Beslissende wedstrijden voor tal van clubs 7lyei{ 1 afafer óm Het Paasprogramma van het Amicitia Theater N beste betere k, „Tonder beroep?” 7*5- Voor de Openbare Leeszaa. oreekt het zonnetje zo nu en dan door R.C.H. Vooral voor ’t Gooi, Enschedé en 1 Singin’ in the rain Teresa Veemarkt Sneek FUN AND FANCY 2-D Stemming verkiezing Provinciale Staten Overdracht uniformen Harmonie Bongo, de beer Kik Complot van autodief jes kt Woudsend I - Hielpen I 3-1 R.H.B.S. in de finale voor Let Zilveren Schildtournooi Q.V.C. II - Woudsend H 2-0 Voethalprogramma voor Zondag Emmabloemcollecte V erkiezingsvergadering P. v. d. A. te Ijlst Door hogere subsidies en ledenwinst kan de L? Advertentie Ingez. Mededeling. L.S.C. ■Velocltaa uitgesteld. vergadering gesloten. Friese Voetbalbond. Ledental en bezoek. SINGIN’ IN THE RAIN MAT 1-B Advertentie Ingez. Mededeling. TERESA MAT 1-C c 1 i 1 1 ken ƒ400—ƒ600; 050; Op voorstel van de kascommissie wer den beide rekeningen vastgesteld. 13 13 12 13 11 12 13 11 12 Heeg—QVC, DWPDelfstrahuizen. 9 9 7 5 6 5 5 2 0 2 3 4 3 4 5 7 9 20 19 15 15 13 12 11 4 1 1 I In de tweede klas A zj)n L.S.C.Velo- citas en F.V.C.Frisia van het lijstje afgevoerd, zodat er slechts drie ontmoe tingen overbiyven. Van deze Is Zwaag- westeindeG.R.C. van geen enkel be lang meer, maar HelpmanAsser Boys en AchillesNicator zouden by verlies van de Asser clubs het kampioenschap van Velocitas nog wat kunnen vervroe gen. Een kleine kans hierop is in eerstge noemde wedstrijd aanwezig, omdat Help man het in Assen al tot 11 bracht. 35—24 26—13 24—16 17—15 32— 9 24—28 26—32 14—31 12—42 O.N.S. Heeg L. Zwaluwen M. J.V. BI. Wit '34 D.W.P. Workum Delfstrah. Q.V.C. Orie Zondagen hebben Sneek’s voet balleren een heel wat rooskleuriger aan zien gegeven, maar toch biyft het nog oppassen. Eén nederlaag van de withem- den en winst voor de hekkensluiters kunnen het aspect weer grondig wijzi gen. Maj onze stadgenoten zijn de laatste weken zo goed op dreef voor al achter staat men zijn mannetje weer ouderwets dat zij de resterende wed strijden met gerechtvaardigd vertrou wen tegemoet kunnen zien. Ook die op de komende voetbaldag tegen EDO tn Haarlem. Verwacht mag worden dat minstens één puntje mee naar de Wa- terpoortstad gaat. Bongo, de Beer is een muzikale fan tasie in kleuren van de Grote Tovenaar Het inleidend woord waarmede de heer G. v. d. Meulen Dinsdagavond de alge mene ledenvergadering van de Vereniging Openbare Leeszaal en Bibliotheek opende, ademde een optimistische toon. aut de Leeszaal mag zich de laats' jaren in een stijgende belangstelling verheugen. Het ledental neemt nog steeds toe en daarmee dus ook het bedrag dat aan contributies binnenkomt en ook tonen de hogere en lagere overheden wat meer belangstelling. Het Rijk be gint, hoewel aarzelend, hier en daar de subsidies te verhogen en bovendien bleven ook de Provincie en de Gemeente niet achter. Het Gemeentebestuur maakte ver leden jaar door een bijdrage de uitgave van een nieuwe romancatalogus mogelijk en besloot tevens voortaan de volledige door het Rijk vastgestelde subsidie uiti te keren. Daarop zullen dus geen kortingen meer worden toegepast. Het begint er nu werkelijk op te gelijken, dat de Leeszaal in de eerstkomende jaren haar taak weer volledig kan vervullen. De boekerij kan op peil worden) gebracht en ook het gebouw kan een beurt krijgen. Bestuursverkiezing. Aftredend waren de heren P. de Boer, W. J. Nieuwenhuis, Ir L. Y. Brouwers, H. A. Greydanus en H. Huese, die