r De verdwenen Robijn 70 cent AGENDA G. v. d. Pijpekamp voorheen Firma R. Feenstra Ik loop nooit met de was naar mijn man, maar... 9 Ingezonden Eerste lustrum L.S.C. - Sneek Concert met attractie Kanovaarder verdronken FEUILLETON EEN MYSTERIE ROMAN a Eindexamen Chr. Kweekschool 2 Prijs van de kersen sterk gedaald A Estafette Zwemwedstrijden voor de Sneker Scholen Bondsoefenmeester v. d. Leek vraagt ontslag Zonsverduistering Zeepost Politiek delinquent woonde rustig in Halsteren Jeugdige hengelaars in de strijd Correspondentie Een onfortuinlijke melkrit Gcslaagd Beroepsvoetbal in Utrecht Anjercollecte Wijnglas kapot gezongen Concert „Harmonie” „Het Vissertje van Sneek” Eindhoven landskampioen Oud-stadgenoot 25 jaar bij deK.P.M. Gevonden voorwerpen W ymhritseradeel Burgerlijke Stand Handbaldemonstratie op ’t Martiniplein Gelegenheidstempel 1845 - 1954 Weer een autotocht voor de oudjes van Scharnegoutum nooit met de de onderste met ver- Twee nieuwe eerste klussers: huis! 11 Advertentie Ingez. Mededeling. PHILIA. MET INTERESSANTE VtlEGTUIGPLAATJES Cavalerie Légère. 4. Serie I (nrs 1 t/n» 64) Serie U (nr« 65 l/m 128) Heil Europa mars 4. 6. 7. Jubelklange mars. Advertentie Ingez. Mededeling. 8. li. Advertentie I.M. in groepen van 5 meisjes en 5 jon- De Rehoböth- Advertentia I.M. hier- 12 duidelijker i door Frank van Falckenoort Veendam Velocitas Zwart emeer 6 6 6 6 3 3 4 3 2 2 1 3 1 1 2 2 1 3 0 0 0 1 2 3 0 2 3 8 6 5 5 6 2 2 van we de schatten, verschillende Onder telers van kersen heerst grote ontevredenheid over de prijssituatie. De prijzen van Betuwse en Limburgse ker sen zijn ter veiling in de afgelopen dagen als bakstenen naar beneden gevallen, namelijk van 80 cent per kilogram tot 35 5. 40 cent per kilogram. Deze prijzen voor goede kwaliteiten zijn zeer laag, in dien men bedenkt, dat het plukloon al 20 cent per kilogram bedraagt. De oorzaak van de geweldige prijs daling wordt gezocht in het feit, dat op de Nederlandse markt op het ogenblik een groot aanbod is van Belgische ker sen. 1. 2. 3. (7 Juli) (7 Juli) (29 Juni) (30 Juni) Eindhoven D.O.S. P.S.V. D.W.S. 13— 9 10—11 12— 12 13— 16 .^'.7 (29 Juni) (28 Juni) i verzen- 9— 5 7— 6 8— 13 9. 10. 12. 13. Bondsoefenmeester Jaap van der Leek heeft het bestuur van de K.N.V.B. ver zocht hem per 1 Juli a.s. van zijn con tractuele verplichtingen jegens de Ko ninklijke Nederlandse Voetbalbond te ontslaan. Van der Leek, die in April 1949 als Bondscoach in dienst van de K.N.V.B. trad en wiens contract op 31 Maart 1955 afloopt, geeft er de voorkeur aan weer een club te gaan trainen. Wanneer het bestuur van de K.N.V.B. zijn verzoek in willigt, zal van der Leek het Nederlands bondselftal op de tournee naar Curasao en Suriname niet vergezellen. |k wil Naar aanleiding van de ingezonden ptukken in Uw courant van Maandag en Donderdag j.l., zag het bestuur der v.v. „Sneek" gaarne dat U plaatsruimte af stond voor het volgende: Aan het bestuur van L.S.C., Naar aanleiding van Uw verklaring, dat U Sneek I had uitgenodigd tot deel name aan de Bertus Blom-bekerwed- strijden, varklaren wij dat dit niet het geval is. Wij publiceren hiertoe in ex- tenso Uw uitnodigingsbrief en verwach ten dat U op grond hiervan Uw verkla ring wel zult willen intrekken: Woensdagmiddag a.s. Een zeer bijzonder kijkspel zal De menigte verbazen: We zetten gróte ogen op Via beroete glazen! De maan speelt Woensdag Donderdag zijn geslaagd de dames: A. E. Algera, Witmarsum; T. Bartsma, Molkwerum; G. de Boer, Sloten en de heren B. A. Postma, W. F. Schot, J. D. de Vries, allen te Sneek. Zaterdag slaagden de heren: M. van den Akker, Oudehorne; W. van Beem, Itens; D. Boonstra, St. Nicolaasga; C. van Buuren, Bolsward; J. Cnossen, Nije- lamer en Th. Dijkstra, Oppenhuizen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld: Indonesië: m.s. Oranje Ned. Nw. Guinea: m.s. Oranje Ned. Antillen: s.s. Baam i Suriname: s.s. Cottica Unie van Z.