECLAME 1 pers. 29.75 2 39.75 HBZ j 200>- Ki Inst. „GROOTE” Met eervol ontslag Ledikant met Staaldraadmatras 1 pers. 46.90 2 69.50 6.95 3.98 Boterhamvlokken i rn Boterhamkorrels I jj Brabantse Kandijkoek per stuk Huidhoudjam ij Rinse Appelstroop speciaal een Geslaagd Thans VIER mogelijkheden I Vruchtenhagel Anijshagel JOH. BEUTE, Grootzand 36 G. VAN OF PiJPEKAMP, Firma 80EIJENGA, Klainz. 89 Kleinzand 2 J. HERINGA. Oosterdijk 70 Fa. S.J. SCHMIOf, SINGEL 49 E. HOEKSTRA Gaiigastr. 23 K. fWIJMJTRA, N, Noorderh. 19 Fa. v. d. MEULtN. Hoogend 6 Fa WIELENGA, Grootzand 41 Ds. B. Albada spreekt voor C. J. M. V. E. SMIT Jz. (J75 Delfstrahuizen hanteerde de buitenspelval met succes DONDERDAG 1 April a.s. beginnen wij met een nieuwe Cursus in i BLINDTYPEN en STENOGRAFIE (Groote) H. Brenninkmeijer Zonen LEEUWENBURG 28 OOSTERDIJK 7 9 telefoon 2044 SNEEK per pot 49 De Officiële Opening Ek fuotballer yn Amearika VHOOH a DREES3IAS.W MARKTSTR. 4 - SNEEK ZIEKENHUISVERPLEGINGI SNEKER ASSURANTIEKANTOOR U. G. DE BOER Tjzn. KI. Kerkstraat 21 Telefoon 2153 Op aanvraag is de Boekengids beperkt gratis verkrijgbaar. is deze week in alles even goedkoop I 90 Wie raadt er mee? 104 J! 7, Geldig l/m Zaterdag 3 April. heren maten gram per pot a.s. if hei geia aat U uageef-i rasp ff 5, 1.00 Ingez. Mededeling. Ad verten tia ff Partij badstof Keukendoeken, per stuk slechts 200 200 100 100 200 200 200 50 50 55 40 40 50 50 40 40 Partij extra kwaliteit flanellen Lakens, per stuk Partij prima grijze Blokdoeken, per stuk Partij fijne Enkalon Dameskousen, per paar SneekIjlst), de Doopsgez. 79 79 65 60 23 35 Het bekende Instituut, reeds jaren in Sneek gevest. ALLEEN MARKTSTR. 4 in dit blad is NUTTIG besteed gemakkelijk verplaatsbaar neemt weinig ruimte in met staaldraad matras met garantie AGENTSCHAP Onderdelen Reparatie de Bourbonstraat 35, SNEEK Zware grijze Kampeerdeken flinke maat :n, be- lAT VOOI Partij prima Luiers, per stuk De beste zwarte Sokkenwol, 100 °/o wol, per 100 gram Aang. dagelijks aan het Instituut en E. Halbertsmastr. 21 Nadat eerst een halve minuut stilte in acht was genomen in verband met het plotseling overlijden van de heer G. H. Huizinga, lid van de Protest-Commissie der afd. Friesland van de KNVB, bracht Heeg op het zeer drassige en moeilijk bespeelbare terrein van Delfstrahuizen de bal aan het rollen. Na twintig minuten opende midvoor v. d. Tol met een goede omhaal voor Heeg de score, nadat de bal e^rst drie gt viermaal voorlangs het vijandelijk doel was gecaramboleerd. De thuisclub liep toen feller van stapel en met een beetje geluk had de stand gelijk kunnen worden. Maar midvoor Kraak kogelde de bal bui ten het bereik van Douma tegen de bo venlat. Geleidelijk wist Heeg zich van deze druk te ontdoen en toen r.binnen Door rhythmisch en blind te typen, reikt U 't GROOTSTE RESULTA met de MINSTE INSPANNING. Sneek, Grootzand 1438 Joure, Midstraat De gehele opzet van de parade ver raadt de hand van de vaklieden op het gebied van etaleren en reclame die hier met hulp van de bestuursleden van de Eskavée en de andere medewerkers iets moois tot stand hebben gebracht. De toegang tot het gebouw, dat ’s avonds door schijnwerpers verlicht wordt, vormt direct al een grote aan trekkingskracht en in de hall wacht de bezoekers een prettig entree door de expositie van schilderijen van amateur- schilders, welke hier is ingericht. De voorzaal is geheel in gebruik ge nomen door de verenigde Sneker kruideniers, die hier in samenwerking met diverse vooraanstaande fabrikan ten, hun merkartikelen tentoonstellen. huishoudelijke artikelen, Woensdag en Donderdag met Bico wasmachines en de beide