f ïlii Verteöen Oosthem heeft nog steeds geen busverbinding met Sneek Sneker Ambachtsschool boekte weer goede resultaten I Waterschap „Nijland” nam afscheid van zijn voorzitter en zijn secretaris-ontvanger „SNEEKER NIEUWSBLAD” VRIJDAG 2 APRIL 1954 DERDE BLAD en Skoalle mei de Bibel Gau Vele einddiploma’s en bevorderingen Heger Jeugdgroepen verga derden gezamenlijk Geref. J. V. en M. Ver. Oudega (W.) De heren B. H. de Jong en R. Feenstra volgden hen op. Dorpsbelang Oppenhuizen-Uitwellingerga VAN DER PLAATS BOLSWARD J Timolheus Scharnegoutum >1 N.C.V.B. Ijlst Tige slagge Doarpsjoun yn Nijlan Cursussen. de Jong, de L. J. Machine-bankwerken Advertentie I.M. klaring is uitgereikt. 25 van Advertentie I.M. I l Schuur- s SNEEK. Aan de markt alhier wa- Verdrijf met Afdeling Etalageschüderen: G. Bruin, Sneek. BURGERLIJKE STAND SNEEK, van 25 Maart1 April. Geboren: Jent je d. v. Fries de Vries en Trijntje Visser; Elske d. v. Joost Koopal en Grietje Boom; Wïjtze z. v. Gurbe v. d. Kolk en Lipkje v. Brug; Hielke z. v. Ate Veltman en Pieter- tje Feenstra. Gehuwd: Theunls Zijlstra, 31 jr. en Jitske Politiek, 21 jr. Overleden: Trijntje Wildschut, 89 jr., wed. van Lammert Visser; Sierd Melles Westra, 74 jr., echtgen. van Hijlkje Disma; Anke Fennema, 26 dgn.; Hendrika Mulder, 77 jr., wed. van Djurre Botenga; Harremke de Haas, 86 jr., wed. van Siebe Banning. ren Dinsdag aangevoerd ruim 100 kievitseieren, prijs 50 ct. per stuk. Te Leeuwarden waren er jl. Vrijdag 2 stuks, prijs f 2.50 per stuk. 1 HEEG. De Geref. Kleine Meisjesver. „Jong Leven” en de Knapenver. „Soli Deo Gloria” hielden Donderdagavond hun gecombineerde jaarvergadering in de school. Ouders en donateurs waren nierbij in grote getale aanwezig. De voordrachten, inleidingen en samenspra ken werden met veel enthousiasme ten gehore gebracht, want animo is er nog wei bij deze jeugdgroepen. Als verras sing draaide de heer J. Brink van Sneek enige films, onder meer over het Geref. jeugdwerk te Sneek en van het Geref. jeugdkamp „Sin en Wille” te Appelscha. OUDEGA (W.). De Geref. J.V. en M.V. alhier hielden haar feestelijke jaarvergadering. De inleiding werd ver zorgd door J. Molenaar. Na de pauze werd er muziek gegeven door de „Reit- moskjes”, wat door de vele aanwezigen zeer op prijs werd gesteld. Ook het lui mige gedeelte in voordracht en samen spraak werd door de leden goed naar voren gebracht. Deze goed bezochte ver gadering mag dan ook geslaagd ge noemd worden. Met dank aan God werd gesloten. Mogelijkheden. Na het uitreiken van de diploma’s en het bekend maken van de bevorderingen wees de directeur de geslaagden op ver zoek van het Departement op de moge lijkheid als vakman geplaatst te worden bij de Marine, het leger of de lucht macht. De beslissing ligt echter geheel bij de ouders. Spr. wilde daarop gener lei invloed uitoefenen, maar wel mede delen, dat hem bij zijn bezoek aan de opleidingscentra gebleken is, dat die vaktechnisch prima zijn. De heer Varkevisser bracht, mede na mens .zijn vrouw, dank aan directeur en leraren die hun zoon, achterop geraakt door de gebeurtenissen in Indonesië, de kans hebben gegeven het diploma te behalen, waarna de directeur de leraren en het administratief personeel prees voor hun toewijding en de jongelui op wekte straks in het bedrijf altijd iets meer te geven dan nodig is en zich ver der tot een goed vakman te bekwamen. Tot besluit feliciteerde de heer Ring- nalda de jongelui met hun succes en dankte ook hij directeur en personeel voor hun niet altijd gemakkelijke werk. OPPENHUIZEN. Onder voorzitter schap van de heer W. de Boer hield de Ver. „Dorpsbelang” te Oppenhuizen Uitwellingerga haar jaarvergadering. Na de gebruikelijke opening en de jaarver slagen bleek, dat de kas met een batig saldo sloot. De voorzitter deelde mee, dat in overleg met de N.T.M. er deze zomer nog vrij zeker