Mevrouw Petrov krijgt asyl B Christus, de hoop der wereld Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST „HARMONIE” NU OOK IN UNIFORM De Frimitto geopend 109e Jaargang No. 31 Dinsdag 20 April 1954 Brio had 9000 bezoekers Wat de raad te behandelen krijgt Twee jongetjes onder zandauto Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD - Benoemd 200.000 vreemdelingen in de Paasdagen in ons land Overgeplaatst Herhalingsoef eningen derde divisie Koffie wordt duurder Ondernemingsraad N.V. Lankhorst Zuivelfabr. Collecte Blindenhulp Opbrengst Simavl-collecte Een v eugdedag voor het Chr. Muziekcorps Twee kinderen door gasver giftiging om het leven gekomen Auto’s botsten toen ze uitwe ken voor een kind Fm ha» W MR SNEEKER NIEUWSBLAD VRIJDAGS. Redacteur: L KIEZEBR1NK Hevig tumult op Sydney’s vliegveld. Tien ereleden mité’s hebben het werk gedaan. De eer I De Skotsploech met muziek verwelkomd. Meer goede woorden en ge schenken. collecte in de kerk en in het Gebouw voor de Ziekendienst van de Bond bracht f436,93 op. De heer P. J. Daan, onderwijzer aan de openbare uloschool alhier is benoemd tot onderwijzer aan een der openbare uloscholen te Haarlem. Redactie-adres KLEINZANL) 7 - Telef 2872 Derde lokaal kleuteronderwijs aan de Dr Kuyperlaan. het optreden van de ploeg, zowel tijdens de optocht als In haar dansnummers, zo deelde Brouwer verder mede. Zondag morgen werd de Skotse Trrje gedanst voor de Televisie en voor het Bioscoop journaal. Mevr. Jongejans overhandigde de bur gemeester een grote zilveren bokaal, die enige tyd in het stadhuis te pronk zal worden gezet. Tot besluit werden B.enW, en de an dere autoriteiten door de voorzitter uit genodigd op een avond, waar de heren Tjallema en de Boer de films zullen vertonen, welke zij van deze schitterend geslaagde trip naar het zonnige zuiden hebben gemaakt en toen bracht de bus de vermoeide reizigers snel naar huis. PARIJS ROND DE PAASDAGEN De Parijse schilders trekken nu hun ateliers uit en schilderen de mooie plekjes an hun beroemde stad. In de Tuilerieën zagen wij een schilder bij de „Caroussel” aan het werk. thee gedronken, waarbij de burgemees ter een hartelijk welkomswoord sprak. Hij hoopte, dat deze eerste buitenlandse reis van de ploeg, waar ook het gemeen tebestuur het zijne toe had bijgedragen, aan het doel heeft beantwoord en zij Sneek, Friesland en Nederland waardig heeft vertegenwoordigd. De heer Abe Brouwer, voorzitter van de skotsploech, dankte de burgemeester voor het officiële welkom en bracht een groet over van de burgemeester van Merano en diens dank voor het hem ge schonken bord van Makkumer aarde werk. Men had in Italië alle lof voor De voorzitter van de Watersportten- toonstelling „Brio” te Leeuwarden kon Donderdagavond bij de sluiting mede delen, dat er totaal negend’dzend bezoe kers waren geweest. De heer Pols sprak zijn tevredenheid over het goede verloop van deze tentoonstelling uit. Ook de standhouders zelf zijn over het algemeen zeer tevreden, hetzij over de goede con tacten, welke gelegd zijn, hetzij over de directe verkoop. Er zijn o.a. vrij veel mo toren verkocht en ook diverse zeilboten. Premie woningverbetering en -splitsing, B. en W. stellen, op verzoek van be- trekkenen voor aan de h.h. C. J. H. Ur ban en J. v. d. Meel en aan Fabers Ma chinebedrijf alhier een premie toe te kennen op grond van de premieregeling Woningverbetering en -splitsing 1953. De verzoeken werden resp. gedaan ten behoeve van de verbouwing van de per celen Boeierstraat 12, Overweg 2 en Zuidend. 