De Tweede Mldex De verdwenen Robijn HU VevUben RODENTOOOM Gezonde Ba bief ZWITSflL s Het Pinksterpragramma van Amicitia Theater 5 doktoren waarschuwen tegen het misbruik van laxeermiddelen i&iSWM, 1/ helpt U wel... maar wat doet U? Het RODE KRUIS e Zeepost FEUILLETON EEN MYSTERIE ROMAN POEDER ZALF ZEEPOLIE'|! Voetbalprogramma voor Zondag Begin van brand te Ijlst S G T I h L o- Z N L o R G 8 zi v< vi h< ■s k< V M K h. d N T P o- D g< g> Koffie en thee nog duurder Geslaagd accordeoncon- cours te Rijs -TT? SS 27 van Advertentie LM. Na de strandkleding H. De kleurenfoto’s van foto Ris Drogisten evenals de man Om te stelen Advertentie I.M. V D G Ik brei nooit. The Captain’s Paradise. Blume von Hawaii. Advertentie LM. 6 HOOFDSTUK 4 nenkant van de deur”. dat ik nog FRIESE VOETBALBOND gevoerd? In aanmerking genomen, dat •/ordt vervolgd. door Frank van Falckenoort Giro 11548 Amsterdamsche Bank, Sneek 60 belangrijke vredestaken. Kent U ze...? het zwembad, de motor schakelt zichzelf wel uit. Veilig, vlug, voordelig, spaart werkkracht. Er was hier ook een pracht koelkast, goed voor de hete dagen die eens zullen komen. De badjasjes, die over de badpakken van Mag. de Duif gedragen werden, leken me na het bad ook lekker warm, maar bovenal wa ren ze flatteus. Hannie droeg op een wit satijnen badpak een rode everglaze bad jas met badstof gevoerd, een combinatie die een applausje kreeg. Verder was er een gebloemd lastex zonnepakje met een groene badstof badjas, dat veel aan dacht genoot. Een aardige variatie was de badstofstola, blauw en rood op een geel pakje. een allerliefst geruit gevalletje, blouse en broekje aan elkaar geknipt als een korte overall. Een nieuwigheidje dat ze ker opgang zal maken bij het jonge meisje. Er kan een driekwart broek bij gedragen worden voor de gekleedheid en een wollen duffel voor de warmte. Alec Guinness speelt de hoofdrol, Yvonne de Carlo is zijn exotisch, Celia Johnson zgn goedburgerlgk wederkwart. IJLST. Maandagmiddag werden de bewoners alhier opgeschrikt door het geloei van de sirene. Een begin van brand was ontdekt bij de veehouder F. Brekeveld. Gelukkig slaagde men er in de brand met eigen middelen te blussen, zodat de brandweer geen dienst behoefde te doen. Advertentie: Voor zover de werkzaamheden in het huis zulks toelaten, gaan de eerw. zusters ook buitenhuis de zieken verplegen vol gens bestaand reglement en tarief. Van nu af zal evenwel de wijkverple ging door haar gratis worden ver richt bij de zieken, die ontoereikend zgn de kosten ta betalen. Het bestuur van het St Antonius ziekenhuis. Yntema; Henderikus Uit oude Groe- neveld, 65 jr., echtgen. van Hieke Veldmans; Aaltje Bruinsma, 82 jr., wed. van Harmen Ligthart; Andries Boelens, 74 jr., echtgen. van Aaltje de Jong; Roelof de Vries, 2 jr. Si 21 11 4. n< oi gt v< vi 1‘ st Fi Si R A V di hi te Si G vi h ki di Hj E M K Ei Si R v: T Z Denk eens aan hulp bij rampen, bloedtransfusie, hoornvliesoverbrenging voor blinden, moedermelk voor zwakke baby's; beentransplantatie, boottochten voor invaliden, welfare-werk in ziekenhuizen en thuis, lectuur voor patiënten, hulpposten langs de wegen. Dit zijn slechts enkele van de meer dan 60 manieren waarop Uw Rode Kruis helpt. U hebt die hulp nog nooit nodig gehad? Wees blij! Maar dan reden te meer Uw Rode Kruis bij te staan; te geven! Zoveel U missen kunt... Uit de Nieuwe Sneeker Courant en de Sneeker Courant van 4 Juni 1904, 50 jaar geleden dus: Whippet handwerk las ik op mooie schoenen die Firma Muller toonde. Weet u waar de mannen tegenwoordig de voetjes in