IK KAPPIE en de vreemde Koleniading P A R IJ S WEER IETS NIEUWS! Uïtvoerïno Passion brassend goed! AGE N I) A Emigratiefilm Canada Burgerlijke Stand Kerknieuws Verrassend goed smaakt Zakennieuws Gewijde Zanguitvoering te Oosthem Nu zeep met seringengeur VIJF DAGEN NAAR r IJ.V.C. verloor de moed Vier doden bij verkeers ongeluk Auto op onbewaakte over weg gekraakt Kievitseieren Dodelijke duik Paus vraagt verbod van atoomwapens Groene Kruis Oppenhuizen Potbiljarten te Ijlst „American Star' is échte Amerikaanse sigarettentabak, bijzonder zacht en geurig. Let op het moderne platte pakje, handig om uit te rollen! Afscheid van de 1 Een heitje voor een karweitje R. K. Gymnastiekver. Vlug en Lenig Koninklijk gezin in Obergurgl o 2 G. die dag van Ingez. Mededeling ,,Ik had ze niet gezien”, legde Carla f" i Ir bvaory zT-it- nolzi'o Feuilleton Snorremans, zo doopte Carla in gedach- koffer aan een minutieus onderzoek te „Ja, ja, dat is allemaal heel aardig”, hij was, knikte hij glimlachend. het HOOFDSTUK X nis op de reis”. »yordt vervolgd. '/Z-/Z/Z Oorspronkelijk feuilleton door Tom Lode wijl'. ongewone hoffelijkheid, „dat ik voorlo pig de jongedame ondervraag? Ze ver staat het Frans niet zo goed......” parfum in, zei ze en ze had zelf ook een fles. Als ik er één meenam, behoefde ze geen invoerrechten te betalen. Natuur- Zaterdagmidd; Lemmerweg 19 maat met een half oog lodderig aan. met een dikke, slaperige stem. U zat tegenover hen en in een hoek van het vertrek zat Frans. In een Bij de Ned. Herv. gemeente te Oost hem c.a. is beroepen Ds. C. van der Leeden te Hazerswoude. OOSTHEM. In de Geref. kerk alhier werd een zanguitvoering gegeven, waar aan medewerkten de Chr. Zangver. Nije Moed, het kinderkoor, de blokfluitclub en als solisten P. Buma, tenor, en A. van Lunen, orgelspel, dirigent de heer J. Venlnga. Ds. van Heesen leidde de bij eenkomst. Na samenzang en gebed las deze eerst een gedicht voor van een sol daat bij het kruis. Met grote aandacht hebben de aanwezigen de geestelijke lie deren, die betrekking hadden op het lij den en sterven van Christus, en welke op gevoelvolle wijze vertolkt werden, be luisterd. De opkomst was goed; ook burgemeester Tjaberings van Wymbrit- seradeel was aanwezig. I 9Z „Volkomen eens”, pareerde Hannes, „en uw soort is mijn soort niet, geluk kig. Dan hebben wjj de ruimte, niet Els?” Ze zaten nu opeens met zijn tweeën in de plots leeg geworden coupé. Maar Els zag bedrukt en met betraande ogen naar buiten. Carla kwam langs lo pen, Frans naast haar, de beide ambte naren achter haar aan. Ze tikte tegen de ruit. Carla keek op en wuifde dap per. Els keek de kleine stoet na tot ze in het stationsgebouw verdween. Toen gilde voor aan de trein de stoom fluit. Een schok voer door de wagen. En langzaam, daverend een stoomkolom naar de hemel stotend, reed de trein naar Holland ’t station van St. Quentin uit. Zonder Carla Mertens. het hoofdbüreau van politie te St. Quen tin zat Carla op een wrakke stoel tegen- zei Carla met maat stond nog een poosje naar hem te oog dat ik niet klaar zal komen!” „Je moet vanmiddag voor kolen zorgen! kijken, maar omdat het geen mooi ge- T A I J r-. a 4. V» 1 -J zs W» Z-J ZX ZXzA zj a IJ.V.C. trok Zaterdagmiddag naar Balk, waar de eerste helft met de wind in de rug gespeeld werd. Beide ploegen waren aanvankelijk even sterk, maar een klein misverstand in de achterhoede van IJ.V.C. was de oorzaak, dat Balk de leiding kon nemen, 10. Uit een vrije trap maakte Nooitgedagt de stand gelijk, maar kort voor de rust doelpunt te Balk opnieuw, zodat met 21 ge draaid werd. Na de hervatting kwam IJ.V.C. opzetten, maar nadat een straf schop gemist was, maakte Balk haar derde doelpunt. De thuisclub kwam daarna geweldig opzetten en daar bij IJ.V.C. de moed er wat uit ging, kon den de gastheren nog driemaal scoren I en daardoor de eindstand op 6—1 bren gen. eerste deel, veel voldoening schonk. L. over zijn maag gevouwen. Hij keek de Maar het halve oog van de meester viel ker repareren en nog sokken stoppen... 