F Buitenlands bezoek aan Black Boys 70 eent> KAPPIE en de vreemde Kolenlading Friese Uitvaartverzorging Tweede nederlaag van O.N.S. in de I K am pioenscom petitie AGENDA Benoemd De „8” van Bolsward Aanrijding Zeiler zwom naar de kust Voetbalprogramma voor Zondag Weer voetbal om de Bertus Blom-beker Hoeveel radioluisteraars telt Nederland? Noordelijk Zwaluwen-elftal zonder Lenstra Programma Friese Voetbalbond Uitslagen Friese Voetbalbond De eerste gelukkige o o o o o o o Kaatsnieuws Kaatsvereniging Sneek Eindhoven neemt de leiding in de kampioenscompetitie Hoogdraad-variété op de Veemarkt Mei n ij s g j i r rijg p r i n t s j om hulp Burgerlijke Stand Athleet naar Roemenië Leeuwarder Zwaluwen derde klasser Jeugdtournooi v.v. „Sneek” Uitslag Bondskaatswedstrijd Jillings verbeterde een athletiek-record Muziek- en zangconcours te Rijs Ontwikkelingscursus Friesche Mij. van Landbouw Bondselftal voor Olympische dag 2—1 Inges. Mededeling Advertentie a.s. Zondag is belang. 11 „Eh Een gezellige avond. Toertocht. 4 1 1 0 i 2 3—3 5—8 De eerste nieuwe le klasser is er. Het is HVC van Amersfoort, dat gisteren door een 22 gelijk spel tegen Fluks naar de hoogste afdeling promoveerde. Kampioenschap van Nederland: D.O.S.P.S.V.; EindhovenD.W.S. Promotie 2e klas C: VeendamVelo citas. Zaterdagmiddagvoetbal om ’t kampi oenschap 4e klas: A.C.V.Heracliden. Om 2 plaatsen in de 3e klas: M.J.V.— Blauw Wit ’34. 1 1 0 o 1 1 2 0 1 0 1 2 2 1 1 IJLST. Onze vroegere stadgenote mej. T. Goinga, thans te Roden, is benoemd tot lerares aan de Huishoudschool te Emmen. .aarii I s.arij 11 (nO 1 o/m 64 (nO 65 o/m 128) en „Stilte!" brulde Kappie. „Ik zou nu wel eens willen weten, wat jullie eigenlijk bedoelen! Geen kolen! wit geen kolen! Ik zei gisteren tegen de maat, dat hg 1 2 1 2 Kampioenschap van Friesland; Blauw Wit 2—Nijland. Junioren A; O.N.S. laOeverzwalu- wen la. Junioren B: BI. Boys 2bO.N.S. 2b; O.N.S. 3b—Sneek 2b; W.Z.S. 2b—C.A.B. 2b; R.E.S. 2b—L.S.C. 2b. Junioren, 5 Juni: ONS la-Workum la 41, ONS 2aMakkum la 21. Ju nioren B: Sneek 3b—ONS 3b 1—3, ONS 1—RES 1 14—2. Maandag 7 Juni. Junioren A, 2e klas A: WZS 2a—De Kooi 2a 5—1. 6—2 5—3 I Tegen da 56-jarige oud-controleur van het directoraat materiaal land macht A. A. uit Naarden ia te Amster dam 1% jaar geëiat en verbeurd ver klaring van 12500 aan steekpenningen die hij had aangenomen. Tegen de lei ders van enige bedrijven die deze steek penningen gaven, werd 9 maanden ol 1 tri Het aantal aangegeven radio-ontvang toestellen in Nederland bedroeg per 1 Juni 1954 1.899.302 tegen 1.890.853 or 1 Mei jl. Op 1 Mei 1954 waren er 494.337 aangeslotenen op het Rijks- radiodistrlbutlenet tegen 493.027 op 1 April 1954. Morgen, Woensdagavond, zal in het Zuidersportpark een begin worden ge maakt met de wedstrijden voor de on derlinge leden-competitie. De belang stelling hiervoor is naar men ons mede deelde zeer groot. Donderdagavond trekken drie senio renparturen en een jongenspartuur van Sneek naar Oosterlittens om te spelen voor de competitie van afdelingen en Donderdag 17 Juni krijgen de Sneker drietallen bezoek van die van de afde ling Bolsward. Deze wedstrijden worden gespeeld op het Martiniplein, Voor deze federatie-kaartspartjj werd de wedstrijd tussen WeidumSneek, die Donderdagavond jl. zou worden gespeeld afgelast. Die avond won Oosterlittens van Bolsward met 219 en het jon genspartuur met 71. Deze uitslag doet vermoeden dat de Sneker parturen Don derdagavond geen gemakkelijke taak wacht. Verder spelen Donderdagavond de af delingen BolswardWeidum. 