UD s I I 8 i 1 K APPIE en de vreemde Kolenlading Het Nieuwsblad Middenstanders ev»n noodzakeiijk als voor zijn trouwe lezers Zwitsalettenv? thuis AGENDA VROOM&DREESMANN Friese tweeling is „©M um hiaat mei de. hintte." tw# 80' 39c 29 Denkt U over een VULPEN Zeifs de soldatenwas van mijn zoon... Nederland van alle kant Burgerlijke Stand Buitenland in het kort Millioenen voor twee griend- werkers 19‘ 65‘ 41° Voordracht kantonrechter te Sneek Uw Warenhuis Volleybal in IJsbrechtum Hert te Oosthem gezien Geslaagd Rumoerige kerkdienst Oranje Nassau aan de hengel 'K. 25 Alle SNEIK LEEUWARDEN V. tafel i Advertentie L.M. ver- van ons Castella Hylkje Going a. 19 Een 57-jarige Berlijnse brandweer man la van vreugde gestorven, toen de Duitse 61 voetbaloverwinning op Oos tenrijk een feit was. Hij had de wedstrijd via radio en televisie gevolgd. De span ning was te groot geweest. Hij bezweek aan een hartverlamming. Boterhampapier, 3 rol van 10 vel Papieren drinkbekers 5 stuks Zeventien mensen zijn om het leven gekomen en vele gewond toen een grote autobus, op weg naar Tetuan in Spaans Marokko, in een ravijn stortte. De bug zat vol passagiers, voor het grootste ge deelte Mohammedanen. Donderdag 8 Juli. Bolsward, Ijsbaan» terrein, 2 uur en ’s avonds 7.30 uwr Optreden Motorkozakken. Wollen herenzwembroeken, in marine en bordeaux, met elastische band, maat 4 met kleine stijging per maat K duorre net sa lang, doe’t de hoanne bigoun to kraeijen, en de katten miauk- jend by de doar op sprongen. Yn it büt- hüs grynden de kij. Jakobus kladdere oer bedeplanke en frou Riks treau de doarren ek iepen. „In koarte nacht, mar de sinne skynt as wie it dei”. De frou seach taoob süta In de week van 20 tot en met 26 Juni zijn in ons land o.a. aangegeven twee gevallen van kinderverlamming nl. een in Apeldoorn en een in Maastricht. In de boerderij van de heer Arjen Brouwer bij Oldeboorn is Zaterdag brand ontstaan. Binnen zeer korte tijd brandde de gehele boerderij, die een rieten dak had, tot de grond af. Verzekering dekt de schade. Toeristen in Noord-Italië kunnen zich dit jaar tegen regen laten v rze» keren. Op een premie van 1000 lire kan de vacantleganger, als hij in het oord van zijn keuze een week lang regen treft, 20.000 lire uitbetaald krijgen. Zaterdag 10 Juli. S.Z.C. ZeilwedstaQdsn voor leden. Zie adv. n voor de U van Jongenszwembroekjes, prima macco i kanten, leeft. 7-12 jaar 1.75 met wjtte_ bies op zij- j60 Tegen PERIODIEKE PIJNEN: Uitsluitend bb' Apothekers en Drogisten Witte of gebloemde servetten, 20, 25, 50 en 75 stuks in cello- phaan verpakt, 4 Q c vanaf Ons land zal aan Rusland leveren 75.000 vaten vetharing van de Juli AugustusSeptember-vangst, 55.000 va ten pekelharing en 20.000 vaten steur- haring voor de prijs van 49 per vat. Kampeergarnituur, best, uit: mes, lepel en vork, roestvrij metaal, compleet 50 Yn ’t doarp wisten einliks allinne de postrinder en bakkers-Tryn hoe’t men op Beppe spul komme moast. Dümny’s en dokters kamen der net: se hiene gjin kwalen. En it wie wol sh’n ein it lan yn, dat seis de jonges, dy’t to ljeppen gon- gen, dér nea oan ta kamen. Op Beppe spul wennen frou Riks mei har hld-feint-soan Jakobus. Se hiene in pear kij, twa bargen, hwat hinnen, kat ten en ien skiep, dat foar de kofjemolke soarge. Se hiene