'o weer dicht z'n mond zakte wat open en ach, ach, wat heb ik veel te doen .Waddister aan de hand?” vroeg hij hij begon te snurken en te blazen. De wat een ellende! Ik voel aan m'n ekster- „En toen vroeg ze, of ik dit pakje in q_ Ogenblik kwam er een politie- koffer wilde meenemen.* Er zat man binnen met een telegram. De Frans- _c. las het aan)jachtig. „Gevlogen!” zei Stollenga, toen ook hij het telegram gelezen had. „Ja, geloof maar, dat die lui er meer dan één pas poort op na houden. Kijk, juffrouw Mer tens ,die meneer en mevrouw Perland zijn nergens meer te vinden, weet u”. „Maar ik liég toch niet”, barstte Carla uit, „en u hebt ze toch zelf óók gezien?” u het of is het een ander, die ik hebben moet?” „Ik ben het niet”, zei Carla overtuigd Op de rijksweg bij Oegstgeest zijn hedenmorgen bij een botsing tussen twee auto’s vier personen om het leven ge komen. Toen mevrouw A. A. de Haan-Drenth uit Hulzum Maandagavond op weg was naar Leeuwarden sloeg pp de onbe waakte overweg bij Boxum de motor van haar auto af. Juist op dat moment naderde de trein van uit Leeuwarden naar Sneek. Mevrouw de Haan sprong uit de Citroën en liep de rails op. om al zwaaiende de treinbestuurder te waar schuwen. Het was echter al te laat en al remde de bestuurder, de- verlaten auto werd gekraakt. Het duurde ongeveer drie kwartier, voor de in elkaar gedruk te auto onder het voorstel van de trein vandaan was gehaald. De passagiers van de trein schrokken nog al van de aanrijding doch persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De laatste treinen uit Leeuwarden vertrokken een half uur te laaL zen aan het Stenen Hoofd te Amsterdam, heeft Zaterdagmiddag zijn badpak aange trokken om een duik te nemen in het kou de water van het IJ. Na even te hebben rondgezwommen is hij vermoedelijk door de koude bevangen en in de diepte verdwenen. Castella Spécial (32 ct.) met het wonder baarlijk schuim. En nu in aansluiting op de Bloemenzeep met de rozengeur (20 ct.) Castella Seringen- zeep (eveneens 20 ct.)! Is het te verwonderen, dat de Nederlandse vrouw al enthousiast wordt bij het horen van de naam Castella! Dinsdag 20 t.e.m. Donderdag 22 April. Amicitia Theater Sneek. 's Avonds te 8 uur: „Teresa”. Dinsdag 20 April. Ned. Roode Kruis. Vergadering 's avonds 8 uur in Ho tel Hanenburg. Dinsdag 20 April. Ver. v. Vreemdelin genverkeer Sneek en Omstreken. Alg. Ledenvergadering 's avonds 8 uur bovenzaal „Onder da Linden”. Woensdag 21 April. Waterschap de Oos- terhemmen. Ingelanden-vergaderlng voorm. 9 uur in Hotel Hanenburg te Sneek. Donderdag 22 April. R.K. Gymnastiek- ver. „Vlug en Lenig”, Sneek. Jaar lijkse uitvoering ’s avonds 7X1 uur in Amicitia. Donderdag 22 en Vrijdag 28 April. Ten toonstelling monster Haaien op het Martiniplein te Sneek. Geopend van 9 tot 21 uur. Zaterdag 24 April. Meifeest A.J.C. in zaal Hanenburg ’s avonds 8 uur. Zaterdag 24 April. Waterschap 't Mar ian. Ingelanden-vergaderlng voorm. 