Sneek-G.V.A.V. spannend van begin tot einde AGENDA Black Boys dertig jaar Een goede keus uit de betere merken Oosterparkers weer tweede klasser Abe Lenstra in Zwaluwen- Burgerlijke Stand team Collecte voor Triest Ingezonden een Correspondentie Black Boys, met kans op winst, zette niet door Bioscooppersoneel dagje uit Reusachtige hulp voor alle huisvrouwen Utroeze da eindstand nl. op 4—O, Geslaagd Het is weer afgelopen met dammen en biljarten in Wpudsend Chr. Damclub „De Kroonschijf” IJ.V.C. besloot de competitie met een overwinning op C.V.V.O. Goede eerste, maar slechte tweede helft voor W.Z.S. Postduiven ver. l’Estafette p. a D.O.G. grijpt de strohalm Nog vier degradatie-candidaten in B Onaangename lentegeluiden geeft U t beste dat er is: Jeugdtournooi v.v. „Black Boys” Kaatsver. De Lytse Stuit thuis Volewrjckers, uit En- 7 Aan de top en 20 stuks 75 ct - 10 stuks 38 ct Advertentie L M. In de res. 2e klas zege nog van Voetballende dames. in flinke getale verschenen. Aan de oevers van onze „mooie Wip” ooit werd Castella Parels een nu 31 29 27 26 26 25 4 2 9 8 8 6 7 5 5 3 5 5 3 6 7 7 56—25 45— 21 49—24 46— 29 36—28 40—32 36— 28 32—38 37— 36 36—39 23— 48 29—62 24— 54 20—45 21 20 IS 19 20 20 20 18 14 12 11 9 35 33 33 31 29 25 23 23 22 21 18 18 13 12 9 8 6 7 5 5 8 7 4 7 7 6 7 72—36 46—23 5442 43—40 53—56 52—53 32—40 34—43 4644 57—63 29— 34 30— 48 32—41 31— 48 35 32 28 28 26 24 23 22 22 22 20 19 17 16 DOG speelde het eerst tegen de wind in, hoewel dat niet zo veel voordeel op leverde. De wind stond nl. schuin over het veld. DOG had in ’t begin een li~ht veldoverwicht, wat na ongeveer 20 mi nuten resulteerde in een goed schot van de midvoor, 10. En hij nam ook het tweede doelpunt voor zjjn rekening, toen hij uit een kluwen van spelers de bal over keeper Nauta heen inkopte, 20. Toch gelukte het Black Boys nog vóór rust de achterstand te verkleinen, daar een goede aanval besloten werd met een schot van v. d. Laan, dat doel trof, 21. In de tweede helft was BI. Boys ster ker en na plm. 15 min. werd het 22 toen een hoge bal door de keeper van DOG in z’n eigen doel geslagen werd. Had Black Boys toen doorgezet, dan was het zeker anders gelopen, maar de zwar tjes vervielen weer in te kort spel en ook hielden ze de bal te lang zij zich. Zo kreeg DOG weer moed en werd het 32 toen bij een doelworsteling de bal werd ingeschoten en via het hoofd van J. Tinga van richting veranderde, 32. Wel schoot M. v. d. Laan daarna nog eens tegen de paal en kopte hij ook een bal hard naast, maar verder kwam BI. Boys niet, zodat DOG weer twee kost bare puntjes veroverde. In een over het algemeen slecht ge speelde wedstrijd gelukte het DOG beide puntjes thuis te houden. Toch hadden de Black Boys nadat ze gel(jk maakten, alle kans op de overwinning gehad als ze toen maar hadden doorgezet. Enige verslagen en berichten in het volgend nr. Red. IJLST. De collecte voor Triëst heeft alhier opgebracht 81.72. Bergum KHC Olyphia GAVC Harlingen de Kooi DOS VSV Blauw Wit Go Ahead Volewijckers Rigtersbleek EDO Vitesse AGOVV Heerenveen GVAV Sneek Enschede ’t Gooi Ajax Haarlem DWS NEC Stormvogels Wageningen Ensch. Boys Ellnkwijk Leeuwarden Heracles Zwolse Boys Be Quick Oosterparkers RCH Steenwljk Rood Geel BI. Boys WZS Lemmer DOG U vliedt nu door de u)as heen! 01 voorsprong, dank zg een doelpunt van mej. Jillings. Maar na de rust bracht mej. B. Monkel de partijen op gelijke voet door een doelpunt uit een Was ’t verzamelen voor de jaar lijkse trip Sneek heeft op eigen terrein de vlag moeten strijken voor het bezoeken de G.V.A.V. Met de rust stonden onze stadgenoten met 10 voor door eeu doelpunt acht min. daarvoor door r.binnen Bouma gescoord, maar na de hervat ting zetten de Groningers alles op de aanval en gelukte het r.buiten Haze- veld na 12 minuten met een schuiver de partijen weer op gelijke voet te bren gen. En in de 25e minuut scoorde midvoor van Oosten het winnende doelpunt. 