I a ■•■iffll Wat de raad te behandelen krijgt NED. STAATSLOTERIJ Tien mille nodig om het skütsjesilen in stand te houden Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERAOEEL en IJLST püS r Onthulling gedenkplaat ter nagedachtenis van Ds G. W. Mollema 19e Jaargang No. 45 Dinsdag 8 Juni 1954 Gast-beiaardier r>. 523e Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef 2872 Redacteur: L. KTF.7.F.RRINKHet Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD De heer J de Kok directeur gemeentewerken gaat heen Ongeval met bromfiets Koninklijk gezin naar Ionische zee Seizoenopruiming begint 17 Juli gMMIMMI I i r o* t v; r VAN min m 1 u OP 3.IUNI ifpQ Ti fcAYA. S: S! -■> .1 J - - - Dit jaar zeven wedstrijden JI -If I ir Straatnamen. Percelenrui]. Rede ds. Lekkerkerker. aan billijk. De andere nunten. 4e klasse Laatste trekkingen. Nieten. Rede dr K, J. Brouwer. Hoge prijzen en uitgelote nrs. van te Sneek verkochte loten. bruik zal kunnen worden genomen is het gewenst, dat binnen korte tijd met de bouw wordt begonnen. Van de aan nemer van de diverse werken bij de composteringsinstallatie, J. R. de Dood, alhier, is een prijsaanbieding ontvangen voor de bouw van een directeurswoning en garage met andere dienstruimten. De door hem gevraagde aannemingssom bedraagt 84,274. De gedane aanbieding komt B. en W. aanvaardbaar voor. Bo vendien mag naar hun mening niet wor den verwacht dat bij een openbare aan besteding een lagere prijs zal kunnen worden bedongen. B. en W. stellen daar om voor het onderhavige werk onders hands aan genoemde aannemer op te dragen. Uitbreiden en verbeteren openbare school voor schipperskinderen aan de Willems traat. En waarschijnlijk komen ook nog Jan Sietema, Oostermeer; Sietze Brouwer. Beets en Jan Brouwer, Sneek. Salverda, Staveren kan zich helaas niet vrij ma ken. De minimum vergoeding werd vast gesteld op 50 per wedstrijd voor iedere deelnemer. Verkoop strookje grond aan J. Buwalda» Het was een bijzondere gebeurtenis, een dienst op Zaterdagmiddag i’n de Ned. Herv. Kerk te Schamegoutum. Dit gebeuren stond, zoals reeds gemeld, in ver band met de herdenking van de moord op ds. G. W. Mollema te Raya op Z.O.- Celebes op 5 Juni 1950 en het aanbrengen van een gedenkplaat in het kerk gebouw dier gemeente. Onder de talrijke aanwezigen merkten we o.a. op burge meester F. Tjaberlngs, leden van de Prov., de Classicale en de Gemeentelijke Zendingscommissies, afgevaardigden van Herv. en Geref. Kerkeraden, de heer Wijtsma, oud-vertegenwoordiger van het Zendingsbureau te Oegstgeest en diens opvolger, de heer Van Straalen. HERDENKING INVASIE IN NORMANDIE Vrijdagmiddag vertrok uit Amsterdam een praalwagen met een fakkel, welke werd aangestoken door Min.-Pres. Dr Drees, naar de herdenking in Normandië. Dr Drees steekt de fakkel aan op de Dam. Eigen geld. 10094, 1-131-5, 153'43, 15344, 15368, 15381, 21367. Zaterdag 31 Juli: Grouw. Dinsdag 3 Augustus: Eernewoude. Donderdag 5 Augustus: Lemmer. Vrijdag 6 Augustus: Jubileumwed- strijd te Grouw ten bate van het sub- sidiefondc. Zaterdag 7 Augustus: Staveren. Woensdag 11 Augustus: De Flues- sen. Donderdag 12 Augustus: Sneek. Deelneming is verzekerd van de schip pers Berend Minks, Eernewoude; Bode wijk Meter, Leeuwarden; Eeltsje Tjerk - stra, Heidenschap of J. van Akker, Leeuwarden; Bouke de Vries, Grouw en Alle Hoekstra, Eernewoude. Laatstge noemde met het schip van Tj. v. d. Veen te Drachten. Aankoop percelen in verband met sanering en weg- verbetering. B. en W. stellen voor het perceel Kruizebroederstraat 47 en enige percelen aan Boschstraat en 2e Steenklipstraat aan te kopen in verband met sanering van oude stadsgedeelten en wegverbe- tering in het belang van het verkeer De totale koopsom bedraagt 11710. De verhuur van bewoonde percelen zal op de bestaande voorwaarden kunnen wor den voortgezet, de huur van perceel Kruizebroederstr. 