K.erM.eoneeri V Predikbeurten “OTBiDAMPO &D a I ra ra B B ra i I s J NED. STAATSLOTERIJ S SS I s g AGENDA 1/ Woudsend eerde zijn gevallenen ssl g S:s SS Ingezonden 523e 3” 69* Nieuw feuilleton Opbrengst collecte Een beroep op de huisvrouwen De Volkscredietbank begint haar taak Oranjeforiening Turns draaide films foar de bern Herdenkingssamenkomst te Oudega (W.) Weer een prijs voor de Lofstem 25' Bioscoopnieuws Oud-Wethouder Breeuwsma overleden Huldiging B. Haagsma te Ijlst Met Rheumatische Pijnen moet U niet door blijven lopen. Zonöagüiens. Uokier, Apotheek en Zusters VROOM DREESJJANN LEEUWARDEN - SNEEK Alg. Vergadering Unie van ‘Baptistengemeenten in Nederland Het slot van het Oranjefeest te Ijlst De bevrijdingsdag te Sneek Goed afgelopen S.G.V. weer in de opmars •M SS SS W ra Dodenherdenking Ijlst Gevonden voorwerpen Koninginnedag te Oudega (W.) ra i I SS SS ra s ra W****%%t*%%t*t*t*t< Aan de Sneker Huisvrouwen. i P 3e klasse. Choker van prachtige ZONDAG 9 MEI 1954. cm. de Advertentie I.M. Scaramouche. De stijl volle bijeenkomst, die werd op geluisterd door orgelspel, zang van het R.K. Kritekoor en het Chr. Dameskoor en afgewisSeld door samenzang, werd na de rede van Ds. Kranendonk met een kort gebed van Ds. Jelsma en het zingen van een couplet van het Wilhelmus en de beide verzen van het Fries Volkslied gesloten. Roei ze uit, met wortel en tak. Neem Kruschen. Eigen geld. 5019, 5232, 10109, 15347, 18798, 20760, 20768, 20781, 21374, 21408, 21410. In ons volgend nummer hopen we met een nieuw en spannend feuilleton te be ginnen, getiteld „De verdwenen Robijn”. Zondag 9 Mei 1954. Vanaf Zaterdagmiddag 4 uur: Dokter J. Dethmers, Jousterkade 6, Telef. 2585 (b.g.g. no. 3000). Apotheek Vanaf Zaterdagavond 6 uur: A. J. v. d. Sluis, Marktstraat 12. Wijkverpleging Zuster H. Oppedijk, Jachthaven straat 10. Kraam verpleging Zuster W. Feenstra, Grootzar^d 47. BIJ BRAND. Voor brandmelding belle men steeds op nr. 3000. Te Leeuwarden is op 73-jarige leeftijd overleden de heer S. Breeuwsma, gepen- sionneerd ambtenaar van de raad van arbeid. De heer Breeuwsma heeft gerui me tijd te Sneek gewoond, waar hy ook lid van de raad voor de S.D.A.P. en wet houder is geweest. Alhoewol it doarpke mar lyts is en dêrtroch it oantal leden net great, mien- de de Oranjeforiening fan Turns dochs om 30 April, de jierdei fan de Keningin- ne, net üngemurken foarby gean to lit- ten. It nijs gyng dan ek as diggelfjür troch it doarp, dat der in film foar de bern komme soe. Alle bern wiene goed op tiid oanwêzich by de seal en allegear- re forsierd mei Oranje. Dlzze 80 bern mei inkelde Alders hawwe harren alle- gearre tige formakke. Meiinoar blnne der fiif bernefilmen draeid en ünde» de bidriuwen krigen alle bern in traktaesje. Nei öfrin gyngen hja yn optocht sjon- gende troch de buorren en hja sille ta- komme jier grif wol wer nel dlzze dei ütsjen. OUDEGA (W.) Bij het gehouden zaal- concours te Leeuwarden behaalde de zangver. „De Lofstem" alhier, dir. de heer Veninga, een 2e prijs in de Afd. Uitmuntendheid. NED. HERV. KERK SNEEK. Voorm. 