Enthousiasme van Sneek zegevierde over V.S.V.’s techniek Sneek, weer op de goede weg, klopt V.S.V. met 2-1 ZWITSAL p De Vrijzinnig Democraten weer in de politieke ring fe&l I Knap óp die onogelijke schuur mei AGENDA De échte AMERIKAANSE sigaretten tabak vindt U alleen in dit pakje cent N I EM EU ER’S TA B A K TABAK O P Z’N BEST! ^7 plakt brandt 1 f De Belgen veel sterker dan Oranje D.O.S. nu favoriet voor de titel Twee concerten van „Nije Moed” Moedige redders onderscheiden Correspondentie Advertentie Sterker Wït-Zwart verloor door buitenspel-goal Snitser Skotsploech naar Mferano Blokploech B.B. oprjochte „American Star” Burgerlijke Stand Jaarfeest „Obadja schaafwonden, schrammen, ontvellingen genééstH Kalf zonder staart rolt Ingezonden Een onsportieve eierzoeker i‘1 Advertentie Ingez. Mededeling. Geen derde macht. Quick verliest van Zwolse i 17 is Advertentie I.M. I Wy doen niet mee aan de actie van de V.V.D. tot het vormen van een derde macht. In wézen zou dat zijn het vor men van een conservatief blok tegen over de progressieve regerlngspolitlek. Ons vaandel is gescheurd, maar wij zul len het weer tot een geheel maken en het door de landouwen, de steden en de dorpen dragen. En wij zijn overtuigd re sultaten te bereiken omdat de goede ge dachten, ook in de politiek, uiteindelijk een kans kragen. 19 18 18 19 19 9 8 7 7 8 7 4 5 5 4 6 6 8 8 5 9 8 9 9 57—29 37—16 32— 31 4544 34—36 25—27 43—43 33— 30 21— 33 42—51 22— 29 23— 39 28—35 24— 35 27 26 23 23 20 20 18 17 16 15 14 14 14 13 Zaterdagmiddagcompetitle. Wegens afkeuring van het Delfetra- huizen-terrein werd in deze competitie alleen de ontmoeting Blauw Wit—DWP gespeeld. De thuisclub bleef met 30 in de meerderheid, waardoor zy haar kansje op de titel behield. In de res. Ie klas versloeg Emmen 2 het bezoekende Be Quick 2 met 32 en speelden Heerenveen 2 en Achilles 2 in het Friese Haagje 11 gelijk, terwijl in de res. 2e klas Black Boys 2 op eigen terrein met 21 van FVC 2 verloor. nl. in Lemmer niet verder dan een punt loos spel. WZS was in Grouw niet for tuinlijk. De Snekers waren veel sterker dan GAVC, maar zij hadden het geluk niet mee en dank zij één goaltje hielden de Grouwsters de punten thuis De reserves. 1 1 1 1 IN HtUKIbt IINTEN MA1 EN GLANZEN» Ingez. Mededeling. ECEHTib UiM' tnsr>. I c f i J t De interlandwedstrijd tegen België, die gisteren in Antwerpen werd ge speeld, eindigde in een volkomen ver diende 40 overwinning van onze zui derburen. Technisch waren zij de onzen verre de baas. Tot aan de rust slaagde de niet ster ke, maar hard-werkende Oranje-verde- diging er met de nodige dosis geluk in de achterstand tot 10 te beperken, doch in de tweede helft was zjj niet te gen de verrassende aanvallen van de Rode Duivels onder aanvoering van lid- voor Mermans opgewassen. Hun doel punten werden gescoord door Mermans, Lemberechts en Coppens, terwijl onze spil Terlouw het derde veroorzaakte door in z’n eigen doel te schieten. usau a us SOtKni Br 0AARN 20 OOSTHEM. De Chr. Zangver. „Nije Moed" ahier hoopt Vrijdagavond 9 April met begeleiding van een koperkwartet een concert te geven in de Herv. Kerk te Folsgare en op Dinsdagavond 13 April in de Geref. kerk alhier. Donderdag is op het raadhuis Terschelling een drietal personen, onze Jolle de Jong de bronzen medaille van het Carnegie-Heldenfonds met de daar bij behorende kleine draagmedaille uit gereikt. Zij redden op 11 Juli van het vorig jaar met levensgevaar enkele zwemmers die te ver afgedreven waren door hen met een vletje door de bran ding heen veilig op het strand van Midsland te brengen. 19 12 19 12 19 19 19 19 18 18 17. 