4 Overwinningen voor de Asser clubs Gedrang aan de staart in B neemt toe 0LIKT Toen iedereen dacht dat E.D.O. zou winnen, greep Sneek zijn kans ^2^/ tfe&i Stemt FALKENA Black BoyS’ 3-o voorsprong [je Snitser Skotsploech naar Merano veranderde door nonchalant 1 V.S.V. struikelde in Groningen Postduivensport Dammen Uitslagen Friese Voetbalbond 38 2T 18 18 Centrum van W.Z.S. ontwik kelde onvoldoende stoot kracht Gunstige ontwikkeling plakt "brandt Beperking van de overheids bemoeiing met het bedrijfs leven Chr. Damclub „De Kroonschijf” Nuttig opbouwend spel van de halflinie voor Bergum spel van de verdediging in een nederlaag Advertentie I.M. u Van spel en spelers. dan 8—5. 13 13 12 13 12 13 13 12 13 6 5 6 4 5 6 7 5 5 2 5 7 8 8 3 4 6 6 5 6 6 9 5 60—32 40—20 48— 37 49— 48 36— 38 27—29 37— 35 24—36 44—47 48—54 27— 31 28— 40 30—38 27—40 toen en met 29 28 25 25 22 22 19 18 18 18 17 17 15 15 7 8 5 6 6 6 4 3 1 2 3 1 4 6 6 9 7 9 31 30 25 22 19 19 17 17 17 15 10 10 20 17 18 29 22 22 20 19 19 18 18 16 17 17 18 19 17 12 11 4 26 25 24 24 23 21 19 17 16 17 17 17 20 16 14 11 9 5 9 9 7 5 7 6 5 2 0 Be Quick 2 Alcides 2 H’veen 2 Velocitas 2 Achilles 2 2 3 4 3 4 5 7 20 19 15 15 15 14 11 4 1 35—24 26—13 24—16 17—15 33— 9 28—29 26—32 15—35 12—43 18 15 16 14 17 14 15 13 16 13 Ajax Haarlem NEC DWS Stormvogels Wageningen Leeuwarden Ensch. Boys Elinkwyk Heracles Zwolse Boys Be Quick Oosterparkers RCH 53—23 31— 17 44—20 42—22 32— 25 38—28 34—31 32—27 22—33 27—34 20—40 26—59 16—44 15—39 Z.w.einde LSC Frisia FVC Nicator H.hage Emmen 2 GVAAV 2 Sneek 2 DOS VSV Blauw Wit Volewyckers Go Ahead EDO AGOW Vitesse Rigtersbleek Heerenveen GVAV Sneek Enschede ’t Gooi Bergum De Kooi KHC Harlingen Olyphia GAVC O.N.S. Heeg L. Zwaluwen M. J.V. BI. Wit ’34 D.W.P. Workum Delfstrahuizen Q.V.C. Het golveni Advertentie I.M. 21 12 21 13 21 10 21 21 21 20 19 20 21 20 20 21 21 7 4 9 5 5 8 3 9 5 5 10 5 10 7 10 4 13 8 12 2 1 1 5 1 2 1 0 10 1 12 9 7 7 8 4 10 2 10 9 8 9 7 10 5 11 21 12 20 13 20 10 20 11 21 10 21 20 21 20 21 21 21 20 21 het zonder hulp tegen de dubbele stop per van E.D.O. ook niet bolwerken en daar het Bouma, uitstekend individualist als hy is, niet mee zat behoefde doelman v. d. Berg geen enkele maal de handen uit de mouwen steken. Kootje evenwel gaf het voorbeeld hoe het wèl moest. Wy zagen deze speler dan ook vaak zowel links als rechts opereren, terwyl hij te vens de hard zwoegende Hofstra op het middenveld hulp verleende. In de rust stonden de gezichten som ber bij de Sneek-schare. Niemand ge loofde namelijk,-dat de'achterhoede het tegen de aanstormende E.D.O.-aanval zóu volhouden. En toen Roodselaar al in de vierde minuut na de hervatting uit een corner wat gelukkig kon inkoppen, omdat doelman Brinksma wat te ver uit z’n doel stond, gaf niemand meer een duit voor de kansen van de Waterpoor- ters. Onderaan verloor Houtigehage op ei gen terrein met 10 van GRC, waar door zyn degradatie practisch een feit werd. Friesland doet het de laatste we ken uitstekend. NU boekte het weer een verdienstelijke 10 zege in Zwaagwest- einde. De 'tand is: Steenwijk Rood Geel BI. Boys WZS Lemmer DOG 15 20 13 19 16 18 O.parkers 2 15 16 L'warden 2 17 16 Na een schitterende tocht over de Brenaerpas kwamen we Vrijdag 9 April te 6.30 via Brixen, Bolsano in Merano en meldden ons bij het comité dat zetel de In het Kurhaus, een groot gebouw met restaurant, Bureau V.V.V., concert zaal en promenade, waar we zeer harte lijk werden ontvangen. In het hotel Ber- mina dat geheel voor de deelnemers aan het folkloristisch feest was gereser veerd koonden we ons eindelijk eens rus tig wassen en opknappen, en eten. Daar na gingen we de stad bezichtigen. De volgende dag was er in de grote concert zaal een openingsbel waar we voor het eerst moesten optreden. Het was een fantastisch gezicht al die ploegen in hun eigen klederdrachten. Wij hadden de ereplaats en mochten ook eerst dansen en dat ging best al speelden de vermoeidheid