steken? In schoenen van speciaal gelooid leer, dofa calf als ik me niet vergis, degelijk zal wel jaren meegaan. Heel wat anders dan zo’n sierlijk plastic damesschoentje. Die zijn nog goedkoop ook, zodat je hal verwege het seizoen nog eens iets nieuws kunt kopen. Een mooi wit schoentje waarvan werden. kunt u inderdaad niet dikwijls genoeg bekijken. Moeilijk werk, maar ik ont dekte in de stand een apparaatje mijn heer, dat Sixtomat heet en de kleurge voeligheid van het licht meet. Het laatste snufje van de Kino in Duitsland, heel moeilijk te begrijpen met Kelvin- graden en rode schaal en een knop waar aan je kunt draaien, maar voor u ge makkelijk mijnheer met uw technische knobbel. Laat uw vrouw het toestelletje om haar hals dragen aan de bijbehoren de goudkleurige ketting, dan is zij ook blij. Het heeft een zeer fraai uiterlijk Waarom niet? De leden van de Mount Everest expeditie gebruikten het in ’53 ook, evenals de Zwitserse soldaten bij de berg-manoeuvres. Als u niet zo ver van huis wilt gaan, 't is jammer dat dit geen televisie-praatje isik ben sinds Maandag zo bruin als een koffie boon, mevrouw. Firma Fokkema expo seerde deze uitstekende zonnebrandolie, evenals de Hamol Ultra fluid, die ook nog verkoelend werkt. Wilt u verder uit deze stand een nieuw snufje weten, naast de parfumstiften en een pracht collectie poederdozen, zag ik een plastic bekertje-met-een-gaatje en plastic bor steltje dat een „shampoolet” heet en u uitstekende diensten bewijst bij haar wassen. werden een paar blouses getoond, ge volgd door enkele mooie Nobelt pyama’s met de moderne nauw toelopende broek. Nylon en batisten nachtjaponnen voor haar die de voorkeur geven aan zo’n sier lijk nachtgewaad, vormden het slot van deze show, die zeer verzorgd was. Ook dank zij de aardige schoentjes van Fir ma Muller en de muiltjes van Firma Wielinga, die bij de modellen gedragen werden, terwijl Firma Repko de zonne brillen leverde. Zo is dan ook deze tweede Midex, die vooral ’s avonds zeer druk bezocht werd, een groot succes geworden. SNEEK. Onder de Waag boden zich een zeshonderd hooiers en maaiers aan, meest afkomstig uit de provincie Groningen. Het aanbod was veel groter dan de vraag, zodat de meeste maaiers onverrichterzake ver trokken. De badpakken van Mag. De Duif zag ik later dragen door de mannequins op de show en dus kan ik u daar beter van vertellen. Al leen noem ik uit deze stand nog een schattig rood zonnepakje voor uw jong ste lieveling.... Kampioenschap van het Noorden O.N .S.Heracliden. Voor 2 plaatsen in de 3e klas: Blauw Wit '34L. Zwaluwen. Waar ga jij naar toe? De vraag, die u straks weer in een tonige regelmaat zult horen. „Ga je ook op reis met een koffer van Firma Wie linga”, is misschien een aanbevelens- waardige variatie. Ze zijn mooi die kof fers. marmer leer noem je het materi aal, meen ik, en licht als u ze niet zwaar maakt door er uw hele bezit in te prop pen. Ook zonder proppen gaat er heel wat in. De Engelse koffers, in allerlei k'.euren, met een slap deksel zijn ook heel mooi. Verder waren in deze stand de Schotse ruitreistassen, compleet met doedelzak, o nee, dat niet, maar begerens- waard bij een leuke reisjas. Ik zou u nog veel willen vertellen over de moderne tassen, plastic dat op raffia en stro lijkt, maar u is toch ook nieuwsgierig naar wat Anneke en Hannie en de derde man nequin, van wie ik de naam vergeten ben, u zullen tonen op zo, dat zijn hospita het niet zou horen, „Man, ze opereren vanaf de achter- vertelde hij in geuren en kleuren, het- bleven? Zij moet toch ergens