troderie Predikbeurten 1 Èb4 wc. ^ant 1/ 1 de grote mode! I Jaarvergadering Kaatsver. Sneek te winnaars v<.n de Froefparate dneker «(ruiden, ver. AGENDA IkMI c De nieuwste snufjes uit onze Glam our-sene” Bioscoopnieuws Kievitseieren Schaakclub Sneek-Onda y2 Uitvoering Concordia Ijlst Ned. Ver. Afsch. Alcoholh. Dranken Motor- en Autoclub J. C. Visser Een nieuwe autorijschool te Sneek Kingma’s Bank in 1953 Afloop verkoping Gevonden voorwerpen Vereniging Oranje Zondagdienst Dokter, Apotheek en Zusters 34 April 1954. Begrafenisv. De Laatste Eer Oppenhuizen-Uitwellingerga 25 jaar 'X ge- t.e.m. Maandag A ZONDAG 4 APRIL 1954. Slaven van de hartstocht. 7.30 uur N. INGEZONDEN MEDEDELINGEN. De Sch. de Boer 4979 4973 4973 4982 4969 4986 4975 4975 Een winkelier uit Clinge (Zeeuws Vlaanderen) ontving een order van zijn cliënt, geplaatst op de proefparade te Sneek. De prijzen kunnen worden afgehaald op vertoon van persoonsbewijs, Zaterdag 3 April a.s., 's avonds van 8 tot 9 uur in Hotel te Strake, Schaapmarktplein. Het batig saldo van de opbrengst van de theetuin zal worden verdeeld onder: Ver. Simavl, ver. Ouden v. Dagen, P. de Boer stichting, Rode, Gele en Groene Ver. „Oranje”, Sneek. Namens het bestuur: P. FEDDEMA, Voorz. D. POTMA, Secr. en Ds. Zaterdag 10 April. Waterschap Abbega. Ingelandenvergadering voorm. 9 uur in het Lokaal van de Herv. Kerk te Abbega. Woensdag 21 April. Waterschap de Oos- terhemmen. Ingelanden-vergadering voorm. 9 uur in Hotel Hanenburg te Sneek. Vrijdag 2 April. Ver. „Hulp in Nood” Algemene Ledenverg. 's avonds 8 uur in Hotel „De Gouden Leeuw” te Sneek. afgebr. 1—0 GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Koudum: voorm. 9.30 uur Lezen (Ooste 59); nam. 2 uur Ds. Benschop (in de Doopsgez. Kerk). GEREF. KERK. Oudega (W.) voorm. 9 en nam. 1.30 uur Ds. v. d. Plaat. Vorige week was de aanvoer van kie vitseieren nier en elders nog maar ge ring. Vóór Zaterdag 27 Maart waren het maar ongeveer 80 stuks, welke voor 1.25 van de hand gingen; die Zaterdag bedroeg de aanvoer ongeveer 200 stuks, prijs 1 per stuk. Maandag werden er bij de handelaren in de provincie al een 1100 stuks aangeboden, prijs 0.75 per stuk, en Dinsdag waren er alhier aan de markt ongeveer 500 stuks aangeboden, de prijs daalde tot 60 cent. mis-Zondag zal vermoedelijk in het Zui- dersportpark worden gehouden. Op He melvaartsdag en op enkele Zaterdag middagen zullen de ledenwedstrijden zo mogelijk op het sportveld van de buurt vereniging de N.O.hoek plaats vinden. Door het bestuur zal het kaatsen door de schooljeugd wederom energiek ter hand worden genomen; onder leiding van de heer Sj. Brouwer ,die zich daar voor beschikbaar stelde, zullen de jon geren Maandagsavonds in de gelegen heid worden gesteld deze sport te beoe fenen op het terrein van de Noord-Oost- hoek. Het competitie-kaatsen met om liggende verenigingen zal door het be stuur worden geregeld. Tot versteviging der kas overweegt het bestuur de goed keuring van B. en W. te vragen voor het houden van een verloting. Punt rondvraag bracht weinig ter tafel. Met de wens dat alle leden zich zullen geven om ook dit jaar de kaatssport populair te maken, sloot de voorzitter de verga dering. electr. schemerlampje, P. Dijkstra, Win- semiusstraat 19, Sneek; handtas, mevr. J. KrachtVerbeek, Franekervaart 21, Sneek; alum, ketel, Arend de Blauw, Lange Veemarkt 11, Sneek; Gebakstel, J. Andringa, Prins Hendrikkade 40, Sneek; handtas, W. Haantjes, Meerweg 16, Balk; zaklampje, J. v. d. Velde, Ka pelstraat 48, Sneek. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Voorm. 10 uur Ds. M. v. d. Meulen. (Doop). Extra collecte Diaconie. Donderdag 8 April 2.30 uur Zuster- kring. Ned. Ver. v. Sexuele Hervorming Afd. Sneek. Vergade ring ’s avonds 8 uur in het Piter Jelles Hüs. Spr. Dr W. F. Storm. Zaterdag 10 April. 8e President Roose- velt-marsen. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Woudsend: ’s avonds 7.30 uur Ds. H. J. de Wilde. IJlst: ’s avonds 7.30 uur Ds. H. B. Kos sen. Dinsdag 6 April. Hengsten-monstering Sneek. Circa 10.30 uur bij café Sik- kens a. d. Veemarkt. Zaterdag 24 April. Waterschap 't Mar tan. Ingelanden-vergadering voorm. 9 uur in café Piersma te Nijland. De afdeling Sneek van bovengenoemde ver. kwam Woensdag in vergadering bij een in het Tempelierengebouw onder voorzitterschap van de heer C. Kuipers. Medegedeeld werd o.a. dat de traditio nele meeting op Hemelvaartsdag in Heerenveen zal worden gehouden met een gemoderniseerd programma, waar op o.a. de jonge Flierefluiters voorko men. Staande de vergadering gaven zich al velen op voor een bezoek aan deze meeting. Getracht zal worden een jon gerenavond te beleggen, terwijl het werk in de a.s. Blauwe Week werd be sproken. De heer Noorman draaide eni ge aardige filmstroken, waarvoor voor zitter Kuipers hem in zijn slotwoord dankte. Originele Zwitserse, witte broderie met garnering van gui pure kant.^ g "JC 38t/rn4816'VM Full swingrok in pop lin met kleurig bor duurwerk; zwart, Ral, groen, rood en geel i 36 t/m 46 IV5/ De uitslag van de Dinsdag gespeelde wedstrijd van het tweede tiental luidt: Sneek 2 Steenwijk J. Wiersma—A. F. J. Visser H. WielingaK. V. d. Berg O. StoelingaD. Bolsenbroek J. NautaE, Bettenbroek S. VeenstraF. Plantinga J. BeetsmaW. Kuiper W. Binnema-B. v. Leuveren 3. HofstraW. Hoekstra J. LuthJ. v. d. Feer S. BreukerO. Pötzsch Vrijdag 2 April. Vrijz. Democratische Bond. Vergadering ’s avonds 8 uur in zaal Piso te Sneek. Spreker Mr K. Bijlsma. De verlies- en winstrekening van Kingma’s Bank te Leeuwarden over 1953 sluit met een winstsaldo van 189.022. Voorgesteld wordt, na af schrijving en reservering, een onveran derd dividend uit te keren van 8 pet. Het aantal relaties bleef zich regelmatig en op bevredigende wijze uitbreiden, al dus het verslag. Deze verdere uitbrei ding heeft de directie genoodzaakt de administratie en gebouwen aan de hier door gestelde eisen aan te passen. De verbouwingen der kantoren zijn thans op het kantoor te Oosterwolde na vol tooid. De directie blijft van mening, dat de hardnekkige activiteit van het be drijfsleven na de oorlog niet vreemd is geweest aan de belangrijk gunstiger mo netaire positie welke ons land thans in neemt, vergeleken met 2 3 jaar ge leden. Met betrekking tot de positie van de banken t.o.v. de staat meent de di rectie nog te moeten zeggen, dat zij be treurt, dat de staat gemeend heeft maatregelen te moeten treffen, die hoe wel; ongewild, er in de praktijk toe heb ben geleid, dat voor precies dezelfde geldzaken ongelijke maatstaven zijn De door elkaar loten kaatspartij op ker- aangelegd. Zaterdag 8 April. Gymnastiekver. Thus- neldaGreate Pier. Jeugduitvoerlng ’s middags 2.30 uur in Amicitia; Buitengewone uitvoering in Geb. v. Chr. Belangen, ’s avonds 8.30 uur. Zaterdag 3 April. De heer J. G. Fynvan- draat houdt een lezing in „Aere