laatste dagen met Hoover was-" machines, stofzuigers enz. Aan weerszijden treft men hier verder aan de stands van Abro, Cacaofabriek De Zaan, Van Melle, Qa va seul, N. J. Wouda's Meelfabriek, De Friese Vlag, Imperial puddingen, Taminiau (Eist), Niemeijer, Crackfree, Friese Coöp. Ex- portslagerij, Brinta-producten en de fa. v. d. Leij Co. alhier. Voor de jeugd de aardige dichtbundel „De Muze en de Dieren” voor 75 cent. Voor de kleinen een mooie Kleurplaat. Ener zijn prijzen te winnen Jorritsma de bal in het midden oppikte en op z’n eentje door alles heendribbel- de, besloot hij z’n rush met een goed ge richt schot in de rechterbenedenhoek, dat doelman Poepjes te machtig bleek, 02. Daarna was Heeg, behoudens en kele soms goede uitvallen van Delfstra huizen, steeds sterker. Maar toch kwa men er geen doelpunten meer omdat de voorhoede steeds in de door de gast heren handig opgezette buitenspelval liep. Al met al een wedstrijd geweest om spoedig te vergeten. De onderstaande Boekhandelaren bieden U vanaf 27 Maart tot en met 3 April bij aankoop van een Nederlands Boek van ten minste f 4.50 het fraaie „Geschenk” aan. Hier bevindt zich ook een kaart van Nederland, met engelengeduld door Arie de Vries uit erwten en bonen en pepermuntballen voor Sneek en de grote steden samengesteld. Deze kaart is een van de vele attracties. De bezoekers mogen namelijk raden hoeveel van die opgeplakte peul vruchten gebruikt zijn. Wie het juiste aantal raadt of er het dichtst bij is, wint het fraaie 15-delig thee servies dat onder de kaart is uitge stald; de tien daarop volgenden krij gen een waardebon van vijf gulden aan levensmiddelen. afgewerkt, 3-naalds gestikt, voorzien van Een parade is een wapenschouw en de proefparade van de Sneker Kruide- niersvereniging, die deze week in het Geb. v. Chr. Belangen in samenwerking met een aantal fabrikanten van merkartikelen gehouden wordt, beoogt eigenlijk hetzelfde. Hier Immers demonsteren deze zelfstandige winkeliers in het levensmiddelenbedrijf de wapenen welke zij hanteren in de strijd om Koning klant: vakkennis, goede waren (waarvan men zich aan de stands door proeven kan overtuigen), concurrerende prijzen en een prettige, vlette bediening. De manier waarop zij dit doen is zeer aantrekkelijk. De fraaie stands in de fees telijk versierde zalen, de gezellige theetuin, de opgewekte muziek tijdens de avonduren, de attracties en extra bonnen voor speciale aanbiedingen en last not least de kans op het winnen van aanlokkelijke prijzen, lokken uit tot een bezoek aan deze expositie, die hedenmiddag door burgemeester Rasterhoff ge opend werd. Het breng! de naam van Uw zaak onder de ogen van alle Huisgezinnen m Sneek en wijde omgeving. Burgemeester Rasterhoff opende de toegang tot het Gebouw op een wel zeer originele wijze. Hjj stapte pardoes door de papieren deur, die voor de ingang was aangebracht, de hall binnen. Daarna maakte hij met de leden van het bestuur en de vele genodigden, on der wie o.a. het dagelijks bestuur van de Vereniging van Sneker Zakenlieden, een rondgang langs de stands. In de Theetuin verrichtte hij vervol gens de officiële opening. Hij wees er op, dat er verschil van mening bestaat over het houden van militaire parades, maar betoogde dat deze parade stellig geen bestrijding zal ondervinden. Er worden, tegenwoordig vele modeshows e.d. gehouden om de bevolking, en spe ciaal de huisvrouwene te tonen wat er op diverse terreinen te bereiken is. Daarom is het goed gezien van de Sne ker kruideniers zulks ook hier te pro beren. Veel waardering heeft spr. ook voor de samenwerking die onder hen bestaat, want de winkeliers hebben op dat gebied nog al enige achterstand in te halen. Volgens de onlangs verschenen Middenstandsnota zijn zij het slechtst georganiseerd, maar geven zij het meeste crediet. De problemen die onder de middenstand leven kunnen alleen door organisatie worden opgelost. De burgemeester hoopte daarom dat de sa menwerking in de toekomst nog inniger zal worden en dat daardoor ook een op lossing gevonden zal worden voor de vacantieregellng voor de kruideniers, waarbij op de steun van het gem.