it rêstich en fredich togearre en de wrede dingen, dy’t yn ’e greate „Ik heb nog nooit van m’n leven zulke grote brokken van kolen ge zien!” zei de meester zuchtend. „Ik mag wel flink wat hout ook meenemen, anders krijg ik ’t vuur nooit aan!” „Daar liggen allemaal planken!” zei de maat, terwijl hij naar een hoek wees. „Ik zal ze wel meenemen!” „Goed!” zei de meester. „Dan houden we er nu maar mee op! Ik geloof wel, dat ik genoeg zal hebben tot Vanilla. Wat mij betreft kunnen we over een -kwartier vertrekkend’ De rechtbank te Leeuwarden maakte de volgende alfabetische voordracht voor de benoeming van een kantonrechter te Sneek op: 1. Mr Menalda advocaat en procureur te Leeuwarden; 2. Mr Ruys, ambtenaar O. M. te Amsterdam; 3. Mr Veenhoven, griffier kantongerecht te Middelburg. Mr de Wildt, ambtenaar O. M. te Leeuwarden is met het lot afge vallen. Zaterdag 10 Juli. Kaatsver. Sneek. Wa- terpoortpartij op het Martiniplem, Aanvang 12 uur. De prestatie van Herman Tennekes van Almelo moet aan de vergetelheid worden ontrukt. Is het voor de tallozen, die in deze dagen eindexamen doen niet om te watertanden, de puntenlijst, die hij bjj zijn H.B.S.-diploma kreeg: zeven tienen, vijf negens, vier achten en één zeven? Het laatste cijfer voor gym nastiek! En steld heid, de alle goed, staat de blank helderheid dat eindelijk vai- Dinsdag 6 t.e.m. Donderdag 8 Juli. Ami» citia Theater Sneek. ’s Avonds te 8 uur: „De rode schoentjes.” Bescherm Uw huid tegen zonnebrand. Voorradig een grote sortering zonnebrandoliën en crèmes, w.o. Nivea, Amilda, HamoL- Ultra en Pigmenten. Zullen twee griendwerkers uit Papen- drecht, de gebroeders P. en W. de Ko ning, weldra de beschikking kragen over een erfenis van drie en twintig millioen dollar? Het zal wel een grapje zijn, was hun eerste reactie, toen zij ieder een in het Nederlands geschreven brief van mr A. J. Boogaert uit Salt Lake City ont vingen, waarin deze hun mededeelde dat zij de rechtmatige en wettige erfgenamen zijn van Leendert de Gruyter, die naar uit het onderzoek is gebleken tegelijk met een zuster van de groot moeder van moederszijde naar het land van de Mormonen was geëmigreerd. Die oud-tante heette Trapman en het is mogelijk dat zij met Leendert de Gruy ter huwde. Voorts heeft de familie De Koning ontdekt, dat de legendarische erflater in Den Briel was geboren, het geen telefonisch werd bevestigd door de gemeentesecretarie. De twee broers, de 66-jarige heer P. de Koning, wonend aan het Oosteind 25 en zijn vier jaar jongere broer Willem, die op no. 141 woont, gaan vandaag naar Den Briel om een nader onderzoek in te stellen naar de familie relatie. Zij zullen dan nog geen ant woord krijgen op de vraag, waarom de hun onbekende heer Bogaert eerst nu komt met zijn mededeling. De erflater is namelijk in 1804 in Den Briel gebo- boren en in 1849 te Salt Lake City over leden. Zaterdagmiddag omstreeks twee uur stapten vader en moeder de Vries uit Molenend het Diaconessenhuis te Leeu warden binnen, om hun tweeling Folkje en Tjitske als flinke normale gezonde kinderen mee naar huis te nemen. De zusters van het Diaconessenhuis toonden vanzelfsprekend een grote belangstel ling voor het vertrek van hun beroemde patiëntjes en hadden zich in een haag door de gehele gang opgesteld. Buiten stonden twee