iedetetfi op R.C.H. zo goed als verloren Velocitas hees de kampio ensvl ag Na de rust moest Sneek voor het technisch sterkere D.O.S. de vlag strijken Voor de rust had L.S.C. de beste papieren tegen Frisia Uitvoering R.K. Gymnastiekver. „Vlug en Lenig 70) kruit Sneek’s positie wordt weer precair Houtigehage degradeert Daarna IJ.V.C.I-V.V.I.I 2-1 De ronde van Nederland IJ.V.C. II - D.W.P. II 3-1 Buiten land in Zret kort Voetbalprogramma voor Zondag Verzwakt W.Z.S. gedeci deerd door Bergum verslagen K.H.C. verschoot z’n vóór de rust naar de 3e klas waren de bordjes verhangen J s c v"^tulgplaa^‘ v Uw winkelier heeft t - '^toigfyptn f3(J cfj ,T WEDSTRIJDPROGRAMMA 2 MEI ontkomen belangrijk Friesland 2. De FRIESE VOETBALBOND Kolman - voor- 4 WEDSTRIJDPROGRAMMA 30 APRIL 4 7 5 9 6 9 4 3 3 4 2 6 6 9 7 9 43— 17 53—25 46—22 44— 24 34^27 38—28 36—33 32—27 25—34 32—35 21—45 28—61 1846 16—42 32 31 29 29 26 23 20 20 19 19 17 16 11 10 22 22 22 22 22 22 20 21 21 22 21 21 22 22 13 14 10 9 8 7 kopte l.half Visser de bal rakelings over, waarmee Sneek wel heel fortuinlijk door 't oog van de naald kroop, maar het was slechts uitstel van executie want in de 10e minuut kopte midvoor Lammers o.i. in buitenspelpositie in, 01. Na dat kort hierop doelman Brinksma een harde schuiver van dezelfde speler on- schadeltjk had gemaakt, voerde l.binnen Krommert in de 12e minuut de stand tot 02 op, en nog geen drie minuten later joeg Lammers het leer voor de derde maal in de Sneker touwen, 03. Spil Stuut trok daarna mee ten aanval, maar de gasten speelden ook verdedigend een zeer goede wedstrijd. Daardoor was het voor Sneek vechten tegen de bierkaai. Al hoe men ook bleef attaqueren, het verdiende tegenpunt kwam niet. Bijna gelukte het r.binnen van der Linden de score te verhogen, maar de snel rea gerende r.half Ydema wist de bal, toen Brinksma die aan de doelpunten geen schuld had reeds geslagen was, nog uit de doelmond te werken. Verder dan enige hoekschoppen bracht Sneek het niet, maar in de laatste phase van de strijd gelukte het Lammers nog de eind stand op 04 te brengen. IJLST. Bij de aanvang bleek al spoe dig dat beide ploegen in sterkte gelijk waren. Het spel ging gelyk op en geen van beiden had succes, totdat ongeveer 5 minuten voor de rust IJ. Nooitgedagt met een mooie kopbal uit een corner IJVC de leiding bezorgde. Ruststand 1-0. Na de pauze hetzelfde spelbeeld, maar door een snelle doorbraak wisten de gas ten al spoedig de gelijkmaker te scoren. Ongeveer 20 minuten voor het einde kreeg S. de Vries de bal op de vleugel vrij en doelpuntte voor IJVC, 21, waar mee het einde kwam. N.E.C.Zwolse Leeuwarden In 1952 emigreerden 14.000 Nederlan ders naar Australië. In 1953 liep dit aantal terug tot 8000, doch dit jaar ver wacht men, dat ongeveer 12 a 13.000 Nederlanders naar Australië zullen kun nen emigreren. In de loop van dit jaar zal dan de 50,000ste emigrant uit Neder land vertrekken. Velocitas Achilles de B-dames voor 't voetlicht verschenen met een vrije oefening. Beide genoten veel bijval. Ook werden er door de da mes enige standen gedemonstreerd. Het gezamenlijk werken van de Adsp.dames Dames A en B aan de brug viel evenals het dansje van eerstgenoemden bijzon der in de smaak. De B-dames vervolg den met een goed uitgevoerde vrije oe fening. „Lest Best” kan gezegd worden van ’t slotnummer dat onder het motto: „Een pasje zus, een pasje zo” door de A-dames werd uitgevoerd. In haar keu rige witte jurkjes gaf dit onder kleurige belichting een sprookjesachtig effect. In zijn slotwoord bracht de heer Poiesz dank aan allen die hadden medegewerkt