-Afrika en Z.W.- Afrika: m.s. Oranjefontein I Z.-Amerika: s.s. Eva Peron i Inlichtingen betreffende de dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. De 29-jarige bakker, die kort na de oorlog als politiek delinquent uit een kamp vluchtte en daarna als „achtbaar ingezetene” in Halsteren woonde, is door de bijzondere strafkamer in Den Haag veroordeeld tot drie jaar met af trek. Hij was reeds eerder bij verstek veroordeeld, maar de politie in Halste ren keek blijkbaar niet zo nauw. Hij werd in de kraag gegrepen, toen hij naar Bergen op Zoom verhuisde. De bakker was in de oorlog in Duitse krijgsdienst getreden. nu eindelijk 100% vei- Zaterdag 26 Juni hield de Jeugdafd, van de Hengelaarsclub „de Vriendschap” alhier haar openingswedstrijd in de Zwette nabij Scharnegoutum. De harde wind had een ongunstige invloed op de vangsten, doch het enthousiasme waar mede de jeugdige hengelaars hun aasjes uitgooiden deed vee’ narigheid vergeten; zelfs het verbod van een boer door zijn land naar, „het Lang Aard” te lopen. De prijzen, bestaande uit een snoeken- rail, hengels cn snoeren werden gewon nen door: 1. S. Huitema; 2. Eddy Brug- genkamp; 3. Theo Koelstra; 4. Siebe de Wolf jr.; 5. Marten Terpstra. Voor SCHOOLBOEKEN enz. is G. v. d. Pijpekatnp, Kleinzand 2 vanouds de beste leverancier. „OPMERKSTER”. Uw ingezonden stukje kan alleen geplaatst worden als U uw naam en adres aan de redactie opgeeft. SCHARNEGOUTUM. Toen de heer Cnossen Donderdagmorgen met zijn nieuwe melkauto op weg was naar de Coöp. Zuivelfabriek alhier, week hij o-p de Eeuwige Laan iets te ver uit, om ar beiders, die daar bezig zijn voor het ver breden van de weg, te laten passeren. Hij kwam echter met de auto in de zachte berm terecht, waardoor de auto gedeeltelijk in de bermsloot terecht kwam. Een kraanwagen had heel wat moeite om de „verongelukte” weer op de harde weg te brengen. Ruim 1100 liter melk ging verloren. Zondag 1 Augustus wordt een gedenk waardige dag in het bestaan van „Het Vissertje van Sneek”. Dan zal het nl. vijf jaar geleden zijn dat het ventje op de Jousterkade no. 10 geboren werd. Zijn geestelijke vader, de heer Kees van Gorkum, organiseerde van die datum af jaarlijks een groot Noordelijk Henge laars Tournooi met als Inzet het idool van iedere Noordelijke sportvisser „Het Vissertje van Sneek”, plus tal van klei nere prijzen. Honderden hengelaarsverenigingen uit het Noorden met duizenden deelnemers waagden in de loop van die vijf jaren een kans en elk jaar werd het aantal deelnemende verenigingen groter. Het Vissertje van Sneek is daardoor zo lang zamerhand een begrip geworden in de drie Noordelijke provincies. Dit jaar zal het Vissertje dus jubile ren en ter gelegenheid daarvan heeft hij een unieke collectie prijzen beschikbaar gesteld welke tentoongesteld staat In de showkast van Sportcafé de Kroon. Voor de jeugd van Sneek. Ter gelegenheid van dit jubileum houdt het Vissertje van