Fan de .ZWITSAL Predikbeurten Uitspraken Kantongerecht Ge zon Be Babies PSNITSER FEMERK Uit de D.U.W. naar normale arbeid Vandaag deed ik een was van 9 personen. Eindexamen Chr. Lyeeum Verplaatsing Kerknieuws Benoemd huis verkocht Chr. Plattelandsvrouwen 'PEPER ZALF ZEEP OLIE Eindexamens Chr. Kweekschool Sneek Eindexamen Gymn. afd. Chr. Lyceum Uitstapje Personeelsver. Machinefabriek Kwant Gevonden voorwerpen Zondagdienst üokter, Apotheek en Zusters Nieuwe Kraamverzorgsters Nijdam's Herv. Vrouwenveren. ÏJlst was een dagje uit Biïerdiging fan S. Jeltema Roei Uw Mirtnr.atische Pijnen uit. Met wortel en tak! Weer een massale gymnastiek-demonstratie Muurschilderingen ontdekt Schoolreisj O. L. School Ijlst Dr W. J. de Wilde 25 jaar predikant te Gravenhage en Scholing Plotselinge dood vei- ver- Advertentie Ingez. Mededeling. Advertentie LM L. A. f. S. op ZONDAG 27 JUNI 1954. Advertentie LM nam. 5 uur Ingez. Mededel’ig. Advertentie bij Pe- met ’s avonds half acht Ds. de was heenj Wie loopt op één gymnastiek schoen Kraam verpleging Zuster IJ. Kramer, Stationsstr. 14 Uitwellingerga: voorm. 9 uur Ds. Stap. Oudega (W.): voorm. 9 en nam. 1:30 uur Ds. van Dullemen. BIJ BRAN O. Voor brandmelding steeds op nr. 3(10(1. Apotheek Vanaf Zaterdagavond 6 uur: K. G. Postma, Oosterdijk 65. 26—27 Juni 1954. Vanaf Zaterdagmiddag 4 uur: Dokter R. Ubbens, Stationsstraat 27, Telef. 2555 (b.g.g. no. 3000). Benoemd tot onderwgzer aan een de; scholen voor C.V.O. 'e Borne le heer M Drost te Oude Bildtdtfk, voorheen onder wijzer aan de Kon. Wilh. school alhier. OOSTHEM. Benoemd tot onderwijze res aan de Chr. B.L.O.-sChool te Sneek. mej. T. Veninga alhier. Voor het examen Kraamverzorgster, dat dezer dagen in onze stad werd afge nomen, slaagden de dames B. Bakker, Tjerkwerd; K. Bakker, Wommels; Tj. Cnossen, Sneek; E. Jellema, Scharne- goutum en Sj. de Jong, Echten. Allen werden opgeleid door de Prov. Friesche Ver. „Het Groene Kruis". Bij de Doopsgezinde Broederschap te Irnsum, Poppingawier en Warga is be roepen de heer H. Armenia, prop, te Am sterdam, heid, de van t" Castella Parels. Volg de beste raad, gegeven: haal (47 ct. per pak) PINKSTER ZENDING. Voorlopig Woensdag 8 uur to Aere rennius. Spr. Pastor H. Brohede. steld helderheid alle goed, dat CHR. GEREF. KERK. Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. N. Brand- sma, DOOPSGEZ. GEMEENTE. Woudsend: 's avonds 7.30 uur Ds. H. J. de Wilde. IJlst: voorm. 9.30 uur Ds. H. B. Kossen. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Koudum: voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur Leesdienst. GEREF. KERK. Oudega (W.): voorm. 9 en nam. 1.30 uur Ds. v. d. Plaat. de Groot, Nijega (H.O.N.); Tj. H. Hal tes, Grouw. Dinsdag slaagden de dames B. v. d. Goot, Harich; I. F. de Jong, Heeg; C. Veenlnga, Och them en de heren L. Poepjes, Heeg; J. S. K. Nauta en S. van Loon, Sneek. NED. HERV. KERK SNEEK. Voorm. 9.30 uur Ds. C. Riegers. verrukkelijk te snel de is Voor het eindexamen H.B.S. A aan het Chr. Lyceum alhier slaagden de vol gende Candida ten: R. Hoekstra, Loënga; Joh. Hogervorst, Sneek; Th. de Jager, Sneek; Th. de Jong, Joure; Tj. de Jong, Buxgwerd; xJ. Jorrltsma, Abbega; xE. Modderman, Sneek; xR. Nauta, ÏJlst; J. Talsma, Nijezyi; S. de Vries, IJlst; G. v. Winden, Sneek. Afgewezen 1 candidaat. X zijn dames. Geslaagd voer diploma A de heren: H. P. Brandsma, Jaé. Nboitgedagt, P. var Loo, A. Douma, allen te Sneek en Vos te Sloten. voorat enorm vluchten Een maal spoelen Z. 23. Oosterkerk: voorm. 9.30 uur Ds. J. M. Spier, Z. 23. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Oosterdijk 30. Voorm. 