DeconferentievanGenève Sneeker Zeilclub besprak de plannen voor het nieuwe seizoen Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST De personele wedstrijd Rhythmische Gymnastiek in ere hersteld Feestelijkheden Koninginnedag AGENDA F w 109e Jaargang No. 33 Dinsdag 27 April 1954 De Midex Concert Piet Lustenhower overleden Gedachteniskerk aan de Grebbeberg Jubileum Benoemd Emmabloemcollecte Woningverbetering met Overheidssteun Vliegtuig vermist in Argentinië Ongeval Lijken van vermiste Duitsers gevonden Sabotage aan Belgische straaljagers Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef 2872 Redacteurs L K1EZEBR1NK '-~r= Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORUFHOUTS NIEUWSBLAD Crematorium te Dieren geopend Auto yn ’e sleat to Jutryp Een zeer goede greep van Turnkring Friesland. Collecte Gezinshulp In de winter contactavonden, een feestavond en z.m. een of meer lezingen. Gevonden voorwerpen Wymbritseradeel en Ijlst J de wal ophelle. bij Jaarverslagen. wedstrjjddata alle eerste drie werd Cnossen weer als melkontvanger aangewezen en hij is dat gebleven. HEEG. De Emmabloemcollecte heeft hier opgebracht f 57,07. IJLST. De Emmabloemcollecte heeft alhier f110.opgebracht. De Argentijnse luchtvaartmaatschap pij heeft bekend gemaakt, dat een DC 5 transportvliegtuig met 21 passagiers en een bemanning van vier koppen wordt vermist in het bergachtige gebied van de provincie Larioja, In Noord-Argen tinië. voordelig saldo van 416.93. Hiervan werd 100 afgeschreven op insignes en vlaggen en 100 op de boeien. De eer sten staan nu voor 150, de boeien voor 100 op de balans. De begroting voor 1954 werd vastge steld op 3550. Voor wedstrijdprijzen is hierop 1700 uitgetrokken. Nadat de heren J. Tuil en Tj. Strik- werda waren herkozen als lid van het bestuur en eerstgenoemde verslag had uitgebracht over de algemene vergade ring van de N.N.W.B. werden de vol gende maal worden gewonnen om hem definitief in bezit te krijgen. HEEG. Benoemd tot Postcommandant alhier de heer S. Tichelaar. Mevr. FEENSTRA, Klein zand 38 Mevr. VERSTEEGH, Bolsw.weg 21 Mevr. JELGERSMA, Joh. W. Friso- straat 35 Mevr. SIPKENS, Leeuw.weg 66 Mevr. RINGNALDA, Singel 45. Maandag 26 en Dinsdag 27 April. Ami- citia Theater Sneek. ’s Avonds 8 uur „Zolang jij bij me bent.” Zaterdag 1 Mei. Programma Meifeest P. v. d, A. 'sVoorm. 10 uur bijeen komst Foyer van Amicitia. ’s Middags 2 uur Kinderfeest grote zaal van Amicitia. Vrijdag 30 April. Foyer Amicitia, Sneek. Dancing ’s avonds vanaf 8 uur. Vrijdag 30 April. Middenstands-exposl- tie „Midex”, in grote zaal Hanen burg. Openingsuren 2.306 en 7.30 10 uur. Veertien deelnemende za ken en Modeshow van de firma Eringa. Vrjjdag 30 April. Vereniging „Oranje” Sneek. Ringsteken te paard, ’s v.m. 10.30 uur, Martiniplein. Kuipsteken op electr. lorries, ’s middags 3.30 op het Martiniplein. Mastklimmen 's avonds 7 uur op het Waagplein. Woensdag 28 April. Amicitia Theater, Sneek. ’s Avonds 8 uur: „Het duel bij Silver Creek”. WOUDSEND. Het zoontje van de fam. C. Visser kwam hard jan het ach tererf rennen en botste met de 10-jarige Anne Bijlsma, die net door de Steeg reed op zijn fiets. De kleine Gerard werd omver gereden en brak een been. Na ir> het ziekenhuis te zijn behandeld, kon hij weer mee terug naar huis. Na negen dagen zoeken hebben red dingsploegen Zaterdag in het Dachstein- gebergte in Oostenrijk de lijken van acht der tien Duitse schooljongens