Hebt U een goed idee? Onze Paaspuzzle Vloot van ronde jachten komt Zondag 23 Mei naar Sneek Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST De léste reize fan Dr G. A. Wumkes Unie Baptisten Gemeenten van Vrijdag 14 Mei 1954 109e Jaargang No. 38 Minister Suurhoff bezocht St. Antonius Ziekenhuis Uit het raam van eerste Nieuw hoofd Leger des Heils Bioscoopnieuws Ten einde raad I Merriekeuringen van het Friesch Paarden-Stamboek Het zwembad opende de poort Redactie-adres KLEIN ZAND 7 - Telef 2872 N t- RedacteurL K1EZEBR1NK Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Groenlanders krijgen nu mazelen Bekroningen op bakkersten toonstelling te Leeuwarden Oranjeploeg tegen Zweden Schoorsteenbrandje V oor jaarsbijeenkomst Herv. Vrouwenverenigingen Jongen gedood Veeauto ramde afsluitboom van de Spoorweg Kind gestikt Deze zomer Snits oan ’e spits verdieping gevallen Dan gaat U direct er mee naar het Sneker Actie-Comité Twee weten meer dan één OPENING VAN DE INDO-CHINA CONFERENTIE TE GENEVE 1 aan De vergadering van Woensdag. Rebecca. Redactie Sneeker Nieuwsblad. Direct veel animo. D. P. Cnossen, Hottinga-State, Nijland H. Hoekstra, Westersingel 31, Sneek en D. Hageman, Tulpstraat 5, Sneek. Het aantal goede inzendingen was ook nu weer zo groot, dat om de prezen ge loot moest worden. De drie boekenbon- nen van 7.50 gaan ditmaal naar: Wij wensen de winnaars hiermede ge luk en danken alle inzenders (sters) voor hun oplossingen. scheepjes het meemaken. De vloot is eskaders. Het boeiers, staat den verwacht en ligplaats zullen kiezen aan het Zomerrak, de Jousterkade, de Oosterkade en de Oudvaart en hun be manningen door de besturen van de beide Zeilverenigingen en V.V.V. wor den ontvangen. Daarna wordt alle deelnemers op een terrein in de Sneeker Jachthaven een koffietafel of verversingen aangeboden. Tevens ontvangen allen hier een her innering aan dit bezoek, waarop stellig geheel Sneek zich zal verheugen. De 74ste vergadering van bovenge noemde Unie heeft Dinsdagavond een aanvang genomen in de nieuwe kerk van de Baptisten-gemeente aan de Wil lem Lodewijkstraat. Vele afgevaardig den uit alle delen des lands waren naar Sneek gekomen om deze samenkomsten bij te wonen. Ds. Ph. Lindeman van hier had de leiding en begroette na Schrift lezing en gebed de aanwezigen. Wij zijn verheugd, zo zeide hij, deze Algemene Vergadering hier te mogen ontvangen. Het is heel goed voor een gemeente een A. V. in haar midden te hebben. En dan niet een A. V. in de kerk van de ge meente, maar werkelijk in de gemeente. Hierdoor wordt de Unie-gedachte nader bij gebracht. In de Unie klopt de hart slag van de arbeid. Hier worden jonge mannen en vrouwen aanvaard voor de arbeid. Hier komen gemeenschappelijke gedachten en plannen en voorstellen aan de orde. Hier kan iedere gemeente vrije lijk haar woord spreken: De stem der autonome gemeenten. Dat de autonomie der gemeenten, ondanks de oppervlakki ge betekenis van dit woord, geen opper- vlakkiheid inhoude. Boven alles staat het Heer-zjjn van Christus en de Chris- tonomie. Wij zijn niet allen heren, Eén is Heer over allen. Wat wij dan doen laat ons het de Heer doen. Broeders en Zusters van ver of nabij, U bent wel kom in Sneek. Ook is U welkom in uw gasthuizen, ondergebracht niet alleen bij gemeenteleden, doch ook bij vele ande ren, leden van andere kerken of van geen kerk, die ons toch gaarne wilden helpen deze vergadering mogelijk te ma ken. Daarvoor onze hartelijke dank. De oud-voorganger ds. H. Visser Sr., die dezer dagen 85 jaar werd, begroette de vergadering met een kort woord, waarnaar met aandacht werd geluis terd. Het verdere van de avond werd met zang en muziek doorgebracht, waarbij men