't Water was goor en stonk reeds op dat uur enorm goed in paniek vluchten vlekken. Eén maal spoelen is met al betekent dit besparing. U vliegt versteld heid, en Alcides 2 degradeert. In de res. Ie klas won Achilles 2 met 61 van Emmen 2, waardoor Alcides 2 het kind van de rekening werd. Sneek 2 verloor zjjn laatste wedstrijd tegen GV AV 2 met 12. 24 14 24 14 24 14 24 10 11 24 11 24 24 24 24 24 26 24 24 24 IJLST, maand April. Geboren: Arend z. v. Sipke de Schif- fart en Trijntje Kuiper. Ondertrouwd: geen. Gehuwd: geen. Overleden: Elisabeth Snijder, 55 jr., echtgen. van Zweitse Planting; Lenze Planting, 66 jr., echtgen. van Klaaske Bergstra. ll/fET twee kleine kinderen is er altijd wat, dus ik met Castella Parels aan de slag. Nu, dat waren zeker geen parels voor de zwijnen. Het resultaat is enorm. Ik vind het pertinent beter dan alles wat er be staat. U moogt het gerust in de krant zettenhet goed wordt mooier dan als het nieuw is. Deze wonderbaarlijke vinding is ’n reus achtige hulp voor alle huisvrouwen. Zo schrijft ons één duizenden zijn over 200%”! Waarom op zjjn beurt de secre taris, de heer D. v. d. Werf, in een vol gend artikel getuigt van zjjn vertrouwen dat een club als Black Boys ondanks concurrentie van twee andere grote Sne- ker verenigingen, zich zal kunnen hand haven, dank zij het hechte clubverband, kameraadschap, saamhorigheid en offer vaardigheid der leden”. Moge dit alles dan ook in haar verdere leven bij de v.v. Black Boys bestaan blijven, op dat zij een plaats, haar oprichters waar dig, in het Sneker sportleven handhave. heen. En U staat Het leven van een voetbalclub is een sterk bewogen leven. Wie zal het ont kennen in een jaar dat de landskampi oen van 1953 zag degraderen in de hui dige competitie. De geschiedenis van schier elke Nederlandse voetbalclub is er een van ups and downs, ook die van onze plaatselijke voetbalclubs. Ook die van Black Boys, welke voetbalvereni ging 14 Mei haar dertigjarig bestaan gedenkt. Ups and downs: 1928 gepromo veerd naar de 3e klas K.N.V.B., 1931 naar de 2e klasse, 1950 degradatie, dus weer derde klasser. Natuurlijk wensen we de a.s. jubilaresse gaarne een kéér in haar carrière toe; moge het spoedig weer omhoog gaan, ook al lijkt dat er nu nog niet direct op. Maar doet het er ei genlijk wel veel toe zo’n schokkend leven? Is niet van veel meer betekenis hoe men zijn lot draagt en zijn tegen spoeden verdraagt en tegemoettreedt Black Boys heeft dat gedaan op een wijze een sportvereniging waardig. Te recht schrjjft burgemeester L. Raster- hoff in een artikel in het jubileumnum mer van de „Black Boys-Bode” dan ook: „Wanneer er moeilijkheden zijn, gaat men niet bij de pakken neerzitten, maar door samenwerking is steeds de kracht opgebracht om deze moeilijkheden het hoofd te bieden en zo enigszins mogelijk te overwinnen. Kortom „Black Boys is een vereniging met teamgeest, die een belangrijke taak vervult op het gebied der jeugdvorming door het scheppen van de mogelijkheid voor vrije tijdsbeste ding op een gepaste en verantwoorde wijze”. Als de burgemeester in het slot van zijn artikel schrijft te hopen dat deze sympathieke plaatselijke vereniging er ook in de toekomst in zal slagen de gevestigde traditie en reputatie te hand haven, welke hierin bestaan dat de v.v. Black Boys zich in de eerste plaats ten doel stelt de vorming van een geestelijk en lichamelijk gezonde Sneker jeugd”, dan sluiten we ons gaarne bij die wens aan en we twijfelen er eigenlijk niet aan of die wens zal ook in vervulling gaan. Want wie de jeugd heeft heeft de toe komst en Black Boys heeft die jeugd, want, schrijft de heer H. de Jong in het al genoemde jubileumnummer, „dat ondanks de tegenslag der degradatie men met hetzelfde élan doorging met als resultaat een stijging van het leden tal, aanzienlijke vooruitgang