tus sen vijftien en zeventien jaar gevonden, die op 15 April op een tocht in de bergen in een zware sneeuwstorm verdwenen. De lijken van de drie leraren, onder wie een vrouw, werden eerder op de dag ge vonden. De Belgische politie heeft twee kor poraals van de basis voor straaljagers te Florennes op beschuldiging van sabo tage gearresteerd. Beiden hebben be kend. Door de schuld van de twee man nen zijn zes straaljagers volkomen ver nield op het moment, dat de motor werd aangezet, dus nog op de grond. Bij deze ongelukken, die vorig jaar zijn gebeurd, is niemand om het leven gekomen. De politie heeft de namen van de mannen niet bekend willen maken. Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrinlc Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) SNEEKER NIEUWSBLAD 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. De dames die de vierde t.e.m. achtste plaats bezetten (V. en K. Harlingen en Quick, Leeuwarden) kregen van de heer Kan (hoofdleider) noe een herinnerinvs- De musicus Piet Lustenhouwer, een van de radiopioniers, wiens muzikale carrière en grote populariteit nauw ver bonden zijn met de K.R.O., waarvan hij nog medewerker was, is Zaterdagmid dag, zestig jaar oud, overleden. In ons nummer van 18 September 1953 werd, naar aanleiding van het in werkingtreden van de „Premieregeling woningverbetering en -splitsing 1953”, o.m. bericht, dat ten behoeve van het vervangen van privaattonnen door clo sets een premie uit ’s rijks kas, ten be drage van 25 beschikbaar kon worden gesteld. Bedoelde regeling Is echter door de minister van wederopbouw en volkshuis vesting gewijzigd. Hierdoor zal het mo gelijk zijn in ruimere mate dan voor heen tot het vervangen van privaatton nen door closets over te gaan. Omtrent nadere bijzonderheden ter zake moge worden verwezen naar de in dit nummer opgenomen publicatie van burgemeester en wethouders van Sneek. Zondag heeft de bliksemloterij van de Katholieke Nationale Bond voor E.H. B.O. bruto 666000 opgebracht, er blijft 5 ton netto over. Van dat bedrag zal een gedachteniskerk aan de Grebbeberg worden gebouwd. De hoofdprijs, goede ren ter waarde van 20000, viel in Loon op Zand. rij de Vries en V.V.V. De turnkring Friesland heeft met he. weder instellen van deze wedstrijd een Donderdag 29 April. Vereniging „Oran je”, Sneek. Gala-avond in Amicitia. Aanvang 8 uur. Opvoering van het Historisch spel „De Rebel”, van Wil lem Hofman, door de Koninklijke Rederijkerskamer „Ten Kate” uit Leeuwarden. Gemeente-concert op 30 April a.s., ’s avonds 8 uur in de nieuwe muziek tent, te geven door de Chr. Muziekver. „Harmonie”, dir. de heer A. Feenstra. Programma Koraal. Wilhelmus. Cavalerie légère. Jubel-Klange mars. Wiener Praterleben. Mars des Héros. Hollands vreugd. Frysk Folksliet. Koraal. Hierna (behoudens goedkeuring van B. en W.) afmars naar de Marktstraat, waar voor het restaurant Onder de Lin den een taptoe door het corps en de drumband zal worden gegeven. HEEG. 5 Mei zal de heer Sj. A. Cnos sen te Hommerts de dag gedenken dat hjj 40 jaar in dienst is geweest bij de Zuivelfabriek Lankhorst te Osingahui- zen. Na eerst één jaar melkrijder en melkontvanger te zijn geweest werd hij Maandag 3 Mei. Partij v- Arbeid. Avondfeest 7.30 uur in grote zaal van Amicitia. Opvoering van het to neelstuk „Circus Knie”. Spreker Evert Vermeer. Zang Morgenrood. Het tweede crematorium van de Ver eniging voor facultatieve lijkverbran