en zyn 2 Kapple op weg naar Hollywood ft Wie werden Sneker in Februari 1954? DE BOER BEDRIJF V NEDERLAND ~s Wi d((e kant AAN ONZE ABONNE’S «T-'Z 1 KALVEROPFOKMIDDELEN Dammen Oosthemmer vond 2 kievits eieren Maak U los uit de greep van Rheumatischi Pijnen. Doe een bloedzuiverend* knar net Knuchen. Kind in brandende berm omgekomen j i I Geslaagd Groene Kruis Ijlst 50 jaar Algemeene Friesche en Groot Noord--lollandsche Corsettenshow V. en D. te Leeuwarden Gevonden voorwerpen Twee jongens verdronken Dammen en Schaken te Oudega (W.) - r De grote strafkamer van het Landes- R.L.V.D. Sneek. ig ■- a een stuk door te knipperen tegen het 63 nalisten en de twee helden stonden aan kere bril en een reusachtige sigaar in 0^-35 64 Schooldammen O.L.S. van Sneek. Het persoonlijk kampioenschap van Friesland. Bi] verhuizing geve men direct het oude en nieuwe edres op aan ons kantoor Grootzand 55 OOSTHEM, 25 Maart. De kieviten in Friesland beginnen het nu ook te menen, al zijn ze met hun eieren later dan in andere provincies. Maar de laatste da gen werden uit verschillende delen on zer provincie eierenvordsten gemeld en B. Hiemstra alhier was hedenmorgen al heel gelukkig toen hij in elk van twee nesten een ei vond. Te Nederweert-Eind is het bijna vijf jarige dochtertje van de familie W. Lin dersvan de Moosdjjk am het leven ge komen toen net kind spelende met haar autoped in de wegberm geraakte, die was aangestoken om het oude gras en het onkruid te vernietigen, aldus meldt het Vrije Volk. De kleren van het meisje vatten onmiddellijk vlam en toen buren het kind later aantroffen was het zo ernstig verwond, dat het tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleed. Adm. bSNEEI^R NIEUWSBLAD! Aan de Chr. Landbouwhuishoudschool te Boisward slaagden o a. voor het di ploma hulp in de huishouding: M. Atte- ma en T. Attema te Atbega; G. Tjaarda en S. de Vries, Sneek; R. de Jong, Tirns. Voor het diploma primaire opleiding Slaagde o.a.; G. Damstra en A. v. Gunst, Folsgare; T. de Boer en D. Gerbrandij Nijland; I. v. d. Wetering Buijs, Sneek; S. Velthuis, Tirns. IJLST. De vereniging „Het Groene Kruis” alhier herdenkt haar 50-jarig be staan. In veroand daarmee zal a.s. Maandag de jaarlijkse ledenvergadering worden gehouden, waaraan een enigs zins feestelijk karakter zal worden ge geven. Bovendien zal de secretaris van net Provinciale Groene Kruis in deze samenkomst een interessante film ver tonen. Competitie Sneeker Damclub. In de hoofdklasse maakte J. Nauta korte metten met L. Boom, terwijl in de eerste klasse T. Koopman, door van J. de Groot te winnen, thans een royale voorsprong van 5 pnt. op zijn naaste concurrenten heeft genomen. In de twee de klasse week van der Sluis, door van Jillings Sr te winnen, niet van het goe de pad af, doch daar ook Huitema won van Mosselaar ondervindt hij nog con currentie van Couperus en Huitema. Voor deze klasse gaat Maandag a.s. het belangrijke treffen van der SluisCou perus. zijn mond, door de menigte, greep de handen van Kappie en de maat en begon die langdurig en hartelijk te schudden, terwijl hij hen toebrulde: „Prima kerels zijn jullie! Prima! Handig bekeken hoor! Ja, ik ben de schoonvader van de bruid en ik wou jullie maar even vertellen, dat je dat prachtig hebt opgeknapt. Wan neer je wilt zal ik jullie In mijn eigen vliegtuig naar New York laten terug brengen!” DE NEDERLANDSE KERK IN LONDEN NADERT ZIJN VOLTOOIING In Austin Friars in de City van Londen wordt de laatste hand gelegd aan interieur en exterieur van de Nederlandse kerk, die de kerk zal vervangen, welke