zong uit de nieuwe bundel „Lofzan gen en Gebeden”, die door de commissie gaarne ter kennismaking was beschik baar gesteld. Ds. Reiling van Almelo sloot deze avond met dankgebed. De Chinese delegatie met vice-minister president en minister van buitenlandse zaken Tschou En-Lai (midden) bij de openlngszitting. de de te bij Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie i Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. KantoorGROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) n Hebt U een goed Idee? Dan gaat U direct er mee naar het Sneker Actie comité! SNEEKER NIEUWSBLAD Tlisdei hat Dr Geert Aeilco Wumkes, syn léste ierdske reis makke. Nei de Jouwer, om yn alle stiltme blierdige to wurden op it lytse tsjerkhêf fan Weeter- mar. Mar earst hat Frysl&n ófskied fan him nommen. Yn üs Greate Tsjerke, dêr’t de kiste, bidutsen mei roazige blossem, opsteid wie efter de preekstoel, dêr’t Dr Wumkes achttsjin jier it Evangeelje op forkundige hat. Alle ronde jachten, waaronder ook uit Holland, ingeschreven in het Stamboek voor Friese Ronde Jachten, welke Zaterdagmiddag 22 Mei in Grouw aanwezig zullen zijn bij de overdracht van het Statenjacht „Friso” aan de Provincie, komen de volgende dag naar Sneek. Getracht zal worden ook de motor-redding- boot „Prins Hendrik”, tijdelijk gestationneerd in Den Helder, die eveneens in Grouw komt, aan de tocht naar hier te doen deelnemen. As God foar üs is, hwa sil tsjin üs wêze? Learmaster en paedwizer. Dr Wumkes hat learmaster en paed wizer foar üs west. Mar nou is it nye Jerusalem him ta wenning jown. Fryslan rouwt djip, earlik en wier. Omdat hy seis sa great wie en sa’n rom hert hie, dat üs allegearre omfieme. Mar Fryslün is ek tankber, earbiedich en miskien ek wol in lyts bytsje biskamme. Foar syn wurk, syn trou, mar foaral foar syn waerme leafde. FryslAn dat him syn greate soan neame mocht. Ja syn profeet, syn hanwizer. Mar ek syn lytse, trouwe soan üt in üld lansdouwe. Nei it sjongen fan Ges. 171 4 (dat dr Wumkes sa graech song) en de sein- bea waerd de kiste, wylst it oargel spile, yn it koar droegen. Hjir rounen alle oanwêzigen by de forstoarne lans, dy’t dêrnei, wylst de klokken liedden, üt- droegen waerd. Syn léste rêstplak to- mjitte. De gehele bevolking van Godthaab, de hoofdstad van Groenland, die ongeveer tweeduizend inwoners telt, voor het overgrote deel Eskimo’s, zal waarschijn lijk binnen een week mazelen hebben. De bevolking heeft de raad gekregen om voedsel, brandstof en water in huis te nemen. Deze ziekte is twee weken ge leden door de bemanning van een Deens schip naar Groenland overgebracht. De Eskimo’s hebben nog nooit mazelen ge had, zodat hun weerstand tegen de ziekte zeer gering is. Uit Denemarkr zal medische hulp naar Groenland wor den gezonden. Een nieuwe leiding. Ook op andere wijze is het zwembad weer verbeterd. Er is een nieuwe lei ding gemaakt, waardoor de chloorver- deling in het zwemwater beter tot haar recht zal komen. He. was aanvankelijk de bedoeling het filter te vergroten, maar de proeven hiervoor zijn nog niet beëindigd. Daarom is de nieuwe leiding die reeds in werking is gesteld, maar eerst aangelegd en volgt de voorgeno men uitbreiding van de filter-installa- tie later. Mede door het prachtige zomerweer zijn er al veel abonnementskaarten ver kocht, zowel via de scholen als aan de kassa. Hedenmorgen bedroeg het aantal uitgegeven kaarten al ruim 4000. Fryslüns hüs wild iepen, mar dochs waerd it noait kosmopolitysk. It hüs dat hy mei boude bleau Frysk. Wy hawwe dr Wumkes ek kind as in from en dimmen Kristen. Mar just dêr om wie hy in Fries. Alles foar Fryslan, mar Fryslan foar Kristus! De ütspraek fan Groen van Prinsterer „der is