allen werden herkozen en hun herbenoeming aannamen. De kascommissie zal voor 1954 be staan uit de h.b. H. Jonker, P. v. d. Mo len en B. Brinksma. Nadat by de rondvraag nog was mede gedeeld, dat het in het voornemen ligt naast hall, gang, trap, uitlening en stu diezaal, die reeds geschilderd zyn, ook de rest van het gebouw eenzelfde ver nieuwing te doen ondergaan, werd de In afd. A krygt de landskampioen practisch zyn laatste kans. Zwolse Boys komt op visite en als de Haarlemmers dit niet winnen, kunnen zy alle hoop wel laten varen. Lotgenoot Oosterpar- kers krygt in zijn uit-wedstryd tegen Leeuwarden een „klusje" te verwerken, dat de Groningers wel te machtig zal blij ken en ook Be Quick zal zyn uitreis naar Ajax wel met zorg tegemoet zien. De grote stryd in deze afdeling Is N.E.C. Haarlem. De Nymegenaren spelen hier voor hun laatste kans. De aandacht wordt er op gevestigd, dat iedere werkgever verplicht is te zor gen, dat iedere werknemer die by hem in dienstbetrekking is en bevoegd is aan de stemming voor de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten op 21 April a.s. deel te nemen, gedurende ten minste twee achtereenvolgende uren tus sen des voormiddags acht uur en des na middags vijf uur, daartoe gelegenheid vindt. Deze verplichting geldt niet ten aanzien van werknemers, die uit hoofde van hun dienstbetrekking op de dag der stemming tussen de bovengenoemde tyd- stippen niet gedurende twee achtereen volgende uren vertoeven in een gemeen te, waar zy bevoegd zyn aan de stem ming deel te nemen, of in een aangren zende gemeente. Voorts is iedere werk gever, die door personen van drie en twintig jaren en ouder arbeid doet ver richten in fabrieken of werkplaatsen, verplicht te zorgen, dat in elk arbeids- iokaal gedurende tenminste twee werk dagen vóór en op de dag der stemming op zichtbare wy'ze is opgehangen een door of namens hem ondertekende lijst, vermeldende voor elk afzonderlijk of groepsgewijze of voor allen gezamenlijk de uren, waarop zy hun kiesrecht kun nen uitoefenen. 2 1 1 5 1 2 1 0 1 11 239 st. melk kalf- en weidevee 560 ƒ1050; 40 vette koeien 2.04—2.43, 2.442.74 per kg. geslacht; 24 pin- 6 paarden ƒ650 1149 nuchtere kalveren 32 ƒ47; 2 graskalveren ƒ135—ƒ180; 360 schapen ƒ85ƒ130; 49 kleine lammeren geen notering; 8 bokken en geiten geer natering; 200 varkens en vette biggen ƒ1.48—ƒ1.69, ƒ1.72—ƒ1.88 per kg. le vena; 210 zouters 1.751.78 per kg. levend; 150 kleine biggen en lopers f 40— 60, 75—100. Totaal 2437 stuks Stemming: Gebruiksvee eerste soort nog pryshoudend, overige dieren handel enigszins stug en lager. Weidevee meer gevraagd, notering als vorige week. Vette koeien hoge vraagpryzen, kwali teit onveranderd, duur. Pinken gepaste soort meer vraag, overigens lager in de notering. Paarden één goed werkpaard meer gevraagd, notering niet hoger. Nuchtere kalveren minder aangevoerd, goede stemming, notering iets „styver”. Graskalveren gelijk. Schapen en lamme ren hoge vraagprys, doch de notering was tets lager. Kleine lammeren nog geen aparte handel. Varkens en vette biggen als vorige week, afloop iets kal mer. Zouters lichte soort lager, zware soort ook neiging tot lager notering. Lopers prijshoudend. Kleine biggen on veranderd, duur. 2e Paasdag. Res. 2e klas A: Sneek 4RES 2, LSC 4WZS 2, Black Boys 3CAB 2. 3e klas A: Sneek 6Friso 3, WZS 3 Sneek 7. 3e klas B: RES 4Black Boys 5. Junioren A (Hoofdklasse): LSC Friesland. 