Sneek’s nieuwe midvoor zorgde voor verdiend gelijk spel American star Gunstige uitslagen voor Sneek Velocitas stelt opnieuw teleur I li Rol nu zelf uw AMERIKAANSE sigaret! Geen schutters bij L.S.C.-lNicator A Wl lm»* w „S N E E K E R NIEUWSBLAD” TWEEDE BLAD DINSDAG 30 MAART 1954 •1 Voetbalprogramma voor Zondag Uitslagen Friese Voetbalbond Vraag Uw winkelier naar het nieuwe succes van Niemeijer: NIEMEUER’S TABAK TABAK Q P_ Z’N B EST| V.S.V. bleef weer in gebreke Strafschop gaf Black Boys de genadeslag Spanning en sensatie bij W orkum-Heeg Kleine, maar kostbare WZS- zege in vlotte, levendige strijd Nieuwe nederlagen voor K.H.C. en Olyphia Jubileum Jan Kracht échte Amerikaanse sigaretten-tabak, en proef zelf hoe bijzonder zacht en geurig zo’n eigengemaakte Amerikaanse sigaret is. 1 1 utl| wl ufg 20 bracht was de on- een de RIESE VOETBALBOND 3 April. B: Froonacker 1bHJSC 1b; In het Zuidersportpark speelden L.S. C. en Nicator gisteren een aantrekkelij ke, gelijk opgaande strijd, die pas in de laatste tien minuten door onze stadge noten gewonnen werd. De verdedigingen waren daarvoor steeds de baas gebleven over de aanvalslinies die beiden een te kort aan schotvaardigheid vertoonden, terwijl L.S.C. hei spel bovendien ook te kort hield. Advertentie Ingez. Mededeling. 9 8 7 7 8 7 4 5 4 4 4 4 4 4 5 4 6 6 8 8 5 9 8 9 9 9 8 6 5 6 6 7 4 4 3 1 2 2 1 4 6 5 6 7 8 9 9 40—14 47—21 39—18 36—21 29— 24 35—26 31—25 22—30 26—28 30— 29 24—56 17—39 12— 35 13— 37 28 28 26 23 21 20 18 17 17 16 13 12 10 9 18 17 17 17 17 17 16 16 16 15 24 22 22 20 19 18 25 20 20 19 17 16 15 15 14 14 14 15 17 15 17 15 16 15 16 15 15 11 10 4 17 14 13 11 7 3 9 9 7 5 5 5 5 2 0 Be Quick 2 H’veen 2 L’warden 2 Alcides 2 Achilles 2 2 3 4 3 4 4 7 9 20 19 15 15 12 11 11 4 1 klas A: ONS 2—CWO; Wouds- en.wi; IJVC—Nijland; Makkum— 36—14 32—31 4544 34—36 25—27 43—43 31—28 19—31 42—51 22— 29 28—35 24—35 23— 38 13 13 12 13 11 10 13 35—24 26—13 24—16 17—15 24—25 29— 9 26—32 14—31 12—42 19 12 18 12 19 19 19 19 18 17 16 19 18 19 19 17 57—29 27 26 23 23 20 20 18 16 15 15 14 14 13 12 de te een auwelaar. Reeds minuten ontsnapte het zege op Elinkwijck. Bepaald verrassend was het gelijke spel van Ajax op eigen terrein tegen Enschedese Boys. Door deze 22 komen de Amsterdammers twee verliespunten achter op Haarlem. Dat Heracles van Be Quick zou winnen was te verwachten maar dat het 40 zou worden, neen dat verwachtte nie mand. In Njjmegen had NEC niet de minste moeite met Oosterparkers (30) en Leeuwarden kon niet op tegen Piet Kraak en zijn mannen. De Friezen ver loren met 20. 18 12 19 11 18 18 19 19 19 18 19 18 18 18 18 19 4 6 8 5 5 8 8 5 5 2 5 4 10 4 11 7 11 2 1 1 5 2 1 1 0 1 11 Haarlem Ajax NEC DWS Stormvogels Wageningen Ensch. Boys Elinkwijk Heracles Leeuwarden Be Quick Zwolse Boys Oosterparkers RCH GAVC Rood-Geel BI. Boys WZS Lemmer DOG O.N.S. Heeg L. Zwaluwen M. J.V. D.W.P. BI. Wit '34 Workum Delfstrahuizen 11 Q.V.C. 12 Beide ploegen verschenen compleet en al spoedig b’eek dat het krachtsver schil gering was. Het spel golfde op en neer met w'sselende kansen. L.S.C. was het eerst aan bod en slechts ten koste van een hoekschop wist de Nicator-de- fensie de situatie te redden. Aan de andere kant ging een fraaie schuiver van r.buiten G’-aeter rakelings voorbij ’t L..S.C.-doel. L.S.C. kwam terug met als resultaat een tweetal corners die echter evenmin succes opleverden. De gevaar lijke Nicator-midvoor Hiemstra loste een fraaie kogel, maar doelman Bouma ving de bal klemvast en zond hem in het veld terug. Het werd een aantrekkelijke wedstrijd tussen twee hard werkende ploegen, maar beiden misten het juiste schot als men in de gevaarlijke zóne was gekomen. Bovendien toonden de verde- 3felas B: Oudega (W.) 2Oever- ■”-en 2. 