10 uur Ds. H. Sondorp. Nam. 5 uur Dr K. H. Siccama. OUDEGA (W.) De Emmabloemcollec- te heeft in Oudega (W.) c.a. opgebracht 65.18. Ronde gekleurde plastic doos, met wit doorschijnend 59' deksel, voor jam, boter of hagelslag, Salade couvert, plastic, schaar model, een handig en practisch cadt’jyUe. 5 Voor de 50 jaren dienst bij de firma J. Nooitgedagt Zonen, reeds eerder her dacht werd dezer dagen aan de heer B. Haagsma als onderscheiding op het Ge meentehuis de bronzen medaille verbon den aan de orde van Oranje Nassau uit gereikt. Burgemeester mr J, Oppedijk sprak daarby een toepasselijk woord en stond er bij stil hoe het niet alleen be langrijk was voor een arbeider 50 jaar bij eenzelfde firma werkzaam te zijn ge weest, maar ook voor de patroon, die zulk vertrouwd personeel in dienst heeft. Door één der firmanten werd de jubi laris ten slotte nog een blijk van waar dering aangeboden. Jaar-in, jaar-uit en al tientallen jaren lang, vonden tienduizenden baat en ver lichting bij Kruschen Salts. De kleine dagelijkse dosis Kruschen doet het. Juist omdat Kruschen regelmatig ge bruikt wordt, stimuleert het de bloed zuiverende organen en geeft ze de regel maat van een klok. Kruschen is geen wondermiddel. De zes minerale zouten hebben leder hun eigen functie en geza menlijk brengen ze Uw ledematen die bevrijding van stramheid en pijn. Advertentie I.M. Hoge prijzen en uitgelote nrs. van te Sneek verkochte loten. Herdenking van de bevrijding wil ook zeggen, dat wy opgeroepen worden om als bevrijd volk te leven. Het gaat om de nieuwe kansen om te leven als volk van Nederland maar ook hier als gemeenschap in Woudsend. Wy moe ten samen de verantwoordelijkheid dragen en samen een wereld opbouwen waarin de mens ais mens en ais Chris ten kan leven. Men schrijft ons: Afgevaardigden van de verschillende Baptistengemeenten in ons vaderland komen Woensdag en Don derdag 12 en 13 Mei bijeen in de Bap tistenkerk alhier tot het houden van de jaarlijkse algemene vergadering. Deze afgevaardigdenvergadering is als het ware het „wetgevend” lichaam. Hier worden de aangelegenheden van de ge meenten gezamenlijk besproken, beslui ten aangenomen of verworpen, rekening en verantwoording afgelegd door de ver schillende commissies, die het gemeen schappelijke werk hebben uitgevoerd. Enige van die commissies zijn de Com missie voor evangelisatie en zending in het binnenland, de Commissie voor Zen ding in het buitenland, de Commissie voor de Opleiding tot het predikambt. In de diverse gemeenten worden deze zaken eerst doorgesproken, daar worden de afgevaardigden door de gemeentever- gadering belast hun visie ter algemene vergadering te berde te brengen, en het zijn tenslotte de afgevaardigden zelf die ter vergadering de besluiten nemen. Voorwaar, in het leven der Baptistenge meenten belangrijke dagen. Dinsdag avond voor de vergadering heeft de zo genaamde begroetingsavond plaats. Op de Woensdagavond wordt gemeenschap pelijk het Heilig Avondmaal gevierd en des Donderdagsavonds zullen de afge vaardigden weer gesterkt en verrijkt door de intense bezinning op de arbeid weer naar hun gemeenten terugkeren. BAPTISTEN GEMEENTE. Kerkgebouw: Willem Lodewijkstr. 4. Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. Ph. Lin deman. Jeugdbyeenkomsten: 's avonds 7.30 uur voor leeftijd 12 t.e.m. 15 jaar en 8 uur voor ouderen. Vrijdag 7 Mei ’s avonds 8 uur Bijbel lezing en Bidstond. AERE PERENNIUS. Vergadering van Gelovigen. 