2e klas A: Sneek 3aFriso la. Junioren B. Afd. N: ONS 1b—LSC lb, WZS 1b—Sneek 1b, RES 1b—BI. Boys 1b. Afd. O: WZS 2bSneek 2b, Sneek 3b—LSC 2b, RES 2b—Black Boys 2b. CAB 2b—ONS 3b. Een Jeugdleeszaal nodig. In antwoord op een desbetreffende vraag deelde de voorzitter mede, dat de leesclubjes van mej. Hoogland niet fi nancieel worden gesteund. Dat is ook niet tnogelijk. Daarvoor zou een orgaan gesticht moeten worden teneinde een Jeugdleeszaal in te richten, eventueel met steun van de overheid en particu lieren. En dat moet in deze tijd toch wel mogelijk zijn. De heer Schijfsma voegde hieraan nog toe, dat er bij het Departe ment al een regc"ng In voorbereiding is het jeugdleeszaalwerk te subsidiëren. Als men iets wil beginnen is het nu dus wel de geschikte tijd. Jaarverslagen. Het jaarverslag van de secretaresse, mevr. G. de JongGerling, sloot aan bij de woorden van de voorzitter. Wat de financiering betreft breekt het zonnetje zo nu en dan door. De contributies zijn telkens boven het geraamde bedrag; de gemeente Sneek hielp twee keer met een extra subsidie voor een bepaald doel en eveneens werd het subsidie van de provincie en van de omliggende gemeen ten verhoogd. Daardoor behoefde de post voor boeken niet al te zeer besnoeid te worden en kon het bestuur overgaan tot net laten uitvoeren van een gedeelte van het binnenverfwerk (in lichte kleu ren), dat al zo iang tot de wensen be hoorde. Het bestuur onderging geen wijzigin gen. Alleen droeg de heer J. de Boer het secretariaat over aan mevr, de Jong. De leerlinge mej. A. Bergstra van Scharnegoutum behaalde in Mei het as- sistentsdiploma en werd per 1 Sept, als assistente benoemd aan de Openbare Leeszaal te Leeuwarden. Op diezelfde datum trad als bibliotheekhulp mej. A. Woudstra in dienst. De reeds jaren bestaande correspon dentschappen in Balk, Hemelum, Hinde- loopen, Koudum, Lemmer, Oosterend, Parrega, Staveren, Terzool e. o., Wouds- end en IJlst werden weer geregeld van lectuur voorzien, terwyi in Bolsward. Oldeboorn en Workum Plattelands Open bare Leeszalen zy'n gevestigd De bewo ners van ..Cruysebroedershof” kunnen lezen uit de door de leeszaal verzorgde wisselbibliotheek met annex een lees portefeuille. Het boekenbezit bedroeg per 1 Jan. 1954 25063 banden, 18307 stu dieboeken en 6756 romans. Van de 541 banden welke in 1953 werden in geschreven, zyn 475 gekocht en 66 geschonken. De Centr. Jeugd Bibliotheek be zat op 1 Jan. 1954 587 studieboeken en 2330 jeugdverhalen, totaal 2917 banden. Het aantal betaalde of geschon ken abonnementen op periodieken bedraagt 137 tijdschriften, weekbla den e.d. en 11 dagbladen. In de studiezaal werden twee tentoon stellingen gehouden. De eerste in Juli over „Het dier In de kunst", de tweede in October betreffende de Unie van Z.- Afrika. Vooral de laatste trok veel be langstelling. Voorts werd van 1017 December In de hal van het Stadhuis de landelijke tentoonstelling „Boek en Jeugd” ondergebracht. De toeloop tot deze expositie, georganiseerd in samen werking met de plaatselijke boekhande laren, was enorm. Het aantal bezoekers overschreed de 1200. Het is altijd een verblydend teken als iemand de rypheid bezit een loopje* met zichzelf te nemen. In „Singin’ in the rain" drijft Hollywood de spot met Hol lywood en u kunt er een plezierige avond aan beleven. Het is de overgangs periode tussen de gouden stomme en de zilveren zwijgende film die het ontgel den moet: Filmstars in vreemde korte soepjurken en stemmen als krijsende eksters die met veel geraas van hun voetstuk vallen en