tijdens de oorlog door bombardementen werd ver nietigd. In Juli a.s. zal H. M. de Koningin de openingsplechtikheid bij wonen. en ingewanden krachtiger werking. Onzuiverheden in het .1 dan niet vastzetten en maar worden afgevoerd Leider M. Bandstra (DCL) incasseer de zijn eerste verliespunt en wel tegen de jeugdige S. Talsma (Pd-mageest), welke laatste evenwel ig terrein ver loor, doordat hij hierna in ee i vlakke partij tegen O. Visser (Twijzelerheide) eveneens met remise genoegen moest nemen. De eerste vijf plaatsen worden thans bezet door: Bandstra 7 pnt. (4), P. Bergsma 6 pnt. (4), S. Talsma 7 pnt. (5), de Korte en O. Visser 5 pnt. (4), R. Bergsma 6 pnt. (5). Zaterdagmiddag spelen te Sneek: R. Bergsmade Boer, de Kortev. d. Weg terwijl Maandagavond thuis onze stad genoten het moeten opnemen tegen resp. P. Bergsma en Bandstra. De Boer springt wel zozeer met zijn kansen om, dat hij in deze vorm spelend wel een gewillig achtoffer van de gebr. P. en R. Berg sma zal worden. Zaterdagmiddag gaat in het clublo kaal der SDC, café Leeuwen, de wed strijd tussen de teams van de resp. O.L.S. van Sneek. De wisselbeker moet wor den verdedigd door de Looxmaschool. Gelukt dat, dan stelt deze school zich definitief in het bezit van de beker. Tevens vindt dan de prijsuitreiking plaats van de jeugdcompetitie. Kinderen speelden met lucifers btf de hooiberg van de heer H. Kooistra te Oudega (Sm Een ogenblik later ston den hooi en veestalling in brand. Zes drachtige koeien kwamen om. zich schuldig te hebben gemaakt aan een brutale roof uit de winkel van een Hilversumse goudrmld, bij wie in de nacht van Zondag op Maandag een win kelruit werd ingeslagen. De dieven ver dwenen met ruim zeventig horloges ter waarde van ruim drieduizend gulden. Zij hadden nog slechts tien van de ge stolen horloges over. xRinze K. Zwigt, opzichter le klas P.T.T., Prinses Julianapark 16, van Maastricht, B. v. Oppenstraat 65; Maartje Keulen, wed. van H. v. Nogge- ren, zonder, Maria Louisestraat 29, van Putten, Kerkstraat 33; Wilhelm Kam- stra, drukker, Woudvaartkade 46, van Amsterdam, P. Langedijkstraat 7 hs; xNicolaas T. M. Klooster, filiaalhouder, Sophiastraat 5, van Amsterdam, Aman- delstraat 14hs; Baukjen Bakker, dienst bode, Koopmansgracht 67, van Goënga, aan bjord; Lolle Tigchelaar, kapper, Lohmanstraat 21, van Australië; xWil- lem van Dijk, Korte Veemarktstraat 6, zonder, van Renkum, Doorwerth Kabel- jauwallee 35; Rensche Greijdanus, zon der, Singel 32, van Wieringermeer, Mo lenweg 43; Regina J. van der Linden, dienstbode, Hooiblokstraat 15, van Steg- gerda, Leemweg 4; Neeltje Faber, echt- gen. van Pier Duizendstra, zonder, Pot- buurt 4, van Franeker, Salverdaweg 28; xJan de Boer, binnenschipper, a.b. br.- adres Koopmansgracht 9, van Staveren, a. b. „Flevo”; Petronella A. Jorna, tandarts ass., Oppenhuizerweg 88, van Leiden, Wasstraat 22; Jozef L. Lampe, stuurman grote vaart, Dr Boumaweg 4, van Rotterdam, Essenburgsingel 117; Markus van der Veen, stoker machinist, Schoolstraat 27. van Baarderadeel, Hjj- laard 9; xSijtze Bloembergen, zonder, Anna Paulownastraat 11a, van ’s-Gra- venhage, Deimanstraat 77; Johanna No- wee, tegelperser, Smidsbuurt 1, van Dordrecht, Dubbelhof 3; xElisabeth C. de Wit, echtgen. van H. Hofstra, zon der, a. boord, van Kortezwaag 114; Ton nis Rademaker, stationsarbeider N.S., Troelstrakade 10, van Muntendam, Mid denweg 39; Wijbren Kroijenga, koop man, aan boord, van Meppel, aan boord; Sietze Veldhuis, vertegenwoordiger, Kleinzand 79, van 's-Gravenhage, Noord- polderk. 