auto’s gereed, waarin de andere vijf kinderen op hun zusjes wachtten. In Molenend stonden tiental len belangstellenden voor de woning op de thuiskomst te wachten. De ouders gingen even met de babies langs het publiek en toen kwamen deze eindelijk, na zovele wederwaardigheden beleefd te hebben waar ze zelf nog niets van kunnen begrijpen, in hun ouderlijke huis terecht, waar ze een kamertje kre we hier niet lang staan kletsen. Wanneer wij het moeten betalen, kost iedere minuut geld!" „Ja, ja!” zei de maat gejaagd. „Vlug! Kom mee! Ik heb zo’n gevoel, alsof er allerlei narigheid gaat gebeuren! M’n eksteroog steekt, en dat betekent altijd ellende!” De maat liep met de planken onder zijn ai met een somber gezicht achter de meester aan, naar de „Kraalt”, IJSBRECHTUM. Vrijdagavond bracht een damesploeg van de volleybalclub Folsgare een bezoek aan de volleybal club IJsbrechtum voor een vriendschap pelijke wedstrijd tegen een damesteam alhier op de mooie beschutte tennisbaan in het bos. In het begin gaven de beter geoefende bezoeksters sterk spel te zien waardoor de thuisclub enigszins overrompeld werd, maar later kwam de ploeg uit IJsbrechtum beter in haar spel. De ruststand ging in met 12 voor de bezoeksters, de eindstand werd 23. OOSTHEM. Vorige week werd alhier in de wellanden langs de Hemdjjk een hert waargenomen. Het dier was niet bijzonder schuw en was blijkbaar uit «en hertenkamp ontsnapt. van huisvrouwen, de snelle en bereiken het wasmiddel dan denkt U aan boekhandel G. v. d. PIJPEKAMP, Kleinzand 2, die keus heeft voor iedere hand en elke beurs. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde de heer A. Nooitgedagt van Sneek voor het candidaatsexamen le ge deelte Veeartsenijkunde. Gistermorgen is het tijdens de twee de openbare eredienst in de hervormde Julianakerk te Alphen a. d. Rijn tot enige incidenten gekomen, toen de Haag se predikant, ds. L. Lagerweij, alvorens zijn preek aan te vangen, zijn bezorgd heid uitsprak over het door de Generale Synode genomen besluit de vrouw tot alle kerkelijke ambten toe te laten. Enkele gemeenteleden verlieten daar op demonstratief het gebouw. Ds. Lager- wey reageerde hierop met de opmerking, dat men de terminologie Kerk en we reld, wanneer het besluit wordt doorge voerd, beter zal kunnen vervangen door de wereld in de kerk. Op luide toon gaf daarop een lid van de gemeente aan zijn misnoegen uiting om vervolgens eveneens de kerk te ver laten, welk voorbeeld door anderen werd gevolgd. Andere kerkbezoekers gaven, hoewel minder luid, van hun instem ming met de woorden van ds. Lagerweij blijk. Aan het einde van de dienst verklaar de ds. Lagerweij zich bereid tot een ker kelijk gesprek over dit onderwerp met hen die de kerk „op ongeoorloofde en zelfs strafbare wijze” hadden verlaten. Ze slapen in hoge ledikantjes, waar bij, evenals in het ziekenhuis, de tussen- schotjes zijn verwijderd. Tjitske dutte direct in, maar Folkje schreeuwde moord en brand, waardoor haar zusje ook weer wakker werd en maar mee begon te zingen. Polygoon nam van de thuiskomst een film op. De kinderen zijn Zondagmiddag in de geref. kerk te Oenkerk gedoopt. Volg de beste raad, die U ooit werd gegeven: haal nog vandaag Parels (47 ot. per pak) in huis! Ingez. Mededeling. Damesbadcostuum, I dubbel tricot