9 uur Leesdienst; Ds. Versteeg van Arum. fan óf en as Simen in opdracht krige fan in boer om fé to keapjen of to for- keapjen dan koe dy boer dat feilich oan him oerlitte” Kijk, zo zullen ze over hem spreken of alleen maar denken. En mogen we dan nu even de melding doorgeven 1455 stuks, waarvan 46 melk- kalf en weidekoeien 5751025, handel en stemming goed. 28 vette koeien 2.022.42, 2.43—2.89 per kg. geslacht, vlugge handel, ruime no tering. 12 pinken 400600, kalm niet geheel prijsnoudend. 2 paarden 800 950. weinig stemming. 3 graskalve ren 180280, wel gevraagd, handel goed. 300 nuchtere kalveren 38—53, slepende handel, duur. 275 schapen 80 130 als vor.ge week. 500 lammeren 4055, 6080, als vorige week, vette lammeren iets lager in de note ring. 4 bokken en geiten. 82 varkens en vette biggen 1.55—1.81, 1.82—1.95 levend, zware soort handel traag, vlees- types prijshoudend. 100 zouters f 1 82 1.84, lager notering. 103 kleine biggen en lopers f 5075, f 90f 115, prijs houdend en handel rustig. GAASTMEER. De afd. Gaastmeer van de bond van Chr. Plattelandsvrou wen en meisjes hield de vorige week een vergadering in het gebouw der Ned. Herv. Kerk. De opkomst was matig, de helft van de dames was, waarschijnlijk door de hooiïng, verhinderd. De N.V. Ferie—Heddes te Groningen had mej. Jelsma gezonden om van de Veria-pro- ducten te vertellen en het inmaken hier mede te demonstreren. De aanwezige da mes waren zeer belangstellend. Vele huisgezinnen zullen deze winter genieten van ingemaakte vruchten. Voor de groenten werd aangeraden vooral eerst één fles te proberen, deze mislukken wel eens door de methode van bemesten. Voor SCHOOLÓOEKEN enz. is G. v. d. Pnpekamp, Kleinzand 2 vanouds de beste leverancier. De dringende tekorten aan arbeids krachten hebben de minister van sociale zaken en volksgezondheid aanleiding ge geven voorzieningen te treffen, waar door de verplaatsing, in het bijzonder van de overschotgebieden uit, en de scholing worden bevorderd. Het is de bedoeling, dat met hulp van de arbeidsbureau’s de daarvoor in aan merking komende arbeiders, die op de gesubsidieerde objecten van aanvullende werkgelegenheid, met uitzondering van de aannemersobjecten, werken (in de overschotgebieden van 30 jaar en jonger, in de overige delen van het land 35 jaar en jonger) de gelegenheid krijgen, met behulp van deze regelingen de arbeid op deze objecten te verwisselen met pas sende arbeid in het vrije bedrijf. De minister van sociale zaken en volksgezondheid verwacht, dat de be doelde arbeiders vóór 12 Juli de geboden kans, om in het vrije bedrijf aan het werk te gaan, zullen hebben aangegre pen. Zou dit onverhoopt niet het geval blijken te zijn, dan zullen deze catëgo- risën van arbeiders voorlopig worden uitgesloten van tewerkstelling op aan vullende werkgelegenheidsobjecten. De arbeidsbureau’s hebben opdracht bij de werkgevers nog eens extra na te gaan hoe groot hun personeelsbehoeften zijn, omdat de overtuiging heerst, dat wegans het geringe aanbod van ds laat ste tjjd de plaatsingsmogelijkheden niet ten volle zijn geregistreerd. De overschotgebieden. Als overschotgebieden zjjn aangewe zen de rayons van de arbeidsbureau’s Marum, Stadskanaal. Veendam en Win schoten, Buitenpost, Dokkum, Drachten, H wren veen, Oosterwolde en WestBtel- lingwerf, Assen, Borger, Coevorden, Em men en Hoogeveen, Hardenberg en Om men, Bergh en Nijmegen, Cuyk, Etten, Den Bosch en Oss, Bergen (L.) en Gen nep. Indien arbeiders buiten de eigen woon plaats gaan werken, kan van rijkswege een bijdrage in reis- en verblijfkosten worden verstrekt. Is dagelijks heen-en-weer-reizen moge lijk dan beperkt deze bijdrage zich tot een aandeel in de reiskosten. Is, gezien de afstand of de vervoersmogelijkheden, dagelijks