een wachthokje komt bq de bushalte, en dat er ook weer een bushalte komt bij de Nieuwe brug. Voorts werd ook nog ter vergadering meegedeeld, dat de commissie voor .Ouden van Dagen" deze zomer met de .Oudjes” een bezoek aan Schiphol hoopt te brengen. Nadat verscheidene leden nog wensen en opmerkingen naar voren hadden gebracht omtrent ons dorps leven sloot de voorz. om half tien deze zeer gezellige vergadering. Uit de Nieuwe Sneeker Courant en de Sneeker Courant van 2 April 1904, 50 jaar geleden dus: SNEEK. De 5 Juni a.s. zal het 6 jaar geleden zijn dat een jongedame uit Sneek bij Oppenhuizen haar been verloor door een tramongeluk. Na een langdurig proces heeft eerst vo rige week de N.T.M. een accoord met het slachtoffer en haar moeder getroffen. De moeder ontvangt f 1000 ineens en de dochter van 1 Jan. 1904 af gedurende haar gehele leven f 4 per week. Een product van LEEUWARDEN. Een comité, be staande uit de h.h. dr C. J. Niemeijer te Bolsward, W. Meindersma te Olde- berkoop, T. S. v. d. Ley, Rauwerd, dr. R. Vorenkamp, Leeuwarden en F. Germs, Twijzel, vraagt medewerking van alle vrijzinnige predikanten in Friesland om een Vereniging van vrijzinnige hervormden in Friesland op te richten. SCHARNEGOUTUM. Woensdag 24 Maart hield de Herv. Jongensclub „Ti- motheus” haar jaarvergadering in „Elim” onder leiding van G. Jellema. Na de gebruikelijke opening en Schriftle zing werd het programma afgewerkt. Een stukje getiteld: de Wonderkaas, bracht al spoedig de prettige stemming er in. Een pantomime, waarbij „ge opereerd” werd, deed de aanwezigen griezelen. Ook voerden de leden op: „Eén uur minister”, in 3 bedrijven. En het ging de amateurs wat best af. De knapen hebben onder hun leiders Jelle ma en S. Stavast het een en ander goed ingestudeerd en de belangstellenden een mooie avond bezorgd. Afgevaardigden van Gauw, Oppenhuizen, IJlst, Sneek en van de Geref. Knapenclub Scharnegou tum brachten de beste wensen over. Al met al een gezelilge en geslaagde avond, waar ook de voordrachten niet ontbra ken. De jeugdige leden hebben wel ge toond dat zy wat kunnen presteren. De heer J. v. d. Meer verzorgde de regie cn kreeg een klein blijk van waardering aangeboden door de seer. J. Schrale. C. Harkema verzorgde het orgelspel. het gehele waterschap, wat echter op grote tegenstand bij de ingelanden stuitte, een van de oorzaken waarom de secretaris-ontvanger ontslag nam en de voorzitter zich niet weer beschikbaar stelde. Spr. moest toen als geheel ondes kundige in waterschapszaken met een bijna geheel nieuw bestuur beginnen. Het gelukte evenwel een goede samen werking tot stand te brengen en in de loop der jar'en luwde de tegenstand van de ingelanden en kwam er een bemaling voor het waterschap in verschillende complexen tot stand wat een algemene voldoening schonk. Hij prees nog eens de prettige samenwerking in het be stuur en dankte in het bijzonder de voor zitter, met wie hij 28 jaar in nauw contact heeft gestaan. De voorzitter richtte zich vervolgens tot de scheidende secretaris, het bestuur en de ingelanden, om hen te bedanken voor de medewerking welke hij steeds van hen heeft ondervonden en de pret tige toon waardoor de vergaderingen zich kenmerkten. Hij wenste het bestuur en het gehele waterschap alle goeds toe en sloot daarna de vergadering. Later werd nog door het bestuur de heer B. H. de Jong te Nijland tot voor zitter benoemd. SNEEK. Tot de voorbereidende klas van de rijksnormaallessen zijn toegelaten: Grietje Ybeltje Vonk, Arjen Hofstra, Jacobus Kresner en Jan de Vries, allen te Sneek, Akke Metzlar te Wieuwerd en Douwe Ab- ma te Sijbrandaburen. IJLST. In een niet druk bezochte bij eenkomst sprak voor de Vrouwenbond al hier dr. S. Bloemhof van Spannum over het onderwerp: „Een bijbelse visie op de gewijzigde maatschappelijke positie der vrouw”. Met grote aandacht werd de