2 2 5—11 0 De deelname hiervoor was bijzonder groot. Meer dan 300 wielrijders hadden zich laten inschrijven. De contróle te Sneek was in Hotel Hanenburg, waar te 11.40 Klaas Bakker van Wognum het eerst zijn kaart liet afstempelen. Bokke Bok, die jaren achtereen met de heer O. Faber de contróle alhier had waar genomen, maar dit jaar eens aan de tocht wilde deelnemen, liet te 11.40 als eerste Sneker zijn kaart afstempelen. Fris als een hoentje vertrok hij even- later weer voor het nog af te leggen|jaar geëist naar de meester moest gaan om te zeg gen, dat die voor kolen moest zorgen..." „Zie je wel!” riep de maat tegen de meester. „Stilte!” schreeuwde Kappie. „Dus wan neer ik het goed begrijp, zijn er hele maal geen kolen gehaald, en is het ko lenhok leeg! Klonten, die jullie zijn! Aardappels van kerels! Uilskuikens! Weten jullie wel, dat dit een strop van duizenden dukaten voor mij zal beteke nen!” Met een paars gezicht van woede liep Kappie de hut van de meester uit. Na twee dagen voetbal, waarin Eind hoven en DOS trouwens maar één keer in het veld kwamen, heeft eerstgenoem de de leiding genomen in de kampioens competitie. Een 21 zege op stadgenoot PSV was hiervoor reeds voldoende, want DWS, dat tezelfder tijd tegen DOS 33 speelde, moest Maandag in de uitwed strijd tegen PSV een 52 nederlaag in casseren. Door deze uitslagen is DOS Eindhoven op a.s. Woensdag reeds uiter mate belangrijk. Eindhoven PSV DOS DWS OPPENHUIZEN-UITWELLINGERGA. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer A. de Jong, thans wonende te Bergen op Zoom, is door de Kon. Ned. Athletiek Unie uitgenodigd voor de landenwedstrQd (athletiek) RoemeniëNederland, wel ke zal worden gehouden op 19 en 20 Juni a.s. te Boekarest. H!j zal ona land vertegenwoordigen op het nummer hink- stap-sprong. Dinsdag 8 en Woensdag 9 Juni. Amicitia Theater, Sneek. Iedere avond te 8 uur de operette „Biume von Ha waii”. Dinsdag 8 Juni, ’s avonds 8 uur in het gebouw „Fredehiem”, Kleinzand 18: E.H.B.O.-cursus voor de leden van de blokploegen B.B. nrs 3, 4, 5, 6, 8 10 en 18 onder leiding van dokter W. J. Nieuwenhuis. Woensdag 9 Juni. Bekerwedstrijd in het Zuidersportpark tussen L.S.C. 1 Oranje Nassau 1. Aanvang 7 uur. Donderdag 10 Juni. Amicitia Theater, Sneek. 's Avonds te 8 uur de avon turenfilm: „Road to Bali” (op weg naar Ball). Donderdag 10 Juni, 's avonds 8 uur in het gebouw „Fredehiem”. Kleinzand 18: cursus Bedrijfszelfbescherming voor de Sneker bedrijven waar ge middeld 30 of meer personen aan wezig zijn, onder leiding van de heer J. J. D. Scheffener, hoofdinstructeur voor de Bedrijfszelfbescherming in de B-kring Sneek. Onder auspiciën van het Sneker Actle-Comité gaf van Meurs Hoogdraad Variété gisteravond twee voorstellingen op de Veemarkt. Hoewel er geen uit gebreid programma ten beste werd ge geven, deden deze artisten, en in ’t bij zonder de luchtacrobate Alice Williams de vrjj talrijke bezoekers toch meerdere malen