Sneek ook een grote Jeugd-viswedstrijd aan de Both- niakade en Koopmansgracht voor jon gens en meisjes van 12 t.e.m. 15 jaar, en daarna een boottocht met viswedstrijd voor alle deelnemers aan deze wedstrijd. Bijzonderheden hierover worden nader bekend gemaakt Dinsdag 29 Juni t.e.m. Donderdag 1 Juli. Amicitia Theater, Sneek. Iedere avond te 8 uur het meesterwerk van William Wyler: „De woeste hoogte”. Donderdag 1 Juli. Grote Gymnastiek- demonstratle van de 4 Gymnastiek verenigingen alhier in het Zuider- sportpark, Oppenhuizerweg. Zondag 4 Juli. Grote terrein-wielerwed- strijden te Makkinga. Aanvang ’s middags 2 uur. Maandag 28 Juni. Amicitia Theater, Sneek. ’s Avonds 8 uur: „Konvooi naar Malta.” Sneek, 26 Mei 1954. Bij dezen hebben wij de eer Uw vereni ging uit te nodigen tot deelneming aan onze traditionele nederlaag-wedstrijden. Deze wedstrijden worden eventueel ge houden op 9, 12, 16 en 19 Juni ’54. Aan gezien wij de voorgaande jaren op uwe gewaardeerde aanwezigheid konden re kenen, hopen wij, dat uwe vereniging ook dit jaar van de partij zal zijn. Niettegenstaande de zekere en begrij pelijke voetbalmoeheid bij onze voetbal- vrienden, rekenen wij toch op uw mede werking in dezen. Indien mogelijk ver wachten wij voor Maandagavond (31 Mei a.s.) uwe berichten voor deelneming. Onnodig te vermelden, dat deze neder laag-wedstrijden wordan gespeeld om het bezit van de Bertus Blom-beker, welke beker thans in het bezit is van de v.v. „Sneek”. Inmiddels verblijven wij, hoogachtend, Lycurgus Sparta Comb., (w.g.) W. Kooistra, secr. De brief zelf ligt ter Inzage voor iedere belangstellende. Namens het bestuur v.v. Sneek, K. Doevendans, Secr. Tijdens een trainingstoeht van de Haarlemse Kanovereniging „De Trekvo gels" over een afstand van 10 K.M. is Vrijdag de kano van de 33-jarige H. Mika even voordat hij de finish bereikte, omgeslagen. Vermoedelijk door de golf slag van een passerende sleepboot. Hoe wel Mika kon zwemmen heeft hij, waar schijnlijk door grote vermoeidheid, de wal niet meer kunnen bereiken. Een 15-jarige tochtgenoot is twee maal gedoken om te trachten hem te redden, maar slaagde daarin niet. De politie heeft later het levenloze lichaam opgehaald. Dadelijk reisde hij met een auto naar Haarlem en meldde zich aan het politiebureau. Koks was op dit ogen blik niet aanwezig, maar een telefoontje was voldoende om hem binnen een kwar tier naar de Smedesstraat te laten ko men. De rechercheur begroette de aangeko mene correct maar koel. Van Brante- naar was een man van middelbare leef tijd, met een kalm, rustig uiterlijk en Koks kreeg een goede indruk van hem. In het ko; vertelde de rechercheur, wat er gebeurd was en vroeg voorts, of de heer Van Brantenaar misschien ook en kele inlichtingen omtrent zijn vroegere echtgenote kon geven. „Als ik U van dienst kan zijn, mijn heer, natuurlijk”, verzekerde deze. „Misschien wilt U mij dan in het kort vertellen, hoe U met juffrouw Wilson in kennis bent gekomen.” „Dat kan. Zij trad enige jaren vóór de oorlog reer’s hier in Nederland op en in Scala in Den Haag hoorde ik haar zin gen. Ik wil bekennen, dat ik zeer ge troffen was door haar schoonheid en charme, zodat ik een bloemstuk bestelde en dat met mijn kaartje overhandigde, na afloop van de voorstelling. Het toe val wilde, dat zij enkele dagen daarna een paar liederen zong op een liefdadigheids- WOUDSEND. Voor het toelatingsexa men Chr. Lyceum te Sneek