ding is Zaterdagmiddag te Dieren op plechtige wijze geopend. Daarbij hield da algemeen voorzitter van de vereni ging, de heer A. H. Wegerif, een rede, waarin hij ernstige critiek uitoefende op de vele belemmeringen, die ten aanzien van de crematie nog in ons land bestaan en die gebaseerd zijn op de begrafenis wet van 1869. Spreker betreurde het dat er geen vertegenwoordigers van het Rijk aanwezig waren. Hij wees erop, dat het doel der vereniging niet in de eerste plaats is crematoria te exploiteren. Zij is noodgedwongen daartoe overgegaan. Weliswaar zou met de afkondiging van een nieuwa begrafeniswet, gewijzigd naar het thans voorliggende ontwerp, erkenning van de crematie door het Rijk worden verkregen. Zou zij in de be staande vorm worden aangenomen, dan zou de nieuwe wet eerder een achter- uitstelling betekenen van de geestelijke vrijheid, omdat enige bepalingen daarin de feitelijke gelijkstelling tussen begra ven en cremeren ontkennen. Doe’t de hear T. Groenveld to Jutryp op syn bromfyts de daem nei syn hüs opdraije soe, murk er to let de fracht- auto op dy’t efter him oan kaem. De chauffeur fan de auto, ien fan de C.B.O. fan Balk, koe ien fan beiden: öf Groen veld oanride öf yn ‘e sleat ride. Hy die it léste, sadwaende rekke de auto, dy’t laden wie mei 3 ton tsiis mei de foarein by de daem del yn 'e sleat De minsken dy’t yn ’e kabine sleten kamen mei de skrik frjj. Nei’t de pelysjes de sitewaesje opnommen hiene, waerd mei in kraen- Dit is zozeer een voorwerp van be zorgdheid, dat Churchill Zondagochtend (hoge uitzondering!) een spoedzitting van de voornaamste leden uit zijn kabi net heeft bijeengeroepen tezamen met de chefs der militaire staven. Men neemt aan, dat er gesproken is over een ver zoek der Fransen om directe hulp. Dat echter, evenals door de Ver. Staten, af gewezen schijnt te zijn. Zelfs voor de hand liggende technische bijzonderheden zijn hedenochtend, dus nog slechts enkele uren voor de aanvang van de conferentie, nog niet getroffen. Zo weet men nog niet, hoe het voorzitter schap zal worden geregeld, waaronder de negentien landen (waaronder ook Nederland) zich om de hoefijzervormige tafel zullen scharen. Minister Dulles, zo verwacht men, :al weigeren een rou- leringssysteem voor het voorzitterschap te aanvaarden, waarbij ook Rood China en Noord-Korea aan de beurt zouden komen. Indien minister Molotof voor stelt, dat de zittingen achtereenvolgens worden gepresideerd door afgevaardig den van Amerika, Rusland, Engeland, Frankrijk en Rood China, zal het Westen daar evenmin mee accoord kunnen gaan, omdat het Rood China niet wenst te ac cepteren als een der „Grote Vijf”. Te Berlijn besloot men, dat er te Genève, op initiatief van de Grote Vier, èen con ferentie over het Verre Oosten zou wor den gehouden, waaraan Rood China zou deelnemen. Rood China zou echter niet tot de uitnodigende partijen behoren en de aanwezigheid van afgevaardigden uit Peking, zo werd te Berlijn uitdrukkelijk gestipuleerd, zou in geen enkel opzicht een diplomatieke erkenning van de com munistische Chinese regering inhouden. Bij zijn aankomst te Genève heeft mi nister Molotof echter opnieuw duidelijk gesproken over de aanste de conferen tie als een „vijfmogendheden-conferen- Advartentlepriji 15 d per nri-fTT. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementspriji 13.