meisjes met een min der spectaculair uiterlijk doch een zoet gevooisde keel. Gene Kelly (die ook met Stanley Donen de regie voerde) speelt een jeune premier die zich weet te hand haven door tijdig op een ander genre, de muzikale comedie, over te schakelen. En dan zijn we aangeland bij een verhaal, geestig en grappig, fleurig en spranke lend, dat verre de voorkeur geniet boven het gros der showfilms. Een attractie te meer vormen de songs van zo’n 20 jaar geleden, zoals „Singin’ in the rain" en „Broadway Rhythm” en meerdere. van het Witte Doek, waarin u een groot aantal oude bekenden zult ontmoeten terwijl u tevens kennis zult maken met enige nieuwe door Walt Disney gecre- eerde figuren. We zien de „levende ac teur” Edgar Bergen met zijn sprekende poppen Charlie en Manus. Zij spelen sa men met Mickey Mouse, Donald Duck. Goofy, Jiminy Krekel en dan zijn er de nieuwelingen Bongo en Lulubelle, twee romantische beertjes. Ook ontmoeten we nog de goedmoedige reus Oom Willie. Een feest voor kinderen, maar ook een vijf kwartier levendige verbeeldings kracht, melodieuze fantasie en kleurryke humor voor ouderen. Kortom een uitge zóchte film voor een familievoorstelling, die wordt gehouden le Paasdag om 2.30 uur. Kopploegen naar Sneek. In ons overzicht van Maandag schre ven we dat de Sneker 3e klassers nog een belangrijke rol konden vervullen in da stryd om de bovenste plaats. We doelden hierby op het feit dat W.Z.S. en Black Boys nog tegen enkele kopploe gen in het veld moesten. Nu, Zondag Is dat a» het geval. In het Zuidersportpark komt De Kooi bij W.Z.S. op bezoek en aan de Noorderhoek komt leider Ber gum in hoogstdeszelfs persoon op de thee. Ondanks de teleurstellende resul taten van onze stadgenoten in de laatste tyd, zal het op beide velden wel „heet" toegaan. Wat het vermoedeiyke resul taat betreft: beide Sneker clubs achten we door het terreinvoordeel best tot eeij verrassing in staat. G.A.V.C. en Olyphla. maken in Grouw uit wie van hen ge gadigde biyft (o. i. wordt dit de thuis club), terwijl Harlingen en K.H.C. hun aanspraken in een uitwedstryd verdedi gen. De Harlingers krygen het daarby moeiiyker in Steenwyk dan de Kampe naren in Lemmer. 17 April: le klas A: ONS 2Bolswardia, HJSC VVI, Balk—IJVC. 3e klas B: Woudsend 2Oudega (W.), Heeg 3Oeverzwaluwen 2, Oudega (W.) 2Makkum 2. 3e klas C: ONS 3—CVVO 2, DWP 3— HJSC 2. Junioren A: Workum laONS 2a, Workum 2aONS la. Junioren B: Heeg lbMakkum 1b. De spanning waarin de staartclubs nu al weken aaneen verkeren, nadert langzaam maar zeker haar climax, ’t Gooi en Enschede krygen van deze spanning ook Zondag weer ruimschoots hun deel, omdat voor deze clubs wed- strijden zyn vastgesteld, die zy eigen- iyk moeten winnen. De Hilversum mers spelen nl. thuis tegen Rigtersbleek en Enschedé tegen Vitesse. Of ze Zon dagmiddag ook werkeiyk twee punten ryker zijn, is een andere kwestie. De be zoekers zyn ook nog niet buiten gevaar. Door de uitslagen op de laatste Zon dag is de situatie aan de kop veel inte ressanter geworden. Deze keer staat V.S.V. voor de zwaarste taak, want G.V.A.V. bevindt zich het dichtst by de fatale plaatsen. Een verrassing is der halve heel wel mogeiyk. D.O.S.’ zelf vertrouwen zal door het geiyke spel tegen G.V.A.V. wel geleden hebben, maar desondanks verwachten we een Utrechtse zege op Go Ahead en ook Blauw Wit’s kansen in het Friese Haagje slaan we hoger aan dan die van Heerenveen, dat dan ook in de gevaar- lyke hoek biyft hangen. R.C.H.’s laatste kans. De