en nervositeit wel een rol. Het enthousiasme was geweldig, het was alsof men de Nederlanders daar by- zonder gaarne zag. We werden uitgeno digd om de volgende morgen voor film journaal en televisie op te treden en zo kon het gebeuren dat deze week in alle Italiaanse journaals door Snitsers de Skotse Trjje werd gedanst. Voor het al weer talrijke publiek gaven we nog een toegift en onze dansleider v. d. Zwaag kreeg een apart applaus toen hy in on vervalst Italiaans aankondigde dat „dit de laatste dans was”. Des middags 2 uur stelden we ons op voor de grote optocht, 22 groepen, mu ziek, dans- en zanggroepen. Wy hadden nummer 11: Gruppo Folcloristico di Sneeck (Olanda). In heel die fantasti sche kleurencombinatie, het felle rood en goud van Sicilië, het blauw groen van Allgau Duitsland, het paars van Mira- bello vielen wy ietwat weg, maar onze oud Friese costuums blonken door hun stijl, hun voorname eenvoud toch boven alles uit. Voorop onze reisleider met het bord Olando Sneeck, dan de Friese en Nederlandse vlag gedragen door twee meisjes, daar tussen de muzikant en dan 4 x 4 de paren en alles in parade pas. Wel ik kan u zeggen de Italianen waren opgetogen ook tijdens het dansen. .QJanda, Olanda” kwam als een ide kreet op ons toe en het applaus De verwachting dat Helpman van As ser Boys zou winnen, is niet uit^ekomen. De bezoekers speelden beter dan de Groningers en behaalden een volkomen verdiende 20 zege. Ook de andere As ser club deed het prima. Nicator werd met een 60 nederlaag terug gestuurd. Velocitas kan volgende Zondag kam pioen worden, maar dan moeten de groenwitten zelf van Helpman winnen en Asser Boys van Achilles verliezen. Er is vloei... en er is Mascotte- vloei. Om de verschillen daar tussen gaat het. Denk bij het kopen van Uw shag aan de 3 kwaliteitspunten van Mascotte, het vloei dat beter rolt, beter plakt en beter brandt. Héél wat belangrijker verschil punten dan de vier die er dit maal in de tekening zitten! Daarom was het eigenlijk voor alle toeschouwers onbegrypeiyk dat Sneek juist toen vrijer en beter begon te spe len. Stunt liet zien van welk groot nut opbouwende halfspelers zijn. Hij stuwde, dat het een lust wat en aanval na aan val rolde op het doel ven de gastheren af. Uit een daarvan dachten wy de ge- lykmaker te zien komen toen een hard schot via een E.D.O.-speler by Witte- veen terecht kwam, wiens buitenspel- positie werd opgeheven, omdat hy de bal van de tegenpartij ontving. Maar he laas ging zijn schot hoog over. Het zoals gewoonlijk," onvoldoende plaatsen van de vooral opbouwend slechtste spelers Deden en Bosma, de den enige goede kansen verloren gaan, doch halfweg de tweede helft was het toch de „kansjegapper” Witteveen, die hard en laag een pass van Bouma in het E.D.O.-doel schoot. Wel trachtte E.D.O. alsnog tot winst te komen, maar verder dan diverse cor ners en enige effectvolle schuivers, wel ke Brinksma op niet bijster elegante wijze uit zijn doel hield, kwam ze niet. Bij E.D.O. blonken vooral de rechts half en de rechtsbuiten uit, terwijl Roodselaar door zijn mobiliteit en rou tine voor iedere verdediging een ge vaarlijk heerschap is. Een, ondanks de tegenwind, in spel- opbouw iets beter E.D.O. wist direct na de aftrap het spel in handen te nemen. Vooral de lichte rechtervleugel van de gastheren was uiterst gevaarlijk, zodat Stuut en Ydema de goedspelende links achter Smit nog al eens moesten be springen om het gevaar te bezweren. Jammer echter dat ze enkele keren te gelijk te hulp schoten, omdat de gevaar lijke E.D.O.