heen-en-weer-reizen niet mo- geljjk, dan vallen de pensionkosten en de reiskosten voor gezinsbezoek (ge huwden éénmaal per week, ongehuwden éénmaal per veertien dagen) onder de regeling. Ik heb vandaag de was gedaan niet „Castella Parels”. Een was van 9 personen. Ik moet IJ mijn compli ment maken. Het is reusachtig en ik ben werkelijk eerder klaar met mijn was, die zonder bleken hagelwit is. Ik zal Vw wasmid del bij al mijn ken nissen aanbevelen. LEGER DES HEILS. Kleinzand 20 10 uur v.m. Heiligingsdienst; 7 uui n.m. Openlucntsamenkomst Ged. Fol. 8 uur n.m. Veriossingssamenkomst Leider der samenkomsten Kapitein D Pieters. van Leeuwarden; nam. 1.30 uur Ds. J. Schoenmaker van Heeg. Scharnegoutum: voorm. 9.15 uur de heer D. R. Lammertsma; nam. 1.30 uur Ds. C. P. van Andel. Woudsend: voorm. 9.30 en 's avonds 7.3C uur Ds. Kranendonk. IJsbrechtum: voorm. 10 uur Ds. Brink. IJlst: voorm. 9.30 en nam. 2 uur Ds. B. Albada. Jelle v.d. V. te Sneek, fiets z. koplicht, vrijspr.Siementje W. C. te Warns, fiets zonder achterlicht, f 3.50 of 1 w. t. Grietje H. te ’Collega, fiets zonder ver lichting, 2 x f3.of 2 x 1 w. t.; Tjip- ke v. N. te Gaastmeer, fietsen in ver boden straat, f4.of 1 w. t.; Arend V. te Pingjum, baldadigheid, 1 mnd. tucht- sch. voorw. proeftijd 2 jr.; Douwe v. S. te Kimswerd, idem, idem; Wiert C. te Sneek, sterke drank schenken in een lo- caliteit waarin dit is verboden, f 25.of 5 d. h.; Jelte E. W. te Sneek, fiets zon der bel, f2.50 of 1 d. h.; Fonger M. te Koudum, fiets zonder koplicht, f 3.50 of 2 d. h.; Gijsbertus H. O. te Balk, idem, idem; Antonius J. V. te Bolsward, idem, idem; Pieter v. d. M. te Heeg, idem, idem; Margje R. te St. Nicolaasga, idem idem; Sjoerd T. te Bolsward, fiets zon der koplicht en valse naam opgeven, f3.50 of 2 d.h. en f 17.50 of 8 d. h.; Nan- tje W. te Sneek, fiets zonder achterlicht, f3.50 of 2 d. h.; Rimmer H. v. d. Z. te Bolsward, idem, idem; Tjeerd v. d. M. te Langweer, idem, idemPiebe de V. te Bolsward, idem, idem; Philippus P. K. te Terzool, fiets zonde- verlichting, 2 x f 3.of 2 x 2 4. h.; Hendrik W„ Zwaag- westeinde, idem, idem; Boukje S. te Wommels, idem, idem; Pier R. te Wit- marsum, bromfiets zonder achterlicht, f 4.of 2 d. h.; Emelius S. A. te Sneek, bakfiets zonder koplichten, f 4.of 2 d. h.; Willem de L. te Amsterdam, auto zonder stoplicht, f 6.— of 3 d. h.; Willem H. te Sybrandaburen, aanhangwagen zonder achterlicht, f 6.of 3 d. h.; Cor nells V. te Amsterdam, auto zonder re en Drogisten Wijkverpleging Zuster H. Oppedijk, Jachthaven straat 10. Aangegeven van 1622 Juni: wit keeshondje, Asyl, Korte Vreugde; boe kenlegger met wapen van ’s-Gravenhage. A. Hendriksma, Rusthuis „Thabor”; donkerblauw jasje, Sijtsma, Bosch- gracht 1b; sleutel, Freddy van Vliet, Singel 29; bruine bal, van der Zee, Ged. Neltjeshaven 12; bruin-gryze wollen sjaal, Warrink, Fred. Hendrikstraat 13; herenpolshorloge, Poiesz, Maststraat 18; rood boorband, van der Meer, Schwart- zenberghstraat 23; verkeersteken 16 km bord v. tractor, Minks, Schwartzen- berghstraat 11; rode autoped op lucht banden, Gaastra, Kleinzand; koperen echroefdop van benzinetank, Hoekstra, Napjusstraat 28; slang van stofzuiger, de Vries, le Badbuurt 8; zwembroekje met rode handdoek, de Jong, Parkbuurt 21; zwart zwembroekje met roodgele handdoek, Koornstra, Monnlkstraat 24; zonnebril, van der Veen, Eeltje Halbert- smastraat 54; blauwe jopper met pad- vindersriem, Harkema, Gysbert Japiks- straat 37; zakkam in etui, Hans de Vries, Jan van Nassaustraat 63; wieldop van Chevrolet, Tichelaar, Hopperstraat zwarte damesglacé, Froukje Kamp man, Koopmansgracht 8; zwart vulpot lood, Anno Lampe, Bolswarderweg 