9 uur in café Piersma te Njjland. Zondag 25 April. ThusneldaGreate Pier. Personele wedstrijden rhyth- mische gymnastiek in Amicitia. Maandag 26 April. Waterschap Oppen huizen c.a. Jaarlijkse Ingelanden vergadering, voorm. 9 uur in zaal de Jager te Uitwellingerga. Donderdag 29 April. N'R.V. 's Avonds 8 uur in zaal Piso de Italië filmavond. Zaterdag 1 Mei. P. v. d. ArbeidSneker Bestuurdersbond. Kinderfeest nam. 2 uur in de grote zaal van Amicitia. lag heeft de heer T. Postma, alhier, zijn geheel verbouw de rijwielzaak onder grote belangstelling ge opend. Er is een grondige verbetering ver kregen. Nadat de heer Postma voor onge veer 28 jaar als rijwielhersteller bij de toen malige bewoonster Wed. J. Dijkstra in dienst was getreden, nam hij in 1928 de zaak over. Sindsdien is deze sterk in bloei toege nomen, zodat uitbreiding noodzakelijk was. Het gehele benedenpand is nu naar het ont werp van de heer Stoffel van der Zee, ge moderniseerd. Waar voorheen de werkplaats en de ’etalagekast waren, is thans een zeer fraaie showroom verrezen. De goed geoutil leerde werkplaats is op de plaats gekomen waar eens een bergplaats en een kamertje waren. Deze werkplaats is zeer economisch ingericht naar eigen ontwerp van de heer Postma ook wat betreft de werk bank met speciale standers voor rijwielrepa- raties, en een nieuw systeem voor lampen- onderzoek. Er is een wandkast waarin di verse rijwielonderdelen in glazen potten zijn gerangschikt, terwijl er ook nog plaats over bleef voor een kantoortje. Een keur collec tie Phoenix en Batavusrijwielen, w.o. zeer mooie sportrijwielen in diverse kleuren treft men er aan, alsmede een practische tassen- stander met een grote verscheidenheid fiets tassen. Het geheel maakt een uitstekende indruk. De verbouwing geschiedde door het timmerbedrijf van de heer J. Hiemstra, de verlichting werd aangelegd door Fa. J. de Groot Boersma, het schilderwerk uitgevoei d dóór het schildersbedrijf van de heer Joh. de Vries, terwijl de stoffering werd ver zorgd door de heer K. Faber, allen alhier. Bij de opening werden tal van bloemstuk ken aangeboden en kwamen velen een kijk je nemen. helpen. Een leven dat wel, door de knus se gezelligheid, deed denken aan het leven van de boer in Holland, als daar niet waren die beelden van de modern ste landbouwmachines ende auto’s waarmee men z’n naaste buren en mede- emlgranten bezoekt en die in r(jen ge parkeerd staan voor de kerken. Zeer vele Nederlandse gezinnen zag men op de film, die het geluk en de wel vaart in het nieuwe Canadese vaderland hebben gevonden. De heer N. J. Krook, die de avond opende en sloot, en er zeker ook voor gezorgd had dat de zaal er zo verzorgd uitzag met veel mooie foto's van de Grote Beer en vlaggetjes op de tafels, was in de zaal aanwezig om alle adspi- rant-emlgranten met zijn grote ervaring raad te geven. Dat er nog steeds veel mensen rond lopen met emigratieplannen, bleek Don derdagavond wel toen zaal Hanenburg volledig bezet was met belangstellenden voor de grote emigratiefilm die onder auspiciën van het passagebureau N. J. Krook vertoond werd. De „filmmensen” gingen emigreren naar Canada en men kon hen, dank zy het grote duidelijke filmbeeld, op de voet volgen van het ogenblik af dat de bus hen thuis kwam afhalen tot het grote moment dat ze „voet aan boord” zetten op de Grote Beer, het fraaie schip dat hen naar Ca nada zou brengen. Daar tussen in lag de zenuwachtige drukte in de reusachti ge hallen van Rotterdam, de controle, het ontsmetten van de schoenzolen, het afscheidals emigrant moet