versteld staan. Mej. Williams liep nl. niet alleen over een op pl.m. 15 m. hoogte gespannen draad, maar ook de monstreerde zij haar kunnen in het zgn. plafondlopen, waarbij ze met het hoofd naar beneden hangende van de ene lus in de andere stapte. Verder vertoonde ze nog enige staaltjes acrobatiek n standen aan ’n hangend touw. Het optreden werd daarna besloten met een fiets-show, waarbij de artisten onder het fietsen over de draad vuurwerk afstaken, wat een kleurig schouwspel opleverde. steeds weer was er een hoofd of been dat de Heracliden hiervoor behoedde. Maar eindelijk kwam het toch, toen 1. binnen van Delden met een keurige om haal de roos trof, 11. Onvoldoende wegwerken van de oranje-defensie had tot gevolg dat midvoor Werkman zijn club opnieuw de leiding kon geven, maar kort voor rust had Jan Speelman ’t antwoord klaar. Met een prachtig schot gaf hij Warners geen schijn van kans, 22. Na de hervatting profiteerden de Hera cliden van het windvoordeel. Het O.N.S.- doel werd onder hevige druk gezet en toen er ongeveer 5 minuten waren ver streken reageerde Bosma verkeerd op een effectbal waardoor de bal in het O.N.S.-doel verdween, 23. Maar nau welijks was de bal weer afgetrapt, of de Oranje Nassau-aanhang kreeg we derom reden tot juichen, doordat Van Delden de bal beheerst langs Warners knalde, 33. De strijd werd verder ver woed voortgezet met de Heracliden het meest in de aanval. Flm. 20 minuten voor het einde viel tenslotte de beslis sing toen Klip de bal uit een hoekschop afgemeten voor het O.N.S.-doel plaatste en Werkman meesterlijk inkopte, 34. Koster kreeg van Speelman nog wel een opgelegde kans om opnieuw gelijk te maken, maar hij miste jammerlijk. In de laatste minuten slaagde l.binnen Vink er daarna nog in de eindstand op 35 te brengen. De nederlaag-wedstrijden om de Ber tus Blom-beker zullen ook dit jaar weer gehouden worden. Nu voor de meeste plaatselijke clubs de zware competitie geëindigd is, zal men de verenigingen Sneek, L.S.C., Black Boys, W.Z.S. en O.N.S. nog eens in actie kunnen zien om de begeerde Bertus Blom-beker. De wedstrijden worden gehouden op 9, 12, 16 en 19 Juni a.s. in het Zuider sportpark en vangen aan des avonds om 19 uur. Wij hopen dat deze wedstrijden, die L.S.C. indertijd op touw heeft gezet als herinnering aan de populaire voet baller Bertus Blom, evenals in de voor gaande jaren weer een succes mogen worden. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie. Zaterdag a.s. zullen de Noordelijke Zwaluwén in Nieuwe Pekela üitkomen tegen Emma uit Dordrecht. Het Zwalu wen-elftal is als volgt samengesteld; Roffel (GVAV); Ydema (Sneek); Buist (GVAV); de Groot (Leeuwarden); de Linde (Leeuwarden); Drewes (GVAV); Rozema (Be Quick); La Croix (GVAV); v. d. Ley (Leeuwarden); Wolda (Oos- terparkers); Hoekema (Leeuwarden). Met een record aantal deelnemers had gisteren vanuit Bolsward de Elfsteden- rijwieltocht weer plaats. Voor het 228 km lange traject startten des morgens om 6 uur 64 amateur-renners plus 36 deelnemers aan de vaardigheidsrit, en een kwartier later ruim 100 nieuwelin gen, die alleen de bovenste lus van de „8” moesten afleggen. Dit traject was 136 km lang. Om 7 uur vertrokken de plm. 300 deelnemers aan de toertocht. De kopgroep