SXe. Mouw- en, het cunht Kappie op weg naar Hollywood I KOUSEN Wie vertrokken in Februari 1954 Een veilige koers! 275 195 i onze specialiteit 39° Feestelijke Jaarvergadering i Nieuws Sneeker Damclub Kerknieuws Doarpsjoun Krite Thabor Ingezonden L. verschijnt 2 G P' Eindexamen Rijkslandbouw- winterschool Tentoonstelling Hollandse Aquarellistenkring te Leeuwarden Goede uitvoering van de Gymnastiek ver. W.S.V. Lagere technische school Bolsward X* 490 250 125 «|35 -|55 Zaterdagmiddag-voetbal- programma gewijzigd Een onsportieve eierzoeker Rectificatie in Raadsverslag W y mbritseradeel x per week Jiergearkomste Foriening foar bidriuwsforljochting N. Wymbritseraadiel en de Lege Geaën A’ /J A „De Zwarte stroom”. i en donkere naad, volledig geminderd B H. de 65 EINDE VAN DIT VERHAAL. Grote collectie sportkousen in alle maten voorradig, uni kleuren, maat 1 „Nice’ een sterke Enkalon van 50 denier, links geweven met donkere naad, speciale prijs Maar toen Kappie en de maat het hele verhaal verteld nadden, heerste er al gauw een andere stemming ledereeen was even opge- HEEG. Tot ouderlingen in de Geref. Kerk te Heeg djn gekozen de heren H. Reitsma en E. Terpstra. .EN „Van wie kan dat zijn?" begon Kappie, terwijl hij het telegram haastig open scheurde. Toen las hij hardop voor: „Heb van uw heldendaden gelezen stop kom onverwijld naar Saloe Joloe stop heb uw hulp nodig in belangrijke zaak stop Rivaldi”. H. en H L is B ze de 1 ai S1 II A i/ T lie v< 1 B g> de tl sa Si vi B ■w n te d li g e v B C a; te G Se T a: d ze Vl ze de gemeente. Het heeft lang geduurd voor men tot de ontdekking kwam, dat de vrouwelijke medewerking tot een rijke zegen kan worden. De vrouw heeft andere capaciteiten, maar man en vrouw kunnen samen het werk doen In de ge meente en de kerk kan er alleen maar dankbaar voor zijn dat zij kan en wil medewerken. nieuwe blokdessins, maat 2 met kleine stijging per maat aan boord, wonden. „Ik gauw koffie zetten, dan wij feest vielen!” kraaide Ah Sing. Hij voegde de daad bij het woord en nog nooit had het bakje troost de twee helden zo goed ge smaakt. Er kwam geen einde aan de verhalen en de meester vroeg telkens weer, of ze nou in dat luchtschip heus niet zeeziek ge worden waren. Maar midden in de feestvreugde kwam er ineens een jongen met een telegram het trapje van de kajuit af. „Voor de kapitein van de „Kraak”, dat bent u zeker”, zei hij, terwijl hij het aan Kappie overhandigde. Werd voorheen onder een aquarel uit sluitend een werkstuk verstaan, ge maakt met de ingrediënten water en verf en dan in die zin dat het water de hoofdrol en de verf een bjjrol speelde in het proces, tegenwoordig verstaat men bljjkbaar daaronder ook de waterverf tekening en de gouache. Een waterverf tekening en een gouache zijn, strikt ge nomen, geen van beide aquarellen, maar ook op deze expositie in het Princesse- hof trof het ons opnieuw dat men ver schillende keren werkte met meerdere hulpmiddelen dan enkel water en verf en ook dat men de verf meer dan een - bijna droog op het papier bracht. Dit alles neemt niet weg dat verschillende inzenders, welke dan ook hun techniek mag zijn, in hun werkstukken bijzonder g.ede resultaten bereikten. Zo vielen ons bij de zuivere aquarellis- ten vooral op de drie damesportretten van Bob Buys, welke heel knap van waren. om TURNS. Forline wike Tongersdei hat Krite Thabor