Predikbeurten Fan de Zwitsalette 1 Verder nieuws over Aardgas I Huidgenezing PUROL PSIMITSER FEMERK DINSDAG 8 JUNI AGENDA Geslaagd DE ADMINISTRATIE zwitsaT Gevonden voorwerpen GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) GEREF. KERK. d. Gemeente Ijlst Geslaagden leerlingenstelsel Smecoma Jonkje troch autobus oanriden Avond Vierdaagse Wandeltochten Voor gezonde regelmaat MIJNHARDT’S LAXEERTABLETTEN Werken vlug, zacht en pijnloos MAANDAG 7 JUNI (2e Pinksterdag) De Mater Amabilisschool Twaalf jaar voor Bolswarder ex-koster J. IJtsma wordt 75 jaar Suksessen fan W.W.Y.D. yn Emmeloord W.W. Y.D. I - D.T.G I 2-3 Burgerlijke Stand Noordelijk K.N.V.B. elftal tegen Denemarken B bel. des geloofs). Zuiderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. E. N. nam. 5 uur Ds. G. J. de Zondagdienst Dokter, Apotheek en Zusters Muziekconcours te Rijs Al goede vangsten Luchtsensatie in Sneek langer Poes werd bevrijd BIJ EXAMENS spelen zenuwen een grote rol. Een rustig examen doet U met Mllnhardt'e Zenuwtabletten. Ingez. Mededeling. Advertentie Voorstellen. uur aan 9 Advertentie LM. H. I Huidzuiverheld - Huidgezondheid Advertentie LM. Pe Voorna. 10 uur Ds. C. G. Wiegers. M. An- A. J. Kooi, Advertentie I.M. A. J, S, Koudum: voorin. 9.30 uur Lezen; nam. 2 uur Ds. Benschop. Ten slotte stellen B. en W. voor een overeenkomst voor 20 jaar met de staat aan te gaan voor levering '-an aardgas, een crediet van 407000 beschikbaar te stellen voor ombouw c.q. vervanging van de by afnemers geplaatste getruikstoe- stellen, stichting van een gebouwtje enz. B. en W. te machtigen by particulieren geplaatste gebruikstoestellen te doen ombouwen en bijdragen te verlenen in de vervanging daarvan en in de kosten van vervanging van gasverlichtingsinstalla- ties door electrische; de bestaande gas straatverlichting door een electrische te vervangen en de tarieven voor gasleve ring te verdubbelen met ingang '-an het tjjdstip dat aardgas wordt gedistribu eerd. bruik te stellen gebouwen van het gas bedrijf een badhuis onder te brengen. B. en W. achten thans de tijd gekomen dit onderzoek ter hand te nemen. Geslaagde candidaten te Sneek: P. Bajema, Warns (draaien-bankwerken) K. Brandsma, Marknesse; R. Dijkema, Bant (N.O.P.); A. Hoekstra, Koudum;' J. Peterson, Wolvega en H. Postma, Vollenhove (allen smidsvak). 4 cand. af gewezen. Oudega (W.i: voorm. 9 uur Ds. v. Plaat; nam. 1.30 uur Leesdienst. Geslaagd voor het eindexamen van de Gemeentelijke Kweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen te Amster dam (afdeling Montessori), onze stadge note mej. E. v. d. Meulen. heeft daar enige dagen in de top zitten miauwen., maar Dinsdagmorgen daagde de bevrijding. Toen kwam nl. de schoor steenveger W. Poiesz met zijn attribu ten in de straat. Die plaatste direct z’n ladder tegen de boom, klom naar poes toe en verloste haar uit haar benarde positie. Onze vroegere stadgenoot, de heer M. Corbier, slaagde aan de Sint Ludgerus Kweekschool te Hilversum voor de akte onderwijzer. daar de rust der bossen! Bezoekt nu dit Pinksterconcours, zo luidt advies! ZONDAG 6 JUNI (le Pinksterdag). NED. HERV. KERK SNEEK. Voorm. 10 uur Ds. H. Sondorp. Nam. 5 uur Vicaris J. P. van Santen. 