Officieel bezoek van de Franse President en Mevrouw Coty aan Nederland De Sneek-week 1954 Wat de raad te behandelen krijgt Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERAOEEL en IJLST I kondigde zich aan Inhuldiging Nationale Zeilkoningin Rondom de intocht van de Zeilkoningin het Festival van Het verkeer op de gedempte Singel Een goed begin der Lichte Muze i'Mllir'Wt'i ii 109e Jaargang No. 58 Vrijdag 23 Juli 1954 Aanvangsuur tweede optocht vervroegd. Bioscoopnieuws Damesteam R.K.V.C. Sneek R.K. Mulo-examen Geslaagd 1 Het Smoker Nieuwsblad Is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD -- Hoog bezoek Benoemd Kerknieuws Doe gewoon I Zeepost Ontzie de natuur Weer amateur kampioen van Nederland Ereplaatsen voor de Ouden van Dagen Aanbesteding VRUDAG$. Redacteurs L K1EZEBR1NK de overreden te worden. zgn. éénrlchtlng- In de volgende raadsvergadering der gemeente Sneek komen o.a. de volgende voorstellen van B. en W. aan de orde: Geslaagd voor de hoofdakte de heren J. Tjoelker en S. Muizelaar, onderwij zers aan de Bolwerkschool alhier. Onze'vroegere stadgenoot, de heer H. Buitenpost, slaagde te Groningen voor het examen Handenarbeid. Voor de hoofdakte slaagde de heer J. N. Blom te Scharnegoutum. Kampioen op sokken. Dat wg in de vacantle-periode zitten kunnen we ook bemerken aan de pro gramma’s in de bioscopen, die groten deels zfln afgestemd op luchtig en vro lijk amusement Zo ook het programma dat van Vrijdag tot en met Maandag in Amicitia draait Hier vinden we de be faamde komiek George Formby met zijn bekende grappen en grollen, terwijl hij ook weer enkele van zijn liedjes ten ge hore brengt. Mensen die hun lever wil len laten schudden vinden dus hier het recept Voor de hoofdacte (gedeelte A) slaag de te Leeuwarden o.a. mej. M. Spinde- laar, Sneek. Geslaagd voor de M.O.-acte Engels A de heer A. Doodkorte alhier. De heer H. H. Greydanus, leraar aan de R.H.B.S. alhier, slaagde dezer dagen voor de Middelbare akte B Nederl. Taal en Letterkunde. mag ge- Redactie-adres KLEIN ZAND 7 - Telef 2872 SNEEKER NIEUWSBLAD 24.250 24.000 23.920 23.600 23.000 22.633 22.450 22.300 21.800 21.140 2567.— 2533.— 2515.— 2495.— 2470.— 2415.— Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde als civiel ingenieur de heer R. Rei- nalda van Ijlst. Aan de heer R. Veldhuis alhier is het einddiploma uitgereikt van de vierjarige cursus voor voortgezet bouwkunst onder richt te Leeuwarden. Geslaagd voor diploma A: G. A. M. Bok, J. J. G. Hoekstra, A. Kanon, Th. Potma, S. Bos, A. Bootsma en Chr. Bootsma, allen te Sneek en R. Miedema te Heeg. Geslaagd voor diploma A: A. Boot sma, G. N. Brouwer, L. A. F. Schrichte, allen Sneek; J. v. d. Weide, Lutkewie- rum; L. v. d. Meer, Bozum; C. Portiek, Heeg. Verschijnt: DINSDAGS en Administratie t Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) nummers 37/37a tot en met 49/49a te beperken resp. tot 15% en 10%%. De minister heeft daarom de huurprijs van het woningencomplex 1948 per woning vastgesteld op f 6.en van een hele duplexwoning in de Jan v. Nassaustraat oneven nrs. 37/37a t.e.m. 49,/49a op f 9.50 per week met Ingang van 1 Jan. 1954. B. en W. stellen voorts voor een bij raadsbesluit van 11 Februari 1954 onjuist vastgestelde huurprijs voor de 14 woningen aan de Anna Paulownastraat 27 tm 53 (oneven) te herstellen en van f 5.90 p. w. op f 6.05 per week te bren gen. Zoals wij reeds in ons vorig nummer hebben gemeld, zjjn de Zweedse gezant de heer Dahlman en de Zweedse consul- gene raai de heer Ekman met hun da mes, bij hun tweedaags bezoek aan deze provincie, ook ten stadhuize alhier ont vangen. Daar ontmoette het gezelschap ook de Commissaris der Koningin, mr Linthorst Homan, en werd vervolgens een bezoek gebracht aan Lankhorst’ Touwfabrieken. Het statenjacht Friso, dat bij