-veteraan-midvoor Roodse laar daardoor de kans kreeg zich vrij op te stellen. Maar gelukkig voor de wit- hemden kwam in een dergelijke situatie een mooie voorzet achter het doel i.p.v. er voor en mochten onze stadgenoten zi5h gelukkig prijzen, dat Ydema na ’n zeer ingewikkelde spelsituatie een via de paal ingeschoten bal nog van de doellijn kon werken. Toch was het ge vaar daarmee niet geweken. Het bleef een heen en weer getrap van je welste, totdat de ver teruggekomen Kootje ein- deiyk met een verre trap de bal naar de andere kant van het veld kon dirigeren. De jonge en talentvolle Witteveen kon In de laatste fase van de competitie is er nog een verwoede stryd om de pun ten. Th. Sterk leverde tegen Smid dus danig partij dat er voor de laatste niet meer dan remise inzat, en door te lang treuzelen met deze te accepteren kwam zelfs de volle winst bij Sterk terecht. Deze uitslag speelde G. Mulder in de kaart die zelf geen misstap tegen Koop- mans beging. Van der Goot zegevierde over Dotinga en Huitema bevocht een geiyk spel tegen Bosma. Stand aan de kop: Smid 1623; Mulder 1320; Koop, mans 1721; van der Goot 1514j Sterk 15—14. In de eerste klas is de stryd beslist. G. Swart is kampioen geworden. Remise tegen J. Hernaamt was voldoende om hem voor zyn tegenstanders onbereik baar te maken met 27 pnt. uit 17 part. Voor de tweede plaats komen v. d. Wou- de, van Manen en G. van Oosten nog in aanmerking met resp. 23, 22 en 21 pnt. uit 17 part. In de tweede klas leveren Kroeze en Procee de stryd om de eerste plaats. Beide hebben 36 pnt. met Kroeze nog twee en Procee nog één te spelen wedstrijd. M. Sterk was het die de span ning er in hield door van Kroeze te win nen en bond ook Heegsma aan zijn zege kar. Procee won van Kroles doch l.g. behaalde een puntenverdeling tegen Sj. Ypma. J. v. d. Veen won van G. de Jong en K. Dijkstra van Heegsma. Met het oog op Paas-Maandag wordt er heden, Dinsdagavond gespeeld. redden. Bergum kwam practisch niet aan bod. De ene aanval na de andere golfde op haar doel af en doelpunten konden dan ook niet uitblijven. Voor het derde zorgde Huitinga, die een voor zet van v. d. Werf benutte. Vlak hierop had het 40 kunnen zijn, Veenstra gaf de bal keurig aan Huitinga, die alleen voor de doelman kwam te staan, maar hij had de bal niet voldoende onder con- tröle en miste jammerlijk. V. d. Werf schoot nog wel in maar net tegen een vijandelijk been aan. Terwijl ieder dacht dat de Boys hun sterkte wel In meer doelpunten zouden uitdrukken, kwam een minuut voor de rust het doelpunt zoals boven omschreven. Na rust had Bergum de wind mee. De gasten waren daardoor ook iets meer in de aanval, en toen de Black Boys- achterhoede vergat l.buiten v. d. Meer aan te vallen kon die gemakkeiyk met een goed schot de achterstand tot 32 verkleinen. Direct hierna beoordeelde doelman Nota een ver schot verkeerd, zodat de bal over hem heen in het net verdween, 33. En even gemakkelijk konden Bosma en Veenstra de stand ver volgens op 53 brengen. De B.B.-achter- hoede was nl. zeer royaal met het weg geven van mooie kansen. In ’t laatst zet ten de Boys nog even alles op alles, en kregen ze ook nog enige goede kansen, maar ze wisten de rollen niet meer te doen keren. Het bleef 53 voor de be zoekers. Brinksma kreeg het evenwel niet erg moeiiyk, maar maakte zowel bij het E.D.O.-doelpunt als in enige andere spel situaties een niet erg betrouwbare in druk. Smit en Dykstra speelden goed al is eerstgenoemde door zyn trappen met beide benen een beter voetballer. Stuut en Ydema waren niet zo goed in condi tie als de laatste thuiswedstrijden, maar desondanks toch nog ruim voldoende. In het laatste half uur gaven ze geen kans meer weg en het was tactisch goed be zien na de 10 achterstand te stuwen en beslag op het middenveld te leggen. Besma is een goede afbreker, doch op- bcu d onvoldoende, terwyl zijn manier van spelen een wat harde indruk ach ter laat. Deden is duidelijk de zwakste va? het elftal. Zijn dekking is slecht ver zorgd, zyn tempo altijd al een van z’n zwakke punten is nog verder e al:t en een goede pass ziet men zel den van hem. Geen wonder, dat Hofstra daardoor regelmatig van het kastje naar de muur werd gestuurd, al pleit het voor de conditie van deze speler, dat hij het de volle anderhalf uur vol hield. Kootje vervult zyn taak in het dubbele