-be stuur gerekend kan worden. Tenslotte sprak hij de wens uit, dat deze parade aan de verwachtingen zal voldoen en de belangstelling zal krijgen die ze ver dient, ook van. de huismoeders voor wie ze speciaal betekenis heeft. De heer E. Ypma, voorzitter van de Eskavée dankte de burgemeester en alle medewerkers voor hun medewerking en hoopte dat de kruideniers, die wel eens krenterige kruideniers genoemd worden op deze parade zullen tonen kranige kruideniers te zijn. Verder werd het woord gevoerd door een vertegenwoordiger van de Frico die eveneens het initiatief van deze winke liers prees en hun veel succes toewenste. Bij het op 19 Maart jl. gehouden exa men van de Vereniging voor Handels- examens op Practische Grondslag slaag den te Sneek de volgende candidaten, allen opgeleid door Instituut „Groote”, Marktstraat 4 te Sneek. Stenografie, 130 lettergrepen p. m.: de dames J. Coehoorn en J. J. Hooysma te Lemmer en mej. J. J. C. Vissers te Sneek. Blindtypen: de dames C. Bosma, A. G. van Gorkum, T. Y. Hartkamp, H. A. de Jager, A. de Jong, J. Laskewitz, T. Mul der. A. R. Portiek, G. G. Postma, G. Th. Postma, KI. Rinksma, J. Rinsma, M. de Ruiter, Tj. Talen, J. B. Wagenmakers, L. Wagenmakers, G. de Vries en de he ren H. P. Been, J. J. Halbertsma, G. Mid deldorp, P. C. Osinga, G. Visser en O. Zuidenveld, allen te Sneek; mej. H. de Jager, Hommerts; mej. B. de Boer en de heer G. Schilstra, Koudum; P. Ver hoef!, Lemmer. Voor het op 23 Febr. j.l., door de Alg. Stenografenbond afgenomen examen Machi- neschrijven, slaagden de volgende leerlingen, opgeleid door de Chr. M.U.L.O. te Sneek: H. Oppenhuizen, J. Meyles, A. v. d. Werf, Tj. Zeilstra, I. Abma, G. Koelstra, M. Dijk stra en W. Lyklema, allen te Sneek. I. v. Berkum, E. Wierda en G. Jongstra te Heeg. J. Goelema en M. Stienstra te Ijlst. Fr. Ok- ma te Woudsend. Alle leerlingen, opgeleid door het Instituut „Kuypers-De Grgot”, slaagden voor dit examen t.w. de dames: Chr. Ament, J. Cnossen, B. Jellema en J. Klijnsma. JUTRYP-HOMMERTS. Us sportfreon J. Wind, dy’t earder yn it le alvetal fan HJSC spile, en in jier forlyn nei Cali- fornië ta emigrearre is, spilet nou yn in Nederianske amateursklub, dy’t 2 jier lyn yn Los Angeles oprjochte is. zo lang de voorraad strekt LEEUWARDEN - SNEEK KHAKI HEMDEN, stevige kwaliteit keperdrill, 2 harmonika borstzakken met klep, 4* 50 kleurh., prima pasvorm, maten 37-43 Q Op 't examen van 19/3 slaagden 30 onzer leerlingen. Zie plaatselijk nieuws. zusje van de zo haar fijne rozen- Deze week ontvangt U tarief voor Ziekenhuisverpleging Operatiekosten enz. Specialistische behandeling Sanatoriumverpleging. Het is zeer zeker in Uw belang dit af te wachten. Gaarne is tot Uw dienst het Het standje van de Kankerbestrijding, waarin haar bekende lucifers worden verkocht, heeft hier ook een goed plaatsje gekregen. De andere stands zijn in de grote zaal opgesteld en op het toneel is de thee tuin ingericht, die ’s avonds in afwisse lende kleuren wordt verlicht. Niemeijer schenkt daar haar heerlijke koffie en thee, waarvan de opbrengst bestemd is voor een nader aan te wijzen liefdadig doel. Knipkunstenaar Lever van Munten dam