47 dient volgens B. en W. op 38 per maand gesteld exclusie! kosten waterverbruik terwijl het onder houd ten laste van huurder is. ƒ50.000 11892; ƒ25.000 19939; ƒ10.000 7524; 5000 4878, 6961, 12553; ƒ2000 13159, 13720; ƒ1500 3168, 4218, 10530, 15081, 15613, 20125, 20986; 1000 1115, 1723, 2586, 3346, 4518, 4285, 7681, 9041, 12370, 12412, 13155, 13486, 13880, 13964, 18011, 18815, 18938, 19264, 19621, 19658, 21353; 12011 ƒ1000 met premie van ƒ30.000; 17768 met premie van ƒ3000; 5007, 5253, 20796 200. SNEEKER NIEUWSBLAD dank aan de Classes, die het initiatief hebben genomen deze gedenkplaat te doen plaatsen en aan de Kerkeraad en de familie Mollema, dat zij haar hebben willen aanvaarden. Het is een daad van gedenken en daartoe worden we door de Schrift op meerdere plaatsen opgewekt. Het is spr. uit het hart gegrepen, dat het hier geen heldenverering is. Als wij gedenken, dan heeft dit betekenis voor u, die elke Zondag deze plaat zult zien. Spr. wijst er op, dat zendelingen geen bijzondere mensen zijn; iedereen heeft een bepaalde roeping al moge die voor een zendeling anders zijn. Het komt er op aan of hij gehoorzaam is. Wij zijn geneigd tegen br. Mollema op te zien omdat hij het offer van zijn leven gaf en spr. wil wel erkennen dat hij uit eigen kracht niet in staat zou zijn hem hierin na te volgen. God moet getrouw maken. Jezus Christus zegt dat het normaal Is wanneer iemand zijn leven verliest om Zijnentwil. En aan dat normale komen wij in de meeste gevallen niet toe. Hef gaat om de eer f’an God en eenvoudige gehoorzaamheid. Hier bestaat thans de vrees voor de dood om het geloof niet doch hoe lang kan het duren voor dat wel zo is? God make ons dan gehoor zaam om getrouw te zijn. Ds. van Malssen bracht als voorzitter van de Provinciale Zendingsraad dank aan de burgemeester van Wymbritsera- 5001, 5004, 501-1, 5228, 5234, 5236, 5248, 5249, 5254, 5256, 5258, 5260, 5266, 5268, 5276, 10074, 10076, 10090, 10091, 10107, 15349, 15352, 15357, 15359, 15367, 15374, 15375, 15378, 15382, 16078, 20756, 20764, 20767, 20771, 20778, 2Ó784, 20786, 20793, 21374, 21403. Onderhandse aanbesteding bouw directeurswoning en garage met dienstruimte voor het gemeentelijk rei- nigingsbedrijf. De raad besloot in Februari tot de bouw van bovengenoemd complex op een perceel grond gelegen aan de toegangs weg naar het terrein van het reinigings- bedrijf aan de Woudvaart. Nu verwacht mag worden dat de vuil- verwerkingsinstallatie spoedig in ge Blijkens een voorstel van B. en W. is de heer J. de Kok, directeur van ge meentewerken alhier, na een onderzoek naar zijn gezondheidstoestand, door de Pensioenraad ongeschikt verklaard voor de verdere waarneming van zijn betrek king. In verband daarmede stellen B. en W. voor de heer de Kok, die sedert 15 Maart 1922 in dienst der gemeente is, onder dankzegging voor de belangrijke diensten gedurende lange tijd aan de gemeente bewezen, eervol ontslag te verlenen met ingang van een datum door B. en W. in overleg met betrokkene te bepalen. De eigenaar van het perceel le Oos- terkade 39 is bereid dit aan de gemeente in eigendom over te dragen als hij in ruil daarvoor het aan de gemeente toe behorend perceel Geeuwkade 28 krijgt. Met het oog op de sanering van het be trokken stadsgedeelte is het gewenst dat de gemeente het eerstgenoemd perceel verwerft, dat dan zo spoedig mogelijk zal worden afgebroken. B. en W. stellen dus voor de overeenkomst van ruiling aan te gaan. B. en W. stellen voor 17 straten op het Eiland namen te geven verband hou dende met de zeilsport enz. nl. Zeilstraat, Houkeslootstraat, Valkstraat, Pampus- kade, Schouwstraat, Larkstraat, Vrf- buiterstraat, Drakenstraat, Sloepstraat, Maststraat, Giekstraat, Gaffelstraat, Reefpad, Roerstraat, Kielstraat, Zwaard- straat, Gangboord. Het kameropera-ensemble „Camerata” kwam