Pe- rennius”. In deze film, die in verband met het gevoerde proces in Italië over de verdo vende middelen zeer actueel genoemd kan worden, wordt het gevaar van de narcotica behandeld. Yves Ciampi heeft met vaste hand dit sombere drama ge regisseerd en soms verrassende beeld montages toegepast. Eleonora Rossi Drago en Daniel Gélin overtuigen door hun indrukwekkend spel. Deze film legt op onverbiddelijke wijze een ernstig ge vaar bloot. Wij weten niet hoever de in vloed van de film reikt om van dit kwaad te doen afschrikken. Zeker is echter dat deze tragische geschiedenis in zichzelf reeds een ernstige waarschu wing inhoudt. Het is de verdienste van dit werk, dat het zonder aan het drama tisch verloop afbreuk te doen, de ver schillende aspecten laat zien van deze verslaving, welke volgens medische rap porten een veel grotere omvang heeft aangenomen dan wij weten. Thans bindt men op allerlei wijze de strijd tegen het kwaad aan. Ook de U.N.O. heeft hier een taak gezien, terwijl in ons land een wetsontwerp tot verscherping van de opiumwet bij de Tweede Kamer is in gediend. Het beeld dat deze film geeft moge niet opwekkend zijn, maar het schijnt niet overdreven, zodat zy toch wellicht kan dienen als een teken aan de wand. Vrijdag 2 April. Natuurkundig Genoot schap Sneek. 3e Lezing in de zaal van Rest. Piso. Spreker: Prof. Dr H. Brinkman, Groningen. Vrijdag 2 April. Ds. Krimpen van Rot terdam spreekt in zaal Hanenburg over zijn boek: „In de oude stads wijk”. 's Avonds 8 uur. Notaris 3. Zijlstra verkocht jl. Maan dag in hotel Hanenburg finaal: Win kelhuis Grootzand 3129. Gekocht voor 15.050 door de heer W. Langius voor nader te noemen lastgever. Het door brand beschadigde pand Grootzand 7 werd gekocht door de heer P. Schram voor 13.795. Woning Oppenhuizerweg 5 voor 4500 gekocht door de heer J. Hoekema. Woning Tjotterstraat 1 ge kocht door de heer J. Zijlstra voor 7200 voor nader te noemen lastgever. Woning Winsemiusstraat 20, gekocht door de heer L. de Vries voor 4500. Woning énz. Kleinzand 58, voor 2675 gekocht door de heer M. A. Kruis voor nader te noemen lastgever. Woning 2e Woudstraat 48, voor 3003 gekocht door de heer M. Haanstra te Langezwaag, die ook het woonhuis 3e Woudstraat 28 kocht voor 1969. De woning Oppen- huizerdwarsstraat werd gekocht door de heer Joh. van der Wal voor 1650. Kruis. Ieder krijgt een bedrag van ƒ10. Horst, Winsemiusstraat 3; blauw sier- haarspeldje, Hofmeester, Ged. Pol 31; gele ballpoint, Visser, Lijnbaansbuurt 10; herenpolshorloge met leren bandje, Mar jan Silvius, Joh. Willem Frisostraat 98; doublé armbandje, Jorwerda, 3e Zomer- rakbuurt 4; beursje met inhoud, Har- men Snijder, Maria Louisestraat 14; beige kinderceintuur, Roelof Ozinga, 2e Steenklipstraat 55; zilverbon ƒ2.50, Ba- kels, Intern, schip „Pr. Marijke”, IJ1- sterkade; zilverbon ƒ2.50, van der Werf, J. W. Frisostraat 43; imit. parel arm band, Jan van der Molen, Dr Schaep- manstraat 1; zwarte hond (soort bou vier), Asyl; huissleutel, van Wieren, W. Dykstrastraat 2; zwart hondje met riem, Zandstra, Scharnegoutum; 2 zak doeken, Hinke Joustra, E. Halbertsma- straat 44; paar donkerblauwe kinder sokjes, Visser, Boschgracht 3; blauw kmderwantje, van der Veen, Wassen- berghstraat 8; paar blauwe kinderwan- tjes, van der Zee, Kruizebroederstraat 1; bril met wit montuur, Joke Tolsma, Klemzand 30; handschoenklem, Faber, Oude Koemarkt 65; kindertasje (rood met grijs), van