104; Harman Pater, metselaar, aan boord, van Leeuwarden, Cambuur- sterpad 28; Pieter Sloterdijk, metaalslij- per, Priorstraat 18, van Schagen, Loet 65; xMiranda Creutzburg, wed. van L. Klaare, zonder, K. Veemarktstraat 6, van Indonesië; Johannes L. M. Bos, journalist, Ged. Poortezijlen, 4, van Hoorn, Gravenstraat 14; Trijntje Wou- da, echtgen. van G. S. Wallenburg, zon der, Dr Boumaweg 12, van Wieringer meer, Kon. Wilhelminaweg 11; Beeuw- kje de Boer, telefoniste, Boeierstraat 4, van Groningen, Poelestraat 45a; Aagjen van der Zee, dienstbode, W. Frederik- straat 20, van Vries A 74; Cornelia de Jager, hulp in de huishouding, le Woud- straat 39, van Haarlem, Gr. Markt 9 rd; Henriëtte L. van Ruitenberg, zonder, Waterpoortsgracht 20, van Grollo, Hoofdstraat 21; Lucia M. van der Zweep, dienstbode, Dr Boumaweg 3, van Harlingen, Zuiderhaven 43a; Burg- hart van Bekkem, scheepswerktuigk., de Bourbonstraat 29, van Curasao; Ca tharina M. van Muster, 1.1. verpl., Dr Boumaweg 3, van Zwolle, Korerbloem- straat 63; Jelle de Vries, veehouder, Woudvaartkade 15, van Broek 58; Geer- truida van der Wal, portierster, Dr Bou maweg 3, van Bakhuizen, St. Ódolphus- srtraat 63; Antje E. van Oosten, zonder, a. h, „Prinses Marijke”, IJlsterkade, van Vlerhoeksjeugdtournooi. De bekerhouders van het vorig jaar, DCL 1 en Sneek 2 wisten dit kunststuk je in Leeuwarden niet te herhalen. Dok- kum 1 en 2 toonden zich in beide klas sen onbetwist de meerderen van resp. DCL, Sneek, Twijzelerheide en gingen zodoende met de wisselbekers naar huis. Het opfokken van kalveren heeft al geruime tijd de bijzondere aandacht, zo wel op vele bedrijven als op proefstati ons e.d. Hiervoor zijn verschillende redenen. Allereerst is er de financiële zfjde van dit geval. Bij de tegenwoordige melkprijs vormei de opfokkosten van een kalf, wanneer hoofdzakelijk van volle melk gebruik wordt gemaakt, een niet te verwaarlozen post op de onkos- tenrekening van het bedrijf. Er wordt dus naar middelen gezocht om dit on- kostencjjfer te drukken. In de tweede nlaats zijn er tegen de volle-melkvoe- ding bezwaren van voedertechnische aard. Het vetgehalte van de melk Is op vele bedrijven langzamerhand zodanig gestegen, dat men zich moet afvragen, of dit niet te hoog is geworden voor de opfok van het jonge dier.. Deze vraag wordt tegenwoordig door veevoedings- specialisten bevestigend beantwoord. In de derde plaats is het lang niet altijd zeker, dat bij de volle-melkvoeding vol doende vitaminen en mineralen aan de kalveren worden verstrekt. De gevolgen van een krappe mineralenvoorziening in de jeugd blijven gedurende het hele ver dere leven der dieren voelbaar. Het is voornamelijk om deze drie rede nen dat de bekende veevoederspecialist Dr Grashuis, directeur van het Instituut voor Moderne Veevoeding „De Schot horst” bij Amersfoort, reeds meer dan 20 jaar een speciale opfokmethode toe past en propageert. Bij deze methode wordt de volle melk na enkele weken reeds vervangen door aangezuurde on dermelk. Daarnaast wordt reeds vanaf de tweede week wat meel bijgevoerd. Dit meer bevat een eenvoudig maar met zorg samengesteld mineralenmengsel, terwijl aan de ondermelk een vitaminen preparaat dohyfralollewordt toege voegd. Reeds vanaf de vierde week krij gen de kalveren wat ruwvoer. De resultaten die op deze wijze ver kregen worden, zijn buitengewoon goed. Ieder die op „de Schothorst” geweest is, zal zich de krachtige gezonde en hoog- productieve dieren herinneren, die hij daar gezien heeft. Ook in andere landen heeft het vraag stuk van de kalveropfok de aandacht. In West-Duitsland