weefsel, in I rood/zwart, maïs/bruin en marine/bleu, maat 40 490 met kleine stijging per maat Twee uur heeft de Rotterdamse rivierpolitie dezer dagen in de Rederij- haven gedregd naar het stoffelijk over schot van een volgens de schipper van een binnenschip verdronken knecht, wiens klompen nog aan boord stonden. Uiteraard trokken de pogingen van de politie veel belangstelling. Toen er twee uur verstreken waren, vroeg een van de toeschouwers, wat er toch aan de hand was. We dreggen naar de schippersknecht, kreeg hij tot bescheid. Dat ben ik, zei de man, ik heb even een pakje boter gehaald Een gevangenisstraf "an 8 jaar met aftrek en daarna ter beschikking stelling van de Regering om in een in richting te worden verpleegd, heeft de Officier van Justitie bij de Rotterdamse rechtbank geëist tegen de 40-jarige mevrouw M. J. RitmaJansen uit Brielle. Zij werd er van verdacht haar echtgenoot van het leven te hebben be roofd. Jarenlang liep de vrouw rond met haar geheim, totdat zij het niet meer uithield en na drie en een half jaar alles aan de politie opbiechtte. De 11-jarige Ina van Hal uit Axel is, toen zij van school naar huis fietste door een bus gegrepen. Zij was op sla; dood. Terwijl het meisje over de Bath- dijk fietste, werd haar aandacht getrok ken door overvliegende straaljagers. Zij lette niet voldoende op het verkeer en raakte van ’t fietspad op de rijweg juist voor een bus. De chauffeur kon een aan rijding niet meer voorkomen. U vliegt nu doö, de cvas heen! Uit onze uitgebreide collectie zonnebrillen. Kinderbrillen, vanaf Modern damesmontuw met perfecte glazen idem, in fors heren formaat SNEEK, van 27 Juni tot en met 3 Juli. Geboorten: Riemke d. v. Cornells Kingma en Henderika Fransina Prins; Aaltje d. v. Germen Geertsma en IJke Maartje Lourens; Martha d. v. Jar Greidanus en Janke Veldhuis; Anna Ma ria d. v. Antonio Andriol en Ester Delle Vedove; Clara Maria d. v. Hille Bosma en Johanna Kuiper; Rudy Jan z. v. Bouke Kemker en Hinke van der Meer van Workum; Sijbrand Wiebe z. v. Hen drik Nauta en Catharina de Vries; Lam- bertus Hendrik z. v. Hendrik Lambertus van der Harst en Rigtje Schotanus; Ja cob z. v. Jacob van der Horst en Jitske Ozinga; Janke Jantje Maria d. v. Klaas de Boer en Ida Regina de Vries van St. Nicolaasga. Ondertrouwd: Pieter Kuperus, 26 jr. en Meintje van der Heide, 24 jr.; Arjen Schaafsma, 29 jr. en Hindertje Hartse- ma, 30 jr.; Tjebbe Witteveen, 29 jr. en Bertha Maria Theodora Platter, 26 jr.; Hessel Bekema, 29 jr. en Komeliske Ma ria Raterman, 27 jr. Getrouwd: Sjoerd IJpma, 27 jr. en Jantje Zijlstra, 20 jr.; Jacob Jelle. Wier- da, 29 jr. en Feikje Jaasma, 25 jr,; Wiemer Hofman, 28 jr. en Geeske van der Werf, 27 jr.; Jacobus Bakker, 25 jr. en Cornelia van der Werf, 26 jr.; Jacob Deijnum, 20 jr. en Ytje Orsel, 20 jr. Overleden: Gerrit Boersma, 69 jr., wedn. van Wijpkje Koopmans van Scharnegoutum; Fokje Fortuin, 59 jr., van Woudsend; Anna Efdé, 83 jr., wed. van Durk de Haan; Oetske Canter Vis- scher, 14 jr., d. v. Ume Canter Vis- scher en Maaike Bakker van Ferwoude; IJpe Ekema, 69 jr., echtgen. van Jo hanna Frieswijk. Kampeermes, 5-delig met ring, in koper 5Q ingelegd Papieren lunch- of picknick- kleedjes, met frisse bloemdes- sins 2 voor 45 JJ c Lastex badcostuum, van ge bloemde cloquette, fleurige