stopper- systeem goed. Iets beter nog dan Bou ma, die ’n bekwamer voetballer is, maar te veel op zijn lyn blyft hangen. Witte- vesn’s kracht is het benutten van kan sen. In directe duels is hy kenneiyk de mindere, maar juist daardoor i: deze jongeman des te gevaarlyker. Men laat hem even vry, „omdat hy toch niet zo goed is” (zo denkt men) en plotseling stuurt een var de schietgrage benen het leer in het doel. In vier wedstrijden steeds weer een doelpunt te maken in een tweemansvoorhoede zegt toch wel wat. En ditmaal zelfs met het zwakke (rechter)been. Bravo! P. Bergsma voor de zesde maal provinciaal kampioen. Geheel overeenkomstig de verwachtingen toonde P. Bergsma (Wartena) zich opnieuw de sterkste. Weliswaar kwam hij in dé laat ste ronde tegen de Sneker de Korte niet verder dati 'remise,doch daar zijn ouderé broer uit Terhorne over de DCL’er M- Bandstra zegevierde, kon hij deze misstap verdragen. Doordat v. d. Weg tevoren R. Bergsma overwon, bleef evenals het vorig jaar, de tweede plaats toch weer in handen van Bandstra, welke laatste evenwel door twee nederlagen tegen de gebr. P. en R. Bergsma enigszins aan kracht schijnt te heb ben ingeboet. R. Bergsma bezet opnieuw de derde plaats, terwijl O. Visser (Twijzelerhei- de) en J. v. d. Meulen hun plaatsen moesten afstaan aan resp. A. Talsma (Rinsumageest) en C. Wiersma (DCL).' De plaatsen 6/8 worden bézet door K. v. d. Weg (Akkrum), J. de Korte (SDC) en O. Visser, Tw.heide, die zeker via de voorwedstrijden hun kans wel zullen weten te benutten, om tot de finale door te dringen. De DCL’ers Dassen, v. d. Bij en v. d. Meulen en de Sneker H. de Boer bleven ver beneden de maat. Laatstge noemde vooral heeft wel zeer royaal met zijn kansen omgesprongen, hetgeen ten dele ook van de Korte kan worden gezegd. Het persoonlijk kampioenschap van Nederland. Regensburg 635 km., Linz 850 km. Dan is aan pioenschap jonge duiven over de vluchten Eist 125 km., Venlo 189 km., Roermond 206 km., Sittard 226 km. Hebben de jonge duiven al deze vluchten gedaan dan vólgt nog Orleans 629. Dit station zal als het on verhoopt slecht weer zou zijn een kracht proef worden. Dan volgt nog het kam pioenschap Navlucht, hetwelk bestaat uit de volgende stations: Eist 125 km., Duffel 230 km., Mons 310 km. en Quiévrain 322 km. Er is dit seizoen dus weer een uitgebreid programma. De strijd zal dit jaar wel weer fel zijn. Jammer is het dat enige leden ziek te in hun hokken hebben, veroorzaakt door de kunstmest op de landerijen. Dit kan voor de getroffenen een handicap zijn, wij hopen dat als het startschot klinkt hun duiven echter weer in conditie zullen zijn. Tevens willen wij er op wijzen, dat even als voorgaande jaren bij slecht wey, vele duiven verdwalen. Indien bij u een postduif komt aanvliegen verzoeken wij u op een briefkaart het ringnummer met jaartal te noteren en deze té zenden naar N.P.O. rin- genbureau, Kethelweg 17, Vlaardingen. U jebt dan binnen 2 x 24 uur bericht wie de eigenaar is. Bestuur „L’Estafette”. Verwarring heerste er Zondag zowel in de onderste als In de bovenste regio nen van IA. RCH en Zwolse Boys speel den 11, maar Be Quick haalde 00 tegen Ajax en ontfutselde daardoor een kostbaar punt aan Ajax. Oosterparkers verloor zoals was te verwachten van Leeuwarden en staat met RCH nu vrij hopeloos. NEC behield zyn kansje op de titel door een 30 zege op Haarlem, terwyl Heracles weer moet gaan oppas sen na de 51 nederlaag tegen DWS. Verder won in deze afdeling Stormvo gels met 10 van Enschedese Boys en Wageningen met 20 van Elinkwyck. Een van hoekvlag tot middenlyn schuin over het veld staande wind, een spijker hard veld, een lichte, onder die omstandigheden derhalve zeer levendige bal, en twee elftallen, die beide tevreden waren met het gelijke spel. Ziedaar In kort bestek de omstandigheden, welke zowel tot slecht spel als tot een verdeling van de punten hebben geleid. Sneek, dat voor de rust de wind iets mee had, kon maar niet in Laar spel ko men. De voor iedere insider voor de hand liggende reden daarvan was hoogst- waarschjjnlyk het lange wachten (lj/2 uur!) voor de Velserpont. Dat werkte by diverse spelers niet alleen te veel op hun zenuwen, maar bovendien had het gros van de Sneek-ploeg de zeven km. naar het E.D.O.