van onze donateurs en wat heel belangrijk is: de Het jubileum van Black Boys is Don derdagavond ingeleid met een niet alle daagse gebeurtenis, nl. een ontmoeting tussen twee dameselftallen. Een actief ploegje Black Boys-dames, dat verleden jaar al een dergelijke wedstrijd speelde, heeft toen blijkbaar de smaak te pak ken gekregen, en was te meer verlan gend nog eens in het veld te verschijnen omdat deze dames graag hun jubileren de vereniging een cadeau wilden aanbie den en zij wel kans zagen het bedrag daarvoor met deze wedstrijd bij elkaar te krijgen als deze behoorlijk geënscen- neerd werd. Waarmee we bedoelen: als deze dames een aantrekkelijke tegen partij tegenover zich kregen. Waarom voor een ander elftal Sneker dames de naam „les soeurs volantes” uit Parijs werd uitgevonden. Overigens was er geen Frans bij, of het moest zijn het enthousiasme waarmee beide partijen zich in de strijd wierpen en de Franse slag welke de scheidsrechte», de heer A. v. d. Heide, moest toepassen om het spelreglement te redden. Maar hij kweet zich voortreffelijk van zijn taak. „Les soeurs volantes” hadden met rust een lijk gedeeld. Het doel is echter waar schijnlijk bereikt, want het publiek was Tien minuten voor het einde bracht P. Bij het examen voor Stenografie en Machineschrijven voor het „Unie Prak tijk Diploma”, gehouden op 7 Mei jl., slaagden de volgende candidaten, op geleid door Instituut Groote, Markt straat 4, Sneek: de dames J. Raukema, Schamegoutum; W. Mous, Balk; N. Punter, Sjjbrandaburen; W. Bos, Lem mer; R. Kuipers, S. de Vries, Oosterzee; St. Bol, B. de Vries, F. Loen, J. ten Kate, G. Fritsma, M. Flapper, J. Bosma, J. Sikma, A. Piersma, allen Sneek; de heren R. J. Anema, A. v. d. Werf, Sneek; U. Hoekema, Th. de Boer, Koudum; R, de Jong, Koufurderrige. WOUDSEND. De damclub „Eensge zindheid” hield haar sluitingsavond van dit seizoen. In het bestuur werden ge kozen de heren R. v. d. Berg, A. Feen- stra en S. Couperus. Daarna volgde de prijsuitreiking door de voorzitter de heer C. v. d. Brug. Ie klasse 1. S. Cou perus, 2. A. Feenstra; 2e klasse 1 Tj. Glashouwer, 2. A. Reekers; 3e klasse 1 F. Reekers, 2. P. de Jong; 4e klasse 1 J. de Hoop, 2 J. Langeraap, 3 S. Hoekstra. Het batig saldo bedroeg ƒ132.29. Ook de Biljartclub „D.O.S.” heeft voor dit seizoen haar bijeenkomsten weer beëindigd, ze kan op een goed sei zoen terugzien. De prijzen werden ge wonnen door 1. W. v. d. Pol, 2 F. C. Nagelhout, 3 W. Coehoorn, 4 M. Kui pers. 5 2 6 8 8 2 11 9 6 10 4 11 6 10 8 9 5 12 7 12 6 13 De laatste speelavond van het seizoen 195354 is weer achter de rug en op een enkele partij na, kan de definitieve stand in de diverse klassen opgemaakt worden. Daar deze partijen thuis ge speeld worden is de sluitingsavond be paald op Maandag 17 Mei. In de hoofd klas zal waarschijnlijk L. Smid zijn eerste plaats moeten afstaan aan G. Mulder. E.g. heeft wel drie pnt. voor sprong maar is uitgespeeld; Mulder heeft nog een partij tegen Bosma en v. d. Goot en een afgebroken partij met Th. Sterk. In de eerste klas zullen Do- tinga en G. Swart nog een beslissings- partij moeten spelen wie bekerhouder zal worden. Ih de tweede klas is de race KroeseProcee door Kroese gewonnen. In de derde klas heeft L. Heegsma de beste papieren al heeft M. Sterk theore tisch nog een kans om gelijk te eindi gen. Deze moet nog spelen tegen Ypma en J. v. d. Veen. Voor de beker in de tweede klas heeft Kroese nog een partij met G. van Oosten te spelen. De win naar hiervan wordt tevens houder van deze wisselprijs. De laatste competitiewedstrijd bracht IJ.V.C. I nog een succes tegen het Lem- ster CWO L Voor de rust was het een gelijkopgaande strijd, waarbij het geen van beiden gelukte te scoren. Een kwar tier na de hervatting echter wist P. Kroeze door te breken en de thuisclub het eerste doelpunt t» bezorgen. Even daarna nam S. de Vries het tweede voor