tot het welslagen van deze avond, ’t programma was in een zeer vlot tempo afgewerkt. Aan de leider de heer Goes- ten bood spr. als attentie een sigaretten», stander aan, terwijl mevr. T. Visser Frankena en mej. B.de Backker ieder een luxe lampje in ontvangst mochten nemen als blijk van waardering voor het vele werk dat ze als leidsters van de kleuterklas enz. hadden gedaan. Een afzonderlijk woord van dank kreeg de heer C. Silvius die geheel belangloos als pianist de oefeningen had begeleid. Na afloop was er nog gelegenheid voor een dansje, waarbij het Ensemble Schuil de muziek verzorgde. 20 28 20 26 21 26 20 25 21 25 19 23 Leeuw. Zwaluwen tuimelt naar beneden. 9 9 8 6 7 7 5 2 0 2 1 1 5 2 1 1 20 19 17 17 16 15 11 4 1 16 15 18 15 17 14 17 14 17 13 9 7 Steenwijk Rood Geel BI. Boys W.Z.S. Lemmer D.O.G. Velocitas 2 Be Quick 2 Alcides 2 H’veen 2 Achilles 2 35—24 26—13 35—10 20—17 31—30 25—19 86—32 16—37 12—43 64—32 42—20 48—39 50—51 38— 38 29—31 27—37 39— 37 47— 47 48— 57 27— 33 28— 44 32—38 27—42 le klas A: HaarlemD.W.S.; Leeu wardenN.E.C.OosterparkersElink- wjjk. le klas B: A.G.O.V.V.—Rigtersbleek; SneekVitesse. 4e klas Zaterdagmiddag-comp. Heeg—O.N.S.; D.W.P.—Workum; DelfstrahuizenL. Zwaluwen; BI. Wit ’34—M.J.V. Heden is de zesde Ronde van Neder land begonnen. Te Groningen ditmaal omdat het Deense koninklijke bezoek aan de hoofdstad de ronde haar traditio nele startplaats heeft onthouden. Er nemen 8 ploegen deel. De eerste dag wordt naar Almelo gereden, afstand 205 km. Uitslagen Friese Voetbalbond. 3e klas: ONS 3—HJSC 2 5—1. Res. 2e klas A: LSC 4Friso 2 11, Lemmer 3Sneek 5 33, WZS 2Bh Boys 3 02. 3e klas A: Sneek 6WZS 3 00, BI. Boys 4Friso 3 12, Sneek 7RES 3 1—2. Junioren (Hoofdklasse): LSCDrach ten 12, ZwaagwesteindeSneek 31. le klas A: WZS la—CAB la 20—0. 2e klas A: WZS 2aSneek 2a 31. Junio ren B. Afd. N: Sneek 1bCAB 1b 1—0, WZS 1b—BI. Boys lb 2—2, RES lb— LSC lb 0—1. Afd. O: WZS 2b—BI. Boys 2b 0—8, Sneek 2b—LSC 2b 5—2, CAB 2b—ONS 2b 33, ONS 3bSneek 3b 32. 31 30 25 25 24 23 20 20 20 18 17 17 17 15 G.V.A.V. 2 Emmen 2 Sneek 2 De Noordel. 2e klas A bracht gisteren voetbalvreugd en voetballeed. De sup porters van Velocitas liepen met blijde gezichten rond vanwege het kampioen schap van de groenwltten, terwijl die van Houtigehage mistroostig gestemd waren, omdat hun club door de 31 nederlaag tegen Friesland naar de 3e klas gedegradeerd was. De Groningers kwamen in het bezit van de titel, door dat ze met 20 van Helpman wonnen en Asser Boys met de oneven goal van Achilles verloor. 40 werd vergroot. Sneek had Sluis weer voor Deden op de linksbinnenplaats opgesteld. Hij weer de zich hier ijverig, maar zijn plaatsen was slordig. Bosma leed in nog erger mate aan dezelfde kwaal, terwijl Stuut en Ydema niet zo’n betrouwbare indruk maakten als gewoonlijk. De withemden speelden overigens in dezelfde opstelling als de laatste weken. DOS kwam com pleet en had een zeer grote schare sup porters meegenomen. Het bleek al heel gauw, dat de schuin over het veld staan de vrij harde wind afbreuk deed aan het spel. Sneek kreeg direct enige goede schietkansen, maar midvoor Witteveen slaagde er niet in hiervan te profiteren. Aan de andere kant echter miste ook zijn collega Lammers een unieke kans. Sneek hield het spel over ’t geheel ge nomen te kort; de meeste ballen werden binnendoor gespeeld en daar doelman Coster en de backs Van Basten en Kraai in goede conditie waren, kregen onze stadgenoten weinig kans op succes. De kanaries lieten tal van aardige combi naties zien, maar verder dan de back- linie kwamen ze meestal niet. Enige