Amsterdamse recherche heeft in samenwerking met de politie van andere steden de laatste weken ongeveer dertig jongens van zestien tot achttien jaar gearresteerd, die er hun werk van maakten in vrywel alle delen van Am sterdam auto’s te stelen, waarmede zii flinke plezierritten maakten, om dé weggenomen wagens daarna weer hier of daar achter te laten. De laatste dagen arresteerde de Am sterdamse recherche weer zes jongens die met de gestolen auto's ook ritter naar Rotterdam of Den Haag maakten Drie van hen zyn gisteren onder Was senaar gearresteerd en voorlopig in het hoofdbureau te Amsterdam opgesloten Het betreffen hier voornameiyk jon gens, van wie er enkelen verstand van auto’s hebben, doordat zy als hulpmon- teur of garageknechtjes werkzaam zyn. Aanvankelijk had de politie te doen met een klein complotje, doch door onder linge ruzies splitsten de leden van het complot in kleine groepen, die op hun beurt aanhang kregen. Ernstiger werd de zaak toen de jon gens ook uit de auto’s begonnen te ste len. Een aantal van hen is voor de offi cier van justitie geleid. Het is een wonderlijk feit, dat U, hardwerkende huisvrouw, volgens de wet nog altijd „zonder beroep" bent, hoe veelomvattend en verantwoordelijk Uw taak ook mag zijn. Veel van de zwaarte van deze taak wordt echter van U afgenomen, doordat KING U elke dag opnieuw over de vermoeienissen en beslommeringen heentilt. KING betekent nieuwe veerkracht. De gaven van de natuur zelf hebben KING - pepermunt die opwekkende werking gegeven. De natuur is niet te verbeteren. jarige Stewart Stern schreef voor „Te resa” zijn eerste filmscenario en het is een verrassend gaaf en zuiver scenario geworden, waarin alle klippen van senti mentaliteit en conventionaliteit, die zo veelvuldig oprijzen voor de kust van het burgeriyke leven, met succes werden omzeild. Teresa is een héél jong Itali aans meisje, dat midden in de chaos van haar vernielde dorp kennis maakt met een jonge Amerikaanse soldaat, hem trouwt en hem later als oorlogsbruid naar New York volgt. Maar het huwelyk is geen idylle: de jongen, opgevoed door een moeder, wier leven in een armoe- buurt haar zo heeft teleurgesteld, dat ze al haar liefde en al haar bezits instincten botviert op de zoon, is eigen- iyk nooit volwassen kunnen worden. Zyn vader, door de vrouw als een niets waardige verworpen, omdat hij zich té gemakkelijk aan haar tyrannie onder wierp, dwaalt ergens op de achtergrond als afschrikwekkend voorbeeld rond. En in dit milieu komt Teresa, in al haar brekelijk-tengere jeugd veel volwassener dan de jongen nog fa jaren zal zyn en ze wint de stryd tegen de zich ophopen de moeiiykheden: tegen het heimwee naar huis, tegen het slopende nooit-met- zijn-tweeën-alleen-kunnen-zijn en ten slotte ook tegen de geraffineerde, bijna nooit te betrappen, negatieve bezits drang van de moeder. Van deze eenvou dige geschiedenis over de levens van burgermensen, en de problemen van de na-oorlogse jeugd hebben regisseur en scenario-schryver een zeer ontroerende film gemaakt, een der beste die we de laatste jaren uit Amerika te zien kre gen. Maar we mogen vooral niet verge ten te vermelden, dat het Italiaanse meisje, Pier Angell, die fa „Morgen is het te laat” reeds de aandacht op zich vestigde, haar aandeel in het succes heeft bijgedragen. Met al haar zuivere, kinderiyk-vertederende charme is zy een film-actrice van formaat. ww__ j Krabben en peuteren maakt de t~8l 1 kwaal steeds erger. De helder vloeibare