Predikbeurten Belangrijk doch zwaar week end voor sommige clubs NED. STAATSLOTERIJ Feestviering Koninginnedag Nationale feestdag. Uitbreiding Huishoudschool Gymnastiekuitvoering Nijland Zware of lichte dagen? Elke reden is een goede reden! "WITTE Dodenherdenking 1954 Schaakclub Sneek-Onda Nieuws Sneeker Damclub 523e Vrachtauto te water De „Tempo” Karavaan was weer in Sneek LaNt. van zenuwen T Zondagdienst Dokter, Apotheek en Zusters 1—2 Mei 1954. VAN DER PLAATS BOLSWARD Bioscoopnieuws Fraai succes voor Nije Moed Speeltuinver. „De Bloem- wijk” koos drie nieuwe bestuursleden Bridge Gevondenvoorwerpen Wymbritseradeel en Ijlst w» w Martinikerk Sneek. Het traditionele Kerkconcert op de Ingez. Mededeling. A dvertentie Advertentie LM. ZONDAG 2 MEI 1954. (te Advertentie X.M. Ds. N. 8 uur P. Advertentie L M- voorm. 9 uur Ds. F. H. Vervolg pag. 1 Na de pauze met tractatles werden nog enige toespraken gehouden. Een voorbeeld. M(jnh»rdt*« Zenuwtabletteo helpen U er overheen. 8164 30.000; 1816 ƒ5000; 7432 2000; 3455, 20449 ƒ1500; 2615, 8043, 10469, 15306, 18525 1000, Eigen geld. 5015, 5227, 5235, 5242, 5245, 5255, 10078, 10085, 10113, 15348, 20754, 20757, 20776, 20779, 21369, 21372, Trekking 2de klasse Hoge prijzen en uitgelote nrs. van te Sneek verkochte loten. GEREF. KERK. Oudega (W.): voorm. 9 en nam. 1.30 uur Ds. v. d. Plaat. (H. A. en Dankz.) 27.52 26.61 25.53 25.45 24.86 23.83 23.50 22.2* 28.26 26.18 25.79 25.39 24.37 24.13 23.40 22.15 Maandag op Dinsdag ongeveer half drie is een vrachtauto, bestuurd door de 23-jarlge chauffeur H. Meijer in het ka» naai te Dedemsvaart gereden. Naast de bestuurder was gezeten de 41-jarige ar» beider E. LIest. Beiden kwamen om het leven. Voorbijgangers hebben het onge» luk pas enkele uren later gemerkt. Toen met behulp van een kraanwagen de auto werd gelicht, slaagde men er in, de bei» de lichamen te bergen. Kamploenwstrijd in Heeg. In de Zaterdagmiddagcompetitie zyn aller ogen gericht op het kampioensduel HeegONS. De winnaar van deze tita nenstrijd gaat waarschijnlijk met de titel strijken. Vooral als de Snekers winnen kan de ereplaats hun moeilijk meer ont gaan. Het resultaat is echter moeilijk te voorspellen, want evenals in Sneek toen het 00 bleef zal ook nu het krachtsverschil wel miniem zijn. Dat het een spannend voetbalgevecht zal wor den, is welhaast zeker. Daar vier clubs uit deze afdeling naar de nieuw te vor men derde klas promoveren, zijn ook de andere wedstrijden zeer belangwekkend. Het zijn DWPWorkum, Delfstrahuizen L. Zwaluwen en Blauw WitMJV. 0—1 DOOPSGEZ. GEMEENTE. Voorm. 10 uur Ds. M. v. d. Meulen. (Lentedienst West-Hill). Extra collec te voor de West-Hill. Vanaf Zaterdagmiddag 4 uur: Dokter R. Ubbens, Stationsstraat 27, Telef. 2555 (b.g.g. no. 3000). Apotheek Vanaf Zaterdagavond 6 uur: K. G. Postma, Oosterdrjk 65. Wijkverpleging Zuster R. Posma, W. de Zwflger- straat 88. Kraam verpleging Zuster IJ. Kramer, Stationsstr. 14 BIJ BRAND Voor brandmelding steeds op nr. 3000. Gem. 28.31 27.79 26.99 26.35 26.21 23.03 20.66 20.30 'r 1—0 0—1 1—0 0—1 0—1 Uw gevoelige keel. Uw kriebelhoeir vormen een uitstekende reden om KING te kiezen. Ook Uw buurman kiest KING, zij het om een geheel andere reden: bij zijn zware taak is immers de opwek kende, verkwikkende werking van KING onontbeerlijk Een derde kiest KING om de bijzonder fijne smaak en... met recht! Er zijn talloze goede redenen, waarom de mens steeds weer naar de natuur zuivere KING grijpt. Daaruit blijkt hoe veelzijdig en hoe heilzaam de werking is van KING-pepermunt. waaraan de Natuur haar opwekkende en verkwikkende eigenschappen heeft geschonken. Een product van de grote jongens, die blikbaar geen