begaafde spreker door de aanwezigen gevolgd. Het werd zeer betreurd dat niet meerderen waren opgekomen, te meer daar dr. Bloemhof de volgende dag afscheid nam van de gemeente te Span num, maar zich tijdens de verhuisdrukte toch nog beschikbaar had gesteld voor de afdeling IJlst deze spreekbeurt te vervullen. SNEEK. Aan de Rijksnormaalles sen alhier zijn bevorderd: Van de eerste naar de tweede klasse: Trijntje Dijkstra, Pieter Put, Michiel Steunebrink, Meinte Venema, Dirk de Vries en Willebrordus de Vries. Van de tweede naar de derde klas se: Grietje Bangma, Cornelia Ouën- dag, Sijkje de Vries, Cornelia Wes terman en Willem Halbertsma. Van de derde naar de vierde klas se: Jeltje v. d. Meulen, Tetje Speer- stra, Baukje v. d. Vaart, Elizabeth Vos, Aatje de Vries, Trijntje Zijlstra, Marius Nawijn en Gerben de Vries. Alle kwekelingen werden bevor derd. Bij de overgangs-examens aan de Chr. Normaalschool alhier zyn be vorderd: Van de 2e naar de 3e klas: B. Kra mer te Oudega (W.), P. Brouwer te Jutrijp, R. Holtrop te Joure, T. de Jong en G. Huisman, beiden te Sneek. Van de 3e naar de 4e klas: R. As- selman, N. Spoelstra en M. L. Pop- pinga, allen te Sneek. Bij het jl. Zaterdag gehouden toe latingsexamen zijn geslaagd: H. Mul der te Hommerts, E. Vos te Scharne goutum, H. Mensonides te Uitwel lingerga, J. Bokma te Joure en T. de Vries te Sneek. OOSTHEM. De Vereniging voor Dorpsbelangen alhier vergaderde onder voorzitterschap van de heer R. W. Ab- ma, die na de opening met gebed mede deelde, dat deze door verschillende om standigheden later werd gehouden, dan de bedoeling van het bestuur was ge weest. Daardoor was het bezoek waar schijnlijk ook geringer dan de vorige ja- ren. In het jaarverslag van de secre taris werd er op gewezen, dat ons dorp, hoewel vele pogingen zijn gedaan, nog steeds geen busverbinding met Sneek heeft, wat vooral voor de oudere men sen uit Oosthem en omgeving zeer te leurstellend is. Ook de geruchten dat de trein weer bij het station IJlst zou stop pen, bleken uit de lucht te zijn gegrepen. De pennlngmeesterd had uitgegeven 215.22, terwijl de inkomsten, het saldo van de vorige rekening inbegrepen, ƒ380.85 bedroegen. Vergeleken bij vorig jaar was het saldo vrij aanzienlijk ge daald. Naar aanleiding hiervan werd na uitvoerige discussie besloten te trach ten het ledental op te voeren en de pen ningmeester te machtigen zo nodig de contributie, die varieert van 50 cent tot een gulden, enigszins te verhogen. In de plaats van de aftredende voorzitter de gezellige bijeenkomst heer R. W. Abma werd tot bestuurslid if IJLST, van 25 Maart1 April. Geboren: Jacob z. v. Simke Fijl- stra en Akke Keulen. Ondertrouwd: Cornells Meijer, 30 jr. en Feikje Beimin, 23 jr. Overleden: Geert Bezembinder, 64 jr., echtgen. van Dieuwke Boetje. Het waterschap„Nijland” c.a. kwam Zaterdag in een algemene ingelanden vergadering bijeen by de heer P. Pier- sma te Nyland. Deze bijeenkomst stond in het teken van rekening en verant woording van het bestuur over het af gelopen jaar en het opmaken van een begroting voor het komende, benevens voorziening in de periodieke aftreding van een bestuurslid. Gewoonlijk is die herkiesbaar, maar hier was achter de naam van de aftredende het tegenover gestelde vermeld. Het betrof een be stuurslid die deze functie bijna 33 jaar had vervuld, t.w. de heer S. S. Kooistra van Folsgare, die de laatste 28 jaar te vens voorzitter was. Voorts stond op de agenda de benoeming van een secreta ris-ontvanger, uit een door het bestuur aangeboden voordracht, bestaande uit de heren R. Feenstra te Nijland, J. D. Galema te Blauwhuis en W. Schaap te Tiras. Het algemeen reglement voor de boe- zemwaterschappen in Friesland bepaalt, dat een bestuurslid die de leeftijd van 65 jaar heeft overschreden, niet herkies baar is. Deze bepaling geldt ook voor de secretaris-ontvanger, echter met deze restrictie, dat het ontslag, onder goed keuring van Ged. Staten van jaar tot jaar kan worden uitgesteld tot de 70- jarige leeftijd bereikt is. Zeker als gevolg van deze belangrijke agenda was de opkomst groter dan an dere jaren. 