34 en de premiën< bedragen resp. 470 (waarvan te betalen door het rijk ƒ313.33), ƒ1400 (rijk 933.33) en ƒ1400 (rijk ƒ933.33). Totaal komt ten laste der gemeente dus 1090.01. Op het Martinlplein. Na de beëindiging van de beide sa menkomsten verenigden de deelnemers zich op het Martinlplein, waar ze wel kom werden geheten door de heer de Vries, die er zijn hartelijke blijdschap over uitsprak dat een grote schare be langstellenden uit de Sneker bevolldng was opgekomen om getuige te zijn van dit gebeuren. Hij bracht dank aan allen die hun medewerking hadden gegeven om deze samenkomst mogelijk te maken, inzonderheid aan de politie, die door haar maatregelen van orde veel tot het wel slagen had bijgedragen. De Chr. Muziek- ver. Harmonie en de Chr. Zangver. Ex celsior voerden daarop onder leiding van de heer J. Nauta „U bid ik aan, o macht der liefde” uit, waarna de districtssecre- taris B. Zwaagstra een kort woord sprak over „Kapotte Ruten”, waarin hij de jongelui er op wees, dat zij hun houding moesten bewaren, uit dankbaarheid dat Christus hen had vrijgekocht van de macht der zonde. In het Geb. v. Chr. Bel. was 's mid dags een ontspanningsvergadering geor ganiseerd, waaraan het muziekgezel schap Musicata uit Bolsward muzikale medewerking verleende, terwijl de Joun- praters een toneelstuk van L. Popma „As it bloed sprekt” opvoerden, 's Avonds wisselden de groepen. Voor de eerste maal in uniform en achter de nieuwe vlag. Cliché Leeuwarder Courant). Mevr. Petrov is de echtgenote van Wladimir Petrov, hoofd van de Sovjet- spionnagedienst in Australië, die vorige week zijn uiterst belangwekkende docu menten aan de Australische regering uitleverde en asyl vroeg. Mevr. Petrov vertoefde toen op de Sovjet,-ambassade en had door middel van een brief, waar op haar handtekening voorkwam, mede gedeeld, naar de Sovjet-Unle te willen terugkeren. Gistermiddag werd zij te Sydney door twee zwijgende Russen in de Constella tion gebracht, die naar Zurich zou vlie gen. Een grote menigte was op het vliegveld samengestroomd en trachtte haar te ontzetten. In het tumult, dat ontstond, liepen de Russen rake klappen op. De menigte sleepte de trap van het toestel weg, maar de politie zette deze weer op zijn plaats. Men hoorde hoe Verschijnt: DINSDAGS en Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. KantoorGROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) de man. dit gezegde het geldt muziekcorps. Wijziging winkelsluitingsver- ordening 1952 en regeling verplichte vacantlesluiting voor groentewinkels in 1954. Voorzitter B. G. van Bekkem vertolkte zijn gevoelens in de woorden „dank, dank, dank” en bood tot slot de burge meester het erelidmaatschap aan, dat eveneens werd verleend aan de heren A. Kraakman, D. v. d. Werf, W. G. Baar- da, M. Dethmers, J. Brink, J. J. D. Scheffener, A. Dijkstra, Tj. v. d. Werf en D. Gjeltema, welke laatste van de oprichting af lid is van het corps. De groentehandelaren is gebleken dat de in de Winkelsluitingsverordening vastgelegde z.g. verplichte vacantieslui- ting op hun verzoek opgenomen, in de praktijk niet voldoet. De winkeliers wa ren niet altijd in staat van de voor hen vastgestelde vacantieweek gebruik te maken, terwijl bovendien het verdelen van de groentewinkels in slechts 2 groe pen overbelasting van de niet-gesloten winkels ten gevolge had. Zij verzoeken daarom nu een andere regeling, waarbij de verplichte vacantietijdvakken telken jare opnieuw worden vastgesteld en dan zodanig dat de gezamenlijke groen tewinkels daarbij niet in twee maar in 3 groepen worden verdeeld. B. en W. zijn van mening dat aan dit verzoek kan worden voldaan en de Kamer v. Koop handel noch de commissie voor de straf verordeningen hebben daartegen be zwaar. B. en W. stellen dus voor voor het jaar 1954 een regeling te treffen zo als deze door adressanten wordt aan geboden. Onder bovenstaand motto hebben 2e Paasdag de leden der Friese afdelingen van de C.J.M.V., vergezeld van hun dames, hun traditionele Provinciale Bondsdag in de Martinikerk en het Geb. v. Chr. Bel. alhier gehouden. De heer H. de Vries van Harlingen opende het samenzijn in de kerk met een hartelijk welkom, inzonderheid tot de beide sprekers dr van Itterzon, bonds voorzitter, van Den Haag en ds. H. Son- dorp, benevens alle anderen, die hun medewerking verleenden om dit samen zijn