skreaun” wie de grounslach fan syn lib- ben. Hy seach Gods leafde rounom eu yn de gong fan de skiednis, omdat Gods hün die skiednis skreaun hat. Alles foar Fryslan! Ja, mar doe bi- goun hy ek to preekjen yn it Frysk. Dwers tsjin alle tradysje en wjersthn yn. En syn lüd wie profetysk. It sloech mei ünforwachte flitsen üt syn wurden op. It iepene perspektiven nei alle kan ten omdat er leauwde. Ek al seach hy gjin fortuten fan syn wurden en syn wurk. Sa seach hy bygelyks ek de op- rjuchting fan de Underwiisrie en de Fryske Akademy. „As wy mar leauwe en folhalde”, sei hy ienris tsjin sprekker. En dochs wie hy ünforduldich. Mar yn it libben en yn syn wurk sprekker helle it oersetten fan de Bibel as foar- byld oan) vzie hy great en geduldich. Dat wie it geheim fan syn wurk en fan syn trou. Sneek kan weer zwemmen. Het zwem bad is Maandagmorgen geopend en reeds diezelfde dag stroomden de zwemlusti- gen, van wie de schooljeugd de grootste categorie vormde, toe. De eerste, die ’s morgens om half zeven reeds een duik in het inderdaad frisse (14%°) nat deed, was de heer F. J. van Terwis- ga, een van de zwemveteranen die nooit ontbreekt, ’s Middags was de tempera tuur al tot 16° opgelopen en toen kwam vooral de jeugd in actie, De volgende dagen werd het water steeds warmer. Meer kleedgelegenheid. De kleedgelegenheid heeft deze winter een uitbreiding ondergaan. De voorma lige fietsenstalling is omgebouwd tot een overdekte kleedkamer voor de jeugd, 35 m. lang met aan weerskanten kleerha- ken en banken en een maximum caplci- teit van 200 kinderen. De fietsenstal ling zal nu worden opgenomen in de ge zamenlijke stalling voor het complex Sportpark-Jachthaven-Zwembad, met de aanleg waarvan men ook al druk bezig is. verdeeld in drie of vier eerste, bestaande uit de onder bevel van de ad miraal C. J. W. van Waning te Rotter dam, secretaris van het Stamboek, jachten worden aangevoerd door vice-admiraal H. B. Halbertsma Grouw, de tjotters door de schout nacht H. C. Stam alhier en de beurt- scheepjes eventueel door de comman deur B. de Boer te Kampen. Zij vertrekt Zondagmorgen om 10 uur uit Grouw en zal in Terhorne worden opgewacht door de Sneker vloot van zeil- en motorboten, met de organisatie waarvan de Kon. Zeilver. „Sneek” en de S.Z.C. zich hebben belast. Daarna vaart men gezamenlijk naar Sneek, waar de ronde jachten omstreeks 1 uur—1.30 wor- De minister van sociale zaken en volksgezondheid, de heer J. G. Suurhoff, heeft in gezelschap van de directeur- generaal van de Volksgezondheid prof, dr. P. Muntendam Dinsdag een bezoek gebracht aan het Sint Antonius Zieken huis alhier. Onder leiding van de secre taris van het bestuur der instelling, de heer W. R. Casparie, de directeur-eco- noom de heer G. F. Disse en de direc trice Zr Christiana heeft de minister de verschillende afdelingen van het zieken huis bezichtigd. Op de Fribava H zjjn o.a. met eerste prjjzen bekroond: voor waterbrood (gal les) J. Sikma, Sn -’i; brood ter op luistering: St. Velds, Sneek; garneer- werk, D. Ypma, Heeg. Woensdagmorgen werd na een korte bidstond de vergadering geopend door de voorzitter van de Unie, ds. E. Hui zinga van Hengelo. Na gebed en Schrift lezing hield deze een rede naar aanlei ding van Lucas 12 49—59. Spr. wees op de ingewikkeldheid van het tegen woordige leven, de toeneming van de vrijheidsdrang in het Oosten, de dreigin gen tussen verschillende grootmachten en de eenzaamheid, waarin de mens vlakkigheid inhoude. Boven alles staat schijnt ten onder te gaan. Maar de ge meente van Jezus Christus leeft naar de toekomst van Hem. Daarom kan zij niet moedeloos worden. Er bleken 122 afgevaardigden en eni ge honderden belangstellenden aanwezig te