deze gelegenheid zijn eerste offi ciële bezoek aan Sneek bracht, voerde de Zweedse dames en heren en de Com missaris daarna naar Terhome; tijdens de overtocht over het Sneeker Meer stond de Zweedse gezant aan het roer. Tevoren hadden de Commissaris der Koningin en leden van Ged. Staten alleen mr Okma was afwezig een be spreking met B. en W. ten stadhuize gehad en werd de kleuterschool de Ro- zeknop in het Tuindorp bezichtigd, ter wijl men zich ook op de hoogte stelde van de verkeersverbetering door demping van de Singel verkregen. Door het vertrek van mej. S. v. d. Weide naai Leeuwarden, is benoemd tot onderwijzeres aan de Julianaschool al hier mej. H. Kingma te Vlissingen. GEREF. KERKEN Beroepen te Nieuwe Pekela ds. G. Sinia te Jutrijp-Hotntnerts. Heel wat voetgangers en fietsers zijn Dinsdag in Bussum heimelijk door de politie gevolgd. Zij was op zoek naar goede weggebruikers en had de bedoe ling hen te verrassen met een aardig presentje. Dat was natuurlijk geen gek idee tijdens de Veilig Verkeersweek, maar het resultaat was bedroevend. De politie kon maar één pakje sigaretten, één doos bonbons en twee repen choco la uitdelen. En dat terwijl er een paar uur naarstig was gezocht naar mensen die allen maar gewóón behoefden te doen. Advartentlepriji 15 el per m.m. Bij contract (handclaadv.) lager. Abonnementipriji f 3. per half laar. Franco per port I 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name ran Firma i 1 Drijfhout. Snoek. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlyk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Indonesië en Ned. Nw. Guinea: m.s. „Willem Ruys” (2 Aug.); Ned. Antillen: s.s. „Bennekom” (27 Juli); Suriname: m.s. „Bonaire” (28 Juli); Unie van Z.- Afrika en Z.W. Afrika: m.s. „Jagers fontein” (27 Juli)Canada: m.s. „Noor- dam” (29 Juli); Zuid-Amerika: m.s. „Argentina Star” (26 Juli); Brazilië: m.s. „Tara” (28 Juli); Australië en Nieuw Zeeland: via Engeland (24 Juli). Inlichtingen betreffende de verzen- dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Wip de plaats in van de Leeuwarder Politie Muziekvereniging, die Zaterdag j.l. had zullen medewerken. De Politie mannen zijn de komende Zaterdag n.l. verhinderd. wonderen. Tienduizenden Amsterdam mers hadden een prachtig gezicht op deze drijvende bloemenschat. Terwijl de hoge gasten in de boten aankwamen .sis ten vuurpijlen het luchtruim in. Zij open den het grootste vuurwerk dat ons land ooit heeft aanschouwd en dat drie kwar tier duurde. Het was een imposant ge zicht. Schitterende kleuren en vormen wisselden elkaar af. Tot slot van het machtige kijkspel zag men de Gallische haan en de Nederlandse leeuw, ingelijst in staven van Chinees goudvuur, waar uit honderden gekleurde vuurbloemen verschenen. In grote blokletters van dia- mantvuur schitterden de woorden „Fra- ternité”. Toen de sterrenregen in het diepzwarte water was verdwenen, was de eerste dag van het staatsiebezoek ten einde. De opening van dit Festival op het Bloemenpodium over de Wip, die Za terdag ook aan PluviUs’ grillen ten offer viel, geschiedde nu Dinsdagavond. Het weer was mooi en de belangstelling groot. Het publiek stond in dichte rijen rondom het podium, dat met z’n vlaggen, bloemen en planten op zichzelf al een feestelijke aanblik opleverde. Een pluim op de hoed van Gemeentewerken die dit moois tot stand bracht. De Ouden van Dagen behoefden echter niet te staan. Voor hen waren op een afgesloten gedeelte rondom de toegang tot het podium zitbanken ge plaatst wat ook by de volgende uitvoeringen steeds zal gebeuren. Zo konden ze prinsheeriyk het feestprogramma, verzorgd door Hansje Palliter en haar Witte Kraaien, aangeboden door de Ver. Wegtransport volgen. En bovendien werd hun door de Erven Joh. W. Meyer en de heer Pettlnga een consumptie aangeboden, waar de heer Poetzna van Verkade nog een versnapering aan toevoegde. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr Cals, heeft zich met een boodschap tot de jeugd gericht, waarin hij een beroep op hen doet om op hun tochten en in hum kampen de na tuur te ontzien. „Wees voorzichtig met vuur dit voorjaar zijn, helaas, weer honderden hectaren bos en heide verlo ren gegaan spaar plant en boom en laat de plaatsen waar je bent geweest achter, zoals je Ze zelf graag aantreft. Denk er aan, dat hij, die de natuur ont siert en vernielt, blijk geeft van gebrek aan beschaving”. De veiligheid van het verkeer Biet roekeloos in gevaar worden bracht. De ex-lnternationaals Wim Laken- berg (Blauw Wit), André Roosenburg (Sneek) en Joop Stoffelen (Ajax), die allen enige jaren in het buitenland als beroepsvoetballer hebben gespeeld en sedertdien geruime tijd weer in ons land waren, mogen thans zonder verdere wachttijd weer gaan voetballen, aange zien het bestuur van de K.N.V.B. hen weer tot amateur heeft verklaard. Roosenburg kwam het bericht ter ore Dinsdagavond tijdens de training van de hoofdgroep van Sneek op het Sneekveld en ontving van alle zijden gelukwensen. Voor de v.v. Sneek is de beslissing na tuurlijk ook een gelukkig feit, dat haar positie in het volgend seizoen zeer ten goede zal komen. 37/ib% geldlening groot 500.000. B. en W. stellen voor met de n.v. Bank voor Nederlandse gemeenten een geld lening aan te gaan groot 500.000, koers 100 rente 3Uiö looptijd 40 jaar, opneming 15 Sept, a.s., geen kosten. De raambiljetten voor de Sneek-Week vestigen In het gehele land weer de aan dacht op dit grootste Noordeiyke zeil- tournooi. Ook de aankondiging voor de wedstrydzellers is al verzonden. Het programma voor Zaterdag 14 t.e.m. Donderdag 19 Augustus (met uit zondering van de Dinsdag) vermeldt voor de eerste drie dagen 18 en voor Woensdag en Donderdag 16 klassen. By de S.Z.C. zullen starten de Regenboog- klasse, 30 m2 klasse, 22 m2 klasse, Pam- pusklasse, Valkklasse A en B, Flying Dutchmanklasse, 16 m* Streepklasse A en B, idem Stipklasse A en B, Schou wen, Sharpies, B.M. klasse, Vrijheids- klasse, Olympiajollen, 12 v. jollen, Dar ken, Jeugdklasse, Gemengde klasse open jachten en idem kajuitjachten. De laatste twee alleen voor leden van de Club. De Koninkl. Zeilver. Sneek heeft dezelfde klassen met uitzondering van de gemengde. Voor Dinsdag organiseert zy (alleen voor haar leden) Dameswedstryden in de Regenbogen, Pampusklasse, Valk klasse, 16 m2 klasse en 12 v. jollen, wel ke ’s morgens, en Eenmanswedstryden in de Regenbogen, 30 m2 en 22 m2 klas se, Pampusklasse, Valkklasse, 16 m® klasse en Jeugdklasse, die 's middags gezeild worden. Groeps- en teamwedstryden. Het programma vermeldt ook weer de traditionele groeps-, team- en vereni- gingswedstrijden. Zondag en Maandag worden onder leiding van de S.Z.C. groepswedstrijden in de 16 m2- en B.M.-klasse gehouden tussen groepen uit Holland, Overifsel, Groningen, Gelderland en Friesland; Woensdag en Donderdag de teamwed strijden HollandFriesland in de Regen, boogklasse en verenigingsgroepswed- strijden in de Valkklasse. In af wij king met vorige jaren zullen op alle dagen de wedstrijden (met uit zondering vain die voor de groepen) aanvangen cm half elf. Het festyn zal (voor de eerste maal) Vrydagavond 8 uur officieel In het Stad huis worden geopend. Daarna vangt om half tien de gebruikeiyke deelnemers* avond in Amicitia aan. geldt derhalve het zgn. éénrlchting- verkeer. M.a.w. men mag elkaar nooit tegemoet rijden. Voetgangers mogen de rijwegen alleen haaks oversteken. Aangeraden wordt evenwel zoveel mogelijk van de over steekplaatsen gebruik te maken. Worden deze verkeersregels niet in acht genomen, dan kunnen ongelukken hier niet uitbiy'ven. De agenten