8 uur „The Bestrijd UW PIJNEN met: Uitsluitend bij Apothekers en Drogisten die dag worden ons kantoor verschijnen. Advertenties tot uiterlijk aangenomen Grootzand 55. NED. HERV. KERK SNEEK. It sahwat 3-jierrlch jonkje fan C. Bou- ma to de Hommerts roun ynienen dwers oer 'e dyk krekt op it stuit doe’t der in bus fan de Z.W.H. wie. De chauffeur remme tige hurd, sadat de mlnsken yn e bus nei foaren skeaten, mar koe in oanriding net me(je. In suster, dy’t ta- fallich yn e bus siet, forliende de earste help. Dokter v. d. Werf fan Heech, dy’t tafallich ek yn 'e streek wie koe gelokkich fêststelle dat ien en oar hwat meifoel. It skouder en de holle wiene hwat bi- searil Juni. Amcitia Theater Sneek. 's Avonds te 8 uur en Maandag (2e Pinkster dag) tevens te 5 uur: „Blume von Hawaii”. Maandag 7 Juni. Van Meurs Hoogdraad Variété op de Veemarkt, ’s Avonds 7, 3.30 en 10 uur. Maandag 7 Juni. Muziek- en Zangcon- cours te Rjjs. Aanv. voorm. 10 uur. GEREF. KERK SNEEK. Noorderkerk: voorm. 8.30 uur Ds. E. N. van Loo. Zuiderkerk: voorm. 8.30 uur Ds. J. Spier. BAPISTEN GEMEENTE. 2e Pinksterdag geen dienst. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Woudsend: 2e Pinksterdag geen dienst. GEREF. KERK. Oudega (W.); voorm. 9 uur Ds. Sinia van Hommerts. JIIIIIIIIIIIIIIHIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII kunnen 12 JEHOVA GETUIGEN. iedere Dinsdagavond Pietei Jeileshüs Kleinzand en Zondagsavonds 7.30 uui NED. HERV. KERK. Goënga: nam. 1.30 uur Ds. F. H. Kuiper. Pinkster-Zendingscollecte. PINKSTER ZENDING. Voorlopig Woensdag 8 uur in Aere rennius. Spr. Pastor H. Brohede. LEGER DES HEILS, Kleinzand 20 10 uur v.m. Heiliglngsdienst; 7 uui n.m. Openluchtsamenkomst Ged. FoJ. 8 uur n.m. Verlossingssamenkomst Leider der samenkomsten Kapitein D. Pieters. illllllilllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllH Donderdag 3 Juni. Amicitia Theater, Sneek. 's Avonds te 8 uur: „Strjjd om de Apachenpas”. Maandag 31 Mei t.e.m. Zaterdag 5 Juni. Centraal Drankweer Comité. Blauwe Week. Donderdag 8 Juni. Openlucht-samen- komst, straatf rediking op ’t Schaap- marktplein en Sperkhem. ’s Avonds 8 uur. Donderdag 8 Juni, 's Avonds 8 uur in zaal Klopma, Veemarkt. Vertoning sportfilm v. d. Waarheidsfilmdienst. Vrijdag 4 t.e.m. Zondag 6 Juni. Amicitia Theater Sneek. ’s Avonds te en Zondag tevens te 5 ujir: Captains Paradise”. Maandag 7 t.e.m. Woensdag lies. Dat door overschakeling op aard gas de cokesproductie zal worden be ëindigd, achten B. en W. geen groot be zwaar, deze is een vrij riskante factor in de exploitatie van het gasbedrijf. Van elders aangevoerde cokes zal in de be staande behoefte kunnen voorzien en het overschakelen op andere brandstof ver loopt volgens de ervaring ook vrij vlot. De straatverlichting. Bereids hebben B. en W. het provin ciaal Electriciteitsbedrijf verzocht een plan op te maken voor een moderne electrische straatverlichting. Het omvat het plaatsen van 806 lantaarns met 808 lampen. In de binnenstad en langs stra ten met groter breedte en intensiever verkeer komen lichtmasten van ten min ste 7% meter met een sterkere licht bron, elders masten van 5% meter en hier en daar muurarmen. Als regel zul len kwiklampen met kleurcorrectie, zo als reeds aan de Leeuwarderweg in ge bruik zijn, worden aangebracht. Langs het tracé OppenhuizerwegPrins Hen drikkadeBolswarderweg is een ver lichting met natriumlampen geprojec teerd met masten van 8% meter. De jaarlijkse kosten worden geraamd op 71500, waarin niet is begrepen de 9300 voor de reeds aanwezige electri sche verlichting aan Leeuwarderweg Singel en in het Tuindorp. De verlich ting zal een hogere jaarlijkse last van 22700 meebrengen in vergelijking met de bestaande. Hier staan tegenover de revenuen van de 140000, velke het rijk bijdraagt in de vervanging der straat verlichting. Men schrijft ons: Het is