we derzijdse corners leverden evenmin re sultaat op en zó verstreek de eerste helft met wisselende kansen. Kort voor rust zette Sneek nog een serie pittige aan vallen op, maar de schoten van Hofstra en Bouma werden op de rand van het doel door de DOS-keeper onschadelijk gemaakt. Met blanco stand werd gerust. Na de hervatting kreeg DOS de wind mee, maar toch kwam de eerste gevaar lijk aanval van de voet van Witteveen. De bal ging echter buiten bereik van Coster juist voorlangs. DOS begon van dit ogenblik af uit een ander vaatje te tappen. De ene aanval na de andere golfde op het Sneker doel af en elk ogenblik kon een doelpunt worden ver wacht. Bij een kopbal van de Sneek-spil ontstond het eerste gevaar, doch doel man Brinksma kon de bal nog juist over de lat stompen. Uit deze hoekschop, die door de r.bulten goed werd genomen, D.W.P. betoonde zich In de eerste helft veel sterker, doch de verdediging van de thuisclub was op haar plaats en hield stand. De rust kwam met 00. Na de thee had IJVC de zon achter en DWP kreeg het nu zwaarder te verduren. Al spoedig wist Talsma IJVC de leiding te bezorgen. Vlak daarop een aanval van DWP en de gelijkmaker werd ge scoord. Toen doelpuntte IJVC weer door Bouma, 21. Uit een straf? minuten voor het einde ki derde doelpunt. 21 14 22 12 21 12 21 10 22 10 22 21 22 21 22 22 22 21 22 De ditmaal in rode shirts gestoken Bergumers namen het spel direct in han den en de W.Z.-verdediging kreeg ’t meteen zwaar te verduren. Voorlopig kon ze de aanvallen wel de baas blijven. Maar de noodzakelijke tegenaanvallen om zich van deze druk te bevrijden ble ven te veel tot enkele individuele pogin gen beperkt. Als ploeg was de thuisclub superieur, maar toch duurde het bijna nog een half uur voor l.binnen A. Bak ker, profiterende van een misverstandje in de W.Z.-verdediging, de score kon openen, 10. Bij de gasten raakte de verdediging toen even ontredderd en bin nen vijf minuten was de stand al 30, wederom door Bakker en midvoor S. v. d. Veen. Na de rust was bij W.Z. keeper O. Faber vervangen door Jac. Altenburg. Met de wind schuin tegen kwamen onze stadgenoten meer en beter in de aanval als in de eerste helft, maar toch boekte de thuisclub we<er ’t eerste succes door toedoen van r.buiten J. Monsma, die de te ver uit z’n doel gekomen keeper Al tenburg met een boogbal passeerde, 40. L.buiten J. Walta van W.Z. kreeg hier na vlak achter elkaar drie prachtige kansen. Bij de eerste faalde hij, maar de laatste werd met een hard schot en een uitstekende onhoudbare goal bekroond, 41. Tegen ’t einde verflauwde de strijd enigszins. Bergum vond ’t blijkbaar welle tjes en ook W.Z.S. geloofde *t wel. En kele seconden voor tijd echter maakte de thuisclub de nederlaag voor de gasten nog iets zwaarder doordat midvoor v.d. i Veen met een hard schot voor de vijfde |fhaal doel trof. 7 8 5 10 7 7 6 4 3 1 5 5 10 5 11 8 10 5 13 8 13 5 2 5 7 8 9 5 10 8 9 6 5 6 5 5 19 19 17 18 19 17 18 13 18 11 19 4 2 3 4 3 5 5 7 0 11 1 12 O.N.S. Heeg BI. Wit ’34 M.J.V. D.W.P. L. Zwaluwen Workum Delfstrah. Q.V.C. 14 21 16 20 16 18 O’parkers 2 16 18 L’warden 2 17 16 20 20 Ti 16 T» 14 1”. 