zjjn. Ds. E. Huizinga werd tot voor zitter van de vergadering benoemd. Als zodanig begroette hij ds. Nördenhang, president van het Baptisten-seminarie Rüschlikon in Zwitserland, waar onze stadgenoot de heer J. Brandsma zijn op leiding tot predikant geniet. De toege- sprokene dankte in enige welgekozen be woordingen voor het goede dat hjj hier al reeds had genoten en voor de harte lijke woorden van welkom. ’s Middags werd gesproken er: Evangelisatie, Zending, Opleiding. Ds. de Jong uit Pernis, die het werk op de Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden verzorgt, werd door de vergadering als predikant aangenomen, terwijl de heer Sietze Edens als zendeling-verpleger en mej. Comelie Johanna Veldman als zen- delinge-verpleegster een opleiding zullen volgen. De heer Joh. Bouritius van Zwolle werd als Unie-kwekelipg voor de opleiding tot predikant aanvaard en de heer J. ter Braak van Hengelo als adsp.- zendeling. ’s Avonds werd een gemeenschappe lijke Avondmaalsviering gehouden. Deelneming is verzekerd van vijf boeiers, zeven jachten en vier (of meer) tjotters, maar waarschijnlijk zullen ook enige tot luxe jachten verbouwde beurt- bezoek aan onze stad Na de wedstrijd ZwaluwenRode Duivels, welke een 31 zege voor de Zwaluwen opleverde, is het Nederlands elftal samengesteld, dat op Woensdag 19 Mei a.s. te Stockholm tegen Zweden uitkomt. De ploeg ziet er als volgt uit: doel: Steiger (PSV); achter: Odenthal (Haarlem) en Tebak (Eindhoven); midden: Van Schijndel (SW), Ter- louw (Sparta) en Biesbrouck (RCH), het aanvoerder; voor: Van der Kuil (VSV), Michels (Ajax), Van Melis (Eindhoven), Ben- naars (Dosko) en Louwer (NOAD), Reserves: De Rijk (MOC), Boskamp (Ajax), van der Hoek (Fëjjenoord) en Van Beurden (BW). Aangetekend mag hierbij worden, dat Klaassens (VW) en Cor van der Gjjp (Emma) wegens studieredenen niet voor de reis naar Stockholm beschikbaar waren. Yn dizze routsjinst Onder lieding fan Dr. K. H. Siccama, wiene nést de tsjer- kefülden en tal fan dümny’s üt Snits en omkriten, ü.o. ek oanwêzich de Ryks Archivaris foar Fryslün Dr. van Buy- tenen, Prof. Dr J. H. Brouwer, foarsit- ter fan de Fryske Akademy, wethülder Blok foar it Gemeentebistjür, leden fan de Fryske Steaten, fortsjintwurdigers fan it Friesch Genootschap, it Old Seiskip, it Kristlik Frysk Seiskip, Dr P. Sipma mei oare foaroanmannen üt ’e Fryske Biweging en de direkteur en persoaniel fan de Prov. Bibleteek. Woensdag werden in Bolsward, Sneek, Harich, Huis ter Heide en Wolvega de voorjaars-merriekeuringen van het Friesch Paarden-Stamboek gehouden. In Bolsward werd roedgekeurd voor het Stamboek de merrie Kiosken van Gebr. Schukken, Njjland en werd het praedicaat Ster-merrie verleend Jeanke van J. R. Huitema te Bolsward, Ira van Joh. H. IJdema te Greonterp en lb van Job. Reitsma te Tjerkwerd. In Sneek werden goedgekeurd’ Hilvan IJ. I. Veldhuis te Scharnegoutum; Jepkje van KI. F. Bakker te Njjhuizurn- Lydia van H. J. Visser te Heeg; Louke van T. Hettinga te Tjalhuizum en voor hulpboek Anna van G. G. Wijnia te Op- penhuizen. Terwjjl de bewoners afwezig waren ontstond Woensdagmorgen te ongeveer 9.15 een schoorsteenbrandje ten huize van de familie A. Feenstra, Van der Heybuurt 10 alhier. De politie, die spoe dig aanwezig was, wist met een blus apparaat het vuur, dat reeds een groot gedeelte van de houten schoorsteenman tel had aangetast, te blussen. Op 26 Oktober 1924 hat Dr Wumkes, dy’t sa folie foar Snits bitsjutten hat, hjir ek ófskied nommen. En nou nimme wy wer ófskied. Foar de léste kear. Ta de wjerkomste fan de Heare. Nof fens syn eigen winsk sil hy bi- lerdige v/urde op ’e Jouwer, njonken syn pake en beppe en syn frou en, sa wolle wij der oan