10 uur bij eenkomst. Naar ons wordt medegedeeld zijn de voorbereidingen thans zo ver gevorderd, dat de Stichting Volkscrediet haar werkzaamheden in deze gemeente op 17 Mei a.s. zal beginnen. Van die datum af kunnen belangheb benden bij de aangesloten winkeliers (tot op dit ojenblik zijn er 33) door middel van een door de bank te ver strekken crediet duurzame verbruiks- goederen aanschaffen. De aangesloten winkeliers kunnen hieromtrent inlichtin gen verstrekken. De commissie, die de credietaanvra- gen zal beoordelen, is enige dagen gele den geïnstalleerd, terwijl als boekhou der is benoemd de heer E. Kanon, die kantoor zal houden in het gebouw van het Old Burger Weeshuis aan de Kleine Kerkstraat 8 alhier. Hij zal gaarne in lichtingen verstrekken op Maandag, Woensdag en Vrijdag ’s middags van 2 tot 5 uur. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Amicitia: voorm. 10 uur Drs R. K. de Jong. Collecte voor de actie Triëst van de V.P.R.O. OUDEGA (W.), 4 Mei. In de Geref. kerk had hedenavond een herdenkings samenkomst plaats, welke geopend werd door ds v. d. Plaat met gebed en lezing van psalm 77. Van deze psalm werden gezamenlijk gezongen vers 7 en 8. Ds v. d. Plaat las daarna in zijn openings woord o.a. de namen van onze gevalle nen voor en stond stil bij de gebeurte nissen van 1940’45, die Gode zij dank ons volk te boven is gekomen. Na sa menzang van Gez. 304 1, sprak ds Van Dullemen over „Verleden en Heden”, waarbij hij eveneens de moeilijke bezet tingsjaren in de herinnering van zijn ge hoor terugriep. Dankbaar mogen we zijn dat we nu weer vrij kunnen leven. Na dankgebed van ds v. d. Plaat werden nog 2 coupletten van het Wilhelmus ge zongen. Hoewel er Woensdag hier geen grote feestelijkheden zijn gehouden, gaven veel vlaggen in de stad toch uiting aan de vreugde der burgerij op deze bevrij dingsdag. Harmonie gaf een druk be zocht concert, dat door het 5 Mei-comité was aangeboden, terwijl ook de taptoe op de Marktstraat vrij wat belangstel ling trok. Vervolg van pag. 1 In alle lijden vloei ik over van vreugde. Dit woord van Paulus was het thema van de rede van Pastoor Bless, die her innerde aan de dag van de bevrijding toen we weer uit de volheid van ons hart konden spreken. Maar wij vergeten zo dikwijls de weldaad die voortgevloeid is uit het offer van hen die gevallen zijn. Spr. noemde ook de naam van Frieslands grote zoon, Prof. Titus Brandsma, wiens onvergefelijke woorden, geschreven voor zijn dood in Dachau, hy voorlas. In alle lyden vloei ik over van vreugde! Dat is de les die de bevrijding ons leert. Wij moeten de liefde uitdragen zoals de sol daten en de verzetstrijders in de oorlog het deden en die hun leven gaven voor onze vrijheid. Spr. wekte krachtig op tot het geloof. Dan kunnen wij alles trotseren, als het oorlog is of vrede en met Paulus overvloeien van vreugde, omdat wij voor hogere dingen geschapen zijn. Dinsdagavond gaf het Sneker Can- tatekoor o.l.v. de heer Gezinus Schrik in de Grote Kerk een concert ter gele genheid van de Dodenherdenking. Nu door de ontluistering van de Nationale feestdag de dodenherdenking haar na tuurlijke oplossing op de 5e Mei mist, is de waarde van dit concert, als kunst zinnige afsluiting van de