slaagden; Gabe de Vries en Uilke de Boe”. Voor de hoofdakte kleuteronderwijs s.aagde mej. J. de Vries, onderwijzeres aan de Chr. Kleuterschool alhier. Pauze Verjaardags-serenade. Paul Lincke arr. v. Diepenbeek. Doornroosjes Bruidsvaart. Max Rode, arr. A. Dreissen. Hollands-Vreugd-mars. bew. v. S. P. van Leeuwen. Frysk Folksliet. Koraal. Ps. 150 X. Attentie!! De titel van het door vraagtekens aangekondigde nummer kunt U raden. (Zie adv. en ing. st. in dit nummer. De profclub „Utrecht” zal naar ver luidt, op 1 Augustus met de training be ginnen, waarna per 1 September de competitie zal aanvangen. Deze vereni ging heeft aan de rand van de stad on der de gemeente Jutphaas de beschik king over een terrein. Aan de accomo- datie van 15000 plaatsen, waarvan 9000 zitplaatsen, wordt gewerkt. De club zou over een zestiental spelers beschikken. Wij herinneren hier nog even aan de Anjercollecte, welke morgen - op de verjaardag van Prins Bernhard zal worden gehouden. De opbrengst in Friesland komt ten goede aan het culturele werk in onze provincie. oorlog moeilijkheden voorzag, vroeg ze de Amerikaanse nationaliteit aan. In de oorlog heeft zc deze verkregen, dank zij de steun van "erschillende zijden. Ze trad in de oorlog ook veel op voor militairen, naar ik gehoord heb. Veel weet ik er ook niet meer van, want kort na de scheiding kreeg ik een functie aange boden, die dermate mijn aandacht op eiste, dat ik J e geheel uit het oog ver loor.” Koks maakte enkele aantekeningen. „U hebt natuurlijk in de Zwitserse bla den het verslag van haar gewelddadige dood gelezen?” vroeg hij de ander. „Ja, en dat spijt me meer dan ik zeg gen kan. Hoewel we uit elkander gin gen, achtte ik haar nog altijd hoog en ik gunde Jane haar successen dan ook van harte. Ik vind het zeer tragisch, dat zij op deze manier om het leven is ge komen.” „Hebt mijnheer Van Brantenaar, er enig idee van wie de dader is? Ik be doel: acht U het mogelijk, dat zij vijan den heeft?” „Vijanden?" Hij lachte even. „Wie zou haar vijand moeten zijn? Voor zo ver ik weet, bemoeide zij zich met nie mand. Ze zong en ze reisde. Dat is al les”. „Dus U zoudt bijvoorbeeld niet kun nen zeggen: de mogelijkheid bestaat, dat die of die het gedaan heeft?” „Neen.” Het antwoord klonk beslist. „U moet niet vergeten, dat ik haar in jaren niet meer heb gezien. En mede door mijn drukke werkzaamheden van de laatste jaren heb ik haar helemaal uit het oog verloren.” „Iets anders, mijnheer Van Brante- naar, herkent U deze ring?” Koks had nonchalant de bewuste ring uit een lade gehaald en duwde die nu onder de ogen van de bezoeker, terwijl hij de gewezen vóór de echtgenoot van de zangeres scherp ob- A.s. Dinsdagavond te 8 uur geeft de Chr. Muziekvereniging „Harmonie” haar gemeentelijk concert op de muziektent aan het Bolwerk. In verband .et haar Lotenactie heeft zij aan dit concert een attractie verbon den. Eén der nummers van het pro gramma is aangekondigd met vraag tekens (zie elders in dit blad). Houders van één of meer loten krijgen nu de gelegenheid hun muziekkennis te testen. Na het beluisteren van bedoeld nummer gelieve men de titel op het daarvoor bestemde strookje te vermel den. Na het concert kunnen deze strook jes, tevens voorzien van naam en adres, worden gedeponeerd in de bus voor de muziektent. De prijzen bestaan uit taarten. Bij meerdere goede opgaven beslist het lot. De winnaars worden in het vol gende nummer van dit