34 Ingelanden of lasthebbers waren tegenwoordig, die samen 118 stemmen uitbrachten. By de bestuursverkiezing werd met 93 stemmen gekozen de heer H. Breeuw- sma te Nijland, die deze benoeming aan vaardde. Tot secretaris-ontvanger werd met 69 stemmen gekozen de heer R. Feenstra te Nijland, op de heren W. Schaap en J. Galema werden resp. 30 en 19 stemmen uitgebracht. Voor het beëindigen van de vergade ring sprak de heer H. M. Gerbrandij als ingeland en als Gedeputeerde woorden van waardering aan het adres van de aftredende voorzitter en secretaris. Hij deelde mede dat het waterschap Nijland bij het prov. bestuur zelden ter sprake kwam, waaruit blijkt, dat de zaak hier onder bekwame leiding stond en de in gelanden tevreden waren. Ook wees hij er op, dat in de lange periode van 33 jaar zowel de voorzitter als de secreta ris een berg werk hebben verzet in het belang van de waterstand in dit zo wa terrijke gebied. De heer B. de Jong, vice-voorzltter, had ook grote waardering voor alles wat in die 33 jaar is verricht en prees de prettige samenwerking in het be stuur. Ook roemde hy de accuratesse van de aftredende secretaris-ontvanger C. Hofstra. Het bestuur ontdekte nim mer een fout in zijn administratie. Al les was steeds tot In de puntjes in orde. Als stoffelijk blijk van waardering reikte hij beide afgaanden namens be-; stuur en ingelanden een passsend ca deau uit. Ook het bestuurslid I. de Boer sloot zich nog bij de vorige sprekers aan en al hun woorden werden door de aanwezi gen met een hartelijk applaus onder streept. De heer Hofstra bedankte voor de waarderende woorden tot hem gericht en het cadeau en wees ook nog op de overeenkomst en het verschil tussen deze vergadering en die van 33 jaar geleden. Toen waren door het bestuur plannen ontworpen voor centrale bemaling voor GAU, 18 Maert. De foriening ta Stif- ting en ynsténhalding fan in „Skoalle mei de Bibel” kaem yn jiergearkomste byien. Nei iepening op brüklike wize lies foarsitter G. Mledema Ps. 121, nei oan- lieding hwerfan hy syn iepeiiingswurd spriek. De skriuwer F. Visser lies it jierforslach, de skathalder K. Bakker die forslach oer ynkomsten en ütjeften yn 1953. P. Sieperda brocht üt namme fan 'e kommisje foar it neisjen fan ’e boeken gunstich rapport üt. De bigrea- ting foar 1954 waerd oannommen. It öf- geand bistjürslid de hear F. Visser waerd op ’e nij keazen. Yn it skoft waerd it wurk fan ’e learlingen bisjoen, dêrnei haldde juffer Wouters in ynlie- ding oer: „It ünderrjucht foarhinne en nou”. Nei bisprek hjiroer en oer inkelde fragen, ünder punt rounfraech gie bop- pemaster W. Bekius yn tanksizzing foar, hwernei de foarsitter de gear- komste sleat. Het eindgetuigschrift werd uitgereikt aan onderstaande leerlingen: Afdeling Smeden-machine-bankw.: T. Bakker, Ferwoude; P. Bangma, Lem mer; O. Berends, Sneek; J. v. d. Berg, Deersum; C. V. Beusekom, Sneek; H. Blauw, Sneek; J. Boot, Sneek; G. Bosch- ma, Sijbrandaburen; E. Bosma, Sneek; D. T. Bosma, Sneek (met aant.); K. Bouma, Sneek; W. van Brug, Sneek; J. Dolle, Balk (met aant.); C. Dotinga, Gauw; M. Dotinga, Sijbrandaburen; W. Dotinga, Sijbrandaburen; D. Dijkstra, Workum; J. Y Dijkstra, Sneek; J. Ger brandij, Goënga; L. de Groot, Balk; H. Hoekstra, Nyemirdum; T. P. Hoekstra, Jutrijp; A. Hoogeterp, Gaastmeer; A. Huisman, Sneek; F. Huisman, Sneek; H. Hijlkema, Poppingawier; C. P. de Jong, Heeg; G. S. Joustra, Oosterend; J. Kempenaar, Rauwerd; A. A. v. d. Meer, Nijega (H.O.N.); D. v. d. Meer, Rauwerd; J. v. d. Meer, Oudemirdum; A. v. d. Meulen, Sijbrandaburen; G. Mulder, Staveren; H. A. Oedzes, Sij