3e is C: ONS 3—CWO 3; HJSC 2 Reserve 2e klas A: Sneek 5RES 2 0—4. 3e klas A: Friso 2BI. Boys 4 13. 3e klas B: BI. Boys 5RES 4 06. Junioren (Hoofdafdeling)Sneek Freno 43, HeerenveenLSC 50. 2e klas A; Sneek 2aDe Kooi 2a 2—5. De uitslag 51 in het voordeel van de Kooi doet vermoeden, dat de Jousters een groot overwicht hebben gehad, maar dat was niet het geval. In het veld ontliepen de beide ploegen elkaar niet veel, zelfs waren de boys in de tweede helft iets sterker, doch de bezoe kers speelden veel effectiever en won nen daardoor verdiend. Het fatale mo ment voor de zwartjes kwam bij de stand 12 door een strafschop, toen 1.- back v. d. Vliet alleen redding kon bren gen door de bal met zijn handen uit het doel te houden. Zaterdagmiddagvoetbal 4e klas. Leeuw. ZwaluwenONS; HeegBI. Wit ’34; DWP—MJV; QVC—Delfstra- mizen. VV. Junin l_ QVC Ï-Heeg lb. Weliswaar was de 22 van Achilles tegen GRC een kleine pleister op de Groninger wonde, maar die andere club uit Drente’s hoofdstad komt snel opzet ten. Een keurig stukje werk van de Boys in Leeuwarden, die 21 zege op Frisia! Houtigehage "erloor met 32 in Zwaagwesteinde en mede door de ver rassende zege van FVC is de positie van Boomsma’s club nu zeer precair gewor den. Helpman klom door een goede 32 Dat was in het laatste half uur van deze wedstrijd toen Heeg twee penalty’s miste en de Workumer doelman uit het veld werd gezonden. Heeg was veel sterker, maar toch hield Workum de puntjes thuis. Workum liet in ’t begin van de strijd al zien dat ze niet van plan waren de punten cadeau te doen. Het eerste half uur verstreek met wisselen de kansen, waarbij Heeg echter iets sterker was. Maar toen ieder dacht, dat de gasten zouden doelpunten, kwam er onverwacht een goede aanval van de W.-rechtervleugel. De verdediging van Heeg weifelde en dat was voldoende voor rechtsbinnen F. Boersma om Douma te verschalken. Toen maakte Heeg een fout, waarin het verder de gehele wed strijd heeft volhard. Het drong zo op dat de ontmoeting zich verder afspeelde op de helft van Workum. Alle spelers waren op een klipt bijeen waardoor er voor de Heeg-voorwaartsen geen door komen aan was. In de tweede helft zet te Heeg weer alles op de aanval. Spoe dig gaf r.buiten P. v. d. Pol met een goed gericht schot de Heeg-aanhang reden tot juichen, 11. Nog geen vijf minuten later bezondigde de rechtsback van Workum, J. Neyenhuis, zich in het beruchte gebied aan hands, maar r.- binnen Jorritsma schoot de strafschop naast. Opnieuw kreeg Heeg een kans, toen r.buiten v. d. Pol de bal naar twee vrijstaande spelers schoot. Beide spelers bleven staan, maar niet de W.-doelman B. v. Goslinga, die de bal bij de corner- vlag te pakken kreeg en daar in duel kwam met de Heger l.buiten. De doel man nam hierbij een verkeerde houding aan en scheidsrechter de Groot verwees hem naar de kleedkamer. Workum zet te toen even door en door een kleine blunder van l.half Speerstra scoorde T. Gêné de tweede goal voor W m. Tien minuten voor tijd kreeg Heeg op nieuw de kans op een gelijk spel door dat het een strafschop mocht nemen, maar S. Zijlstra kogelde nu in de handen van J. Neyenhuis, die de plaats had in genomen van v. Goslinga. Onder grote spanning kwam het einde. Onze plaatseljjke le klasser mag niet ontevreden zijn over de uitslagen van gisteren. Zelf sleepten Ydema en zijn mannen een kostbaar punt uit de moeilijke uitwedstrijd tegen Enschedé en de overige