11 18 18 fout van de LSC-verdediging op enkele meters afstand vrij voor het LSC-doel kwam mochten de gasten van geluk spreken dat de bal meters naast ging. Ondanks beter veldspel van LSC en hun sterk overwicht bleef de stand tot de rust dubbelblank. Na de rust waren de bordjes verhan gen. Frisia werd nu iets sterker en haar spel kwam ook tot grotere hoogte. De LSC-verdediging kon zich slechts met moeite handhaven. Eenmaal redde Velds, die na de rust G. Haga verving, keurig Helpman Frisia L.S.C. F.V.C. Nicator H’tigehage Het door vier invallers verzwakte Black Boys moest in de Noorderhoek tegen het sterkere K.H.C. en in de eerste helft ook nog tegen de vrjj krachtige wind optornen. De gasten waren in deze periode veel sterker en behaalden voor de rust een 40 voorsprong. Daarna waren de Boys, gesteund door de wind, veel meer in de aanval, maar hun voor hoede verstond de kust van goal-maken niet. Achter bleef het verder echter dicht, zodat de ruststand tevens de eind stand werd. Verrassende uitslagen waren er nu niet bepaald In afdeling A of men zou de 40 zege van DWS op NEC als zodanig moeten beschouwen. Ajax stelde danig teleur door in Haarlem met 20 te verliezen van Haarlem, wat DWS zeer ten goede kwam. Vrtfdag speelt deze club tegen Haarlem en Zondag tegen Ajax. Wint ze ook deze wedstrijden, dan kunnen de Amsterdammers aan de lei ding komen, want Haarlem zal het niet gemakkelijk hebben a.s. Zondag in Leeuwarden tegen Leeuwarden. RCH trof het minder en is practisch verloren voor de eerste klasse. Elinkwjjck wón Zondag in Utrecht met 31 van de Heemstedenaren, waardoor de gastheren zich veilig stelden maar de gasten steeds dieper in de put geraakten. Be Quick behaalde namelijk een kostbaar geljjk spel tegen Leeuwarden en staat nu zes punten voor op RCH en vijf op Oosterparkers, dat met 22 gelijk speelde tegen het bezoekende Stormvogels. Door de 00 uitslag bij Enschedese BoysWagenlngen zijn de Twentenaren nu ook veilig. Alleen Zwolse Boys kan nog door Oosterparker.i worden benaderd, want de Zwollenaren verloren maar liefst met 51 van Heracles. In Amicitia gaf bovengenoemde ver eniging Donderdagavond haar jaarlijkse uitvoering, waaraan de uiterste zorg was besteed, want het uit ruim 20 num mers bestaande programma bood een grote verscheidenheid. Er waren brug- oefeningen, vrije- en knotsoefeningen, oefeningen op de smalle lat, dansjes enz. Na de opmars en de vaandelgroet richtte de voorzitter, de heer J. Poiesz, het woord tot de ongeveer 300 aanwezi gen, meest ouders, die de verrichtingen van hun kroost kwamen gadeslaan. Spr. heette in 't bijzonder welkom de afge vaardigden van de zusterverenigingen uit Sneek en omgeving en hoopte dat men van een prettige avond zou genie ten. Het eerste gedeelte van de avond werd hoofdzakelijk in beslag genomen door de jongsten. De leider, de heer A. Goesten, die in de voetbalwedstrijd W.Z.S.De Kooi een geblesseerde knie had opgelopen, werd geassisteerd door mej. B. de Backker. De kleuters demon streerden wat ze hadden geleerd, ze deden dat heel aardig en hun werk werd met een gul applaus beloond. De kleine meisjes gaven kranig werk te zien aan de brug. De grotere jongens gaven een vrije oefening ten beste, terwijl de klein ste meisjes vervolgden met een oefening op de smalle lat. En al werd het ene nummer correcter uitgevoerd dan het andere, allen deden him uiterste best. Ter afwisseling volgde er een nummer van de 2e groep meisjes een dansje: De Tinnen Soldaatjes, terwijl de kleinste meisjes een rondedans uitvoerden. Bij de vrije oefening van de grote jongens en dito meisjes overtroffen de meisjes de jongens nogal. Het paardspringen van de grote meisjes verdiende evenals ’t bokspringen van de jongens alle waar dering, allen weerden zich dapper. In de pauze werd er een verloting gehou den om zeer fraaie prijzen. Het tweede gedeelte van de avond werd ingezet met een keurig nummer van de A-dames aan de ringen, terwijl door de Frisia-l.binnen een goede sco ringskans te ontnemen. Ongeveer 25 mi nuten na de rust kwam tenslotte het