-terrein byna al te voet afge legd, alvorens de bus daar arriveerde. Dat desondanks een kostbaar puntje werd veroverd, getuigt van een sterk moreel van onze stadgenoten, die voor de vierde achtereenvolgende keer niet verloren, en ondanks de voor hen ong un stige resultaten van de medecandidaten voor de onderste twee plaatsen toch blyk gev i pry's te stellen op verlenging van het le klasserschap. Van 30 op Leek het er in de eerste helff op dat Bergum tegen Black Boys een neder laag zou lyden de zwartjes kwamen met de wind mee met 3—0 voor in de tweede helft waren de bordjes ver hangen en veranderden de leiders de achterstand in een ommezien In een 53 voorsprong. Met deze stand kwam ook het einde. De positie van de lijst- 19 20 19 20 19 18 Nieuwe zege voor Achilles- reserves. In de res. le klas stelt Achilles 2 ver woede pogingen in het werk om aan de gradatie te ontkom jn. Be Quick 2 on dervond dit op eigen veld aan den lijve, want de withemden kregen met 50 klop. GVAV 2 verspeelde door een 33 tegen Leeuwarden 2 een punt en verder werkte Alcides 2 zich iets omhoog door een 10 zege op Velocitas 2. In de res. 2e klas stelde Sneek 3 te leur door aan de Lemmerweg met 41 van FVC 2 te verliezen. Black Boys ver overde door een 22 tegen Rood Geel 2 een kostbare voorsprong van één punt op hekkensluiter LSC 2. In de res. 3e klas boekte LSC 3 een fraaie 31 zege op FVC 3, waardoor de blauwwitten thans twee punten meer hebben hekkensluiter Frisia 3. Zaterdagmiddagcompetitie. Voor deze afdeling was het program ma Donderdag gewyzigd. Blauw Wit speelde thuis tegen QVC, wat de Huizu- mers een magere 10 zege opleverde. Niettemin twee kostbare puntjes voor de Huizumers. DWP won met 41 in Delfstrahuizen en ook deze ploeg doet nog een gooi naar de bovenste „vier plaatsen”, al zyn haar aanspraken ge ringer dan die van de vlak boven haar staande clubs. was een pittige en frisse party voetbal in de Goffert. Stormvogels heeft de 10 zege op Enschedese Boys volkomen verdiend. Niet omdat men in het veld sterker was maar door een veel betere schotvaar- digheid, waarby de goal in de 12e mi nuut door Freriks gescoord doorslag gevend bleek te zyn. Het had veel meer dan 10 kunnen zijn, maar doelman Koster was in grootse vorm en daardoor bleef het slechts 10. Selderhuys Jr., Weenink en Selderhuys Sr hebben enige niet te missen kansen om zeep gebracht waardoor Piet Kraak’s heiligdom schoon bleef. By Ajax hebben de 12.500 toeschou wers zich verveeld. 80 van de 90 minu ten was Ajax in de aanval, maar de Amsterdammers konden niet tot scoren komen. Be Quick begon de stryd met negen(!) man in de defensie en twee in de aanval. Een tactiek die voor zelfbe houd misschien uitstekend kan zyn, maar met voetbal niets meer gemeen heeft. Voor rust mocht Ajax negen cor ners nemen tegen Be Quick één, en na de hervatting was het 8 tegen 3. Maar toén had Be Quick de wind mee! Liefst 31 maal gooide Ajax voor de rust in, in de tweede helft 43 maal! Het was ge woon paniek-voetbal in de Be Quick- defensie. Een fraaie save van Perdock voorkwam in de eerste helft een doel punt van Huls en dat was het enige „grote” moment van de wedstrijd. Neen Ajax is geen kampioensploeg, maar Be Quick geen eerste klasser meer. RCH heeft ondanks een grote meer derheid in de eerste en een iets kleinere in de tweede helft van de wedstryd weer niet kunnen winnen. In de stryd tegen Zwolse Boys moest met 11 genoegen worden genomen. Vooral spil Duym heeft zich kranig geweerd in die eerste helft van de strijd, die met 00 werd afge sloten. Typisch was daarom, dat tydens een licht Zwols overwicht Gallis in de 16e minuut kon scoren door een