I De verddiging van Z.O.-Azië lil I I Inhuldiging van de Zeilkoningin (17 Juli) luidt de Zomerfeesten in I Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST De speelvelden in het Sportpark al prachtig groen Een prachtige middag voor de Sneker Ouden van Dagen zijn Vandalisme in het Wilhelminapark De werkzaamheden vorderen snel. Bioscoopnieuws Henri Ford de Tweede in Nederland Redactie-adre« KLE1NZANÜ 7 - Telef 2872 Veel peisiongasten in Gaisterland Autotocht Ouden van Dagen Ijlst T.b.c.-sterfte onder 10 per, 160.000 Alle gesneuvelde Duitsers naar IJsselstein Sjouke de Zee overleden Dr. Bolhuis rector Chr. Lyceum te Dokkum Boem bij de luchtmacht Eindexamen Chr. Kweek school Sneek Hengelose stadion aan beroepsvoetballers verhuurd Vrijdag 2 JU954 Redacteur: L KOBRIN K -Het Sneeker Nieuwsblad ie een gecombineerde uitgave ven NIEUWE WEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 26e Autotocht met een record aantal deelnemers De verduistering te Langweer Zendingsdag te Rijs Wie wonnen de taarten Op reis naar de TFar Oër jv 109e Jaargang No. 52 V*AGS, de andere drie het trek, de voor van het Sportpark aan de Leeuwar- ken. ^pelscha zal gaan. De nieuwe zeilkoningin en haar beide hofdames. Advertentl.prij» 15 «t par m.m. Bij contract (handalsadv.) Ikgar. AbonnementtprIJ» It- par half Jaar. Franco por post 3.75 por half jaar. Giro 50748 ten name van Firma K. X Drijfhout. Snaak. IJLST. De commissie die het uitstapje voor de Ouden van Dagen organiseert, is voor dit jaar, dank zij aller medewer king, weer gereed gekomen. De datum is vastgesteld op Woensdag 7 Juli. Des namiddags half een wordt vertrokken van de overkluizing. Ieder ingezetene boven de 65 jaar, kan zijn hart ophelen aan deze tocht, die ditmaal in Ooste- JJjjke richting naar Donkerbroek en Ap-|films houdt moet beslist eens gaan'ktf- Met zijn echtgenote en zijn twee doch tertjes Charlotte (9) en Ann (11) is Dinsdag om kwart over twee in een van de K.L.M. gecharterde Dakota de thans 37-jarige Henry Ford II, kleinzoon van de stichter der Fordfabrieken en president-directeur van de Ford Motor Company in Detroit (V.S.), op Schiphol aangekomen. Hij werd op het platform begroet door de directeur van de N.V. Nederlandsche Ford Automobielfabriek, de heer C. G. F. Stenger en diens echt genote, alsmede door de vice-president ter reeds lang een paar Friezinnen, nl. heer Arthur Wieland, tevens general manager van de Ford International (de sectie van het concern, die zakelijke en technische bijzonderheden van het be drijf behandelt buiten de Verenigde Staten). De heer Wieland was reeds eer der uit New York in Nederland aange komen. De Amerikaanse autokoning be zoekt landen van Europa om zich per soonlijk op de hoogte te stellen van de algemene gang van zaken in de Euro pese Fordfabrieken. Gaasterland legint als toeristenoord meer bekendhel te krijgen. Dat blijkt wel uit het aaital aanvragen van pen siongasten, dat vooral de vorige week zeer groot was.Tussen de contactpunten van. de V.V.V. e Balk, Oudemirdum en Rijs bestaat eer voortdurend overleg om de aanvragers zo volledig mogelijk te kunnen inlichten De hotels zijn bijna voor het gehele teizoen reeds besproken, aldus meldt het Vrije Volk. Lriegsgraberfürsorge bereid verklaard m alle graven van onbekende Duitse iildaten ten behoeve van de identificatie t laten openen. Deze korte opsomming toont duide lijk aan, dat Sneek met recht zal trach ten haar naam: de gezelligste zeilstad van Nederland eer aan te doen. Uit het communiqué, dat dode drie landen goedgekeurd is, bl», dat Australië en Nieuw Zeeland thij meer dan ooit voelen voor snelle mtrege- len om het communisme in Zj-Oost Azië een halt toe te roepen. In het communiqué, dat gister aan het slot van de vijfdaagse besprengen van