29; donkergroene ballpoint, Punter, Napjus straat 50; 2 steeksleutels, Elzinga, 2e Boschdwarsstraat 3; donkerbl. kinder- veat, de Vries, Kloosterdwarsstraat 7; kinderbezem, Spoelstra, Kleine Kerk straat 9; groene sjaal, van der Veen, Waasenberghstraat 8; linker witte gym nastiekschoen, van der Berg, Lemmer weg C gele gebreiden spaal met bruine rand, Hotze de Groot, Kruizebroeder- straat 39; donkerblauw jongensjasje, Wielinga, kapper, Oude Koemarkt 10. Gedeponeerd aan Bureau van Politie: 2 sleutels, 2 sleuteltjes aan elastiek, oude portefeuille inh. circulaires Pier de Boeratichting; herenbeurs met inhoud; grijze kniekous. Yn ’e routsjinst, dy’t oan de biierdi- ging foaróf gie, wie de tsjerke to Ys- brechtum suver fol mei femylje, freonen en goekundén, óffurdigen an Krite Snits. fan tsjerkfaiden en fan organisaesjes fan boeren en fékeaplju om dizze goede en freonlike minske to hóf to bringen. Ds. Brink lies Psalm 8 en Jesaja 40 111 en 2531 en héldde nel oanlie- ding dêrfan in meditaesje. De organist J. Nauta spile oan ’t blgjin Ases Tod fan Grieg. Nei de biierdiging hwer't Ds. Brink foargie yn bea, mar fierder op forsyk net sprutsen waerd, rounen de oanwêzl- gen swij end 15ns it mei kransen en blom men dutsen grêf. Oan it leedmiel, ek yn ’e tsjerke, spriek de hear J. v. d. Werf, foarsitter fan de Krite Snits in bitinkingswurd. Hy sei ü.o. dat de freonskip en de nocht fan de forstoarne om foar syn krite to arbeidzjen buten kiif stie én dat hja in warber bistjürder en in goed freon for- lern hawwe. Dr. J. Jeltema, üt Slikkerveer, soan fan de forstoarne, tanke allegearre foar har kommen en it meilibjen. Dat kAn, met Kruschcn Salts. Kruschen’s aansporende werking lever, nieren en ingewanden brengt die bloedzuiverende organen weer op gang. Ze worden als het ware geladen met jeugdige kracht. Dat betekent dat on zuiverheden in het bloed zich niet meer kunnen ophopen of vastzetten. Die wor den afgevoerd langs natuurlijke weg. En zo is er al gauw geen zweem van Rheu- naatische pijnen meer. Advertentie LM. Evenals vóórgaande jaren houden de vier plaatselijke gymnastiekverenigingen Advendo, T.G.P., S.G.V. en V. en L. ook nu weer een grote turndemonstratie, dit maal op 1 Juli a.s. in het Zuldersport- park aan de Oppenhuizerweg. Diverse mooie nummers staan op het programma, waaronder enkele massale oefeningen. Deze vallen bij het publiek altijd bijzonder in de smaak. Het is ook een pracht gezicht een veld vol turners, die allen, als één geheel, dezelfde oefe ning uitvoeren Daar is samenwerking voor nodig, en deze is gelukkig nog steeds by onze vier gymnastiekvereni gingen te vinden. Verder brengt een keurgroep dames een nummer ringenzwaaien, en zal een herengroep het publiek van hoog rek laten genieten. In totaal nemen 1000 turnsters eh turners aan deze demonstratie deel. Vooraf is er een optocht die om 7 uur vertrekt van het Zuidersportpark. De route is als volgt: Oppenhuizerweg, Jousterkade, Oosterdyk, Ged. Poortezy- ien, Singel, Hooiblokstraat, Harinxma- kade, Joh. W. Frisostraat, Fred. Hen drikstraat, Bourbonstraat. Aankomst Zuidersportpark 7.30 uur, waarna direct met de turndemonstratie wordt begon nen. Zie voor verdere inzonderheden de ad vertentie In dit blad en de raambiljetten. Zaterdag slaagden de heren: F. Bak ker, H. de Haan, J. A. v. d. Kamp en Jac. A. Landstra, allen te Sneek; G. A. Bij de restauratie van de Sint Maar tenskerk te Bolsward zijn, bij het aftik ken der pleisterlagen, talrijke, deels 15de deels 16de eeuwse muurschilderingen bloot gekomen van opmerkelijk goede kwaliteit. Een deel daarvan werd tijdig genoeg ontdekt om althans gedeeltelijk weer te kunnen worden gerestaureerd en zichtbaar