- per half Jaar. Franco per port f 3.75 oer half jaar. Giro 50748 ton name van Firma E. J. Drijfhout. Snoek. Donderdag 29 April. Evangelisatie- samenkomst in de Bapt. kerk. Spre kers Ds. Bos van Leeuwarden en Ds. Ph. Lindeman van Sneek. Maandag 26 April. S.Z. en P.C. „Nep- tunus”. Propaganda-avond in Hotel Hanenburg, ’s Avonds 8 uur. Maandag 26 en Dinsdag 27 April. Ex positie van bestelwagens naast ga rage Pheiffer, Leeuwarderweg 4, Sneek. Het vaststellen van de handicap voor de gemengde klasse bezorgt het bestuur altijd veel moeite, maar schenkt toch nimmer volkomen bevrediging. De af metingen en zeilcapaciteiten van de schepen lopen te veel uiteen waarop ook de weersomstandigheden nog grote in vloed uitoefenen. Teneinde zo mogelijk een andere rege ling te kunnen toepassen werd op voor stel van het bestuur een commissie be noemd die tot taak krijgt een andere methode te bestuderen. In deze commis sie werden benoemd de heren J. Pop en F. Ruiter, terwijl het derde lid alsnog door het bestuur zal worden aangewe zen. Bij de rondvraag werden nog diverse zaken besproken. Het wederom houden van een seniorenwedstrijd in de Regen bogen zal doo- het bestuur worden over wogen, evenals het organiseren van een lange afstandstocht waarvoor door en kele leden werd gepleit. Er werd ook aangedrongen op het uitschrijven van een lange afstand-wedstrijd, maar daar voor voelde het bestuur niet. Ook werd dit vanuit de vergadering ernstig ont raden. De routes voor de wedstrijden zullen eveneens nader worden bekeken. De wenselijkheid was nl. bepleit de schepen meer in het meer te houden of een of meer routes om het eiland en zo moge- 'ijk door het Kruiswater te laten lopen, "e wedstrijden worden dan aantrekke- iker voor het publiek, zo werd aange- oerd. Medegedeeld werd verder, dat in ver- Donderdag 29 April. N.R.V. 's Avonds 8 uur in zaal Piso de Italië filmavond. De secretaris de heer J. Tuil gaf een uitvoerig overzicht over het afgelopen jaar en de gehouden wedstrijden. Het ledental bleef vrijwel stabiel en bedroeg op 31 Dec. 688, o.w. 544 stads- en 144 buitenleden. Het verslag van de penningmeester de heer J. Stoffelsma vermeldde aan ontvangsten 3695.16 en aan uitgaven (w.o. aan prijzen ruim 1500) 3278.23. De rekening sloot derhalve met een len reeds druk met de voorbereidingen aan het werk zijn, om ernstig gading te maken naar de wisselprijs. De plaatselij ke muziekcorpsen en het pijpercorps van „Advendo” verlenen aan deze optocht weer hun medewerking. In de namiddag vindt er een grote mars plaats van alle plaatselijke gym nastiekverenigingen. De afmars is om 5.30 uur van de Veemarkt, terwijl de gymnasten kleedgelegenheid vinden bij de café’s Kooistra en Kingma. Voorts is er ’s avonds eerst het tra ditionele mastklimmen, terwijl daarna op het Martiniplein een grote touwtrek- wedstrjjd plaats vindt. Om 8 uur con certeert de muziekvereniging Harmonie. Tot besluit van de feestelijkheden om streeks 10 uur ’s avonds een Taptoe van het grote tamboer- en pijpercorps van Advendo. Donderdagavond voor Koninginnedag organiseert Oranje in Amicitia een jubileum-avond in verband met haar 50- jarig bestaan, waar dan zal worden op gevoerd het historisch spel „De Rebel” van Willem Hofman. Voor dit spel be staat grote belangstelling, en gezien het vele werk dat hiervoor wordt verzet verdient Oranje hiervoor zeker een volle zaal, waaraan wij, gezien de nu reeds grote belangstelling, overigens ook niet twijfelen. Vrijdag 30 April belooft voor Sneek dus wel een bijzonder