officiële her denking, nog gestegen. Het was daarom ook zo verheugend, dat na enige jaren van afwezigheid de Fryske Kantate „Wer binn’ de fjilden grien” weer op het programma stond. Zoals men weet is dit werk op teksten van Douwe Tam- minga en Fedde Schurer door P. Fol- kertsma speciaal voor de dodenherden king gecomponeerd en aan het Cantate- koor opgedragen. Het zou dus wel jam mer geweest zijn als we deze cantate, in dertijd op zo indrukwekkende wijze door de heer Schrik ten doop gehouden, blij vend hadden moeten missen. Na de her nieuwde kennismaking van Dinsdag avond kan met recht gezegd worden, dat „Wer binn’ de fjilden grien” een werk van culturele en muzikale waarde is. Het mag dan voor de ongeoefende luisteraar niet onmiddellijk verstaanbaar ztjn, excentriek modern is het zeker niet en het bevat enkele koren, die op een leder grote indruk maken. Zo is b.v. na de prachtige inleiding van het orkest, het openingskoer bijzonder mooi; in het krachtige „Wêz wekker, feint” vormen muziek en tekst een goed geheel en het meer traditioneel gehouden „Kom dü mei süvre seine” klinkt zeer fraai. Het minst geslaagd vind ik nog het „Recita tief”. Dit keer zei Douwe Tamminga de tekst en op zichzelf beschouwd deed hy dit heel goed. Maar zijn donker timbre kwam maar moeilijk uit boven de vrij verward klinkende orkestpartij, die bo vendien het element van kracht, haat en oplaaiend verzet mist. Het koor was deze avond zeer goed gedisponeerd en zong zijn partij zuiver en mooi van klank. Het stak gunstig af bij het or kest, dat weliswaar goed volgde, maar technisch de vooral voor de strijkers lastige partituur niet ffeilloos beheerste. Vooraf zong Set koor „Wenn ich ein- mal soil schelden” van Joh. Seb. Each, door de aanwezigen staande aangehoord. Na de Friese Cantate werd nog uitge voerd de Cantate „Gott, man lobet dlch In der Stille”, eveneens van Bach. Ook hierin Het het koor veel goeds horen. Hoe sterk en stralend klonk het door drie trompetten ondersteunde „Jauchzet, ihr erfreuten Stimmen”, waarin slechts Dit boek van Rafael Sabatini behoort zeker tot een van zijn meest gelezen avonturenromans en het is dan ook niet te verwonderen dat men er een film van maakte. George Sidney maakte deze film en het geheel is een groots opgezette film geworden met een zeer bijzondere „cast”. Stewart Granger speelt de rol van Scaramouche met bijzondere zwier. Mel Ferrer, bekend uit Lili, speelt hier de rol van een hautaine markies, meester-schermer van Frankrijk. De vrouwelijke hoofdrollen worden vertolkt door Eleanor Parker, Janet Leigh en Nina Foch. Voor de liefhebbers van goe de avonturenfilms is hier veel te ge nieten. Donderdag 6 Mei. Amicitia Theater, Sneek. 's Avonds te 8 uur: „Hoog verraad”. Donderdag 6 Mei. Hedenavond 8 uur demonstratie met de Multimix meng- en maalm&chine voor de keuken, in Hotel Hanenburg, Sneek. Vrijdag 7 t.e.m. Dinsdag 11 Mei. Amici tia Theater Sneek. 