4 5 4 5 4 4 3 2 5 7 6 6 2 3 8 5 6 4 6 5 10 Enige berichten en verslagen o.a. van het Natuurkundig Genootschap blijven overstaan. Red. Wij staan op de bodem van de maat schappelijke vooruitgang, maar niet uit een bepaald principe, niet vanuit een socialistisch ideaal. Wij gaan niet uit van politieke of geestelijke dogma’s. In 1948 leek het er op, dat voor de tweede maal de bevrijding zou, komen toen Oud uit de P. v. d. A. trad. Hij stichtte echter niet een nieuwe V.D.B. zoals hij beloofde, maar de V.V.D. en slechts een kleine groep ging met hem mee. Maar wat Oud niet gedurfd heeft, zul len wij doen. Wij kunnen geen lid van de V.V.D. zijn. Die kenmerkt zich door een volslagen beginselloosheid, aldus spr. Volkspartij zijn we allemaal. Demo craten ook. Maar wij schrijven niet de vrijheid in ons vaandel zoals de V.V.D. dat bedoelt. Al die economische begin- selkwesties kunnen ons geen steek sche len. Het kan nodig worden een groter deel van de bedrijfswinsten op te eisen, maar het kan ook gebeuren, dat ook wij voor het bedrijfsleven op meer vrijheid aandringen. Het gaat bij ons altijd om het menselijk geluk. Daarom is onze strjjd anders dan die van de socialisten en de V.V.D. Wij zijn geen lid van de V.V.D. omdat deze op bedrieglijke wijze gebruik maakt van de huidige moeilijkheden. Wij voeren bijv, niet ondanks alles strijd tegen de hoge belastingen, maar vragen wat wjj voor dat offer krijgen en wat het geestelijk element is van deze din gen. Wij kiezen in elke situatie ons eigen standpunt en eisen voor ieder in dividu de vrijheid op te leven uit eigen beginselen. Zo staan wij met ons beginsel weer voor de kiezers. Het is een moeilijke strijd, vol teleurstellingen. Maar er is geen andere weg. Wjj moeten meedoen om aan grote groepen de gelegenheid te geven naar de stem van het eigen gewe ten te leven en aan de opbouw van de staat mee te werken. Zelden hebben we een zo grote serie aanvallen van W.Z.S., fraai opgebouwd door Gerard en Theo Altenburg en Kees Poiesz tot mislkking zien komen. Niet door een hechte Grouwster verdediging, maar door de zwakke afwerking waar aan diverse W.Zwarte aanvallers zich schuldig maakten. ’t Was deze druilerige Zondagmiddag een lust de W.Z.-defensie waarin stop per Bennie Poiesz domineerde en de reeds genoemde middenveldspelers aan 't werk te zien. Maas zoals vaker voor komt, de ploeg die ’t meeste recht op de punten had, kreeg ze niet. Grouw aanvallend zeer opportunistisch won door een buitenspelgoal. Als men de stand op de ranglijst in ogenschouw neemt, waarop de thuisclub een vrij hoge en de gasten een nogal lage plaats innemen, mocht men ver wachten dat dit verschil ook in ’t spel tot uitdrukking zou komen, m. a. w. een sterker spelend G.A.V.C. Niets was ech ter minder waar. Behoudens de eerste tien minuten en een korte periode na de rust was W.Z. over alle linies ster ker. In die eerste minuten liet de thuis club de gasten zien hoe men moet schie ten, maar eenmaal stond de paal succes in de weg en ’t volgend schot van r.- binnen Veenstra belandde verschrikke lijk hard in ’t zijnet. Daarmee hadden de geelzwarten blijkbaar ook al hun kruit verschoten, want W.Z. nam nu ’t spel in handen. Via de vleugels en door ’t centrum kwamen de W.Zwarte aan vallen tot ontwikkeling, maar Johan Walta, Jan Poiesz en Anton Altenburg weigerden hardnekkig de fraaie kansen te benutten. Vlak voor rust kreeg uit een van de zeldzame aanvallen van de thuisclub l.buiten O. Schuurmans de bal in buitenspelpositie toegespeeld, zijn schot van dichtbij werd gedeeltelijk door Otto Faber gestopt maar de snel mee opgekomen P. Veenstra deed 't van heel dichtbij beter 10. De tweede helft bracht