Predikbeurten 1- 8 tl AGENDA 5 doktoren 24 ADVERTEREN mag geen gokje zijn I tl Boterhamworst Beiaardconcert Anjerdag 1954 Werk gegund Baby in de wieg gestikt Zeepost Friese tweeling eet goed Buitenland in het kort Te hete kruikjes Ingezonden Nederland van alle kant Instrumenten-actie „Harmonie” Opbrengst R. Kruis-collecte 21 23 44 59 1 W w BIJ EXAMENS speien zenuwen een grote rol. Een rustig examen doet tl met Mijnhardi’s Zenuw labietien. L.S.C. won de derde nederlaagwedstrijd Zondagdienst Dokter, Apotheek en Zusters waarschuwen tegen het misbruik van laxeermiddelen Veel belangstelling voor de Onderlinge Kaatscompetitie Presidentskeuze te Berlijn Gezant van Israël plotseling overleden Kampioenschap van Nederland Blus dat Zuurbranden op Uw maag. Korfbal in Oudega Haagse leverworst Gerookt vet spek Boerenmetworst Geld, schouderham Gelderse rookworst 200 gram 79 Voetbalveren. „Black Boys” vergaderde De verduistering te Langweer Gemeentepersoneel van Sneek voetbalde tegen IJ.V.C. Avond Vierdaagse Subsidies uit Anjerfonds collecte 1953 Advertentie l.M. 100 gram 100 gram 3 4 met 2—1 't beste, elke dag vets 7 1. ’s avonds DOOPSGEZ. GEMEENTE. GEKEF. KERK (Art. 31 K.O.) GEREF. KERK. maar 100 gram 100 gram 100 gram R. nam. Koudum: voorm. 9.30 uur Lezen te Oos- te 59; nam. '’.45 uur Ds. van Dijk van Heerenveen (in de Doopsgez. kerk). 57 35 HEEG. De Roode Kruis-collecte heeft alhier f 212.65 opgebracht S. Arnold Peter Leo of Putney Woudsend: Geen dienst. Ijlst: voorm. 9.30 uur Ds. H. B. Kossen. Gezinsdienst. Oudega (W.)voorm. 9 uur Leesdienst; nam. 1.30 uur Ds. v. d. Plaat. Snein 20 Juny. Menniate Tsjerke, Snits. Fryske tsjinst de moarns 10 Ore. Foargonger: Ds. N. v. d. Zijpp fan Rotterdam. Donderdag 24 Juni. Ver. tot het Bouwen van Woningen te Sneek. Jaarl. al gemene vergadering, ’s avonds 8 uur in Restaurant Piso. BIJ BRAND. Voor brandmelding steeds op nr. 8000. Wijkverpleging Zuster R. Posma, W. de Zwijger- straat 88. Kraamverpleging Zuster Kramer Stationsstraat 14. P.S.V. en Eindhoven werden verslagen. 4 4 4 4 2 1 1 1 0 2 2 2 2 1 1 1 4 4 4 4 (24 Juni) (29 Juni) (30 Juni) Jer. Clarke Ph. E. Bach Ch. v. Glück Jef van Hoof BAPTISTEN GEMEENTE. Kerkgebouw: Willem Lodewjjkstr. 4. Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. Ph. Lin deman. Jeugdbijeenkomsten: ’s avonds 7.30 uur voor leeftijd 12 t.e.m. 15 jaar en 8 uur voor ouderen. Vrijdag 18 Juni ’s avonds 8 uur Bijbel lezing en Bidstond. AEKE PERENNTUS. Vergadering van Gelovigen. 10 uur bij eenkomst. CHR. GEREF. KERK. Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. N. Brand-' sma. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Voorm. 10 uur Ds. N. v. d. Zjjpp van Rotterdam. Friese Dienst. ZONDAG 20 JUNI 1954. NED. HERV. KERK SNEEK. Voorm. 10 uur Ds. H. Sondorp. Nam. 5 uur Ds. C. G. Wiegers. Jeugddienst. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Amlcitia: voorm. 10 uur Ds. R. Boon stra van Franeker. Vrijdag 18 t.e.m. Maandag 21 Juni. Amlcitia Theater, Sneek. ’s Avonds te 8 uur en Zondag tevens te 5 uur: „Een avontuur in de Zuidzee”. De Provinciale Waterstaat van Fries land heeft het aanleggen van een sintel- weg van Terhorne naar de Terhornster- sluis, opgedragen aan de fa. Nagelhout en Kerkstra te Woudsend en Sneel: voor 32.400. 10— 6 11— 11 6—8 6—8 Advertentie l.M. Een grote verzekeringsmaatschap pij te Amsterdam heeft een expert op dracht gegeven een grondig onderzoek te doen instellen naar de oorzaken van grote verliezen aan gewicht bij het ver voer van kippen van Nederland naar Italië. Ze gaan per wagonlading en de assuradeuren moeten telkens grote som men betalen wegens gewichtsverlies. Publicatie van .Dn Nederlandsch* Nleuwsbladpera* NED. HERV. KERK. Folsgare: voorm. 