zijn? ”ln-kant en vanaf de voorkant van het huis, geen hij in het laatste uur in het ge- de show van Zandstra Sport, en Mag. de Duif. Gaat u dan mee naar de andere zaal, waar de drie dames worden voorgesteld door mevrouw Veldman en de heer Kla- zema. Hier zijn ze dan de figuurtjes die ontbraken bg het volmaakte kampeer- tafreeltje op het podium. De donkere Hannie met haar drie-kwart broek, die zo’n meisje zo alleraardigst staat, en het zeer jeugdige Anneke, lief in haar shorts en gekleurde sweater en in het witte tennis ensemble. Aantrekkelijke goede sportkleding, waarbij natuurlijk de duf fel coat met en zonder capuchon niet 5 Juni: Junioren: O.N.S. laWorkum la; O.N.S. 2aMakkum la. 7 Juni: 3e klas A: R.E.S. 3W.Z.S. 3. Junioren A: 2e klas A: VMS. 2a De Kooi 2a. Junioren B afd. N: W.Z.S. 2bO.N.S. 2b (5-6); Sneek 3b—O.N.S. 3b (5-6); Sneek 2b—R.E.S. 2b; C.A.B. 2b—a. Boys 2b. Jopie op het oorlogspad Die nacht sliep Jopie Klein niet veel. Het was ongeveer vier uur in de mor- a gen, dat hij in zijn bed was gestapt en Jopie lachteï „Ik geloof van wel, mijn- klokke acht liep hij alweer op de Dreef, - - -- -1 --p een bankje ging zitten, schuins voor het Kampioenschap van Nederland 5 Juni: D.W.S.D.O.S.; Eindhoven P.S.V. 7 Juni: D.O.S.Eindhoven; P.S.V. D.W.S. Promotie 2e klas C: Zwartemeer Veendam. Promotie 3e klas: BergumHaren. Zaterdagmiddagvoetbal die een zonnebril draagt met polaroid glazen, zoals Firma Repko mij toonde. Glazen waarachter de ogen zichtbaar blijven. Ik houd niet van die gezichten met zwarte schijven op de plaats van sprekende ogen. Deze glazen zijn on breekbaar, optisch verantwoord, nemen ultra violet en infrarood weg en versom beren de zonnedag niet tot een angsti ge donderbui, maar verdiepen de kleu ren. Hebt u liever een bril met een mon tuur, waarin een lapje van uw zomerja- pon zichtbaar is en glazen die aan de buitenkant spiegeltjes zijn? Ik dacht dat het een modesnufje was dat alleen maar aan de Rivièra tot z’n recht zou komen, maar twee Sneker jonge meisjes stond het allerliefst! Vee] vrouwen genieten van een schone was die aan een lijn wappert, wilt u wel geloven, dat ik bloe men mooier vind? Daarom viel de stand van Firma Holkema zq bij mij in de smaak. Ik kan dromen over een Bou gainvillea, een schaal met rode anjers, maS ontbreken. Bijzondere ^bijval Jcreeg edel geschikt, een bak met blijvende <-> planten, die nog iets anders is dan het begonia-tje en varentje in het bakje in mijn erker. Ik zag een bouquet en een corsage in cellophaan verpakking als sneeuwwitje in de glazen kist, net zo poëtisch en lieflijk. Ik droomde ook over, het Toledo origineel Spaans aardewerk? Toen zag ik knappe Spanjaarden, die vroeger dit mooie ongeglazuurde aarde werk hier verkochten, en misschien wel zo mooi glanzend bruin waren door Hamol Ultra zonnebrand olie. Als u geregeld laxeermiddelen slikt, Is er nu een manier om er van af te komen. 8S van de 100 personen lukte het; u kunt het ook. En wel zo: Drink In de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter's Le- verpllletjes. 2e Week - elke avond één. 3e Week - om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter's Leverpllletjea stellen uw Inge- wanden in staat weer op eigen kracht ta werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid ofte veel eten het tempo van uw ingewanden lijdelijk vertra gen, neem dan tUdelUk Carter’s Leverptlletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw ver stopping kwijt en vervalt u niet in de taxeer- middelen-gewoonte. Haal direct Carter’s Le- verpilletjes, f 1.20 per flacon. 