brandaburen; S. Postma, Sneek; H. P. Rekers, Joure: J. Riemersma, Oudega (W.); W. Ritsma, Sneek; M. Schaap, Goingarijp; IJ. Schippers, Sneek; I_ Dat de Sneker Ambachtsschool ook in het afgelopen cursusjaar weer met succes aan de vorming van de tookemstlge vaklieden heeft gewerkt, bleek Dinsdag middag wel heel duidelijk bij de traditionele diploma-uitreiking in het Gebouw v. Chr. Belangen. Aan een groot aantal leerlingen kon het einddiploma worden uitgereikt, voor de eerste maal ook voor de kopklas fijn batikwerken, die ver leden jaar is gestart. Na een begroetingswoord van voor zitter H. F. Ringnalda, in 't bijzonder tot de ouders van de leerlingen, sprak de directeur de heer T. J. van Gelder er z n vreugde over uit, dat de situatie op de arbeidsmarkt thans zo is, dat geen enkele jongen die de school verlaat geen werk kan krijgen. Volgens een op gave van het Arbeidsbureau kunnen er nog 33 in diverse vakken geplaatst wor den. Het was enigszins teleurstellend, dat dit jaar niet één candidaat voor het praedicaat „met lof” in aanmerking kwam. Het aantal dat er dicht bij kwam is echter veel groter dan verleden jaar en daarom spoorde hy de jongens die van de eerste naar de tweede klas be vorderd zijn aan hard te werken voor deze onderscheiding, die bij het zoeken van werk zeer nuttig kan zijn. De ouders werden attent gemaakt op de kopklas- sen voor auto-techniek en fijn bank- yerken, die een driejarige opleiding mo gelijk maken en dus meer geven dan de twee-jarigé. Heeg; W. de Visser, Sneek; P. H. Vlas, Heeg; J. de Vries, Sneek; R. de Vries, Sneek; S. Wiersma, Arum; J. v. d. Zee, Joure. (Geen getuigschrift 10). Kopklasse Autotechniek: E. Boont? Bolsward; T. Demmer, Molkwerum; E. Fokkema, Arum; S. Gielstra, Workum; P. de Haan, Sneek; A. Hiemstra, IJlst; M. de Jong, Sneek; F. K. Monsma, Sneek; J. Nauta, Koudum; J. Ponne, Langweer; R. Rollema, Sneek; L. Ro sier, Sneek; H. Smit, Staveren; W. Stil- ma, Sneek; S. Visser, Workum; W. A. Visser, Sneek. Kopklasse Fijn-Bankwerken: J. W. ten Berg, Sneek; J. de Boer, Koudum; P. Bulthuis, Sneek; F. J. Dijkstra, Sneek; H. Dijkstra, Sneek; R. Hartwig, Sneek; A. Kuperus, Sneek; G. J. Stee houwer, Sneek. Afdeling ElectrotechniekW. Agema, Lutkewierum; Alb. Beeksma, Goënga; Auke Beeksma, Goënga; W. Bil, Sneek; C. H. Bor, Leeuwarden; M. Bouritius, Sneek; J. Bijsterbosch, Sneek; G. Dijk stra, Joure; P. Hoekema, Koudum (met aant.); T. Hoekstra, Wieuwerd; A. S. de Jong, Roordahuizum; F. de Koning, Sneek; K. Lenos, Boornzwaag; E. Mul der, Hindeloopen; S. Roelevink, Balk; G. Stilma, Scharnegoutum; P. Visser, Lemmer; M. v. d. Weerd, Nijemirdum; A. Wiersma, Sneek. (Geen getuig schrift 1). Afdeling Timmeren: H. Baarda, Oude ga (W.); W. A. de Berg, Lemmer; W. Bergsma, Lemmer; F. Bloemhof, Schar negoutum; IJ. de Boer, IJlst; H. Borne man, Hindeloopen; B. E. Bosman, St. Nicolaasga; P. Cnossen, Sneek; W. Cnossen, Sneek; W. Duiker, Hommerts; R. R. van Dijk, Workum; D. Eekma, Hindeloopen; S. Faber, Uitwellingerga; K. Feenstra, Wolsum; T. Folkertsma, Workum; H. C. de Groot, Sneek; E. Homstra, Lemmer;' P. de Jong, Molkwe rum (met aant.); H. Kuipers, Hindeloo pen; J. Leenstra, Lemmer; W. Leenstra, Gaastmeer; S. Mast, Wieuwerd; E. Posthumus, Langweer; A. Pronk, Sneek; L. Rienstra, Sneek; P. Rienstra, Sneek; W. v. Rooijen, Warns; H. Seinen, Lem mer; R. O. Stoelinga, Oosterwierum; J. v. d. Veen, Oosterlittens; T. Veenstra, Heeg; J. v. d. Veer, Sondel; Joh. Visser, Sneek; J. R. Visser, St. Nicolaasga; H. Vollema, Oosterend; G. de Vries, Kol- derwolde; H. L. Walta, Sneek; S. E. v. Winden, Sneek; G. IJntema, Workum. (Geen getuigschrift 2). Afdeling Meubelmaken: S. Andringa, Poppingawier; B. Bosma, IJlst; H. J. Dijkstra, Osingahuizen; A. J. Groene- veld, Sneek; S. T. Hofstede, Gaastmeer; E. H. Kloesman, Sneek; D. Koerten, Heeg; B. W. Oenema, Roordahuizum; WYMBRITSERADEEL, Maart1 