9 uur Ds. de Noo van Hommerts; nam. 1.30 uur Ds. Pettin- ga van Huizum. Gauw: voorm. 9 uur Ds. F. H. Kuiper. Fryske tsjinst. Heeg: voorm. 9.30 en 's avonds 7.30 uur Ds. Mr J. Schoenmaker. Hommerts: voorm. 9 uur Ds. Wiegers van Sneek. Jutrjjp: nam. 1.30 uur Ds. de Noo. Nijland: voorm. 9.30 en ’s avonds 7.30 uur Ds. Prins. Offingawier: nam. 1.30 uur Ds. F. H. Kuiper. Oppenhuizen: voorm. 9 en nam. 1.30 uur Ds. J. G. Panhuise van Eist. 19—20 Juni 1954. Vanaf Zaterdagmiddag 4 uur: Dokter Post (ten huize van Dr J. W. v. d. Zijpp, Stationsstraat 2), Telef. 2526 (b.g.g. no. 3000). Apotheek Vanaf Zaterdagavond 6 uur: A. J. v. d. Sluis, Marktstraat 12. Gok niet met Uw geld, adverteer in het S N E E K E R NIEUWSBLAD Grootzand 55, TeL no. 3005, Sneek GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Oosterdijk 30. Voorm. 9 uur Leesdienst; nam. 2.30 uur Ds. G. Jansen van Leeuwarden. 100 gram Kinnebakspek 31 Ger. mager spek 34 Paardenrookvlees 43 Procureurspek Nierbrood Gek. Geld, worst 39 Preskop 27 Gebraden gehakt 34 Hoofdkaas 20 100 gram Smeerleverworst 25 Berlin, leverworst 42 Bloedworst m.sp. 22 Ontbijtworst 28 Biefworst 44 Bacon 52 Gek. Varkenslever 58 Gev. Ontbijtspek 41 Gevulde rollade 44 In het centrum van Leeuwarden, op de Voorstreek, had gisteravond een steek partij plaats waarbij de 28-jarige pen sionhouder K. levensgevaarlijk werd ge wond. De dader, de 30-jarige J. R. te Leeuwarden, is gearresteerd. Dinsdagavond van 10 tot 11 uur zal de Avro een uitgebreide reportage ver zorgen van de bijzondere samenkomst in het Amsterdamse Stadion, waar de Amerikaanse evangelist Billy Graham die avond spreekt. De tekst van de rede van Graham zal worden vertaald door majoor L. Nijman van het Leger des Heils. Aanstaande Zaterdagavond houdt de Chr. Muziekver. „Harmonie” haar twee de verkoopavond ten bate van het in strumentenfonds. De start vindt plaats om 7 uur aan de Parallelweg. De mu zikanten zullen fleurige muziek spelen, terwijl een aantal dames U een of meer dere loten zullen aanbieden A 25 ct. per stuk. Een avond met verrassingen dus! Muziek voor uw deur, met kans op een of meer der prijzen. En wat voor prijzen! Een kachel, een fiets, een electrisch strijkijzer en tal van andere luxe voor werpen. Doel van deze actie is: de instrumen ten van dit corps op hetzelfde peil te brengen als zijn prachtige uniformen. Werkt U ook mee? „Harmonie” komt zich Zaterdag dus presenteren aan de Parallelweg, Kapel straat, Dr Kuyperlaan, Troelstrakade en Kloosterstraten. PINKSTER ZENDING. Voorlopig Woensdag 8 uur in Aere Pe- rennius. Spr. Pastor H. Brohede. LEGER DES HEILS, IJleinzand 20. 10 uur v.m. Heiligingsdienst; 7 uur n.m. Openluchtsamenkomst Ged. Pol; 8 uur n.m. Verlossingssamenkomst. Leider der samenkomsten Kapitein D. Pieters. Als u geregeld laxeermiddelen slikt, ts er nu een manier om er ran af te komen. 83 ran de 100 personen lukte het; u kunt het ook. Bn wel so: Drink in de loop ran elke dag enkele glazen water en bepaal een rast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke arond twee Carter's Le- verpllletjes. 2e Week - elke arond één. 8e Week om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter’s Leverpllletjes stellen uw inge wanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid ofte veel eten het tempo van uw Ingewanden tijdeltlk vertra gen, neem dan lijdelijk Carter's Leverpllletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw ver stopping kwijt en vervalt u niet In de laxeer- middelen-gewoonte Haal direct Carter’* Le- verpilletjes. f 1.20 per Bacon. 