der Weij, Jachthaven straat 16; kinderwant (Noors patroon), Vooistra, Looxmastraat 17; paar wan ten, Metz, Grootzand 38; huissleutel, Schotanus, Oude Dijk 9; paar wanten, (blauw), Coens, le Selfhelpstraat 6; zakje met geld, Heringa, Deinum; ge vlochten riem, de Vries, Jan ”an Nas- saustraat 35; armbandje, Gré Lagen dijk, Kloosterdwarsstraat 19; gekleurde hoofddoek, Sijtsma, 2e Selfhelpstrgat 13; rijwiel, Riemersma, mag. Bloemhof, Schaapmarktplein; rode sjaal, de Groes, 3e Woudstraat 3; dasspeld, A. J. de Haan, Cruijcebroedershof. Gedeponeerd aan het Bureau van Po litie: blauwe kinderwant, bruine beurs met inhoud, huissleutel, enige foto’s, een paar bruine damesglacé’s. Aangegeven van 24 t.e.m. 30 Maart: bruine nappa handschoen, Rodenburg, Oosterdijk 85; grijze want, Van der Veen, E. Halbertsmastraat 53; speelgoed kinderwagentje, Kluitenberg, W. de Zwijgerstraat 70; kinderbeursje met in houd, Atsma, Oppenhuizen 58; doos ver bandwatten, Kamstra, E. Halbertsma straat 79; zwarte plastic ceintuur, Ter De ledenvergadering van de Kaats- vereniging Sneek, die Woensdagavond in de voorzaal van café-restaurant Piso werd gehouden, was,zeer slecht bezocht, waarover voorzitter A. Dijkstra zijn te leurstelling uitte. Nauwelijks, aldus spr., zijn de schaatsen opgeborgen of de kaatsers staan weer gereed om hun ge liefd kaatsspel te beoefenen. Hij hoopte dat de besprekingen er toe zouden bij dragen aat het komende seizoen voor de leden en voor de vereniging van zeer gunstige aard zal zijn, en dat het be stuur weer op de volle medewerking der leden za! kunnen rekenen. De secretaris, de heer S. Breuker, kreeg nu gelegen heid voor het lezen der notulen en van het jaarverslag. Het laatste was zeer uitgebreid. Het ledental bedraagt 212. Het bestuur is als volgt samengesteld: A. Dijkstra, voorzitter; A. v. d. Lejj, 2e voorzitter; S. Breuker, secretaris; S. Kuiken, 2e secretaris; A3. Brouwer, penningmeester; D. Hoitsma, 2e pen ningmeester; en W. Visser, commissaris van materiaal. Onder applaus dankte de voorzitter de secretaris voor diens keu rig werk. De penningmeester, de heef 2E. Brouwer, gaf daarna een overzicht van de financiën. De inkomsten hadden bedragen 2779.26, uitgaven 2768,92, zodat het saldo op 1 Jan. 1954 bedroeg 10.34. De heer H. Haagsma, die de be scheiden van de penningmeester had na gezien deelde mede dat alles in orde was bevonden, zodat de penningmeester de charge werd verleend en dank gebracht voor zijn nauwkeurig beheer. Tot leden van de kascommissie voor 1954 werden aangewezen de heren H. Haagsma, K. Bosma en H. Röfekamp. Aan de beurt van aftreden waren de bestuursleden de heren W. Visser en D. Hoitsma, die bei den werden herkozen. Tot afgevaardigde naar de algemene vergadering van de Ned. Kaatsbond te Franeker op Zater dag 3 April werd benoemd de heer S. Breuker, die vrij mandaat vroeg voor de punten van de beschrijvingsbrief, waarover een geanimeerde discussie werd gevoerd. Waar en hoe de a.s. com- petitie-kaatswedstrijden zullen worden gespeeld zal het bestuur nog nader on der de ogen zien. Het potjes-kaatsen zal weer op het Martiniplein worden ge houden, evenals de Waterpoortpartij die op Zaterdag 10 Juli zal plaats vinden. NED. HERV. KERK SNEEK. Voorm. 10 uur Ds. C. G. Wlegers. Bediening H. Doop. Voorbereiding H. Avondmaal. Nam. 5 uur Dr Siccama en Ds. Sondorp. Bevestiging lidmaten. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Amicitia: voorm. 