een herhaling van de eerste. Knap combinerend trok ken de W.Zwarte aanvallers steeds weer op 't Grouwster doel af, maar er was ook geen greintje geluk voor hen weg gelegd. Gerard Altenburg bijv, kogelde eenmaal hard via de handen van de keeper over de lat en toen Jan Poiesz kort daarop prachtig van dichtbij in kopte werd ’t leer op de doellijn gestopt. Toch leek ’t nog goed te zullen komen voor W.Z. Gerard Altenburg brak alleen fraai door, maar vlak voor het doel werd hy gemangeld. De scheidsrechter liet echter doorspelen. Tegen ’t einde trok heel W.Z. ten aanval. De achterspelers opereerden tot over het midden, maar steeds weer ston den de nu goed op dreef zijnde Grouw ster stopper M. Postma en keeper W. Adema succes in de weg. Het elftal van de Velsenaren liep, na dat Sneek de bal had afgetrapt, spoedig op volle toeren. Maar de Sneker ver dediging bleef de eerste tien minuten de baas over van der Kuil c.s. By een snelle V.S.V.-aanval was midvoor Spaans de Sneek-r.back Dijkstra echter te vlug af. Deze trachtte de situatie nog van o.w. oud-stadgenoot derde stuurman In een matig bezochte openbare ver gadering, die Vrijdagavond in Rest. Piso werd gehouden, sprak de heer Mr K. Bylsma te Franeker over de terugkeer van de Vrijz. Dem. Bond in de politiek en de komende verkiezingen voor de Prov. Staten. Hij werd ingeleid door de heer Mr J. H. Cornells, die de liquidatie van de oude V.D.B. schetste, en betoogde, dat er oud-leden zijn, die een goed onderdak hebben gevonden in andere partyen, maar een grote groep dakloos is ge bleven. Voor deze groep, vooral in Friesland, had de V.D.B. altijd een ze kere charme. Hij verankerde zich niet bij voorbaat in religeuze of politieke be ginselen en was bij uitstek democra tisch Vandaar dat velen zich teleurge steld gevoelden en de opheffing van de V.D.B. betreurden. Mr Bijlsma hakte ten slotte de knoop door en gaf de stoot tot de heroprichting van de Bond. Het minst belangrijk. Mr Bijlsma begon met de opmerking, dat in vergelijking met de verkiezingen voor de Gemeenteraad en de Tweede Kamer die voor de Provinciale Staten het minst belangrijk zijn. Toch mag men één ding niet over het hoofd zien: de bevoegdheid van Ged. Staten als toe zichthoudend en rechtsprekend college. Dat t» zeer belangrijk en vereist een ob jectieve, eerlijke visie. Darrom zijn deze verkiezingen ook vooi ons van groot belang en hebben wij ons voor ’t eerst na de oorlog weer In de pollt eke ring begeven. Wy willen proberen veer in deze colleges door te aiingei En mocht het al niet gelukken oii eet een zetel te behalen, dan kunnen we toch gebruik maken van de ervarin gen, bjj deze verkiezingen opgedaan. Onze pogingen de laatste anderhalf jaar aangewend, zijn overigens niet zon der resultaat gebleven. Wij beschikken over ’t gehele land over enthousiaste groepen, die bereid zijn onze beginselen weer uit te dragen. Hef ontstaan van de V.D.B. De Snitser Skotsploech vertrekt a.s. Woensdag per Z.W.hoek-bus voor de reis naar Merano, waar zjj zal optreden. De eerste dag wordt gereisd naar Hei delberg, een traject van 575 km. JUTRYP—HOMMÈRTS. Yn it lokael to Hommerts waerd Woansdeitojoun in gearkomste hélden om to kommen ta it oprjochtsjen fan in blokploech fan de Blskermlng Boargerbifolking. Yn syn iepeningswurd sei boargemaster Tjabe- rings dat der yn syn gemeente foar 1 April fiif ploegen wêze moasten. Soks hie hy de Kommissaris fan 'e Keningin- ne tasein. De oare fjouwer wlene der al en hy hope dat de ynwenners fan Jut- ryp en de Hommerts him net toloarstelle soene. Nei’t de hear Wind fan Snits it doel fan sa’n blokploech ütlenset hle, joegen tolve oanwêzigen