har jierlikse doarpsjoun wer hawn en tagelyk har 10-jierrich bi- stean bitocht. Foar dizze joun wie oer- kommen de hear A. Brouwer fan Snits. Hy fortelde earst hwat üt syn novelle Trou, de trou fan in Fryske faem oan har feint. Seis doe’t hy yn ’t „gesticht" rekke, koe hja him noch net forjitte. Ek doe’t hja al wer oare forkearing hie, moast hja altyd noch oan Marten, har eardere feint, tinke. Hja koe it op ’t lést net mear üthAlde en fortelde earlik en oprjocht har feint, mei hokker tinzen hja altyd omroun. Dizze moast en koe it him doe ek wol yntinke en hat der doe letter foar soarge, dat Marten mouner waerd op syn moune. Nei dizze earn- stige novelle, liet Brouwer it harkspul „De stomste boer fan Frysian” hearre en as tredde punt krigen de tahearders noch hwat humor fan ’e fémerk to hearren. De novelle waerd mei earnst folge en by de humor hat elts him tige formakke. By it bigjin fan de joun joech len fan de kriteleden in koart oersjoch fan it 10-jierrich bistean en ek Brouwer trune de minsken dêrnei noch ris oan foaral lid to wurden fan de krite. Voor de hoofdklasse-competitie slaagde P. Olij er in, zijn partij tegen H. Krot remise te houden In de eerste klasse boekten de leiders T. Koopman, J. Wes ter en P Jorritsma de volle winst tegen respectievelijk R. Boschma, D. Boot en R. Wagenaar, zodat het al vreemd moet lopen, indien zij niet in deze volgorde de competitie beëindigen. J. de Groot en F. Gerlofs verwijderden zich verder van de laatste plaats, hetgeen ten koste ging van P. Wensink en C. Spijker. Van de tweede klassers was het voor B. Couperus een goede dag. Zelf won hij van leider v. d. Sluis, terwijl Huitema zich door A. Mosselaar liet verrassen. Hier is de stand nu aan de kop: v. d. Sluis 1724 pnt., B. Couperus 1421 pnt. en Huitema 1217 pnt. Vopr Maandagavond a.s. staan vast gesteld: Hbofdklasse: H. de BoerK. Krot, J. de KorteG. Doevendans, L. WijniaL. Boom. Eerste klasse: A. FaberJ. Wester, P. WensinkF. Gerlofs, R. Wagenaar J. de Groot, R. BoschmaP. Jorritsma, C. SpijkerT. Koopman. Tweede klasse: P. de JongHuitema, A. MosselaarY. Kroes, J. Batstra Jillings, S. de GrootB. Couperus of B. CouperusMelchior. Geslaagd voor diploma timmeren o.a.: J. Engwerda en B. Flapper, Blauwhuis; J. Galama, F. Gerritsma en W. ilielke- ma, Oudega (W.); H. v. d. Meulen, Blauwhuis. Voor diploma metaalbewer- ken: A. Altena, Wes%hem; H. Ament, IJlst; H. Bouwhuis en J. Brouwer,West- hem; J. Wijnia en P. v. d. Zee, Blauw huis; E. Yntema en A. Zandstra, Sneek. „De kous met het loodje”, mooie kwaliteit, links geweven rayon kous met perlon versterkt, ook In taupe kleur Inlichtingen aan ons bureau GROOTZAND 55 SNEEK Telefoon 3005 en bij onze agenten. Het bestuur an de K.N.V.B. heeft voor Zaterdag een programmawijziging aangebracht. De vastgestelde wedstrij den vervallen. Hiervoor komen in de plaats: Blauw Wit '34—D.W.P. DelfstrahuizenLeeuw. Zwaluwen. WOUDSEND. Zaterdagavond hield de Gymnastiekver. W.S.V. alhier haar jaar lijkse uitvoering. Na de opmars opende de voorzitter, de neer D. Agter, deze avond met een welkomswoord, in het bijzonder tot de heer Maas uit Leeuwar den, leider der vereniging. Het rijk voorziene nrogramma werd vlot afge werkt. Het begon met de kleuters onder de titel „Ons lesuurtje” en verder was er heel veel te zien, zoals brug, ringen, touwtrekken, vrije oefeningen enz. Voor