ongeveer zeven jaar geleden dat in ons land de eerste Mater Ama bilisschool werd opgericht. Reeds dade lijk. bleek hoeveel belangstelling er be stond voor deze vorm van practisch on derwijs. De eerste school kwam tot stand in 1947 in Maastricht. In 1952 by het eer-te lustrum van deze school wa ren er in ons land reeds 60 scholen met ongeveer 6000 leerlingen. Nu, in 1954 zijn deze getallen reeds aanmerkelijk groter. Dit is geen wonder! Hoeveel meisjes, die op fabriek of atelier, in winkel of ka toor of in de huishouding werken, zullen later als z(j getrouwd zijn hun huishouding moeten leiden en be sturen Om dat te kunnen is er meer no dig dan de opleiding die zij krijgen dooi hun bc 'ep of bedrijf. Er is vorming nodig, die door de Mater Amabilissschool geboden wordt. Zij doet dit op een pret tige manier in een serie lessen, die ge geven worden volgens de nieuwste we tenschappelijke inzichten. Deze lessen worden gegeven op twee avonden in de week, van 7 tot 9 uur in de huishoud school, van September af tot en met April. De zomermaanden kunnen wor den besteed aan het organiseren van een excursie, een gezamenlijk filmbezoek, het bezoeken van een tentoonstelling, een uitstapje etc. In Sneek wordt in September een dergelijke school ge opend, die bedoeld is voor meisjes tus sen 17 en 25 jaar. Dezer dagen zal de meeste meisjes van die leeftijd een foldertje worden toegezonden met inlichtingen over de Mater Amabilisscholen. Mocht door on voorziene omstandigheden iemand wor den vergeten, dan kunnen te allen tijde inlichtingen omtrent het doel en de werkwijze van de school worden inge wonnen bij: Mevrouw Lokkerbol, Dr Boumaweg 8. De heer J. de Vries, E. Casimirstr. 3. Reeds vroeg, zéér vroeg om maar meteen van wal te steken, waren we op pad. Ergens tussen Oosterdijk en Poorte- zijlen hebben we een jonge man bevrijd die met z’n werphengel aan het oefe nen was (hij zat klem tussen ee - muur en een schoorsteen). Vandaar in ge strekte draf naar onze markt, wat zou deze dag ons brengen? Onze controleur (de eerste) had de tranen in z’n ogen en toen ie ons afstempelde prevelde hij „De vis van de dag”. Op de markt veel geschreeuw en veel wol. Zover als ons oog reikt, en het reikt ver, wol. Lam meren en daartussen en achter de koop lieden en de drijvers die in alle toon aarden hun wil aan de dieren trachten op te leggen. Nu zijn daar handigheidjes en vakmanschap bij nodig. Wanneer u en ik opdracht kregen een auto, laten we zeggen één van die grote knotsen, waar je een heel huis met inventaris in kunt stoppen, met lammeren te laden zou het een slachting worden. Maar let nu op hoe de drijvers dat doen. Ze zet ten een hek hier, een hek daar, duiken het hok in, slepen het grootste dier uit het hok de auto in, de anderen stellen zich op achter de menigte, en in zegge vijf minuten is het zaakje bekeken, weg lammeren. Die overblijven, dat is een hok vol schapen, die jammerlijk blaten om hun jongen. Hier en daar neemt men die deze toeren met het grootste gemak verricht. Niet enkel loopt zij over de draad, doch zij brengt allerhande dans passen en „demonstreert” verschillende „standen” welke een uiterste vergen van „balanceerkunst”. Dit alles is Alice Wil liams niet voldoende en zij gaat na ge zeten en gelegen te hebben op de draad er toe over het zg. „plafondlopen” te volvoeren, waarbij zij het doet bestaan, om ondersteboven hangende, van de ené lus in de andere te stappen. Voorwaar een sterk staaltje van durf, uithoudings vermogen en acrobatiek. Naast dit lopen volvoert