enige doelpunt in de wedstrijd, toen na een corner op het LSC-doel een scrim mage ontstond, waaruit m.voor Knoops de bal over de lijn werkte. Hofstra en Steenbeek wisselden hierna van plaats en even later dachten wij laatstgenoem de te zien scoren, maar hij schoot in moeilijke positie tegen de uitlopende Bijkerk aan. Het laatste kwartier viel er weinig meer te genieten. Het spel van de gasten werd steeds meer onsamen hangend en de thuisclub bracht er niet veel meer van terecht. Het einde kwam dus met een 10 zege van de gastheren, bij wie spil Santema en r.half Koopmans zeer goed waren, terwijl bij LSC voor de rust l.half J. Haga en na de rust invaller r.half Velds een goede wedstrijd speelden. 4 6 7 6 6 6 5 9 2 10 6 10 7 9 5 10 7 10 5 12 Voor de rust waren onze stadgenoten met de vrjj sterke wind in de rug be duidend sterker. Aanval op aanval golf de op het Frisia-doel af doch de voor hoede van de blues had haar dag niet. Hofstra, die ditmaal als m.voor was op gesteld, voelde zich blijkbaar weinig thuis op deze voor hem vreemde plaats en r.buiten G. Haga faalde volkomen. Het gevaar tnoest nu hoofdzakeljjk van links komen, doch het duo Dijkstra Hartkamp ontnrjpette felle tegenstand van r.back Bakker en stopper Stante- ma. Ondanks de veldmeerderheid van LSC kreeg de Frlsia-doelman voor de rust dan ook weinig gevaarlijk werk. Het was wel tragisch voor de hard werkende Sneek-defensie dat in de twee de helft in ongeveer tien minuten tijds de 00 ruststand veranderde in een 30 achterstand. Verdiend was dat geenszins voor D.O.S., want de weer met een dubbele spil spelende Sneek- ploeg had tot aan die periode zelfs de mooiste kansen gehad om te scoren. Maar Witteveen bracht een fraaie kans om zeep en Hofstra vond bij zijn goede pogingen doelman Koster op zijn post. In de tweede helft kreeg Witteveen op nieuw een kans maar zijn schot al thans de bal huppelde net naast de goal. Daarna kwam D.O.S. los en werd het spoedig 30 voor de bezoekers en in de laatste minuten zelfs 40. Rita Hayworth is bij de kinder- rechtbank aangeklaagd door het ge nootschap ter voorkoming van kinder mishandeling van Westchester (Ver. Staten). In de aanklacht wordt gezegd, dat Rita haar twee kinderen, de acht jarige Rebecca Welles en de drie-jarige Yasmin Khan verwaarloost. Rita Hay worth verblijft met haar derde echt genoot in Florida en haar kinderen zijn ondergebracht in White Plains. K.H.C. had dus voor rust de vrij harde wind mee, maar het eerste kwartier gaf Black Boys goed partij. Het spel golfde heen en weer, maar allengs veroverde K.H.C. het middenveld en kwam daar door meer in de aanval. Toch duurde het nog vrij lang voordat de r.buiten via de handen van keeper Nauta met een kop bal scoorde, 01. Nog geen minuut later was het al 02 toen de l.binnen een voorzet van rechts met een goed schot bekroonde. Even daarna kreeg KHC een strafschop toegewezen wegens te hard aanvallen, maar Nauta keerde het slappe schot. KHC bleef in de aanval en tien min. voor de rust maakte de midvoor er met een goede kopbal uit een voorzet van rechts 03 van. En al weer door een penalty, maar nu benutte de l.buiten hem, werd de stand 04. Hier mee kwam de rust. Na de rust had Bl. Boys de wind mee en was nu wel meer in de aanval, maar mede door slecht plaatsen niet bij mach te te scoren. Wel had KHC geluk toen een achterspeler buiten het bereik van de keeper tegen de paal terugspeelde. Van der Laan schoot nog eens tegen de paal, maar verder kwamen de Boys niet en toen het eindsignaal kwam had KHC een verdiende 40 overwinning behaald. nog K.H.C., dat Black Boys op