al de knotsoefeningen van de dames in haar leuke met zilverpapier gegarneerde rokjes vielen zo zeer in de smaak, dat ze dit nummer aan het eind van de avond op veler verzoek herhaalden. Het geheel werd afgewisseld door muziek. Na afloop bracht de voorzitter der W.S.V., de heer B. K. Okma, dank aan de aanwezigen voor hun belangstelling, aan de «>ymnasten en in het bijzonder aan de heer Maas, die er in slaagde alles zo vlot af te werken. Verder wekte hij de vele jongeren die aanwezig waren op lid van W.S.V. te worden en wenste hij allen tot besluit een „wel thuis”. „Rapallo”, volledig geminderde wandel- kous, 48 gauge, 30 denier, links gewe ven, zeer elastisch, in de nieuwste tinten Door de heer van Es werden twee films vertoond, waarvan de eerste het nut van het water voor de Landbouw behandelde en de tweede een wonder mooie kleurenfilm was over het blad groen, bron van alle energie en drager van heel onze beschaving. Een tot in de uiterste details afdalende maar steeds .duidelijk volgbare film, dank z(j het ge sproken woord en het schitterende ca merawerk. De voorzitter was dan ook de tolk van alle aanwezigen toen hij de heer van Es hartelijk dankte. t -r- ..-k?' Iedere schipper volgt altijd de veilige koers zijn doel te be reiken. En U? Volgt U de juiste koers bij Uw verkoop-reclame Dan betrekt U hierin toch vóór alles het plaattelijk nieuwsblad Want daarin wordt iedere advertentie door velen vele malen ge lezen. Voor hen naar succes Itjinge dat forline wike buorkundich makke is ünder boppesteand opskrift yn it Sneeker Nieuwsblad, moat ünder- skreaune aeisiker efkes op it harspit nimme. Hwant de wierheit moat sein wurde. En dy is dizze: Do’t ik Sneontomiddei wachte op in Ijipke dat lizze moast, kaem de tsien- jierrige R. H. G. dy’t üngemak hawn hie mei syn maten by my. Dat ik op in aei wachte, hoef ik oare aeisikers net to sizzen: ik fyn soks is hielendal net ünsportyf of Onreglementair. Do’t ik tocht dat it er wêze koe, roun ik der op ta mei de jonge neist my. Ik wist krekt hwer it lizze koe, mar de jonge net. Mar hoe binne bern, hy bleau my „oan de klompen hingjen”. Do’t ik it aei foar my seach, seach hy it ek fansels; oer- dwealsk grypte hy it aei üt it nést, stroffele en forgriemde it sa tusken syn fingers. En dér hie ik nou op sitten to wachtsjen! Ik fyn it ünsportyf it oars yn 'e kran- te to setten. Drylts. „Capri”, ragfijne kristal nylon, 60 gauge, 15 denier, hoog getwist nylon-garen met donkere naad, volledio oeminderd Onderstaande leerlingen der Rijks- landbouwwinterschool te Sneek slaagden voor het einddiploma: J. Akkerman, Bantega; L. de Boer, Koudum; H. Bootsma,, Kubaard; F. Buma, Heidenschap; G. Buwalda, Wor- kum; B. v. Dijk, Terkaple; R. Elzinga. Sneek; Th. Greijdanus, Tjerkgaast; Sj. de Haan, Bantega; J. Hofman, Hom- merts; G. Hofstra, Goingarijp; D. Hijl- kema, Sandfirden; J. Jacobi, Oosterend; J. de Jong, Doniaga; Th. Jorna, Ooster- wierum; P. Jouwsma, Oppenhulzen; J. de Koe, Molkwerum; G. v. d. Kooy, Ol- deboorn; Sj. Kornelis, Goënga; G. Kraak, Boornzwaag; G. Landman, Oost- hem; Tj. Lettinga, Edens; C. Politiek, Wons; S. Rozendal, Schamegoutum; G. Rijpkema, Kolderwolde; M. Rijpkema, Scharsterbrug; J. Terwisscha van Schel- tinga, Rauwerd; P. Tilstra, Wons; H. Tuinier, Harich; S. Waslander, Oppen huizen; J. v. d. Werf, Nijland; H. v. d. Weij, Bakhuizen; P. Winia, Nijega (H.O.N.); J. IJbema, Gaast; S. IJkema, Lucht en Veld; D. v. d. Zee, Rijs; W. Zeinstra, Ferwoude; H. Zondervan, IJs- brechtum; A. v. d. Zijpp, Koudum. Afgewezen. 