67 Gister is in een woning aan de Lin* naeushof te Amsterdam een kindje van 4 maanden in zijn wiegje gestikt. Het kind had zich, zonder dat de moeder dit bemerkte, in de wieg omgedraald, zodat het met het gezicht in het kussen kwam te liggen. De tweeling Folkje en Tjitske de Vries maken het nog steeds goed, deelden de dokters Woensdagochtend in hun communiqué mee. De meisjes ne men vlot hun voeding en tonen in hun uitingen, dat zij zeer tevreden zijn. Ook Woensdagavond was de situatie onge wijzigd. De leden van het beroemde Hon gaarse voetbalelftal dat Engeland ver sloeg, ontvangen salarissen als militair of als beambte maar doen geen dienst en krijgen als spelers 400 gulden voor een kampioenswedstrijd en 200 gulden voor het spelen in het Hongaarse elftal per wedstrijd. Voor de strijd op Wem bley kreeg ieder ƒ10.000 en het recht... in Hongarije in te voeren wat men maar wilde aan artikelen welke in Hongarije zeldzaam zijn. Wat de heren Kukzas en consorten verdienen zullen als ze wer kelijk wereldkampioen zouden worden, is moeilijk te schatten, doch het zal wel geweldig zijn! (19 Juni) (20 Juni) (24 Juni) (28 Juni) (21 Juni) (19 Juni) (19 Juni) de verzen- dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Honderd gulden boete en een maand voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, is het vonnis van de Amster damse rechtbank tegen de 23-jarige Y- S., die op 20 Februari te volle en te hete kruiken legde in de bedjes van zui gelingen in een Amsterdams ziekenhuis. Een der kinderen liep daarbij brandwon den in de tweede graad op en aan de gevolgen overleed het ongeveer drie weken later. Deze wedstrijd om de Bertus Blom- beker, die Woensdagavond tussen L.S.C. en W.Z.S. weid gespeeld eindigde in een 21 ovetWinrling Voor L.S.C"., dat vier invallers telde, W.Z.S. had drie. De eer ste 20 minuten had W.Z.S. een beduiden de veldmeerderheid. De Zebra’s combi neerden keurig, maar voor ’t doel strandden de meeste aanvallen op doel man Bóuma die weer in goede vorm w. _s.' Het succes kwam aan de andere kant toen in de 20e minuut r.binnen v. d. Horst uit een door l.buiten v. d. Werf goed genomen hoekschop de bal te pak ken kreeg en doelman Faber moest vis sen 10. Het bleef daarna een aantrek kelijke wedstrijd. W.Z.S. had volkomen recht op de gelijkmaker, maar tegen de verwachting in scoorde midvoor Dijkstra voor de rust L.S.C.’s tweede doelpuunt, doordat de W.Z.S.-verdediging even talmde. Ook na de hervatting was het spel het aankijken volkomen waard. W.Z.S. bleef aanvallen en eindelijk ge lukte het l.buiten Walta met een zee- hard schot dat keeper Bouma volkomen verraste de eindstand op 21 te bren gen. Zaterdagavond te 7.15 spelen L.S.C. en Sneek. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie. In Alexandrië (Egypte) is een man gearresteerd, die zich als leeuw had ver momd door in een leeuwenhuid te krui pen. Het was een visser, die de beste visplekjes voor zich zelf wilde houden en zo andere liefhebbers op een afstand hield. De burgemeester van Kassei heeft een bijeenkomst van leden van de vroe gere SS-pantserdivisie „Hitlerjugend”, die in het komende weekeind gehouden zou worden, verboden. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Indonesië en Ned. Nw. Guinea: m.s. Karimata Ned. Antillen: s.s. Baarn Suriname fs.s. Gottica Unie van Z.-Afrika en Z.W.- Afrika: m.s. Winchester Castle Canada: s.s. Grote Beer s.s. Maasdam Z.