zijn rekening en direct daarop maakte P. Zwaagman er 30 van. Toen kwa men de bezoekers, die dit blijkbaar toch te bar vonden, opzetten. Zij hoopten ten strafschop. Zo werden de puntjes zuster- minste de eer nog te redden, maar het succes kwam weer aan de andere kant. Ter viering van het 30-jarig bestaan heeft het bestuur een aantrekkelijk pro gramma ontworpen: 13 Mei feestavond reeds uitverkocht in Amlcitia met Willy Vervoort als conferencier, Tonny Boucher als cabaretière, Tony v. Ingen- hoven heeft de muzikale begeleiding. Voorts treden op de illusionist Eddie Scheuer, the Chico’s met cowboy songs en het bekende accordeon-trio the Three Jacksons; 14 Mei veteranen-wedstrijd tegen L.S.C., aanvang 7.15 uur; 15 Mei ledenavond met dames; 16 Mei jeugd- tournooi en die avond een jubileum-bal. ons huisvrouwen de snelle en sultaten, die zij bereiken 7Is, het wasmiddel 24 15 24 15 24 11 24 10 24 9 24 11 24 23 24 24 23 24 24 24 Amlcitia Theater te 8 uur: „De WYMBRITSERADEEL, van 2 tot met 8 Mei. Geboren: Rinse Jur Hans z. v. Gerrit Rinse Brink en Anna Petronella Woud- stra te IJsbrechtum; Melis z. v. Sipke Walsweer en Hendrikje de Boer te Uit- wellingerga; Femmigje d. v. en Sietze z. v. Marten Gerbrandij en Sjoerdje de Jong te Nijland; Anneke Maria d. v. Theo Agricola en Elske Regina Witte- veen te Heeg; Riemke d. v. Nanne Boer- sma en Willemke Koopmans te Idzega; Richtje d. v. Rienk Sijbrandij en Tietje Piersma te Heeg. Gehuwd: Jacob Fopma, 24 jr. te Gauw en Laura de Jong, 22 jr. te Nijland; Ijsbrand Hijlkema, 25 jr. te Oosterwie- rum en Sjoeke van der Meer, 23 jr. te Gaastmeer; Gerrit Steenbeek, 28 jr. te Uitwellingerga en Jeltje Sterkenburgb, 23 jr. te Oppenhuizen; Douwe Koonstra, 23 jr. te Akkerwoude en Gelske Leen- stra, 24 jr. te Gaastmeer; Heinze de Vries, 28 jr.te Koufurderrige en Rinske Attema, 24 jr. te Woudsend. Overleden: te Gauw, Lammert Zwaag- stra, 84 jr., wedn. van Berber Sijtzes de Jong; te Groningen, Pieter van der Wal, 13 mnd., z. v. Jacob van der Wal en Wlepkje. Bouwstra. en nadat Smit een zeker schijnend doel punt had voorkomen toen Brinksma reeds geslagen was, kwamen de blauw- hemden nog fanatieker opzetten. De Sneker doelman kreeg een hard schot van Hazeveld te verwerken, doch wist de bal nog corner te slaan, maar indi rect uit de goed genomen hoekschop wist Hazeveld met een schuiver de ge lijkmaker te scoren, 11. Door beide ploegen werd daarna hard gewerkt voor de winnende goal, die GVAV toe viel. Want nadat doelman Brinksma in de 25e minuut de bal niet onder con- tróle had kunnen krijgen en Hazeveld, die kort tevoren op onbegrijpelijke wijze een unieke kans had gemist door voor open doel naast te kogelen, het leer cor- rëct voorzette, was midvoor van Oosten er als de kippen bij om het tweede doel punt te scoren. Spil Stuut en rechtsback Westra kwamen met elkaar in botsing, waardoor de Sneker zich moest laten vervangen en Batstra zijn plaats innam. Sneek kwam hierna meer in de aanval doch de GVAV-verdediging hield de deur stevig gesloten. En daar ook de Sneek- defensie de baas bleef over de vijande lijke aanvallen, kwam het einde met een 12 overwinning voor GVAV. Hoewel Wit Zwart in de oude Friese havenplaats voor de rust door goed spel een overtuigende veldmeerderheid had, was de stand bij de thee toch 11. Een teleurstellend resultaat voor de bezoe kers, maar doelpunten beslissen nu een maal een wedstrijd. Direct na het begin had Lemmer, door toedoen van Gebben en een zwak mo ment van reserve-keeper Bouwhuis zelfs reeds de leiding genomen, 10. Maar De postduivenver. l’Estafette hield baar eerste wedvlucht in dit seizoen van het station Deventer afstand 95 km. De uitslag luidt: le L. de Ree; 2e B. Heins; 3e, 5e en 16e H. Meinen; 4e H. Tipper- sma; 6e, 15e, 19e en 22e v. d. Meulen de Vries; 7e en lie J. Haak; 8e, 30e en 39e J. de Boer; 9e v. Vugt; 10e, 29e en 41e