drukke dag te wor den. Van ’s morgens vroeg af tot ’s avonds laat is er steeds „wat te doen”. Als nu het zonnetje ons zjjn milde stra len maar niet onthoudt, dan zal de feest vreugde zeker groot zijn op deze dubbele feestdag: Koninginnedag en Bevrijdings dag. Reeds vroeg in de morgen wordt door klokgelui en fanfare’s de burgerij kond gedaan van de aanvang der feesten. Vooral nu ook tevens het bevrijdings feest wordt gevierd, zal dit begin zeker een blijde indruk maken. Direct hierop marcheren 3 muziekcorpsen af om een rondgang te maken door de gehele stad, dus ook door de buitenwijken. ’s Morgens 9 uur is er een grote au bade voor het Stadhuis, waarvoor nieuwe liederen zijn ingestudeerd, en ieder die de laatste jaren zulk een aubade heeft meegemaakt, zal ook thans zeker weer aanwezig zijn om deze massale kinder zang aan te horen. Na afloop van de aubade marcheren de kinderen weer naar hun betreffende scholen, aar dan verschillende wedstrij den worden gehouden. Hiervoor zijn fraaie prijsjes beschikbaar gesteld. De Gysbert Japiksschool organiseert de kin derspelen op het Black Boys-terrein, de Looxamschool op Steenklipplein en Looxmastraat, de Sperkhemschool in het Zuidersportpark, de Jan van Nassau- school en de Eben Haëzerschool op de Veemarkt, de Montessorischool in de Willemstraat, en de andere scholen voor zover bekend op eigen schoolterrein. ’s Morgens vindt op het Martiniplein plaats een grote Ringstekerij te paard, waarvoor ongetwijfeld grote belangstel ling zal zijn. Hiervoor zijn reeds een flink aantal aanmeldingen binnenge komen. In voorbereiding zijn ’s morgens nog diverse kleuteroptochten, terwijl om 12 uur ons mooie carillon zjjn klanken weer over de stad zal laten horen. Zoals gebruikelijk is er van ’s middags 1.30 uur af en verder de gehele dag weer Cineac in Amicitia, met ’s middags en ’s avonds een apart programma. Vorige jaren was dit steeds een groot succes, en de speciale programma’s en de lage entrée zullen nu ook zeker weer veel bezoekers trekken. Voor de kleuters is er op het Waag plein weer een prachtige poppenkastvoor stelling. Het kuipsteken met confetti op elec- trische lorries is iet3 geheel nieuws en zal zeker veel belangstellenden trekken. Dit wordt ’s middags op het Martiniplein gehouden. Vooraf is er echter eerst een grote optocht van alle schoolkinderen, waaraan 14 scholen zullen deelnemen. De opstelling van deze optocht vindt plaats om 1.30 op de Veemarkt, waarna om 2 uur de start volgt. Iedere school verzorgt een speciale hoofdgroep, terwijl de overige leerlingen de entourage om deze hoofdgroep vormen, allen natuurlijk zo veel mogelijk met vlaggen of andere feestelijke versiering. Voor de mooiste hoofdgroep wordt een wisselprijs beschikbaar gesteld, en ver der nog een le, 2e en 3e prijs. Ons kwam reeds ter ore, dat sommige scho- De belangstelling van vele leden uit de Turnkring Friesland van het K.N. G.V. concentreerde zich Zondag op onze stad, waar ter herdenking van het 25- jarig jubileum van de heer C. Kan als leider van T.G.P. de in eer herstelde personele wedstrijd rhythmische gymnastiek weer voor het eerst na vele jaren werd gehouden. 