president Eisenhower en pnier Churchill uitgegeven werd, stond teen, dat de beide regeringen plannen oor de collectieve verdedigingen zoudeibe- vorderen. Niets werd gezegd over onmiddelke maatregelen om vroegtijdig de colleo»- ve defensie in Zuid-Oost-Azië te orga. seren, zoals vandaag in de Amerikaak Australisch-Nieuw-Zeelandse verklarh gezegd wordt. Inmiddels heeft land zijn onderdanen aangeraden zici Op 87-jierrige leeftiid is j.l. Tiisdel 29 Juny forstoarn, de bij de alderein wol- bikende Fryske strider en skriuwer, de hear Sjouke de Zee to Hilversum. Tidens syn jeugdjierren as manufakturier yn it doarp Jirnsum, wie hy ü.m. in warbere propegandist foar de drankbistriding en bileaven ek foar staetspensjoenearing. Hy wie dan meastal ien fan ’e kopstik- ken yn 'e bounsbistjüren en ek in baes redenaer. Boppedat, hat er foar de Fryske saek foar en nei gans hwat dien; syn flotte pinne wie altyd yn biweging, net alline hjir op it eigen mêd, mar ek dêrbüten. Faker as ienkear reisge hy dan foar in tiid nei Amerika en socht dan mei sprekken op greate gearkoms- ten dêrre kontakt mei de greate man- nichte Amerikaenske Friezen. De léste tsientallen jierren, doe’t er de saken to Jirnsum oan syn soan oerdroegen hie, festige de Zee him to Hilversum en wie neijerhan oan’t léste ta in bysündere stoukrêft foar it boun fan Fryske sel- skippen büten Frysldn. Syn stoffelik om- skot sil Freed krimmeard wurde to Westerveld. R. K. Tot rector van het Chr. Lyceum Oos- tergo te Dokkum (vac. dr I. I. Grams- bergen) is benoemd dr A. Bolhuis, con rector aan het Chr. Lyceum alhier. Verschijnt: DINSDAGS en Administratie s Comb. Drijfhout-Kitjrink C' KantoorGROOTZd Telefoon 3005 (K Iq) De staantrihune recht tegenover de overdekte is 52 meter lang; het talud 8 m. en de bovenkant 1 m. breed, een oppervlakte dus van 468 m2, waarop pl.m. 1500 personen plaats kunnen vinden. De hoge populieren aan deze zijde zjjn gerooid en door lager geboomte vervan gen. Ze gaven practisch geen beschut ting maar wel veel schaduw en boven en het geroep „DéAg” en „Goeie rel»” was niet van de lucht. Het weer werd ieder ogenblik mooier en al hing er een vreemd en schemer!? licht over de wereld, vanwege de ver duistering, het was een koninklijke tocht door één der ruimste en daardoor mooi ste delen van Friesland. Tussen Oldelamer en Munnekeburen was de eerste stopplaats. Hier stonden ce darods weer klaar met een verrassing en kon ieder zich even vertreden. Via Kuinre wat een mooi oud sluisje en een dorpsstraatje om zo in te gaan wan delen de Noord-Oostpolder in. Een prachtig panorama ontrolde zich voor de deelnemers deze grote vruchtbare vlakte waar eens schepen voeren en nu, zo ver het oog reikt bebouwd met tarwe, aardappelen, vlas en rogge alles tegen de bloei. Met de wolken hoog in de lucht, de zon nu en dan alles kleurend en speels over de boerderijen spelend, een middag om nooit te vergeten. En ergens, maar we weten niet of allen het hebben gezien, een klein vliegtuigje, dat in sierlijke vlucht hoogop stijgend, dan weer laag over het land scherend, de aardappelvelden bestoof. In Emmeloord. In Emmeloord, in het prachtige „*t Voorhuys” stond een heerlijke lunch ge reed. Maar voor begonnen werd, sprak de heer Abma een welkomst- en dank woord. Een welkom aan de oudjes en een dankwoord tot Dr. v. d. Zijpp met zus ters, korpschef Koolstra en politie, de motorclub, de dames bedienend perso neel, de eigenaren en chauffeurs van de auto’s en andere medewerkers. En vooral tot de medewerkers thuis, de bakkers, de winkeliers en bovenal de intekenaren op de erelijst, en tot slot de politie van de gemeenten die men door kwam, waarbij vooral Wymbrit- seradee] uitblonk. Nadat ieder verzadigd was, werd er gesproken door Jan v. d. Goot, die een dichtstuk