zij nog allerhande „stunts” wel ke een ieders bewondering afdwingen, zich als een gummi-pop allerhande stan den gevend, die menige toeschouwer doen huiveren. Het is dan ook een fan tastisch gezicht deze verrichtingen gade te slaan. De meeste bezoekers zullen dan ook weer opgelucht kijken als Alice weer op haar startplaats is weerge keerd. Voorts werkt zij nog aan een „trapeze” om nadien weer aan een „touw” enige standen te brengen. Des avonds brengen zij in schljnwerperlicht hun nummer hetgeen aan het geheel een fantastisch effect geeft en tot slot een „fietsshow” waarbij de artisten, al fiet sende over de 13 millimeter dikke draad vuurwerk afsteken, hetgeen een feeëriek >eeld geeft. Fietsen en vuurwerk vormen dan ook een waardig slot niet enkel aan hun optreden, doch ook aan het totale feest. Van heinde en verre zal men ko men om deze „wereldsensatie” die adem benemend is en verbluffend, te aan schouwen. Vooral zij die de film hebben gezien van „the greatest show on earth”, zullen deze show niet graag willen mis sen. Wij twijfelen er dan ook niet aan of honderden, ja duizenden, zullen naar het Veemarktterrein trekken om dit won derbaarlijk gebeuren te aanschouwen. Wij zijn er van overtuigd dat het comité er volkomen in geslaagd is, voor een werkelijke „wereldattractie” in Sneek te hebben gezorgd. Wjj wensen het dan ook veel succes toe en voor alles mooi weer! Conclusie. B. en W. concluderen dat alleen reeds financiële overwegingen, de berekenin gen zjjn aan de veilige kant gehouden, aanleiding geven voor te stellen de aan bieding van het rijk inzake aardgasleve- ring te aanvaarden, waaraan uitdrukke lijk de „meestbegunstigingsclausule” dient te worden verbonden. Ook de wen selijkheid om in deze gemeente bet ont staan van een industrieel klimaat te bevorderen pleit daarvoor, nu de moge lijkheid ontstaat het aardgas voor 13.7 cent per m3 (8450 cal.) aan de industrie beschikbaar te stellen. Een van de na delen welke B. en W. sterk hebben over wogen is de omstandigheid dat aan een twintigtal arbeidskrachten in tijdelijke of vaste dienst der gemeente ontslag zal moeten worden gegeven. Daar deze echter aanspraken op wachtgeld hebben menen B en W. dat dit feit geen over wegende Invloed op de te nemen beslis sing mag uitoefenen. Bovendien bestaat er een redelijke kans dat het beëindigen van het dienstverband plaats zal hebben op een tijdstip dat er in het particuliere bedrijfsleven grote vraag naar arbeids krachten bestaat. Het is niet mogelijk de ontslagen arbeidskrachten te her- Het gerechtshof te Leeuwarden heeft de Bolswarder ex-koster, schilder en be grafenisondernemer, de 46-jarige Willem v. d. W., tot 12 jaar gevangenisstraf met aftrek veroordeeld. Door de rechtbank was Willem v. d. W. eveneens tot 12 jaar veroordeeld. Zoals bekend is, had v. d. W. getracht zijn vrouw te vergifti gen. Op 13 Juni a.s. wordt de heer J. Ytsma, thans wonende te Leeuwarden, 75 jaar. De heer Ytsma was het eerste raadslid dat destijds voor de S.D.A.P. zitting kreeg in de gemeenteraad van Sneek en heeft dit raadslidmaatschap vele jaren vervuld. Yn forb&n mei it 10-jierrich bistean fan de „Sportclub Emmeloord” waerden dér op Hlmelfeartsdei koerbalserywed- striden holden. Der diene meiinoar 27 toalftallen mei en der waerd spile yn de le en 2e klasse O.K.B. („Overljselse Korfbalbond”W.W.Y.D. I en W.W. Y.D. II spilen beide yn ’e 2e klasse en wisten op twa earste prizen bislach to llzzen. Hja krige foar dizze prestaesje twa moaije wikselkransen. Ek krigen hja noch in medalje