-Amerika: s.s. Eva Peron Brazilië: m s. Eemland Australië: via Engeland Nieuw Zeeland: via Engeland Inlichtingen betreffende tie van Wymbritseradeel, die dit jaar onder auspiciën van de Noord Neder landse Wardelsportbond voor Sneek en omgeving op 15, 16, 17 en 18 Jun? de Avond Vierdaagse met een daar tan ver bonden speciale Jeugd Avond Vierdiag se organiseerde had niet over de dee - neming te klagen. Het aantal tippelaars- (sters) is groter dan ooit. Dinsdag, de eerste avond, startten meer dan 200 deelnemers met heerlijk zomerweer. Aan de 10 km.tocht junioren werd o.a. deelgenomen door jeugdgroe pen van de chr. scholen te Scharnegou- tum, Gauw, Ijlst, Folsgare, van de open bare school te IJsbrechtum en van de Looxmaschool en de Gysbert Japiks- school alhier, plus 65 individuele wan delaars. Het traject liep vanaf de start Mar- tiniplem via de Waterpoort, Hoogend, Harinxmakade, J. W. Frisostraat, Ama- liastraat en Rijksweg 43 naar Oppenhui zen en vandaar terug langs de oude Op- penhuizer weg naar de finish Martini- plein. Er werd om ongeveer half zeven gestart en tegen half negen hadden de meesten ook het laatste stempel van de tocht Tezelfdertijd liepen de senoren de 15 km Sneek, Ijlst, Oosthem, Folsgare, IJs- breentum, Sneek. Allen waren v^l lof en onder de ruim 65 deelnemers kwam geen enkele uitvaller voor. Woensdagavond was het weer niet zo mooi, maar het bleef gelukkig droog. Het bleek echter dat men zich hierdoor niet had laten af schrikken. Verschillende deelnemers die zich alleen voor de eerste avond hadden opgegeven, verschenen opnieuw aan de start en lieten zich ook voor de laatste twee avonden inschrij ven. Ook nu waren er geen uitvallers en de Roode Kruis colonne van de afd. Sneek behoefde geen dienst te doen. Het parcours van de ruim 15 km tocht liep nu via Martiniplein, Stationsstraat, Dr Boumaweg, Bolswarderweg naar IJsbrechtum, Tjalhuizum, Harlingerweg Jongedyk naar Nijland, IJsbrechtum te rug naar Sneek. Het traject voor de ruim 10 km. tocht was tot aan de Bolswarderweg geiyk aan dat voor de 15 km tocht, maar boog daarna linksaf naar de Hemdijk, Ijlst, Stadslaan, Galamagracht en zo weer te rug naar Sneek. Omstreeks 9 v waren alle deelnemers behouden binnen. Heden- en morgenavond worden de laatste tochten gehouden. Vrijdagavond zal het Tamboer- en Pij percorps de deelnemers vanaf de Op- penhuizerweg naar de finish bij café Boot op het Martiniplein begeleiden, waar de onderscheidingen die aan dit wandelfestijn verbonden zijn, zullen wor den uitgereikt. Voor deze laatste toch ten kan men zich nog laten inschreven. Ondanks het minder gunstige weer bestond er Woensdagavond weer flinke belangstelling voor de onderlinge kaats competitie der Kaatsver. Sneek. Over het algemeen werd er best gekaatst. Verschillende partijen eindigden met de stand 55 of 54. Door het lot waren de volgende drietallen geformeerd: A. Terpstra, H. Haagsma, P. Siksma; 2. T. Dotinga, W. Visser, W. Smits; 3. H. Kamstra, C. Kuipers, C. Couperus; 4. H. Elzinga, E. Schutte, J. Bootsma; 5. S. Breuker, S. Kuiken, U. van Wie ren; 6. C. van der Meulen, P. Holkema, L. van der Lei; 7. D. Hoitsma, S. van Dijk. G. Mulder; 8. H. Terpstra, S. Hof- stra, A. Dijkstra. De uitslagen zijn: le parij: partuur 1—2: 47; partuur 34; 5—7; partuur 5—6: 7—3; partuur 78: 7- 5. 