op het originele idee met een tot motorboot omgebouwde tjalk genaamd „De Uylenspieghel’’ op tournee te gaan. Het gezelschap zette eerst koers naar Friesland, waar het in Bolsward en Joure al met succes optrad. Een klein deel vain het gezelschap In de kajuit van de Uylenspieghel. De heer J. Miedema, alhier, is voorne mens het aan hem in eigendom toebe horende perceel Leeuwenburg no. 15 te verbouwen. Hierbij .zal o.m. tegen dc westelijke zijgevel van het pand een muur van halfsteensmetselwerk worden aangebracht. De grond waarop deze muur is geprojecteerd maakt evenwel deel uit van de openbare straat en be hoort aan de gemeente. In verband hier mede heeft de heer Miedema verzocht de in beslag te nemen grond, ter opper vlakte van 2.00 m2 te mogen kopen. B. en W. hebben hiertegen geen be zwaar, mits het uit de overdracht en de verbouwing voortvloeiende straatwerk voor rekening van de koper komt. Een prijs van 10 per m2 achten B. en W. Wijziging verordening reinigingsbelasting. Om een verhoging van de reinigings belasting te voorkomen (in verband met de huurverhoging), is het nodig de ver ordening te wijzigen. B. en W. stellen voor de grenzen van de verschillende klassen der huurwaarden voor de reini gingsbelasting aan te passen aan de al gemene stijging van de huurwaarden der percelen. Deze grenzen dienen dus met een percentage van ongeveer 26 te werden verhoogd. De voorgestelde tabel luidt nu: meer dan 570 huurwaarde, belasting 14meer dan 505 doch niet meer dan 570 12.50; 440—505 11; ƒ375—ƒ440: ƒ8.50; ƒ315—ƒ375: ƒ7; ƒ255—ƒ315: ƒ5; ƒ195—ƒ255: ƒ3.50; 195 of minder 2. deel voor diens aanwezigheid, hij dankte de Kerkeraad en de Kerkvoogdij voor hun medewerking, terwijl hij ds. Lek kerkerker en dr Brouwer dankte voor hun goede woorden. Spr. verheugde er zich over dat zovele afvaardigingen te genwoordig waren, bracht hulde aan de uitvoerder, de heer H. Eijgelaar van Heerenveen, voor zijn keurig werk. Spr. was ds. Stap van Oppenhuizen zeen dankbaar voor het vele werk dat hij zich getroost heeft om alles wat hier nu ge« beurd is goed te doen verlopen en <jroeg dan namens de Classicale Zendingscom missies Leeuwarden, Franeker en Sneek de plaat in bezit en onderhoud aan de Kerkeraad van Schamegoutum over, terwijl aan mevr. Mollema een oorkonde werd overhandigd. Spr. merkte nog op, dat wat hier nu is geschied, de mogelijke plaatsing van een steen op het graf van ds. Mollema in Raya niet uitsluit. Zodra de omstandigheden daar rustiger zijn geworden zal men tot de plaatsing daar overgaan. Ds. C. P. van Andel van Schame goutum zeide namens de Kerkeraad hartelijk dank voor het aanbrengen van deze gedenksteen, die gaarne in bezit en onderhoud door ons wordt aanvaard. Door deze steen wordt de herinnering aan deze martelaar levend gehouden. Hij is zo geplaatst, dat ieder hem kan zien. Spr. is dankbaar dat God nog telkens mensen roept om in de heidenlanden het Evangelie te verkondigen. God geve Zjjn rijke zegen voor Z.O.-Celebes en voor alle landen waar nog heidenen wonen. Hierna ging spr. voor in dankgebed. Onderhandse aanbesteding bouw 12 woningen aan de IJlsterkade en 56 woningen op het „Eiland”. Aangezien B. en W. van een nieuwe aanbesteding van de 12 woningen aan de IJlsterkade die niet gegund wer den omdat de laagste inschrijving aan zienlijk boven de raming lag geen resultaat verwachtten en er evenmin geringe kans bestaat dat een openbare aanbesteding van het complex van 56 woningen op het „Eiland” een aanvaard bare inschrijving zou opleveren, hebben B. en W., teneinde de uitvoering der plannen mogelijk te maken, beide com plexen samengevoegd tot één van 68 woningen, en daarvoor aan twee aanne mers onderhands prijsopgaaf gevraag De laagste inschrijving is thans die van de Aannemingsmaatschappij „Friso” N.V. te Sneek. Deze is bereid de bouw van de 12 woningen (zonder