67 BURGERLIJKE STAND SNEEK, van 27 Mei—3 Juni. Geboren: Wiebe z. v. Jouke Wier sma en Jitske van der Wei; Jelle z. v. Geert Zijlstra en Yttje de Vries; Hendrik z. v. Hendrikus Gerardus Uilenburg en Wiepkje Walstra; Tie tje Catharina d. v. Rinze Beetstra en Catharina Witteveen; Sjerp z. v Sjerp Hottinga en Beitske de Jong; Hendrik Teke z. v. Christoffe’ Schreuder en Himkje van der Weij. Gehuwd: Anne de Vries, 22 jr. en Akke Gerkema, 19 jr.; Anne Bijlsma, 24 jr. en Ytje v. Althuis, 27 jr.; Age Molenmaker, 23 jr. en Pietertje Jor- ritsma, 19 jr.; Durk Postma, 30 jr. en Makke Tuinstra, 18 jr.; Sjouke Boegsma, 24 jr. en Geertje Fjjlstra, 23 jr.; Watze Fijlstra, 24 jr. en Anna Bgl, 24 jr.; Eeltje Bootsma, 27 jr. en Geertje Haringsma, 26 jr.; Pieter Klazema, 27 jr. en Johanna Luberta Kok, 25 jr. Overleden: Gatske Jurjens Lolke- ma, 63 jr., echtgen. van Johannes het seizoen nog eens kunt kopen. Een mooi b.v. uit de grote collectie, enkele exemplaren getoond Die Kapitein uit Captain’s Paradise heeft zijn leven zeer vernuftig ingericht, dat moet gezegd: hij vaart van de exoti sche Noord-Afrikaanse kust naar het provinciale Gibraltar, vice versa, en heeft in elk dier havens niet een liefje, maar een wettige vrouw, alhoe wel de wettigheid van de een natuurlijk zeer aanvechtbaar is, want de kapitein is bigamist, zoals u wel al begrepen zult hebben. Bij de een staan de pantoffels en de chocolademelk te allen tijde voor hem klaar, bij de ander ligt de cham pagne koel in het ijs en wacht het wilde nachtclubleven en het tropische strand in het maanlicht. En op het schip kort hij de tijd met ernstige mannen-kout. Helaas, zgn scheepje strandt op de spreekwoordelijke grilligheid der vrouw en de straf ontgaat hem niet, al is die minder streng dan men zou verwachten. Een Engelse film met een voortreffe lijk scenario, dat evenwel, vooral in het begin wat traag is uitgewerkt. De droge de Tornado snufjes die Firma Yme Bakker exposeerde. Wat zegt u van een tomatensnijder die met één handbeweging een tomaat in schij ven snijdt? Een verstelbare schotelhou- der, een „potato cutter”, een aantrek kelijke Engelse naam voor patates frites snijder of als u het zuiver Hollands wilt zeggen: een rauwe aardappelsnijder"! Een groentenwasser als een reusachtig thee-ei waar u de groente instopt, een paar maal door een emmer water haalt, en klaar is Keesof schoon is de sla. Een stalen strijkplank, niet van Torna do, schilfervrij gemoffeld die op vier hoogten gesteld kan worden stal mijn hart, evenals een aluminium trapje, ve derlicht en handig. Koks kwam langzaam overeind en knikte veelbetekenend naar de zwijgen de jongeman. „Juist”, zei hij langzaam en nadrukke- Igk, „zo is het inderdaad gegaan. Het is dus de dame zelf geweest, die ons liet duikelen. En waarom heeft zij dat ge daan? Omdat zij wist, wat er beneden ging gebeuren en daarom wilde zij ver hinderen, dat wij eventueel te vroeg be neden zouden zijn. Zij zorgde er voor, dat de dief van de ring beneden enkele kostbare seconden op ons won. Ergo: zit die jongedame, die juffrouw Gerritje Boomsma, mee in het complot en is waarschijnlijk dus medeplichtige. Heb jij gezien, meneer Klein, dat die jonge dame ons tekkelde?” „Ja”, antwoordde de verslaggever, „hoewel zulks op dat moment niet tot Erg onvrouwelijk, maar ik schrik al tijd weer terug voor dat ene steekje per minuut. Maar nu heb ik gebreid, op de Midex3000 steken per minuut, me vrouw! Ik zat gemakkelijk achter de huishoudbreimachine Knittax M 2, die gedemonstreerd werd door Firma G. Slump, en