19 turnsters uit Knjjpe, Harlingen, Leeuwarden en Sneek verschenen hier na op het toneel van Amicitia, waar de oefeningen werden uitgevoerd. Het pro gramma (knotsoefening en rhythmische oefening) werd onder leiding van de heer J. Blom uit Harlingen zeer vlot afgewerkt en bovendien was de kwaliteit van het vertoonde zodanig, dat het publiek (en vooral de kenners) van het begin tot het einde geboeid toekeek. Door het aantal behaalde punten steeds tijdens de wedstrijd bekend te maken, werd er trouwens ook voor gezorgd dat er een prettige wedstrjjdsfeer in de zaal heerste. De jury, bestaande uit mej. Verhoeff, Arnhem (Bondsbestuurslid K.N.G.V.), mevr, van Toorn, Witmarsum en de da mes Ringelberg, Den Haag en de Willi gen, Schiedam, had de moeilijke taak het gebodene op waarde te schatten. Daar bij werd o.a. gelet op de lichamelijke ge schooldheid, de keuze van de begeleiden de muziek, de harmonie tussen muziek en beweging, de beleving der bewegin gen en de hierin uitgeleefde fantasie. Verschillende dames slaagden er in (al of niet met hulp van him vereni- gingsleidster of -leider) hun -optreden tot een buitengewoon gracieus en aesthe- tisch zeer verantwoord geheel te maken. Vooral de oefeningen van de kampioene, mej. Bakker uit Leeuwarden, en de rhythmische oefening van onze stadge note mej. Hoekstra waren juweeltjes van rhythmische gymnastiek. De jury gaf hier zelfs een 9 voor. De einduitslag voor de luidde: 1. Mej. M. Bakker, Quick, Leeuwar den (oud-T.G.P.-lid) 35.5 36.5 72 pnt.; 2. Mej. W. de Haan, Quick, Leeu warden, 33.7 34.7 68.4 pnt.; 3. Mej. M. Hoekstra, T.G.P. Sneek, 31.1 -f- 36 67.1 pnt. De andere deelnemende Sneker dames, mevr. Vlaskamp en mej. Weissenbach van T.G.P., plaatsten zich resp. nr. 9 en 12. Na afloop van de wedstrijd kon kring- voorzitter J. de Jong uit Leeuwarden terugzien op een welgeslaagde dag. Bo vendien ging hij niet voorbij aan het ju bileum van de heer Kan Sr„ die hii na- Voor het winterseizoen zal het be stuur trachten naast de contactavonden een of meer lezingen, eventueel met film, te organiseren, terwijl op Woens dag 3 November in Amicitia een feest avond voor de leden en hun dames wordt gehouden. Commissie voor de gemengde klasse. Donderdag a.s. 29 April zal weer de jaarlijkse collecte gehouden worden door de Ver. Gezinshulp. Deze collecte zouden wij gaarne bij u aanbevelen. Door de Ver. Gezinshulp wordt, dit voor degenen die het nog niet weten, hulp verleent bij ziekte van de huisvrouw. Dat het werk van deze ver. gewaardeerd wordt, blijkt uit het mooie aantal leden dat zij bezit. Hierdoor is het mogelijk dat er 5 gediplomeerde gezinsverzorgsters voor de ver. werkzaam zijn. Dit aantal zou den wij echter graag met 2 vermeerderd zien, om tijdig aan alle aanvragen bij ziekte te kunnen voldoen. Financieel is de ver. niet in staat dit te doen. Er moe ten dus nog meer leden komen. Nieuw ingekomen gezinnen van Sneek en de genen die nog geen lid van bovenge noemde vereniging mochten zijn, geeft u alsnog als lid op. U kunt dit doen aan de dames die, bij u komen collecteren en de onderstaande adressen: Voorzitter J. de Jong feliciteert de winnaressen. V.l.n.r.: mej. M. Bakker, mej. M. Hoekstra en mej. W. de Haan. Zoals U uit de advertentie elders in dit nummer kunt lezen, organiseert een veertiental zaken a.s. Vrjjdag 30 April in de grote zaal van Hotel Hanenburg een tentoonstelling, die meer de bedoe ling heeft het publiek iets te tonen en te demonstreren, dat het normaal niet ziet. Aan deze expositie is een Modeshow ver bonden, welke verzorgd wordt door de Firma Eringa, Aangezien op deze dag, Koninginnedag, practisch iedereen vrjj is, wordt op veel bezoek gerekend. De openingstijden zjjn van half drie