har op as lid fan de blokploech. sadat de boargemas ter mei in gerêst hert nei hüs ta gean koe. van Uw eigengemaakte Amerikaanse sigaret, rol ze dan van Bij wegwijzers moet U goed op verschillen letten. Agders komt U in Zevenbergen terecht, als U in Zevenaar moet zijn. Hier is dus opletten geboden I Net als bij het kopen van siga- rettenvloei. Ook daarbij maken verschilpunten veel uit. Denk bij vloei steeds aan de 3 kwaliteits- punten van Mascotte: het vloei dat beter rolt, beter plakt en beter brandt. Volg daarom de veiligste weg: vraag MASCOTTE als U weer eens shag koopt. (Ditmaal in de tekening 4 ver» schilpunten). breedte, terwjjl onze stadgenoten letterlijk recht op het doel afgingen en daarby de vechtlust toonden, zoals we in lange tijd niet van hen hadden gezien. Hier zegevierde dus voor de zoveelste maal enthousiasme over techniek. Sneek haalde Zondagmiddag een sterk staaltje uit door V.S.V. uit Velsen, mede tot de koplopers behorend, met 2—1 te verslaan. Geen van de bezoekers zal kunnen ontkennen, dat deze overwinning verdiend is. Wel waren de gasten technisch de meerderen, maar zij speelden te veel in de Spr. schetste hierna het totstandko men val de Vrijz. Dem. Bond in 1901 toen een groep jongeren zich afscheidde van de Li’-erale partij. De reden daarvan was he+ streven naar algemeen kies recht. De socialisten voerden dat reeds in hun vaandel, om de politieke macht van de arbeiders te vergroten, maar de vrijz. dem. stelden zich op het stand punt dat het algemeen kiesrecht de es sentiële eis is voor het uitleven van de menselrjke persoonlijkheid. Men heeft de strijd voor het algemeen kiesrecht daar om wel eens de adel van de geboorte van de V.D B. genoemd. Ieder van zijn representanten vormde ’n programma op zichzelf. Drukker bijv, heeft de rechten en verplichtingen van werkgevers en werknemers uitvoerig ge regeld Ebels was de man van de pacht wet en van Deventer van een rechtvaar dige koloniale politiek, hoewel die later slecht gehonoreerd is. En onze houding tegenover het eigendomsrecht was, dat wy als goede rentmeesters dé eigendom moeten beheren. Ten opzichte van het onderwijs erken den wij de gelijkberechtigdheid van het bijzondere, maar kwamen ook op voor de rechten van het openbare. Niet om de kerk te bestrijden, maar omdat wij ons verantwoordelijk gevoelden voor het volkskind. Als het bijz. onderwijs regel werd, zouden de openbare scholen armenscholen worden. Onze Invloed was groot, ofschoon wij voor de oorlog maar zes vertegenwoor digers in de Kamer hadden. Het merk waardige van de V.D.B. is nl. altjjd ge weest, dat wij ons nooit aan een be ginsel hebben vastgeklonken, maar al tijd hebben gezien naar het belang van het gehele Nederlandse volk. Niet de economie, zelfs niet de maatschappelijke positie en het loon is ons uitgangspunt geweest, maar de volledige ontwikkeling van het menselyk individu. De opheffing van de V.D.B. Na de bevrijding hebben wij ons af gevraagd of het nodig was de V.D.B. op te heffen. Daarvoor was Immers geen enkel goed argument aan te voeren. Er was niet één partij die méér opkwam voor de handhaving van de persoonlijk heid en het recht. Onze strijd voor het vrouwenkiesrecht was diezelfde erken ning van de persoonlijkheid van de vrouw naast de man, en ons beginsel op alle terreinen In strijd met het Hitleris- me. Toch gebeurde het, dat de idealis ten toesloegen in die zin, dat er een eenheid moest komen, een Nederlandse volksbeweging. Vóór men het zich reali seerde, was die eenheid al tot stand ge komen. De Ned. Volksbeweging kwam. Later de P. V. d. A., die het standpunt van de klassenstrijd over boord had ge