de glas- verf- en behangwerken) en van de 56 woningen voor de som van 650015 (in clusief de kosten voor beerputten e.d. ad ƒ6800) uit te voeren. B. en W. stellen dus voor hiertoe te besluiten. Het is in sommige plaatsen, welke een carillon rijk zijn, gebruikelijk van tijd tot tijd een gastbeiaardier uit te nodi gen. Zo ook thans in Sneek, waar B. en W. aan de bekende stadsbeiaardier van Bergen op Zoom de heer A. J. de Groot hebben verzocht in Sneek een concert te willen geven. Dit zal plaats hebben op 18 Juni a.s. in de avonduren. De heer de Groot is een zeer bekend beiaardier, die in vakkringen hoog staat aangeschre ven. De tijd en het programma zullen nog nader worden bekend gemaakt. Op zijn beurt heeft onze stadsbeiaardier Flucie van Bergen een uitnodiging ont vangen om in Augustus in Bergen op Zoom een concert te geven. Zondagmorgen, omstreeks half tien, is mevrouw J. S., afkomstig van Em men, die met haar echtgenoot op hunne bromfietsen de Bolswarderweg alhier passeerde, in de tramrails terecht ge komen. Zij werd tegen het wegdek ge slingerd en liep daarbij een lichte her senschudding op. Per ziekenauto is ze naar het St. Antonius-ziekenhuis ver voerd en ter verpleging opgenomen. Aan deze school heerst een tekort aan lokaalruimte. Aanbouw van een derde lokaal plaats biedend voor 30 leerlingen achten B. en W. noodzakelijk. Ook an dere verbeteringen dienen aangebracht, o.a. zullen de privaten en urinoirs ver vangen worden door een toiletinrichting. Totale kosten met inbegrip van het meu bilair 27165. Het rijksschooltoezicht keurt de plannen goed. B. en W. stellen voor tot deze uitbreiding enz. over te gaan. Tm de raadsvergadering welke a.s. Za terdag te 5 uur nam. zal worden ge houden, komen naast het Aardgasvoor stel o.a. nog de volgende voorstellen van B. en W. aan de orde: De toestand waarin de skütsjes, die aan de wedstrijden deelnemen, verkeren is slecht. Zo op het oog lijkt het nog heel wat, maar de schippers zelf en insiders weten wel beter. Niet alleen de tuigage, maar bij de meesten ook het rondhout B. en W. stellen voor een strookje grond van 5% m2 in de Brouwerssteeg voor 10 per m2 te verkopen aan J. Buwalda, die achter het perceel Ooster- dijk 62 een bakkerij wil bouwen. De voorzitter van de Prov. Zendings- commissie, ds. P. J. D. van Malssen van Franeker, opende het samenzijn, na dat de familie was binnengeleid, met votum, het lezen van de Apostolische Geloofsbelijdenis, gebed en het lezen van Openb. 7 917 en 2 Corinthe 4 1, 2, 715. Daarna besteeg ds. D. L e k k er ker k e r, vroeger te Schamegoutum, de kansel, die tot tekst van zijn rede had gekozen Openb. 2 10c. Als wij hier bij een zijn ter onthulling van een gedenk steen, zegt spr., dan heeft dat niets te maken met een soort heldenverering. Eén is maar groot nl. Jezus Christus. En ook ds. Mollema wist te goed dat hij een mens was met zwakheden en fouten. Hij was nuchter en practisch en hij stond op de bodem van de werkelijkheid. Wij zijn hier nu bijeen om te gedenken hoe hij op deze datum in Raya vermoord werd. Hij leefde in de mening, dat het gebied waar hij zich heen ging begeven, veilig was en hij wist niet dat door in filtratie van extremisten de toestand er zeer kritiek was, wat hem zijn leven heeft gekost. Voor mevr. Mollema en de kinderen is het een diene smart dit alles te moeten gedenken. Wees er van over tuigd dat er altijd Eén is die aan u denkt, nl. Jezus Christus. In eerlijke stilte, en niet in verslagenheid en hope loosheid, kunt u vasthouden aan de be lofte van de Heer, die ook voor uw man geschreven staat: Wees getrouw tot de dood en Ik zal u geven de kroon des levens. Ds. Mollema was trouw tot het laatste toe. Alles werkte er op, hem alle moed te ontnemen. Hij kwam daar in een gebied, waar de Islam oppermach tig was. het terrein was zeer moeilijk te bearbeiden, dan