b.v. past men ook op een aantal bedrijven de ondermelk- methode toe, waarbij men dan gebruik maakt van het vitaminen en mineralen mengsel „Kodruna”. Over de uitkomsten is men vol lof. Dit behoeft geen ver wondering te wekken, aan gezien men in Duitsland bij de opfok van kalveren steeds uitgaat van het gezegde dat „jonge kalveren in de melk moeten zwemmen”. Men was daar dus gewend, overdreven hoeveelheden melk te voe ren. De financiële en andere voordelen komen dan des te duidelijker naar vo ren, wanneer men de schrale opfok methode gaat toepassen. De laatste maanden wordt ook in ons land voor dit Duitse product reclame gemaakt. Men heeft geprobeerd, van enkele Nederlandse instituten officiële medewerking te verkrijgen voor het ne men van proeven, maar die medewer king is niet verleend. Het bleek nl. al spoedig dat „Kodruna” tot de z.g.n. ge- heimmiddelen gerekend moet worden, waarvan de samenstelling niet op een acceptabele wetenschappelijke grond slag berust. Er is dan ook geen enkele reden om te veronderstellen, dat dit middel betere resultaten zou geven dan de opfokmethode Grashuis. Wat zonder meer duidelijk is, is het verschil in kos ten. Een bus „Kodruna” van 750 gram kost 10.80, wat neer komt op een prijs van 14.40 per kg., terwijl de vitaminen en mineralenmengsels in het opfok- schema van Dr Grashuis slechts een fractie hiervan kosten. Wij menen dan ook een absoluut af wijzend standpunt ten opzichte van de toepassing van dit preparaat te moeten innemen. krant lezen!” Ze hadden een voorspoedige reis en wis ten zich in New York aan nog meer hul- debetogingen te onttrekken. Na een half uurtje stonden ze aan de kade. Ja, daar lag de „Kraak” nog net zo, en Ah Sing en de meester, die nog van niets wisten, stonden met sombere gezichten over de verschansing te s'taren. De afgevaardigde van de afdeling Meppel naar de algemene vergadering van de vereniging voor dierenbescher ming zal het aanbieden van het eerstte kievitsei aan de Koningin daar ter spra ke brengen. De afdeling is van oordeel, dat vele vogels door de wedloop om dit eerste el In het broeden worden ge stoord En men achtte het daarom wen selijk dat d< Koningin zou worden ver zoent het eerste kievitsei niet meer te accepteren. Nadat nog gehuldigd waren door het stadsbestuur en door de politie en door een heleboel andere mensen, die hen allemaal de hand wil den drukken, werden Kappie en de maat tenslotte met een snelle auo naar het vliegveld gereden, waar een prachtig toestel gereed stond om hen naar New York terug te brengen. Overal werden ze met onderscheiding ontvangen en behandeld en toen ze ein delijk goed en wel zaten en het vliegtuig zich in de lucht verhief, zei Kappie met een diepe zucht: „Ja, dat is nou allemaal wel aardig, maar ik heb onderhand hon ger gekregen en zodra we aan boord zijn, moet Ah Sing maar eens gauw een flink potje klaar maken!” Maar de maat genoot nog. Hij had zijn pijpje opgestoken en antwoordde stra lend: „Jong, jong, wat zullen ze opkijken in Lutjewier, als ze dit allemaal in de De Algemeene Friesche Levensverze- kering-My te Leeuwarden en De Groot- Noordhollandsche van 1845 te Amster dam hadden In 1953 een productie aan nieuwe verzekeringen, welke groter was dan tot dusver In enig jaar bereikt. Er was een vooruitgang aan verzeKerd ka pitaal met 120.8 millioen tot 1.648 millioen. Aan termijnpremlën eigen re kening werd ontvangen 32.7 (30.3) millioen en aan koopsommen 12.9 (9.9) millioen, aan uitkeringen uit eigen rekening staat vermeld een bearag van 17.9 (16.3) millioen. Niettegenstaande