tot zes, en van half acht tot tien uur. De toegang is gratis met verplichte con sumptie a 0.25. Dameshoed, terug te bekomen bjj Au- ke Prins te Hommerts 164; 2 sleutels, bjj G. de Vries te Jutrijp no. 23. vastgesteld: Donderdag 27 Mei (Hemelvaarts dag) Openingswedstrijd voor alle klassen voor het Paviljoen. Zaterdag 10 en Zondag 11 Juli: Zo merwedstrijd. Zaterd .gmiddag voor de Schouwen, Pampusklasse en Pluisjes, Zondag morgen en Zondagmiddag voor de overige klassen (twee wedstrijden). Zaterdag 31 Juli (in comb, met de K.Z.V. „Sneek”) wedstrijden voor de verkiezing van de Zelikoningin 1955. 141516 Augustus Sneek-week (eerste helft). Zaterdag 18 September: sluitings- wedstrijd voor het Paviljoen. Voor de Zomerwedstrijd op Zondag 11 Juli heeft mevr. wed. S. HofstraHen driks een zilveren Brandewijnskom be schikbaar gesteld als wisselprijs in de Regenboogklasse. Deze prijs moet drie- Donderdagavond hield de S.Z.O. haar algemene ledenvergadering in „Onder de Li!ndi voor de eerste maal onder leiding van de heer H. S. Groenhout, die nog enige gevoelvolle woorden wijdde aan zjjn overleden voorganger, de heer G. S. Hoistra, en aan wjjlen burgemeester Reitsma, waarna hij de heer S. J. Olij gelukwenste met zijn benoeming tot erelid van de N.N.W.B. en tevens de be noeming van J. Tuil tot secretaris van die Bond en S. Kuipers tot Jij vau de Zellraad van de N.N.W.B. memoreerde. Verder betreurde hjj het aftreden om gezondheidsredenen van de heer E v. d. lwrnemelktapper aangesteld. In 1928 Zee als bode van de Club, tot wiens opvolger de heer IJ. Schunnk benoemd is. Tot besluit dankte hjj de commissie voor de clubavonden (de Ii.h. J. Spoelstra, J. Waring en J. Tuil) voor het vele werk daarvoor verricht. GENèVE, 26 April. In het paleis van de voormalige Volkenbond te Ge nève wordt vanmiddag om 3 uur de grote conferentie over de problemei Korea en Indochina geopend. De afgevaardigden van de negentien landen, die er aan deelnemen, maken zich zeer weinig illusies over de mogeljjke resultaten van deze bijeenkomst en men leeft in een atmosfeer van spanning en crisis. Men meent immers aan de vooravond te staan van de val van de Franse vesting Dien Bien Phoe in Indochina en een militaire nederlaag daar zou de onderhandelings positie der communistische landen ter conferentie aanzienlijk versterken. tie”, dus men kan geen werkelijk serieus begin verwachten, voordat men het over Rood China’s status zal zijn eens ge worden. Vanochtend zou een der Weste lijken (Dulles, Eden of Bidault) een be spreking met Molotof hebben om te trachten deze kwestie te regelen. Als Rusland bij het rouleringssysteem ook een vertegenwoordiger van China tot voorzitter zou willen zien aangewe zen, zal het Westen waarschijnlijk voor stellen voor de duur der conferentie welke op 3 maanden wordt geschat een neutrale voorzitter aan te wjjzen. W' .4 medaille, resp. aangeboden door het Ge meentebestuur van Sneek, de directie van Amicitia, Restaurant Piso, drukke- mens het Kringbestuur feliciteerde en verrijkte met een aanwinst voor zijn vakbibliotheek. de toekomst zou bljjken dat de publieke belangstelling op het peil komt van de verrichte prestaties. jacht op 22 Mei te Grouw de inhuldiging van de Zeilkoningin niet op die dag, maar later zal worden gehouden. heid van de Dodenherdenking, in dt Grote Kerk door het Sneker Can- tatekoor. 's Avonds 8 uur.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1