een gewijd'en leerzaam karakter te geven. Spr. wees er op dat in veler leven ongetwijfeld veranderingen zijn opge treden, evenals dat ook op het terrein van de verenigingen is geschied. Met grote waardering wees hij op een figuur als dr Plesman, die is heengegaan, doch wiens levensdevies hij iedereen hartelijk aanbeval: Rustig doorgaan en de ver ticale lijn vasthouden. Onze verticale lijn is in Christus gelegd en daarom heb ben wij van Hem onze levensbezieling te verwachten. Spr. hoopte dat allen dat zouden mogen ervaren. Rede ds Sondorp. Ds. H. Sondorp was de eerste spreker, die tot onderwerp had: Jeugd tussen kerk en wereld. Dit onderwerp is opge geven en het is zo, dat men daar maar niet even rustig over kan praten, want het zijn geweldige problemen, die zich hierbij voordoen. De jeugd zit tussen Met de Paasdagen waren ondanks de koude in Zuid-Limburg viel sneeuw meer dan 200.000 vreemdelingen in Nederland, meest Duitsers en leden van de bezettende machten in Duitsland, doch ook veel Belgen. Vooral de bollen velden, waar de narcissen bloeiden en de Keukenhof trokken veel belangstel ling. De hotels in het Westen van het land waren overvol en er moesten tal van buitenlandse gasten bij particulieren worden ondergebracht, terwijl ook ver in de provincie de hotels volbezet wa ren. De Friese missietentoonstelling te Bolsward is tweede Paasdag officieel ge opend. Om 10 uur celebreerde mgr. C. Kramer een pontificale H. Mis in de Dekenale kerk te Sneek. Mgr. Kramer werd geassisteerd door dr Josaphat Kobessen O.E.S.A. pastoor- prior van Witmarsum, als diaken, kape laan A. J. Mulder van Sneek als sub diaken en deken J. van Galkom van Sneek als presbyter-assistens. Troon- diakens waren dr I. Onings O.F.M. pas toor van Bolsward en L. W. Vlaskamp, pastoor van Heeg. Ceremoniarius was pa ter Daniël Liphuizen O.E.S.A. van Wit marsum. De lagere functies vervulden de fraters van Witmarsum. Pater Vine. Ditters, alg. directeur van het Liefde werk St. Dominicuspenning uit Zwolle hield de predikatie. Het jongens- en mannenkoor zong o. 1. v. Fl. van Bergen de meerstemmige Mis in hon. St. The- resiae van Jan Nieland. In de Doele te Bolsward sprak, na een welkomswoord van de voorzitter van de Frimitto de heer D. G. v. d. Werf, pastoor dr Onings van Bolsward over de betekenis van het werk der missio narissen, waarna Deken van Galkom van Sneek de officiële opening verrichtte. Deze noemde het een groot voorrecht de eerste dag meer dan 1400 bezoekers de tentoonstelling te mogen openen. De co- contróle passeerden. DARWIN (Australië), 20 April. Twee Russische agenten hebben machteloos moeten toezien, toen de Constellation, waarmee zy mevr. Petrov naar de Sovjet unie trachtten te voeren, juist voor het verlaten van Australisch luchtgebied te Darwin aan de grond werd gezet en mevr. Petrov aan de Australische autori teiten asyl vroeg. De postcommandant van de Rijkspo litie te Heeg, de heer J. Draaisma, is met ingang van Donderdag 22 April als zodanig overgeplaatst naar Steg- gerda. was aan hem, het hoofd van het deke naat Sneek. Ook was hij dankbaar voor de eer die Mgr. Kramer had willen be wijzen door de Pontificale Hoogmis in Sneek op te dragen. In Friesland heeft men gevoel voor de missie, zo zeide deken van Galkom. Ook in ons land hebben wij een missietaak. Waar immers de bodem niet vruchtbaar is komen ook geen missionarissen. Met de wens dat het gebed en het offer voor de missie door deze tentoonstelling zou den worden vergroot en God Zijn zegen voor dit werk en aan deze tentoonstel ling zou geven, verklaarde de Deken de tentoonstelling voor geopend. Verder spraken nog deken de Wit van Zwolle en, namens de aanwezige mis sionarissen pater Redemptus, terwijl bur gemeester Bruinsma van Bolsward de rij der sprekers sloot. Nadat het gezel schap de optocht had gadegeslagen, richtte op het plein voor de R.K. school Mgr. Kramer zich tot de vele belang stellenden, die er o.a. op