April. Geboren: Durk z. v. Arjen IJkema en Antje Piersma te Heeg; Tjitte z. v. Petrus de Jong en Aukje Hoogma te Heeg; Gerben z. v. Hinne Rijpma en Beitske Koopmans te Offinga- wier; Feikje d .v. Eeuwe de Jong en Wopkje v. d. Goot te Scharnegou tum; Sietze z. v. Jarig Leenstra en Froukje Maria Louiza v. d. Meer te Loënga; Anske z. v. Kornelis Wijnja en Jilkje de Vries te Oppenhuizen; Sijbren z. v. Heerco Steunebrink en Jantje Statema te Gauw; Uilkje d. v Marten Bouma en Grietje Bakker te Oudega; Tjeerd z. v. Homme Rein- sma en Tjitske Wiebenga te West- hem; Willem z .v. Lolke Zijlstra en Trijntje de Boer te Uitwellingerga. Gehuwd: Cornells Rijpma te De venter met Jantje Hofstra te Nijland. Schilstra, Sneek; H. Langweer; R. C. Spier, Z:1; H. Strikwerda, Sneek; J. de Swart, Leeuwarden; V. W. Varkevisser, Advertentie: Toanielforie- ning Snits sil Peaske-Snein yn ’e Trije Friezen opfiere: „Foar yens neiste” fan Y. C. Schuitmaker en „Griet fan Nijehoame”. Tagongspriis 50 sinten. Nei öfrin dounsje. NIJLAN. Forline wike Tongersdei waerd yn it forieningsgebou in kombi; nearre doarpsjoun hélden fan de sjong- forien. „Looft den Heer”, dir. de heer S. Hoekstra en de Fryske krite „Wês dy- sels”. De hear T. Heegsma, foarsitter fan ’e krite, dy yn ’e earste helte fan ’e joun de lieding hie, liet yn it oanbigjin sjonge Ps. 138 en gie doe foar yn bea, hwernei Ps. 96 lézen waerd en in koart iepeningswurd folge. Nei It mlenskiplik sjongen fan trije koupletten fan „it Hei- telan” kaem de sjongforiening foar de swiere opjefte to stean in tolve-tal sjongnümers mei in kertier skoft nei de earste seis nümers, nei foaren to brin- gen, mar dit gie har mar hwat goed óf. De nümers waerden stik foar stik mei folie oerjefte songen. Yn „Russisch Ves- perkoor” song mefr. BootsmaJonk man de solo tige moal. It wie in geniet nei har biskaefde stim to hearren. Mei de ütspraek fan „Ecce quomodo mori- tür” hiene de leden fan de sjongforien. lykwols nochal hwat muoite. Alhoewol it dus, hwat „Looft den Heer” oangiet, in tige slagge joun wie, hiene wy yn it forban mei dizzc dorpsjoun dochs graech sjoen, dat der in pear Fryske fersen mear yn it programma opnommen wie- ne. De opstelling op it podium (de greatste froulju foaroan en de lytsten der efter) sinnige üs ek net alhiel. Neidat de foarsitter fan de krite de lieding oerdroegen hie oan syn kollega fan de sang, de hear F. Breeuwsma, spile de krite „Hwat fodrby is fleurich stik yn trije bidriuwen fan J. Bosga. It stik waerd op treflike wize fortolke. Elke spiler wie him (of har) biwust fan de to spyljen rol en in tank- ber hantsjeklappen nei elts bidriuw wie de wolfortsjinne bileaning. Wol men lyk wols de krite foar it doarp bihülde, dan wurdt it heech tiid, dat feinten en fam- men en ek troude lju had skouders der mei ünder sette troch als wurkjend lid dizze foriening ta stipe to wêzen. Neidat mei elkoar de Jounsang songen wie, waerd de joun sluten mei tankbea. gekozen de heer S. F. Buma. Als at tractie werd een rookwedstrijd gehou den, waarin de prijzen gewonnen werden door de heren B. Hof, M. Venlnga en S. Buma, die langer dan een uur van een „bokje” rookten. Het plan is aanstaande zomer weer een autotocht te houden me* de ouden van dagen. Sommige leden meenden dat een boottocht beter en rus- tiger v00r de 0UdJes zou ztjn, maar daar bij is men meer afhankelijk van het weer. Nadat het voor en tegen uitvoerig was besproken werd het een autotocht, waarvoor het bestuur verder vry man. daat kreeg. Bij de rondvraag kwamen nog verschillende zaken ter sprake, o.a. het stichten van een verenigingsgebouw, waaraan grote behoefte bestaat. Men zag hier echter geen kans toe, en bo vendien zou het moeilijk rendabel ge maakt kunnen worden. Bij monde van de heer S. v. d. Veen werd de scheidende voorzitter namens bestuur en leden dank gebracht