van hen die aan de wed strijd deelnamen passeerde hier te 9.45 het kruispunt Bolswarder-IJlsterweg. Hiertoe behoorden o.a. de bekende ren ners Pronk van Warmenhuizen, Hofland van Beverwijk, te 10.05 gevolgd door G. Mulder van Nijezifl. Te 10.40 passeerden de eerste deelnemersvan de vaardig heidsrit dit kruispunt waartoe o.a. be hoorden Dickentman van Amsterdam, en de bekende Friese renner Tommy de Boer van ..arlingen. J. Broertjes van Abbekerk, die ook tot de kopgroep had behoord was bij een valpartij te Stiens onfortuinlijk geweest, zijn racefiets was onklaar geworden en hij moest de strijd opgeven. In Leeuwarden vergaderde bovenge noemd» vereniging onder voorzitterschap van de heer J. Jongbloed. In zijn ope ningswoord te ruim 8 uur herdacht hij na het welkom, het oud-ledenraadslid Cornells Haak, van wiens overlijden juist deze dag bericht was binnengekomen. Werd 1952 afgesloten met ruim 10.000 leden, per 31 December 1953 werd °en aantal van totaal 11.087 genoteerd, ter wijl op het huidige moment het getal 11.500 alweer ruim overschreden is. Wat vooral met voldoening kon worden vast gesteld, is het feit, dat speciaal de „na- tura-verzekering tegen de kosten van begraven” („Uitvaart-Fonds”) zo’n grote opgang maakt. Verreweg het merendeel der nieuwe leden blijkt een voorkeur te hebben voor dit onderdeel. De vereniging verzorgde in x953 in totaal 415 begrafenissen en crematies, hetge n vergeleken bij het voorafgaande jaar een stijging betekende van ruim 14 D; t ook niet-leden zich graag tot de vereniging wenden, moge blijken uit het feit dat 129 maal een begrafenis voor niet-leden werd verzorgd. Eén her begrafenis wer uitgevoerd vanuit Indo nesië. Dat de vereniging niet streeft naar geldel.ke winst, doch alle diensten door berekent tegen de werkelijke kosten, wordt bewezen door het geringe over schot op de exploitatle-rekening. Dit be drag van slechts f 77.12, deze keer ove rigens wel heel laag als gevolg van een watersnoodgift in het voorjaar, werd toegevoegd aan de Algemene Reserve, welke daarmede is gestegen tot f 3478,62. De bezittingen der vereniging blijken redelijk te zijn gewaardeerd op de Ba lans, de vlottende middelen blijken zo kort mogeltjk te worden gehouden, ter wijl het merendeel der bezittingen is geconsolideerd in een Staats-Effecten- portefeuille van f 145.344,19. Voor de belangen van de Fondsleden staat een Fondsreserve borg ter grootte van f 166.628,71. Ook voor het altijd-durende onderhoud van bestaande zowel als nieuwe graven wordt een sterk vertrou- ’s Avonds kwamen de gasten en gast heren in Hotel Hanenburg gezellig bij een, waarbij voorzitter de Jong een mooie ets van Meckinghoven in ont vangst kon nemen en de spelers van de beide Black Boys-elftallen elk met een clubinsigne van S. W. als herinnering aan deze uitwisselingswedstrijd werden vereerd. Fikstermaandag werd een boot tocht gemaakt naar Grouw waar een kijkje bij de zeilwedstrijden werd geno men. Dinsdagmorgen zijn de gasten via Amsterdam weer vertrokken. Het wa ren voor de Black Boys weer een paar drukke dagen, maar er werden ook vele vriendschapsbanden gelegd. Zaterdagavond 9 uur had bij de weg- kruising Nijlanderzijl een aanrijding plaats tussen een auto en een motorrij wiel. De