dessins, in alle 775 damesmaten Broodtassen met draag band, waterdicht 3.95 3 Een vliegtuig van de Braziliaanse luchtmacht is bij een landingspoging op de luchtbasis van Bahia ontploft en in brand gevlogen. Alle inzittenden, vijf be manningsleden en vtjfien passagiers, zijn om het leven gekomen. Een Amerikaan se straaljager is te Utica in de staat New York neergestort op twee huizen en een auto. De vlieger, vier inzittenden van de auto en een vrouw, die zich in een van de huizen bevond, kwamen om het leven. In het berggebied bij Bergamo in Italië werden dertig koeien door één bliksemslag gedood. Twintig waren meteen dood en tien andere renden van schrik in een ravijn. Zaterdagmiddag verwisselde de Voet balver. „Oranje Nassau” de doelnetten eens voor het visnetje. Niet met de be doeling er mee te vissen, maar om te trachten ze vo! te krijgen met eigen ge vangen Sneekermeer-banket. Hoewel voetballers meestal handiger zijn in het laten vissen van de doelverdedigers der tegenpartij dan in het hengelen, viel de gezamenlijke vangst der 18 O.N.S.-man- nen nogal mee. In de Goingarijpster Poel waarheen men zich met een motor boot had laten brengen werden plm. 40 visjes boven water gehaald. De eerste prijs was deze keer niet zoals gewoon lijk voor de mam met de meeste of de dik ste vis, maar voor hem die het kleinste visje gevangen had. En die gelukkige was de heer Joop Kok, die naast de door de vereniging uitgeloofde prijs ook nog in het bezit kwam van een door Het Vissertje van Sneek in het geheim be schikbaar gesteld asbakje met de beelte nis van het Vissertje. En dat allemaal voor een „posk” van 9 cm. De 2e prijs voor het grootste aantal en de grootste vis was voor de heer H. Dijkstra; de 3e voor de heer K. Zijlstra. Een extra ver melding verdient nog de heer A. Kasper sma die reeds na zeven minuten het eerste visje arn de haak sloeg. Het Amerikaanse Huis van afge» vaardigden heeft een voorstel goedg»> keurd, volgens hetwelk Amerikaanse re» geringsfondsen kunnen worden gebruikt voor het kopen van reisbiljetten voor particulieren. Iedere inwoner vam de Verenigde Staten die zich in Rusland wil gaan vestigen, kan van de regering gratis een enkele reis krijgen. Een van de consequenties is wel, dat hij niet meeat naar Amerika mag terugkeren! Een reddingsgordel bedreigt bat leven van een zeehond. Het dier is bij en op de Scilly-eilanden in een zeer benarde positie gesignaleerd: hij zit vast in een opgeblazen binnenband. Dat belet hem behoorlijk te zwemmen; onder water blij ven om vis te vangen kan hij daarmee ook al niet, zodat hij langzamerhand aan het verhongeren is. Een inspecteur van de Britse dierenbescherming is nu naar de Scilly-eilanden vertrokken om te pro beren het dier te redden. Maandag 5 JuH. Amicitia Theater Sneek. 's Avonds te 8 uur de ko mische film: „Boem bij de lucht macht. as dy dingen allang ta it forline hearden en dan dus al net wreed mear wiene. It wenne dêr moai, iensum en foardie- lich: froulju mei kollektebussen seagen se nea en seis bem dy’t komme om sin ten foar in skoallerelske, hiene der gjin forgese reis foar oer. Jakobus molk as de kij röpen, en wid- dou Riks hie it iten klear as de magen derom fregen, die it wurk yn ’e hüs en sa, mar hja pielde net mei dingen om dy’t gjin namme hawwe en