het een verlichting zijn als de boot eindelijk het ruime sop heeft gekozen. Daar gaat de „Grote Beer”, met 900 emigranten aan boord! Geen wonder dat er onder al die mensen wel eens zeezieken z(jn, maar als de ellende geleden is, dan is er de vro lijkheid, het dansen aan dek, de spelle tjes en de spelende kinderen in de goed ingerichte speelkamer. Geestelijke steun geven predikant en pastoor, die ook voor de maatschappelijke problemen van de emigranten veel belangstelling hebben. De aankomst in Quebec imponeert door de prachtige gebouwen, maar de emigranten aan boord zullen wel meer oog hebben voor hun bagage die itge- laden wordt, en de a.s. emigranten in de zaal staren naar al die kleine plaatsjes in Ontario waar Nederlanders zich ves tigden als tabaksfarmers en veeboeren. De film Het duidelijke beelden zien uit het leven van deze emigranten op het wijde Canadese land, ver van de grote moderne steden met het drukke verkeer en de huizen met alle comfort. Hier het leven van de boer, de kleinere hulzen gezellig ingericht en dikwijls vol kinde ren, die vader en moeder al vroeg mee- Welk een waardevolle traditie de jaar lijkse uitvoering van Bachs Matthaus- Passion is, bleek weer eens te meer op Goede Vrijdag in de Martinikerk te Sneek, waar Sneker Cantatekoor, Ora- toriumvereniging Bolsward, R.K. Jon genskoor (dit onder leiding van Flucie .v Bergen) en L.O.F. aangevuld met een vijftal solisten dit werk ten gehore brachten. By zangers noch musici kreeg men ook niet in ’t minst de indruk dat zij dit veelgespeelde meesterwerk moe waren. Integendeel, het viel op, hoe se rieus er gestudeerd was en hoe vol over gave men het geleerde in praktjjk bracht, om daardoor steeds verder door te dringen in de geest en de structuur van Bachs Passiemuziek. En ook van de zijde van het publiek was er stijgende belangstelling, getuige de reeds in voor verkoop uitverkochte kerk en de aan wezigheid van talrijke jongeren. Alleen hierom reeds verdiende de heer Gezinus Schrik, onder wiens leiding de uitvoeringen nu al enige jaren gegeven worden, reeds alle lof. Maar er waren meer redenen, waarom hij op onze waardering aanspraak kon maken. Er was een duidelijk streven merkbaar, zich niet met het bereikte resultaat tevreden te stellen, maar ieder jaar een stapje na der tot het hoogste hier in Sneek be reikbare te komen. Én dit streven had in zoverre resultaat, dat men dit jaar voor wat het eerste deel betreft, het doel nagenoeg bereikte. In technisch opzicht viel er heel weinig aan te merken (eigenlijk alleen de strubbelingen met het tempo in de tenor-aria „Ich will bei meinem Jesu wachen”), terwijl de heer Schrik er steeds in slaagde een bevredi gende verhouding tussen koor en orkest te vinden. Zo kwam, voor zover mogeljjk met een zo grote koorbezetting de structuur van het werk goed tot haar recht. Na de, overigens wel noodzakelijke pauze, scheen het of men min of meer uit de concentratie was geraakt. Er was niet meer die overgave en die onderwor penheid aan het grote geheel als in het begin. En daar in het tweede deel het Evangelieverhaal vaker door heftige turba-koren .aria’s en koralen onderbro ken wordt, was de verleiding voor hét koor groot meer onder de bekoring van eigen massale klank te komen dan voor een juiste weergave wenselijk was. Zo was de aan het Hooglied ontleende tekst „Wo ist denn dein Freund hingegangen” in vergelijking met de altstem, fluiten en hobo veel te zwaar en werden in meerdere koorgedeelten de instrumen tale stemmen