de daling steeg in het afgelopen jaar de gemiddeld gekweekte rente bij de Alge meene Friesche van 3.49 tot 3.54 en bij de Groot-Nocrahollandsche van Zuiver bloed, dat is het geheim om vrij te blijven van scheuten en steken en die stramme pijn in ledematen en gewrichten. Daarom kunnen mannen noch vrouwen op rijpere leeftijd zonder Kruschen Salts. De zes minerale zouten die Kruschen bevat, sporen lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking, bloed kunnen zich pijn verwekken, langs natuurlijke weg. Dat is het hele ge heim van Kruschen en zo werd de kleine dagelijkse dosis tot heil van tienduizenden lijders aan rheumatische pijnen. Advertentie I.M. Amsterdam, a.b. Spes, br.adr. Houtman- kade 68; Arend van Dijk, zonder, a. b. „Prinses Marijke”, IJlsterkade, van Anna Kloosterman, dienstbode, Dr Bou- Kampen, a. b. .Spera”, Burgwal 551; maweg 3, van Alkmaar, Pr. Julianalaan 2; Sijtze Zoethout, betonwerker, Lrjn- baansbuurt 24, van ’s-Gravenzande, Fremerystraat 24; Gerardus J. van Wie lingen, apotheker, Jachthavenstraat 31, van Amsterdam, Valerlusstraat 245 III; xWigle Akkerman, colporteur. Leeu wenburg 21, van Wieringen, Akkerweg K 1; Aukje Hovlus, verloskundige, W. Lodewijkstraat 21, van Hoogeveen, J. Dekkerstraat 2; Johannes C. Berends, zonder, a. b. „Prinses Marijke”, van Dedemsvaart, aan boord; Willy de Bou- ter, dienstbode, Dr Boumaweg 3, van Dedemsvaart, J. v. Marnelaan 7; Sjoerd Zondervan, Pr. Hendrikkade 34, werk- tuigbouwk., van Utrecht, W. Barendz- straat 51; Cornells Vennik, zonder, a. b. Prinses Martjke, van Smilde, Vaartweg 2; xChristiaan van Voorthuisen, metaal bewerker, Fred. Hendrikstraat 13 I, van Joure A 96; Catharina C. van de Poll, rellgieuse, Leeuwarderweg 32, van Apel doorn, Molenstraat 2; Pieter J. F. Schat, opzichter ener cultuurmtj., Fred. Hen drikstraat 121, van Zwagerveen 107 Hiltje Kooistra, echtgen. van B. van der Zee, zonder, Prinsengracht 21, van Am sterdam, J. Verhulststraat 155II; Pie ter Wijnsma, timmerman, 2e Woud- straat 7. van Hantum 139; xReinder de Vos, vrachtschipper, a. b. Napjusstraat 87, van Leeuwarden, a. b. Spreeuwen straat 22; Hendrikus J. Weijer, ambt. P.T.T., N. Dillenburgstraat 21, van ’s-Gravenhage, de Slllestraat 189; Akke Hettinga, wed. van S. van der Werf, zonder, Leeuwarderweg 32, van Rijs wijk, Geestbrugweg 78; Albertus A. van Aarle, ambt. NS, Fred. Hendrikstraat 52, van Groningen, G. ter Borgstraat 7b; Suzanna W. C. Postma, 1.1. verpl., Dr Boumaweg 3, van Boisward, Grote Dijlakker 20; Dirk van der Zweep, ana lyst, Looxmastraat 1, van Emmen, A. L. Lesturgeonstraat 54; Evert Heeg, techn. ambt, le klas, Dr. Kuyperlaan 9, van Huins 29; Tjitze G. de Jong, radio- telegrafist, Lemmerweg 76, van Gronin gen, Gorechtkade 132a; Hendrik de Vries, los werkman, a. b. woonschepen haven, van Leeuwarden, Nw. Hout straat 22; Aaltje Kussendrager, wijk verpleegster, Lohmanstraat 19, van Groningen, H. de Grootkade 44; Gerrit Zoethout, 1.1. kok, Kerkhoflaan 11, van Boisward, Claas Baardtstraat 8. X Gezin. reserve gemiddeld benodigde rente daarentegen is iets gedaald en zodoen de kon de rentemarge bij de Algemeene Friesche stijgen van 0.49% tot 0.56 en bij de Groot-Noordhollandsche van 0.64 tot 0.77 De premiereserve van de Algemeene Friesche beliepeind 1953 287.7 (272.1) millioen, die van de Groot-Noordhollandsche ƒ128.4 (116.4) millioen. Tengevolge van de steeds stij gende ontvangsten aan premiën, interest en huren, alsmede door de voortdurend in omvang toenemende bedragen, welke jaarlijks op bestaande leningen worden afgelost, moesten