gooid. Maar was daardoor ieder geschil punt tussen ons en de socialisten ver dwenen? Spr. meent van niet. Het so cialisme is gebaseerd op de gedachte van het socialistisch maatschappelijk ideaal. Maar wanneer men dat niet aan voelt, doet men schade aan zichzelf, en aan de socialistische partij door zich achter haar te scharen. Een beginsel laat zich niet vermengen met andere be ginselen. Van de kant van de socialis ten en de V.V.D. wordt gezegd dat wij wat water in de wijn moeten doen. Wij zijn niet meer de socialisten en de libe ralen van vroeger, zeggen zij. Maar be ginselen laten zich niet verloochenen. Dan komen wij tót het nihilisme, tot het politiek dakloze. te redden, maar Spaans behield de bal Kootje passeerde daarby en zette hem voor ’t Sneekdoel waar l.half Bosma hem van richting deed ver anderen, waardoor hij buiten bereik van doelman Brinksma in z’n eigen doel verdween 01. De gasten kregen hierna een licht overwicht. Sneek werd op z’n eigen helft teruggedrongen, maar deze tactiek werd de gasten in de 14e minuut noodlottig, want toen Bosma met een afgemeten pass de bal Voor 't V.S.V.- doel plaatste was midvoor Witteveen er als de kippen bij en kreeg doelman van der Wint geen schijn van kans zijn schot te keren 11. Dit doelpuntje inspireer de de withemden tot groter activiteit, maar ze waren niet bijster gelukkig met doelschieten. Dat was echter ook het geval met de V.S.V.-midvoor, die in vrije positie de bal tegen de linkerdoelpaal kanjerde. Met wisselende kansen ver streek de eerste speelhelft, maar in de stand kwam geen verandering 11. In de tWeede helft begon Sneek met sterk te verdedigen. Men wilde het ge lijke spel blijkbaar consolideren, want er werd met een twee-mans-aanval ge opereerd, waardoor V.S.V. een hevige druk op de Sneek-veste kon uitoefenen. Het wit-zwarte verdedigingsblok hield echter kranig stand. Er was voor de Velsenaren geen doorkomen aan. Na on geveer een half uur begon de wltzwarte aanval zich geducht te roeren en kwam de roodgehemde defensie voor hete vu ren. Aanval op aanval en schot op schot Volgde. Zo ging een schot van Witte veen rakelings naast en een „poeier” van Bouma juist over. Maar de mooiste kans om de leiding te nemen, kreeg het duo KootjeWitteveen. Jammer voor de laatste, dat de bal juist langs de ver keerde kant van de paal ging toen de SNEEK, van 28 Maart tot en met 3 April. Geboorten: Ernestine d. v. Jakobus Rienstra en Fanny Henriette Cijfer; Gerhardus z. V. Jacob Udinga en IJnje Kuipers; Hiske Jacoba d. V. Pleter Struik en Jacoba Mulder; Douwtje d. v. Frans Gorter en Jantje Bergstra; Caeci* Ila Geeske d. V. Sjouke IJpma en Cor nelia van der Meulen; Sijke d. v. Eelke Kingma en Anna van der Woude van Molkwerum; Geraldine Petronella Fran- sien d. v. Jan Willem Loots en Annie Wilhelmina Repko; Joop z. v. Tjibbe van den Akker en Annigje Dirkje Gel- derblom; Ybeltje d. v. Johan de Vries en AUkje de Boer; Sijtze z. v. Evert Hiem- stra en Teakje Amsterdam van Wor- kum; Cornells z. v. Jelte Zeilstra en Grietje van der Schouw; Arend z. v. Wolter Netjes en Barta van Wijhe van Rotten (N.O.P.); Jacobus Franciscus z. v. Rudolf Idzard Silvius en Anna Zijl- stra. OndertrouwdJan Vooistra, 25 jr. en Sijke Muizélaar, 24 jr.; Saco Visser, 28 jr. en Dieuwke Boersma, 27 jr.; Jan Groninger, 43 jr. en Trijntje Coers, 28 jr.; Wijmer Kobus Gerben Bouritlus, 23 jr. en Sjuttje Zoodsma, 24 jr.; Hendrik Johannes Bakker, 25 jr. en Aaltje van Wieren, 26 jr.; Jan Hendrik Smith, 27 jr. en Feikje Beeksma, 25 jr.; Rinke Jansen, 33 jr. en Grietje Hoekstra, 31 jr.; Pieter Abel, 26 jr. en Renske Nij- dam, 25 jr. Getrouwd: Jacob van Wieren, 25 