voor de goede leiding en de wyze waarop hij de belangen van dé vereniging heeft behartigd. Wederkerig dankte de heer Abma allen voor dé medewerking en de bestuursleden vooi hun pretttige samenwerking, waarna de werd gesloten. SNEEK. Woensdag jl. herdacht ds. Vincent Loosjes, pedikant by de Doopsgezinde gemeente alhier, zijne 25-jarige ambtsvervulling. Talrijke blijken van waardering vielen de ju bilaris ten deel. Ds. Loosjes heeft in die 25 jaar onze vaderlandse letter kunde ook verrijkt met enkele ro mans, waarin hij zich een talentvol zedenschilder toonde. De laatste tijd vergastte hij de lezers van het Doopsgezind Weekblad elke week met zijn „Aphorismen”. D. H. Sibma, IJlst; T. de Vries, Stave ren; F. Zwerver, Koudum. (Geen getuig schrift 2). Afdeling Schilderen: G. Bergstra, Heeg; S. Breeuwsma, Nijland; E. Hof stra, Nijezyl; H. Klijnsma, Wijckel; T. v. d. Laan, Sneek; D. v. d. Molen, Sneek; E. Offringa, Sneek; J. Reen, Sneek. Bevorderingen. Bevorderd van de le naar de 2e klas: Afdeling Smeden-machine-bankwerken A. J. Abelskamp, Sneek; P. M. Agrico- la, St. Nicolaasga; T). S. Andringa, Lut kewierum; R. S. Bakels, Sneek; A. J. v. d. Berg, Lemmer; C. W. Besjes, Sneek; H. Blijenga, Sneek; R. Bock, IJlst; P. Bosma, Lemmer; H. J. Bouwhuis, Sneek; J. Brinksma, St. Nicolaasga; G. Broek, Lemmer; A. Brouwer, Joure; D. L. Bruinsma, Sneek; T. Dijkstra, Sneek; P. Eisma, Wommels; W. Haring- sma, Wijckel; U. Hoekstra, Oudega (W.); A. Hosper, Scharsterbrug; H. O. de Jong, Warns; J. v. d. Klok, Rohel; K. Oost, Sloten; F. Douma, Sneek; C. F. J. Hempel, IJlst; P. Hiemstra, Uit- wellingerga; P. Hiemstra, Workum; L. Hoekstra, Sneek; S. Huitema, Schar negoutum; J. L. Jendrejak, Sneek; L. Kingma (voorw.), Molkwerum; L. Koops, St. Nicolaasga; J. J. E. Krist, Sneek; L. Leicht, Lemmer; S. J. Miede- ma, Sneek; U. D. Molenaar, Sneek; D. Nagelhout, Bakhuizen; S. Piersma, Sneek; U. T. Postma, Koudum; D. Re- mery, Sneek; P. Remery, Sneek; J. Ring- ma, Sneek; D. Rodenburg, Sneek; W. P. v. d. Roest, Tjerkgaast; U. Rollema, Sneek; H. Rijpkema, Sneek; J. Schilt, Sneek; W. H. J. Silvius, Sneek; I. Stok, Sneek; J. S. Rijpkema, Sneek; J. v. d. Veen, Sneek; J. van Veen, Sneek; J. Vooistra, Sneek;R. de Vries, Sneek; G. vVesterdijk, IJlst; A. Westhoff, Sneek; H. F. Weijer, Sneek; S. Wiersma, Sneek; W. C. de Wolf, Sneek; P. IJntema, Sneek; S. Zeldenthuis, Joure; K. Zijlstra, St. Nicolaasga; W. Zijlstra, Sneek. (Niet bevordera 17). Afdeling Electrotechniek: T. F. As man, Sneek; W. Bergsma, Scharnegou tum; R. N. de Boer, IJsbrechtum; P. Boomsma, Sondel; D. C. van Delden, Sneek; D. Endstra, Sneek; H. Grunstra, Sneek; A. G. Hoekstra, Oosterwierum; J. B. Hoekstra, Scharsterbrug; P. Hui zenga, Arum; E. G. de Jong, St. Nico laasga; C. Nauta, IJlst; G. Scheepvaart. Makkum; J. Schraa, Oppenhuizen; A. v. d. Sloot, (v.w.), Sneek; J. J. Stee houwer, Sneek; G. Veenstra (v.w.), Joure; E. M. v. d. Zee, Workum; G. Zeilstra, Workum. (Niet bevorderd 7). Afdeling Timmeren: E. van Aalsum, Joure; J. Bleeker, Staveren; H. Boltjes, Oudemirdum; B. Bootsma, Roodhuis; F. D. Bruinsma, Sneek; C. V. d. Bijl, Lem mer; J. Groenveld, IJlst; W. J. Hartwig, Sneek; J. P. Hettinga, Heeg; R. J. Hooghiemstra, Snikzwaag; H. Huitema, Follega; G. Jasper, Sneek; F. Kooistra, Folsgare; M. Koster, Sneek; J. v. d. Meulen, Staveren; J v. d. Meijden, Ou demirdum; E. Noorderwerf, Sneek; M. N. Overwijk, Wolsum; J. Visser, Bozum; H. Werumeus Buning, Workum; A. de Jong, Nijland; A. Kuperus, Gauw; U. Lemstra, Heeg; J. Raukema, Scharne goutum; R. Rijpma (v.w.), Oosterend; J. v. Scheltinga, Heeg; E. Veenstra, Heeg; J. W. v. d. Veer, Sneek; A. Vis ser, Staveren; F. W. Walstra, Koufur- derrige; P. P. Wester, Tims; B. IJnte ma, Joure; P. Zwaan, Staveren. (Niet bevorderd 11 Afdeling Meubelmaken: S. Abma, Oosthem; J. Boelsma, Sloten; U. Ep- Sneek; H. Veenstra, Heeg; R^ Veenstra,, pinga, Nijemirdum; J Haanstra, Lang- r-r Tn__ weer; yoekstra Britswerdj D. M. Keuning, Joure; H. Tekstra, Heeg. (Niet bevorderd 2). Afdeling Schilderen: J. de Boer, Nije- ga (H.O.N.); R. de Boer, Heeg; N. J. Bootsma, Roodhuis; A. J. de Broek, Sneek; J. J. Dykstra, Bolsward; M. Fa ber, Sneek; R. Feenstra, Irnsum; W. v. d. Hooft, Irnsum; J. Kampen, Goënga; J. H. Terra, Irnsum; K. Tjalsma, Nij land. Bevorderingen. Bevorderd van 4e naar 5e klas: Oud Ambachtsschool-leerlingen: Afdeling Meubelmaken: J. Postma, Koudum; R. IJntema, Sneek. (Niet be vorderd 1). Afdeling Timmeren: D. de Boer, Speers; D. Heeringa, IJlst; S. Hofman, Hommerts; J. Joustra, IJlst; L. Land stra, Sneek; T. Remery, Goënga; J. Schakel, Westhem; P. Zeilstra, Schar negoutum; J. Zoethout, Oosterwierum. (Niet bevorderd 3). Afdeling Machine-bankwerken: T. Annema, Folsgare; H. Bosma, Sneek; P. H. Brandsma, Sneek; L. J. Byl, Tjerkgaast; T. Doevendans, Sneek; S. Dotinga, Gauw; K. de Haan. Sneek; W. H. v. Houten, Sneek; R. K. Kroeze, Scharnegoutum; J. D. Kuipers, Wouds- end; T. Meintema, Sijbrandaburen; H. v. d. Meulen, Sneek; J. Nota, IJsbrech tum; G. Schriemer, Oppenhuizen; H. Speerstra, Sneek; J. Vriesema, Sneek; R. IJpenga, Sybrandaburen; IJ. P. Zeil stra, Workum. (Niet bevorderd 3). Afdeling Schilderen: J. B. Bergsma, Uitwellingerga; A. Dijkstra, Sneek; W. Gorter, Joure; G. Jansen, Sneek; P. de Jong, Oudega (W.); H. Kingma, Sne°k; R. Lolkema, Oppenhuizen; J. Meinsma, Baard; G. Platen, Sneek; S. Steegstra, Sneek; H. K. Tjerks, Wijckel; R. Veen stra, Heeg. (Niet bevorderd 2). 5-jarige cursus. Bevorderd van le naar 2e klas: Afdeling Meubelmaken: H. M. Varke visser, Sneek. Afdeling Timmeren: Sneek. Bevorderd van 2e naar 3e klas: Afdeling Timmeren: P. Lichthart, Sneek. (Niet bevorderd 1). Afdeling Pietersma, Sneek. Afdeling Typografen: S. Ferwerda, Sneek. Bevorderd van 4e naar 5e klas: Afdeling Timmeren: C. Bootsma, Sneek; J. Pronk, Sneek; J. S. Veldstra, Hemelum. Afdeling Machine-bankwerken: S. v. d. Werf, Sneek. Tevens werd het onderwijs gevolgd in cursussen voer opleiding „Vakbekwaam heid”: Adsp.monteur V.E.V. cursus sen, Smidsbedrijf, Schilderen, Hulpmon- teurs en 2e monteurs, alsmede in cur sussen voor volwassenen, afdeling hout bewerking en metaalbewerking. Voor deze cursussen heeft geen bevordering of toekenning van een getuigschrift plaats, daar deze in hoofdzaak opleiden voor diverse examens. Van de cursus Autogeen- en electrisch lassen werd de afgelopen winter alleen onderwijs gegeven in Autogeen lassen, waarvoor aan 11 cursisten van de afde ling „beginners” en 9 cursisten van de afdeling „gevorderden” een studiever- AVONDNIJVERHEIDSSCHOOL SNEEK Het eindgetuigschrift werd uitgereikt aan onderstaande leerlingen: Oud Am bachtsschool-leerlingen Afdeling Meubelmaken: P. C. Postma, Sneek; A. A. Siemonsma, Sneek. Afdeling Timmeren: H. Bosma, Sneek; J. J. van Delden, Sneek; T. Endstra, Sneek; G. Haringa, IJlst; H. de Jong, Oosterend; H. Kamstra, Sneek; P. J. v. Meekeren, Sneek; G. L. Munniksma, IJsbrechtum; S. Offringa, Sneek; P. v. d. Werf, Sneek; S. Wijnia, IJtens. Afdeling Machine-bankwerken: M. Andringa, Joure; P. de Boer, Sneek; J. Hakse, Sneek; J. v. d. Heide, Offinga- wier; W. P. Miedema, Roodhuis; J. B. J. Mulder, Sneek; W. Nota, Sneek; P. Op- pedijk, Nijezyl; D. J. Postmus, Sneek; M. v. d. Veen, Sneek; P. A. v. d. Werf, Sneek; T. Zeilstra, Gauw. Afdeling Schilderen: S. Strikwerda, Hommerts; P. Wagenmakers, Sneek; S. v. d. Werf, Balk; J. IJntema, Joure. 3-jarige cursus. Afdeling Timmeren: G. v. d. Bosch, Gauw; G. Minkema, Sneek; F. Tiemer- sma, Folsgare. Afdeling Machine-bankwerken: L. H. v. d. Bles, Lemmer; N. J. Jaasma, Sneek; N. de Jong, Lemmer. Afdeling Typografen: A. mans, Sneek. PIJNEN KOU-GRIEP

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 9