blad bekend ge maakt. Loten zijn nog verkrijgbaar in de pauzes van het concert bij onze loten verkopers. In zijn Amsterdamse hotelkamer heeft de heldentenor Ramon Vinay, die tijdens het Holland Festival bij de Nederlandse Opera optreedt, ten overstaan van eni ge betrouwbare getuigen, een wijnglas kapot gezongen. Hij deed dit met een krachtige, hoge toon, die alles deed beven, in het bijzonder het glas, dat ten slotte in stukken uiteen viel. De aan het hotel te vergoeden schade, wegens het breken van een kristallen wijnglas, be droeg drie en een halve gulden. Maai» Vinay kan zich dergelijke grapjes per mitteren, want met één optreden ver dient hij vijfduizend gulden. ons één van huisvrouwen, de snelle Ter gelegenheid van het feit, dat het precies 30 jaar geleden was dat de S. Z. P. C.. Neptunus werd opgericht, wer den Donderdagmiddag in het Sneker Zwembad Estafette Zwemwedstrijden gehouden voor de leerlingen der ver schillende Sneker scholen. Er was een zeer bevredigende deelname van 15 scholen met ongeveer 200 leerlingen en veel belangstelling. Gezwommen werd tn drie klassen t.w. Lagere Scholen leerlin gen 13 en 14 jaar en leerlingen van 15 jaar en ouder. De lagere scholen zwom men in groepen van 5 meisjes en 5 jon gens estafette van 10 x 25 m vrije slag. De anderen eveneens in groepen van 5 meisjes en 5 jongens, doch 10 x 50 m. vrije slag. Van de Lagere Scholen ging de 1ste prijs mét de wisselprijs naar d^a Juliana- school, de 2de was voor de Gysbert Ja- piksschool en de 3de voor de Wilhel- minaschool. Van de andere scholen voor leerlingen 13 en 14 jaar was de 1ste prijs mét de wisselbeker voor de Rijks Hogere Burgerschool, de 2de voor de Openbare U.L.O.school en de 3de voor de groep Nijverheidsonderwijs (Huis houdschool en Ambachtsschool). Leer lingen 15 jaar en ouder: 1ste prijs mét wisselbeker Rijks Hogere Burgerschool, 2de Rehobothschoel. Tot slot werd een Polo-wedstrijd gespeeld tussen twee ploegen van de Rehobóthschool en de Openbare U.L.O.school. De Rehobóth- school won met 21. water en direct ontstaat schuim. Geen papje vooraf te Alle vuil trekt enorm snel goed: in paniek vluchten de vlekken. Eén maal A.C.V. kampioen van noordelijk Zaterdagvoetbal. O.N.S. toonde zich in de thuiswedstrijd tegen A.C.V. een gelijkwaardige tegen stander, maar enkele ongelukkige mo menten in de Sneker verdediging be zorgden de bezoekers een 20 over winning, waardoor de club uit Assen beslag legde op de titel van noordelijk kampioen van het Zaterdagvoetbal. Morgen (Dinsdag) avond geeft de Chr. Muziekver. „Harmonie” alhier, directeur de heer A. Feenstra, IJlst, een concert op de muziektent aan het Bolwerk. Het programma luidt als volgt: Koraal. Gez. 198. 2 coupl. Wilhelmus. Lippe Detmold-mars. Ludwig Slede, arr. Maas Fr. v. Suppé arr. F. Register. F. v. Blom arr. Molenaar De Molen in het Zwarte Woud. Rich. Eilenberg. Ernst UebeL arr. Molenaar. Door een 31 overwinning op D.O.S. is Eindhoven kampioen van Nederland geworden, een dag, nadat het tweede elftal van dezelfde club eveneens de Ne derlandse titel in de reserveklassen had veroverd. Wel een bewijs van de sterkte van de Elndhoveiuse club, die zjjn vierde poging om landskampioen te worden, met succes bekroond zag. De ontmoeting D.W.S.P.S.V. eindig de in 22, waardoor de Amsterdammers de kampioensserie plaats besloten. Op deze Zondag werden tevens twee nieuwe eerste klassers bekend. Tn Groep B versloeg