gemakkelijke klas vormen. In de pauze (met gebruikelijke verloting) gaf de E.H.B.O. van Nijland e.o, een demon stratie van haar kunnen. Het eerste nummer na de pauze was zeer mooi. De poppendans had (gegeven de stilte in de zaal, welke anders af en toe nogal eens te wensen overliet) aller belangstelling. Een prachtig, origineel nummer, waar aan veel zorg was besteed. Hoewel de herenploeg, die hierna een brugoefening liet zien, niet groot is te noemen, wer den sterke staaltjes te zien gegeven, vooral ook door de leider, de heer Berg- stra. De vrije oefening adsp. heren viel goed in de smaak, zoals ook de „Fryske Grienmank”, die prachtmomenten te zien gaf. De touw-ring-oefening werd door de dames netjes uitgevoerd en de daarop volgende vrije oefeningen voor adsp. dames en dames slaagden allebei de naar wens, terwijl laatstgenoemden ook aan de brug goed werk leverden. De dames-sen. lieten ons vervolgens zien, dat zij hun knotsoefening goed on der de knie hadden, evenals het zestal dames, dat hierna een knotsoefening de monstreerde. In beide gevallen een keur- ploeg. Aan het einde van de avond dankte de heer A. T. Rypkema de lei der de heer N. Bergstra van IJlst voor hetgeen hij ook het afgelopen jaar voor de gymn. vereniging heeft gedaan en bood hem een enveloppe met inhoud aan. Ook de leidster der jongere klas sen, mej. G. H. Gerbrandij oogstte woor den van dank voor hetgeen zij gedaan heeft voor de vereniging. Haar werd een stoffelijk blijk van waardering aange boden. De voorz. van „O.T.LB.”, die hierna nog aan het woord kwam, bracht de heer Rypkema en echtgenote dank voor het feit, dat zij tijdens de verbouw van het gebouw hun schuur gratis be schikbaar hadden gesteld voor de les uren van de oudere klassen en bood hun een cadeautje aan, waarna de avond werd gesloten. De heer J. Thalen te Akkrum, voor- zitteer van de Federatie v. Landb.huis- houdscholen in Friesland noemde de Sne- ker school het voorbeeld van een goede levenskrachtige school, zoals zij die zich wensen en verheugde er zich over dat hier de vorm is gevonden zoals de Fede ratie zich als ideaal had gesteld. Het Nijverheidsonderwijs heeft een vrij moeilijke start gehad, maar speciaal na de oorlog is er een snelle ommekeer ge komen. Deze school is daarvan het juiste voorbeeld, al wilde spr. niet beweren dat dit het eindpunt Is. In Friesland gaan van de 100 meisjes die de lagere school verlaten nog maar 30 naar een land- bouwhulshoudschool. Dit percentage is vrij laag. Daarom wensen wjj dat dit onderwijs nog een snellere ontwikkeling zal meemaken en binnenkort weer uit breiding van deze school nodig zal zjjn, aldus spr., die verder de hoop uitsprak dat hier, om met vader Cats te spreken, nog vele meisjes tot „goede hantsame w(jven” zullen worden opgeleid. Mr E. R. Zweep sprak Een aantal eerste klasse clubs heeft het dit week-end niet gemakkeljjk. Bin nen een tijdsbestek van drie dagen moeten zjj twee wedstrijden spelen. Op zich zelf is dit niet zo erg, maar het bezwaarlijke is dat het in de meeste gevallen op de tweede dag tegen een tegenstander gaat, die op Koninginnedag niet heeft gespeeld en dus fris aantreedt. Omdat er In de slotphase van de competitie voor de meeste clubs heel wat op het spel staat, is dit o.l. niet zuiver. Voor belde dagen staan zeer belang rijke wedstrijden op het programma. HaarlemDWS, AjaxDWS en Leeu- warden-Haarlem zullen waarschijnlijk de nodige opheldering brengen in de titel strijd van afd. A, waarbij de Amster dammers het al heel moeilijk krijgen. Om kanshebber te blijven moeten zij bei de wedstrijden winnen, wat naar het on gelooflijke zweemt. Zwaar is ook de op gave voor Oosterparkers. Vrijdag komt deze club op eigen veld tegeover Elink- wijk en voor Zondag staat de uit-wed- strijd tegen Ensch. Boys op de rol. Als er twee punten uitkomen gaat het best, maar ook dat zal de Groningers wel niet kunnen redden. Verder kan ook het dun ne draadje dat RCH nog met de eerste klas verbindt breken, indien de Haar lemmers in Wageningen verliezen en Be Quick bij Stormvogels een gelijk spel boekt. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Koudum: voorm. 9.30 uur Lezen Ooste 59)nam. 2 uur Ds. Benschop (Doopsgez. kerk). Naar wjj vernemen zal de Chn. Muziek- ver. „Harmonie” des avonds concerteren avond van 4 Mei door het Sneker Can- °P Martini plein (dus niet in de mu ziektent op het Bolwerk, de taptoe ver valt en wordt 5 Mei gehouden), waar tevens de grote touwtrek-wedstrijden plaats vinden. Verschillende bedrijven hebben hiervoor met een ploeg inge schreven. Er is een deskundige scheids rechter benoemd, terwijl de wedstrijden jjr’ voor de microfoon worden verslagen. Voor de ringstekerij te paard is een grote deelname, en ook deze wedstrijden beloven interessant te worden. Voor de grote optocht wordt druk ge werkt, een boekhandelaar vertelde, dat er in geen jaren zo veel versieringsmate riaal is verkocht. Naast de groepsprij- zen voor de scholen zijn ook nog een aantal persoonlijke prijzen beschikbaar gesteld. Gezien het uitgebreide programma be looft het een mooie dag te worden en Sneek zal zeker in een feestelijke stem ming zijn, vooral nu tevens ook de be vrijdingsdag wordt gevierd. In de Cineac draaien prachtige filmp jes, en vooral het hoofdnummer, het bezoek deze week van het Deense Ko ningspaar aan ons land, Is zeer actueel. Competltieultslagen. Hoofdklasse: L. WijnjaJ. de Korte 2—0, H. de Boer—K. Krot 2—0, H. Krot -G. Doevendans 20. Eerste klasse: P. JorritsmaP. Wen sink 02, R. WagenaarC. Spijker 20, J. de GrootD. Boot 02, Koopman—J. de Wal 2—0. Tweede klasse: Y. KroesHultema 11, P. de JongMelchior 2—0, Mel chiorP. de Jong 20. NED. HERV. KERK SNEEK. Voorm. 10 uur Ds. H. Sondorp. H. Doop. Nam. 5 uur Ds. C. G. Wiegers. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Amicitia: voorm. 10 uur Ds. R. Boon stra van Franeker. naailokalen, gescheiden door een har- monicadeur, zodat er ook één groot ont- vanglokaal van kan worden gemaakt zoals nu reeds het geval was, de kanto ren voor de directrice en de administra teur, alsmede een garderobe voor de leerkrachten, een flink aantal kasten, bergruimten en toiletten. De bovenverdieping bevat eveneens twee naailokalen, een was- en strijklokaal, een droogkamer, een kamer voor de leer krachten, twee logeerkamers, een ruime hall met garderobes, douchecellen, toilet ten en kasten voor materiaal en andere benodigdheden. In de grote melder die onder het ge hele nieuwe gedeelte doorloopt is de centr. verwarmingslnstallatie opgesteld, terwijl hier tevens de kolensilo’s zijn aan gebracht. De voormalige verwarmings- kelder onder de oude vleugel wordt thans als provisiekelder gebruikt. Voorts zijn in de tuin nog twee nieuwe over dekte fietsenbergplaatsen en een schuur tje voor de tuinman gebouwd. Alles maakt een zeer moderne, hygi ënische en welverzorgde indruk en strekt de architect en zijn medewerkers tot eer. Wij noemden reeds enkele namen maar delen verder nog mede, dat het linoleum in het oude gedeelte (dat ook opnieuw geverfd en waar nodig opgeknapt is) werd aangelegd door ,,’t Interieur” In samenwerking met de fa. Dikland (die ook de stoffering verzorgde), de fa. Brenninkmetfer en de heer IJ. Aukema. De fraaie coloriet-tegelvloeren in de nieuwe vleugel zijn aangebracht door de heer C. Wester. Vele aannemers en leveranciers had den