foar it gauste doel punt Yn boppeneamde kompetysjewedstriid naem W.W.Y.D. daliks it heft yn ban nen. Jappy Wittermans brocht mei twa moaije goals de stan op 20, mar dér- nei kamen de gasten der stadichoan ek better yn. Hja krigen seis in oerwicht en slaggen der yn de stan op 23 to bringen. Mar doe waerd it spul der net moaljer op en oan trlje kear krige D.T.G. in strafworp tawiisd, dy’t lykwols net yn goals omset waerden. It terrein en de glêdde bal bigounen ek parten to spyljen, mar de stan foroare net mear, sadat D.T.G. dizze wedstriid alhiel for- tsjinne woun. IJLST, maand Mei. Geboren: Minne z. v. Theunis Fijl- stra en Jantje Procée; Lammert z. v. Lambertus Klaas te Heide en Geertje Boot; Johannes z. v. Oebele Nijdam en Aaltje Boschma. Ondertrouwd: Kornelis Regeling, 25 jr. te Arnhem en Wiepke van aer Meu len, 26 jr. te IJlst. Gehuwd: Geen. Overleden: te Sneek, Hetta vnn der Zee, 69 jr., echtgen. van Aaltje Land man. Het Noordelijk KNVB-elftal dat Pink- ster-Maandag tegen het B-elftal van Denemarken zal uitkomen is als volgt samengesteld: doel: Koopmans (Leeuwarden); r.a. Wlllems(Velocltas)l.a. Buist (GVAV); r.h. De Groot (Leeuwarden); spil Ben- ninga (GVAV)l.h. Ydema (Sneek, aan voerder); r.b. Bakker (Leeuwarden); Opgaaf van vertrokken personen in de maand Mei: xSijmen Buma, Eegracht 91 naar Terzoo] 23. Ingekomen personen in de maand Mei: Lammert IJsselstein, Galamagracht 102 van RoordahuizumCornells Attema er echtgenote, Sneekerpad 14, van Folsga- re; Elske de Jong, Zevenpelsen 23, van Wirdum; Wiepke v. d. Meulen, aan boord van Arnhem. x zijn gezinnen. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Amicitia: voorm. 10 uur Drs R. K. de Jong. Extra collecte voor de Zending. Zang van het Vrijz. Kerkkoor. GEREF. KERK SNEEK. Noorderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. J. M. Spier; nam. 2.30 uur Ds. J. M. Spier; nam. 5 uur Ds. E. N. v. Loo (Openb. van Loo; Leeuw. Oosterkerk: voorm. 9.30 uur Ds. G. J. de Leeuw. het markten te baat om schapen hun winterjas uit te trekken, een altijd weer interessante aanblik als de blanke wol van de tondeuze glijdt. Grootvee is er niet zoveel meer. We hebben de laatste weken ook een paar maal een kleine invasie beleefd. Nu heb ben zich de weersomstandigheden in gunstige zin voor de boeren gewijzigd. Het wordt allemaal wat later, maar toch staat alles er nog niet zo slecb* voor. We zagen op één onzer tochten zelfs al gras op de ruiters en vandaag ook kan men merken dat alles in ge reedheid wordt gebracht voor de grote slag. Maar nu, naar de paarden. Ja zeker er zijn paarden, niet zo veel, maar ze zijn er. En een feit is dat ze verkocht worden en dat de markt nogal willig is. Houd dit even in het oog vrienden, want kijk, daar komt bet kleine drama uit voort. Ze kwamen getweeën uit een der café’s de eigenaar en de adspirant koper van een zwarte merrie bovenlands ras. De eigenaar, we kennen hem allemaal, is een met veel humor en vlees geladen persoon, beide zichtbaar. Al vanaf de eerste stap zien en horen we hem den ken „in bldraver moat ik hawwe! Hwa sil dy guds rinne Utte?” HU vraagt hier en daar maar da verzamelde menigte. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Voorm. 10 uur Ds. M. v. d. Meulen. Extra collecte Bijzondere Noden. BAPTISTEN GEMEENTE. Kerkgebouw: Willem Lodewijkstr. 4 Voorm, 9.30 en nam. 5 uur Ds. Ph. Lin deman. Jeugdbüeenkomsten: s avonds 7.30 voor leeftijd 12 t.e.m. 15 jaar en 8 uui voor ouderen. Vrijdag 4 Juni ’s avonds 8 uur Bijbel lezing en Bidstond. AERE PEREN NWS. Vergadering van Gelovigen. 