D.F.C. concurrent Helmondla in de beslissende wedstrijd met 41 en in Groep C bereikte Veendam door een 21 zege op Zwartemeer het begeerde doel. Het was deze maand 25 jaar geleden, dat onze oud-stadgenoot de heer S. H. Gerritsen, in dienst trad bij de Kon. Nederl. Paketvaart Maatschappij. De jubilaris, die thans kapitein is bij ge noemde maatschappij, voer op de jubi- leumdag in de omgeving van Singapore, maar de directie van de K.P.M. kwam zijn vrouw thuis feliciteren en overhan digde een groot bloemstuk en een gou den polshorloge met inscriptie. De heer Gerritsen heeft ook tijdens de afgelopen oorlog steeds gevaren. Een paar zwarte sokken, M. Hoekstra, winkelier te Tutrijp; zakmes, Postcom- mandant te Jutrijp. SNEEK, van 20 tot en met 26 Juni. Geboorten: Yvonne Irene d. v. Sijbren Tolsma en Akke Jantje Wijnia; Mar'en z v. Sjoerd Jaasma en Trijntje de Boer; Tan z. v. Roelof Slump en Joukie Schaap ven Lemsterland; Evelb e d, v. Evert jacob Sijbren Bron en Jetske Ziadstra; Duttje Jo d. v. Johannes Huitema en Richtje Harlog; Margaretha Maria d. v. Rudolphus Troelstra en Jans Elisabeth den Hollander; Klaske d. v. Johannes Meester en Jantje de Jong van Heeren- veen; Hendrik z. v. Johannes Doeven dans en Aaltje Boschma; Rienk Sjoerd z. v. Simon Jakob Bakker en Akke Dijkstra; Clara Maria d. V. Johannes Hendricus Teensma en Klaaske Wuring; Wolter z. v. Johannes de Wit en Jantje Fokkema; Tjaltje d. v. Marten Dijkstra en Sijmentje Jaarsma van Workum; Johannes z. v. Gerrit Petrus Andringa en Barbara Anna de Vries van Osinga- hulzen; Susanna Maria d. v. Jan de Wolff en Wijtske Monica Galama van Spanga; Robert Hendrik Karel Johannes z. v. Hendrik Joseph Bosch en Ruth Ju liana Oppenheimer van Joure. Ondertrouwd: Jan Johannes Dijkstra, 33 jr. en Anna Hubertina Thelen, 25 jr.; Anne van der Werf, 25 jr. en Petronella Anna Jorna, 25 jr.; Derk Dijk, 25 jr., en Jeltje van der Veen, 24 jr. Getrouwd: Apne Harder, 24 jr. en Hielkje van Wijk, 26 jr. Overleden: Sijmon Jeltema, 62 jr„ echtgen. van Antje Doting van IJsbrech- tum; Johannes van Dijk, 65 jr., wedn. van Geertje Stienstra van Hitzum; Jan Wiebe Lemstra, 71 jr., echtgen. van Hiltje Dijkstra van Witmarsum; Harm- ke de Lange, 62 jr., echtgen. van Itte van der Werf van Sloten (Fr.); Sietske IJkema, 83 jr., echtgen. van Mlchiel Osinga; Jan Oostwoud, 23 jr., van Scharsterbrug; Gerbrig Bonnema, 78 jr., wed. van Petrus Bottema van Offinga- wief. W YMBRITSERADEEL, van 20 t.e.m. 26 Juni. Geboren: Geertje Sjoerdtje d. v. Kor- nelis Wester en Hinke de Boer te Tirns; Wybren z. v. Tjeerd Wiersma en Maaike Remerij te Oosthem; Geertje d. v. Fon- ger Wiersma en Trijntje Bakker te Goënga; Sjoerdje d. v. Sijmen Hiemstra en Pietje Wiersma te Oudega; Jurjen z. v. Mollius Werkman en Antje Hogeveen te Gaastmeer; Renske d. v. Jan Toren en Nieske Hingst te Scharnegoutum. Gehuwd: Cornells Bouma, 25 jr. te Hommerts en Trijntje de Jong, 23 jr. te Heeg; Gerard Domlnlcus van der Werf, 25 jr. te Blauwhuis en Marie Hotske Brouwer, 23 jr. teWesthem; Jouke Houtsma, 25 jr. te Hilversum en Wiets- ke Feenstra, 24 jr. te Nijland. Overleden: te Sneek, Sijmon Jeltema, 62 jr., echtgen. van Antje Doting (wo nende te IJsbrechtum)te Oudega, Pie- tertje van der Meer, 73 jr., echtgen. van Sijbren Reitsma; te Sneek, Gerbrig Bon nema, 78 jr., wed. van Petrus Bottema (wonende te Offingawier). U vlie.t nu doo, de u)as heen! serveerde. „Ja,” antwoordde deze, zonder