zullen, om het publiek met deze regels vertrouwd te maken, kor te tijd waarschuwend en instruerend optreden. Daarna zal tegen overtre ders verbaliserend opgetreden moeten worden. Wij zijn echter geen specialist in het verkeer en daarom hebben we inspec- teur-korpschef, de heer Kooistra, ge vraagd ons, en op die wijze ook de burgerij, eens te vertellen hoe het nu precies moet op deze nieuwe wegen. Zyn antwoord was kort en bondig: De middelste rijbaan is alléén bestemd voor het snelverkeer. Dus voor auto’s en alle andere motorverkeer. Echter niet voor bromfietsen. Die behoren evenals de fietsen op de zijbanen. Op de middelste snelverkeersweg mag niet gestopt worden. De zijbanen mogen door alle soorten voertuigen dus ook door auto's bereden worden. Ook mag men hier par keren. Men is echter verplicht ten op zichte van de rijrichting steeds van de rechtse baan gebruik te maken. Hierop Het dameszestal van de R.K. Volley bal club Sneek heeft zonder een enkele nederlaag in Wassenaar, waar een tour- nooi werd gehouden van katholieke clubs om het kampioenschap van Nederland, het kampioenschap behaald. Het succes volle zestal bestond uit de dames: G. Teensma, J. Hanenburg, T. v. d. Berg, L. v. d. Poel, A. Brandsma en A. Boot sma. Reserve was mej. N. Brouwer, die eveneens aandeel heeft gehad in dit suc ces. Het herenteam van dezelfde club ver overde een derde plaats. Vergunning nodig voor exploi tatie speelautomaten. B. rn W. adviseren o.m.: In een schrijven van de officier van justitie te Leeuwarden wordt o.m. me degedeeld dat het in de praktijk moeilijk is een scherpe grens te trekken tussen (wetteiyk toegelaten) behendigheids spelen en (binnen het bereik van de strafwet vallende) kansspelen. Zolang het een betrekkelijk onschuldig vermaak betreft, acht genoemde ambtenaar het instellen van strafvervolgingen ter za ke in het algemeen niet zo noodzakelijk. Hij wijst er evenwel op, dat de mogelijk heid bestaat dat de exploitatie van een op zichzelf onschuldig spel onder be paalde omstandigheden een bedenkelijk karakter kan aannemen. Ten einde in zodanige gevallen te kunnen ingrijpen, komt het de officier van justitie ge wenst voor de exploitatie van speelauto maten e.d. te binden aan een van ge meentewege in te voeren vergunningen stelsel. De inspecteur-korpschef der ge meentepolitie deelt blijkens diens te de zer zake uitgebracht advies, de ziens wijze van de officier van justitie. Ook B. en W. komt het mede op grond van in deze gemeente opgedane ervaringen gewenst voor in de algemene politiever ordening een bepaling op te nemen, wel ke het mogelijk maakt zonodig met vrucht strafrechteiyk te kunnen optre den tegen exploitanten van speelauto maten en behendigheidsspelen. Blijkens haar hierbij overgelegd advies komt de commissie voor de strafverordeningen tot dezelfde conclusie. Wij stellen U dan ook voor, aan de Algemene politieverordening een nieuw artikel 80a toe te voegen overeenkomstig de in het hiervoor bedoelde advies van de inspecteur-korpschef vermelde redac tie en artikel 147, 2e lid, dezer verorde ning, waarin wordt bepaald dat goede ren of voorwerpen, waarmede een over treding is gepleegd, kunnen worden ver beurd verklaard, zodanig aan te vullen dat deze verbeurdverklaring eventueel ook toegepast kan worden op speelauto maten e.d. Het nieuwe artikel 80a luidt: Onverminderd enige wetsbepaling is het, behoudens vergunning van de bur gemeester, verboden op of aan de open bare straat, in huizen, waar men gela- Huurpryzen van enige com plexen woningen. De minister is accoord gegaan met het verzoek van B. en W. de huurverho ging voor het woningcomplex 1948 (16 woningen) en voor de 7 duplexwoningen aan de Jan v. Nassaustraat, oneven Met groot enthousiasme zyn de Franse president en mevrouw Coty gisteren te