bloemen gezonden, evenals het Ge meentebestuur en tal van verenigingen en corporaties, terwijl er ook schrifte lijke en telegrafische gelukwensen waren binnengekomen, o.a. van de Inspectrice voor het Nijverheidsonderwijs die ver hinderd was persoonlijk aanwezig te zijn. namens de Huishoudschool en directrice te Harlin gen; mevr. HeeringaElslnga voor de Bond v. Oud-Leerllngen en als bestuurs lid. Zij schetste het begin en de ontwik keling van de school en bracht hulde aan de Friesche Mij. van Landbouw, die het initiatief nam voor dit onderwijs. Ook prees zij de leiding van het Dagelijks Bestuur en uitte de wens dat de school met Gods hulp steeds meer moge groeien en bloeien. De directrice, Mej. Chr. v. d. Welde, richtte woorden van dank tot allen die deze Uitbreiding tot stand brachten en tot de besturen van de gebouwen welke de school asyl verleenden. Ook beklem toonde zij nog, dat een huishoudschool ook huiselijk en een gemeenschap moet zön, waarnaar zij en haar medewerkers en -werksters steeds zullen streven. De heer J. Wind, penningmeester, sloot de rij door hulde te brengen aan de voorzitter voor diens zeer bekwame leiding. Daarna sprak de heer Sipkens nog een kort slotwoord, waarin hij zijn ver trouwen uitsprak, dat nu de omstandig heden in orde zijn, bij de directrice en de leerkrachten ook de wil en de mogelijk heid aanwezig zijn in dit gebouw vrucht baar onderwijs te geven. De bezichtiging van het gebouw onder leiding van een vijftal bestuurs leden en leraressen bracht alle aanwezi gen in vuur en vlam voor het fraaie re sultaat dat met deze uitbreiding tot stand is gekomen. De nieuwe vleugel, even groot als de oude, bevat beneden een keuken die de harten van alle dames sneller deed kloppen. Naast de gas- en eiectrische fornuizen wordt hier ook ge bruik gemaakt van petroleumverwar- mlng, terwijl ze verder van alle moderne gemakken en technische hulpmiddelen is voorzien. Achter deze keuken bevindt zich de eetkamer v. d. leerlingen, terwijl ze ook in verbinding staat met de nieu we provisiekamer. Verder zijn hier twee Meisjesiaapzaal. Henri Decoin, die eveneens de film maakte „Au grand Balcon”, regisseerde dit bijzonder boeiende verhaal, getiteld „Dortoir des grandes”. En hij deed dit op de meest charmante manier, die men zich voorstellen kan. Uiteraard is in een detective-story als deze spanning te over, maar Decoin verzacht deze span ning door met veel humor en flair neer gezette typeringen in en buiten het def tige internaat voor jonge dames. In de hoofdrollen vormen Jean Marais en FranQoisa Arnoul een charmant paar. In het journaal een zeer uitgeb reide reportage van de gebeurtenissen rond om het bezoek van Koning Frederik en Koningin Ingrid van Denemarken aan Nederland. Scharnegoutum: voorm. 9.15 uur Dr K. H. Siccama van Sneek; nam. 1.30 uur Ds. H. Sondorp van Sneek. Sandfirden: voorm. 9 uur Ds. van Dulle- men. H. Doop. Tirns: voorm. 10 uur Ds. Brink. Woudsend: voorm. 9.30 uur Ds. H. Hoe- kema van Sneek; ’s avonds 7.30 uur Ds. Kranendonk. tatekoor, m.m.v. het Friesche Orkest en een aantal solisten, dirigent de heer Ge- zinua Schrik, vermeldt voor ditmaal een tweetal cantates. Begonnen wordt met de, speciaal voor deze herdenking ge schreven cantate: „Wer bin de fjilden grien”, tekst van Fedde Schurer en D. A. Tamminga, muziek van Paulus Fol- kertsma. Dit prachtige werk bestaat uit 8 delen: I. Inleiding voor orkest; Vrouwenkoor; III. Koor en orkest (tekst ontleend aan Psalm 79)IV. Solo; Va. Mannen-, b. Vrouwenkoor, c. 4-st. koor; VI en VII. Koor en orkest; VIII. Slot koor, melodie van Gezang 136. Elk der 5 coupletten is afzonderlek geharmoni seerd. De tweede cantate is van