2e partij: parttiur 24: 17; par tuur 13; 07; partuur 5—7: 57; partuur 68: 4—7. Woensdag 23 Juni ’s avonds 7 uur worden de wedstrijden voortgezet. Volg de zekere weg. Via het Snee- ker Nieuwsblad bereikt U een kopend publiek, dat „zijn” krant leest met de IrMnse belangstel ling waarmee streekbladen gele zen worden. Kolom voor kolom, pagina voor pagina. Uw advertentie geniet daarbij de zelfde grote belangstelling als het NIEUWS, want een verkoop- boodschap is voor de lezers van dit nieuwsblad even belangwek kend als een plaatselijke verga dering of gebeurtenis. JEHOVA GETUIGEN. Iedere Dinsdagavond Pietei Jelleshüs, Kleinzand en Zondagsavonds 7.30 uur. INTERKERKELIJK OPENLUCHT- WERK. Aanvang 8 uur. 17 Juni: Schaapmarktpleinen Sperkhem 24 Juni: Schaapmarktplein en Noorder- hoek. De nieuwe Westduitse president zal op 17 Juli a.s. niet te Bonn, maar te Berlijn worden gekozen. Dit besluit van dr Ehlers, voorzitter van de Bondsdag, wordt beschouwd als een slag voor dr Adenauer. Deze had de presidentsverkie zing gaarne in Bonn, de installatie te Berlijn gezien. Het besluit om de verkie zing in Berlijn te houden werd door alle partijen in de Bondsdag, met uitzonde ring van Adenauers C.D.U., gesteund. Het is de eerste maal, dat een Westduit se verkiezing in Berlijn wordt gehouden. Het westelijke stadsdeel behoort juri disch niet bij de Bondsrepubliek, en men verwacht dan ook, dat de verkiezing aanleiding zal zijn tot vele protesten van de Sovjet-Unie. Het wordt zeker geacht, dat prof. Heuss, sedert 1949 president, zal worden herkozen. Er is geen tegen- candidaat gesteld. Vrijdag 25 Juni. Openluchttheater Here- ma-State te Joure. Concert van het dansmuzlekorkest van het Regiment Infanterie „Johan Willem Friso’’ Aanvang 8 uur. Van de in 1953 gehouden Anjerfonds collecte in deze provincie is een bedrag van totaal 6450 toegekend aan de ver enigingen en instellingen, van wie een Verzoek om subsidie uit de opbrengst der collecte is ingekomen. By de beslissing op deze verzoeken heeft het bestuur van het Provinciaal Anjerfonds in acht genomen, dat de verenigingen en instellingen moeten vol doen aan het criterium, dat zij de zelf werkzaamheid van het Nederlandse volk op het gebied van wetenschap, kunst en cultuur in het algemeen bevorderen. Voorts is bij de beoordeling een vetschll gemaakt tussen de verenigingen en in stellingen, die al of niet daadwerkelijk aan de gehouden inzameling hebben medegewerkt, terwijl de verenigingen en instellingen, welke een vorige maal reeds een subsidie uit het fonds ontvingen in het algemeen dit keer niet voor een uitkering in aanmerking zijn gebracht, teneinde zoveel mogelijk alle verenigin gen en instellingen op haar beurt te kunnen steunen. Een uitkering uit de opbrengst der collecte, variërende van 50 tot 300, hebben o.a. ontvangen: Arbeiders Ge meenschap der Woodbrookers, Stichting De Friese Volksmuziekscholen, Volks hogeschool „Allardsoog", Fryske Cul- tuerried, Boun fan Fryske Kunstners, Fries Genootschap, Kristlik Fryske Folksbibleteek, Frysk Nasjonael Boun, Muziekver. Excelsior, Scharnegoutum. Eendracht, Woudsend, ZangVer. Excel sior, Sneek, zangver. Nije Moed, Oost- •hem, de Snitser Skotsploech te Sneek. Het bestuur van het Provinciaal An jerfonds bestaat thans uit de volgende personen: Mr H. P. Linthorst Homan te Leeuwarden, voorzitter; Mr R. P. Clevé- ringa te Leeuwarden; Mr D. Okma te Leeuwarden; R. J. Sipkens te Sneek; Dr. H. G. W van der Wielen te Bakkeveen; A. Holkema te Leeuwarden, secretaris penningmeester. Nog beter: voorkom het. Met Rennies. U hoeft géén vrees te hebben voor over tollig maagzuur en het pijnlijk zuurbran den dat daardoor ontstaat. Neem Ren nies by voorbaat, iedere keer dat gij iets eet dat wel eens „verkeerd zou kunnen vallen”. ’t Zou interessant zijn, als ge in Uw om geving eens vroeg, wie wel allemaal Rennies gebruiken. Met Rennies behoort lijden aan