2. UK* 12, naar Groningen, van Starkenborgh- straat 8; Jeltje Post, 1.1. verpl., Wijde Noorderhorne 1, naar Heerenveen, Straatweg 104; Pieternella Pols, zonder, Fred. Hendrikstraat 70, naar Ouderkerk a. d. IJssel, a. b. Noord 304; Aafke Rau- kema, zonder, Looxmastraat 23, naar Zwolle, a. b. br.adr. Pannekoekendjjk 1; Cornelis J. Visser, kantoorbediende, 2e Woudstraat 51, naar 2uld-Afrika; xFreerk Bosgraaf, chauffeur, Salverda- straat 7, naar Canada; Uilkje Sustring, zonder, Emmastraat 4, naar Canada; xJohannes K. Kingma, employé (Borsu- mij). Leeuwenburg 1, naar Singapore; Paulus Andela, zonder, Leeuwarderweg 32, naar Apeldoorn, Deventerstraat 459; Trijntje de Haan, zonder, E. Halbert- smastraat 59, naar Den Helder, Huis- duinerweg 3; Rindert IJntema, s^s. cal culator, le Woudstraat 49, naar Hen gelo (O.), Wethouderkampstraat 25; Aaltje Dangerman, hulp In de huishou ding, 2e Zomerrakbuurt 56, naar Pur- merend, Willem Eggerstraat 36; Grietje Slump, 1.1. verpl., W. Frederikstraat 1, naar Warnsveld, Rijksstraatweg 2; Al bertus J. Sipkens, kellner, E. Halbert- smastraat 22, naar Assen, Hortensia straat 11; Eelze B. van der Wal, ma chinist, M. Louisestraat 21, naar Lem mer, Markt 9; Wjjbe Hempenius, schip persknecht, le Zomerrakbuurt 5, naar Rotterdam, Schiedamseweg 8b; IJnze Taconis, monteur, le Oosterkade 50, naar Amsterdam, G. v. Ledenbergh- straat 271; Klaaske Zeilstra, hulp in de huishouding, Oosterdijk 13, naar Am sterdam, Rooseveltlaan 79II; Jeltje Stellingwerf!, hulp in de huishouding, le Woudstraat 8, naar Brummen, .Louise Inrichting”; Maria I. H. Span- jers, verpl., Dr Boumaweg 3, naar Eind hoven, Welschapschedijk 15; Et je Bos ma, verkoopster, Hopperstraat 5, naar s-Gravenhage, Viljoenstraat 144; Geesje de Vries, echtgen. van H. L. M. Tiche laar, zonder, Prinsengracht 19, naar Ammerzoden, Reeuwtfkstraat 21; Frouk- je Kok, zonder, Ubbo Emmiusstraat 34, naar Leeuwarden, Corellistraat 21C: Yde Tamminga, kaasmaker, School straat 27, naar Wierden, Marktstraat 15; Janke J. Troost, dienstbode, Kanaal straat 9, naar Woudsend 267; xAuke D. Boot, boormeester, Fred. Hendrikstraat 13 I, naar Brits Indië. x Gezin. In het verslag van de laatste vergade ring van de Raad der gemeente Wym- britseradeel vermeldden wij, dat de heer Brandsma informeerde naar een adres van de bewoners van Annaburen over de puinverharding van de weg aldaar. Wij hebben dat, naar achteraf bleek, verkeerd verstaan. Het adres ging over de bijdrage in de onrendabele kosten voor aansluiting op het electriciteitsnet van het P.E.B. De Hervormde Vrouwengroep uit de C.J.V.F. hield vandaag in een volle zaal van het Geb. voor Chr. Bel. haar jaar lijkse Toogdag. Door ziekte was mevr. Hellemans verhinderd deze vergadering te leiden, welke taak nu werd waarge nomen door mevr. Baai uit Leeuwarden. Zij heette allen harteljjk welkom, drukte haar leedwezen er over uit dat de pre sidente niet aanwezig kon zijn en hoopte dat ze spoedig weer hersteld zal zijn. Mevr. BootsmaBajema van Joure las daarop enkele Schriftgedeelten, af- gewisseld aoor samenzang, waarna ge bed volgde. Medewerking van de vrouw kan tot rjjke zegen zjjn. Dr G. Huls, Ned. Herv. pred. te Gou da, sprak