voor halve prijs 100 gr. THEE voor HALVE PRIJS Thee Koffie De verdwenen Robijn ZwitsaletteL Het was weer twee dagen feest in IJsbrechtum Elfstedentocht per Cebuto-reiswagen 44 c. groenmerk AGENDA Ik vind het een reuzenmiddel Bovendien waardecoupons voor porceleinen servies! Deze thee-reclame is geldig t/m 31 Juli Alléén geldig in winkel SNEEK, Leeuwenburg 9. Burgerlijke Stand A. V. Horror-nieuws Bioscoopnieuws De hitte in Amerika FEUILLETON EEN MYSTERIE ROMAN Zes dodelijke ongelukken in het weekend Geslaagd onze VERPLICHTE vacantiesluiting is van 2 t.e.m. 7 Augustus a.s. Voor SCHOOLBOEKEN enz. is G. v. d. Pijpekamp, Kleinzand 2 vanouds de beste leverancier. De nationale wasserij- prijs vraag Competitiekaatsen afdelingen K.N.K.B. Om heel Sneek, niettegenstaande onze verplichte vacantiesluiting toch nog te kunnen laten profiteren van een speciale vacantie-aanhieding bij aankoop van 4.- waren Een greep uit de lage Zijlstra-prijzen Diploma-zwemmen Sneker Zwembad Bedrijfsvoetbal n 1. van 89 voor THEE firma De tweede dag 20 vervolgd. l M door Frank van Falckenoort Voor het B-gedeelte van de hoofd akte slaagden mej. S. Tigchelaar, Sneek en de heer K. Beimers, TerzooL U natuurlijk niets liever zou wensen, dan dat de moordenaar van Uw vrouw gepakt zou kunnen worden. Zoals ik V echter reeds zei, loopt elk spoor absoluut dood en ik weet op dit ogenblik nog niet precies, hoe ik deze zaak verder zal moe ten aanpakken. Ik behoef dan ook niet langer van Uw kostbare tijd gebruik te maken en zo Uw affaires U noodzaken weer naar Zwitserland terug te keren, dan hebt U daartoe thans van de Justitie de toestemming. Wij danken U zeer voor de hulp, die U ons bij het onderzoek hebt verstrekt. Het is alleen maar jammer. Bestrijd UW PIJNEN met: Uitsluitend bij Apothekers en Drogisten Advertentie I.M. In Oklahoma zijn wedrom 6 personen omgekomen ten gevolge van de hitte golf, waardoor het aantal slachtoffers in de afgelopen twee weken in Amerika gebracht is op 264. Thans is in het ver droogde Zuiden de eerste regen gevallen en werd koelere lucht aangevoerd. Er wordt reikhalzend naar nog meer regen uitgezien, die geboden is, wil een groot deel van de oogst in het Midden-Westen behouden worden. Volg de beste raad, gegeven: haal nog Leverpastei Unox per 2 blikjes 59 Edammer kaas. 100 gram 21 Leidse kaas 100 gram 17 V ol vette Goudse kaas, 100 gram 25 Belegen volvette 100 gram 30 Boterhamkorrels 250 gram 45 Geslaagd voor het examen costumière de dames R. Visser, Heeg; G. Reyenga, Oudega (W.)Tj. v. d. Goot, Oudega ,W.); T. de Jong, Sneek; R. de Vries, Sneek; H. Zeilstra, Scharnegoutum; A. Visser, Offingawier; Sj. Nieuwland, Nij- land; voor coupeuse de dames B. Stal- linga, Sneek; H. de Vries, IJlst; voor lerares lingerie de dames M. Huitema, Bozum; S. Bruinsma, Scharnegoutum. Op het examen van 20 Juli j.l., gehou den door de V.H.P.G. te Voorschoten, slaagden de volgende candidaten, allen opgeleid door Instituut „Groote”, Markt straat 4 te Sneek: Stenografie Engels, 100 lettergr.: mej. T. Leenstra te Sneek; Stenografie Ne derlands, 130 lettergr., de dames G. Spaan, J. de Rook, T. de Blauw, Lem mer; T. v. d. Berg, R. Kuipers, G. van Randen, Oosterzee; G. Winia, Follega; L. Luycks, G. Jongstra, A. Koopmans, R. Stegenga, L. Stegenga, G. de Vries, Balk; Vaardigheids-diploma, de heren S. Luinenburg, L. Koster, Hemelum; Diploma Blindtypen: de dames R. Ste