van eigen hand voorlas voor het bruidspaar (die het niet wilden we ten,maar toch gehuldigd werden), dooj ds. Visser die met zjjn 84 jaren voor menig jong collega nog niet onderdeed, Abe Brouwer, Faber en de heer Poiesz, waarna de heer Abma er een punt ach ter zette. Een Zweedse film met de komiek Nils Poppe, die ondanks overeenkomsten met Chaplin en Tati, een eigen persoonlijk heid heeft en heerlijke onzin ten beste geeft. Hier speelt hij, die ook aan het manuscript heeft meegewerkt, een bal- letleraar, die in geldzorgen zit. De her halingsoefeningen brengen hem bij de luchtmacht. Bovendien speelt hij nog de rol van zijn vader, een oud mannetje met kromme benen, die altijd een fles bier bij zich heeft. Af en toe heeft de film iets van een revue, doordat Poppe er dwaze solonummers in uithaalt. Soms idoet deze nieuwe Boem-film ook den ken aan de gooi- en smijtklucht van vroeger, maar er zit ook volkomen mo derne kolder in, met hier en daar een ondergrond van menselijke tragiek, waardoor de verwantschap met Chaplin weer voelbaar wordt. Wie van grappige Dinsdag zijn geslaagd de dames Y. F. Cnossen, Warns; J. Hoekstra, Bolsward; A. Steffens, Oudemirdum; Sj. Wijnstra, Uitwellingerga en de heren J. de Haan, Nijemirdum en G. Jansen, Oosterbierum. dien onttrokken ze veel te veel vocht aan de bodem. Twee factoren die de groei van de grasmat belemmeren. Ver der veroorzaakten ze nog veel hinder door afvallende bladeren en takken. Die langs het kleine terrein, achter de hui zen van de Jachthavenstraat, staan er nog, maar zullen ook wel verdwijnen. In Nederland rusten de stoffelijke overschotten van 32.000 Duitse gevalle nen. Hiervan zijn er 26.000 overgebracht naar de grote begraafplaats IJsselstein. De overige 6000 rusten op ongeveer 360 Eng plaatsen doch het ligt in de bedoeling, - - -'3 ook deze zoveel mogelijk naar de cen- gereed te houden uit Hanoi te evacueren trale begraafplaats over te brengen. Het aldus heeft het Britse ministerie vanministerie van Oorlog heeft zich op Buitenlandse Zaken vanavond bekend voorstel van de Volksbund Deutscher gemaakt. R. V. Johnston-Smith, de Britse vice- consul in Hanoi heeft 150 leden van het -J-- J— --- fazanten voor dit jaar dus finaal verke ken is. De politie heeft reeds enige van de daders opgespoord en het is te hopen dat de anderen spoedig zullen volgen. Het bestmr van de gemeentelijke sportstichting te Hengelo heeft als be heerder van het Hengelose stadion in principe besloten dit stadion te verhuren aan de Twente beroepsvoetbalclub voor het spelen vanwedstrijden op Zaterdag middagen. Voetbalverenigingen, die thans gebruik maken van dit stadion, zullen door dea beslissing niet worden gedupeerd, daa eventueel andere ter reinen door de stichting beschikbaar zullen worden geteld. WASHINGTON, 30 De Ver. Staten, Australië en Nieuw Zeeland hebben vandaag verzoclonmiddellljk maatregelen te nemen om tot een collec tieve defensie-overeenkoi voor het door het communisme bedreigde Zuid oost Azië te komen. De c regeringen maakten deze oproep gezamenlijk we reldkundig na een conferee Van de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Dulles, de Australië minister van buitenlandse zaken, Richard Casey en de Nieuw Zeelandse Sjassadeur, Leslie Munro. Het departement van bui tenlandse zaken heeft verklfj. <]at het overleg tussen de drie regeringen voort gezet zal worden om de totvndkoming van de anti-communistische alliantie, waarop Dulles de laatste di^naanden aangedrongen heeft, te bespoedigen. SNEEKER NIEUWSBLAD Vrijwel altjjd bespeelbaar. Doordat alle velden zeer intensief zijn gedraineerd onder elk plekje waar water zou kunnen blijven staan liggen buizen en onder het maaiveld een po reuze humuslaag vermengd met zand is aangebracht, zullen ze vrijwel nooit