dêr’t inkel- de froulju it altyd like drok mei haw we. Lykwols, foar har dwaen wie hja tiga skjin, frou Riks. Tritich Juny, 1954, ien üre, middeis. Frou Riks en Jakobus, elts oan in kant fan ’e tafel, sieten hwat to slügjen, sa nel it iten. Se skrillen op, doe’t se de kij balten hearden, seagen elkoar oan, seine neat, tochten it slimste en as twa bang- nijsgjirrige bern setten se nei it büthüs ta. Mei greate eagen seagen de kij har oan. Frou Riks sei: „Se moatte molken. Ik leau, it is al joun. En it wurdt nacht. Sjoch Jakobus, de sinne is al ünder. Hwat is der yn ’e goedichheit mei de tiid?” „k Wit der neat fan”, sei Jakobus, „doe’t Jelle-post hjir forline wike kaem mei de kranten, haw ik him frege, hoe let oft it wie. Hy sei: ,,’t Is fiif üre, op 'e kop öf”. En nei melken haw ik de wekker lyk set. Dy rint in goede wike lang sekuer, nou, en dan komt Jelle-post wol wer”. Frou Riks stoude nei buten ta en seach hoe’t de hinnen op stok gongen, de katten rounen nei it skuorke, kroepen yn 'e bak efter de potkachel en joegen har del. „Jakobus, toe, moatst de kij melke, dy earme bisten. It hie al wêze moat- ten, it is bêdtiid”. „Och kom, wy ha krekt it miel bin nen”, mar hy socht stiltsjeswei amers en tuolle, en kroep ünder Wytske. „Ik sil wol fuorje. En hwerori wolst de kij der net üt hawwe, Jakobus?” It aid-minske reage mei de gripe om as wie it neat. „De simmer moat noch komme om- mers. De bisten stjerre fan ’e kjeld bütendoar. Se sizze it is simmer, mar ik siz: se lige it, safier binne wy noch net; sa wier as ik Jakobus hjit”. „Dou bist baes, mar, it spul stiet op myn namme, dat witst dochs wol?” „Mar al to goed. Dy bisten jowe neat”. „Soa, mar frette dogge se wol”. Frou Riks sette de gripe del, fage de groppe üt, en toffele nei de keamer. De potten en pannen fan ’t waerm iten sette se yn it hok del, puozze der hwat wetter yn en die de doar op 't slot. Doe’t Jakobus yn ’e keamer kaem, lei it ald-minske al yn ’t bedsté, stil kroep hy yn ’t oare. zó in het verrukkelijk te maken uit het vuilste genoeg. ,J, 3aat het goed veel langer mee: hier k nu eens een 100% lig wasmiddel. WYMBRITSERADEEL, van 27 Juni tot en met 3 Juli. Geboren: Minke Mint je d. Hoekstra en Eelkje Couperus te Loënga; wrald barre, kamen se pas oan ’e weet, Pietje Antje d. v. Hendrik Aardema en Geeske Raukema te Scharnegoutum. Gehuwd: Betze Roelof de Vries, 24 jr. te Sneek en Froukjen Boorsma, 22 jr. te Scharnegoutum. Overleden: te Sneek, Gerrit Boersma, 69 jr., wedn. van Wijpkje Koopmans (wonende te Scharnegoutum); te Sneek, Fokje Fortuin, 59 jr. (wonende te Woudsend). gen dat speciaal voor deze gelegenheid keurig nieuw was opgeverfd. IsoleerBessen, roestvrije huls in Schotse ruitpatronen gelakt, fles met schenktuit, gummiring en grote plastic beker, 1 liter 3I» liter '/j liter £90 45O de vele tien- die opgetogen fantastische re- 1 met Castella van de nieu- Plunjezakken, prima water dicht doek, met koordsluiting, royale maten 11.75 1025 „Dwt valt meet” zei de maat blij. „Hoe wel ik toch denk, dat we wel een uur of wat te laat zullen zijn. Heb jij du katen in een oude kous, meester?” „Een paar, niet veel!” zei de meester met een somber gezicht, „Ik ook niet!” zei de maat met een angstige piepstem. „Hoe moet het dan, als we te laat in Vanilla aan komen? Zou