resultaten in Afd. B waren van dien aard, dat verschillende clubs voorlopig nog binnen hun bereik blijven. In de eerste plaats *t Gooi, dat op eigen terrein met de oneven goal van Vitesse verloor, en verder buiten Enschedé ook GVAV en Heerenveen, die beide met een 32 nederlaag genoegen moesten nemen. De Groningers sneuvelden op eigen veld tegen Rigtersbleek en Abe en zjjn mannen in het Friese Haagje tegen AGOVV, dat daardoor aardig uit de penarie raakte. Opmerkelijk is de W.Z. dat de laatste wedstrijden wei nig succes boekte, probeerde ’t deze middag eens met een andere opstelling, waarbij stopper Ad Goesten midvoor stond en l.binnen Bennie Polesz als stop per fungeerde, terwijl Jan Polesz, gerui- tijtj uitgeschakeld door een „knie tje”, ’t weer eens als rechtsbuiten pro beerde. Er zat nu meer vaart in de voor hoede en ook achter klopte de zaak heel behoorlijk, zodat dit experiment in ’t algemeen gesproken, goed slaagde. Van meet af aan was al te zien, dat de goals duur zouden worden. De verdedi gingen gaven de aanvallers weinig kans en deed zich dat al eens voor, dan speel den de voorhoeden meestal te onbesuisd. W.Z. was, ook al door het windvoordeel, gedurende de eerste helft beslist iets sterker, maar aan de andere kant was men door 't zeer snelle starten van l. buiten Dammers enkele malen heel dicht bij een doelpunt. Maar beide keren dat de bal fraai voor de W.Z. veste was gebracht, konden Bennie Poiesz en Otto Faber op het nippertje redden. Aan de overzijde was ’t spil Strijker die bij een van dichtbij hard ingeknalde bal op won derbaarlijke wijze voor opluchting zorgde Na de thee kwam Olyphia sterk op zetten. W.Z. beleefde benauwde momen ten, maar steeds was er wel een been, dat succes voor de gas.ten verhinderde. Deze druk hield echter niet lang aan. Door goed opbouwend werk van Kees Poiesz, Theo en Gerard Altenburg werd 't spel verplaatst en nu bleek dat de groenwitte defensie wel te passeren was. Vooral Joh. Walta en Ad Goesten sticht ten door snel en agressief optreden nog al wat verwarring in de vijandelijke de fensie. Na ruim een kwartier gaf Gerard Altenburg een keurige throughpass, Goesten tijdig gestart, was een fractie van een seconde eerder bij de bal dan keeper Veldhuizen en W.Z. leidde. 10. Direct hierna was ’t bijna weer raak, maar Antoon Altenburg reageerde iets te laat. Het veldoverwicht van de gas ten werd nu sprekend, waar tegenover de W.Z.-aanvalslinie zich in ’t laatste half uur vrijwel uitsluitend beperkte tot uitvallen. Van de verdedigers der thuis club werd hierdoor ’t uiterste gevergd, maar steeds weer redden Kees Poiesz en Otto Faber de situatie, waarbjj ook de anderen zich lofwaardig aanpasten. Toch hadder de gasten in de laatste m’nuten nog wel een puntje kunnen be machtigen, maar eerst vloog ’t ontzet tend harde schot van spil Strijker uit een vrije trap juist over de lat en daar na faalde l.binnen v. d. Sluis op slechts twee meter van het doel. Zo eindigde deze frisse enthousiaste partij voetbal in een kleine maar kost bare zege voor de thuisclub. Overige wedstrijden afgelast. Neen zo heel voldaan kwamen wij niet terug uit Enschedé. We hadden voetbal gezien en daarmee was alles gezegd. Beide ploegen speelden een onsamenhan gend spel, met Enschedé als de minst slechte Althans in de eerste helft. Doel man Brinksma weerde zich dan ook krachtig en ook wel kranig in het Sne- ker doel. Hij stopte enige mooie scho ten van de Moddejonge’s en van Alberts. Het ging hem allemaal goed af, evenals zijn collega Westra aan de overkant, die echter weinig moeilijks kreeg. Bouma