zal ook voor een aardige attractie zorgen. In het midden van de zaal is een po dium opgesteld vanwaar het orkest van Johan Bok en de „Mauria-lea Ha- waiians” iedere avond hun vrolijke klan ken over ’de bezoekers zullen uitstorten. In dit middenvak bevinden zich ook de stands van de Frico en het Electro Tech nisch Bureau M. Troelstra, dat ’s mid dags van 26 en ’s avonds van 711 demonstraties zal geven. Maandag en Dinsdag met Erres wasmachines, Haw kins snelkookpannen en andere Erres Zeer zeker zal het voor de talloze vrouwen en meisjes, die dagelijks haar huid met Castella Zeen verzorgen, een verrassing zijn te vernemen, dat de Castella-fabrieken thans haar vermaarde serie zeep wederom heeft uitgebreid en wel met de Seringen- zeep. Hierdoor is niet alleen de keuze, maar ook de mogelijkheid tot afwisseling voor haar nog groter geworden. Deze Seringenzeep is een bekende Bloemenzeep met geur. Ongetwijfeld zal ook deze jongste spruit van de Castella zeepfamilie de harten van de Nederlandse vrouwen en meisjes veroveren! Thans bestaat er immers voor iedere vrouw een Castella Schoonheidszeep naar haar hart: Advertentie aangemerkt. Producer Teddy Baird, auteur Terence Rattigan en regisseur Anthony Asquith, hebben met „The Browning Version” tevens een ander be wijs geleverd: zg hebben de '■ynicus, die me 't dat alleen sléchte films aan spraak maken op weerk’ank bij de gro‘e massa, opnieuw laten zien, dat een no bele, hoogstaande film niet persé een werk is, dat zich slechts tot de intel lectuele kunstminnaar richt, doch dat algemeen menselijke waarden, mits zui- v"r en eerlijk vertolkt, het publiek in al zijn geledingen vermogen te boeien en ontroeren. Terence Rattigan’s gegeven (deel uit makend van net reeds op de planken op gevoerde werk „Playbill” van deze auteur) wekt reminiscencies aan „Good bye Mr. Chips”: het afscheid van een moegewerkte leerkracht aan een Engel se jongensschool. De overeenkomst be treft echter slechts het milieu, waar de schrijver zijn stof vond. Het drama van de innerlijk gepijnigde, lichamelijk geteisterde, door pedanterie van het schoolhoofd en weerzinwekkende on trouw van zijn jonge vrouw moreel ge schokte Crocker-Harris ligt wel op een heel ander niveau dan de sentimentele belevenissen van de vriendelijke Mr. Chips! Regisseur Anthony Asquith heeft vooral in zijn spelleiding een uiterst hoog peil oereikt. Zijn hoofdrolspeler, de gevoelige karakteracteur Michael Red grave, heeft dan voor zijn rol ook al de nodige bekroningen in de wacht ge sleept. Jean Kent als de jonge onbevrej digde echtgenote, geeft een zeer over tuigende vertolking, terwijl Nigel Pa trick als de jonge leraar, die een ver houding met de vrouw van zijn collega heeft, en Wilfred Hyde White als het hoofd van de school, een intrigerend in dividu met perfecte manieren, zijn beide va- een overtuigende eenvoud gehouden. Brian Smith speelt de jonge leerling, Taplow, die het middelpunt van de ver wikkelingen vormt, met jeugdige fris heid en naïveteit. Onder auspiciën van het Nut draait hier a.s. Donderdag in het Amicitia Theater de film „Met eervol ontslag” (The Browning version”). Bij het beoordelen van films staat de critische beschouwer dikwijls voor de moeilijkheid: aan wie de lof toe te zwaaien voor het slagen van een film (over het falen willen wij het maar niet eens hebben!). Zelfs de ervaren criticus bewandelt meest de weg van de minste weerstand, door alle eer aan de regisseur toe te kennen. Zoncer aan de prestatie van de film regisseur iets af te willen doen, zouden wij toch willen opmerken, dat ook de beste regisseur gehandicapt is als men hem geen story geeft, waar