be hoeven te worden afgekeurd. Aan de andere kant krijgen ze ook niet gauw last van droogte. De poreuze grond en de drainage houden het vocht vast en bovendien kan met vrij eenvou dige voorzieningen ook water worden ingepompt. Maar voor dit alles is goed onderhoud noodzakelijk. De eerste twee jaren blijft de Ned. Heide Maatschappij daarmee belast, na Sept. 1955 moet de Gemeente er voor zorgen. De toegangshekken aan de Leeuwarderweg zullen geheel worden vernieuwd. Aan de achterzijde komt tevens een uitgang naar de straat, grenzende aan de Jachthavenstraat, aan het einde waar van zich het nieuwe en ruime parkeer terrein bevindt dat onlangs is gereed ge komen en tevens gelegenheid biedt voor het plaatsen van fietsen. Maar deze werkzaamheden moeten, evenals de afscheidingen langs de ter reinen, wachten tot het volgend jaar. Zo is er in de twee en een half jaar dat op het Sportpark gewerkt wordt, dus al heel wat tot stand gekomen, maar de verenigingen die er straks gebruik van zullen maken, moeten toch nog enige t(jd geduld hebben, alvorens ze‘dit fraaie complex van terreinen kunnen betreden en tot leven brengen. •’Eén blik door de geopende toegangsdeuren van het Sportpark aan de nwuwar- derweg is al voldoende om te constateren dat de werkzaamheden, die daar door de Ned. Heide Maatschappij worden uitgevoerd, hard opschieten. De drie velden vóór de tribune, dit voorjaar ingezaaid, zijn al prachtig groen, waartegen het wit van de met schelpen verharde paden tussen en rondom deze terreinen scherp afsteekt, en de staantribune aan de oostkant nadert eveneens zijn voltooiing. Alleen het gras ontbreekt nog. Het kleine terrein achter de tribune, met een grasmat als groen fluweel, is hele maal klaar. Maar of het in September a.s. al voor voetbal zal worden vrijgegeven is nog niet zeker. De zode moet eerst goed hard en sterk zijn. Voor het hoofd terrein wordt dat op zijn vroegst September 1955, waarschijnlijk echter nog een jaar later. De rechtbank te Leeuwarden heeft Woensdagmorgen de 58-jarige ex-direc- teur van de coöperatieve zuivelfabriek te Langweer, overeenkomstig de eis, ver oordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek. Verdachte had fraude ge pleegd, waardoor een tekort van 300.000 was ontstaan. door de heren Beverdam en die 6 zal worden door twee schimmels, en daarna het défilé afne men van een optocht, bestaande uit tal van praalwagens en een historische groep, voorstellende Greate Pier met lansknechten en schildknapen. Vervol gens wordt zij door het Gemeentebestuur op het Stadhuis -ontvangen, ’s Avonds om half zeven zal de optocht zo moge lijk worden herhaald. Gedurende het tijdvak van 17 Juli tot 14 Augustus zullen vreemdelingen en stadgenoten voorts drie maal per week kunnen genieten van het festival der Lichte Muze in het centrum der stad. (In de regel Dinsdags, Donderdags en Zaterdags). Als Snekers zijn wij met recht trots op ons mooie Wilhelminapark, dat als ontspanningsoord voor jong en oud zulk een belangrijke plaats inneemt in onze stad. Toch schijnt iedereen dat nog niet te beseffen, want hoe moet anders het vandalisme verklaard worden, dat dezer dagen in het Park is gepleegd? Onverlaten hebben nl. de treurige moed gehad de broedende zwanen van hun nest te knuppelen, waardoor het broedsel geheel verloren is gegaan. Eén van de eieren werd nl. meegenomen, en naar de anderen ziet het vrouwtje nu niet meer om. Verder werden twee pauweneieren weggekaapt, één ei van de muskuseen- den kapot geslagen en de andere drie meegenomen, terwijl de broedende fa zanten het eveneens moesten ontgelden. Ook dit broedsel is verlaten, terwijl de parkwachter uren bezig is geweest de gevluchte fazanten weer achter (kapotgesneden) gaas te krijgen. De schade is des te groter omdat het