stond voor deze wedstrijd op de buiten plaats, Hofstra binnen en Witteveen midvoor, terwijl Deden op de backplaats floreerde. Jammer voor de hardwerken de defensie was wel het falen van Brinksma in de 17e minuut. Een onbe duidende aanval van Enschede werd af gesloten met een tam schot van Alberts. Tot grote consternatie van de Snekers liet Brinksma de bal na hem gestopt te hebben uit z’n handen rollen vlak voor de voeten van Moddejonge Jr. Die be nutte dit buitenkansje gretig en het was 10. En eerlijk gezegd nog niet eens onverdiend, ook al was het scoren op zichzelf nu niet bepaald daverend. Sneek werd toen wakker en begon iets feller te spelen al was het spel naar on ze smaak wel eens wat te week. Yde ma stuwde goed op, maar in de voor hoede vocht men tegen zichzelf en tegen de Enschedese defensie. Het wilde dus niet, totdat kort voor rust een fout in de vijandelijke defensie de bal bij Witte veen bracht. Een korte dribbel en met een hard schot vloog de bal onhoudbaar langs de uitlopende Westra. 11. Na de hervatting moest Enschede iets terug, daar Sneek fel kwam opzetten. Helaas moest enkele minuten na de her vatting Busschers de strijd zoals bo ven reeds omschreven staken. Dit bracht grote verwarring in de Enschede- defensie en gaf Sneek een licht over wicht. Helaas konden onze stadgenoten hun kleine meerderheid en in de laatste minuten soms zelfs groot overwicht niet uitbuiten en Heef het 11. Ja zelfs verloor men bijna nog, toen een plotse linge algemene aanval van Enschede hun. verdediging deed wankelen. Maar die hield zich staande en de 11 was ook de juiste verhouding. teruggang bij VSV. Blauw Wit klopte de Velsenaren in eigen huis met 20 en bewees behalve zichzelf daarmee een grote dienst aan DOS, want door dit resultaat en de 82 zege van de Utrechters op EDO zjjn de laatsten nu de ernstigste gegadigde voor de eerste plaats. HJ». ^ilas A: IJVC 2—DWP 2; Hielpen 2-5s 2. zwal. 32) en Olyphia totaal van slag de Noordwoldenaren moesten in Zuidersportpark met 10 het hoofd t i- gen voor WZS komt er toch scheidingslijn in de kopgroep. Het heeft Harlingen overigens grootste moeite gekost om in Wolvega van D.O.G. te winnen. Het was met het kleinst mogelijke verschil (10) en dan nog onder protest van de thuisclub. Dan waren de overwinningen van Bergum en De Kooi vrij wat overtuigender. Eerst genoemde versloeg Rood Geel met 31 en de Jousters boekten, uit spelend nog wel, een grote 51 zege op Black Boys. Steenwijk Het werd Let op het moderne, brede pakjes handig om uit te rollen.! Rol de sigaretten Tiiet te vast, dan geniet U het meest en U maakt minstens 45 heerlijke iA sigaretten uit zo’n royaal pakje American Star a 85 cent In Utrecht heeft DWS weer eens met scherp geschoten, wat bij de Amster dammers nu niet bepaald een dagelijks gebeuren is. Elinkwijck werd in een pro ductieve tweede helft maar liefst met 50 verslagen. Met rust was het 01 door een doelpunt van Kil. Best was het spel in deze periode niet en evenmin in de tweede helft toen Klein de score op 20 bracht. Wel was DWS sterker, maar zij speelde niet groots. Een mooie kopbal van Koevoets bracht de score op 30 en de kleine kwikzilverige Vonhof scoorde daarna nog tweemaal. Pech had Elinkwijck toen Lapertu en Serljjn beide eenmaal de bal uit het verlaten DWS- doel kopten en Kreyernaat tegen de lat schoot. RCH heeft opnieuw gefaald en nu te gen stadgenote Haarlem. Reeds met rust stonden de kampioenen volkomen verdiend met 20 achter, daar er totaal geen verband in de Racing ploeg zat. Zo gaat het mis met de Heemstedena ren die er nu wel heel