tafoegje, sa sei sprek ker, yn it formidden fan üs Fryske folk, dat sa de leafde fan syn herte hie. In Bitinkingswurd waerd sprutsen troch Dr W. Kok, direk teur fan de Fryske Akademy. Mar in sober wurd, omdat it oars yn striid wêze soe mei de aerd fan dr Wumkes. In wurd nammens it Fryske folk, dat er sa leaf hawn hat. Spr. tekene de forhólding tusken it folk en dr Wumkes. Doctor Wumkes! It wie net sa mar Wumkes. Dêrfoar stie by to heech, geastlike reus dy’t er wie. Mynhear waerd ek net sein. Dêrfoar stie hy wer flensten to ticht by üs. En dêrom hat üs folk seis foar him de goede titel foun: dr Wumkes, dy’t de ófstAn, mar ek de leafde foar him, sa goed werjoech. Great hat de ynfloed west fan syn wurd. Doe’t hy jong wie, hat üs folk It paed werom foun nei him seis, nei Fryslan. Mar dat brocht ek in gefaer mei: geastlik steryl wurde en ündergean yn eelsforhearlikmg. Mar net f<?ar him. Dér wie hy to oecumenysk foar. Hy wie in man dy’t iepen stie foar alle greate en lytse streamingen, de lésten noch it meast. Hy smiet de finsters fan Wilfred Hitching gekozen. Wilfred Kitching, leider van de afde ling Groot Brittannië van het Leger des Heils, is benoemd tot „internationaal commanderend generaal”. Kitching, die 61 jaar oud is, volgt generaal Albert Orsborn op. De Ring Sneek van Herv. Vrouwen verenigingen heeft Dinsdagmiddag een flink bezochte vergadering gehouden in Aere Percnnius, onder leiding aanvanke lijk van mevr. Faber, later onder die van mevr. Siccama. De leidster heette alle aanwezigen hartehjk welkom, inzonder heid de spreker, die plotseling door een samenloop van omstandigheden had moeten invallen. Na gebed, Schriftlezing en samenzang gaf zjj aan een zang koortje gelegenheid enige nrs. te zin gen, waarna de spreker, ds. D. C. C. Stap van Oppenhuizen, een gedegen woord sprak over: „Onze omgang met de bijbel”. Het is een opmerkelijk ver schijnsel, dat neel wat patiënten in Pro testantse ziekenhuizen geen bijbel heb ben meegenomen. Een onderzoek in een geref. kerk in Amsterdam wees uit, dat 20 de b\jbel niet meer persoonlijk ge bruiken. Bij anderen vindt men vaak een toestand van nu eens wel en dan weer niet. Hoe bekijkt u de bijbel? Als een dood voorwerp, zoals een ander boek, of als een boodschap van God, waarin Hij Zijn liefde openbaart. Zien wij de bjjbel als een brief die aan ons gericht is, dan lezen we die en herlezen hem. Om tot een goede omgang met de bijbel te geraken is allereerst het gebed nodig Wij kunnen niet naar God luiste ren als wij ons niet voor Hem openste’. len. Het tweede punt is het geduld. Wy zijn vaak te haastig cn nemen de tijd niet om te delven naar de betekenis van het woord dat wij lezen. Als we dat wel doen, zal ons het licht opgaan en wordt ons de schoonheid van de bijbel geopen baard. Wie Jezus wil verstaan moet in de school van Jezus gaan. Ook de vol harding moet beoefend worden. De bij bel is een boek met een Oosterse inslag en wij moeten er ons voor zetten, om het woord te begrijpen. De belemmeringen mogen ons niet weerhouden te blijven delven. Ten slotte komt de juiste be tekenis. Er zijn die God als ’t ware wihen dwingen te doen naar Zijn woord volgens hun opvatting. Dit brengt te leurstelling en de kans op ongeloof en verachtering. Wij moeten leren de stem van Jezus te beluisteren, dan zullen we ervaren, dat het goede gebruik van de bijbel ons schone vruchten oplevert. Na dat spr. enige vragen had beantwoord, zong een koortje enige liederen, gaven een paar leden een paar voordrachten, waarna de presidente de bijeenkomst sloot met woorden van dank aan allen die tot het welslagen meewerkten. Ds. Stap ging daarop in dankgebed voor. Op het terrein in de omgeving van Tiel, waar