foutje van spil Duym. Hierna bleef RCH iets sterker maar de aanvallen van de Zwol se Boys bleven gevaarlyk. Tot overmaat van ramp keurde de arbiter een prach tige goal van Gallis af. Ieder dacht toen al dat RCH zou winnen, maar in de laatste vier minuten maakte de Vries de stand 11 gelyk. Een score die RCH te weinig en Zwolse Boys te veel gaf. Haarlem kreeg in Ny'megen een bit tere pil te slikken door met 30 van het voor zyn laatste kans vechtend NEC te verliezen. Het spel van Haarlem was te lauw en te fantasieloos om de pittig startende Nymegenaren te verontrusten. Reeds na 18 minuten namen ze de lei ding toen WUlemse hand’g de Haarlem- defensie passeerde en fraai scoorde. Hierna kwam Haarlem fel aan bod doch noch Roozen noch Jacob kon het doel man Jansen lastig maken. Toen in de 44e minuut van de eerste helft Haar lem aarzelde met ingrijpen by een NEC- aanval was het de rappe Bos, die handig scoorde, 2—0. Na de hervatting bleef Haarlem sterker. Men zette echter niet door en toen in de 17e minuut Meyers de score op 3—0 bracht speelde Haar lem verder een verloren wedstrijd. Het Wat wij in ons vorig overzicht als „theo retisch” mogelijk achtten, heeft zich Zater dag te Utrecht voltrokken. Piet Roosen- burg verloor nl. van Bom, terwijl de Frie se kampioen P. Bergsma van W. Roosen- burg won. Zodoende eindigden P. Roosen- burg, P. Bergsma en Bom gelijk, welk drie manschap binnenkort in een dubbel rond tournooi zal hebben uit te maken, wie van hen de landelijke titel deelachtig zal worden. P. Bergsma, die een vorig jaar op duide lijke wijze werd teruggewezen, kan mede dank zij zijn jeugdig enthousiasme, nu de morele krach ópbrengen terug te slaan. was overweldigend. Hoevele malen we gefilmd zyn, is niet te tellen en de bla den waren 's Maandagsochtends vol lof. Op het slotbal werd de grote trophee overhandigd aan het bestuur en ’s Maan- dagochtends half elf vertrokken we weer, nu richting Zwitserland. VZe had den nog vier dagen voor de boeg en die moesten zo goed mogelijk worden be steed. We kwamen eerst weer in Oosten rijk en hebben Sankt Ankton en het Ho tel de Prins gezien waar de Koninklijke familie logeerde, daarna in Zwitserland de eerste avond in Buchs, de tweede avond, met een rustpauze in Zürich, één der schoonste steden van Europa, in Neuhausen waar we sliepen in een zeer oud maar prachtig ingericht kasteel hoog boven de waterval van Schaff hausen. De laatste avond logeerden we in Duitsland. In een romantisch gebouw „Reingoldsruhe” geheten, dicht by het dorp Heidesheim is de afscheidsavond gehouden, waarby tevens 2 verjaarda gen, die van de heren Cats en Fritsma werden gevierd. -Daar werd ook de laatste foto gemaakt en ons een inter view afgenomen door journalisten. De laatste dag brak aan en om acht uur ’s morgens zaten we al in de bus. In Keulen werden de laatste souvenirs ge kocht en via Elten kwamen we in het vaderland terug. In Arnhem wachtte ons een verrassing, we waren nog maar net bezig met af- scheidnemen, er zou immers thuis niet veel meer van komen en we mochten na deze negen onvergetelyke dagen zo niet bij elkaar weg gaan, toen we telefonisch contact kregen, met Burgemeester Ras- terhoff die ons medededeelde dat we of ficieel zouden worden ontvangen. Nadat de voorzitter van de Snitser Skotsploech de heren Cats, de Boer en v. d. Zee had bedankt, die respectievelijk als reisleider, organisator en chauffeur heel veel hadden gedaan voor en tijdens de reis en alle leden een prettig weer zien had toegewenst ging het via Kam pen op naar Sneek. De eerste buiten landse trip van de Snitsers was ten ein de, ze hebben veel gezien, veel genoten maar ookveel geleerd. Ze hebben Sneek en Friesland en Nederland op waardige wijze vertegenwoordigd. Zij zullen deze trip door zes landen nooit vergeten en brengen dank aan Ge meente, Provincie en Rijk die deze kos telijke reis mee financierden. ABE BROUWER. In afdeling B hebben onze stadgenoten de moeliyke