slecht voor staan. Roozen scoorde reeds na 16 minuten na een voorzet van Brusse, en acht minuten later was het al 2—0, toen Jacob de bal hard langs invaller-doelman Kooistra joeg. Direct in het begin van de tweede speelhelft viel Van der Brink bij RCH uit en dat bracht Biesbroek in de de fensie. Toen liep het beter. Door Kou- wenhoven werd het 21, maar toen in de 6e minuut Groeneveld de score op 31 bracht was voor RCH de kans op een goed resultaat verkeken. Dank zij het uitstekende spel van doelman Perdock heeft Be Quick, dat beduidend minder speelde dan de Alme- loërs, met slechts 40 verloren. Lugt- 4 April. Res- klas A: Sneek 4—WZS 2; LSC 4—Friso Lemmer 3—BI. Boys 3. 3e klak Sneek 7—Sneek 6; WZS 3 Friso 3 3e klas, g; Boys 5De Kooi 3; RES 4—W, 4. Juniorenjoofdkiasse; LSCDracfc- ten; Sneek-reereaveen. le klas ^VZS la—CAB la. Junioren Afd. N. LSC lb—WZS lb; ONS lb"neek lb. m.'414 W 2b—Sneek 3b; BI. Boys 2?~RES, 2bj,SC 2b—ONS 2b; CAB 2b—Sneek 2b. 3 2 5 7 6 6 2 2 7 5 6 6 5 10 4 9 Er moeten wel wonderen gebeuren, zal Velocitas nog van de kop van 2A wor den verdrongen, zo lazen we onlangs in een sportoverzicht, maar aan die won deren wordt hard gewerkt. In ieder ge val heeft de 32 nederlaag, welke de groenwitten gisteren tegen FVC leden, het vertrouwen in de Groningers een flinke deuk gegeven. Vooral als men re kening houdt met het feit, dat hun nog slechts één thuiswedstrijd, tegen Frisia, wacht. Gisteren herdacht de heer J. Kracht het feit dat hij voor 25 jaar zijn loop baan begon als voetbalscheidsrechter en tevens dat hij 25 jaar lid was geweest van de Scheidsrechtersver. Sneek en omstreken. Ter ere daarvan kwamen velen de jubilaris gelukwensen ter re ceptie, die gehouden werd in de ver sierde zaal van café Boot, aan het Mar- tiniplein alhier. Namens de KNVB afd. Friesland voerde de voorzitter, de heer S. de Wolf, het woord. Hij zegde de ju» bilaris toe dat deze de eerste zal zijn die de zilveren speld zal ontvangen welk onderscheidingsteken door de bond is ingesteld. Aan mevr. Kracht werden bloemen toegezegd. Verder werd het woord gevoerd namens de Voetbalver. Sneek door de heer A. J. H. Vieleers; de Voetbalver. Black Boys door de heer H. de Jong;; Voetbalver. HJSC te Hom» merts de heer J. Haagsma; Voetbalver. W.Z.S. de heer I. Silvius; Contröle orga nisatie Voetbalscheidsrechters de heer J. Meijer, die een keurig vaantje aan bood; Scheidsrechtescomm. afd. Fries land, de heer P. Hartkamp; Voetbalver. Workum de heer J. Stam; Voetbalver. LSC de heer W. Kooistra; de heer G. Atsma van Uitwellingerga sprak na mens de Gymnastiekver. aldaar, waar Kracht geen onbekende is. Tal van spre» kers lieten hunne waarderende woorden vergezeld gaan van cadeaux, w.o. een fraai herinneringswandbord van Wor kumer aardewerk van de Scheidsrech tersver. S. en O. zelve. Nadat de jubila ris allen had bedankt mede namens zjjn echtgenote, sloot de heer J. Meijer deze druk bezochte receptie. Bij de wedstrijd GVAV tegen Rigters bleek kon men niet bepaald hoogstaand voetbal genieten, wel was er veel span ning. De Enschedeërs wonnen door har der spel en meer doorzettingsvermogen. In de eerste helft werd niet gescoord. Na de hervatting vielen de doelpunten snel, want na een combinatie tussen Snijders en Trooster loste de eerste een schot op doel, dat naast zou gaan, maar Benninga veranderde de bal van rich ting waardoor het 01 werd. Hazeveld bracht echter spoedig de balans weer in evenwicht na een vrije trap van de Grooth. Opnieuw kwam „De Bleek” te rug en de vrijstaande Trooster scoorde, 12. Maar Hazeveld zorgde met een