10 uur Drs R. K. de Jong. Extra collecte. GEREF. KERK SNEEK. Noorderkerk: voorm. 9.30 uur Cand. Th. Kuiper van Lemmer; nam. 2.30 uur Cand. Th. Kuiper, Z. 14; nam. 5 uur Ds. E. N. van Loo, Z. 14. Zuiderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. E. N. van Loo, Z. 14; nam. 5 uur Ds. G. J. de Leeuw. Oosterkerk: voorm. 9.30 uur Ds. G. J. de Leeuw. IJLST. De muziekvereniging „Con- >rdia” alhier, die deze winter nog niet P het appèl is geweest, hoopt a.s. Maan- agavond een uitvoering te geven voor laar donateurs. Het eerste deel van het irogramma zal worden verzorgd door de vereniging zelf en het jeugdcorps, ter- i wijl het tweede gedeelte aanvangt met een interessant filmprogramma. Over enkele weken is het weer Ko ninginnedag, en de vereniging Oranje stelt zich voor die dag zoals gebruike lijk weer feestelijk te vieren. In verband met het regeringsbesluit wordt op die dag tevens onze bevrijding gevierd, ter wijl mede het 50-jarig jubileum van de Vereniging Oranje te Sneek aanleiding is om de feestelijkheden dit jaar op Vries, Jan van Nassaustraat 64, Sneek; grootseie wijze te vieren. Teneinde één en ander te kunnen financieren doet de vereniging Oranje een beroep op de bur gerij van Sneek. Allen hebben die dag vrijaf en wat zal het dan feestelijk zijn als er in de stad nu ook van alles te doen is. Dit kan een prachtig mooie feestdag worden. Laat ieder een klein offertje brengen, dan werken we allen mee aan het welslagen van het feest. Van B. en W. is vergunning gekregen tot het houden van een huis aan huis collecte op 5, 6 en 7 April a.s. Wij be velen deze gaarne bij u aan, en wij twij felen niet of u zult in dezen uw steentje willen bijdragen. U zult er op 30 April zeker voldoening van hebben. Oranje heeft prachtige plannen en deze kunnen slechts slagen als de gehele burgerij wil meewerken. Bij voorbaat rekenen wij hierop, en wy hebben het volste ver trouwen, dat wij hierin door u niet zul len worden beschaamd. De striptocht, die 14 dagen geleden door het bestuur van deze club werd uit gesteld, bood Maandag, na een kleine toelichting van dat bestuur, de 28 deel nemers geen grote moeilijkheden. Dit maal volbrachten bijna allen de tocht, welke uitgezet was door de voorzitter van de Sportcommissie van de J.C.V., de heer H. Wielinga van Heeg. De uit slag was in de afd. Dames: le mevr. A. Wielinga, Heeg, met 8 strafpunten; 2e. mej, G. Altenburg, Heeg met 10 pun ten; 3e mej. A. Wielinga., Heeg, met 11 strafpunten. Heren: le, A. Wielinga, Heeg met 7 strafpunten; 2e. J, Luehof, Sneek, 9 strafpunten; 3e. T. Groeneveld, Sneek, 10 strafpunten. De voorzitter de heer H. Wielinga, reikte na afloop de prijzen uit en deelde voorts mede, dat Maandag 12 April in Hotel Hanenburg een filmavond za] worden gegeven. Het aantal peulvruchten op de kaart van Nederland bedroeg 4977, welk aan tal werd geraden door Boersma, Jous- terkade 56 en S. de Haan, E. Halb.str. 45. De hoofdprijs, het theeservies, werd na loting toegekend aan eerstgenoemde. De laatste kreeg een waardebon van vijf gulden aan levensmiddelen. De andere waardebonnen werden wonnen door: R. Zoethout, Oude Koemarkt 45 Stam, Leeuwenburg 8 R. Akkerman, N. Noorderhorne 22 4975 M. Hoekstra, Oppenh.weg J. de Haan, Hoogend 13 A. Andriol, Joh. W. Frisostr. 