deed niets anders dan de draad over een rg naalden leggen en een instrumentje dat „slot” heet er over heen rangen. Eén toer klaar. Draad er over leggen, rang, twee toeren klaar. Gewone tricotsteek, maar door het naar voren brengen van enkele breinaalden werden de mooiste patroontjes gebreid volgens hetzelfde principe: draad leg gen, rang, toer klaarvlugger dan ik het kan schrijven en mooier dan ik schrijf Een hiel klaar in 3 minuten, een paar herensokken compleet met hiel in een uur. Ik ben geen liefhebster van breien maar wil graag „rangen" met dit heerlijke toestel, dat werkt zonder dat het op de tafel geklemd moet wor den, zoals andere breimachines. Voor het podium ben ik gaan zitten om het kampeer- tafreel, dat Firma Zandstra Sport daar uitgestald had te beleven. De mooie Carl Denig tent, de donzen slaapzakken, het luchtbed, waar een fauteuil van ge maakt kan worden, weet u wat ik er alléén maar miste, nu zelfs 'n schat van ten lantaarntje niet vergeten was De levende have. De jongens en meisjes met bruin gebrande snoetjes, de Annekes in sportkledingZij komen nog in de show. Straks! Bg de Edy wasmachine ben ik blijven staan tot de heer Minke- ma me een zachte wenk gaf dat het zes uur wa», sluitingstijd. Ja, een mens moet ook eten, niet alleen wassen, al is dat een genot met die Edy. Je stopt de kuip maar vol, zet de tjjdschakelaar op 6 minuten en na die tijd wordt de motor automatisch uitgeschakeld en uw was F schoon. Misschien hebt u nog een twee? de portie vuil wasgoed? Stop het in de waskulp, leg de eerste portie in de centrifuge, die op het toestel is ge bouwd, en u wast en droogt tegelijk. Gaat ondertussen zelf maar ever, naar WYMBRITSERADEEL, Mei—2 Juni. Geboren: Antje d. V. Ype Koldijk en Evert je de Boer te IJsbrechtum; Johanna d. v. Wiebe Andringa en Hiltje Witteveen te Tirns; Wietske d. v. Geert Wierda en Janke Bosma te Oosthem; Hieike z. v. Lolke Boot sma en Femke Rollema te Loënga. Gehuwd: Sgtze Bruinsma te Wol- sum en Antje Vogel te Ngland; Ger rit Schokker te Staveren en Minke Ritskes te Gaastmeer; Hessel Douma te Uitwellingerga en Grietje Griep- sma te Heeg; Hendrik Nauta te Woudsend en Waltje Nadema te Piaam; Jelle Rjjpkema en Adriana Kijft, beiden te Heeg; Willem Alber tus de Vries en Pietje Kuiper, beiden te Gaastmeer. Overleden: Ids de Boer, 71 jr., laatst echtgen. van Eelkje Schilstra te Ng land; Arend de Jong, 84 jr., laatst wedn. van Jeltje Schingenga te Nij- land; Harmen Hagtema, 8 mnd. te Scharnegoutum; Wiepkje Douma, 4 mnd. te Ypecolsga; Rein Zijlstra, 65 jr., wedn. van Leeuwkjen Kuperus te Uitwellingerga; Wijtze Theunis Boot sma, 77 jr., wedn. van Hiltje Har- mens Clgsa te Oudega, overt, te Jel- lum. Drie kinderen werden levenloos aangegeven. SNEEK. Door de centrale a.r. kies- ver. in dit district zijn tot candidaat voor de provinciale staten gesteld de aftredende heren Luiken, Gaastra en Gerbrandij. Éovendien werden de chr. hist, en de r.k. candidaat de h.h. B. Okma en R. S. H. Visser, ook aftre dend, overgenomen, zodat thans in de gehele provincie de samenwerking tussen c.h., a.r. en r.k. tot stand is gekomen. De koffie- en theeprijzen zgn opnieuw verhoogd. De thee is 2 tot 4 centen per pakje van 100 gram duurder, de stijging van de koffieprijs bedraagt 12 tot 15 centen per 250 gram. Deze verhoging is wederom een gevolg van het prgsverloop op de wereldmarkten. Do Falcon regenjassen van Firma Eringa waren mooi en dege lijk, vooral de damesjassen, die aan twee zijden gedragen kunnen worden. Maar ik kan wel griezelen van regen na de koude-periode die we hadden en liep door naar SNEEK. Alhier is een plaatselgke ver. van schilders opgericht. Het voorlopig bestuur bestaat uit de h.h. H. Miedema, G. Hoekstra en A. Wempe. Met een aantal schepen kan weer zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes achter de naam van het schip vermeld: Indonesië en Ned. Nw. Guinea: m.s. Willem Ruys) (7 Juni) en s.s. Patroclus (10 Juni); Ned. Antillen m.s. Oranjestad (8 Juni); Suriname: m.s. Stentor (16 Juni)Unie van Z.