fraai doelpunt weer voor de gelijkma ker. Na vele kansen voor beide ploegen werd het door Bleijenberg tenslotte 23. In het Hilversumse Sportpark behaal de Vitesse een 10 zege op een uiter mate zwak spelend 't Gooi. Met rust was deze stand al verkregen, toen Eppie Jansen in de 12e minuut doelman Mos terd die overigens goed werk ver richtte verschalkte, 01. Hendrikse veroorzaakte een penalty, maar de naar voren gekomen Bak miste volkomen. Wel was ’t Gooi in de tweede helft iets sterker, maar het kon niet tot doel punten komen. Lamie kreeg zelfs geen schot van de Hilversumers te verwerken. Bij EnschedéSneek was de thuisclub de eerste heltt iets meer in de aanval, maar Brinksma weerde zich kranig. Jammer was het dat hij schuld had aan de eerste goal, want een schot van Al bers had hij niet vast en toen was Mod dejonge Jr er bij om te scoren, 10. Hierna kwam Sneek iets feller opzetten en even voor tijd plaatste Witteveen de bal achter Westra. Jammer was dat Busschers in de tweede helft een her senschudding opliep na een botsing en naar het ziekenhuis moest. VSV was in de eerste helft sterker dan Blauw Wit, maar kon door uitste kend werk van doelman Eype niet tot scoren komen. Toch was het bijna 10 geweest toen de Graaff hard inschoot en Eype miste. De lat bracht echter redding. Nogmaals had VSV pech toen Van der Kuil de lat bombardeerde. Na de hervatting, die met 00 kwam, brak Koekebakker plotseling door. Hij schoof de bal naar de toestormende Dahrs en dat betekende 01. En toen, na een fel offensief van VSV, Corbran in de 21e minuut de score op VSV geslagen. DOS VSV Blauw Wit Volewrjckers Go Ahead EDO Rigtersbleek AGOVV Vitesse Heerenveen GVAV Enschede ’t Gooi Sneek Voor Haarlem was het een prettige dag, want de blauwroden wonnen in Heemstede met 31 van landskampioen RCH. Tja dat RCH wat moet men daar nu nog van zeggen. Het wordt steeds hopelozer voor de Racing club. Zwolse Boys bijvoorbeeld distancieerde zich weer iets van de Haarlemmers door een I1 gelijk spel op „De Wageningse Berg”. DWS behoudt r g een kleine kans op de titel door de plotselinge 5—0 Friesland GRC LSC Nicator FVC H.hage K.H.C. en Olyphia zakken af. Het begint er naar uit te zien, dat de strjjd om de eretitel in de 3e klas zal gaan tussen Harlingen, Bergum en De Kooi. Weliswaar zijn e-’kele andere clubs nog niet uitgeschakeld, maar nu KHC ook in Grouw faalde (GAVC won met is het hard werkte wel hard, maar tot doel punten kwam men niet. Pezy opende de score voor Heracles al vrij spoedig. Maar daarna hielden de Groningers tot de 36e minuut stand. Toen scoorde Van der Tooren 20 en in de 44e minuut vergrootte Kamphuis de voorsprong tot 30. Geflatteerd was dat zeer zeker niet, ondanks het uitstekende werk van doelman Perdock. Na de hervatting scoorde Heracles niet meer, maar toch kreeg ze er nog een doelpunt bij. Van tegenstander Kuipers, die bij terugspe len dacht dat doelman Perdock ter plaatse was. Maar die was er niet. Ajax had tegen Enschedese Boys spoedig de lediing door een fraaie goal van Burger in de-6e minuut, maar had door doelpunten van Selderhuis Sr. en Jr. met de rust een 21 achterstand. Blijkbaar dachten de Amsterdammers na die eerste goal dat ze er al waren, maar het pakte anders uit. In de twee de helft konden ze een overwicht van 45 minuten pas in de 40e minuut uit drukken door een doelpunt van Klaas Bakker na een voorzet van Leezer 22. Maar dat was ook ruimschoots ver diend, al was het zuur voor de uitste kende doelman Koster van de „Boys”, die bij het tweede doelpunt geheel niet vrij uit ging. In Haarlem was het niet altijd even prettig tussen EDO en DOS. Scheids rechter Heeneman liet nogal eens dis cussies toe over zijn beslissingen en dat bracht een wrevelige stemming in het veld. Ook was het spel van de DOS- defensie erg hard, waardoor ze vele vrije trappen tegen zich kreeg. Na vier mi nuten zette Bogert voor en scoorde Luiten bijzonder fraai. 