H. Buitenpost; 12e, 14e en 18e E. Laag land; 13e, 23e, 31e en 38e A. Postma; 17e en 43e D. Wgnja; 21e en 24e S. de Ree, 25e en 32e L. de Wagt; 26e H. Sta- vorinus; 27e J. Pronk; 28e, 46e J. Ger lofs; 33e en 34e A. Coers; 20e en 35e S. Hofstra; 36e, 37e, 40e en 42e H. Oppen huis; 44e E. Groeneveld; 45e F. Meijer en 47e Ligthart. De duiven werden gelost om 8.20 bij heldere lucht en N.O. wind. Hoewel het prachtig weer was waren de snelheden niet hoog. Slechts één duif bereikte een snelheid van 1026 m.p.m., deze werd ge klokt om 9.50.35, de tweede werd ge klokt om 9.53.34, snelheid 989 m.p.m., de derde arriveerde om 9.54.12, snelheid 981 m.p.m. Dat het niet snel is gegaan blijkt ook uit de andere tijden, zo be reikte de 10e prijswinnaar een snelheid van 940 m.p.m., terwijl de 20e was af gezakt tot 905 m.p.m. Aan deze wedvlucht namen 223 dui ven deel en verliezen werden er zo goed als niet geleden. 'JLYEI kwam LSC 2 door een 21 zege op Sneek 3 op gelijke hoogte met Black Boys 2, dat echter nog een thuisontmoe- ting tegen Sneek 3 voor de boeg heeft. Zaterdagmiddagcompetitie. L. zwaluwenONS was naderhand van het programma afgevoerd, zodat alleen HeegQVC overbleef. De thuis club zegevierde met 51 en behoudt dus zjjn kansje op de bovenste plaats. Maar het is een pover kansje want al leen als ONS zjjn resterende wedstrijden verliest kunnen de Hegemers het halen. We „smeerden” ’m gauw, ’t was ruim 8 uur. Allen nestelden zich gezellig en knus In de grote luxe Zuid Westhoek bus. Die reed ons snel door de Noord- Oostpolder voort En zo kwamen wij in Emmeloord. Emmeloord is met een pracht gebouw vermeerd Dat de heer Miedema als bioscoop exploiteert. Er is een moderne winkelstraat Waarin ook een prima slagerij staat Vrienden uit Hoogeveen, Meppel en Steenwijk Ze vielen ons hier op ’t lijf Ook employé’s van Miedema’s bioscoopbedrijf. Collega’s uit Emmen sloten zich in Kampen aan En toen zijn we naar de Veluwe gegaan Die is nu in lente tooi Het was er alles even mooi ’t Panorama vanaf de Juliana-toren Was nog mooier dan alles tevoren. In de speeltuin voelden allen zich kinderen klein En maakten daar gezellige gijn. In de lachspiegel-zaal was ’t een en al jolijt Eentje raakte daar z’n buikje kwijt Vandaag deden „wij” het eens op ’n „sloffie” En lieten sjouwen met kopjes koffie Hier werd nog het een en ander geserveerd Prettig gewandeld en gefotografeerd Via Apeldoorn en deze mooie Veluwe-hoek Bereikten we de stad van de Deventerkoek Er wérd niet gestopt, dat was niet erg Want er werd gepauzeerd op de „Holterberg” We dronken niet steeds glaasjes melk Er was werkelijk keuze voor elk. T Hellendoornse berg was om van te dromen Hier werden weer foto’s genomen Een imitator bracht veel lol Een Emmer jodelares ons naar Tirol Onder gemeenschappelijk gezang Kwamen wij in Emmen „an” We zagen de nieuwste zaak van onze patroon Eerlijk waar, ’t is wonder schoon ’t Is een pracht van een bioscoop Zo zie je er niet een te koop Later zaten allen heel tevree In ’t Heerenhof aan een smakelijk diner Helaas in ’t gezelschap miste er vandaag een Mijnheer Jan voelde zich wel wat alleen Te 8 uur, het werd niet vergeten Werden zij herdacht, die voor onze vrijheid streden Maartoch kwam toen het einde dra Dank voor alles heren Miedema ’t Was weer een ouderwetse dag Zo eentje die er wezen mag De chauffeur van de Zuid Westhoek Kwam ook prima uit de hoek Ruim 12 uur bracht hij ons weer op „De Wip” Dat was het einde van deze trip En met permissie van Mijnheer Zeg ik „tot een volgende keer”. In de derde klas is DOG nog niet ver loren. De Wolvegasters versloegen Black B ys met 32 en daar Lemmer op eigen veld 11 geljjk speelde tegen WZS, werd hun achterstand op de groenzwarten twee punten. Het toeval wil dat de de- gradatiecandidaten elkaar nog moeten ontmoeten. (WZSDOG en DOGLem mer staan nog op het programma), zo dat het slot hier buiten verwachting nog zeer spannend wordt. 