J. S. Bach en werd geschreven voor de ker kelijke plechtigheid bij de wisseling van de raad der stad Leipzig in 1731. De titel luidt: „Gott, man lobet dich in der Stille”. Zij bevat de volgende 6 delen: I. Aria voor Alt-solo, twee solo-hoboën, strijkorkest en orgel. De woorden zyn die van de onberijmde 65e Psalm, vers 2. In deel II komt het gehele instrumentale koor, bestaande uit 3 trompetten, 2 hoboën, strijkorkest en orgel in actie. Na een inleiding van 14 maten valt het vocale koor in met de woorden „Jauch- zet Ihr erfreuten Stimmen, steiget bis zum Himmeln’ nuf”. Machtig klinken de Bach-clarino’s boven alles uit. Een ware vreugdezang weerklinkt. Slechts even neemt in de tussenspelen de klanksterk- te iets af en zwijgen de blaasinstrumen ten, doch nauwelijks is het „sein erbar- mendes Gemlite, hört zu keinen zeiten auf” verklonken, of de jubel barst op nieuw los om door te gaan tot aan het machtige D-dur slotaccoord. III. Recita tief wórdt gevolgd door IV. Aria. Bege leid door strijkorkest en orgel speelt de concertmeester een ontroerend schone viool-solo, na 12 maten mengt de so- praan-soliste zich in dit ensemble. Beide hoofdstemmen vormen een bekoorlijk duet. Deel V is een Recitatief en VI het slotkoraal. De woorden zijn ontleend aan Psalm 28. De tekst van de delen II t.m. V la vermoedelijk van Picander, die ook de tekst van de Mattheüs-Passsion schreef. Deze Ratswahlcantate wordt vrijwel nimmer uitgevoerd en is onbe kend. Niettemin is het een belangrijk werk dat grote indruk zal maken. Besluiten wij deze korte toelichting met de wens dat de gehele burgerij van deze gepaste gelegenheid gebruik zal maken om te herdenken hen, wier strijd ons de vrede bracht en door wier dood wij de vrijheid herkregen! PINKSTER ZENDING. Voorlopig Woensdag 8 uur tn Aere Pe- rennius. Spr. Pastor H. Brohede. LEGER DES HEILS, Kleinzand 20. 10 uur v.m. Heiligingsdienst; 7 uur n.m. Openluchtsamenkomst Ged. Pol; 8 uur n.m. Verlossingssamenkomst. JEHOVA GETUIGEN. Iedere Dinsdagavond Pieter Jelleshüs. Kleinzend en Zondagsavonds 7.30 uur Programma voor Maandag a.s. Hoofdklasse: J. de Korte—rG. Doeven dans, L. BoomJ. Nauta, H. Nauta L. Wijnja. Eerste klasse: R. BoschmaJ. de Groot, D. BootJ. Wester, F. Gerlofs F. Koopman, J. de WalC. Spijker. Tweede klasse: HuitemaB. Coupe rus, v. d. SluisA. Mosselaar. waarschijnlijk binnenkort op een avond in de week worden gespeeld. Bergum moet naar DOG. Een aantal weken terug zou deze uitwedstrijd een zacht eitje voor de leider zijn geweest, maar na de laatste successen van de Wolvegaasters staan de zaken wel even anders. Een verrassing is best mogelijk. Winnen de Bergumers echter, dan z(jn ze kampioen. De Regenboogstraat naast Garage Pheifer en het daarvoor gelegen terrein aan de Leeuwarderweg boden Maandag en Dinsdag een zeer levendige en kleuri ge aanblik door de „Tempo” karavaan van open en gesloten bestelauto’s, welke daar deze belde dagen standplaats had gekozen. De frisse kleuren rood, groen, blauw, grijs en crème en de combinaties daarvan waarin Tempo-wagens zijn uit gevoerd, en hun fraaie lijnen, op aesthe- tisch verantwoorde wijze geaccentueerd door verchroomde banden, lampen en versieringen, maakten van deze exposi tie tevens een aantrekkelijk kijkspel dat veel belangstelling trok. De 12 modellen welke waren opge steld, bestonden uit de driewielers Boy en Hanseat, met een laadvermogen van resp. 500 en 800 kg en de vierwielers Viking (750 kg), Matador 1000 (1000 kg) en Matador 1400 (1500 kg). Het type Boy heeft een 1 cyl. 2 takt motor, de Hanseat en Viking zijn met 2 cyl. 2 takt motoren uitgerust, de Matador 1000 met een 3 cyl. 2 takt, terwijl de Matador 1400 door een 