eigen terrein met 40 versloeg. Wel hebben Olyphia, Harlingen en G.A.V.C. door hun 21, 30 en 31 zege op resp. Steenwijk, Lemmer en Rood Geel nog een kansje, maar dat is theoretisch. Opvallend is het herstel van D.O.G. Door de uitslagen van gisteren is de mo gelijkheid voor de Wolvegaasters om aan degradatie te vergroot Bergum K.H.C. Harlingen Olyphia de Kooi G.A.V.C. Bjj de wedstrijd HaarlemAjax heb ben de 17.000 toeschouwers weer eens ’n behoorlijke partij voetbal kunnen zien. Wel waren de Amsterdamse aanvallers niet in hun allerbeste vorm, maar toch was het spel van beide ploegen een klas se beter dan het gemiddelde voetbal wat we de laatste weken voorgeschoteld kre gen. Met rust was de stand dubbel blank. Dit dankten de Amsterdammers hoofd- zakeljjk aan het uitstekende spel van hun linksback Hans Boskamp. Na de hervatting was het duidelijk, dat de veel beweeglijker Haarlemse voorhoede suc ces zou hebben tegen de ook niet in top vorm spelende Ajax-defensie. In de 26e minuut scoorde Doets voor de roodbroe- ken, 10. Drie minuten later was het opnieuw raak door Jacob, die de falen de doelman Pieters Graafland passeerde. De anders zo uitstekende Ajax-doelman ging in beide gevallen niet geheel vrij uit. Zo won Haarlem verdiend. Be Quick legde het, evenals verleden week in Amsterdam tegen Ajax, op nieuw aan op een gelijk spel. Maar de Groningers lieten zich een vrij zekere zege ontglippen toen zij in de laatste mi nuut van de wedstrijd het hoofd verlo ren. Toch zag het er in het begin niet naar uit dat Be Quick tegen de Leeuwar- den-ploeg vóór zou komen. Rozema bleef de gehele wedstrijd achter en daar door moest men het voor met ten hoog ste vier man doen, doch meestal met slechts twee. Het was daarom niet te verwonderen dat Hoekema de snelle vleugelman der Leeuwarders in de 21e minuut scoorde. De gehele Be Quick- ploeg trok daarna ten aanval en nog voor de rust maakte Oldenstam de stand gelijk, 11. Na de hervatting kwam Be Quick sterk in de aanval en reeds na negen minuten scoorde Oldenstam voor de tweede maal, 21. Wel antwoordde Leeuwarden met een krachtig tegen offensief, maar alles wat Be Quick was kwam in de verdediging en hield stand totdat in de allerlaatste minuut Van der Ley uit een scrimmage opnieuw de ge lijkmaker scoorde, welke eindstand ie der kon bevredigen. Met rust was het nog 00 bij DWS NEC. Dat vonden de vele Amsterdamse supporters maar wat goed, want hun ploeg kreeg daarna de sterke wind mee en de NEC-defensie had zich in die eerste helft nu niet bepaald betrouwbaar ge toond. En in de tweede helft kwamen de doelpunten dan ook niettegenstaande het uitstekende spel van NEC’s spil Cuy- ten. Door Vonhof werd het 10, na een prachtige combinatie tussen Klein-Pit- ters-Koevoets. Even later scoorde Klein zelf maar de goal werd geannuleerd we gens off-side. Het was echter raak door KU die een voorzet van Klein afrondde, 20. En toen doelman Jansen uit zjjn doel kwam om een tweede bal uit het veld te trappen joeg Kil de „echte” bal in de goal. Een vreemd doelpunt, dat niet toegekend had mogen worden, 30. Hierdoor gaf het verslagen NEC de moed op en kon Koevoets de eindstand nog op 40 brengen. Haarlem Ajax DWS NEC Stormvogels Wageningen Leeuwarden Ensch. Boys Elinkwjjk Heracles Zwolse Boys Be Quick Oosterparkers RCH Blauw-Wit heeft in het Olympisch Stadion z’n laatste kans op het kampi oenschap definitief verspeeld. De zwart witte Enschedeërs zwoegden van begin tot einde, maar van goed voetbal was geen sprake. Wel waren de Amsterdam mers sterker en meer in de aanval, maar doelman Peeters en back Groen ver