over: „De vrouw en het ambt”. In de laatste tientallen jaren heeft dit onderwerp hoe langer hoe meer de aandacht getrokken, aldus spr. In de oude christelijke kerk en in Amerika kon en kan de -’rouw wel meewerken. In onze kerk’ ontdekte men dat in ’t laatst der vorige eeuw ook en in 1948 werd door de Synode '’en commissie benoemd die alle aspecten van dit vraagstuk had te onderzoeken. Het rapport is aan de kerk aangeboden en straks zal de Syno de moeten onderzoeken welke mogelijk heden voor de vrouw in de gemeente zijn weggelegd. De tegenstanders van mede werking door de vrouw wijzen op het woord van Paulus: „Dat de vrouw in de gemeente zwjjge”. Men vergeet echter dat door Christus aan de vrouw een ge lijkwaardige plaats naast de man is toe gewezen. En in het N.T. wordt reeds ge wezen op de werkzaamheid van vrou wen, die door Paulus geëerd worden. In Corinthe was de toestand in de gemeen te anders dan bij ons en om geen chaos te stichten, achtte Paulus het beter dat de vrouw daar niet aan meewerkte. Pau lus wijst op meerdere plaatsen op de sa menwerking met elkander tot bloei van Naar aanleiding van de geluidsfilm „De Zwarte stroom” gaf ds. H. van Vliet van Kerkrade een toelichting, waarin hij wees op het leven in de mijn streek met zijn internationale bevolking, waaronder de R. K. kerk een grote in vloed heeft, doch waarin ook de Pro testanten, die hun godsdienst in prak tijk brengen, gewaardeerd worden. Het getal dezer laatsten is slechts een 20.000, zodat de Invloed die van hen uitgaat, niet groot is. Hij wekte op tot steun aan deze kleine groepen, waarvoor tal van mogelijkheden bestaan. Na de pauze droeg de heer Coos van Hoboken, voordrachtkunstenaar te Am sterdam „De kruisiging” voor, waarnaar met grote aandacht geluisterd werd. Mevr. Baai sloot daarop deze geslaagde bijeenkomst. Margaretha M. Smit, zonder, Dr Boumaweg 3, naar Amsterdam, Begijn hof 47; Albert van der Wal, employé P.T.T., W. Lodewjjkstraat 36, naar Am sterdam, Bestevaerstraat 111 I; Willem Offinga, broodbakker, Prinsengracht 17, naar Oosterbierum 116; Jantje de Groot, zonder, Dr Boumaweg 3, naar Emmen, Hogeweg 77Maaike Laver- man, ass. in de huishouding, Bolswar- derweg 16, naar Bltja 191a; Cecile W. van der Scheer, wed. van F. B. Meijer, zonder, Dr Boumaweg 14, naar Gronin gen, Bataviastraat 18; Cornelia A. Elink Schuurman, predikante, Markt straat 16, naar 's-Gravenhage, Violen weg 14; Sijke van der Horst, echtgen. van G. H. Spanninga, Parkbuurt 18, naar ’s-Gravenhage, v. Aerssenstraat 201; Hendrikus J. Weijer, ambt. P.T.T., N. Dillenburgstraat 21, naar ’s-Graven hage, Uienpasstraat 23b;Anna G. Hof stra, tandarts ass., le Steenklipstraat 60, naar s-Gravenhage, Julianakamp; Sander Heemstra, woningstoffeerder, le Frittemahovenstraat 1, naar Hilver sum, Donderstraat 1; Regina G. Visser, zonder, 2e Woudstraat 17, naar Laren (N.H.), van de Brinkweg 6; Elizabeth J. Hageman, dir. rusthuis, Tulpstraat 5, naar Zevenhuizen, Gr. Onderstreek 26; Janny Faber, lerares, Klelnzand 86, naar Leeuwarden, Verl. Schrans 7; Geeltje van Hout, apoth. ass., Troelstra- kade 11, naar Leeuwarden, Leeuwrik- straat 26; Dirk E. de Boer, kok, Klein- zand 39, naar Leeuwarden, Zuiderplein 33; Petrus J. Faber, adsp. wachtmeester Rijkspolitie, Tulpstraat 6, naar Nistel- rode A 125 aTrijntje de Vries, hulp in de huishouding, Tjotterstraat 