's Avonds 8 uur en Zondag tevens te 5 uur: „Scara mouche”. Vrijdag 7 Mei. Ver. „Het Groene Kruis”, Sneek. Algemene vergadering, ’s av. 8 uur in het Wijkgebouw, Wester- singel 27. Maandag 10 Mei Waterschap „Heeg”. Vergadering van Volmachten, voor- middags 9 uur in het Café van H. J. Visser te Heeg. Donderdag 18 Mei. Sneker Onderlinge Brandwaarborgvereniging. Jaarver gadering van verzekerden 's avonds 8 uur bovenzaal „Onder de Linden”. Wat doen wy met de bevrijding? vroeg Ds. Kranendonk, de laatste spre ker, zich af. Wij kunnen haar niet alleen vieren met het oog op het verleden maar moeten ook zien wat z(j voor de toekomst betekent. Wij zijn ten aanzien van de resultaten teleurgesteld. Wij hadden verwachtingen door de ervarin gen tijdens de oorlog en zijn bange druk door de eenheid in de gezamenlijke strijd tegen de gemeenschappelijke vijand. Wij zijn eigenlijk bang. Wij weten maar al te goed dat de vijand nog niet verdwe nen is. Vooral de vijand in ons eigen leven niet, en zijn teleurgesteld omdat wij de mogelijkheden overschat hebben en te veel bouwden op mensen. Maar ook omdat wij de tegenkrachten in de wereld en in ons zelf onderschatten. Bevrijding betekent appèl en dit appèl wordt bij elke herdenking van de bevrij ding herhaald. Wij zyn hier in deze wereld om te lijden. Sommigen van ons zelfs om bijzonder te lijden. Als wij het leed van oorlog en gevangenschap her denken, moeten wij ons dat echter niet alleen herinneren. een enkele maal het evenwicht verstoord werd door een weinig haasten in de te noren. Van de solisten voldeed de alt, mej. Will. Matthes, het best. Haar mooie stem en rustige voordracht sloot zeer goed aan bij de twee hobo’s. Heleen Ver- kley (sopraan) zong wat sterk bewogen, met een neiging iets te hoog te into neren. De samenwerking met de solo- viool (Bé Feldbrugge) die bovendien met een ontstemde D-snaar te kampen had, verliep daardoor niet zo goed. Pier Buma vertolkte het recitatief voor ba riton verdienstelijk en wist bovendien de korte tenor-solo redelijk tot klinken te brengen. Vermelden we nog, dat de heer Boeijenga het orgel correct bediende. Concluderende kunnen we zeggen, dat het doelde slachtoffers der Duitse be zetting op stijlvolle wijze te herdenken, bereikt werd, al bleef het jammer dat de kerk niet geheel vol was. Overdag werd hetzelfde programma (minus de Bach- Cantate) in twee uitvoeringen voor 1700 leerlingen der scholen gegeven. Voor de eerste was als spreker aange zocht ds C. G. Wiegers, voor de tweede ds M. v. d. Meulen. L. G. SCHARNEGOUTUM. Dinsdag raakte hier een personenauto komende uit de richting Leeuwarden in de bocht bij boerderij-Santema uit de koers bü het uitwijken voor een tegenligger. De wa gen sloeg om. Klaas Tjalsma en Durk de Boer wisten de bestuurder en zijn echt genote door een deur naar buiten te trekken. Ze waren er wonder boven won der goed afgekomen en de wagen was niet eens ernstig beschadigd. Verchroomd theezeefje, pla teel lekbakje, gedecoreerd met gouden sterretjes, “j 15 De jaarvergadering van de Sneeker Gymnastiekvereniging die Donderdag avond 29 April in Hotel Hanenburg werd gehouden, getuigde dit keer weer van grotere bloei der vereniging, zoals ook bleek uit het jaarverslag van de secretaris. D penningmeesteresse mej. C. v. d. Werf, bracht verslag uit over de stand der verenigingskas, die zonder winst en verlies afgesloten kon worden. Tevens kon een stijging van het leden tal worden vastgesteld, dat voor een groot deel te danken is aan de uitste kende leider, de heer S. Wierda uit Joure. In de plaats van mevr. Doeven- dansGroeneveld, die zich niet herkies baar stelde en aan wie een wandbord werd aangeboden, voor de vele diensten aan de vereniging bewezen, werd mej. A. Mulder benoemd. Voorts werden de Kledingcommissie, de Hulpcommissie en de Propaganda-commissie aangevuld. Het zomerprogramma behelst: le. de Kringbetoging op Hemelvaartsdag te Joure, waaraan door 4 ploegen zal worden deelgenomen en tevens een vrij wedstrijdnummer. 