richtten wonderen in de Twentse defen sie. Doelman Eype in het Amsterdamse doel was ook uitstekend, maar In de 34e minuut tastte hij toch volkomen mis bij een schuiver van Jansen die van 30 meter afstand keihard inschoot 01. Het antwoord van Blauw-Wit was goed maar niet afdoende. De prachtige com binatie tussen Tolmeyer en Dahrs ein digde in een mooie kopbal van laatst genoemde die echter door Groen op de lijn werd weggewerkt, nadat Peeters was geslagen. In de 42e minuut zette Albers een penalty om in een doelpunt, welke strafschop nogal afkeuring vond in de ogen van het Blauw-Wit publiek. Na de hervatting bleef de Amsterdamse ploeg knoeien en kwam men niet tot scoren. V.S.V. had veel en veel minder moeite met de Hilversummers dan de 20 uit slag kan doen vermoeden. Toch hadden de Gooimensen bijna ’n voorsprong geno men, toen hun eerste aanval de beste doel man Van der Windt in grote moeilijkhe den bracht. Die wist de bal echter, zij het ten koste van een corner, weg te werken. De kopbal van Poort werd daarna door doelman Van der Windt schitterend gestopt. Krams in de Gool- defensie speelde schitterend maar kon toch niet verhinderen dat van der Kuil de bal achter de op dat moment falende Kolman bracht. 10. V.S.V. bleef fel aanvallen en weinig later gaf Verzwij- veren met een uitstekende kopbal Kol man opnieuw het nakijken 20. Toen geloofden de Velsenaren het wel en ging men het kalmer aandoen. Ook na de rust kréég V.S.V. nog scoringskansen, maar kundig werk van kwam erger. D. O.S V.S.V. Bl.-Wit Volew. Go Ahead E. D.O. Vitesse A.G.O.V.V. Rigtersbl. Heerenveen G.V.A.V. Sneek Enschede ’t Gooi Bergum stevent op het kampioenschap af. Heel wat clubs hebben in dit seizoen als koploper gefungeerd van de 3e klas, maar het ziet er naar uit dat Bergum de titel in de wacht gaat slepen. De wit hemden wonnen tenminste met de over tuigende cijfers 51 van W.Z.S. De Kooi werd door een 50 nederlaag te gen D.O.G. uitgeschakeld en de enige serieuze concurrent is feitelijk nu alleen G.V.A.V. op de troon. Het belangrijke duel in de res. le klas G.V.A.V. 2Emmen 2, eindigde in een 10 overwinning voor de thuisclub, die hierdoor de top van deze afdeling «je- reikte. Waarschijnlijk zullen de Gronin gers er ook wel blijven. Onderaan kwam geen wijziging. Achilles 2 verloor in Groningen met 31 van Velocitas 2 en Alcides 2 ging in dezelfde stad met 3—0 ten onder tegen Oosterparkers stand is nu: Bekercompetitie Zaterdag- middagcompe title. Oranje Nassau heeft weinig genoegen gehad van haar inschrijving voor deze bekerserie. In de eerste wedstrijd uit tegen Droge’-am kregen de Oranje mannen een 10 nederlaag te slikken. Ih de Zaterdagmiddag-competitie be leefde Leeuw. Zwaluwen weinig plezier van zjjn uitreis naar Rotsterhaule. D.W.P. won met 31. Blauw Wit deed een flinke stap in de goede richting (één van de vier promotieplaatsen) do^r met 21 in Delfstrahuizen te winnen, maar ook M.J.V. behield zijn aanspraken door een 32 zege op Workum. 13 13 13 14 14 13 13 13 13 Wie gaan er nu uit in afdeling B Wij weten het nog steeds niet. Want wie had nu gedacht dat Enschede in Amsterdam van BlauwWit zou winnen en dan nog wel met 20? Dat was een grote ver rassing. 't Gooi verloor zoals te verwach ten was van V.S.V. in Velsen en staat nu moederziel alleen onderaan met twee punten achterstand op Sneek, Enschede en G.V.A.V. Onze stadgenoten verloren met 40 van het stevig spelend D.O.S. en daarom is de wedstrijd van as.. Vrij dag tegen Vitesse voor de withemden van het grootste belang. Vitesse is in middels veilig door de 10 achterstand tegen het Amsterdamse Volewjjckers om te zetten in een 31 zege. In De venter verloor G.V.A.V. van Go Ahead met 20. Een knappe prestatie van de Geelroden. De van niet meer van belang Zijnde wedstrijd tussen A.G.O.V.V. en E.D.O. eindigde in 22. Heerenveen is ook nog lang niet veilig, want de 30 nederlaag in Enschede tegen Bljjenberg en zijn mannen was nu niet bepaald denderend. 