01. Toch was EDO niet zwakker en in de 36e minuut werd het 11 na een corner van Mul die door Spiers werd afgerond. Een vrije trap van Temming op de rand van het strafschopgebied bracht DOS op 12 en met deze stand werd thee gedronken. Na de hervatting was EDO sterker en in de 8e minuut werd het 22 toen Roodselaar Spiers een niet te missen kans gaf. Van der Berg stopte daarna een penalty van Temming maar toen was het ook gebeurd, want in de 32e minuut was het Lammers, die op vreemde wijze 23 scoorde. Een dis cussie van vier minuten was het gevolg. Resultaattoch goal. Hierna werd het harder en harder, maar daar zwijgen wij maar over. Lemmer tenslotte kwam in van een koude kermis thuis. 101 voor de thuisclub. Harlingen Bergum De Kooi KHC Olyphia Steenwijk Weer een zege voor de Sneek- reserves. Sneek 2 doet het de laatste tijd maar best. Nu boekten de witte reserves weer een verdienstelijke 10 zege in Gronin gen op Be Quick 2. Verder won Leeu warden 2 In Meppel met 10 van Alci des 2 en bleef Heerenveen 2 op eigen terrein met dezelfde cijfers de baas over Velocitas 2. De stand is: Emmen 2 Sneek 2 GVAV 2 In de res. 2 klas A eindigde het voor de onderste plaats zo belangrijke duel tussen LSC 2 en Black Boys 2 in een 10 zege voor de zwartjes, die nu nog een kans op ontsnapping behouden. Zij staan nu in puntental gelijk met hun blauwe stadgenoten, maar speelden een wedstrijd minder. Een verrassing was de 50 nederlaag, die Sneek 3 aan de Lemmerweg tegen MSC 2 leed. Heeg struikelt in Workum. In de Zaterdagmiddagcompetitie wer den de velden van Delfstrahuizen en Blauw Wit af gekeurd, zodat de oogst hier tot twee wedstrijden beperkt bleef, die beide een verrassing opleverden. Workum presteerde het om kampioens- pretendent Heeg beide punten afhandig te maken (de roodhemden wonnen met 21) en QVC snoepte zowaar in Mep pel MJV een puntje af, waardoor de laatste hoop van de Meppelers in rook opging. De kansen van O.N.S. op de titel zijn door Heeg’s onverwachte ne derlaag flink gestegen, maar de oranje- hemden moeten nog naar hun concur rent, die zijn kans nog in eigen handen heeft. De beide koplopers volgende wedstrijden: O.N.S.: thuis Blauw Wit; uit Leeuw. Zwaluwen en Heeg. Heeg: thuis O.N.S., Q.V.C. en Blauw Wit. De stand is: 14 18 15 18 11 16 O.parkers 2 14 16 Velocitas 2 14 13 digers zich trapvaste knapen zodat het voor de rust niet tot doelpunten kwam. Over het algemeen hield L.S.C. het spel ook te kort. Wel kreeg r.binnen B. Haga kort voor de rust een opgelegde kans uit een door Hartkamp Sr. aangegeven bal, maar hü miste jammerlijk. Na de hervatting kreeg Nicator de schuin over 't veld staande wind mee en zette een pittig offensief in, maar de L.S.C.-verdediging weerde zich kranig. De Blues wisten het spel daarna te ver plaatsen, waarbij mooie aanvallen van Dijkstra, Haga en Hartkamp te noteren vielen. Maar het juiste schot ontbrak of het vijandelijke achtertrio stak een spaak in het wiel. Daarna waren de groenwitten weer aan de beurt met een krachtig offensief, maar ook de L.S.C.- verdediging wist van geen wijken. Zo bleef de score blank tot pl.m. 10 mi nuten voor het einde. Maar toen bij een uitval van L.S.C. de bal bij l.buiten Jan Haga kwam, en deze de bal hoog voor plaatste bleven de gasten staan voor vermeend buientspel, waarvan Bennie Haga met een kopbal profiteerde. 