2e. Een jeugd-uitvoe- ring. 3e. Openluchtdemonstratie door de vier plaatselijke gymnastiekverenigin gen. Ook zal worden overgegaan tot het oprichten van een rhythmische afdeling wat door de vergadering van harte werd toegejuicht. Bij de rondvraag bleek, dat verschillende leden gaarne zagen, dat er meer aan de wandelsport werd gedaan. Dit leidde tot benoeming van een wan- delsportleidster en wel mej. B. Monkel, die de gehele organisatie op zich zal nemen. Nadat de voorzitter, alles sa menvattende, een grote vooruitgang had geconstateerd, sloot hij deze belangrijke vergadering. B m KJ I ra 8 ra ra ra i 8 ra I IJLST. De dodenherdenking op de avond van 4 Mei werd alhier onder het beieren der klokken, gehouden met een stille tocht, waarvoor ongetwijfeld mede door het zachte weer, ditmaal zeer veel belangstelling bestond. De stoet voorafgegaan door tromgeroffel trok van het Gemeentehuis naar de begraaf plaats, waar bloemen werden gelegd op de graven der gevallen militairen en verzetsstrijders. Concordia speelde varia ties op Gezang 202. Na de twee minuten stilte zette het muziekcorps in met het Wilhelmus, vervolgde met het Cana dees volkslied en eindigde met het ko raal: Ruwe stormen mogen woeden. Daarna werd te kwart over acht een herdenkingsdienst gehouden in de Ned. Herv. Kerk, waarbij ds. Albada de litur gie verzorgde en ds. Reen een toespraak hield naar aanleiding van Exodus 12 23. Ook deze dienst werd door velen bij gewoond. Choker van prachtige glan zende plastic kralen van gelijke dikte, in groen, wit, 50 geel, bruin en rood Geschenk doos, met 2 stuk ken heerlijke geparfumeerde toiletzeep en fraaie qec flacon Eau de Cologne 5 Luxe doos met zelfde Inhoud van iets kleiner formaat 75c - GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Oosterdjjk 30. Voorm. 9 en nam. 5 uur Ds. Benschop. CHR. GEREF. KERK. Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. N. Brand sma. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Voorm. 10 uur Ds. M. v. d. Meulen. GEREF. KERK SNEEK. Noorderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. E. N. van Loo; nam. 2.30 uur Ds. E. N. van Zoo, Z. 18; nam. 5 uur Ds. G. J. de Leeuw, Z. 18. Zuiderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. G. J. de Leeuw, Z. 18; nam. 5 uur Ds. P. B. Suurmond van Makkum. Oosterkerk: voorm. 9.30 uur Ds. P. B. Suurmond. IJLST, 5 Mei. Voor een stampvolle zaal trad hedenavond het amateurgezel- schap „Oranje Nassau” van Sneek op met de opvoering van het toneelstuk „Het schandaal in de Groene Kakatoe”. Toegang hadden gehuwde leden van de Oranjevereniging. De rollen werden weer keurig vertolkt en de aanwezigen heb ben genoten. Met voldoening kan op een zeer geslaagd feest worden teruggezien. Door de steeds hogere lasten, die op onze bedrijven komen te rusten, is het niet langer verantwoord