14 J. v. Houten, E. Halb.str. 16 E. Piersma, Kleinzand 22 Mevr. Faberde Haas, Kerkgr. De puzzle in de Proefparade courant had het volgende resultaat: Borstelgarnituur: mevr. H. Rollema Strater, Oosthem 41; Reistas: J. v. d. Zee, Westersingel 40, Sneek; electr. ganglamp je, H. Venema, Harinxmakade 25, Sneek; Overhemd met strik, W. de Zaterdag 3 April. Waterschap de Schér- wolder en Morrahemmen. Ingelan denvergadering voorm. 9.30 uur in Hotel Hanenburg te Sneek. Zondag 4 April. Jeugd en Evangelie. In de Blokhut wordt een Instuif-avond gehouden. Maandag 5 April, ’s Avonds 8 uur in de Foyer van Amicitia. Lezing door Hans Alma en Teun v. d. Veen over: „Spanje en Joego-Slavië”. Georga niseerd door v. d. Meulen’s Boeken- spaarclub. Dinsdag 6 April. Donderdag 1 April. Evangelische samen komst in de Bapt. Kerk, W. Lode- wijkstraat. Sprekers Ds. Huizinga van Hengelo en Ds. Reiling van Rotterdam, ’s Avonds 8 uur. Originele Zwitserse witte broderie, char mant model met coquet mouwtje en parelknoopjes 40 t/m 48 19" Geklede blouse in kreukherstellende witte vistrella met in zet van echte Zwit serse guipure kant. 40 t/m 50 12" Zuiver wollen kam- garen wikkelrok; zwart, grijs, bruin. 38 t/m 48 1750 W. de Vries ver. die in de eerste jaren van haar bestaan noga] wat tegenstand onder vond is nu wel tot bloei gekomen. Op een enkele uitzondering na zijn alle ge zinnen van de dorpen lid, terwijl voor diegene die zich nog wensen aan te slui ten de gelegenheid open staat tegen een zeer schappelijke vergoeding. Er werd besloten de heer Prakken van Sneek weer te benoemen tot rijder met ver zorging van de rouwkamer. Voorts zal de contributie iets worden verhoogd, waarvoor dan döor de ver. de helft van de kosten der lijkkisten zal worden be taald tot een maximum van 50 gulden. Vrijdag 2 t.e.m. Maandag 5 April. Amicitia Theater Sneek. 's Avonds 8 uur en Zondag tevens te 5 uur: „Slaven der hartstocht”. Vrijdag 2 April. Gysbert Japiksschool Sneek. Feestelijke Ouderavond ’s av. 7.45 uur in gebouw „Fredehiem”, Kleinzand. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Oosterdijk 30. Voorm. 9 en nam. 5 uur Ds. Benschop. CHR. GEREF. KERK. Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. j Brandsma. In de afgebroken party is Sneek wel iswaar 2 pionnen achter, maar de stel ling, die ter arbitrage is opgezonden. sa» biedt goede remisekansen. In het geval, i dat deze party remise verklaard wordt, promoveert Sneek 2 naar de 1ste klasse; anders zal nog een tweede wedstrijd te gen Steenwijk nodig zijn. Vanaf Zaterdagmiddag 4 uur: Dokter J. Dethmers, Jousterkade 6, Telef. 2585 (b.g.g. no. 3000). Apotheek Vanaf Zaterdagavond 6 uur: K. G. Postma, Oosterdijk 65. Wykverpleging Zuster H. Oppedijk, Jachthaven straat 10. Kraam verpleging Zuster IJ. Kramer, Statlonsstr. 14 BIJ BRAND. Voor brandmelding belle men steeds op nr. 3000. PINKSTER ZENDING. Voorlopig Woensdag 8 uur in Aere Pe- rennius. Spr. Pastor H. Brohede. LEGER DES HEILS, Kleinzand 20. 10 uur 'v.m. Heiligingsdienst; 7 uur n.m. Openluchtsamenkomst Ged. Pol; 8 uur n.m. Verlossingssamenkomst. JEHOVA GETUIGEN. Iedere Dinsdagavond Pieter Jelleshüs. Kleinzand en Zondagsavonds 7.30 uur. NED. HERV. KERK. Abbega: voorm. 9 uur Ds. Boerlijst van Leeuwarden; nam. 1.30 uur Ds. van Dullemen van Oudega (W.) Gaastmeer (6e Lydens-Zondag)voorm. 9 en nam. 1.30 uur Ds. Stap. Heeg: voorm. 9.30 en nam. 1.30 uur Ds. Mr J. Schoenmaker. Hommerts (6e Lydens-Zondag): voorm. 9 en nam. 1.30 uur Ds. de Noo. Nijland: voorm. 