4 cyl. kopklepper wordt voortbewogen. Ze heb ben allemaal voorwiel-aandrijvlng en de motoren bevinden zich vóór de cabine, waardoor alle gesloten modellen met een achterdeur konden worden uitgevoerd. Daarnaast hebben ze echter ook nog een zijdeur aan de rechter- (trottoir)zijde, wat de veiligheid van de inzittenden aan merkelijk verhoogt. Alle modellen zijn leverbaar met open, hoog of diep liggende laadbak, of als ge sloten wagen. De open wagens worden in Holland gemonteerd, waarbij rekening kan worden gehouden met de wensen van de kopers („Tempo” levert dus „naar maat”); de gesloten stalen model len worden zo van de fabriek in Duits land betrokken. De grootste gesloten Matador 1400 is als verhuiswagen ingericht, met een bin- nenbekleding die beschadiging voorkomt, terwijl een andere wagen van dit type als stationcar is uitgevoerd, plaats bie dende aan acht personen. Hij kan echter ook heel gemakkeltjk in een bestelwagen worden veranderd. De banken en stoelen zijn nl. zeer eenvoudig verwijderbaar. Zeer practisch zijn ook de open bestel wagens met dubbele cabine, zodat be halve het materiaal ook vijf personen meegenomen kunnen worden, en het type Ruthmann, waarvan de laadbak hoger en lager zelfs tot op de grond ver steld kan worden. Het (hydraulische) hefvermogen bedraagt 1% ton. Opvallend bij alle modellen is tenslotte de solide afwerking met waterlijsten, rubberbanden enz. zodat ze volkomen waterdicht en tochtvrij zijn. De prijzen van de standaardtypen va riëren van 2830.— tot 10.600.—. Ook in dit opzicht biedt „Tempo” dus grote verscheidenheid. Het meest gevraagde type is de Viking 3/4 tonner, dat 60 van de productie uitmaakt en in aan schaffing niet duur is (ƒ4645. Vertegenwoordiger voor het district Sneek is Garage H. Pheifer, Leeuwar derweg. Ook opklaring In B Afd. B brengt eveneens wedstrijden, die de beslissingen een heel eind dichter bij kunnen brengen. De kans bestaat dat de voorsprong van DOS groter wordt. Nu deUtrechtenaren weer de juiste richting hebben gevonden, kunnen ze thuis van AGOVV winnen, terwijl de Velsenaren het In Heerenveen tegen de voor hun behoud vechtende Pompeblêd- den zeer moeilijk kragen. De nederlaag tegen DOS was een onaangenaam inter mezzo voor Sneek, maar als do wit- hemden de schok wat te boven zijn, zijn zij, zowel thuis tegen Vitesse als „uit” tegen Go Ahead, niet geheel kansloos. Maar met twee punten mogen zij hun handen dichtknijpen, 't Gooi gaat in Gro ningen een beslissende wedstrijd tege moet. De ontmoeting tegen GVAV mo gen de Hilversummers eigenlijk niet ver liezen. Toch vrezen we het ergste voor hen. Na het kranige herstel van En schede tegen Blauw Wit, kunnen de zwarthemden revanche nemen op stad genoot Rlgtersbleek. Voetbal zonder zorgen. Nu de beslissingen in de 2e klas A zijn gevallen, heeft het weinig zin meer het programma voor deze afdeling te bespreken. Het restant kan puur genoe- gelykheidsvoetbal worden. Zo moet men ook de wedstryd LSCFVC zien. Alleen zal de 10 nederlaag in Huizum wel een aansporing voor onze stadgenoten zijn om er een extra schepje op te leggen. Lastige klip vmr Bergum. De ontmoeting WZSBlack Boys op Zondag a.s. is uitgesteld, omdat WZS op die dag een jubileumwedstrljd zal spelen tegen MKV, dat 25 jaar bestaat. De der by tussen de Sneker 3e klassers zal OOSTHEM. De Chr. Zangver. „Nije Moed” alhier behaalde Woensdag op het mngconcours te Leeuwarden in de le afdeling een le prijs met 232 punten. Zij behaalde hiermee het hoogste aantal punten dat die dag werd toegekend. Door vertrek van de voorzitter J. Blok Fzn. uit de wijk werd de leden vergadering van deze speeltuin, Maan dagavond gehouden onder leiding van de