teruggedrukt. Men had aan dit euvel ook kunnen ontkomen, door de voorgeschreven scheiding der koren strenger door te voeren. Natuur lijk viel er ook in het tweede deel nog veel te genieten, al was het alweer jam mer, dat enkele fraaie aria’s aan waar schijnlijk wel noodzakelijke coupures ten offer vielen. De solisten Mea Naberman, Diet Kloos, Gerard Honig, Otto Couperus en Berndt Süsskind, waren stuk voor stuk goed, met dien verstande, dat Diet Kloos (alt) en B. Süsskind (bas) na een wat matig en aarzelend begin steeds beter werden, terwijl Mea Naberman (sopraan) na enkele uitstekende aria’s (,;Blute nur" en „Ich wil dir mein Herze schenken") toch wel wat aan glans ver loor en Evangelist Gerard Honig zich in het tweede deel al te veel liet verleiden tot dramatiseren van de tekst. De in strumentale soli waren bij Bé Feldbrugge (viool), Luitzen Nljdam (fluit), Ad Ver kerk en Henk Kuurstra (hobo) in zeer goede handen, terwijl de continuoparttjen door mevr. Kueter, Klaas Kueter en J. W. Boeljenga correct vertolkt werden. Al met al een uitvoering, die, vooral gezien de prachtige resultaten in het meester wel doen, als hy wakker wordt! ik véél din- moet m’n laarzen nog invetten, m'n prentbriefkaarten inplakken, m’n wek- Heden, Dinsdag, was het voor het laatst dat kievitseieren aangevoerd mochten worden. De aanvoer was hier vrij groot; er werden ongeveer 10.000 stuks eieren verhandeld tegen 20 cent per stuk. Er waren slechts enkele eieren van de grutto (skries). Weer komt Castella met iets nieuws voor de Nederlandse vrouwen en meisjes. Iets nieuws! Welk een aangename klank hebben deze woorden voor de vrouw, of het nu iets is voor haar garderobe, voor haar huis houden. of Voor de verzorging van haar uiterlijk. Ze vindt het altijd prettig iets nieuwi te proberen. Daaraan hebben de Castella-fabrieken na tuurlijk gedacht, toen zij na het enorme succes van de Bloemenzeep besloten deze nieuwe Seringenzeep te brengen. Welk een keus in Castella zeep heeft de vrouw nu tot haar beschikking! Welke mogelijkheden voor de verzorging van haar huid! De klassieke Castella Schoonheidszeep met de huidverjongende oliën (2 stuks 50 ct.) Advertentie Een 49-jarige hofmeester-bediende Franse nationaliteit van het Liberiaanse schip „Saxon-Hill”, dat ligplaats had geko- Paus Pius XII heeft in een Paasrede ge vraagd om een internationaal verbod voor het gebruik van alle soorten atoomwapens. Tevens drong hij er bij de heersers der na ties op aan hun kennis op het gebied van de kernenergie uitsluitend voor vredesdoelein den te gebruiken. De paus herinnerde er aan, dat hij reeds in 1943 op de gevaren van een atoomoorlog gewezen had. Van het bal- con van de Sint Pieter gaf de Paus zijn zegen Urbi et Orbi aan 400.000 gelovigen die waren samengestroomd op het Sint Pie tersplein en naburige pleinen. OPPENHUIZEN. In de gehouden jaar vergadering van het Groene Kruis al hier is noodgedwongen besloten de con tributie te verhogen wegens een nadelig saldo. De bestuursleden de heren W. de Boer en L. Zyistra werden herkozen. IJLST. In café Sijbesma alhier had Zater dagavond potbiljarten plaats. Twee partijen werden gespeeld. In de le partij werd de prijs gewonnen door J. Wiersma en in de 2e partij door Th. Fijlstra. - - De maat ging aan het werk en begon Orders!” zei de maat. zicht was, keerde hy zich om, deed de zorgvuldig z(jn laarzen in te vetten. „Ik heb slaap!” zei de meester. „Zie je deur dicht en liep naar zijn eigen hut. niet, dat ik m’n middagdutje aan het „Ik voor