10 uur eenkomst. Lijst gevonden voorwerpen in de week van 25 Mei tot en met 1 Juni: Huissleutel, Roorda, H. Catharinastr. 28; wit kindersokje, Rienstra, Eiland Blok A 12; geel damessjaaltje, Mole naar, J. van Nassaustraat 2; broekriem, Poiesz, Scharnestraat 23; armband, A. Keet, Dr Bosstraat 7; rose hoofddoek, J. v. Egmond, Wlnsemiusstraat 12; vul pen, Altenburg, Roodhuis 218; bruin beige kindersokje, de Jong, Geeuwkade 26; vrachtautobuitenband, J. Prakken, Leeuwarderweg; sleutel, Poiesz, Schar nestraat 23; Lipssleutel, Bureau van Politie; rozenkrans in etui, J. Sikkes, 2e Selfhelpstraat 25; vulpotloodje, Har der, Emmastraat 27; kanarie, van der Molen, Schaepmanstraat 1; vulpotlood, Steffens, Schaepmanstraat; zwart gummi-jas je, Bureau van Politie; bruin beursje, Bergsma, Looxmastraat 48; speldje, Sijtsma, Emmastr. 15; dames handtas, Beekman, Bolswarderweg 4; wit sjaaltje, Lampe, Dr Boumaweg 4; halsketting, Tekelenburg, Gysbert Ja- piksstraat 40; broodtrommeltje, Rolle- ma, Parkbuurt 13; zwembroek en hand doek, Brattinga, W. Burgstraat; vulpen, Postma, Fred. Hendrikstraat 36; doos en ma: je inh. kleding, Bureau van Po litie; rood beursje, Blom, Amaliastraat la: kinderschoentje, Lageveen, Napjus- straat 1; riem, Schouwstra, W. Lode- wijkstraat 27; paar klnderschoentjes, de Jong, Prins Hendrikkade 43; verpleeg- stersspeld, Gankema, Priorstr. 2; geit, Normandia, Leeuwarderweg; zonnebril, Keizer, Kerk'—eht 6; gebloemd lef- doekje, G. de Jong, p.a. U. Emmiusstr. 22; armbandje, Bonifaciusgesticht Leeu warderweg; K.N.M.V.-vlag, armband, Bureau van Politie; zelfbinder, Feen- stra, Martinlpleln 3; meisjesfiets, Jelle- ma, Julianapark 13; wollen trui, Dou- ma, W. de ZwDgerstraat 63; broche, Boersma, Oud Kerkhof 21; gele her dershond, Asyl: kindertasje met inh., Bureau van politie; jongens-windjack, Koedijk, Dr Wumkesstraat 15; broche, A. Dijkstra, IJsbrechtum 5; autoped op luchtbanden, Schilstra, 3e Woudstr. 6; beursje met spaarzegels Zondervan, Westersingel 30; autoped, Sterk, Jan v. Nassaustraat 65; sleutel, Flapper, Nap- jusstraat 31; badhanddoek, Louw- mans, Kruizebroederstraat 49; 2 meel zakken, Bureau van politie; vulpotlood, F. de Rapper, Kruizebroederstr. 33; zil verbom D. Vlas, Dr Boumaweg 9; wit babysokje, Toonstra, Prinsengracht 12; groene riem, G. Holkema, Wassenbergh- straat 42; bankbiljet, kantoor Directe Belastingen. Wijde Burgstraat 7; auto ped, Joustra, Zwarteweg 2; leesbril, D. Dijkstra, Galamagracht 23, Ijlst; zon nebril, Twijnstra, N. Noorderhorne; bruine beurs met inhoud, Harinxmakade 24. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Oosterdijk 30. Voorm. 9 en nam. 5 uur Ds. Benschop. CHR. GEREF. KERK. Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. N. Brand sma. NED. HERV. KERK. Gauw: voorm. 9 uur Ds. C. P. van del. Pinkster-Zendingscollecte. H..g: voorm. 9.30 uur Ds. B. Albada. JutrDp: voorm. 9 uur Ds. de Noo. Nijland: voor-i. 9.30 uur Ds. Prins. Col lecte Zending. Uitwellingerga: voorm. 9 uur Ds. Stap. Pinkstercollecte, Oosthom: vocrm. 9 uur Ds. Wouda van Bolsward. Scharnegoutum: voorm. 9.15 uur Ds. F. H. Kuiper van Goënga. Sandfirden: voorm. 9 uur Ds. Albada van IJlst. Woudsend: voorm. 9.30 uur Ds. Schnei der van Molkwerym. IJlst: voor-i. 9.30 uur Ds. Schoenmaker van Heeg. Woudsend: ’s avonds 7.30. uur Ds. H. J. de' Wilde. IJlst: voorm. .30 uur Ds. H. B. Kossen. Extra collecte. In verband met de Pinkster dagen zal ons volgend nummer 56 Juni 1954. Van Zaterdagmiddag 4 uur tot Zondagavond 6 Juni 10 uur. Dokter J. W. v. d. Z(jpp, Stations straat 2, Telef. 