broedseizoen vrijwel is geëindigd en de kans op jonge zwanen, muskusecnden en -1 Britse Gemenebest een voorlopige waar schuwing gegeven zich gereed te ma ken voor vertrek, zo dit nodig mocht bljjken te zijn. Van deze 150 personen zjjn er slechts 15 onderdanen uit het verenigd koninkrijk. De terugtocht. Er was nog even gelegenheid de mo dern aangelegde city van Emmeloord te bewonderen en toen werd met een kalm gangetje de terugtocht via Lemmer aanvaard. Even voorbij Spannenburg, (wat een schitterende vergezichten op Sloter- en achteruit het Tjeukemeer) werd weer gerust en natuurlijk getrac- teerd. Nog even vormde men er groep jes, nog even ook waren chauffeurs en iedereen in vriendschap en vrolijkheid bij elkaar, en toen kwam het laatste tra ject en Sneek in zicht. De eerste stede lingen stonden al bij de eerste brug en vanaf de Waterpoort, waar de beide muziekcorpsen mee in de stoet mar cheerden langs de Singel, Wijde Burg straat, Kruizebroederstraat, Westersin- gël tot om het Martiniplein, stond het zwart van de mensen. Het was een waarlijk grootse intocht, een even één zijn van allen in onze goede stad, een eerbetoon aan 370 bejaarden die na nog een paar vrolijke marsen van de korpsen door de chauffeurs naar huis werden gebracht, dankbaar en gelukkig. En het comité, we hoeven geen namen te noemen, kon zich eveneens blij en gelukkig voelen, en dat waren de herentl A. f. S. De Classicale Zendingscommissie Sneek is voornemens haar jaarlijkse Zendingsdag op Woensdag 14 Juli op het terrein van de heer Hoogeveen te Rijs te houden. Dr K. H. Siccama van Sneek zal s morgens de bidstond leiden, terwijl ’s middags zullen spreken ds. G. Koer- selman, oud-Zendingspredikant te Lu- wuk (C.) en ds. A. M. Knotnerus, voorh. Zendingsdirector, vroeger te Op penhuizen. In de avondbijeenkomst zal ds. Keers, voorh. Jeugdpredikant te Ban dung het woord voeren, terwijl dan een spel „Dr. Ida” door een speelgroep uit Meppel zal worden opgevoerd, terwijl de Ambonese Hawalanband muzikale mede werking verleent Bij het raden van het nummer in het programma van de Muz.ver. „Harmo nie” die Dinsdagavond j.l. aan hpt Bol werk concerteerde, zijn na loting de prij zen (taarten) toegewezen aan de vol gende personen: J. Oppenhuizen, Mon- nikstraat 17C. van der Zee, Priorstraat 39, en Bos, Kloosterdwarsstraat 41. De te raden mars was: Manoeuvre-mars. nu zelf tot deze hoge waardigheid ge- feestelljk als Nationale Zeilkoningin worden in- hofdames zullen fungeren mej. Corhilda Grondsma uit Bergen (N.H.) zal tevens het startschot zijn voor de Zomerfeesten in sj Sneek gehouden voor auto’s, motoren festival der Lichte Muze begint op het) n de Wip geoouwue uivauaiFvU.u..; op 24 Juli wordt de grote wielerronde Sneek met avondfeest gehouden, op 31 Juli de Nationale Zeilwedstrijden ter 14 Augustus als sluitstuk de In 1953 is het Nederland voor1' het eerst gelukt een tuberculoce-st^rfte- cijfer beneden de 10 per 100.000 inwoners te krjjgen, zo schrijft het jaarverslag van de Koninklijke Nederlandse "Centrale Vereniging tot Bestrijding derr Tuber culose. De daling van de ster'fte heeft zich in 1953 krachtig voortg^zet. Ten 1 opzichte van het voorafgaand^ jaar ga- l ven de cijfers een daling te< zien van 1 bijna 25 procent. Het aantal sterfgevallen -in 1953 be droeg 969 tegen 1275 in 1952 De ziekte- cljfers zijn ook gedaald. Twee oudjeV bezoeken hun dochters De Far-Oër bestaar;n ujt een aantal barre en ontoegankelijke eilanden in de Atlantische Oceaan tirassen Schotland en Ijsland. Er wonen nojig geen 30.000 men sen in totaal en vreemdelingen komen er heel weinig. De laatste jaren zijn er een paar Friezen he^en geweest, die in de Friese bladen vep.rslag van hun be vindingen hebben ge”daan. Er wonen ech- tter reeds lang een n, paar