-Afrika en Z.W.- Afrika: m.s. Carnarvon Castle (5 Jimi); Canada: s.s. Rijndam (5 Juni); Zuid- Amerika: s.s. 17e Octubre (5 Juni); Australië en Nieuw-Zeeland: via Enge land (5 Juni). Inlichtingen betreffende de verzen- dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. waren de stoffen in de stand van Het Couponhuis, Firma de Grijs. Kunt u on verschillig voorbij lopen aan organdie, Nylon Flock en Broderie Suisse? Ik ben zwakker van karakter en ik heb staan watertanden voor de tere stoffen. Rare uitdrukking; stoffen zijn niet te consu meren, maar wel om er het zomerjapon netje uit te maken dat ons juist ont breekt. Kunt u er zelf de goede coupe niet aan geven, Firma de Grijs geeft u service door het knip- en pasklaar te’ maken. Beeldige modellen voor deze zacht rose, blauwe of witte stof bewon derde ik. Dat kan in zo’n korte tgd toch ónmo gelijk één en dezelfde persoon gedaan hebben?” „Tenzij hij via het dak is gegaan”, opperde Jopie. „Mogelgk, maar ik geloof het niet - - zoekend. Klein haalde zijn sigaretten- r'n£ ontsnapping langs deze weg koker voor de dag en bood een sigaret aan, maar Koks dankte. „Dié dingen rook ik niet”, zei hg. Uit een van zgn zo’n kort poosje, hoogstens een minuut, kan niet iemand langs een ladder met haar naar beneden zijn geklommen, de ladder hebben opgeborgen en weer zijn verdwenen. Nog afgezien van het feit, dat de agent, die buiten op wacht staat, zulks gezien moest hebben. Maar die heeft niets gezien en wij hebben niets gezien. Wij hebben tot nog toe niets anders gezien, dan dat een vrouw ver moord werd aangetroffen, dat een ring van haar vingers is gestolen en dat de kamenier van de vermoorde is verdwe nen. En zodoende is tevens een der kroongetuigen, als er hier nog van ge tuigen sprake is, foetsie. Nu hebben we alleen u nog maar, meneer Klein”. „Jawel, mijnheer Koks”. „Wat ik zeggen wil, mijnheer Koks” voegde agent Willems zich nu in het ge sprek, „we staren ons nu wel blind op goed op een andere manier heer. Zoiets als van dat matje, bedoelt doch aan de overkant, waar hij op het huis verlaten hebben. Bijvoorbeeld u?” ~~S ~~'~"‘zzz ~zzz via het dak of zo”. „Juist, het komt mij voor, dat je een kul®' waar, ^_d® afgelopen nacht het „Uitgesloten”, Uitsluitend bij Apothekers en „Uitgesloten”, antwoordde 1T «- - ----- „want de sleutel steekt nog in de bin- ongemerkt te tutoyeren Houdt je n°g *-e vroeg Jogen en oren goed open en als je er tgd bureau t* De beide anderen keken naar de half voor hebt, houdt dan ook dit huis en de eens op zgn gemak op de bank gaan zit- vernielde deur, waarin inderdaad een omgeving morgen eens in de gaten, *-en- ^g nam het ochtendblad, dat hg mij doordrong. Eerst zoeven begreep ik sleutel stak. maar zo, dat men je niet kan zien”. had meegenomen, uit zjjn zak en bekeek „Dat neemt niet weg, dat we toch met „Ik zal er voor zorgen, mijnheer”. welgevallen het grote verslag op de deze mogelijkheid al is die nog zo RIJS. Het tweede accordeon-concours dat Hemevaartsdag gehouden werd door „Rils foarüt” mag zeer geslaagd heten; de prestaties waren buitenge