19 31 19 24 Asser Boys 18 22 21 21 Zw.w.einde 19 21 G.R.C. 18 20 Verder zegevierde Frisia met het kleinst mogelijke verschil (10) over L.S.C. en deze uitslag was ook het re sultaat bij NicatorZwaagwesteinde, zij het dan dat hier de bezoekers met de buit gingen strijken. F.V.C. en G.R.C. konden in hun treffen in Huizum geen enkele maal scoren. Intussen waren de weinige Frisia- aanvallen niet -"an gevaar ontbloot en toen hun l.binnen door een dekkings- In de eerste helft van de wedstrijd SneekD.O.S. leek het er helemaal niet op, dat de leiders met flink verschil zouden winnen. Sneek, met de niet ge ringe steun van de vrij straffe wind in de rug, gaf de toen onzeker spelende gasten uitstekend partij, maar na de goal wisseling waren Ydema en zijn mannen niet meer tegen de Utrechtenaren, die technisch sterker speelden doch wier spel toch ook geen grote hoogte bereikte, opgewassen. Met behulp van de Snekers zelf, die enkele kostbare fouten maakten, verwierven de gasten in korte tijd een beslissende 30 voorsprong, welke even voor tijd nog tot le klas A: O.N.S. 2Hielpen; Wouds- end—V.V.I.; IJ.V.C.—C.V.V.O.; Njjland 3e Idas’ B: Oudega (W.)—Q.V.C. 2; Oudega (W.) 2Oeverzwaluwen 2. 3e klas C: C.V.V.O. 2—O.N.S. 3; H.J. S.C. 2—V.V.I. 2. Junioren A: O.N.S. 2aOeverzwalu wen la. Afd. B: Bolswardia 2bOudega (W.) lb. Res. 2e klas A: Sneek 4W.Z.S. 2; L.S.C. 4Lemmer 3; BI. Boys 3 R.E.S. 2. 3e klas A: W.Z.S. 3BI. Boys 4; R.EJS. 3Sneek 7; C A.B 3Sneek 6. 3e klas B; R.E.S. 4—W.Z.S. 4. Junioren Hoofdafd.: L.S.C.Frisia; SneekHeerenveen. 2e klas A: Sneek 2aBlauwhuis la. Junioren B: Afd. N: L.S.C. lb—W. Z.S. lb. Afd. O: O.N.S. 2bL.S.C. 2b; Sneek 2b—O.N.S. 3b; Sneek 3b—R.E.S. 2b; C.A.E. 2b-W-Z1S. 2b. le klas A: WageningenR.C.H. HeraclesElinkwjjk Boys; AjaxD.W.S.; Haarlem; StormvogelsBe Quick; Ens. BoysOosterparkers. le klas B: G.V.A.V.'t Gooi; Heeren veenV.S.V.; EnschedeRlgtersbleek; De VolewjjckersBlauw Wit; E.D.O. Vitesse; D.O.S.A.G.O.V.V.; Go Ahead Sneek. 2e klas A: L.S.C.F.V.C.; Helpman Frisia; AchillesVelocitas; Zwaag westeindeAsser Boys; Houtigehage Nicator; G.R.C.Friesland. 3e klas A: W.Z.S.—BI. Boys; D.O.G. Bergum; G.A.V.C.De Kooi; Steen- wjjkRood Geel; LemmerOlyphia; K.H.C.Harlingen. Res. le klas: Sneek 2Oosterpar kers 2. Res. 2e klas A: L.S.C. 2Zwaagwest einde 2; Sneek 3BI. Boys 2. Res. 3e klas A: L.S.C. 3Steenwjjk 2. Kampioenscandidaat Bergum, met nog twee wedstrijden te spelen en drie pun ten voorsprong op nummer twee, vrij zeker van de titel, slaagde er door een verrassend en vlot spel in het bezoeken de W.Z.S. gedecideerd met 51 te ver slaan. Na deze nieuwe nederlaag en de onverwachte eindspurt van D.C.G. lijkt het er op, dat onze wlt-zwarte stadge noten nog enige moeilijke weke.» voor de boeg hebben. Ter verontschuldiging van deze zware nederlaag dient echter te worden vermeld, dat W.Z. met enkele invallers speelde, o.a. voor Ad Goesten die in de vorige wedstrijd geblesseerd werd. In de res. 2e klas verloor Sneek 3 zijn uit-wedstrijd tegen lijstaanvoerder Zwaagwesteinde 2 met 53 en in de res. 3e klas keerde L.S.C. 3 met een ne derlaag terug uit Grouw. De G.A.V.C. reserves bleven met 20 baas over onze stadgenoten.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 6