9 uur Ds. Prins; nam. 1.30 uur Dr Siccama van Sneek. Oppenhuizen: nam. 1.30 uur Eerw. Heer K. de Vries, Evangelist te Geesteren. Uitwellingerga: v.m. 9 uur Eerw. Heer K. de Vries, Evangelist te Geesteren. Oudega (W.): voorm. 9 uur Ds. van Dullemen. Bevestiging lidmaten Voorber. H.A.; nam. 1.30 uur Beker van Workum. Scharnegoutum: voorm. 9.15 uur Ds. van Andel. Openbare Beiydenis; nam. 1.30 uur Ds. W. Zijlstra van Kollum. H. Doop. Voorber. H.A, Tirns: voorm. 10 uur Ds. Brink. Woudsend: voorm. 9.30 uur Ds. Kranen donk. Openb. Belijdenis des geloofs; ’s avonds 7.30 uur Ds. Kranendonk. IJlst: voorm. 9.30 en nam. 2 uur Ds. B. Albada. H. Avondmaal en Dankz. BAPTISTEN GEMEENTE. Kerkgebouw: Willem Lodewijkstr. 4. Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. Ph. Lin deman. Jeugdbijeenkomsten: ’s avonds 7.30 uur voor leeftijd 12 t.e.m. 15 jaar en 8 uur voor ouderen. Vrydag 2 April: ’s avonds Bijbellezing en Bidstond. AERE PERENNIUS. Vergadering van Gelovigen. 10 uur by- eenkomst. OPPENHUIZEN—UITWELLINGER GA. Op de jaarvergadering van Draagt Elkanders Lasten werd het 25-jarig be staan herdacht. De ver. werd opgericht 13 Met 1929. De heren Sch. de Boer en W. de Vries, resp. voorzit ter en pen ningmeester, bekleden deze functie 25 ;aar. Er werd in deze jaren 178 keer dienst ge daan en to taal uitge keerd de som van bjjna 10.000. Het moderne verkeer stelt steeds ho ger eisen aan weggebruikers. En de vei ligheid op de weg is zeker gebaat by perfect geschoolde autoryders. Daarom valt het zeker toe te juichen, dat weer een gediplomeerd instructeur te Sneek heeft besloten tot de oprichting van een nieuwe autorijschool over te gaan. De heer van Wieren, Gysbert Japiksstraat 30, heeft een nieuwe leswagen aange schaft en in zulk een voertuig met dub bele bediening kunnen de leerlingen zich veilig de kunst van het autosturen eigen maken. De moderne examinatoren vol staan echter niet met alleen eisen te stellen aan het correct „hanteren” van een wagen. De mannelijke en vrouwe- lyke candidaten voor het rybrevet die nen terdege op de hoogte te zyn van talloze voorschriften, welke het steeds drukker wordend wegverkeer beheersen. Om hun deze stof zo bij te brengen, dat zij hierin werkelijk Inzicht krijgen, zodat zy inderdaad het practisch belang van de theoretische kennis gaan beseffen, heeft de heer van Wieren een origineel ontwerp gemaakt van diverse verkeers situaties. Deze aanschouwelijke voor stelling brengt de problemen, waar iedere weggebruiker elk moment voor geplaatst kan worden, wel zeer dicht by hem en dit systeem van onderricht spreekt zó direct aan, dat het wel bij uitstek geschikt moet zyn om de leer lingen in korte tyd de zo nodige be sluitvaardigheid in de practijk van het chaufferen te doen verkrygen en hun het correct toepassen der talloze ver- keersvoorschriften tot een tweede na tuur te maken. Behalve als chauffeur- instructeur heeft de heer van Wieren zyn sporen ook wel verdiend op het ge bied van onderricht in motorkennis. Voor adspirant-emigranten geeft hy reeds enige jaren cursussen in de tech niek van de motor, zodat wij wel mogen constateren, dat met de opening dezer nieuwe ryschool een instructeur zijn krachten heeft ingezet, wiens capacitei ten een goede waarborg schijnen te scheppen voor de bevordering van de veiligheid van het verkeer. Vrijdag 2 April. Groene Kruis Oppenhui zen c.a. Jaarvergadering ’s avonds 7.30 uur in het Lokaal te Oppenhui zen. - b

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2