in 1953 weder zeer grote bedragen worden belegd. Bij de twee instellingen gezamenlijk was eind 1953 belegd in vaste eigendommen 18.3 (17.1) millioen, hypotheken ƒ51.4 (505) millioen, effecten 34.8 37.8) millioen, leningen op schuldbekentenis 227.2 (195.3) millioen, polisbeleningen ƒ5.8 (5.9) millioen en „andere beleggingen” ƒ75.1 (78.1) millioen. De bedrijfswinst van de Algemeene Friesche bedroeg ƒ3.108.828. Hiervan is ƒ,1.071.225 be stemd als winst voor de verzekerden, terwijl 2.037.603 naar de extra-reserve wordt overgebracht. Bij de Groot-Noorcf- hollandsche bedroeg de bedrijfswinst 1.217.849, welk bedrag geheel aan de extra-reserve wordt toegevoegd. Dé extra-reserves van beide instellingen ge zamenlijk stegen van 10.8 tot 13.0 mil lioen. S /f'Z De 56-jarige spoorwegarbeider H. v. d. Leur uit Zwolle is op de spoorlijn Groningen— Zwolle door de stoptrein uit Groningen gegrepen en op slag gedood. Het slachtoffer was op de spoorbaan aan het werk met enige collega’s. Deze zagen op het laatste ogenblik de trein naderen. Hoewel zii v. d. Leur waar schuwden, slaagde deze er niet in de spoorbaan tijdig tc verlaten. Neustadt an der Wied, heeft de 24- jarige Ned. chauffeur D. de Baat ver oordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en hem voor de tijd van vijf jaar de bevoegdheid ontzegd om op Duits grondgebied motorrijtuigen te be sturen. Bovendien is De Baat veroor deeld in de kosten van het geding en voorts nog tot het betalen van een ver goeding van 650 mark voor materiële schade. Zoals bekend vergde het onge luk waarbij de B- betrokken was zes mensenlevens. De katholieke middelbare meisjes school te Groningen wordt per 1 Sept, omgezet in een katholiek lyceum voor meisjes met internaat. Het zal dan het enige katholieke lyceum voor meisjes in het Noorden zijn. In een mergelgroeve te Bemelen is een fossielgeraamte van een praehistori- sche Mosasaurus ontdekt. 65 millioen jaar geleden hadden deze reusachtHe dieren hun jachtgebied in de omgeving van de Maas. Het dier moet een lengte hebben gehad van 12 meter en had'120 ribben. Nabij Uffelte is de 75-jarige wiel rijder R. luin uit Uffelte door een volkswagen aangereden en op slag ge dood. Vier jeugdige Amsterdammers, goede bekenden van de politie, blijken In een ogenblik dromden de verslag- flitsende licht van de fotolampen. Nog gevers en fotografen om Kappie en diezelfde avond zou hun verhaal in alle de maat heen en vuurden hun vra- kranten over de hele wereld staan: gen op het tweetal af. En vol trots Twee zeehelden vangen berucht misdadi- deden zij het verhaal van hun reis naar ger en brengen waardevolle diamant vei- Amerika, de avonturen aan boord van de lig over de Oceaan „Kraak” en de achtervolging van Trol En nog kwam er geen einde aan alle de Trooster. De uitroepen van verbazing hulde, die Kappie en de maat in ont- en bewondering waren niet van de lucht, vangst moesten nemen. Plotseling drong Ijverig krasten de pennen van de jour- zich een geweldige figuur met een don- Dat ook corsettenshows een grote verscheidenheid kunnen brengen, bleek, aldus schrijft de Leeuwarder Courant, Dinsdagmiddag in het smaak’-ol aange klede zaaltje van Amicitia te Leeuwar den op de „Twilfit”r’ ow, georganiseerd door de firma Vroom en Dreesmann. gericht te Koblenz, zitting houdend in Een vijftigtal corsetten, step-ins en“" B.H.'s werden door een viertal manne quins op zeer te waarderen wijze ge toond. Bewonderd hebben wij de step-ins met diverse B.H.’s in vaak heel mooie uitvoering. De balein-loze step-in is een ideale dracht voor de