oorzaak, zo deelde men on» mede, moet gezocht worden in ’t feit dat de bestuurder van de auto geen voor rang verleende aan de motorrijder Joost Altenburg van Sneek, die met zijn ver loofde uit Hoorn op weg naar Sneek was. Altenburg werd aan zijn keel ver wond en liep een hersenschudding op, en werd naar *t St. Antonius ziekenhui» vervoerd en daar ter verpleging opgeno men. Zijn verloofde, die op de duo zat, kwam er nog best at. Alleen enige ont vellingen en een ontwricht enkel liep deze op. Ze kon na verbonden te z(jn *t ziekenhuis verlaten. Naar de juiste toe dracht van dit ongeval stelt de politie een onderzoek in. bach, die doelman de Boer daarna met een goed schot volkomen verraste, 22. Maar weer was het de Groot, die, na zich handig te hebben vrijgespeeld, zijn ploeg met een prachtig schot opnieuw de leiding gaf, 32. In de laatste mi nuten maakten de gasten echter weer gelijk doordat de kleine maar beweeg lijke Malbach een corner benutte, 33. Met deze stand kwam het einde, wat de verhouding het beste weergaf. „Wat doe je hier voor-de-drommel bij de meester!” riep Kappie. „Ga naar de machinekamer en schep kolen! Vooruit! Alle vaart is uit het schip! Wie weet hoeveel tijd we al ver loren hebben! En dat staat hier een babbeltje te houden! Schaam je! Wat sta je daar nog te kijken! Schiet op! Aan het werk! Orders!” „Maarehmaarik wou zeggen...... eh”, begon de maat, en hij keek de meester wanhopig aan. „Wat is er?” vroeg Kappie. er zijn geen kolen meer!” zei de SNEEK van 30 Mei tot en met 5 Juni. Geboorten: Margaretha d. v. Rink» Bok en Boukje Bakker; Folkert v. Eilco Kasemier en Ellen Leenheer; Th»- odorus Jozef z. v. Durk van der Wal en Trijntje Sikkes van Bakhuizen; Johan Gerard z. v. Jacob Boonstra en Douwina Zandberg; Diederik Johannes z. v. Jan Hamersma en Susanna Molijn; Hans z. v. Jacob Jansma en Ullkje Rlnkema van Oosterzee; Harry Alex z. v. Pieter Pun ter en Baukje van Wieren. Ondertrouwd: Gene. Getrouwd: Saco Visser, 28 jr. en Dieuwke Boersma, 27 jr.; Willebrordu» Boermans, 29 jr. en Trulke Ntjland, 22 jr.; Rinke Jansen, 34 jr. en Grietje Hoekstra, 31 jr.; Karei Altenburg, 26 jr. en Feikje Bos, 20 jr.; Willem Bleeker, 23 jr. en Dina Alle Esselbrugge, 19 jr.; Theodor Peters, 24 jr. en Martha van Veen, 25 jr. Overleden: Johannes Heegsma, 77 jr., echtgen. van Sietske Huitema; Fran» Deinum, 60 jr., echtgen. van Hinke Bok- ma van Heidenschap; Arend Jan de Haan, 59 jr.; Wietske van der Sluis, 50 jr., echtgen. van Jelle Bron van Pop* pingawier; Pietje Prins, 84 jr., wed. van Gjalt Douma, overleden te Franeker; Geertje Poepjes, 54 jr., echtgen- van Harrit Kingma van Lemmer; Eke Vonk, 72 jr., echtgen. van Douwe Remerjj. WYMBRITSERADEEL, van 30 Mei tot en met 5 Juni. Geboren: Johannes Jorrit z. v. Meeu- wes Hoekstra en Anna van der Meer te Oppenhuizen; Jaring en Sikke zns. v. Wiebe Rijpma en Johanna de Jong te Blauwhuis; Catharina Theodora d. v. Evert Cornells van Asma en Ytje Flap per te Heeg; Ymte z. v. Jelle Sijbrandij en Trijntje Zijlstra te Goënga. Gehuwd: Kornelis Brinksma, 22 jr. te Sint Nicolaasga en Geertje Boschma, 21 jr. te Ultwellingerga; Douwe de Ja ger, 24 jr. te Amsterdam en Jeltje Klijn- sma, 23 jr. te Hommerts; Alle van Dijk, 33 jr. te Eijgelshoven en