gemaakt, aldus meldt het Alg. Handelsblad. Dezer dagen werden de gewelven van de sacristie afgebikt, om op verborgen gebreken te worden onderzocht. Hierbij tekende zich op een gegeven ogenblik het kleurige lijnenspel af van een vreemdsoortig dier, dat deels vogel, deels draak schijnt te zijn en mogelijk de Boze voorstelt. Hopelijk worden de mid delen gevonden, deze hoogst merkwaar dige, uit de laatste helft der 15de eeuw stammende schildering te behouden. JEHOVA GETUIGEN. Iedere Dinsdagavond Pietei Jelleshüs Kleinzand en Zondagsavonds 7.30 uur INTERKERKELIJK OPENLUCHT- WERK. Aanvang 8 uur. 24 Juni: Schaapmarktplein en Noorder- hoek. 1 Juli: Schaapmarktplein en Sperkhem. NED. HERV. KERK. Goënga: voorm. 9 uur Ds. F. H. Kuiper. Collecte voor Ontheemden. Gauw: nam. 1.30 uur Ds. F. H. Kuiper. Collecte voor Ontheemden. Hommerts: nam. 1.30 uur Ds. Dijkstra van Langweer. Friese dienst. Jutrijp: voorm. 9 uur Ds. de Noo. Nijland: voorm. 9.30 uur Vicaris Lui ting van Lemmer; ’s avonds 7.30 uur Ds. Prins. Opperihuizen: Stap. de vele tien- die opgetogen fantastische re- met Castella de nieu- IJLST. Begunstigd door mooi weer ondernamen personeel en leerlingen van de O. L. School, vergezeld van veertig ouders Dinsdag jl. hun jaarlijks school reisje. Deze keer ging de reis naar Ber genSchoor!. Na eerst de sluizen te Cornwerderzand te hebben bezichtigd, werd de reis voort gezet naar Den Helder, waar een bezoek werd gebracht aan de marinewerven. Na enige bespreking gelukte het zelfs, de jeugd kennis te doen nemen van het in terieur van de kruiser „Tromp", daarbij voorgelicht door een paar leden van de bemanning. Van de ingewikkelde appa ratuur zal de jeugd weinig begrif» heb ben gekregen, maar wel toonde zij grote belangstelling voor de keuken, waar reusachtige hoeveelheden dampende aardappelen wachtten op de hongerige magen van de manschappen. Te Schoorl zochten jong en oud ont spanning in speeltuin en duinen. Het hoogtepunt van de dag was een ge meenschappelijk bad in de zee bij Cam perduin. Omstreeks half tien arriveerden de bussen weer In IJlst, waar de jeugd on der de vrolijke tonen van het muziek corps een rondedansje deed om op die wijze haar laatste restje energie te ver teren. Uitsluitend bij Apothekers VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Voorm. 10 uur Prof. Dr H. de Vos van Groningen. Extra collecte. GEREF. KERK SNEEK. Noorderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. H. Post van Rijnsburg, Z. 23; nam. 2.30 uur Ds. H. Post: nam. 5 uur Ds. G. J. de Leeuw. Zuiderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. G. J. de Leeuw; nam. 5 uur Ds. J. M. Spier, Tot 1 October betaalt het rijk twee derden van deze kosten (voor pension kosten ten hoogste twee derden van f 20 per week) op voorwaarde, dat de werk gever een derde betaalt. Indien in de regelingen is vastgelegd dat deze ver goedingen in haar geheel ten laste van de werkgever komen, is er geen rijks- bijdrage. Ten einde deze verhuizing mogelijk te maken zyn en worden aan daarvoor in aanmerking komende gemeenten wo- ningcontingenten verstrekt, onder de uitdrukkelijke voorwaarde, dat deze zul len worden toegewezen aan arbeidersge zinnen, die uit de overschotgebieden zijn aangetrokken. Het overgaan naar een ander beroep wordt bevorderd door de rijksscholing van volwassenen op de rijkswerkplaat- sen voor vakontwikkeling. Minister Suurhoff heeft besloten de loondorvings- vergoedlng, welke de cursisten ontvan gen, met 20 procent te verhogen voor 23-jarigen en ouderen, terwyi voor jon geren een geringere verhoging is vast gesteld. Deze verhogingen gelden niet alleen voor de overschotgebieden, man» voor het gehele land, en