wees dat de Katholieke missie zich tot taak stelt het geloof te brengen onder 1200 millioen heidenen. Daarna ging men de tentoon stelling bezichtigen, aldus meldt Ons Noorden, dat ook nog meedeelt dat deze Behoudens onvoorziene omstandighe den zullen de herhalingsoefeningen voor de militairen van de derde divisie dit jaar tussen 1 November en 15 December worden gehouden. Voor de meeste onderdelen is de duur van de herhalingsoefeningen op 23 da gen gesteld, echter met uitzondering van de tankonderdelen van de derde divisie, die voor een langere duur onder de wapenen zullen worden geroepen. Deze tankonderdelen zullen bovendien groten deels in andere perioden, namelijk tus sen Juni en December van dit jaar onder de wapenen komen. Als gevolg van de regelmatig stijgen de prijzen op de wereldmarkt van koffie is het niet mogelijk de consumptieprij zen op het huidige peil te handhaven. In de vergadering van de Vereniging van koffiebranders en theepakkers, welke vermoedelijk de laatste week van April of begin Mei zal worden gehouden, zal de prijsverhoging worden vastgesteld. Een verhoging met vermoedelijk 20 tot 45 cent per half pond behoort niet tot de onmogelijkheden. De heer I. Silvius bood de gelukwen sen aan van het Stedelijk Muziekcorps, dat op deze dag met de „jongens” van „Harmonie” meeleeft. Wij zien hier het resultaat van een gigantisch werk waar voor ook wij bewondering hebben, omdat wij hetzelfde hebben meegemaakt, aldus Silvius, die eindigde met de wens dat de uniformen een stimulans mogen zijn voor verhoging van de prestaties. Vijftig jaar geleden werd hier ook een Chr. muziekvereniging opgericht, „Con cordia” geheten, waaraan de heer A. de Jong (de bekende man van het onder wijs aan schipperskinderen) als een van de mede-oprichters herinnerde. De heer J. Bouwhuis feliciteerde na beide in en wij weten niet of de komen- i de jaren niet hun eigen dreiging zullen hebben. De delen van dit onderwerp be- 1 horen niet bij elkaar, zoals de naam C. en A. of Van Gend en Loos. Verschillen de mensen zijn gevraagd wat men moet verstaan onder het begrip wereld en dan zjjn de antwoorden: oorlog, span- ningen, bioscoop en dansen. Zo ook is de vraag gesteld: Wat is de kerk? en dan antwoordde men: met de kerk ben je veilig uit en de wereld geeft altijd dreiging. Doch wat zie je van de kerk, wat beleef je er van Zij beweert -vrede te hebben, doch hoeveel verdeeldheid is er? Als je jong bent, merk je dat zo niet, maar bij het ouder worden word je er vaak met de neus boven op gedrukt, zo dat je er beu van wordt en heb je het gevoel dat de kerk nog zo’n beetje voortsjokt. In Amerika zal dit jaar een groot aantal kerken bijeen komen om een getuigenis te zoeken dat Christus de hoop der wereld is. Er zit spanning tus sen de beide grootheden. Toch komen hier nog 2000 jonge mensen bijeen. Maar ook in deze provincie vindt men tal van plaatsen, waar de kerk niet meer ge vonden wordt. En dat gaat steeds ver der. Wij kennen de uitdrukking: Wie de jeugd heeft heeft de toekomst. Het gaat met een geweldige vaart om de jeugd te winnen. De kerk is er niet op uit met geweld de heerschappij te veroveren. In Parijs is een man, die door Christus ge grepen is en die nu zijn leven besteedt om armen en ellendigen te helpen. Hoe is onze houding? Wat doen wij met de eisen van eerlijkheid, reinheid en liefde? De wereld lacht om deze regels. Het be langrijkste in ons leven is niet dat de dominee óf een ouderling ons kennen, doch dat God ons kent. Hij roept ons in Jezus Christus, Die ons opdraagt Zijn getuigen te zijn. Wij moeten wakker zijn en het evangelie beleven en uitdragen, zodat men aan ons kan zien, dat wij Hem lief hebben. En dan zijn wij bereid om ook de wereld te helpen. Rede Dr van Itterzon. Dr G. P. van Itterzon sprak daarna over: Christus de hoop der wereld. Spr. vestigde de aandacht op de half Au gustus in Evenston in Amerika te hou den vergadering van 200 kerken