woon goed. De uitslag was: 4e afd. Accordeon: Berger Accordeon- club „Con Amore” te Bergen (N.H.), Dir. Alb. v. d. Wolff, 372 p. le pr.; D. Orkest Leeuw. Accord. Ensemble, Leeu warden, Dir. P. de Vries, 353% p., le pr.; Jeugdorkest „Maestro”, ’s-Graven- hage, Dir. de Boer, 336 p. le pr.; „De Baanbrekers”, Lutten (Ov.), Dir. G. Lelieveld, 297 p. 2e pr. 4e afd. Mondaccordeon: Chr. Mond- accordeonclub Chromatica, Lemmer, Dir. H. Stoffer, 340% p. le pr. 3e afd. Accordeon; Accordeonver. „Zandvoort” te Zandvoort 379% p. le pr. met lof. 2e afd. Mandoline: Leeuwarder Man doline-Ensemble, Dir. Tigchelaar, 382% p. le pr. met lof. 2e afd. Accordeon: C orkest van het L.A.E., Dir. P. de Vries, Leeuwarden, 345 p. le pr. le Afd. Accordeon: Castricumse Ac cordeonver., Dir. A. v. d. Wolff, Castri- cum, 37?% p. le pr. met lof; B orkest van het L.A.E., Dir. P. de Vries, 348 p. le pr.; „Maestro’s”, ’s-Gravenhage, Dir. de Boer, 322% p. 2e pr. Ere-afd. Accordeon: A orkest van het L.A.E. Leeuwarden, Dir. P. de Vries, 384 p. le pr. met lof, hoogste aantal punten en toekenning van de wisselprijs. Het avondfeest, waarin optraden het Ljouwerter Kritekoar, dir. Jisk Heslinga en het A-orkest onder leiding van de heer P. de Vries, werd tot een buitenge woon succes zowel wegens de presta ties der beide ensembles als door het grote bezoek. De ouderen onder ons zullen zich zon der twijfel nog de film die in de dertiger jaren een groot succes was herinneren, het was de filmoperette van Paul Abra ham Blume von Hawaii”. Thans ver schijnt deze operette dan weer op het witte doek en zij heeft, mede door haar liedjes, niets van haar vroegere charme verloren. Wg kunnen o.m. de in Duits land thans zeer bekende Nederlandse zanger Bruce Low er in bewonderen, terwgl de bekende danseres Maria Litto de hoofdrol vertolkt. Een film zonder pretentie, doch gezellig .amusement voor jong en oud. gordijnstoffen en wandkaptafel met twee kleine laadjes bewonderen. die zorgvuldig, waarna hij er de brand in zoog. Jopie stak toen ook maar een sigaret op. „Zeg, waar kunnen we je bereiken?” vroeg de rechercheur. „Wel, thuis, in de Hazepaterlaan. Ik heb telefoon en anders op het bureau van „Het Laatste Nieuws”.” „Denk er om, dat u steeds bij de hand het feit, dat de kamenier vanuit haar bent en dat u bijdehand blijft. Hebt u kamer door het raam is verdwenen dit laatste begrepen?” maar wie zegt ons, dat dit zo is? Ze kan net zo heimzinnige huis had meegemaakt. Na een onderzoek van bijna een uur rapporteerde agent Willems aan zijn su perieur, dat hg in de ganse woning niets bijzonders had ontdekt en dat ook de toe- gang naar het dak aan de binnenkant erg”, mompelde Koks, intussen zijn pijp zorgvuldig afgesloten was. Een ontvoe- moest dus eveneens tot de onmogelijk heden behoren. En Koks zuchtte eens fhoorbaar, want hij zag er nog geen zakken diepte hij de pijp op en stopte enkel gat in. - Toen ging de bel ên het Parket was er om een onderzoek in te stellen. het, hoe het kwam, dat u beiden strui- ----o, - -- - - kelden”. deze mogelijkheid al is die nog zo „En bel nu nog even het hoofdbureau frontpagina, waarin het verhaal over de „De vraag is echter nu”, vervolgde gek klinkend rekening moeten hou- op en zeg uit mijn naam, dat ik nog moord op de Amerikaanse zangeres Koks peinzend, „waar is die'jongedame den. Willems, inspecteer jij ’t huis eens twee agenten moet hebben. De telefoon voorkwam. Dat was nog eens kopy en gebleven? Ze kan maar niet zo in de van boven naar beneden, maar kijk uit is beneden in de gang”. daarvoor had hg, gelukkige