zuur- brand tot het verleden. De brand is ai geblust vóórdat ze uitslaat. Advertentie l.M OUDEGA (W.) Voor de Korfbalcom- petitie had Oudega (W.) de club uit St Johannesga op bezoek. De thuisclub was van ’t begin tot het eind het sterkst, wat door "Cht doelpunten werd uitge drukt. De gasten wisten de bal maai tweemaal door de korf te werpen, zodat Oudega met 82 won. De gezant van Israël te 's-Gravenha- ge, dr. M. Amlr, is gistermiddag, nadat hij ruim 5 uur ’s namiddags in het ge meentemuseum de tgntppnstglling^Uit het land van de Bijbel” had geopend, door een hartaanval getroffen en overle den. Na zijn rede gingen de genodigden naar de tentoonstellingszalen, aan de ingang waarvan de gezant en mevrouw Amir elke bezoeker persoonlijk de hand drukten. Nog waren niet allen de in gang gepasseerd, toen de gezant plot seling onwel werd. Aanvankelijk werd gedacht aan een flauwte, ten gevolge van de emoties en de drukte, maar al spoedig bleek, dat de gezant door een hartaanval was getroffen. Dr. Polak, die eveneens de opening bijwoonde, ver leende de eerste geneeskundige hulp. Na enkele minuten moest worden vastge steld, dat de gezant was overleden. De directeur van het Gemeentemuseum heeft de ontstellende mededeling gedaan en allen verzocht de tentoonstelling te verlaten. Verslagen gingen de bezoekers, die door de gezant ook waren uitgeno digd voor een ontvangst na afloop van de bezichtiging, huiswaarts. De onder zulke tragische omstandigheden geopen de tentoonstelling zal tot nader order gesloten blijven. Nu het eind van seizoen ’53’54 na dert, komen de jaarvergaderingen van de voetbalclubs los. Die van de vereni ging „Black Boys” werd Maandagavond in Hotel Hanenburg gehouden en voor het bestuur was het prettig dat een be hoorlijk aantal leden gevolg had gegeven aan de oproep. Het belangrijkste punt van de agenda was de verbetering van het terrein. De kosten hiervan zijn niet gering, zodat het bestuur contact heeft opgenomen met de Gemeente, die eige nares is van het land. De heren C. Kamstra en R. v. d. Vliet werden gekozen in het bestuur, de heer N. Hoekstra in de elftalcommissie en een vacature in het jeugdbestuur werd opgelost door de benoeming van de heer A. Koster. c Polonaise d Menuet e In Summertime Volksdansen a Het vuurrood rokje (Noorwegen) b Linnenweversdans (Finland) c Schotse pas d Als de boer wil dansen gaan (Volkslied) e De boer had slechts enen schoen (Volkslied) 8a Gavotte b Rigadoon GEREF. KERK SNEEK. Noorderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. Groeneboer van Weesp, Z. 22; 2.30 uur Ds. R. Groeneboer; nam. 5 uur Ds. J. M. Spier. Zuiderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. J. M. Spier; nam. 5 uur Ds. E. N. van Loo, Z. 22. Oosterkerk: voorm. 9.30 uur Ds. E. N. van Loo, Z. 22. Evenals andere jaren zal ook ditmaal in Sneek op de verjaardag van Prins Bernhard, 29 Juni a.s., een Anjerver- koop op straat en langs de huizen wor den georganiseerd door het plaatse lijk Anjercomité. Zoals bekend komt de opbrengst van deze verkoop ten goede aan allerlei ver enigingen en instellingen van culturele aard en wordt de opbrengst in Friesland onder de Friese verenigingen verdeeld. Verschillende plaatselijke verenigingen hebben dan ook weer hun medewerking toegézegd en zullen uit hun leden een aantal collectrices recrutéren. Intussen is meerdere hulp hiervoor welkom. Dames die bereid mochten zijn ’s morgens of 's middags mede te helpen de anjers voor dit sympathieke doel te verkopen, kunnen zich tot 22 Juni hier voor opgeven bij de Secretaris van het Comité de heer Brens, Bureau Sc 'ale Zaken der Gemeente Sneek, Markt straat. Oudega (W.): nam. 1.30 uur Ds. van Dullemen. Scharnegoutum: voorm. 