kolen zorgen?” dacht hij. „On- japon, en ze „Nu juffrouw Mertens”, zei Stollenga cadeau gegeven. En toen vroeg ze gemoedelijker dan ze hem ooit gekend had, „spuit nu maar eens op. U zegt, kreeg een gespannen uitdrukking. nietwaar, dat u niets wist van die dia- manten in uw koffer. Ze waren er dan toch maar. Zijn ze er in getoverd?” „Nee”, antwoordde Carla ronduit. „Natuurlijk niet’”. „Hoe kwamen ze er dan in, als u ze iyk heb ik het voor haar gedaan, ze was voor mij erg vriendelijk geweest”. „Ikik hèb ze er zelf ingestopt”, ,,’t Klinkt allemaal wel erg onschul- -r --een hoge kleur. „Maar ik dig”, zei Stollenga, „maar wie bewijst over een heer met bros geknipt haar, wist niet dat het diamanten waren”, me, dat u de waarheid spreekt?" Op de Groningerstraatweg te Leeu warden is Vrijdag de 69-jarige heer Boonstra door een tankwagen gegrepen en gedood. De heer Boonstra is vroeger werkzaam ge weest bij de Raad v. Arbeid o.a. te Sneek. zo’n zeifgerolde Amerikaanse sigaret van „American Star” American star® NIEMEIJÉR'S TABAK - TABAK OP Z'N BEST! Adve, .entia I.M SNEEK, van 11 t.e.m. 17 April. Geboorten: Maria Elske d. v. Sake Mlnkes en Jantje van der Veen; Attje Hessellna d. v. Hessel Ztjlstra en Attje de Boer van Hleslum; Gerda Petronella d. v. Pleter Hofmeester en Gerritje van Ernst; Sletske d. v. Ruurd van der Velde en Sleuwke van 't Zet van Wommels; IJbeltje Klaasje d. v. Johannes Poepjes en Marie Albada van Follega; Harmen z. v. Luite Bles en Tjaltje van Houten van Sint Nlcolaasga; Johannes Hleronl- mus z. v. Herman Sjoerd IJdema en Ju liana Margaretha Flapper van Greon- terp; Hendrlkje d. v. Doeke Roodbergen en Intje van der Meulen. Ondertrouwd: Theodorus de Ree, 31 jr. en Martina Hendrika Biemans, 30 jr. Oeds Veenstra, 24 jr. en Geertje Dost. 19 jr. Getrouwd: Douwe Walinga, 25 jr. en Ltjsbeth Rientsma, 22 jr.; Eelke Houkes, 27 jr. en Ltjsbeth van der Wal, 27 jr.; Romke Kluifstra, 33 jr. en Ulrika Mar tha Hornstra, 27 jr. Overleden: Hendrik de Groot, 35 jr., echtgen. van Baukje Grasman van Wor- kum; Maria Johanna Juliana Staarman, 67 jr,, echtgen. van Hendrikus Jacobus Hubertus Adriaans van Roodhuis; Jarig Renema, 67 jr., echtgen. van Fetje de Groot van Scharnegoutum; Hendrik Muurling, 69 jr., echtgen. van Margje Bles; Grietje Koopmans, 84 jr., wed. van Geert de Jong; Wiepkje Timmer, 68 jr., wed. van Hugo Christiaan Samuel Wan ting van ’s-Gravenhage. WYMBRITSERADEEL, van 11 tot en met 17 April. Geboren: Harmen z. v. IJme Ntjboer en Janke Sara Wlerda te Heeg; Luitzen z. v., Bartele Hoekstra en Gerlofke Pier sma te Hommerts; Wietze z. v. Willem Stoker en Antje Klamer te Scharnegou- tum; Reint z. v. Pieter Boschma en Wil- lemtje Hendrikje Gaastra te Woudsend; Eelkje d. v. Douwe Nauta en Antje Ha- ringa te Heeg; Anke d. v. Jentje Beet- sma en Anna Bakker te Goënga. Gehuwd: Roelof Andrae, 24 jr. en Eelkje Bakker, 22 jr., belden te Gauw; Hessel Brattinga, 26 jr. te Mlrns en Bakhuizen en Boukje Nagelhout, 26 jr. te Woudsend. Overleden: geen. Zondagsschool De Zondagsschool „De Zaaier” heeft i Zondag een wel zeer bijzondere samen- i komst gehad. De nestor van het onder- 1 wijzend personeel, de heer C. Doeven- i dans, die enige jaren geleden zijn 50- I jarig jubileum als onderwijzer aan die i Zondagsschool mocht gedenken en bij die gelegenheid door de Koningin begiftigd werd met de zilveren medaille bij de orde van Oranje-Nassau, meende thans, na 54 jaar het lief en leed van dit werk te hebben gesmaakt, het ogenblik gekomen om afscheid