Jitske Kasper- sma, 28 jr. te Oudega. Overleden: te Scharnegoutum, Egge Oene Huistra, 32 jr., echtgen. van Relnskje de Boer; te Jutrijp, Brechtje de Jager, 84 jr., wed. van Sietze de Jong; te Heeg, Douwe Hilverda, 56 jr. traject IjlstSlotenStaverenHinde- loopenWorkumBolsward, groot 82 km. Mej. D. Korver van Papendrecht was de eerste dame die te 12.25 in Sneek arriveerde. Ondanks de nogal vrij krach tige wind vond ze het een zeer mooie tocht. Onze stadgenoten de heren M. E. Grabal en H. Dijkstra, die er een ge noeglijke tocht van hadden gemaakt, be hoorden tot de laatstaankomende deel nemers en lieten te 4 uur hun kaart af stempelen. Met hen verscheen de heer J. van 't Hof uit Rotterdam. Voor de amateurs is de uitslag le J. Hofland, Beverwijk; 2e L. v.d. Pluym, Dussen; 3e C. G. Zondag, Delfzijl; 4e M. v. d. Heuvel, Hengelo; 5e A. J. van Steenselen, Mijnsheerenland. Vaardigheidsrit: le M. de Haan, Ou derkerk a. d. Amstel; 2e J. Trompetter, De Haukes; 3e S. Dikentsman, Amster dam; 4e C. Bakker, Ouderkerk a.d. Am stel; 5e Th. de Boer, Harlingen. De Sne- voor de finish door een valpartij werd uitgeschakeld. Nieuwelingen: le E. Jongstra, Hooge- veen; 2e H. Bakvis, Amsterdam; 3e W. de Boer, Heemskerk; 4e J. Elias, Half weg; 5e C. Tienstra, Halfweg. Een bijzondere prestatie leverde onze stadgenoot Kootje, die steeds in de kop groep had gezeten, maar plm. 23 km voor de finish werd hij door een val partij uitgeschakeld. wen in de vereniging gesteld; voor dit doel werd tot 31 December 1953 aan de vereniging toevertrouwd f 15.372,49. Tot nieuw ledenraadzlid werd be noemd de heer H. IJ. de Jong tc Leeu warden. Tot nieuwe bestuursleden d« heren Tj. T. Zjilstra te Leeuwarden ca H. v. d. Meulen te Heerenveen. Herbe noemd werden tot bestuurslid d» heren Sj. Melnsma te Leeuwarden en J. Grun- stra te Bols werd, terwijl al» commissa ris werd herkozen de heer J. P. Buy», arts te Leeuwarden. Haren promoveert. Ook op eigen veld bleek Bergum niet opgewassen tegen Haren. De bezoekers wonnen met 41, zodat de Bergumers het ’t volgend seizoen weer in de derde klas mogen proberen. Kampioenschap Zaterdagvoetbal. Het zit O.N.S. niet mee in de kam- pioensronde van het Zaterdagvoetbal. Hoewel onze stadgenoten niet de minde ren waren van de Heracliden, trokken de iaatsten door een 53 zege aan het langste eind. Black Boys had met de Pinksterdagen bezoek van de Duitse voetbalvereniging Schwarz Weis; uit Meckinghoven. De eerste Pinksterdag speelden Black Boys 2Schwarz Weisz 2. De zwartjes hadden tot '0 min. voor het einde de lei ding, maar desondanks slaagden de gas ten er toch nog in doelman Nota in die korte tijd tweemaal te passeren, zo dat ze met 2—1 wonnen. Middags speelden de eerste elftallen tegen elkaar. Het was jammer dat de weersomstandigheden niet bepaald gunstig waren; het spel werd er nadelig door beïnvloed, vooral dat van de gas ten, die op een glad terrein niet goed thuis waren. De zwartjes hadden daar minder last van en waren dan ook het meest in de aanval. Toch namen de gas ten de leiding toen doelman de Boer door de gladheid van de bal deze achter de doellijn keerde, 10. Vlak hierna even wel bracht de Groot met een mooi doel punt de partijen weer op gelijke voet, 1—1. Zelfs nam Black Boys