heer W. van ’t Hoff. Het jaarverslag van de secretaris, de heer A. S. Visser, getuigde van de bloei der vereniging. De penningmeester, de heer P. Miedema, bracht verslag uit over de stand der fi nanciën, waaruit bleek, dat de vereni ging momenteel 89 leden telt met on geveer 300 kinderen. Door het reeds genoemde vertrek van de heer Blok, dat van mevrouw Dijken en het bedanken van de heer P. Miede ma, moesten drie nieuwe bestuursleden worden benoemd. Gekozen werden mevr. Relnalda, mevr. Clifford en de heer A. Rentier. De contributie werd wederom vastgesteld op 5 per gezin. Het innen der gelden levert nog wel eens moeilijk heden op, reden waarom hiervoor een nieuwe regeling zal worden getroffen. Tal van wensen werden door de leden naar voren gebracht om te komen tot aanvulling van het speelmateriaal. Deze zullen alle door het bestuur nader wor den overwogen. Per advertentie zal een oppasser (ster) worden gevraagd. Verschillende leden boden spontaan aan de speeltuin met elkaar weer op te knappen en de afwatering zal zo veel mogelijk worden verbeterd. Nadat de voorzitter allen had aange spoord de vereniging te blijven steunen in het belang van hun kinderen, werd de vergadering gesloten. NIJLAND, 27 April. Hedenavond hield de plaatselijke gymnastiekvereni ging „S.D.S.” in „It Gebou” alhier haar jaarlijkse uitvoering. Na de opmars werd een openingswoord gesproken door de voorzitter van de sportver. „O.T.I.B.” die o.m. memoreerde, dat deze Uitvoe ring later dan gewoonlijk werd gehou den, wat zijn oorzaak vond in de ver bouwing van het lokaal, waardoor er voor alle klassen geen gelegenheid was tot het volgen der lessen. In verband met de betrekkelijk korte tijd van voor bereiding riep hij de clementie van het publiek in. Hierna droeg hij de verdere leiding over aan de voorz. der gymnas- tiekver., dhr. A. T. Rypkema, die alsnog een aanvullend woord sprak, waarna be gonnen werd met de uitvoering van een bijna al te uitgebreid programma, dat overigens vlot werd uitgevoerd. Hoewel het ons niet mogelijk is om van elke oefening een uitgebreide beschrijving te geven, wat zeker veel te veel plaats ruimte zou vergen, willen we toch trach ten een kort resumé van de avond aan onze lezers voor te leggen en noemen dan als le de vrije oefening adsp. dames die een goede tazet van het programma vormde. De knotsoefening grote meisjes was niet geheel vlekkeloos, terwijl de vrije oefening kleine meisjes zeer 'eik was. De vrije oefening adsp. dames was, behoudens een enkel klein foutje, ook goed te noemen. De behendigheidsoefe ning van de kleine jongens wekte, even als de komische oefening voor de grote jongens nogal op de lachspieren, hoewel deze laatste beter had gekund. De knotsoefening dames sen., die als no. 9a was ingelast, gaf blijk van serieuze oefening en werd, hoewel het een nogal moeilijke opgave was, tot een zeer be vredigend einde gebracht. Natuurlijk had de bankóefenlng kleine meisjes weer de volle belangstelling van de ge hele zaal, terwijl de vrije oefening da mes, die hierna volgde op een goed peil stond en beter tot zijn recht kwam dan de brugoefening (met één legger) vea Het tweede tiental kampioen. Maandagavond trok het 2de tiental, vergezeld van enkele supporters, naar Steenwjjk voor het spelen van de beslis singswedstrijd voor het kampioenschap van de 2e klasse. De eerste wedstrijd in. Sneek tegen Steenwijk was na de arbi trage van de afgebroken partij in een gelijk spel (55) geëindigd. Deze keer echter had de wedstrijd een voor Sneek 2 gunstig verloop. Door overwinningen van Beetsma en Stoelinga had Sneek al gauw een 20 voorsprong, die bij het eindigen van de speeltijd tot 5—2 was aangegroeid. In