23 22 21 21 22 22 van afd. B kwam geen wijziging. Koploper DOS versloeg Vites se op eigen terrein met 43 en VSV bleef 3 punten achter door een 20 zege op Enschede. Dit laatste resultaat en de 64 nederlaag van ’t Gooi tegen Hee renveen (Abe was weer geweldig) heb ben tot gevolg dat er nu nog vier degra- datiecandidaten in deze afdeling zijn: ’t Gooi, Enschedé, Sneek en GVAV, hoe wel de laatste na zijn verdiende 21 overwinning aan de Lemmerweg prac- Haarlem incasseerde op eigen veld een 21 nederlaag tegen Stormvogels en daar Ajax in Zwolle net met de hak ken over de sloot kwam (01), kregen de roodbroeken een achterstand van twee punten op de Amsterdammers. Die kon wel eens beslissend zjjn! Een be langrijk feit in afd. A was voorts de de gradatie van Oosterparkers. De Gronin gers weerden zich kranig tegen Wage ningen, wat in een fraaie 41 zege re sulteerde, maar Be Quick deed hen de das om door zgn 11 tegen Ensch. Boys. RCH’s optreden was als die van een examinandus, die né. het examen de ant woorden wèl weet. Nu de degradatie een voldongen feit is, konden de Haarlem mers goals maken. Zij wonnen nl. met 42 Van Heracles. tlsch binnen Is. De blauwhemden staan drie punten voor op Enschedé en speel den bovendien een wedstrijd minder. De ontmoetingen SneekAGOVV en En schede't Gooi op a.s. Zondag kunnen hier de definitieve beslissing brengen. Nog te spelen: Sneek: thuis AGOVV, uit Vitesse. GVAV: thuis Vitesse, Heerenveen en AGOVV. Enschede: thuis ’t Gooi, uit Heeren veen. ’t Gooi: schedé. Terwijl iedereen zich verheugt over de eindelijk gekomen lente, hebben wij het ongenoegen gehad een aantal onaan gename lente-geluiden te vernemen. Een klein deel der Sneker jeugd houdt zich nl. weer bezig met het uithalen van vo gelnesten. Ik zal hier geen poging on dernemen om deze jongelui het ver keerde van hun handelwijze onder het oog te brengen, want ik stel mg voor, dat zij geen kennis van de inhoud van dit blad nemen. Mochten zich onder de lezers ouders van deze knapen bevinden, dan heb ik vertrouwen, dat zij hun spruiten tot de orde zullen roepen. Hun kan ik dan nog meedelen, dat de jon gelieden voortdurend particulier terrein betreden en zelfs hun strooptochten tot kerkhoven uitstrekken. Tenslotte roep ik gaarne de medewerking in van ieder, die bovenvermelde vergrijpen waar neemt, om zo spoedig mogelijk de na men van de daders aan de politie mee te c elen, want deze is stellig gaarne be reid aan dergelijke misdragingen een einde te maken. Dr. J. P. OTTO, Voorzitter Dierenbescherming afdeling Sneek en Vogelbescher- mingswacht Sneek en om streken. Maandag 10 en Dinsdag 11 Mei. Amici- tia Theater Sneek. 's Avonds 8 uur „Scaramouche". Woensdag 12 "lei. Sneek. 's Avonds laatste grens”. Donderdag 13 Mei. Sneker Onderlinge Brandwaarborgvereniging. Jaarver gadering van verzekerden ’s avonds 8 uur bovenzaal „Onder de Linden”. Zaterdag 15 Mei. Kon. Zeilver. Sneek. Sneek. le Seriewedstrgd. Aanvang 2.30 uur. Castella Parels strooit men zo in het water en direct ontstaat verrukkelijk schuim. Geen papje vooraf te maken Alle vuil trekt enorm snel uit het de vuilste genoeg. Al geweldige tijds- door de was van de blank- de helderheid de zachtheid van alle goed, dat U be handelt met dit won- derwasmiddel. Bovendien vindt U in ct.) een uiterst vei- U alle textiel- toe- van de velé tien- die opgetogen fantastische re- met Castella van de nieu- SNEEK, van 2 tot en met 8 Met Geboorten: Thomas z. v. Wieberen Peenstra en Hiltje Soetlng van Brits- werd; Lolkje d. v. Pieter Brouwer en Anna van der Schaaf van Bolsward; Albert Hans z. v. Albert Hans Eppinga en Antje Brandsma; Tjalling z. v. Hom me de Jong en Antje de Vries; Klaas Egbert z. v. Hendrik Feringa en Janke Houtsma; Agnes d. v. Markus de Boer en Durkje Baarda; Anne z. v. Sijtze Ba- jema en Sietsche Groenveld van Fer- woude; Jan