echter een spier van zijn gezicht te bewegen, „die is van Jane. Maar het is niet de echte.” Koks keek .e man verwonderd aan. „Niet de echte? Wat bedoelt U made?” Van Brantenaar haalde een gouden sigarettenaansteker uit zijn zak en zoog opnieuw vuur in zijn sigaar. Hij deed rus tig een paar trekken en antwoordde toen: „Dnar bedoel ik mee, dat er toch een mogelijkheid bestaat om te zeggen: er is iemand, <ie het op haar leven ge munt kan hebben.” „Wilt U zich misschien verklaren?” „Zeker, maar daar Is een hele voor geschiedenis aan verbonden.” „Spreekt U rustig en vrijuit. Ik heb alle tijd.” „Zoals ik al gezegd heb, maakten Jane en ik een huwelijksreis. Onder meer naar Afrika. We stapten in Cairo aan land en bezochten daar, bij alle andere beziens waardigheden, een tempel, op een halve dagreis afstand van genoemde stad. Voor toeristen iets zeldzaams. We wer den in die tempel rondgeleld door Saïd, een der bewaarders Daar bezichtigden mooie edelstenen en één edelsteen, een grote robijn, had de bijzondere belang stelling van mijn vrouw. Op de terugreis naar Cairo gaf ze de wens te kennen deze steen in haar bezit te krijgen. Ik noemde het natuurlijk onzinnig, want volgens mij bestond er geen enkele mo gelijkheid om deze steen, die deel uit maakte van de tempelschatten, aan te kopen. Maar mijn vrouw bleef aanhou den en ja, hoe gaat het, als je pas ge trouwd bent en je houdt van je vrouw. Wordt vervolgd. krijgertje En laat de zon verdwijnen, Maar na ruim anderhalf uur Zal ’t zonnetje weer schijnen. Die zon is niet „van gisteren” En denkt ten langen leste: Jouw koninkrijk, vriend Maan, duurt kort, Wie 't laatst lacht, lacht het béste! Maar Wim (10 jaar) zegt tot z’n Moe: Wat ’k nóu toch in de krant zie, De zon gaat wegniks an da’s nét Als vaak in de vacantie. avond in het Kurhaus te Schevningen en toen had ik gelegenheid om persoonlijk met haar kennis te maken. Zij dankte me toen voor de bloemenattentie, wy dansten die avond samen en met mijn wagen bracht ik haar naar haar appar tementen terug.” „Als ik even mag onderbreken,” zei Koks, „wat voor beroep oefende U op dat moment uit?” „Ik werkte aan een der bekende Bank instellingen en had daar, ik mag wel zeggen, een zeer vooraanstaande positie en was dikwijls op reis in het buiten land.” „Juist, gaat U verder.” „Och, over de rest kan ik eigenlijk kort zijn. Toen haar tournée in ons land afgelopen was, vertrok zij naar Brussel voor enkele concerten. Ik moet eerlijk bekennen, dat ik haar in die tijd oprecht lief had en ik vroeg haar dan ook ten huwelijk. Aanvankelijk weigerde ze, daar zij haar kun.'t boven alles stelde, maar toen ik haar liet doorschemeren, dat er ook in haar leven eens een tijd zou ko men, dat het publiek haar de rug zou toekeren, vond ze ten slotte, dat ik ge lijk had en stemde ze in een huwelijk met mij toe. Wjj trouwden in Brussel en maakten daarnr een huwelijksreis.” Van Brantenaar zuchtte en diepte een sigaar uit zijn koker. „Och,” vervolgde hij, „ze was geen vrouw voor het huwe lijk. Jane ging geheel op in haar kunst en het kon dan ook niet anders, of het kwam tot een breuk tussen ons. Ik wil de een rustig huwelijksleven, maar zij wilde steeds weer nieuwe triomfen vie ren. Wij kwamen dan ook na een klein jaar overeen om te scheiden en daarna is zij op een lang tournée naar de Ver enigde Staten gegaan. Aangezien ze niet geheel arisch was, en ze door de dreiging van Duitsland even Teneinde Handbal in Sneek meer be kendheid te geven, hield de Sneker Handbal Club Vrijdagavond jl. op 't Martiniplein z.g. zevenhandbalwedstrij- den. Bij dit spel zijn de afmetingen van het veld, evenals die van de doelen, de zelfde als bij zaalhandbal. De speeltijd is tweemaal vijftien minuten. Ondanks t slechte weer trokken deze wedstrijden nog al vrij veel belangstel ling. De eerste ging tussen de S.H.C.