uitwedstryd tegen EDO tot een bevredigend resultaat gebracht. Ze keerden met een 11 gelyk spel uit Haarlem terug en dat was maar goed ook want in Hilversum moest Rig tersbleek met 10 de vlag strijken voor ’t Gooi, terwyl in Enschede de club van die naam met 11 gelyk speelde tegen Vitesse. Het is en blijft nog on zeker wie hier uiteindelyk het slachtoffer zal worden. Heerenveen deed knap werk door zyn thuiswgdstryd tegen Blauw-Wit met 41 te winnen, terwyl GVAV l g door een 30 zege op het leidende VSV, dat nu weer een punt achterstaat op DOS. De Utrechters kwamen in het Stadion niet verder dan 11 tegen Go Ahead, terwijl De Volewyckers de niet meer van belang zynde wedstryd tegen AGOW in Amsterdam met 42 won. VSV was in Groningen in het veld sterker maar moest het zonder Pietje van der Kuil stellen. Dit betekende een ware demoralisatie voor de Velsenaren. En daar GVAV de verdediging had ver sterkt met Drewes kreeg Roffel In de goal weinig opwindends te verwerken. Door Van Oosten werd het 10 en toen doelman Van der Windt een verre ko gel van linksback Buist niet goed be oordeelde was bet 20. Ook daarna bleef VSV in het veld sterker, maar doelpunten kwamen er niet. Wel voor GVAV en na de hervatting, toen een combinatie tussen de Grooth en Van Oosten door laatstgenoemde met een goede goal werd afgerond, was VSV ge slagen en met 30 verlieten de Velse naren opnieuw de eerste plaats. Volewyckers was in de eerste helft sterker dan AGOW, maar moest toch genoegen nemen met een 10 achter stand in de 10e minuut. Invaller de Boer scoorde dit doelpunt voor de Apel- doorners. Hanskamp werd wel gemist in de AGOVV-aanval, die nogal eens bui tenspel liep. Door Weening werd het 11. Na de hervatting was de Amster damse ploeg veel sterker. Kick zag kans eer vrije bal te geven op het hoofd van Van Alphen en daardoor de stand op 21 te brengen, maar toch was AGOW nog niet geslagen, want via Kanselaar werd het 22. Doch toen konden de Amsterdammers de Apeldoorners terug dringen en liet Schenkel de AGOVV-goalie tweemaal „vissen". Zo won de Volewyc- kers verdiend met 42, wat zeker niet geflatteerd is. Het was te verwachten dat ’t Gooi al les op alles ging zetten om aan het na derende degradatiespook te ontkomen. En dat gelukte de Hilversummers inder daad, al moest de eigen goal met kunst en vliegwerk worden schoon gehouden. Die Kolman vervanger van Mosterd had wel kaas gegeten van het doelmans- vak. Op meesterlijke wijze keerde hy een paar schoten van Bleyenberg. Dit stimuleerde de ploeg en toen in de twee de helft ondanks een overwicht van Rig tersbleek Poort kon scoren, trok men zich volkomen in de verdediging terug. Wel kreeg Rigtersbleek een prachtige kans op de gelijkmaker, maar Rotsma j zag kans op een meter afstand de goal te missen. aanvoerder verbeterde nog aanmerke lijk, doordat GAVC en Harlingen door onverwachte nederlagen hun kansen op de titel verspeelden. De Grouwsters ver loren op eigen grond met 21 van Oly phia en de Harlingers gingen met de zelfde cijfers in Steenwyk ten onder. De Kooi behield zyn kansje door een 32 zege op WZS, maar de grootste concur rent is KHC, dat Lemmer op eigen veld met 101 verpletterde. Scheen DOG’s positie aan de staart enkele weken ge leden nog hopeloos, na zijn 3—2 zege op Rood Geel is er nog kans dat het de dans ontspringt. De achterstand op Lemmer is nu vier punten en bovendien krijgen de Wolvega’sters hun concurrent nog op visite. Toen Black Boys vlak voor de rust met 30 voor stond en zelfs een goede kans maakte de voorsprong tot 40 te vergroten, zag het er niet florissant uit voor de Bergumers. Maar het tegenpunt, nog vóór de thee gescoord door midvoor v. d. Veen die een fout van Douma re soluut afstrafte, scheen de Boys zo ern stig te hebben gedeprimeerd, dat ze In de tweede helft in een mum van tyd hun voorsprong kwijt raakten en in dat ene fatale kwartier met 35 toch nog aan het kortste eind moesten trekken. Black Boys had