10. Wel zette Nicator hierna nog alles op de aanval, maar L.S.C.’s achterhoede hield het hoofd koel, zodat er geen steek meer viel en zo wonnen onze stadgeno ten deze door de Leeuwarder arbiter De Wolf correct geleide wedstrijd. 15 13 15 13 15 13 14 12 13 8 Black Boys was er deze middag finaal uit. In de achterhoede werd de ene fout op de andere gestapeld, de kanthalfs toonden weinig begrip voor hun taak in het stopper-spil-systeem en in voorhoede hield men het spel vee’ kort om succes te hebben tegen oude rot als Jelle ter in de eerste zwarte doel aan een groot gevaar, toen v. d. Vliet enkele keren nonchalant op zijn doelman terugspeelde, maar na tien minuten namen de gasten de leiding toen v. d. Laan miste en midvoor Vis ser doelman Nota met ’n geweldig hard schot passeerde, 01. Veenstra probeer de een paar maal alleen de Jouster ach terhoede te verslaan, maar die vlieger ging niet op, hoewel een magnifiek schot van zijn voet een beter lot had verdiend dan precies over de kruising van paal en lot te gaan. De Kooi had meer geluk, want toen de gehele zwarte achterhoede weer eens in gebreke bleef, ko- H. de Ree de stand gemakkelijk op 20 brengen. In de tweede helft tr den de zwartjes aanvankelijk meer op de voorgrond en doelman Buwalda kon zijn doel op het nippertje voor een doorboring behoeden, toen Veenstra een hard schot afvuurde. Even later had de zwarte midvoor even wel meer succes, toen hij handig de ge hele achterhoede van de gasten in de luren legde en met een prachtig doel punt de stand op 21 bracht. De hoop keerde terug in het zwarte kamp, maar spoedig kwam hier een flinke domper op. Douma drong te ver op, waardoor Nota zijn heiligdom verliet (deze keer terecht, doch daarvoor dikwijls onno dig) en v. d. Vliet kon bij het schot van Zeldenrust alleen nog op de in de aanhef omschreven wijze redding brengen. Bos ma schoot de strafschop feilloos in, 13. De Boys zetten daarna alles op de aan val, wat hun nog op enkele goals kwam te staan. Een lange trap stelde Bosma in staat er 14 van te maken en vlak voor tijd werd het 15 doordat doelman Nota een bal van Zeldenrust verkeerd beoordeelde. overwinning op Friesland naar de vijfde plaats en verder won LSC overeen komstig de verwachtingen met even goal van Nicator. Velocitas 16 Asser Boys 15 Achilles Z.w.einde Helpman Frisia 4 April. le klas A: Be QuickZwolse Boys; OosterparkersElinkwijkLeeuwarden NEC; HaarlemDWS. le klas B: VitesseAGOVV; Sneek VSV. 2e klas A: NicatorAsser Boys; FrieslandVelocitas; GRCFrisia; Achilles—FVC. 3e klas A: LemmerDe Kooi; GAVC —Black Boys; DOG—WZS; KHC— Rood Geel. Reserve le klas: Sneek 2Ooster parkers 2. Res. 2e klas A: LSC 2Zwaagwest einde; Rood Geel 2Sneek 2; BI. Boys 2—FVC 2. Toen de Enschedeërs voor de tweede helft van deze wedstrijd het speelveld betraden, waren zij vol goede moed. Want waren zij voor rust niet sterker geweest drn de withemden? Maar hoe groot was hun teleurstelling toen hun uitstekende spil Busschers na enkele minuten het veld moest verlaten met een zeer ernstige hersenschudding. Dit bracht de vrjj hechte verdediging aan het wankelen en gaf onze stadggenoten enige kansen die men echter niet kon benutten. Trouwens de gehele wedstrijd was deze linie al zwak geweest en het was aan d< jeugdige, maar veelbelovende invaller Witteveen te danken dat in de eerste helft de fout van Brinksma was gecorrigeerd en de score 11 werd. resten nog de I* E c a ij

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 5