D.D.D. dringt diep in UllMaU de poriën door, zuivert, ontsmet en geneest de huid. GENEESMIDDEL T E G EN TTIk TW V* HUIDAANDOENINGEN jg g? f. J Advertentie I.M. Reeds in sommige gedeelten van „Achter de Wolken” bewees de Zwitser se regisseur Fred Zinneman, dat hij een gevoelig film-oog had voor de psyche van zijn figuren. Nu hij met „Teresa” zyn werkterrein naar Amerika heeft verplaatst, is deze zuiverheid en gevoe ligheid gelukkig niet verminderd. De 25- Spanning in de Zaterdag- tniddagcompe title. De omstandigheid dat de vier boven ste clubs van de Zaterdagmiddagcompe- titie naar de nieuw te vormen derde klas promoveren, maakt het sluitstuk van deze afdeling zeer aantrekkelyk. De koplopers O.N.S. en Heeg zyn byna al zeker van promotie, maar onder deze twee wordt nog een hardnekkige strijd gevoerd. Eén van de gegadigden, nl. Blauw Wit, speelt Zaterdagmiddag aan de Noorderhoek tegen O.N.S., dat dus op verbeten tegenstand kan rekenen. Dan krygt Heeg het op eigen veld tegen Q.V.C. heel wat gemakkeiyker. M.J.V, zal zyn kansen op één van de fel be geerde „vier plaatsen” wel met succes tegen Workum verdedigen, maar ook D.W.P. zal in dit opzicht niet falen tegen het bezoekende Delfstrahuizen. De stand is hier: Het is het eerste elftal van Woudsend gelukt om een verdiende revanche te ne men van de nederlaag, welke het dit seizoen in Hlndeloopen kreeg te incas seren. Mede dank zy het windvoordeel, wisten de gastheren al spoedig druk op het Hindelooper doel uit te oefenen, waarby soms hacheiyke situaties ont stonden, maar steeds wist de achterhoe de der gasten met A. Glashouwer aan het hoofd, het gevaar te bezweren. Na 20 minuten wist Woudsend uit een goed genomen corner de leiding te ne men 10, wat ook de ruststand werd. Na de thee kwamen ook de gasten va ker voor het W.-doel opduiken, maar ook hun afwerking liet te wensen over. Woudsend wist uit een ogenschyniyk on- gevaariyke aanval de voorsprong tot 20 te vergroten. Maar de gasten ston den met hun antwoord klaar en een paar minuten later was de stand 21. Na dit doelpunt zetten de Hindeloopers een he vig offensief in, maar v. d. Kooy en con sorten wisten van geen wyken en gaven de tegenparty geen kans tot scoren. Zelfs gelukte het de thuisclub nog de score tot 31 op te voeren, waarmee het einde kwam. Een van de leden suggereerde dat het Nut pogingen zal doen voor dit werk een commissie uit diverse verenigingen te vormen, welk denkbeeld door de voorzit ter ondersteund werd. Als het Rijk dan t.z.t. met een regeling komt zyn wy klaar, aldus spr. De heer Jorritsma, die secretaris van 't Nut is, beloofde deze suggestie aan het bestuur te zullen overbrengen. De begroting voor 1954 werd vast gesteld on een bedrag van 23324.54. Tekort 224.54. Woensdag speelden vier Middelbare Scholen op het R.H.B.S.terrein alhier een halve competitie om een plaats in de finale van dit tournooi. Het betrof hier de R.H.B.S. en het Chr. Lyceum van Sneek, de R.K. H.B.S. uit Bolsward en de G.H.B.S. uit Leeuwarden. Onder grote belangstelling van de Sneker sup porters en met vry goed weer werd het wedstrydprogramma afgewerkt Er dreigde even een kink fa de kabel te ko men door het wegbiyven van scheids rechters, maar dank zy de bereidwillig heid van de heren Guittart (leraar aan de R.H.B.S. te Sneek) en Roosenburg (welbekend) kon dagleider J. Kan deze moeilijkheid te boven komen. De uitslagen luidden: R.H.B.S. Sneek Chr. Lyceum Sneek 30; R.K. H.B.S. BolswardG.H.B.S. Leeuwarden 00; Chr. Lyceum