eerst het voordeel van de vrij krachtige wind, en daardoor ook al direct een vrij groot overwicht, waar uit Veenstra de Boys al gauw een 10 voorsprong gaf. Uit een corner s.choot Huitinga zo hard in, dat de r.back van Bergum de bal alleen met de hand uit het doel kon slaan. Veenstra benutte de strafschop feilloos, 2—0. De Boys had den pech toen v. d. Werf uit een pass van Huitinga de bal hard tegen de be- nedenpaal schoot en ook Veenstra had geen geluk toen hy handig de achter hoede van Bergum in de luren lag, maar de doelman nog net op het nippertje kon le klas: O.N.S. 2Bolswardia 27. 3e klas C: O.N.S. 3—C.V.V.O. 2 1—1. Junioren A: Workum laO.N.S. 2a 2—1; Workum 2a—O.N.S. la 1—10. Res. 2e klas A: Sneek 4R.E.S. 2 2— 2; L.S.C. 4—W.Z.S. 2 0—6; BI. Boys 3— C A.B. 2 5—1. 3e klas A: Sneek 6Friso 3 4—0; W.Z.S. 3—Sneek 7 4—0. 3e klas B: R.E.S. 4BI. Boys 5 54. Junioren A Hoofdklasse: L.S.C.— Friesland 01. Junioren B afd. N: W.Z.S. 1bSneek 1b 0—1; O.N.S. lb—L.S.C. 1b 0—0. Afd. O: W.Z.S. 2b—Sneek 2b 0—2; R.E.S. 2b—BI. Boys 2b 0—3; C.A.B. 2b O.N.S. 3b 1—3. Daar de Postduivenver. „L’Estafette” we der voor het vliegseizoen staat, lijkt het niet ondienstig hier een en ander van het vlucht- programma te vertellen. Gestart wordt met Deventer als oefenvlucht, er worden dus geen punten voor toegekend. Dan volgt Eist, afstand 125 km., de eerste vlucht om het kampioenschap Vitesse. Voor dit kam pioenschap volgen dan nog de vluchten Venlo en nogmaals Eist en Venlo. Hierna volgt het mid fond kampioenschap over de vluchten Friedberg 368 km., Aschaffenburg 419 km., Wurzburg 466 km- en Neustadt '541 km. Van het station Neustadt zal' een groot concours worden gehouden in samen werking met Afd. F omvattende de pro vincies Groningen en Drente, de zogenaam de Beatrixvlucht. De baten van deze vlucht komen ten goede aan Beatrix-oord te Ap pelscha. De Nederlandsche Bond van Post duivenliefhebbers heeft hiervoor reeds een bedrag van f 500 beschikbaar gesteld voor prijzen. Als alle noordelijke liefhebbers mee doen kan een flink bedrag afgedragen wor den. Hierna volgt het kam; menschap fond omvattende de vluchten Neustadt 514 km., Passau 739 km. en de beurt het kam- Velocitas 18 Asser Boys 17 Achilles Friesland GRC Helpman ’t Was weinig groots wat er Zondag middag op *t Zuidersportpark by W.Z.S. De Kooi vertoond werd. Mede door de dwars over ’t veld staande wind kreeg de wedstryd een rommelig karakter. In plaats van de ballen lang te houden, werden ze meestal lang en door de lucht gespeeld met alle r’slco’s die daaraan zyn verbonden. Vooral de gasten maak ten zich hieraan schuldig. Een legio aan tal uitballen was 't resultaat. By W.Z. moest ’t ditmaal an de vleugels komen; In ’t centrum zat te weinig stootkracht. Voor rust was er weinig krachtsvei- schil en verkeerden de doelen beurte lings in gevaar. De Kooi had 't eerst succes toen haar r.buiten S. ZeldentHuis die zich vrygespeeld had, van dichtby kon inschieten, 0—1. Na dit doelpunt werd ook bij W.Z. de geest vaardig; een uitstekende throughpéss van Ad Goeste- werd op de juiste manier door Joh. Wal- ta afgewerkt, 1—1. En vyf min. later was ’t al weer raak met een best vleu- gelschot van Walta, 21. Een zwak moment in de W.Z.-verdediging men vergat bij een ingooibal de tegenstan ders te dekken gaf midvoor W. Vis ser van de Kooi een kans die hij prompt benutte, 2—2. Na de rust was de Kooi ’t eerst ster ker en poedelen in 't linkerverdedigings- blok werd meteen af gestraft, 23. Daarna was W.Z. byna doorlopend iets in de meerderheid en op een gegeven moment was J. de Ree zelfs heel dicht bij een goal. Maar de bal vloog aan de verkeerde kant van de paal in ’t zijnet Manhaftige pogingen van byna dê ge hele W.Z.-ploeg stuitten op een barrière van Kooi-verdedigers. Aan ’t slot speel den zich nog enkele opwindende toneel tjes af voor de Kooi-veste, maar de stand veranderde niet meer.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2