was het er alleen zijn zonder zijn gezin, maar toch ging hij. Hij was een man die telkens nieuwe mo gelijkheden zag, hij is trouw geweest in kritieke momenten van zijn leven. In 1948 is hij gegaan, niettegenstaande hij ■wist, dat zijn vrouw en kinderen niet mee konden gaap. Hij wist dat God riep en aan die roep gaf hij gehoor. Hij heeft de dood niet gezocht, doch toen deze kwam, is hij getrouw gebleven. Hij had zin voor de werkelijkheid, ook voor die van God. Hij wist zich geroepen door Jezus Christus en daardoor kon hij gaan. In de Martinikerk te Sneek heeft hij in 1948 nog gezegd: Als God God is dan vervalt het onmogelijke. Hij is getrouw geweest tot de dood, hij heeft de goede strjjd gestreden, hij heeft het geloof be houden, nu is hem weggelegd de kroon der rechtvaardigheid. Door de dood heen ligt een krans op hem te wachten, welke hem zal worden gegeven door Jezus Christus, Die zelf getrouw is geweest tot de smadelijke dood aan het kruis. De naam van ds. Mollema heeft men nu laten aanbrengen op een marmeren plaat en de aanschouwing daarvan zal voortdurend tot dankbare herinnering brengen. Doch eens zal ook deze plaat verdwijnen. Zijn naam blijft echter br God en Zijn heilige engelen bewaard Ook nu komt aan Gode de eer toe. Deze plaat is een gedachtenis aan br. Molle ma. Doch ook wil zij ons oproepen tot trouw met alle krachten tot in de dood. Wij vatten ons Christen zijn vaak te ge makkelijk op en menen, dat het met rustige diensten en goede financiële of fers er nog niet zo slecht voorstaat. Wij worden ook nu weer herinnerd aan het woord van Jezus Christus, dat wij ons kruis moeten opnemen en Hem navol gen. Geen renteniersbestaan, maar vol overgave Christus volgen. De oproep om trouw te zijn komt van God. Wij mo gen getuigen hier en ver af van G’.ds ontfermende liefde. Op het schier on vruchtbare terrein van Z.O.-Celebes groeit de kerk. Wij gaan door, al is naar ops oordeel br. Mollema te vroeg uitgevallen. Advertentieprijs 15 eL per m.m. Bij contract (handslsadv.) lager. Abonnementiprij» 13.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten «ame van Firma E. J. Drijfhout. Snoek. Naar wij vernemen heeft het Ko ninklijk gezin een uitnodiging van de Koning van Griekenland ontvangen om in de laatste week van Augustus en de eerste dagen van September met enige andere vorstelijke personen een zeereis over de Ionische zee te maken. Deze uit nodiging is aanvaard en het ligt in het voornemen, dat de Koningin, prins Bernhard en de prinsessen Beatrix en Irene zullen deelnemen aan deze reis, waarbij o.a. enige plaatsen van oudheid kundige betekenis zullen worden be zocht. Binnenkort zal een algemene maat regel van bestuur worden afgekondigd, waarbij voor de aanstaande seizoensop- ruiming het tijdvak van 17 Juli tot 15 Augustus wordt aangewezen. De groe pen van winkelneringen, waarvoor deze regeling van kracht is zijn dezelfde als die, welke vorig jaar voor de zomerop- ruiming werden aangewezen. Dr K. J. Brouwer sprak namens de Raad van de Zending dér Ned. Herv. Kerk. Spr. bracht grote en eerbiedige Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS, Administratie e Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Benoemingen. Voor de benoeming van een onderwij zeres aan de Bolwerkschool (vacature mej B. Wielinga) dragen B. en W. voor meji T. Wagenmakers, onderwijzeres aan de openbare school te IJlst; voor de benoeming van een onderwijzer aan de openbare school voor zwakzinnige kin deren (vacature A. v. d. Leij) M. Steen- sma, onderwijzer aan de openbare school voor gewoon 1. o. te Opeinde (Sm.); voor de benoeming van een onderwijzer aan de openbare school voor u.l.o. (vacature P. J. Daan) 1. S. van Zanden, onderwij zer aan de Jan Ligthartschool (school voor gewoon 1. o.) te Nieuwe Pekela: H. Wiersma, onderwijzer aan de bij zondere school voor ulo