aan iedere cliënt een onbeperkte service te verle nen. Het apart uitrijden voor laat-bln- nengekomen en kleine bestellingen, vraagt veel extra tijd en dus extra be zorgkosten. Het in rekening brengen van deze kosten is overwogen. Wij wil len daar liever niet toe overgaan en met enige medewerking van Uw kant, is dat ook niet nodig. Daarom doen wij een beroep op Uw medewerking. Doet Uw bestellingen een dag van te voren en wat betreft de kleine posten, neemt U die mee of laat die afhalen. Mogen we op Uw medewerking reke nen? Wij zijn, als steeds, tot Uw dienst. De organisaties van Groentehandelaren Bakkers Kruideniers Slagers Vishandelaren Banketbakkers. Bretelschort, prima wasech te schortenstof.met 095 ruime strook, royale maat 2 Dames beursjes met knip sluiting in seal-skin, cap en boxnerf, geheel QQc gevoerd, 1.90 Ö7 Elegante damestas, soepele nappa, sierlijke beugel met imitatie barnsteen sluiting, In kleuren zwart, wit en A 90 kersrood O PINKSTER ZENDING. Voorlopig Woensdag 8 uur m Aere Pe- rennius. Spr. Pastor H. Brohede. LEGER DES HEILS, Kleinzand 20. 10 uur v.m. Heiligingsdlenst; 7 uur n.m. Openluchtsamenkomst Ged. Pol; 8 uur n.m. Verlosslngssamenkomst. JEHOVA GETUIGEN. Iedere Dinsdagavond Pieter Jelleshüs, Kleinzand en Zondagsavonds 7.30 uur. NED. HERV. KERK. Abbega: voorm. 9 uur Ds. van Dullemen van Oudega (H. Doop); nam. 1.30 uur Dr Siccama van Sneek. Goënga: nam. 1.30 uur Ds. F. H. Kuiper. Collecte Chr. Instellingen van Barm hartigheid. Heeg: voorm. 9.30 en nam. 1.30 uur Ds. Mr J. Schoenmaker. Hommerts: voorm. 9 uur Ds. de Noo. Jutrijp: nam. 1.30 uur Ds. de Noo. Be diening H. Doop. Nijland: voorm. 9 en nam. 1.30 uur Ds. Prins. Off inga wier: voorm. 9 uur Ds. F. H. Kuiper. Collecte voor Chr. Instellingen van Barmhartigheid. Oudega (W.): voorm. 9 uur de heer Meerholz van Sneek; nam. 1.30 uur Ds. van Dullemen. Scharnegoutum: voorm. 9.15 uur Dr K. H. Siccama van Sneek. Dienst in de Friese taal; nam. 1.30 uur Ds. C. G. Wiegers van Sneek. Woudsend: voorm. 9.30 en ’s avonds 7.30 uur de Eerw. Heer R. Gaastra. IJsbrechtum: voorm. 10 uur Ds. Brink. IJlst: voorm. 9.30 en nam. 2 uur Ds. B. Albada. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Woudsend: 's avonds 7.30 uur Ds. M. v. d. Meulen van Sneek. IJlst: voorm. 9.30 uur Ds. H. B. Kossen. Gezinsdienst. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Koudum: voorm. 9.30 uur Lezen (te Ooste 59); nam. 2 uur Ds. Benschop. GEREF. KERK. Oudega (W.)voorm. 9 en nam. 1.30 uur Ds. v. d. Plaat. Zomer pantoffels, het nieuwe flat model, in diverse kleuren, gevulcaniseerde zool 295 In de week van 29 April tot en met 4 Mei 1954 werden de volgende voor werpen als gevonden aangegeven: Padvindersriem, Clifford, Rozenstr. 8; hondje, Asyl; parelsnoer, Bureau van Politie; mes met benen heft, Londema, Grote Kerkstraat; grijze herenwant, Meyles, Woudvaartkade 20; streng rode kralen, Meyles, Woudvaartkade 20; arm band (nieuw metaal), Greydanus, Paral lelweg 4; lange huissleutel, Wagenaar, Hopperstraat 14; kruiwagen met rub- berwiel, Venema, Grootzand 44; wit vest met rode knopen, Bureau van Politie; zwarte leren handtas met inh., Jansen, Peperstraat 10; bruine beurs met inh., Bureau van Politie; grijze ball-point. Slippens, Prinsengracht 16; gedeelte van polshorloge, Raadsveld, 2e Woudstr. 