Friezinnen, nl. in het r.k. nonnenkle;ooster in Thorshavn. De moeder-overste van dit klooster Zr. Marie Bosma, is afkomstig uit Lemmer en een andere non; t zr. Potma, komt van Heeg. De vader j van de eerste, de 84- jarige L. Bosma ZJUit Lemmer en de moe der van de laatstee, de 76-jarige mevr. G. PotmaVisser r?nit Heeg, zijn thans op reis naar de Föjgr_oër gegaan om hun kinderen eens t^ye bezoeken. Zij hebben niet tegen de l^nge treinreis naar Ko penhagen en ó^e lange zeereis naar Thorshavn opgezjjjen en denken zes we ken op de Far-jjyoër te blijven, aldus meldt de Leeuws .rder Courant. Mej. Hiske de Vries, vorig jaar hofdame, promoveerd, zal op 17 Juli a.s. gehaald. Als haar 1.--- en onze stadgenote mej. Ida Weissenbach. Deze inhuldiging i onze stad. Op dezelfde dag wordt een sterrit naar en bromfietsen, terwijl ’s avonds het fc boven de Wip gebouwde bloemen podium; van i J aanwijzing van de Zeilkoningin 1954/55, waarna op Sneek-Week aanvangt, die duurt tot 20 Augustus. Deze inhuldiging vangt aan om half twee n.m., wanneer de Zeilkoningin in een gepavoiseerd motorjacht zal plaats nemen, gevolgd door een aantal ver sierde motorboten. Op het Martiniplein zal zij plaats ne men op een - Roosenstein ontworpen praalwagen, getrokken Opzichter de Boer en de werkman Douwo Bosma waren druk aan het maaien toen we Dinsdagmorgen het j sportpark opliepen om eens een kijkje te nemen. De eerste met de motor op het kleine, Bosma met de zeis op het ach- j terste gedeelte van het hoofdterrein. Want alleen door het gras voortdurend kort te houden wordt een dichte zode I verkregen. Op de velden vóór de tribune groeit ook nog veel onkruid, dat door maaien en bespuiting vernietigd moet worden, maar de opzichter gaf ons de verzekering, dat deze straks even mooi zullen zijn als het kleine veld, dat in de herfst van het vorige jaar is ingezaaid. Van de drie velden die hier aangelegd zijn, loopt het grootste parallel met de tribune. Dus net zo als het vorige. Aan weerskanten hiervan, gescheiden door paden van 2.50 m. breed, liggen (achter de huizen aan de Leeuwarderweg) een oefenterreintje, dat tevens gebruikt kan worden voor andere sporten, zoals kaat sen e.d., en aan de zuidzijde, haaks op het hoofdpad langs de tribune, nog een volledig voetbalveld. Dit hoofdpad heeft een breedte van 5 meter, het pad langs de noordelijke zij kant (links van de ingang) 3.50 m. Het begin is echter aanmerkelijk breder om dat hier fietsrekken geplaatst zullen worden. De andere paden rondom de terreinen zijn iets smaller. Een gedeelte van de oude verharding, voorlangs de tribune is aan de speelvel den toegevoegd, waarvoor de grasstro- 1 jen aan de voet van de tribune moes- ten worden versmald. Op de Veemarkt en de Stationsstraat sloegen weer velen het vertrek van de lange stoet gade. Ondanks zonsverduistering en nu en dan donkere luchten snorden om hall; één de 120 particuliere wagens door de stad om de koningen en koninginnen van één dag naar het centrale punt van ver- veemarkt, te rijden, waar het volijverige dames-comité reeds klaar stond met de eerste versnapering. De leden van het comité met de heer Abma aan het hoofd, controleerden en noteer den, terwijl de politie iedere wagen naar zijn plaats dirigeerde. En wat liep alles vlot en vrolijk. „Het is net of weten ze hoe het moet”, sprak iemand en de laatste auto was nog niet op zijn plaats of daar gaf Abma het sein: „Los.'" 128 wagens met 370 oudjes, plus 146 chauffeurs, de motorbrigade, leden van het comité, dokter v. d. Zijpp met het Witte Legioen, pers en duizenden zakjes vol goede gaven, reden via Stations straat, de stad door, richting Heeren- veen Wolvega. Reeds stonden vele fa- i milieleden en kennissen langs de kant

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1