2526 (b.g.g. 3000). 6— 7 Juni 1954. Van Zondagavond 10 uur tot Maandagavond 10 uur: Dokter J. Dethmers, Jousterkade 6, Telef. 2585. Apotheek Beide Pinksterdagen: K. G. Postma, Oosterdijk 65. Wijkverpleging Zuster R. Posma, Willem de Zwij- gerstraat 88. Kraam verpleging Zuster IJ. Kramer, Statlopsstr. 14 BIJ BRAND. Voor brandmelding belle men RIJS, Mei. In aansluiting op de ad vertentie, voorkomende in dit nummer, waarbij wede om Gaasterland in het middelpunt komt te staan, valt het niet moeilijk een aanbevelend woord te schrijven. Dit muziekconcours trekt elk jaar weer tal van muziekliefhebbers naar Rijs en ditmaal zal er, gezien de medewerking in de hoogste afd., zeker iets goeds op muzikaal gebied worden gegeven. 24 Ver. werken mede en dat is zeker genoeg voor een dag. Ook nu weer laat Holland uich vertegenwoordigen en het Mannenkoor uit onze Marinestad, dat zich tooit met het praedicaat „konink lijk” is alleen reeds de moeite waard, ’s Avonds verzorgen de Tiroler Holz- haeker Buben een meer eenvoudiger en populairder programma. In de pauzes Is ook ons Ook dit jaar zullen op 15, 16, 17 en 18 Juni a.s. de Avond Vierdaagse Wandel tochten onder auspiciën van de Noord- Nederlandse Wandelsportbond gehou den worden. Voor de deelnemers (sters) uit Sneek en omgeving zal de start zfjn op het Martinlpleln alhier. Naast deze Avond-Vierdaagse over afstanden van 3 x 15 en 1 x 20 km is er nog een Jeugd Vierdaagse Avond over alle afstanden van 4 x 10 km., uitsluitend voor deel- nemers(sters) tot en met 15 jaar, uit gezonderd groepsleiders(sters). De in- schrjjvingsadressen hiervoor zijn Groeps- Bureau Rijkspolitie, Martkstraat 1, Sneek en Postbureaux Rijkspolitie Wym- britseradeel. Daar deze tochten zich allerwege in een bijzondere belangstelling mogen ver heugen, verwacht men ook dit jaar weer een flnke deelname. De routes zullen zodanig uitgestippeld worden, dat men weer zal kunnen genieten van de mooie natuur. Het wandelen bij avond heeft zijn speciale bekoring, terwijl iedereen kan meedoen, daar de dagtaak voor de meesten ’.an is beëindigd. Men geve zich op voor 8 Juni. Na die datum wordt het inschrijfgeld met f0,25 verhoogd. Voor nadere bijzonderheden raadplege men de aanplakbiljetten. Nauwelijks was Dinsdag het vissel- zoen geopend of tal van berichten om trent goede angsten bereikten ons. Zo wist o.a. onze stadgenoot de heer JE. de Wit, wonende IJlsterkade, de eerste dag reeds vier karpers te vangen, waaron der een kanjer van ruim 9 pond zwaar. De heer Ten Hoeve, wonende op Mas tenbroek onder Scharnegoutum, ving in de Zwette ook een flinke karper. Maar ook de baars wilde wel bijten, want de bekende sportvisser, de heer L. Rosier, Jan van Nassaustraat 40, ving op het Sneekermeer een zeer groot aantal maat- baarzen. Er is de eerste dagen over ’t algemeen best gevangen, al lukte het de een beter dan de ander. heeft de situatie door en troost hem met lachende jitroepen als „Goed foar de lijn!” en „Foarsichtich mei de prefysje- kast”. Men verkneutert zich over ’s mans benauwenis. Hy kijkt nog eens om zich heen, maar dan fluistert ie: „Hawar, t sil wol moatte!” maakt het paard los en begint, eerst stappen, nou ja goed, dat kan men doen zonder het interieur te beschadigen. Maar nu zal ie moeten draven! De toeschouwers „gnob- berje” op z’n zuchten, z’n hijgen, z’n Maar niemand ziet het lachje In des dik kerds ogen. HU zwaait het paard, stok ken en monden komen in beweging, de knol springt weg, maar de koopman blijft staan, hij heeft het beest het touw over de rug gegooid en gezegd „Gean dyn gong mar aide! Se kere dy wol der op ’t oare ein!” Wij vinden het een meesterlijke oplos sing en complimenteren hem. HU draait z’n geweldige gestalte naar ons toe en «egtPardon, mogen we even? 3252 stuks. 