de afgelopen dagen militaire oefeningen zijn gehouden, is Woensdag een ongeluk gebeurd, dat het leven heeft gekost aan de dertienjarige jongen Van Ingen uit Tiel. Op tot nu toe onverklaar bare wijze hebben omstreeks kwart voor acht twee jongens kans gezien het ter rein te betreden en een geladen plat, een pantser-afweerwapen, van dichtbij ta bekijken. De jongen Van Ingen heeft daarbij waarschijnlijk in de loop van de piat willen kijken. Juist op dat moment, aldus de officieuze lezing van het on geluk, heeft zjjn vriendje, de veertien, jarige Van Doesburg, de trekker van het wapen overgehaald. Van Ingen werd door een projectiel uit de piat getroffen en onmiddellijk gedood. Zijn hoofd werd nagenoeg verbijzeld. De jongen Van Doesburg kreeg door de schok een em« stige schouderblessure. De waarlijk onsterfelijke films zullen altijd gewaardeerd worden en zulks bleek wederom bij het terugzien van de film Rebecca, die niets van haar kracht en schoonheid heeft ingeboet. Deze grootse film, die bij haar verschijnen be kroond werd als de beste film van het jaar, werd vervaardigd door Alfred Hitchcock met de beroemde Laurence Olivier als Max de Winter en Joan Fon taine als Mrs. de Winter. Ook de ove rige rolbezetting zult u zich nog kunnen herinneren nl. George Sanders, Nigel Bruce, C. Aubrey Smith en Tudith An derson. Zij die de film nog niet zagen moeten deze gelegenheid aangrijpen een der beste films in de geschiedenis der cinematografie te bewonderen. Zij die de film wel zagen zullen de kennismaking gaarne willen hernieuwen. Woensdagmorgen omstreeks 7 uur reed een vee-auto van de F.C.E. te Ak- krum tegen een van de neergelaten af sluitbomen van de overweg aan de Park straat Deze boom werd hierdoor ernstig verbogen. Hij kwam tot over de rails en functionneerde niet meer. Er dreigde een ogenblik groot gevaar voor de auto en de dieseltrein, die reeds in aantocht was. De eerste reactie van de overweg- wachter, de heer Lemke, was daarom te trachten met een rode vlag de trein tot stilstand te brengen. Dit gelukte wel niet, maar de bestuurder remde sterk af, waarna de Diesel, na de auto licht te hebben geraakt, even voorbij de over weg tot stilstand kwam. Beide voertui gen liepen enige schade op, maar per soonlijk letsel kwam gelukkig niet voor. Nei it Votum, it sjongen fan Psalm 73 12, en gebet, lies Dr Siccama üt de Hillige Skrift Rom. 8 28 ta it ein. Dêr nei folge de forkundigtag nei oanlieding fan Rom. 8 31b: As God foar üs is, hwa sil tsjin üs wêze? In hege beam yn Fryslan is fallen. De namme dy’t foar folie minsken al le gende wie, is nou histoarje 'vurden. Dr Wumkes is net mear. Sa bigoun dr Sic cama, dy’t doe stil stie by it leed fan de famylje en dêrnei de persoan en de lib- bensrin fan de forstoarne sketste. Bi- tsjinner fan it Wurd, dat hy yn üs eigen tael oerset hat. In great man, mar dy’t altiten gelyk bleaun is en mei Dr Costa sei: „de lytsen gean üs foar yn it Ke- ninkryk des Hearen”. Hy hie mar ien bigearte: to tsjügjen fan ’e Heilan, dy’t er leaf hawn hat fan memme skurte óf. Hy wie in man fan de frede, mar dochs is ek him de striid net sparre. Swier hawwe de jierren west fan syn Snitser apostolaet. Mar noch witte de alderen fan syn preekjen yn it aide ge- bou en mei biwündering wurdt noch sprutsen oer syn fraechlearen en syn lêzings. Syn paed is net altiten oer roa- zen gien, mar hy hat, as in middel yn Gods hón, folie minsken ta Kristus brocht. En nou steane wy meiinoar hy syn bier en bügje üs holle del, God tankjend foar alles hwat Hy üs, Fryslan en de Tsjerke, yn him joech. Mar wy steane hjir ek mei fortriet en mei langstme nei treast. Dochs as God foar üs is, hwa sil tsjin üs wêze? Hwa sil hwat