jr. en Hendrikje Hielkema, 27 jr.; Willem Bruinsma, 29 jr. en Aleida Nienke Vonk, 22 jr.; Folkert Harlaar, 23 jr. en Mintje. Wierdsma, 23 jr.; Reinder van Aalderen, 23 jr. en Geeske Veldstra, 25 jr. Overleden: Gjalt Gerardus de Groot, 3 dgn. z. v. Arjen de Groot en Gerarda Johanna de Tello van Sybrandaburen; Reinskje Knossen, 46 jr. van Wijckel; Jan de Vries, 63 jr., echtgen. van Catri- na Bleeker; Lieuwe Boersma, 63 jr., echtgen. van Dieuwke Bakker; Cornelia Lucia Maria Lecluse, 40 jr., echtgen. van Johannes Antonius Zantman van Bols- ward; Jacoba IJpma, 3 jr., d. v. Sjjbren IJpma en Hendrikje Schoon van de N.O. Polder. WYMBRITSERADEEL, van 28 Maart tot en met 3 April. Geboren: Pieter z. v. Klaas IJntema en Wijtske de Jonge te Jutrijp; Jacobus Johannes z. v. Pieter Bosma en Suzanna Thiboudier te Idzega; Gerrit je d. v. Ca- tharinus de Schiffart en Klaaske Soe- tenga te Scharnegoutum. Gehuwd: geen. Overleden: te Gauw, Wijtske van Dijk, 81 jr., wed. van Pieter van der Kooij; te Oosthem, Thomas Posthuma, 82 jr,, echtgen. van Tietje Harsta. OUDEGA (W.) Vrijdagavond hield de C.J.C. „Obadja” alhier haar jaarfeest in „Ons Gebouw”. Na de opening op ge bruikelijke wijze zei de leider, de heer Jac. Wolthuizen, o.a. dat het soms wel eens raar kon spoken, zowel na als op de clubavonden. Dit betreurde hij, daar in de meeste gevalen de leiders hiervoor verantwoordelijk worden gesteld. Ook wees hij er op lat de club niet iets van de twee leiders is, maar van de jongens zelf. Daarom zou ook deze avond echt „jongensachtig” zijn. De bijbelinleiding handelde over Mare. 14 6672, welke door Lammert Riemersma werd voorge lezen. Ook de leider vertelde er nog iets over. Door de jongens werden liederen op twee stemmen gezongen, wat heel mooi was. De hoofdschotel van deze avond was evenwel weer het spel van tien jongens op de blokfluit, aan het or gel begeleid door de heer Wolthuizen. Dit getuigde van de goede verhouding tussen jongens en leider en het was pri ma. Verder werden enige toneelschetsen gespeeld, waarbij men soms smakelijk kon lachen. De uitslag van de voor drachtwedstrijd was: 1. L. Riemersma; 2. A. Veninga; 3. Jouke Boersma; 4. H. Pranger; 5. H. Veninga. Ze kregen allen een mooie prijs. Tot slot van deze geslaagde avond sloot de leider met dankgebed en het samen laten zingen van Gez. 180 1. Advertentie I.M. V.S.V.-doelman reeds was geslagen. Zo was de stand één minuut voor het einde nog steeds 11 en de meesten hadden zich dan ook al et een gelijk spel verzoend. Maar in die laatste mi nuut zette Sneek nog een hevig offen sief in. De deze middag zeer beweeglijke 'J een tweetal tegenstanders en met een listig schot kreeg de V.S.V.-doelman voor de tweede maal het nakijken 21. Alles wat met Sneek was juichte en jubelde, de spelers omhelsden elkaar en drukten elkaar de hand voor deze kra nige prestatie. Nog één keer liet de cor rect leidende scheidsrechter de Boer van Enschedé aftrappen, maar toen was het einde ook daar en had Sneek twee kost bare puntjes in de wacht gesleept. Sneek telde eèn invaller voor back Smit, wiens plaats werd ingenomea door Weijers. In de voorhoede was Sluis ver vangen door Deden. Overigens werd in dezelfde opstelling gespeeld als tegen Enschedé. V.S.V. was compleet. Velocitas herstelt zich. De leiders van 2A zijn precies op tijd op de dwalingen huns weegs terugge keerd. Met forse cijfers (40) bleven zij in hun uitwedstrijd tegen Friesland de baas en met nog vijf wedstrijden voor de boeg staan de Velocitanen er nu bij zonder goed voor. De stand aan de kop Velocitas Asser Boys 15 Achilles De Kool verspeelt kostbaar punt. Ook in derde klas was de