junior-figuren. Met iets van „ontzag” hebben wij gekeken naar de corsetten voor de iets minder slanke en de iets meer gevulde figuren. De mode heeft op dit terrein weinig in vloed, maar toch was er tengevolge van de hogere taillelijn van dit seizoen bij de corsetten een merkbare verhoging. In perfecte pasvorm waren er de cor setten met buikband, speciaal voor da mes met verzakte buikspieren. Steeds meer corsetten hebben een ritssluiting; dit lijkt ons niet alleen een practischer, maar ook een vlakker sluiting. De strapless-corselets, zeer geschikt voor avondkleding, vonden veel waardering. En dat deze door verschillende modellen kunnen worden gedragen, bleek toen twee sterk uiteenlopende maten tegelij kertijd werden gedemonstreerd. De ver werkte materialen waren hoofdzakelijk broché, satijn elastiek, coutil en nylon. Mede dank zij de deskundige toelichting een alleszins goed bestede middag voor de aa iwezige dames. Aangegeven van 1724 Maart: munt biljet, Zeilstra, Napjusstraat 54; ge bloemde hoofddoek, Hummel, Krulze- broederstraat 57; grijs gevlamde ball point, Potma, Schamestraat 24; witte gymschoen (1.), de Vries, Oude Koe markt 24; map schrijfpapier, Hoomans, Galigastraat 9; zwarte want met groen, Hoekstra, H. Casimirstraat 8; padvin- dersriem met fluitje en kompas, Ub- bink, Kanaalstraat 7; blauwe Lindbergh muts, Prijs, Oosterdijk 20; sleuteltje van actetas, van der Molen, Swartsbuurt 9; daintspt .{-horloge rond model, van Eer- ten, Amaliastraat 53; rode kinderwant, de Vries, Tranendal 18; muntbiljet, Sil- vius, Grootzand 49; auto wieldop V8, v. d. fechvit Smidsbuurt 7; armband met blauwe steentjes, Zijlstra, Looxmadwars- stiaat 9; armband, Voerman, Eelt je Ha bertsmastraat 54; muntbiljet, Dan ser, Hoogend 12; oud zakmes, de Jong, Puns Hendrikkade 43; Noorse want (1) bru?u geel, Wijngaarden, Priorstraat 39; speldje Siesling, Oppenhuizerweg 58; - geruite sjaal blauw-geelVisser, Wes- 3.54 tot 3-63^%^ De voor de premie- tersingel 46; bruin beursje met ritsslui- ting, inh. sleutels. Bakker, café „Wa terpoort”, Lemmerweg; zwarte glacé handschoen, v. d. Heide, 2e Selfhelp- straat 25; bruine glacé handschoen, Leeuwenkamp, Kloosterdwarsstraat 8; grijze herenhandschoen, Plekkeringa, 2e Oosterkade 33; oud dat.'esrijwiel, Baan- stra, Koopmansgracht; bruine Noorse want, Bruinsma, Joh. W. Frisostraat 96; kinderdriewieler, Hoekstra, Jan van Nassaustraat 57; muntbiljet, Kuipers, Amaliastraat 66; bolletje Angora wol, Duits, Joh. W. Frisostraat 16; groen vulpotlood, Abma, Bolswarderweg 19; blauw overhemd, Bruinsma, Oosterdijk 31; huissleutel, Bosma, IJlsterkade 37; schop, Jan Land, Priorstraat 50; grij- kinderwantje. combinalietang, Dijkstra, Winsemiusstraat 19; ouderwets gouden broche, S. de Witte, Nijezijl 89 onder Oosthem; gele hoofddoek, v. d. Zwaag, 2e Woudstraat 30: armband, Algra. Jachthavenstraat 27. Gedeponeerd aan het Bureau van Po litie: 2 blauwe kinderwantjes, wit-rode want, herenrijwiel, blauwe en grijze sjaal. Woensdagmiddag zijn de 9-jarige Henk de Jager en de 7-jarige Popke Popkema te Hoornsterzwaag met een fiets in de Schoterlandse Compagnons- vaart gereden en verdronken. OUDEGA (W.) De Dam- en Schaak club „Nocht en Kriich” alhier eindigde dit seizoen met een gongwedstrijd. De uitslag was wat dammen betreft: le klas: le Sjouke Schilstra; 2e M. Osin- ga. Afvalklasse: le A. de Boer; 2e J. Schilstra. Schaken: le R. Abma, Abbe- ga; 2e H. Boonstra, Oudega (W.) Af valklasse: le K. Elzinga, Oudega (W.); 2e W. Abma, Abbega. «I *1

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 3