van dit levenswerk te moe ten nemen. Daartoe waren dan Zondag de leerlingen en het gehele onderwij zend personeel bijeen gekomen, waar dr K. H. Siccama als voorzitter van de Kerkeraad namens die raad zjjn grote dankbaarheid uitsprak dat de scheiden de zo lange jaren dit schijnbaar eenvou- dige werk heeft willen doen. Namens de N.Z.V. sprak de heer H. v. d. Meer, districtssecretaris, eveneens woorden van dank voor de 54-jarlge trouwe ar beid van deze leerkracht. Ook ds. H. Sondorp, voorzitter van de plaatseiyke I Zondagsschool, bracht hartelijk dank voor al wat de heer Doevendans in deze functie had verricht. De leerlingen Heten zich niet onbetuigd. Zjj hadden met kiel- ne bijdragen een som gelds bijeen weten te brengen, waarvan zij een zgn. Kloos- tertafel hadden gekocht, welke zy thans aan hun oude meester overhandigden. De heer Doevendans bracht daarop har- telljk dank aan allen die hem dit af scheid licht hadden gemaakt. Hy was buitengewoon verrast door het mooie cadeau, dat een waardige plaats in zijn huis zal krygen. Hij dankte de dames en heren voor hun prettige samenwer king, die zo lange jaren heeft mogen bestaan. Boven alles uit is hy God dank baar, Die hem In staat stelde dit werk te kunnen doen. Zaterdagmiddag zyn de padvinders op originele manier gestart met de zo langzamerhand traditionele jaarlykse. actie „een heitje voor een karweitje”. Voorafgegaan door de drumband van „Harmonie” liepen padvindsters en pad vinders door de stad. Op een vrachtwa gen werd yverig „gewerkt”: fiets schoon gemaakt, schoenen gepoetst, matten ge klopt, afgewassen, enz. Voor het stad huis werd even halt gehouden en daar werden de eerste karweitjes verricht, die namens de Burgemeester met de nodige „heitjes” werden beloond. De gehele week na Pasen zullen de padvinders nu by u aan kunnen kloppen om ook voor u de werkjes te doen, die u al zo lang ge daan had willen hebben, om op deze ma nier zelf het geld te verdienen, nodig om hun eigen beweging in stand te houden en ook om Zuid-Beveland weer met'bo men te beplanten! Er worden zegels afgegeven aan de adressen, waar de karweitjes zijn ver richt, welke op de deur geplakt kunnen worden, zodat u dan niet opnieuw lastig gevallen zult worden. Ook kunt u 3102 en 3120 bellen. De padvind(st)ers staan klaar om aan de slag te gaan. Stelt u ze niet te leur? Enwanneer- u een avondje uit wilt gaan, de oudere padvindsters passen op de kinderen! ,Dc R.K. Gymnastiek Ver. Vlug en Lenig geeft op Donderdag 22 April haar jaarlijkse uitvoering in Amicitia onder leiding van A. Goesten. Aanvang 7.30 uur. Na afloop is er bal. De dansmuziek wordt verzorgd door het Ensemble Schuil. Men zie advertentie in dit nummer. Het Koninklijk Gezin heeft de Paaszon dag in Obergurgl doorgebracht. Het heeft die dag een kerkdienst bijgewoond, waarin prof. dr. Redeke uit Kiel voorging. Des avonds was het koninklijk gezin aanwezig bij een concert waar ook Nederlandse, Brit se, Duitse, Zweedse en Oostenrijkse studen ten, die in Obergurgl zijn voor een interna tionale Paasbijeenkomst, tegenwoordig wa ren. ook niet anders. 