gaan van daag in. In de „Gouden Leeuw” werd gister middag het burgerhuis aan de Alma- straat nr. 4, laatst bewoond door Keim- pe Piers Nyd m finaal geveild. oper werd dt heer H. Stegenga te Sneek voor de beschreven som van 10.050, met recht binnen 3 dagen zijn lastgever te noemen. Woensdag 30 Juni a.s. viert dr W. J. de Wilde zijn zilveren ambtsjubileum als predikant van de Ned. Herv. Gemeente te 's-Gravenhage. Dr Willem Jan de Wilde werd 20 Maart 1894 te Sloten (Friesl.) geboren; bezocht het stedelijk gymnasium te Sneek en studeerde vervolgens aan de Ryks Unlversiteit te Groningen, waar hy 6 Juni 1929 promoveerde tot doctor in de Godgeleerdheid. Nadat cand. de Wilde in 1917 door het Provinciaal Kerk bestuur van Zuid-Holland was toegela ten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk, werd hy 19 October 1919 door wijlen drs J. Willemse van Gronin gen te Burum in het ambt bevestigd. In 1922 verwisselde de jubilaris deze ge meente met die van Koudum, vanwaar hij in 1925 naar Reitsum c.a. vertrok. Hier volgde hy wyien ds. C. A. Ling- beek op, die toen Kamerlid was ge worden. 30 Juni 1929 werd dr De Wilde te ’s-Gravenhage bevestigd. Dr de Wilde neemt in het kerkelijk leven een vooraanstaande plaats in. Te Den Haag was hg enige jaren scriba van de Kerkeraad. Tydens de oorlog was hy gedurende de gijzeling van dr Grave- mey'er enige tijd secretaris van de Sy node der Ned. Herv. Kerk. Verder was hy vele jaren praeses van het classicaal bestuur van 's-Gravenhage, lid van de Generale Synode van de Ned. Herv. Kerk (een jaar later assessor) en sedert dien visitator generaal. AERE PERENNIUS. Vergadering van Gelovigen. 10 uur eenkomst. Begunstig door prachtig zomerweei hield Zaterdag j.l. de personeelsvereni ging der machinefabriek Gebr. Kwant alhier haar jaariyks uitstapje. Ditmaa’ werd 1 t een toertocht met bussen van Sypersma. Om 7 uur werd gestart en ir b' Je stemming ging het in de richting van de N.O. Polder op Kampen aan Door prettige en interessante explicatie: van de chauffeurs, werden de passagiers op de hoogte gehouden van hetgeen ei te zien viel. Emmeloord werd rondge reden en om 9 uur zaten allen achter een heerlijke kop koffie te Kampen. Daarna trok de stoet in de richting var Vaassc waar de forellenkwekerij var de Ned. Heidemaatschappij werd bezich tigd. Een zeer interessant bedrijf! Het kasteel „Cannenburg” daar ter plaatse werd eveneens bezocht. Via Apeldoorn ging het daarna naar het Üddelermeer. waar de lunch werd gebruikt. Tegen 3 uur werd de tocht voortgezet naar St. Annahoeve. Hier werd de middagpauze gehouden voor vermaak in de speeltuin en omzwervingen in de bijzonder mooie omgeving. Via Hilversum, waar o.a. ook langs de verschillende studio’s en het mooie stadh”'s werd gereden, kwam men om 6 uur in Amsterdam aan voor het diner in Krasnapolsky, de personeels leden en hun dames door de directie aan geboden, die eveneens aanwezig was. Na dit diner hield de voorzitter een speech- je, gevolgd door een dankwoord van het erelid der vereniging. Tot besluit werd Schiphol ook nog bezichtigd. Om 9.30 uur ving de terugtocht naar Sneek aan, waar men tegen „jpiddernacht zggr vol daan arriveerde. die U ooit werd nog vandaag Castella Parels in huis water en direct ontstaat schuim. Geen papje voorat te maken I Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuilste vlekken. Een maal spoelen is genoeg. Door de veel kortere behandeling gaat Oosth’éïhWöbrrrf. 9 uur' Ds. Bartlema H. Avondmaal. ,N,am. 2 uur Ds. H. Sondorp, H. Avondmaal. Nam. 5 uur Ds. C. G. Wiegers, Dankzegging. GEB. VOOR CHR. BELANGEN. Voorm. 10 uur Ds. H. Sondorp. Jeugd- kerk. flectoren, f5.of 2 d. h.; Jan v. R. te Wgckel, bromfiets zonder remmen, f 3.