14, naar Nijmegen, Fagelstraat 94; Geert Goin- ga, kleermakersknecht, Maria Louise straat 12, naar Rotterdam, Doeden- straat 72b; xRudolf E. Barend, ambt. M. v. O., K. Veemarktstraat 6, naar Wassenaar, Berkheistraat 40; Alida J. M. Draisma, ambt. P.T.T., Singel 54. naar ’s-Gravenhage, Gouverneurslaan 262; xRoelf G. Bakker, magazrjnchef, Fred. Hendrikstraat 181, naar ’s-Gra- venhage, Gasseltestraat 137; Gerritdina J. A. Siemelink, dienstbode, Dr Bouma weg 3, naar Amersfoort, B. W. Laan 55; Julia M. Roorda, dienstbode, Gysbert Japiksstraat 31, naar Bolsward, Kerk straat 48; Hélène C. Bamberg, echtgen. [van P. de Groot, zonder, Lohmanstraat tekening, compositie en kleur Echte aquarellen, in het bijzonder de vlotte manier waarop deze op het papier waren geworpen. Werkelijk heel mooi vonden wij ook de „Haven” van mi vr Westendorp Osieck, een van de neste inzendingen, die hier hingen. Ver der waren de, nogal forse, stukken van johan Dijkstra, „Reitdiep” en „Reitdiep- landscnr-p, waarin ook met droge verf was gewerkt, zeer de moeite van het bekijken waard. Van het werk van de andere expo santen troffen ons nog, hetzij door de aangewende kleur, hetzij door originele vlakverdeling of door een sferische wer king „Square Viviani" en „Struikge was” van Jac. Kuyper, „Kennemerplein” Damave vooral door de ijle „Versailles” en „Haven” van „Morillon”, van F. „Zittende Harlekijn” Links geweven rayon kous, met perlon versterkt, geheel geminderd Kristal nylon met fancy hiel van gelijke kleur, prima pasvorm kooi een betrouwbaar baken, voor 11 de juiste weg Deze ver. vergaderde Maandag bij Hanenburg. De voorzitter, de heer G. M. Gerbrandy, heette de vele aanwezigen harteljjk welkom, in het bjjzonder de Hoofdassistent _an de Landbouwvoor- lichtingsdienst, de heer van Es, de as sistenten en de buitengewone leden. Uit de mededelingen vernamen de leden o.a. de aanstelling van een assi stent v. d. stalvoercontröle, iets over de samenwerking met de standsorganisaties en bedrijfsverenigingen inzake contröle en bedrijfsvoorlichting, over het af scheid van ir v. d. Molen en de intrede van ir Veenstra en het verlies dat de vereniging heeft geleden door het tra gisch ongeval met dodelijke afloop dat de heer D. Reitsma te Poppingawier overkwam. Uit het jaarverslag van de secretaris memoreren wjj dat de Ver. nu 4 jaar heeft bestaan, dat het ledental 126 en 6 donateurs bedraagt (in 1953 122 en 5 don.), dat er ledenvergaderingen en 5 praat-avonden op verschillende plaatsen zijn gehouden en er een goede excursie is gemaakt’ naar het lage midden, naar het D.O.M.O.-bedrijf in Drente en naar een compostbedrijf. Uit het verslag van de penningmees ter bleek een inkomstencijfer van f 1273.23 naast uitgaven van f 1271.42, saldo over 1953 f 1 97. De heer Miedema gaf daarna een ge detailleerd verslag van de gehouden excursie. Bij de verkiezing van twee bestuurs leden, één voor Nijland en één voor Ter- zool, werden de heren Heerschop en Nauta gekozen, die beide hun benoeming aannamen. Door de heer Lootsma werd een nieu we kuilmethode uitgelegd, die naast een belangrijke besparing betere resultaten belooft. Een en ander zal nog nader on der ogen worden gezien. van sfeer Otto de Kat, Abbing en „Staande Harlekijn” van Peeters. De gouaches van Jan van Heel Frits Klein, beide nogal schilders van naam, konden ons niet zoveel zeggen, terwijl