oogst ge ring. Slechts twee wedstrijden vonden doorgang, waarvan één ook nog een ver rassing opleverde. De Kooi bracht het Sneek is blijkbaar weer over zyn dieptepunt heen. Drie punten uit twee wedstrijden is een resultaat dat er mag zyn. Door de fraaie zege op VSV ver lieten onze stadgenoten niet alleen de onderste plaats, maar passeerden zij ook nog Enschedé. Door drie opeenvolgende nederlagen zyn VSV’s papieren nu danig gedaald. De mooiste kans op de titel heeft nu DOS, dat de laatste weken veel sterker speelt dan de Velsenaren. Ook met Vitesse gaat het In de goede richting. De thuiswedstrijd tegen AGOVV leverde weer een kostbaar punt op en de Arnhemmers zullen het dit seizoen wel klaren! De stand Is: DOS VSV Blauw Wit Volewijckers Go Ahead EDO Rigtersbleek AGOVV Vitesse Heerenveen GVAV Sneek Enschede ’t Gooi IJLST. Bij de veehouder F. Breke- veld alhier is een kalf geboren zonder staart. Het dier is naar Bergum overge bracht. Met verwondering las ik het ingezon den stuk van de heer H. over de toe dracht van de zaak betreffende de on sportieve eierzoeker. Juist met verwon dering, omdat de heer H. mondeling twee verschillende lezingen van het voorval gegeven heeft: le. een roof vogel had het ei stuk gepikt (zat die misschien ook op het ei te wachten) 2e. het ei geraakte stuk toen hjj tegen de jongen aanbotste, toen zij tegelijker tijd het ei wilden oprapen. Deze beide lezingen wijken dus af van het verweer in de krant van 2 April. Mjjn vraag is daarom: Wat moet men nu eigenlijk geloven of niet geloven? IJlst. H. G. Be Boys. In afd. A werd slechts één wedstrijd gespeeld. Die bezbrgde Be Quick een trieste dag. Door een zege hadden de Groningers zich practisch in veiligheid kunnen brengen, maar de withemden verloren door een strafschop van de Zwollenaren, zodat zij in de moeilijkheden blijven. Maandag 5 April, ’s Avonds 8 uur in de Foyer van Amlcltla. Lezing door Hans Alma en Teun v. d. Veen over: „Spanje en Toego-Slavië”. Georga niseerd door v. d. Meulen’s Boeken- spaarclub. Maandag 5 April. Amlcitia Theater Sneek. ’s Avonds 8 uur: „Slaven der hartstocht”. Dinsdag 6 t.e.m. Donderdag 8 April. Amlcitia Theater Sneek. 's Avonds te 8 uur: „De wereldreis van Ko ningin Elizabeth”. Dinsdag 6 April. Ned. Ver. v. Sexuele Hervorming Afd. Sneek. Vergade ring ’s avonds 8 uur in het Piter Jelles Hüs. Spr. Dr W. F. Storm. Dinsdag 6 April. Hengsten-monstering Sneek. Circa 10.30 uur bij café Sik- kens a. d. Veemarkt. Woenslag 7 April. Amlcitia Theater, Sneek. ’s Middags te 3 uur Extra voorstelling met de film: „De we reldreis van Koningin Elizabeth”. Donderdag 8 April. Evangelisatiesamen- komst te Woudsend In het Nutsge- br-uw. 's Avonds 8 uur. Sprekers de heren C. J. Vink uit Stadskanaal en J. P. Fynvandraat uit Amersfoort. Zaterdag 10 April. Waterschap Abbega. Ingelandenvergadering voorm. 9 uur in het Lokaal van de Herv. Kerk te Abbega. Zaterdag 10 April. 8e President Roose- velt-marsen. Zaterdag 10 April. Districtskamploen- schappen Volleybal. Aanvang 2 uur In Geb. v. Chr. Belangen. Maandag 12 April. Inst. v. Arb. Ontw. afd. Sneek. 's Avonds 8 uur in „Fre- dehlem”: Willem van lependaal over „Taal, Volkstaal en Volkshumor". Dinsdag 13 April. Openbare Leeszaal en Bibliotheek Sneek. Algemene Leden vergadering 's avonds 8 uur in het Leeszaalgebouw. Woensdag 21 April. Waterschap de Oos- terhemmen, Ingelanden-vergadering voorm. 9 uur in Hotel Hanenburg te Sneek. Zaterdag 24 April. Waterschap 't Mar- lén. Ingelanden-vergadering voorm. 9 uur in café Piersma te Nljland. 27 20 16 20 Mild, geurig en verrassend van smaak. 4’ r

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2