— of 1 d. h.; Gerben P. te Leeuwarden, idem, idem; Hendrik de H. te Heeg, met bromfiets een fietser trekken, f 4.of 2 d. h.; Aaldert D. te Den Haag, door stopteken rijden, f 6.of 3 d. h.; Grietje v. d. M. te Heeg, fietsen zonder handen aan 't stuur, f3.of 1 d. h.; Jacobje G. te Sneek, geen richting aangeven, f3.of 1 'd. h.; Arjen de B. te Sneek, idem, idem; Hero S. te Sneek, idem, id.; Herman v. d. 4. te Sneek, idem, f 4. of 2 d. h.; Jitte F. te Sneek, idem, id.; Andries K. te Sneek, bakfiets zonder uitzicht naar voren, f6.— of 3 d. h.; Lammert de J. te Hommerts, niet rechts houden, f 4.of 2 d. h.; Theodor P. te Lemmer, motor van vrachtauto laten draaien zonder toezicht, f 6.of 3 d. h. Hendrik M. te Haulerwijk, geen voor rang verlenen, f25.of 6 d. h.; Jan v. d. S. te Idzega, rijden in verboden straat of weg, f 4.of 2 d. h.; Anthony v. V. te Gouda, ider~; Marten W. te Witmar- sum, idem, f 7.50 of 4 d. h.; Lieuwe K. te Offingawier, idem, f 4.of 2 a. h.; Auke F. te Idzega, idem, idem; Leo- nardus E. F. S. te Witmarsum, bromfiets op .utoweg rijden, f 4.of 2 d. h.; Gosse S. te Boornzwaag, idem, idem; Cornells M. te Roordahuizum, idem, idem; Lammert A. te IJlst, idem, idem; Jan O. te Oudeschoot, rijbewijs vergeten hebben, f2.50 of 1 d.h.; Brandt V. te Bolsward, geen rijbewijs, f 20. of 10 d. h.; Andries E. te Sneek, idem, f10. of 5 d. h.; Tj. v. d. T. te Ach- lum, idem, f 17.50 of 8 d. h.; Wiebren O. het goed veel langer mee: hier is nu eindelijk eens een 10C%> lig wasmiddel. En U staat van de blank en de zachtheid U behandelt met Le Workum, niet verschenen om te stem men, f 0.50 of 1 d. h.Roelof je L. te Lemmer, venten zonder vergunning, f 7.50 of 4 d. h.; Fimme R. te Wouds end, idem, f2.50 of 1 w. t.; Hillebrand de V. te Sneek, vrachtschip zonder meerlicht, f 3.of 2 d. h.; Klaas B. te Uitwellingerga, eieren van waterwild zoeken, f 7.50 of 3 d. h.Jelle S. te Sneek, idem, idem; Halbe H. te Bozum, richtingaanwijzer uit laten staan, f 6. of 3 d.h.; Pieter J. te Harlingen, idem, idem; Bartele K. te Munnekezijl, door stopteken rijden, f7.50 of 3 d. h.; Jan de G. te Harich, bromfiets zonder rem men, f 4.of 2 d. h.; Fredrik v. Y. te Amsterdam, parkeren op verboden plaats, f5.of 2 d. h.; Jelle R. te Sneek, lading zonder rode vlag, f 7.50 of 4 d. h.; Hains G. M. te Hindeloopen, ryden met een motorrywiel zonder ry- bewijs en verlichting en niet stoppen op politiebevel, f 25.of 12 d. h. en f 20. of 10 d. h. en f5.of 3 d. h.; Auke T. te Kimswerd, geen radioluistervergun- ning, f25.— of 12 d. h.; Lourens S. te Hommerts, id., f20.of 5 d. h.; Sikke H. te Hommerts, id., f 17.50 of 8 d. h.; Johannes H. te Hommerts, idem, f 15. of 7 d. h.; Lijsbeth G. te Hommerts, idem, f25.of 12 d. h.; Foeke C. te Hommerts, idem, f25.of 12 d.h.; Age C. te Idzega, idem, f 5.of 2 d. h.; Anne S. te Bozum, geen voorrang ver« lenen, f 6.of 2 d. h.Hans V. te Sneek, aanrijding te Sneek op de „Hospitaler- brug", f 1.of 1 d. h.; Adrianus G. J. M, ten B. te Sneek, aanryding te Sneek op de Jousterkade, f75.of 15 d. h.; Doede de W. te Bolsward, kisten van een vrachtauto af laten vallen, waar door een 12-jarige jongen werd geraakt, f20.— of 10 d. h.; Willem H. te Bols ward, idem, vrijspraak. OUDEGA (W.). Woensdagavond werd de echtgenote van onze dorpsgenoot S. S. Reitsma tydens een wandeling voor de woning van de heer Th. Jagersma on wel. Zij overleed ter plaatse. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Voorm. 