met een 10000 deelnemers uit alle delen der wereld. Deze willen bijeen komen om te getuigen dat Christus de hoop der we reld is. Dit woord is wel in lijnrechte strijd met het woord van een vroegere dichter, die schreef: laat alle hoop varen gij die hier binnentreedt. De wereld van nu is vol spanningen. Vroeger is wel» gezegd dat het christelijk geloof een bakerpraatje was. Nu is de waterstof bom uitgevonden en zij die van het ge loof niets wilden weten, zitten nu in de knijp. Die bommen zijn niet gemaakt om in een museum bewaard te worden, maar om ze te gebruiken. En het is thans al leen maar de vraag: Wat is het juiste tijdstip om ze te gebruiken. Hoe is het met de jongelui? Er is geen lust om te studeren of zich te bekwamen in een of ander vak, want het heeft toch geen zin. Er gebeuren tal van rampen, vaak door eigen schuld. Wat zou nu bij zulke men sen boven de deur van hun huis moeten staan Is er nog hoop voor de jeugd, die aan alle kanten belemmerd wordt, denk maar aan het woningprobleem. En het is de vraag of emigreren uitkomst geeft. Deze wereld is een geweldig panorama van een begraafplaats. Het leven is een opgaan, blinken en verzinken. Over 100 jaar zijn er heel andere jongens en meis jes. Alles gaat voorbij en er is maar Eén, die de hoop der wereld is, nl. Jezus Christus. Hij is gestorven aan het kruis en is uit het graf gekomen, zoals nie mand heeft kunnen doen. Hij zal heer sen, want Hij is het Hoofd der kerk. En als je van Hem niets wilt weten, dan moet je het zelf maar weten. Hij is onze levende Heiland en dat moet de wereld aan ons kunnen zien. Niet lange tijd met iemand omgaan, zonder dat hij ooit iets van ons geloof verneemt. Dan is ’t geen wonder dat de kerk dood gaat. Wij moe- ten ons getuigenis laten horen: Jezus is mijn Heiland, Hem heb ik lief. De Chr. Zangver. Excelsior zong on der leiding van de heer J. Nauta enige liederen, terwijl de heer IJ. S. Rusticus, met medewerking van een koperkwartet van de Chr. Muziekver. Harmonie, op het orgel de samenzang begeleidde. De HEEG. In de ondernemingsraad van d« N.V. Lankhorst Zuivelfabriek te Osingahui- zen zijn gekozen, de heren T, Visserman, Gr» Gerritsma, W. Vellinga, Th. Leentjes en Eu Terpstra. HEEG. De collecte Blindenhulp De Fak kels Bijeen, heeft alhier opgebracht 37. Een zesjarig jongetje, Bert Stevens, dat met een autoped speelde, is vorige week gedood en zijn even oude vriendje, een zoontje van de familie Nadorp, ern stig gewond, toen een volbeladen zand auto. waarvan de remmen weigerden, het voetpad opreed, waar de jongetjes met hun speelgoed stonden. Het ongeluk gebeurde te Overveen op het kruispunt waar de oprit naar de Bloemendaalse Zeeweg begint. mens de Chr. Gem. Zangver. Excelsior. Tussen haar en „Harmonie” bestaat een Vruchtbare samenwerking en spr. hoop te dat deze tot in lengte van dagen zal voortduren. Een gift voor het uniform- fonds vergezelde zijn vriendelijke woor den. De heer Chr. Koster, oud-lid van de vereniging, bood namens enige Sneker muziekliefhebbers een mooie vlag in de Sneker kleuren aan, waarna ook de heer Kraakman, als voorzitter van het Actie comité Sneker winkeliers, nog het woord voerde. Na de mars door de stad kwam het corps in de hall van het stadhui? terug, om daar de terugkeer van de Snitser skotsploech uit Italië af te wachten. Om 20 minuten voor negen stopte de bus op de Marktstraat, waar B. en W. ter begroeting aanwezig waren en „Har monie” op haar wijze, o.a. met het Fries Volkslied, de skotsers een welkom thuis bereidde. In het stadhuis werd daarna een kopje IJLST. De Simavi-collecte heeft alhier ops gebracht 74.65. B. en W. stellen voor aangezien het wenselijk is dat de bouw van de gehele kleuterschool aan de dr Kuyperlaan door dezelfde aannemers geschiedt, de bouw van het derde lokaal op te dragen aan J. R. de Dood voor 21795 en het schil derwerk aan A. Wagenmakers voor 1196. mevr. Petrov riep: „Ik wil niet, ik wil niet”. Premier Menzies van Australië heeft daarop bevolen, dat te Darwin aan mevr. Petrov gevraagd zou worden wat zij wilde. Bij de landing werden de M.V.D.