SneekG.H.B.S. Leeu warden 02; R.H.B.S. SneekR.K. H.B.S. Bolsward 20; Chr. Lyceum SneekR.K. H.B.S. Bolsward 51; R.H.B.S. SneekG.H.B.S. Leeuwarden 2—1. De volgende eindstand kwam dus uit de bus: 1. Ryks H.B.S. Sneek 6 pnt. 71; 2. Gemeente H.B.S. Leeuwarden 3 pnt. 32; 3. Chr. Lyceum Sneek 2 pnt. 5—6; 4. R.K. H.B.S. Bolsward 1 pnt. 1—7. Wy wensen de jongens van de Sneker Rijks H.B.S. veel succes bij hun finale- wedstryden die kort na de Paasvacantie zullen worden gehouden. WOUDSEND. Het tweede elftal van W.S.V. was Zaterdag op bezoek by Q.V.C. H te Staveren. Op een prima be speelbaar veld werd, na ’n vrywel geiyk opgaande strijd, fa 't laatste kwartier toch nog met 20 verloren. De wed strijd had een sportief karakter. Het ledental bedroeg op 1 Jan. 1953: in Sneek e. o. 1880, fa de correspondent schappen 196. samen 2076. Hiervan wa ren 311 jeugdige lezers (houders van jeugdkaartenOp 1 Jan. 1954 waren deze cijfers resp. 1867, 177, 2044 en 301. De kleine terugloop van het aantal leden ontstond voornameiyk door be dankjes in de correspondentschappen. Over het afgelopen jaar v’erden 24531 bezoekers geteld tegen 24478 in 1952. 1330 van hen waren vrouwen. Uitgeleend werden 18360 studieboeken (22.9 61802 romans waarvan 5582 In de Friese taal (77.1 to taal 80162. In Sneek e. o. 67176 banden en in de correspondentschappen 12986. Uit de C.J.B. werden uitgeleend 20682 banden, buitengewone uitleningen 290, uit de Nederl. Blindenbibl. 217 en uit de wetenschappeiyke Bibliotheken 158. In totaal bedroeg het aantal uitgeleende banden derhalve 101509 (verl. jaar 100105). De rekening van de penningmeester, de heer R. Asselman, sloot met een to taalbedrag van 28168.94, w.o. een te kort van 224.54. Hij lichtte de cijfers uitvoerig toe. De ontvangsten van het Leeszaal- fonds, beheerd door de heer Joh. Schijf sma, bedroegen 1341.88. Voor aankoop van een nieuw effect werd 1004 20 uit gegeven, voor kosten safehuur 2.50, terwijl aan de Leeszaalpenningmeester 311.82 werd afgedragen. Zodoende be droeg het saldo per 31 Dec. 1953 23.36. le Paasdag. le klas A: WagenlngenElinkwyk, RCHZwolse Boys, HeraclesDWS, NECHaarlem, AjaxBe Quick, Leeu wardenOosterparkers, Stormvogels Enschedese Boys. le klas B: GVAV—VSV, ’t Gooi— Rigtersbleek, HeerenveenBlauw Wit. EnschedeVitesse, De Volewyckers AGOVV, EDO Sneek, DOS—Go Ahead. 2e klas A: HelpmanAsser Boys, AchillesNicator, Zwaagwesteinde GRC. 3e klas A: Black BoysBergum, WZS De Kooi, DOGRood Geel, GAVC Olyphia, SteenwykHarlingen, Lemmer KHC. Res. 2e klas A: Sneek 3FVC 2, BI. Boys 2Rood Geel 2. Res. 3e klas A: LSC 3FVC 3. Zaterdag 17 April: ONS—Blauw Wit ’34, MJV—Workum, Het tijdstip van de overdracht van de uniformen aan de Chr. Muziekvereniging „Harmonie” is gesteld op plm. 7 uur nam. op heden Donderdag 15 April. De Snitser Skotsploech, die om on geveer dezelfde tijd (waarschynlijk Iets later) van zy'n trip naar Italië in Sneek terugkeert, zal zo mogeiyk nog voor het stadhuis op muzikale wyze welkom worden geheten. De opbrengst van deze collecte was hier ter stede 707.07. IJLST. Voor de afd. IJlst van de P. v. d. A. sprak Maandagavond fa een openbare vergadering welke onder voorzitterschap van de heer S. Groen veld stond, de heer Vellinga van Leeu warden over de komende Statenverkie zingen. Er ontwikkelde zich na deze rede een debat tussen de heer Wasse naar en spreker, dat zich afwikkelde in een prettige sfeer. Het bezoek was niet groot. W.D.P.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 6