het werk van de bekende aqua rellist de Bruyn Ouboter ons beslist te genviel. Van hem zijn veel betere stuk ken bekend evenals van mevr. Bieruma Oosting, die hier lang niet iets van haar beste dingen liet zien. Hetgeen Fiedler hier exposeerde nl. „Straat in Napeis” hoorde o. i. niet op deze ten toonstelling thuis omdat het geen enkele kwaliteit bezit. Al met al echter en niettegenstaande enkele mislukkinge- een hoogst interessante expositie met, op genoemde uitzonderingen na, over het algemeen werk van prima gehalte. B. NIJLAND. Onder de goede leiding de pastor loci, Ds. L. J. Prins, vierden de plaatselijke jeugdclubs, t.w. de C.J.M.V., de C.J.V.V., de J.C. en de M.C. op 30 en 31 Maart gezamelgk hun jaarfeest in het Verenigingsgebouw. De leider sprak, nadat gezongen was Ps. 90 1, een wel komswoord en zei daar o.m. in dat het jeugdwerk niet moet worden onderschat. Dit werk is al van zeer oude datum. Verder maakt hij een vergelijking tus sen de jeugd van thans en die van 100 jaar geleden. De jeugd van thans heeft heel andere idealen dan die van voor 100 jaar. Hij spoort hen, die nog geen lid zijn, aan, zich alsnog op te geven. Ver volgens hield de heer S. Hoogland een goede inleiding over 1 Kon. 18 4146 met als thema „Een kleine wolk kwam op als een manshand”, waarvoor hjj een woord van dank oogstte. Hierna werd door de J.C. ten tonele gevoerd „Hofdag van Koning Nobel”. Het was een illuster gezelschap van wilde dieren, die hierin hun rollen op een goede wijze vertolk ten. Meester Hak had weer alle eer van zjjn werk. De gebruikelijke jaarversla gen werden hierna, zowel individueel als in samenspraak, naar voren gebracht. Het Lintenspel, zowel als het Bloemen- spel van de M.C. deed het zeer goed. Dit z\jn oude bekenden, die altijd op nieuw bekoren. Tussen deze nummers door liet het muziekgezelschap „Pato- kaan”, bestaande uit 4 dames en 6 heren, zich twee keer met vier num mers, horen. Wanneer er met ernst wordt gerepeteerd, geven we dit gezel schap een goede kans van slagen. Na de pauze met gebruikelijke tracta- tie en lotenverkoop, kwam de verras sing „Trek aan de bel”, wat in de zaal veel hilariteit veroorzaakte. Hierna volg de de éénacter „Glêdde Jehanne waar in naast de cracks op dit gebied, nieuwe lingen op de planken hun kunnen en kennen lieten zien en horen. Natuurlijk ging dat niet elk evengoed af maar met krachten als rouw Damstra, haar „Beppesizzer” en nog een paar anderen slaagt zo’n stuk steeds. B(j ’n enkeling was de rolkennis niet voldoende. Een klucht behoort vlot te worden gespeeld. Nadat in de nu volgende pauze de trek king van de verloting plaats had gehad, werden de lachspieren nog eens danig in beweging gebracht bij het spelen van „Schrlkkeldei”. De typen waren goed gekozen en het spel over het algemeen zeer vlot. Weliswaar is zulks lichte kost, maar op een feestavond, aangeboden door jonge mensen is zulks welkom. Na dat „Patokaan” zich nog eens met suc ces had laten horen, de accordeonist een solo ten beste had gegeven en de zaal bij het open doekje nog eens dapper had meegezongen, iprak Ds. Prins nog een propagandistisch slotwoord en ging na gezamenlijk zingen van Gez. 282 1 voor in dankzegging. In de pauzes tussen de verschillende programmapunten, werden door het pu bliek Friese liederen gezongen. 1 n

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 6