-agenten gefouilleerd, waarbij van ieder een pistool en een schouder- holster werden afgenomen. Eerst toen durfde mevr. Petrov vrij-uit te spreken. Het jarenlange ploeteren van de Chr. Muziekver. „Harmonie” voor haar uniformfonds is met succes bekroond. Donderdagavond konden haar leden zich voor de eerste maal in hun keurig donkerblauw uniform steken. Daarna was hun eerste gang naar het Stadhuis, waar de burgemeester in de hall de unifor men symbolisch overdroeg en vervolgens presenteerde het gemetamorphoseerde corps zich met een muzikale rondgang aan de burgerij, die daarvoor veel belang stelling toonde. Ook de overdracht werd door een grote menigte op de Markt straat bijgewoond, die de toespraken door middel van luidsprekers kon volgen, en eveneens met aandacht luisterde naar de muzieknummers welke na afloop voor het Stadhuis ten gehore werden gebracht. AdvertentiepriJ> 15 et per m.m. I Bij contract (handeliadv.) lager. I Abonnementsprijs I 3. - per half I jaar. Franco per post f 3.75 per I hall jaar. i Giro 50748 ten name ran Firma I E. J. Drijfhout, Sneek. Op een nacht van vorige week zijn de twee oudste kinderen van de familie R. in de Hamertstraat te Heerlen door gasvergiftiging om het leven gekomen. De oorzaak is, dat in de .acht de gas slang van de fitting is gegleden. De slaapkamers van het 2-jarig dochtertje en het 4-jarig zoontje lagen juist boven de keuken. De ouders sliepen met nog een baby beneden. HEEG. Zaterdagmiddag botsten twee luxe auto’s op elkaar toen ze uitwsken voor een kind, dat plotseling op een autoped, uit een steeg kwam en de weg overstak bij Lytshuizen onder Heeg. Beide chauffeurs kwamen met de schrik vrij, en konden, na dat de plaatselijke politie een onderzoek had ingesteld, de weg vervolgen met zwaar ge havende bumpers. De kleren maken de man, maar niet d? muzikant. Burgemeester Rasterhoff was ver heugd, dat de overdracht op deze dag gebeurde. Dat geeft relief aan de bevrij dingsdag, welke ons herinnert aan negen jaar geleden toen we ons weer vrij ge voelden en alle angst verdwenen was. De kleren maken de man. Daar zit ongetwijfeld in dit gezegde wel veel waars, maar het geldt toch niet voor een muziekcorps. Daar komt het aan op muzikale prestaties. Maar toch hebben uniformen voor een corps een bijzondere betekenis Het mu ziekcorps immers en dat geldt ook voot „Harmonie” neemt in de samen leving een voorname plaats in. Het i>eef+ voor zijn leden grote betekenis als een aangename en nuttige vrije-tijd- besteding, maar nog belangrijker is zijn taak in de samenleving. Muziek geeft sfeer en karakter aan de festiviteiten. Daarom kunnen wij de muziekcorpsen niet missen en draagt ook het Gemeen tebestuur Uw corps een warm hart toe en verleent het U ook financiële steun, aldus spr. Bij die taak is het zeker van belang dat gij in uniform gestoken zijt en er dus ook in dat opzicht uniformi teit bestaat. Uw optreden naar buiten zal er rijker door worden en daarom kan ik mij best voorstellen, dat lang de behoef te aan uniformen werd gevoeld. Dat was echter geen eenvoudige opgaaf. Er zijn belangrijke bedragen mee gemoeid en muziekcorpsen beschikken gewoonlijk niet over een ruime beurs. Maar Uw beroep op de burgerij had succes en van daag gaat Uw wens in vervulling. Het eerste doel is bereikt. Als vertegenwoordiger van de gehele burgerij droeg de burgemeester vervol gens de uniformen over, waarbij hij de wens uitsprak dat de leden ze zullen hoeden als een symbool van de vrede en de geest in het corps en dit nog lang en op velerlei plaatsen zijn taak in onze stad moge vervullen. Het Gemeentebestuur wilde evenwel niet alleen met woorden van zyn be langstelling blijk geven. De enveloppe met inhoud sprak nog een andere taal. ïinW-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1