10 uur Ds. M. v. d. Meulen. Met medewerking van de Zangkoren. BAPTISTEN GEMEENTE. Kerkgebouw: Willem Lodewijkstr 4 Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Student J. Brandsma. Nam. 5 uur: medewerking van het Zangkoor van Den Haag. Jeugdbijeenkomsten: 's avonds 7.30 uur vooj; leeftyd 12 t.e.m. 15 jaar en 8 uui voor ouderen. Vrijdag 25 Juni ’s avonds 8 uur Bijbel lezing en Bidstond. De drukte is vanmorgen niet op de veemarkt, maar ergens anders, maar daarom niet, de generale staf is com pleet. De controleur, u weet wel die van de wittebroodsweken, is weer in actie, onze Abma gaat de zaak nog eens na en de Sneker veemarkt opent. Er is weinig vee. Kalveren toch nog wei behooriyk voor deze tijd van het jaar en lammeren eveneens, maar schapen, grootvee en varkens dat zegt niet veel. Natuurlijk hebben we deze tyd door te maken en we zullen het dieptepunt ook nog wel niet hebben bereikt. Eigenlijk Is het zo: de mensen die thuis kunnen blij ven, komen niet, en die er zijn, staan op springen om weer naar huis te kunnen gaan. De „üngetiid” vraagt in deze dagen alle beschikbare krachten op. Het is eigenlijk jammer, dat alle aan wezigen er onder lijden. De handelaren in landbouwwerktuigen zitten verveeld op hun wagens en machineriën. Het koor der verzekeringsagenten loopt van de ene plaats naar de andere cn de knapen, de kooplui doen hun best om de boel zo gs.uw mogelijk kwijt te raken, en zoeken vaak éen aanleiding om een rustig praatje te houden in de café’s. Ergens zitten een stuk of vier man nen die hun sporen hebben verdiend in dit bedryf Mensen die duizenden gul dens In het „jildboekje” meedragen, maar die rustig een kopje koffie drin ken. De stokken tussen de benen, de pet een beetje achterover, de ene hand losjes op de tafel. Verweerde, gegroefde ge zichten. de lange kiel over hun kleren. Ze zitten rustig en drinken hun koffie, tot er één hun aller gedachten tot leven brengt. „Ja, Jeltema is ek wei hen en na een stilte zegt een ander: „Sneon is er rêstSimen„Moarn wurdt er biierdige" En zo, bedachtzaam en kort, zullen ze nog een poosje door blgven praten, in weinig woorden, maar hun gedachten vormen te zamen één lange, levende ge dachtenis» die.- ae niet in woorden uit spreken, maar die hen stuk voor stuk beroert. „Simen Jeltema wie in golle, goede kammeraet. Hy seach it libben nea lyts en bikrompen en jo koene op him en syn wurden bouwe. As Simen sei, dan en dan bin ik der, dan wie hy der. Der gie neat nu doi r belle men Zo schrijft ons één van duizenden huisvrouwen, zijn over de snelle en sultaten die zij bereiken Parels, het wasmiddel van we tijd. Castella Parels strooit men zo in het IJLST. Woensdag hield de Herv. Vrouwenvereniging .alhi^f haar jaariyks uitstapje met een prachtige reiswagen van de N.T.M. Na pl.m. 8 uur van de overkluizing te zijn vertrokken, ging de reis door de N.O.Polder over Kampen en Heerda naai Apeldoorn. Om kwart over tien bereikte men het Loo, de eerste stopplaats, waar een wandeltocht langs het paleis werd gemaakt en de bunker van Seys Inquart werd bezichtigd. Van Apeldoorn, waar koffie werd gedronken, werd de reis voortgezet naar Berg en Bosch, waar een paar uur werd ver toefd; de waterval was zeer de moeite waard. Enige dames raakten hier ver dwaald, maar kwamen tenslotte toch weer terecht. In Apeldoorn werd nog wat rondgestapt en gewinkeld en toen ving de terugtocht aan. Deze ging via Nunspeet, Kampen en de N.O.Polder. Op de Veluwe stapten de dames even uit, maar het zitje in de open lucht vol deed niet al te best, het was te koud. In Emmeloord werd ten slotte voor de laatste maal koffie gedronken en om ruim 9 uur kwamen ze zeer voldaan en m de beste stemming weer thuis. De dames kunnen op een mooie dag terug zien en waren vol lof over de bus, welke de N.T.M. hun ter beschikking had ge steld.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2