te Steenwijk. Premie woningverbetering. B. en W. stellen voor aan de heer K. Volbeda, Noorderhorne 7 een premie op grond van de premieregeling woning verbetering en -splitsing 1953 te verle nen ten behoeve van de verbouwing van voormeld pand. De premie bedraagt 1400, waarvan 466.67 ten laste der gemeente blijft. Verkoop strook bouwterrein op „Eiland” aan de provincie. B. en W. stellen voor een strook bouw terrein groot pl.m. 470 m2 op het eiland aan de provincie Friesland te verkopen waarop een kantoor annex autogarage en schiphuia voor de technische dienst van de prov. waterstaat in het 4e dis trict zullen worden gesticht. De prijs is 9 per m2. Verkoop strook grond de heer J. Miedema. en de zwaarden en bij een bovendien nog het roer, zijn dringend aan vernieu wing toe. De schippers, voor wie het wedstrijdzeilen een (dure) liefhebberij is, dat ze graag mee in stand willen houden, kunnen dat zelf niet bekostigen. Ook niet de averij, die ze meermalen oplopen in de strijd. Dat moest elgenljjk allemaal uit het subsidiefonds betaald kunnen worden. Maar dat beschikt ook maar over beperkte middelen, die uit bijdragen van liefhebbers en uit collectes verkregen worden. Th-M18 staat het echter zo, dat er tienduizend gulden moet komen om het skütsjesilen in stand te kunnen houden. Komen die er niet, dan is het binnen afzienbare tjjd met deze oude traditie gedaan. Tot schade van Friesland. Getracht zal echter worden het niet I zo ver te laten komen. Daarvoor gaat deze zomer een commissie onder leiding van de Commissaris der Koningin aan het werk, die op velerlei manieren wil proberen het benodigde bedrag bjjeen te brengen. Zelf varen de schippers voor dit doel op 6 Augustus een extra wed strijd In Grouw ter gelegenheid van het 25-jarlg bestaan der commissie en het 40-jarige van de zeilerjj met model- scheepjes aldaar. Daarnaast worden nog zes gewone wedstrijden gehouden, waar aan zeker zes en waarschijnlijk acht skütsjes zullen deelnemen. Deze sombere, maar aan de andere kant ook hoopgevende en blijde klanken kwamen naar voren op de vergadering van de Sentrale Kommisje Skütsjesilen (S.K.S.) die Vrijdagmiddag in de Groe ne Weide te Leeuwarden onder leiding van de heer G. M. van Manen te Drach ten werd gehouden. Druk bezocht was deze bijeenkomst niet, omdat de schippers in deze tijd volop werk hebben. Ook waren van de 10 commissies alleen Grouw, Eerne- woude, Leeuwarden, Langweer en Sneek maar vertegenwoordigd, maar toch zijn er spijkers met koppen geslagen. Er werd nl. het volgende programma vast gesteld, waarvoor een behoorlijke deel name verzekerd is. Dit alles nam veel tijd in beslag maar de huishoudelijke punten, die er aan voqraf gingen, werden vlot afgehandeld. De rekening van de secretaris-pen- ningmeester de heer K. A. Kingma te Dokkum, wees een batig saldo aan van 40.74, de kasmiddelen van het subsidie fonds, waaruit weer verschillende scha den zijn vergoed, bedragen thans nog 448. De heer Kingma, die periodiek aftrad, werd bij acclamatie herkozen, terwijl Eernewoude werd aangewezen de reke ning over 1954 te controleren. De heer A. Dam bracht verslag uit van de conferentie in het Provinciehuis onder leiding van de Commissaris der Koningin, waarin het voortbestaan van het skütsjesilen werd besproken en een commissie van aanbeveling werd ge vormd waarvan de heer Linthorst Ho man eveneens voorzitter is. Mevr. Faber Hornstra van de Friese Kultuerrie zal gevraagd worden het secretariaat op zich te nemen. Reeds is toestemming verkregen voortaan geregeld op de Luchtvaartda gen te collecteren, terwijl ook op vele andere plaatsen en bij velerlei gelegen heden gelden voor het subsidiefonds in gezameld zullen worden. Staande de vergadering schonk Grouw ter gelegen heid van haar zilveren jubileum reeds ƒ75.—. W '*3

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1