Amsterdam begroet. Op Schiphol werden zy ontvangen door H. M. de Koningin en Prins Bernhard, waarna naar het paleis op de Dam werd gereden, waar het hoge gezelschap spoedig op het balcon verscheen. Reeds 20 minuten later verliet president Coty, o.a. vergezeld van minister Drees het paleis weer om een krans te gaan leggen by het nationaal monument. Aan het noenmaal in het Paleis ter ere van president en madame Coty zaten mede aan H.K.H. Prinses Wilhelmina en de prinsessen Beatrix en Irene. ’s Middags was er een ontvangst van bloemenpracht op twintig vlotten) te be- het corps diplomatique door de president en een ontvangst ten stadhuize. Om 8 uur volgde een gala-diner ten palelze, waaraan 170 gasten aanzaten. Redevoeringen. Ik hef het glas ter ere van Uwe Ma jesteit, Zijne Koninklijke Hoogheid prins Bernhard en de Koninklijke familie. Maar ik hef het eveneens ter ere van onze broeders uit Nederland en boven dien tot eer van de grote familie der vrije volkeren, in de vurige hoop dat het tenslotte zal mogen komen tot een rijk van vrede in de gehele wereld. Met deze bloemrijke woorden besloot president Coty tijdens het galadiner zijn tafelrede, uitgesproken in antwoord op de begroe tingswoorden van koningin Juliana. De Koningin had haar geheven glas ver gezeld laten gaan van de woorden: Ik hef thans mijn glas op ter ere van onze hoog gewaardeerde gasten, president en mevrouw Coty en van onze vriendin, onze kameraad, onze zuster Frankrijk, van wie wij goed kunnen begrijpen en waarderen dat wat zij volbracht heeft, dat wat haar moeilijkheden zijn, evenals haar rijke mogelijkheden by het dagen van een nieuwe tijd voor Europa en de gehele wereld. De Koningin had in haar in het Frans uitgesproken rede gewezen op de verbondenheid tussen Frankryk en Nederland. Vele uren voordat het hoge gezelschap zich aan het diner had begeven, was men in de hoge en koele burgerzaal reeds druk doende de tafels te voorzien van het fonkelende bestek. Middenstuk ken uit de nalatenschap van koning Wil lem II sierden de lange hoofdtafel en de vijf andere tafels, welke haaks op de hoofdtafel waren geplaatst. Het meest indrukwekkende in de historische om geving, waar de af en aan lopende la keien de sprookjesachtige sfeer nog ver hoogden, waren wel de duizenden don kerrode rozen, waarop de waterdruppels aan dauw deden denken. Laat in de avond (na tien uur) voer het hoge gezelschap door enkele Amster damse grachten naar het Oosterdok om het fraai geïllumineerde watercorso (een Na enkele inleidende woorden van de heer Kraakman, voorzitter van het Actie Comité, dat zyn naam weer alle eer aan doet, verrichtte burgemeester Raster- hoff de officiële opening. Hij wees er op, dat deze feesten Sneek opnieuw in het middelpunt der belangstelling willen plaatsen. Wij zijn een stad voor vreem delingen, maar daarvoor is nodig dat deze als ze van het zeilen zyn terugge keerd, hier 's avonds gelegenheid vin den zich te vermaken. Dat wil het Actie Comité bereiken door him de gehele zo mer door tot aan de Sneek-Week weke lijks enige malen een feestelijke avond te bezorgen. Spr. hoopte dat dit gewaar deerd zal worden en dankte allen die aan de organisatie hebben medegewerkt. Verder wekte hij allen op de feeststem ming te verhogen en zich als goede bur gers te gedragen. Alles wordt hun gra tis aangeboden, maar het aangename Maandag is door B. en W. van Sneek aanbesteed de bouw enz. van een lokaal bij de openbare Schippersschool aan de Willemstraat. Ingeschreven als volgt: J. Postma, St. Nieolaasga ƒ25.480 Postma en Dijkstra, Balk u 25.405 H. C. Hoekstra, St. Nieolaasga 25.100 F. de Groot, Harlingen S. Timmermans, Makkum P. Olij, Sneek J. Runia, Tzum S. M. Kingma, Kollumerpomp H. en C. Faber, Sneek J. Hiemstra, Sneek W. Stellema, Rinsumageest J. Andringa, Sneek