de leiding, toen de Groot een voorzet gaf en Velt- man doelman Lienhard op een handige manier met een hakballetje het naktl- ken gaf. Na de rust boekte Schwarz Weisz het eerst weer succes. Een goed opgezette aanval bracht de bal bij Mal- O.N.S. verloor Zaterdagmiddag op het terrein van Black Boys ook haar tweede wedstryd in de kampioenscompetitie van het Noordelijk district 4e klas Zaterdag middagvoetbal. Ditmaal tegen de Gro ningse kampioen de Heracliden uit Uit- huizermeeden. Veel krachtsverschil was er wel niet en zelfs waren de Oranjemannen tech nisch beter, maar de gasten wisten de kansen beter te benutten; bovendien speelde het harde effectvolle terrein de thuisclub enige malen parten. Twee doelpunten waren daarvan het gevolg. Beide ploegen waren volledig. Nadat aanvoerder de Jong van zijn Groninger collega een bloemetje in ontvangst had genomen, trapte de O.N.S.-midvoor Bos ma af. De gasten gingen dadelijk fel in ’t offensief, waardoor de verdediging van O.N.S. direct voor moeilijke problemen geplaatst werd. Ze sloeg er zich echter kranig door. De doelman kreeg een zeer lastig schot te verwerken van de snelle 1.buiten Klip, maar wist op ’t kantje af een doelpunt te voorkomen. Nadat de thuisclub zich van deze druk had bevrijd en het spel meer verdeeld werd, kwamen ook haar aanvallers meermalen gevaar lijk voor doelman Warners te staan. Gelukkig voor hem dat r.binnen Koster op het moment dat hij de bal zou in schieten, kwam te vallen. Daardoor kon hfl de situatie nog redden. Maar O.N.S. kwam telkens terug, waarbij de verdedi ging van de gasten enige malen een hoekschop moesten forceren om hun doel voor doorboring te behoeden. Het zat onze stadgenoten in deze periode ook niet mee. Het meer dan verdiende doel punt wilde maar niet komen. Tegen de verhouding in kwam het succes zelfs aan de andere kant, toen in de 20e mi nuut l.buiten Klip een zacht rollertje op Bosma afzond. Maar die kwam daarbij te vallen, waardoor het leer achter hem in het net verdween, 01. Door deze te genslag lieten de oranjemannen zich evenwel niet ontmoedigen. In een vlot tempo gingen ze met een weldoordacht spel opnieuw op het vijandelijk doel af. De ene bal na de andere werd op War ners afgevuurd zodat de gelijkmaker elk ogenblik kon worden verwacht, maar Zwarteineer practisch uitgeschakeld. ZwartemeerVeendam, het tweede treffen in de promotiecompetitie C is ge ëindigd in een 53 overwinning voor Veendam, waardoor Zwartemeer’s rol in deze competitie practisch uitgespeeld is. VeendamVelocitas op nu van groot Velocitas Veendam Zwartemeer In de beslissingswedstrijd Blauw Wit Leeuw. Zwaluwen bleef de stand 00. Door dit resultaat verzekerden de Zwa luwen zich van promotie naar de derde klas van het Zaterdagvoetbal. Plnkster-Maandag hield de v.v. Sneek haar jaarlijkse jeugdtournooi op het ter rein aan de Lemmerweg. De uitslagen v rren: Klas A: le pr. Sneek 5 pnt.; 2e pr. W.Z.S. 3 pnt. (met strafschoppen tegen Zilvermeeuwen, Zaandam, die eveneens 3 punten behaalden). Klas B: le pr. O.N.S. 6 pnt.; 2e pr. Sneek 3 pnt. Klas C: le pr. Sneek 5 pnt.; 2e pr. L.S.C. 3 pnt. (met strafschoppen tegen O.N.S.) Klas D: le pr. W.Z.S. 6 pnt.; 2e pr. Sneek 4 pnt. Snelste doelpunt: O.N.S. en Sneek, beide na 1% minuut. Met het lot door O.N.S. gewonnen. De te Franeker gehouden bondskaats- partü had tot uitslag: 1. Makkum: Kuiper, Rinia, Lemstra. 