hij houvast aa i beeft, en hij zou ongaarne de inspi ratie en steun willen missen, die van een producer met een artistiek geweten uitgaat. In het algemeen is bij de tegenwoor dige hogelijk gecompliceerde productie methoden eerder aanleiding om de kwa liteit van een filmwerk toe te schrijven aan het driemanschap prodücer-schrij- ver-regisseur (slechts in uitzonderings gevallen zijn de drie functies in één persoon belichaamd). De voorbeelden zijn er om te getuigen van het belang ener perfecte samenwerking tussen deze drie scheppende figuren, en het jongste voorbeeld, althans voor zover het de Engelse filmindustrie betreft, is „The Browning Version”, een film van zulk hoog gehalte, zulk een opvallende kwaliteit en zulk een onmiskenbare waarde op de gebieden van productie, draaiboek en regie, dat de film niet ten onrechte als de voornaamste der Engel se „prestige-films” van het jaar wordt JJJ de klassieke Castella Schoonheidszeep met de huidverjongende oliën (2 stukken 50 cent) Castella Spécial met het wonderbaarlijke schuim (32 cent) Castella Bloemenzeep (rozen of seringen; 20 cent). 6 Ingez. Mededeling. Maandag 22 Maart Amicitia Theater, Sneek. ’s Avonds 8 uur de beste amusementsfilm;„Lili”. Maandag 22 t.e.m. Zaterdag 27 Maart. Proefparade in Gebouw v. Chr. Be langen. Georganiseerd door de Sne ker Kruideniers, in samenwerking met Merkfabrikanten, ’s Avonds van 711 uur muziek; Theetuin met muziek. Vele attracties. Maandag 22 Maart. Doopsgez. Vredes groep (Kerngroep ’s Avonds 8 uur in Kerk te Sneek. Dinsdag 23 Maart. Amicitia Theater, Sneek. Het Surinaams Danstheater presenteert „Eldorado-Zuid-Ameri ka”. Woensdag 24 Maart. Amicitia Theater. Sneek. De helderziende Indra, ’s Avonds 8 uur. Woensdag 24 en Donderdag 25 Maart. Bazar te Gauw. Donderdag 25 Maart. Amicitia Theater, Sneek. Onder auspiciën van het Nutsdepartement de bijzondere film „Met eervol ontslag”, ’s Avonds 8 uur. Donderdag 25 Maart. Feestavond te JutrijpHommerts in ’t Gebouw, ’s Avonds 7.30 uur. Vrydag 26 Maart. Christ. Historische Unie. Statenkring Sneek. Vergade ring in het Gebouw v. Chr. Belan gen te Sneek. ’s Avonds 8 uur. Spr. het 2e Kamerlid de heer Van de Wetering. Freed 26 Maert. Snitser Frysk Forban Alg. Fryske Underwiisrie. Jier- gearkomste jouns 8 üre by Hanen burg. Maandag 29 Maart. Fries Scheepvaart Museum, Sneek. Algemene Leden vergadering, ’s avonds 8 uur, boven zaal café „Onder de Linden”. Zaterdag 3 April. Waterschap de Scher- wolder en Morrahemmen. Ingelan denvergadering voorm. 9.30 uur in Hotel Hanenburg te Sneek. Partij mooie Baddoeken, n qq per stuk slechts ”.VO OOSTHEM. Donderdag 25 Maart a.s. hoopt Ds. B. Albada van Ijlst voor de leden van de C.J.M.V. van Abbega, Folsgare en Oosthem des avonds te 7.30 alhier te spre ken over het onderwerp: „De alwetendheid van Christus”. 200 gram Ham Gehakt Boterhamworst Snijworst Rookvlees Broodkaas Edam oud Korstloze Kaas Een fijne pot Jam Liters Blikken Sperciebonen 79 Snijbonen Doperwten Spinazie Wortelen Kleine Blik Soepgroenten Tomaatpuré VERSE EIEREN 7, 8 en 9 stuks GED. POL 24 TEL. 2086. OVERALLS, prima voorgekrompen keperdritl in blauw, khaki en ongebleekt, verdekte_slui- ting, versterkte zakken en intasten, alle naden 3-naalds gestikt met kleine stijging per maat BLAUW KEPER OVERALLS, extra versterkt, sterke kwaliteit, 3-naalds gestikt, royale maat BLAUWE OVERALLS, ons bekende merk „Solidita" Sanfor, dus krimpvrij, zeer solide -2 borstzakken, intasten en duimstok- zak, verdekte sluiting, jongens maten MM Extra grote maat prachtkwal. fant. flanellen Laken Lakens. 2 pers.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 3