sterveling, lucht z(jn verdwenen; ergens moet zij toch je doppen, en houdt je revolver bij de „Ook dit weet ik”, lachte Jopie, terwijl kunnen zorgen. Was het een samenloop zijn. En voorts is van belang: is zij met hand, want ik denk zo, dat we niet met hij naar beneden liep, om zgn opdracht van omstandigheden of was het geluk? of tegen haar wil uit deze kamer weg- een paar kwajongens te doen hebben”. te vervullen. Waarna hij afscheid nam O1 toeval? In ieder geval was hij dit- gevoerd? In aanmerking genomen, dat Willemse verdween, onderwijl zijn re- van Koks en in de nacht naar huis wan- maa? eens de eerste en zo vlug als hier zg gilde en dat wij gestommel hoorden, volver weer voor de dag halend. delde. Thuis gekomen draaide hg onmid- zal wel nooit een reporter geweest zijn, moeten wij voorlopig aannemen, dat „Denkt u, dat er dan meer dan één dellijk zgn krant en op gedempte toon, dacht Jopie. het niet haar instemming heeft gehad, dader is?” vroeg Klein. dat z|j verdween. Maar waar is zij ge- Ai, wat een gezellige drukte Maan dagmiddag in zaal Hanenburg vóór de expositie van de veertien middenstan ders die de Midex organiseren in kannen en kruiken was! Best leuk om wat aan de vroege kant binnen te stappen en de heren, met een schuwe blik naar de vroege bezoekster, haastig wat onge rechtigheden te zien opruimen en nog een laatste spgker te zien slaan. Ter sluiks werden de afgevallen Gouden Re- genbloempjes opgeveegd en de stand van Firma Eringa kon tenminste in volle glorie bekeken worden. Natuurlijk viel mijn oog het eerst op de takken Gouden Regen waar die bloempjes afgevallen waren. Prach tige gratievolle bloemen, die voor mij begeerlijker waren dan de herencos- tuums, waarvan het ene zo mooi rond draaide op een plateau. Maar het was Brixon kleding, die verkocht wordt in dertig betere middenstandszaken in het land, en zoveel weet ik er nu wel van dat heren hunkeren naar deze zeer goede confectie. Zeer goede pasvorm en een zeer grote keuze. Ik ontdekte Het Ideaal voor jongens; een tweedpak met een korte en een lange broek. Zondags heer, Maandags schooljongen. Hoe noem je ze op die leeftijd zo tussen lange en korte broek in? Meubelhuis tukema. Intussen stond de heer Aukema heus op het bezoek te wachten, maar plagend liep ik eerst de hele zaal door waar gezwoegd werd! Achteraf beschouwd was zijn stand wel de moeite waard, hoor. Ik zag een slaapkamer ameuble ment .gemaakt uit een geheimzinnig ma teriaal. Het bestaat uit cellen, is onbe perkt gegarandeerd en krimpvrij, zo zelfs dat een nachtkastje in een aqua rium kan staan zonder dat een vezel hout wegkrimpt. Het is vertoond op een tentoonstelling en de visjes waren zelfs verbaasd. Ik vind dat er vrij veel voor te zeggen valt het zgn goedkope meu belen, ze zijn mooi, ze zijn te leveren in bruin en blank eiken en in de kleuren grgs, crème en groen, het is een product van de Ruva fabriek Firma Aukema heeft de alleenverkoop alleen het ma teriaal zit me dwars. Fabrieksgeheim. Als u het nog niet zag, gaat u het dan eens bekijken, compleet met sprei, tafel kleed, stofferingstoelenU kunt dan meteen uw hart ophalen aan de moderne een alleraardigste Koks, scherpe opmerker bent Koks begon dram® had plaats gevonden. Het was bureau om naar het redactie- te gaan en daarom zou hg maar t_«x. een omgeving morgen eens in de gaten, *-en- nam het ochtendblad, dat hg maar zo, dat men je niet kan zien”. „Ik zal er voor zorgen, mijnheer”. ogen en oren goed open en als je er tijd Qléiió.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 6