G. Spijksma, IJlst Begroting 24.900. Schilderwerk: P. Lusthoff, Sneek H. Sluiter, Sneek L. de Vos, Sneek A. Bergsma, Jutrijp G. Geertsma, Sneek J. Hoekema Sneek Gunning volgt. voor de dressuuroroe- van de internationale paardenshow, gehouden te Herfordshlre Z.KH Prins Bernhard opgewacht door zijn dochters Beatrix en Irene. Zodra alle drie rybanen van de gedempte Singel in gebruik waren, hebben wy het verkeer daar eens In ogenschouw genomen. Wat we zagen deed ons de haren ten berge ryzen. Fietsers, brommers, wagens e.d. gebruikten de mid delste baan alsof er geen vuiltje aan de lucht was, en op de beide zybanen peddelden de fietsers en reed Iedereen maar naar eigen goeddunken links en rechts, onverschillig de richting welke ze uitmoesten. Voorts zagen we voet gangers herhaaldelyk op alle willekeurige plaatsen de grote weg oversteken, blykbaar onbewust van het grote gevaar dat ze hierby liepen door een auto In verband met de Wielerronde is de herhaling van de optocht a.s. Zaterdag middag vervroegd. Deze begint nu om kwart voor vyf. Om dezelfde reden wordt de stoet niet op de Veemarkt, maar op de Almastraat opgesteld. De routes blijven beide malen dezelf de. Ten gerieve van de burgerij drukken wij ze hier nogmaals af. ’s Middags: Martiniplein, Grote Kerk straat, Marktstraat, Kleine Kerkstraat, Kruizebroederstraat, Wyde Burgstraat, Oosterdijk, Jousterkade, Bothniakade, Hooiblok, Singel, Hoogend, Grootzand, Leeuwenburg, Marktstraat, Stadhuis. ’s Namiddags kwart voor vijf: Vertrek van de Almastraat, Stationsstraat, Dr Boumaweg, Parkstraat, Wyde Noor- derhorne, Kruizebroederstraat, Wijde Burgstraat, Ged. Poortezylen, Singel, Hooiblok, Harinxmakade, Electr. brug, Willem Lodewijkstraat, Oppenhuizer- weg, Jousterkade, Oosterdijk, Burgstra ten, Grootzand (beide zijden), Leeuwen burg, Marktstraat. De Groninger Postharmonle neemt in de tweede optocht en ook ’s avonds op het Bloemenpodium over de Z.K.H. Prins Bernhard bevond zich onder de deelnemers wen t kan met het nuttige verenigd worden door de bussen voor het Zwakke Kind mild te gedenken. Spr. wenste het Comi té tot besluit een zeer geslaagd Zomer feest toe, dat volledig aan het gestelde doel moge beantwoorden. De heer Kraakman dankte de burge meester voor zijn woorden en kondigde daarna met grote voldoening het gezel schap van Mevr. Palliter aan, dat zyn optreden begon met het Fries Volkslied en een gevarieerd show-programma op de planken bracht, dat met grote aan dacht werd beluisterd en veel bijval ver wierf. Ook onze stadgenoot de heer P. Stilma had met zijn eigen lied „It Bi- ropsforfoer Iftns de wei” en z’n confe rence succes. Zo vormde deze avond dus een uitstekend begin van het Festival, dat er zeker toe zal bijdragen in de ko mende weken de gezelligheid in onze stad te verhogen. gen zet, alsmede op voor het publiek toegankelijke plaatsen of in voor het publiek toegankelijke lokaliteiten winkels daaronder begrepen automa ten of toestellen aanwezig te hebben, welke bestemd zijn of gebruikt kunnen worden om daarmede of daarop, al dan niet tegen betaling, ter plaatse een ha zardspel of enig ander spel te spelen. Dit verbod is niet van toepassing op bil jarten en op toestellen die uitsluitend dienen voor een loterij, waarvoor krach tens artikel 3 der Loterywel toestem ming is verleend. Het Actie-Comité Sneker Winke liers verzoekt de burgerij het vol gende: Maakt onze stad feestelijk Steekt zoveel mogelijk de vlaggen uit. Voor zover Uw personeel me dewerkt an de optocht (als muzikant, tamboer, heraut of lansknecht) geeft hun zo mo gelijk tydig vrijaf. Opgetuigde zeilboten zijn by de Jachthaven en langs de vaarroute hartelijk welkom. Volgt de instructies van onze politie nauwkeurig op. Het A.S.W. «v

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1