de afgebroken partijen stond Veenstra glad gewonnen, terwijl de partijen van Nauta en Wiersma voor Steenwijk Iets gunstiger stonden. Aan gezien de uitslag hiervan voor het eind resultaat niet meer van belang was, werden ze voor Steenwijk gewonnen ver* klaard. De volledige uitslag was: Steenwijk: Sne'ik 2: A. J. F. Visser—J. Wiersma E. BettenbroekH. Wielinga D. BolsenbroekC. Visser K. v. d. BergO. Stoelinga F. PlantingaJ. Nauta W .HoekstraJ. Beetsma W. KuiperS. Veenstra B. v. LeuverenM. F. Frouws J. v. d. FeerW. Binnema O. Pötzsch J. Luth BAPTISTEN GEMEENTE. Kerkgebouw: Willem Lodewflkstr 4. Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. Ph. Lin deman. Jeugdbijeenkomsten: ’s avonds 7.30 uur voor leefttjd 12 t.e.m. 15 jaar en 8 u”r voor ouderen. Vrijdag 30 April: ’s avonds Bijbellezing en Bidstond. GEREF. KERK SNEEK. Noorderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. G. J. de Leeuw; nam. 2.30 uur Ds. G. J. de Leeuw, Z. 17; nam. 5 uur Ds. J. M. Spier, Z. 17. Zuiderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. J. M. Spier, Z. 17; nam. 5 uur Ds. E. N. van Loo. Oosterkerk: voorm. 9.30 uur Ds. E. N. van Loo. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Oosterdijk 30. Voorm. 9 en nam. 5 uur Ds. Benschop. CHR. GEREF. KERK. Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Brandsma. AERE PEREN NIUS. Vergadering van Gelovigen. 10 uur bij eenkomst. NED. HERV. KERK. Gauw: 's avonds 7.30 uur Ds. F. H. Kui per. Jeugddienst. Heeg: voorm. 9.30 uur Ds. Mr J. Schoen maker; nam. 1.30 uur Ds. J. Breeuw- sma. Hommerts: nam. 1.30 uur Ds. de Noo. Jutrijp: voorm. 9 uur Ds. Addink. Nijland: voorm. 9 en nam. 1.30 uur Ds. Prins. Offingawier: Kuiper. Oudega (W.): nam. 1.30 uur Ds. van Dullemen. Oosthem: voorm. 9 uur Ds. Albada van IJlst. H. Avondmaal; nam. 1.30 uur Ds. Schoenmaker van Heeg, Dankz. H.A. Oppenhuizen: nam. 1.30 uur Ds. Stap. Uitwellingerga: voorm. 9 uur Ds. Stap. Voorben H. Avondmaal. Dames, Uw keus kan nie< '^^5^moeilijk zijn 1 Dank zij Witte B Kruispoeders behoeft U niet M tegen bepaalde dagen op te B zien I Ze verdrijven pijn en B lusteloosheid en zijn onscha- B delijk voor de maag I Een- B maal geprobeerd zorgt U ze- ker ze altijd in huis te hebben. 1 Ook in tablet- en cachet-vorm. Vraagt Uw Apo theker of Drogiitl \KRUIS” De laatste ronde werd onverwacht 1 maar verdiend gewonnen door Braam v. d. Veen. De dames UbbinkVeldman promoveren naar A, terwijl Mevr. Ruiter Veldman naar B promoveren. Maan dag 10 Mei een gezellige sluitings-avond. Einduitslag; A; Braamv. d. Veen v. BruggenPosthuma Mantje Ubbink—Velleman Echtpaar Vrolijk Monsma—Rouffaer BrandsmaDijkhuis JedeloLichthart BootBraak B: Dames Ubbink—Veldman Bronv. d. Ley KleinjanZandstra de JongRepko Echtpaar Ringnalda v. BruggenHanewald Echtpaar Boersma v. HettemaPoiesa Cl Mevr. RuiterVeldman Dames BerendsSluyter AbelnBrandsma JapengaVelleman Echtpaar Looper Dames Faberde Vries RuiterVisser (Mej. d. Lejr—Mevr. Rouffaer belle men Vulpotlood, H. Velllnga, Stadslaan, IJlst; gekleurde wollen hoofddoek, H. v. Tuinen, Galamagracht 9, IJlst; zwart gevoerde rechter handschoen (dames, maat 8), M. v. d. Woude, Uilenburg 19, IJlst; fluwelen gekleurde sjaal, J. B. Troelstra, Havenpi. 23, IJlst; kinder- schortje, padvindersriem, 8 plastic door zichtige deurplaten, bruin lederen porte- monnaie, P.cdt. Scharnegoutum; pols horloge, B. Kramer, Oudega 16; pols horloge, S. Altena, Westhem 20; alpino- muts en sjaal, P.cdt. Oudega; bruin le deren portemonnaie, M. de Vries, IJs- brechtum; doublé armband, Cor. Rond hout, Woudsend; nieuwe leren motor want, P.cdt. Woudsend.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2