1 „Vindt u goed”, vroeg Stollenga met daan. Hy had natuuriyk gesnuffeld. Ze zweeg verward. „U wilt mevrouw Perland sparen, uci ficuia incv ziu gueunietwaar?” Stollenga schoot midden in „ik gooiue maar een visje uu. gruii- De commissaris keek Carla argwa- de roos. Verschrikt keek ze op, en zag lachte Stollenga, „en de snoek beet. Al- nend aan, maar galante Fransman die toen dat zyn gezicht bijna vriendelijk leen vraag ik me nu af, of ik 't visje of hy was, knikte hy glimlachend. was. „Hebt u zin, voor mevrouw Per- de snoek beet heb, met andere woorden, Carla was opgelucht. Ze kon haar land de gevangenis in te gaan? Hebt u bent eigen taal spreken. Ze zou niet weten, zo grote verplichtingen aan haar?” hoe ze in haar opgewonden toestand, in „O nee”, weerde Carla haastig af, het Frans uitleg geven moest. Het „maar ze is heel vriendelijk voor me ge- en toen schoot ze nerveus in de lach. Ze beetje Frans dat ze kende, scheen haar weest, ze heeft me geld geleend voor een had het zo gretig gezegd. De barre gans en al verlaten te hebben. japon, en ze heeft me een fles parfum commissaris, die haar aandachtig had gadegesiagf,n> fluisterde Stollenga iets „Ja?” hielp Stollenga. Zjjn gelaat in het oor. De Hollandse rechercheur fluisterde terug. Op dat ogenblik kwam er een politie- chef iets in. er tussen u en mevrouw Perland?” wijzen. Ik zit nu eenmaal met het geval, ,Rien”, verstond Carla. Niets-.ze Hy wist het dus. Carla zuchtte. Ze dat de diamanten in de koffer van hadden niets méér gevonden. Het kon begreep nu ook, in een flits, wat hy op juffrouw Mertens gevonden zijn. Dat -JU J_._. haar kamer en die van Meta had ge- wyst op z’n minst op medeplichtigheid, als ik dat verhaal over mevrouw Per land vqor zoete koek opneem „En u zei zelfbegon Carla. ,Ik gooide maar een visje uit”, glim- ties te maken en schreef allerlei byzon- „Ik had ze niet gezien”, legde Carla „Als ik iets zeggen mag”, zei Frans derheden over uit haar paspoort. Naast uit, „ik kreeg dit pakjetoen vanuit zijn hoek, „ik ken juffrouw „Ah, u kréég het pakje. Van wie, als Mertens persoonlijk heel goed. We ten de Fransman, zat Stollenga. Carla ik vragen mag?’ we waren met elkaar verloofd tot voor Carla aarzelde. Meta Perland was zo kort. Ik kan me niet indenken dat ze aardig en behulpzaam geweest. Zou ze zich met zoiets zou inlaten. Ze zit niet naastgelegen kamer waren haar in moeiiykheden kunnen brengen? in geldnood, ze heeft geen schulden, en enkele douane-ambtenaren bezig Carla’s Was dat sportief? ze staat m(jns inziens te hoog om zich „Ik zie dat u aarzelt het me te zeg- tot smokkel te lenen”. onderwerpen. Even later kwam een der gen, maar u weet het natuuriyk héél mannen binnen en fluisterde de politie- wel”, ging Stollenga voort. „Wat was zei Stollenga, „maar dat zijn geen be- er tussen u en mevrouw Perland?" Hy wist het dus. Carla zuchtte. Ze dat de De maat slofte naar de hut van de doen ben? Ga jij maar voor kolen zor- zin! Dat is myn werk niet! Dat zal de meester, klopte héél hard aan en gen en laat my met rust!” i-- J J- ging naar binnen. „Ik dénk er niet over!” zei de maat. Ik heb trouwens veel te doen De meester zat op z’n stoel, met z’n „Ik heb dinge te doen, benen op de tafel en hy had zijn handen gen weer dicht z’n mond zakte wat open en ach, ach, wat heb ik veel te doen De ontknoping In een rommelige, slordige kamer in er niet zelf ingestopt heeft?” ik hèb ze er zelf ingestopt”, een hoge kleur. een geweldige snor en koolzwarte ogen, voegde ze er snel aan toe. „Dat kan ik niet bewyzen”, zei Carla Naast hem zat een jonge agent, die „Wat dacht u dan, dat het was?” in- hulpeloos, „ik kende die hele mevrouw Carla af en toe bewonderende en mede- formeerde Stollenga, een beetje spot- Perland niet. Ik maakte met haar ken- lydende blikken toewierp, yverig noti- tend. „Badzout, zoals uw vriendin zei?” nis op de reis”.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 3