z. v. Jan Bosma en Aaltje Buurstra; Bartholomeus Gerhardus Jo zef z. v. Johannes Gerhardus Potma en Margaretha Johanna Maria Jaspers; Thijs z. v. Stoffel Zandstra en Trijntje Schram van Sondel; Jacob z. v. Jan Poepjes en Siementje ten Brink van Nijemirdum; Cornells Lubertus Bernar dus z. v. Lubertus Agricola en Geertrui- da Maria Stroot van Eesterga; Janke Hiltje d. v. Hendrik van Rijs en Wapkje Smid. Ondertrouwd: Eelke Smit, 24 jr. en Adriana Vissers, 23 jr.; Hendrik Bante- ma, 21 jr. en Maaike Dijkstra, 21 jr.; Klaas Jaarsma, 31 jr. en Trijntje IJp- ma, 29 jr.; Hindrik Posma, 31 jr. en Fokeltje Douma, 37 jr.; Thijs Twijnstra, 26 jr. en Jentje Hospes, 25 jr.; Jacobus Lodewjjk, 24 jr. en Jeltje Bosma, 30 jr.; Romke Auke Prins, 25 jr. en Cornelia Zandstra, 22 jr. Getrouwd: Thiemen van Foeken, 27 jr. en Klaasje Zuidema, 26 jr.; Melis Walsweer, 26 jr. en Hijlkje Schouwer- wou, 25 jr.; Gerardus Johannes Roo- beek, 27 jr. en Margaretha Antje Poiesz, 29 jr.Meindert de Ree, 42 jr. en Vero nica de Blaauw, 36 jr. Overleden: Jantje Baanstra, 83 jr., wed. van Evert Metz; Marinus Smalle- gange, 87 jr., wedn. van Tjitske Sijtsma; Theunis Vlieger, 62 jr., echtgen. van Be- rendje Wildschut van Workum; Trijntje Hernamt, 73 jr., wed. van Willem van der Veer, eerder van Aize Tolman; Pie- tertje Tiggelaar, 54 jr.; Hendrik Mep- pelink, 63 jr., echtgen. van Wilhelmina Anthonia Uittenbogaart, van Meppel; Jurjen Osinga, 79 jr., echtgen. van Pletrik Schotanus van Woudsend. daardoor liet W’.Z. zich niet intimideren. Behoudens een enkele tegenaanval van de gastheren lieten onze stadgenoten zien dat spelopbouw en spelinzicht bij hen veel beter verzorgd waren dan bij hun tegenstanders. Er kleefde echter één fout aan hun spel: gebrek aan tem po. Met uitzondering van Joh. Walta, die ook de enige goal scoorde, duurde 't bij de andere voorwaartsen allemaal even te lang, zodat de stoere Lemster defen sie met captain Kuipers aan ’t hoofd telkens weer kon ingrijpen. Aan de an dere kant hoefde keeper Bouwhuis slechts sporadisch op te treden, maar kort voor de rust kon hij bij een alge mene aanval van de thuisclub slechts ten koste van een corner redden. Daar voor had, zoals reeds gezegd, Walta van dichtbjj hard en onhoudbaar uit een beste throughpass gelijk gemaakt. Na de doelwisseling bleef er van 't knappe spel der Wit-Zwarten niet veel meer over en daar ook Lemmer er aan vallend weinig van maakte, zag men twee ploegen die beide ,’t accent op de meteen gevaar voor de doelen, maar verder was ’t een kick-and-rush wat zich hoofdzakelijk op ’t middenveld afspeel de. Tien minuten voor ’t einde leek W.Z. nog te zullen winnen. L.buiten Walta, naar rechts afgezwenkt, brak door maar na zijn fraaie trekbal, onbe reikbaar voor keeper en achterspelers, stond geen van z’n medevoorwaartsen op zijn plaats. In de laatste minuten kreeg ook Lemmer nog een opgelegde kans op de winst. Goed doorzetten van Kuipers bracht r.binnen Gebben alleen voor de W.Z.-keeper, maar z’n schot stuitte op Bouwhuis af en de corner die daaruit voortvloeide, leverde evenmin 7 8 9 6 11 5 10 6 10 5 11 6 12 4 10 10 5 15 8 14 te houden op 8 Mei a.s. De vergadering verdediging legden. De weinige keren dat was van oordeel dat de kaatssport in er gedurfd gespeeld werd, ontstond er ons dorp moet worden bevorderd. Het mooie sportterrein moet ook worden ge bruikt, Nu de voetbalvereniging in rust is, moet de jeugd het mooie kaatsspel worden bijgebracht. De plaatselijke on derwijzers zal worden gevraagd om de jongens zo mogelijk tijdens de gym nastiek ook eens te laten kaatsen. De vereniging is van plan a.s. zomer één of meer jongenspartijen te houden en hiervoor prijsjes beschikbaar te stellen. Besloten werd Woensdagavond tot spe ciale kaatsavond te bestemmen en de dorpsgenoten op te wekken hun belang stelling te doen blijken door op het sport terrein te