ynbringe tsjin Gods ütkarden? En dêrom meije jimme en wy as ge meente treaste wêze. Ienris sille wy gearbrocht wurde yn üs Heite hüs, hwer’t Syn Soan üs plak ré makke hat. Hwant hwa’t üt de Soan libbet, dy sil it Ivige libben ha. Ófskied foar it lést. Advertentieprijs 15 el per <n.m. Bij contract (hendeliadv.) lager. Abonnementsprijs I 3. - per half laar. Franco per post f 3.75 por hall laar. Giro 50748 ten name van Firma E. 1 Drijfhout, Sneek. Het vijfjarige dochtertje van de fami lie Drenth te Stadskanaal Ie door gas vergiftiging om het leven gekomen. Haar ouders en een jonger broertje zijn ta bedwelmde toestand naar het Acade misch ziekenhuis te Groningen ver voerd. Gebleken is dat de vergane gas slang van de aansluiting Is gegleden, waarna het gas de keuken instroomde en zich door het huls verspreidde, En: Tienduizend weten meer dan twaalf. Derhalve wordt aan een ieder hetzij ingezetene van Sneek, Zuid- Westhoekbewoner of gast de gelegen heid gegeven een idee, een tip of plan schriftelijk kenbaar te maken. Ieder goed en uit te voeren idee zal worden beloond met een bedrag van 2.50, 5.—, 10.— of 25.—. Heeft U een tip voor Sneek (b.v. een tip voor een speciale tentoonstelling, een congres, een attractie voor onze zomer gasten, een reclame-tip, etc. etc.,) zend deze dan aan het Actie-Comité van Sneker Winkeliers en wacht op Uw be loning. Uw schriftelijke voorstellen kunt U ten allen tijde (zomers, winters, etc.) in de bus doen van het SNEEKER NIEUWS BLAD, Grootzand 55, Sneek. Op de en veloppe vermelden: Een tip voor Sneek. Het Actie-Comité. Een Londense makelaarsfirma biedt uit naam van een van haar cliënten vijf honderd gulden aan aan de „weldoener” die bereid is vier Londense huizen als geschenk aan te nemen. Eerlijkheidshal ve voegt de firma aan deze mededeling toe, dat de huizen onder de huurbeheer- sing vallen, hetgeen betekent, dat de hum vooroorlogs is, terwijl de kosten naoorlogs zijn. De firma deelt mee dat haar dient niet meer over de middelen I ‘“E“ De laatste jaren zijn er in Sneek di verse festiviteiten georganiseerd. Wij denken b.v. aan de Windvaan, de Ronde van Sneek, de inhuldiging van de Zeil- koningin, de muziekfeesten op de Wip enz. Dit alles werd gedaan om onze stad in het middelpunt der belangstelling te plaatsen en de mogelijkheden, die Sneek aan toeristen biedt groter bekendheid te geven. Voor het komende seizoen staan er weer grote plannen op stapel. Toch is er meer te doen. Wij hebben dan ook behoefte aan kleine en grote ideeën, die èn inslaan èn technisch en financieel uitvoerbaar zjjn. In verband met de plannen voor deze zomer verzoeken v'ij alle besturen van verenigingen en comité’s, die deze zomer iets organiseren, daarvan opgave te doen aan het Actie-Comité. De bedoeling van deze opgave is: 1°. Kan er waarschijnlijk in folder, raambiljet- of persreclame gezamenlijk reclame worden gemaakt. 2°. Kan er coördinerend worden ge werkt. Wordt op een bepaalde dag b.v. een congres, sportfestijn etc. gehouden, dan zou dat mogelijk met een concert op de W i p kunnen worden besloten. Schriftelijke opgave, met een korte beschrijving var plar en vermelding van de datum gaarne zo spoedig mogelijk aan de Secretaris van het Actie-Comité: W. G. Baarda (Boekh. Wielenga), Groot zand 41, Sneek. Dordat het 4-jarig dochtertje van de heer van Loon, wonende aan het Grootzand, Dinsdagavond tegen half zeven te ver uit het aram leunde ver loor zij het evenwicht en viel uit het raam van de eerste verdieping. Gelukkig werd haar val gebroken doordat zij te recht kwam op de rug van haar oom. Vermoedelijk heeft de kleine bij deze val een hersenschudding opgelopen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1