9.15 uur Ds. C. P. van Andel; nam. 1.30 uur Ds. D. G. C. Stap van Oppenhuizen. Sandfirden: voorm. 9 uur Ds. van Dulle men. Woudsend; voorm. 9.30 uur Ds. Israël van St. Nicolaasga; 's avonds 7.30 uur Ds. Kranendonk. IJsbrechtum: voorm. 10 uur Ds. Brink. IJlst: voorm. 9.30 en nam. 2 uur Ds. B. Albada. De officier van justitie bij de Leeu warder rechtbank heeft twee jaar ge vangenisstraf met aftrek geëist tegen de 58-jarige directeur van de coöperatieve zuivelfabriek te Langweer, C. L. v. d. H., die gedurende de periode 19461953 op onderscheidene manieren geld ver duisterde. Na de oorlog ging de fabriek, doordat men niet kon deelnemen aan de kaasexport, achteruit en de directeur wilde de bedrijfsuitkomsten flatteren. Hij deed uitkeringen aan de boeren die niet verantwoord waren. Bovendien heeft hij op reisjes in binnen- en buiten land geld van de fabriek voor privége- bruik aangewend. Zo ontstond er een exploitatietekort van f 188.000 en een kastekort van f 111.000. Een Amerikaan heeft bewezen, dat bij hem de liefde niet door de maag gaat, al speelde zijn maag dan ook een belangrijke rol in zyn leven. Deze me neer, Marvin Samples is zijn naam, wep-d verliefd met alle 307 pond die Marvin Samples ryk was. Zijn aangebedene voel de wel iets voor hem, maar niet voor die 307 pond en dus zei zij: „Zorg eerst maar eens, dat er zo’n 125 pond vanaf gaan, dan kunnen wij verder praten”. Geschrokken ging Samples op dieet, en nu is hy dan getrouwd. En hij wil nooit, meer zwaarder worden dan 170 pond. Twee verrassende nederlagen van de beide Eindhovense clubs hebben de str‘;d om de Nederlandse Voetbaltltel in "e- zeldzaam spannend stadium gebracht Want alle Vier ploegen hebben evenvee1 punten met nog twee wedstrijden te spelen. D.W.S. bestond het in het Olympiër* Stadion met liefst 41 van een totaa1 uit vorm zijnd Eindhoven te winnen en D.O.S. bracht alle Philips-employé’s tot wanhoop door In Eindhoven van P.S.V. te winnen. P.S.V. D.W.S. Eindhoven D.O.S. IJLST. Voor een vriendschappelijke wedstrijd kwam het Gemeentepersoneel van Sneek bij IJ.V.C. I op bezoek. De thuisclub zette de aanval in, doch deze werd afgeslagen en daarna door de be zoekers overgenomen, die er voor de rust in slaagden twee doelpunten te scoren. In de tweede helft zette IJ.V.C. de aanval opnieuw in en bleef ze ook steeds sterker. De goal konden ze echter niet vinden, tot ongeveer een kwartier voor het einde H. ten Kate het eerste en enige doelpunt voor IJ.V.C. maakte. Wel probeerde T. Doevendans het nog eens met een prachtige kopbal, maar deze ging net naast. Het einde kwam derhalve met een 21 overwinning voor de gasten. A.s. Dinsdag hoopt dezelfde Sneker ploeg opnieuw in IJlst te komen om dan de strijd aan te binden tegen het elftal van de firma Nooltgedagt. belle men op Vrijdag 18 Juni van 7.308.30 uur door Adriaan de Groot, Stadsbeiaardier te Bergen op Zoom. Programma 1 Frysk Folksliet. 2a Rubensmars en Klokkenlied Peter Benoit b Ronde] Robin M’Aimc (1285) Adam de la Halle c Le Chant du Depart E. N. Méhul i Sonatine I I. Pleyel (Allegro - Adagio - Rondo) I Volksliederen a Marslied J. Brandts-Buys b Naar zee J. J. Viotta c Als de rombom heeft geslagen d Ons Vaderland J. Blockx e Zeg kwezelken wilde gij dansen? 5a King William March b Allegro Scherzando c Ballet uit Orpheus 6a Menuet b Jagerkoor uit Freischütz C. M. v. Weber Leopold Mozart J. B. Lully Anon Alles van.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2