Kappie het menen, toen hij zei, dat wij het zullen moeten betalen?” „Tjaik weet het nietik geloof het welt” zei de meester. „Maar laten Lang om let sakke de sinne. Jakobus hie foar de tredde kear dy deis ünder de kij sitten to switten en frou Riks hie foar de twadde kear de doar yn ’t slot dien. Se sieten togearre by de tafel en seagen de advertinsjes troch fan 'e aide kranten. It hie mar in nuvere dei west. It aid minske tocht der oer nei: Men koe nou dy wekker de skuld wol jaen, maren doe kaem it har yn lenen yn ’t sin: „Jakobus, it is al lang lyn, ik wie by üs muoike en dy ütfanhüs en doe wie der ek hwat mei de sinne. Mei de sinne èn de moanne èn de ierde. De iene siet foar de oare. Hoe en hwat mei my net mear krekt heuge. Mar doe gongen de hinnen ek op 'e matte en de blommen gongen ticht... Loe skynde de sinne in skoftke nèt, mai dy jouns helle er de skea wer yn, faascls ja, sa wie it Jakobus seach har forheard oan: „Nou, dêi haw ik nou noch nea fan heard. Men wit ek fan neat. Soa, skynde er aoe in skoft nèt, men soe sizze, dy loaikert! En de moanne, hwat hie dy der mei üt tot stean, dat bigryp ik net goed.” ,Ja, dat wit ik suver net mear.” „Dêr moasten se nou hwat fan yn ’e advertinsjes sette, en hwat reklame yn ’e krante foar meitsje. Dus, hy hellet syn skea wer yn?” „Jawis. Hwat slist, Jakobus?” „Nei ’t lan, üngetiidzje, dat kampke, jo witte wol.” „Goed, en ik sil de wask to blikken lizze.” en de z-achtheid U behandelt met Castella Parels. Castella Parels strooit men water en direct ontstaat schuim. Geen papje vooraf Alle vuil trekt enorm snel goed: in paniek vluchten de vlekken. Eén maal spoelen is Door de veel kortere behandeling Rugzakken, waterdicht, voor vacantie en schoolreisjes, met buitenvak 4.75 „It is middel, Jakobus. Sjoch mar, dêr is de sinne”. ,,’k Ha lekker sliept”. Hy glied yn syn melkersklean. „Dy wekker kin wol op ’e kuilbulte, safier 1b ’t hinne, dy is neat mear wur- dich: trije üre! Jelle-post moat mar ris in nijenien meinimme, tinkt jo ek net?” „Kin wol. Jakobus. Moatst nei de k(j ta, Jakobus. En ik sil it iten rémeitsje. Lit de beesten net wachtsje, Jakobus, juDe beesten hoege der net ünder to lijen as de wekker net goed by de tiid is”. Ik had nooit kunnen denken, dat 1 Castella Parels mij zoveel gemak en vreugd zou schenken. Ik heb al heel wat wassen gedaan, maar nooit heb ik zo versteld gestaan. Zelfs de soldatenwas van mijn zoon was in een wip weer zo helder als glas. Na lx spoelen hangt alles weer fleurigen zacht aan de lijn. Een mees terlijk fabrikaat Zo schrijft ons één duizenden zijn over sultaten die zij Parels, we tijd. Advertentie Plastic badtassen, in uni tinten, of wit fond met frisse bloem- dessins, geheel door- 95 gestikt De architect zal zijn gedeeltelijk reeds uitgevoerde plannen voor een nieuwe kerk in het Engelse dorpje Lang ley Green (in Sussex) moeten verande ren nu de nieuwe priester in het dorp is gearriveerd. Het gaat gelukkig maar om een klein onderdeel. Toen de nieuwe priester namelijk was aangekomen en de plannen voor zijn toekomstige kerk eens ging bekijken, zag hij, dat de af stand van het plafond tot de bodem van de preekstoel slechts 198 centimeter was. De priester zelf is twee meter en drie centimeter.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 3