- dames en Workum. Na een spannende strijd wonnen de Sneker dames met 21. Daarna was de beurt aan de adspirant-dames. De S.H.C.-meisjes bonden de strijd aan tegen de kampioen van Friesland „Olympus” uit Leeuwar den. De S.H.C.-meisjes bleken niet tegen hun meer geroutineerde tegenstandsters opgewassen en verloren met 41. Voor dat de heren in ’t strijdperk traden, speelden eerst de dames van „Olympus” en S.H.C. nog een pittige wedstrijd, wel ke na veel spanning met 10 door „Olympus” werd gewonnen, ’t Hoogte punt van de avond was echter de heren wedstrijd S.H.C.Hermes (Leeuwar den). Door een enthousiaste menigte aangevuurd, speelden de heren een zeer snelle en spannende wedstrijd, welke tenslotte eindigde met een 1310 over winning voor Hermes. S.H.C. kan op een geslaagde avond terugzien en uit ’t succes de stimulans putten meerdere van dergelijke demon straties te organiseren. Ter gelegenheid van de herdenking van Bonifatius’ marteldood zal op 3, 5, 6 en 7 Juli a.s. in Dokkum een tijdelijk bijkantoor der posterijen worden geves tigd in het Auto-P.T.T.-kantoor. De In dit kantoor ter verzending aan genomen, gewone en aangetekende stuk ken, zullen van een afdruk van een, op de herdenking betrekking hebbende, bij zondere rubber-stempel worden voorzien. verrukkelijk maken uit het vuilste spoelen is genoeg. Door de veel kortere behandeling gaat het goed veel langer mee: hier is eens een lig wasmiddel. En U staat steld van de blank heid, de helderheid en de zachtheid van alle goed, dat U behandelt met Castella Parels. Volg de beste raad, die U ooit werd gegeven: haai nog vandaag Castella Parels (47 ct per pak) in huis! Méér dan 100 jaar staan wij met de meest uitgebreide keuze voor U klaar in Boeken, Kantoor en Schoolbe- hoeften en VULPENNEN. Kleinzand 2, Sneek SCHARNEGOUTUM. De Ouden van Dagen wordt namens „Dorpsbelangen” een tocht met autobussen bereid op 19 Juli a.s. Het vorige jaar ging dit uit stapje niet door, maar nu komt de oude generatie weer aan bod. En of ze er zin in hebben! Er is al een mooie route uit gezócht over Warga, Garijp, Oostermeer en Midwolde naar Uithuizermeeden, waar Minkema-State zal worden be zichtigd. Terug wordt gereden over Zuidlaren, Norg en Bakkeveen. Ver wacht mag worden dat de inwoners van Scharnegoutum en Loënga weer met gulle hand op de lijsten zullen tekenen, die hun dezer dagen worden aangebo den, teneinde de tocht royaal te doen slagen. De dankbaarheid van de oudjes zal daarvoor een ruime beloning zijn. nu graag mijn dank betui gen voor Castella Parels. Ik heb nog nooit een schonere was gehad. Ik heb een overall in Castella Parels gewassen. Ik loop was naar mijn man, maar dat moest ik hem toch laten zien; het was ge woonweg af Zo schrijft ons één van de vele tien duizenden huisvrouwen, die opgetogen zijn over de snelle en fantastische re sultaten die zij bereiken met Castella Parels, het wasmiddel van de nieu we tijd. Castella Parels strooit men zó in het

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2