2. Harlingen: Schuil, Olivier, de Jong. 3. Berlikum: v. d. Meulen, v. d. Mei, Zwart. 4. Stiens: Van der Leest, Greidanus, Bouma. 5. Beetgum: B. en S. van Loon, Hiem- stra. Op de internationale Athletiekwed- strijden, die gisteren in Groningen wer den gehouden, slaagde de Horror-athleet C. Jillings alhier er in het Friese- zo wel als het Noordelijk record 600 meter junioren B met ruim 2 seconden te ver beteren. Dit staat nu op zijn naam met een tijd van 1.29.3 seconden, wat een zeer snelle tijd is. Het traditionele muziek- en zangcon cours op Pinkstermaandag is ook nu weer voor „Riis Foarüt" een groot suc ces geworden. Genoemde vereniging had dan ook de wind in de zeilen. 23 deel nemende corpsen en koren, waarvan het merendeel uit de hoogste afdelingen. Verder ideaal weer en veel publiek. De vitale presidente' van „Rils Foarüt", freule Q. J. J. van Swinderen opende het concours met een kort, doch harteltjk woord. De jury bestond uit de heren J. Nauta, Sneek, J. van Glabbeek, Den Oever en W. J. C. de Ruiter, Rotterdam. De wisselbeker voor de muziekvereni ging met het hoogst aantal punten bleef voor de 2e maal in het bezit van „Ntj Llbben” te Koudum en die voor de zang koren moest door „Lyts Bigjin” van Woudsend worden afgestaan aan de Kon. Zangver. Helders Mannenkoor te Den Helder, De muziekvereniging „Eendracht”, Blauwhuis (dir. S. Hoekstra) behaalde in de afdeling Uitmuntendheid een 2e prijs met 319 punten en in de eerste af deling wist het kritekoar „Lyts Bigjin”, Woudsend (dir. L. J. de Jong) een le prijs met 352 punten te bemachtigen» maat. „Ik kan het heus niet helpen! De meester heeft vergeten ze te halen, en „Jij zou ze halen!” brulde de meester. ..De maat zou ze halenhij beloofde het me, want ik deed net een slaapje!” „Ik heb het niet gedaan!" gilde de maat. „Ik bedoel, dat ik moest sokken stoppen en prentbriefkaarten plakken, on Van de groep „Sneek" aan bovenge noemde cursus slaagden de heren Fr. van Gosliga, Schettens; A. Winkler, IJsbrechtum; D. A. de Jager, Horr merts; R. Rienstra. Idsegahuizen en L Gietema, Tjerkwerd. De samenstelling van het Nederlands Bondselftal, dat Zondag a.s. op de Olym pische Dag zal aantreden tegen de Spaanse club Atletico de Madrid is als volgt: f Doel: De Rijk (MOC); Achter: Wiersma (Donar) en Oden thal (Haarlem), aanvoerder; Midden: Klaassens (VVV), Van der Hoek (Feijenoord) en Brooymans (RAC) Voor: Sybers (VVV), W. van der Gijp (Emma), C. van der Gijp (Emma), Van der Kuyl (VSV) en Louer (NOAD). Reserves: Van der Wint (VSV), Kuys (Haarlem), Bennaars (DOSKO) en Van Beurden (BW). Zondagmiddag tijden» ruw weer is twea kilometer ten zuiden van Laaxum een zeilboot, die deelnam aan de hon derd mijl IJselmeerrace aan da grond geraakt. Daar de situatie weinig prettig was is een van de vier opvarenden van de boot (de Daenty van de h»er R. van Doorn uit Laren) over boord gesprongen en naar de kust gezwommen. Op zijn waarschuwing is de reddingboot Hilda uit Lemmer uitgevaren en deee heeft het schip vlot getrokken en de zeilers Apn penibele toestand verlost.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 3