verschijnen en liefst lid te Castella Parels (47 lig wasmiddel, waaraan weefsels met een gerust hart kunt vertrouwen. Volg de beste raad, die U - -1 gegeven: haal nog vandaag Castella Parels in huis Ingez. Mededeling. In de Zwaluwenploeg, die a.s. Woens dagavond 7 uur in het Olympisch Stadion tegen de Rode Duivels speelt, is Abe Lenstra als linksbinnen opgesteld. Het elftal ziet er als volgt uit: Dufourné (Sparta), doel; Wiersma (Donar) en F. Tebak (Eindhoven) ach ter; Van Rooy (Eindhoven), Hendriks (Vitesse) en v. d. Hoek (Feyenoord), midden; Dillen (PSV), W. v. d. Gijp Emma)Bleyenberg (Rigtersbleek Lenstra (Heerenveen) en Vergouwen (PSV) voor. Reserves: Feyt (Woerden), Kuys (Haarlem), Broeders (Feyenoord), Brooymans (RAC) en Könemann(SVV). De wedstrijd bood weliswaar geen mooi spel, omdat de zenuwen beide partijen parten speelden, maar toch was hg het aankijken volkomen waard. Er werd echter nogal eens ontoelaatbaar ge speeld, maar scheidsrechter Formanoy van IJmuiden hield de touwtjes strak en deelde aan beide kanten enige vrije trap pen uit. Reeds vrg spoeaig doelpuntte van Oosten, toen doelman Brinksma de bal niet klemvast had en hem liet val len, maar wegens hands slaan van r.binnen Drewes werd dit doelpunt ge annuleerd. Direct daarop kreeg zgn Sneker collega Bouma een kans, doch hij knalde de bal naast. De Groninger ver dediging werd nogal eens aan de tand gevoeld, maar redde meermalen de si tuatie ten koste van hoekschoppen. Aan de andere kant was doelman Brinksma de stad-in-de-weg. Die verrichtte enige schitterende safes. Een zeer listig opge zette GVAV-aanval mislukte door bui tenspel en met wisselende kansen ver streek de tijd. In de 37e minuut volgde een goede Sneek-aanval, Bouma kreeg de bal te pakken en stormde op doelman Roffel af, die kwam te vallen, waarna het leer in de GVAV-touwen terecht kwam, 10. Met deze stand werd ook gerust. Na de doelwisseling moest Sneek tegen de zon inspelen, wat een grote handicap betekende vóór de withemden. De Groningers zetten een fel offensief in Zaterdag hield de jeugdafdeling Black Boys een toumooi voor spelers van 12—15 jaar. Deelnemers waren de plaatselijke clubs, ieder met 2 elftallen. In beide klassen werd een halve compe titie gespeeld, zodat de deelnemers wel aan hun trek kwamen. De wedstrij den hadden een sportief verloop en mede door het jeugdig enthousiasme waren ze voor de toeschouwers zeer aantrekke lijk om te zien. Jammer, dat de harde wind vaak afbreuk deed aan het spel. Hoewel er een vrij omvangrijk program ma was af te werken, verliep alles zeer vlot, mede door de goede medewerking van de Sneker Scheidsrechtersverteni- ging. In klasse C behaalde O.N.S. de le prijs, Sneek de 2e en W.Z.S. de 3e (na strafschoppen met BI. Boys). In klasse D was de uitslag: le prgs L.S.C., 2e BI. Boys, 3e Sneek. Uitslagen klasse A: W.Z.S.BI. Boys O—O, L.S.C.—O.N.S. 0—1, Sneek—W.Z. S. 1—1, L.S.C.—BI. Boys 0—1, O.N.S.— Sneek 0—0, W.Z.S.—L.S.C. l—O, Black Boys—Sneek 0—1, O.N.S.—W.Z.S. 1—0, L.S.C.Sneek 0—0, BI. BoysO.N.S. 0—0. Klasse B: Sneek—W.Z.S. 1—0, L. S.C.O.N.S. 30, BI. BoysSneek 1—0, L.S.C—W.Z.S. 0—0, O.N.S.—BI. Boys 1—2, Sneek—L.S.C. 0—1, W.Z.S.— BI. Boys 02, O.N.S.Sneek 01, L. S.C.—BI. Boys 1—0, W.Z.S.—O.N.S. 0—3. Zondag 16 Mei a.s. is er een toumooi voor spelers van 1520 jaar. Deelne mers zijn dan C.A.B. (Bolsward), Lem mer, Rood Geel (Leeuwarden), L.S.C., Sneek en Black Boys. SCHARNEGOUTUM. De kaatsvereni- ging „De Lytse Stuit” kwam in leden vergadering bijeen. Uit de verslagen bleek dat het ledental iets vooruitging. Er is een batig saldo. Het bestuurslid C. v. d. Meulen (aftr.) werd herkozen. De prgsuitdeling had plaats aan de win naars van de in het vorig seizoen ge houden ledenwedstrijden. De eerste le- denwedstrijd voor dit jaar hoopt de ver. Parels, het we tijd. Advertentie

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2