36; sleutel, Bureau van Politie; bruine beurs met inh., Koopmans, Amaliastraat 21; oude autoped op luchtbanden, Jaring- sma, Hopperstraat 6; slagersmes, War- denier, Willem de Zwygerstraat 57; herenrjjwiel, Reen, Badhuisgracht 7; speelgoed-stofblik, Oude Koemarkt 73; fietssleutel, Bureau van PoHtle; rood kindertasje m. inh., Hoekstra, Albertine Agnesstraat 21; groene autoped, Buis, Boschgracht 2; zilverbon, Brinksma, Leeuwarderkade 1; soort lipssleutel, Berkhout, Leeuwenburg 12; halskettink je met medaillon, Tippersma, Eeltje Hal- bertsmastraat 41; grijs rode ceintuur, Wagenmakers, Waling Dijkstrastraat 5; bril in étui, Bureau van Politie; rechter- damesglacé, Gerlofs, Tjotterstraat 5; speelgoed-handboeien, Scholten, a.b. Woudvaartkade; 4-delige duimstok, v. d. Werf, Emmastraat 21; bruine bood schappentas, kapper Fokkema, Kruize- broederstraat; zilverbon, Kuipers, Ama liastraat 66; wollen sok en 5 postzegels, Jelmersma, 2e Zomerrakbuurt 20; rech- terdamesglacé, Bureau v. Politie; fiets- sleuteltje, IJsselstein, Jan v. Nassaustr. 20; plastic-speelgoedauto, Postkantoor; trommelstok, Bergsma, v. d. Heybuurt 12; hondje, Asyl; geruite sjaal, Visser, Westersingel 46; zilverbon, Faber, le Selfhelpstraat 5; donkerbruine dames- glacé, Wagenaar, Anna van Burenstraat 10; beurs met inh., Jaasma, Badhuis gracht 14; doorschijnende kam, Braam, Marktstraat; armbandje met een St. Jorispenning, Tromp, Ged. Pol 17; rood beursje met inh., Dotinga, Jan van Nas- saustraat 25; donkerblauwe jongensjas, Jorritsma, Geeuwkade 42; kinderwant, J. Postma, lepenlaan 11. enveloppen in diverse tinten, Dames ball-point met gold filled dopje, zeer apart mo del in luxe doosje 75 verpakt, Fraaie vaporisateur, met plastic verstuiver, gevuld met 5 maatjes zuivere Eau de Cologne. Dames zakdoekjes, merk ”Swan” fijn dichtgeweven ka toen, gekleurd fond met harmo- nieërende rand, 3 st 4 SQ in doosje 1.80 Rond kanten kleedje 35 middellijn, met aardige vlinder motieven, Uni Georgette carré, in vele zachte pasteltinten, ^95 grote maat Toiletzeep, 3 grote stukken van uitstekende kwaliteit, heer^ lijk geparfumeerd, in geschenk verpakking, Zuivere Eau de Cologne, ons eigen merk "Carmen”, bijzon der fraaie flacon in verschil lende maten, 1.45, 0.95, 0.50, Compendium dames post, inhoudende 20 vel prima hout vrij papier en 20 gevoerde Tea-cosy van gebloemde plas tic met koordsluiting. Zijde gevoerd, met zuivere ajq kapokvulling, A Oud-Hollandse sierdoek, imitatie, met franje rondom, verschillende dessins 90x90, Plastic tafelkleden, fris ge kleurde bloemmotieven 010 op wit fond, 115x140 2 Kop en schotels apart model, diverse pasteltinten met goud filet, Bloemvaasjes, dun geblazen glas met goudbies en qkc reliëf bloemdecor, *3 OUDEGA (W.) Hoewel hier op Ko ninginnedag geen feest in de eigenlijke zin van het woord werd gehouden, maakte ons muziekcorps „E.M.M.” 's avonds toch een rondgang door het dorp; op tal van punten werd een num mertje ten beste gegeven. Er was veel publiek op de been. 9842 ƒ35000; 1297 ƒ5000; 7288 ƒ2000; 2289, 11306 ƒ1500; 4922, 5076, 6178, 11773, 13749 ƒ1000; 18797 ƒ200. ra ra i I Br k ra w fi»? ra

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2