103 melk, kalf en weidekoeien 5251020, 43 vette koeien 2f 2.43, 2.44f 2.79 geslacht, trage handel, le soort gewild. 35 pinken 390—585, als vorige week, meer vraag, prijshoudend. 5 paarden ƒ750—ƒ950, weinig handel. 435 nuchtere kalveren 34—48, ruim prijshoudend, vlugge stemming. 5 gras kalveren 145250, als vorige week. 582 schapen ƒ80—ƒ130, prijshoudend. 1660 lammeren 40i 53, 55f 70. export lammeren duur. 12 bokken en geiten. 130 varkens en vette biggen 1.52—1.79, 1,80—1.94 levend, vlugge stemming, ruim prijshoudend. 128 zouters 1.86—1.89, eveneens vlug ge stemming en prijshoudend. 112 kleine biggen en lopers ƒ48ƒ65, ƒ85ƒ110, kleine biggen hoger noteringen, lopers vast, meer gevraagd. Heeg: voorm. 9.30 uur Ds Mr J. Schoen maker; nam. 1.30 uur Ds. H. de Noo. Hommerts: voorm. 9 uur Ds. de Noo. Jutrtjp: nam. 1.30 uur Ds. Schoenmaker van Heeg. Nyland: voorm. 9.30 uur Ds. Prins; ’s avonds 7.30 uur Ds. Wiegers. Beide diensten collecte Zending. Offingawier: voorm. 9 uur Ds. F. Kuiper. Pinkster-Zendingscollecte. Oppenhuizen: voorm. 9 uur Ds. C. G. Wiegers va Sneek; nam. 1.30 uur Ds. D. C. C. Stap. Pinkster-Zendingscoll. Oudega (W.,: voorm. 9 en nam. 1.30 uur Ds. van Dullemen. Oosthem: voorm. 9 uur Ds. Stap van Oppenhuizen; nam. 1.30 uur Ds. Kra nendonk van Woudsend. H. Doop. Scharnegoutum: voorm. 9.15 uur Ds. C. P. van Andel; nam. 1.30 uur Ds. C. P. van Andel. H. Doop. Tirns: voorm. 10 uur Ds. Brink. Woudsend: vcorm. 9.30 uur Ds. Kranen donk; ’s avonds 7.30 uur Ds. Kranen donk. (Bonifatius-herdenklng). IJlst: voorm. 9.30 uur Ds. B. Albada; nam. 2 uur Ds. Sondorp van Sneek. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Advertentie IJL de échte kauwiom Een kat, die in een hoge boom in de Kloosterstraat was geklommen, durfde Mej. Stockmann, Jollenstraat 5, secretaresse. plaatsen bij andere takken van ge meentedienst. Daarvoor is het aantal te groot, al zal er naar worden gestreefd, bij het ontstaan van vacatures voor zo-, ver dat mogelijk is, de op wachtgeld ge stelde werkkrachten te herplaatsen. Ten slotte brengen B. en W. nog In herinnering de reeds vroeger aan de raad gedane mededeling, dat, indien tot aardgasdistributie wordt overgegaan, hunnerzijds zal worden onderzocht in Daar de calorische waarde van het aardgas 8450 is en van stadsgas 4000, zullen de gastarieven dus moeten wor den verdubbeld, waarbij de verbruikers nog een voordeel ontvangen van 450 ca lorieën. Dit voordeel kan als een com pensatie worden beschouwd voor een eventueel bij bepaalde verbruikers op verhoogt Uw werklust Verkwikt ea verfrist, bevordert Uw Vervolg van pag. 1 Gas tarieven. Op Maandag 2de Pinksterdag op het Veemarktterrein. Men schrijft ons: Naar wij vernemen is het Sneker Actie Comité er in ge slaagd, beslag te leggen op „Van Meurs' Hoogdraadshow”, welke thans ons land bereist om op grote festiviteiten haar sensatienummer uit te brengen. Het geen deze artisten presteren, grenst aan het ongelooflijke. Op een draad, gespan nen op 10 m. hoogte, brengen zU, wat men vroeger „koorddansen” noemde, al lerhande stunts! Het is Alice Williams, der Ley (Leeuwarden); l.b. Rozema (Be Quick), l.bt. Hoekema (Leeuwarden).

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2