genga, J. Grouwstra, Balk; T. de Jong, Nijemirdum; M. Rollema, T. Dijkstra. Koudum; T. Hoogenberg, Molkwerum: G. v. d. Veer, Oudega (H.O.N.)C. Mul der, Sondel; J. Bouma, Woudsend; W. Mous, Balk; A. Weger, F. Andriol, T. Ligthart, B. Haga, L. Landstra, Sneek; A. Bonsma, IJtens; de heren W. Steen bergen, Sj. Strikwerda, Balk; W. Bak ker, Koudum; B. Roosenstein, Sneek. Op het examen van 23 Juli j.l., gehou den door de „Unie” te Amsterdam, slaagden door hetzelfde Instituut opge leid, de volgende candidaten: Stenogra fie Nederlands, 130 lettergr.: de dames J. Laskewitz, A. Westra, H. Nauta, A. Hendriksma, H. Modderman, H. Offrin- ga, J. v. d. Horst, A. de Vries, allen te Sneek; Diploma Blindtypen: de dames A. de Vries, Lemmer; J. Bax, St. Nico- laasga; H. de Jong, Sneek; H. Dijkstra, Woudsend; T. Ament, IJlst en de heren Tj. v. d. Horst, Sneek; S. Molenaar, IJlst; R. Schengenga, Heeg. Voor het examen Handtekenen L.O. slaagde onze stadgenoot de heer A. H. de Haan. Enkele ogenblikken later trad Van Brantenaar binnen. Hij schudde Koks hartelijk de hand en knikte Klein min zaam toe. Koks wees hem een stoel en zei: „Mijnheer Van Brantenaar, ik moet U tot mijn spijt mededelen, dat het on derzoek in de zaak van Uw gewezen vrouw tot nog toe niet het geringste re sultaat heeft opgeleverd. Het spreekt natuurlijk vanzelf, dat de Justitie al het mogelijke zal doen, om de dader of da ders te achterhalen, maar op het ogen blik tasten wij nog in het volslagen duis- Mevrouw Kemerink uit Almelo kan voorlopig op een koopje haar was de deur uitdoen, want met haar vierregelig versje over het nut van laten wassen won zij 10.000 gulden, de hoofdprijs van de nationale wasserij-prijsvraag. werd begonnen met een Deksel-race voor heren van 16 tot en met 30 jaar. Hier van was de uitslag: le pr. Gijs de Jong; 2e W. de Boer. Kruiwagen-race voor dames en heren van 31 t.e.m. 50 jaar: le pr. Hessel Koopmans en mevr. A. WijnjaKamstra; 2e C. v. d. Eems en mevr. T. BakkerElzinga. Hierna volg den de kinderspelen, waaraan door een groot aantal kinderen werd deelgeno men. De prijzen werden als volgt ge wonnen. Vlagjes-race, jongens en meis jes t.e.m. 5 jaar: le pr. Wim Jillings; 2e Lena de Boer; 3e Mink Seffinga; 4e Zondag j.l. werden nationale athle- tiekwedstrijden in Amsterdam gehouden waaraan ook door A.V. Horror werd deelgenomen. Op de 600 m. Jun. B startte de Horror-athleet C. Jillings, die Noordelijk recordhouder op dit nummer is. Door een tactische en uiterst snell gelopen ren wist hij beslag te leggen op de le prijs. Ondanks de slechte weers omstandigheden werd door hem een heel goede tijd van 1.30 min. gemaakt. Onze stadgenoot, de heer C. A. A. M. Galesloot, slaagde te Utrecht voor het tweede en laatste deel van het examen Beroepskeuze-Adviseur In Amsterdam slaagde aan het Inst. Schoevers voor directie-secretaresse mej. Ary v. d. Wier Alberda te Goënga. SIJBRANDABUREN, 22 Juli. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer W. Visser, thans onderwijzer te Leeuwarden, slaag de dezer dagen voor de volledige hoofd- acte. maar je hospita. En dan kom je maar weer terug.” „Oké, chef!” Jopie verliet kamer zeven en had na een klein halfuurtje zijn boodschappen gedaan. In zijn hand had hij een pakketje, waarin de sandwiches. „Wat nu??” vroeg hij. „Ga zitten en wacht rustig af. Vóór we een telefoontje gehad hebben, kun nen we toch niets beginnen. Mijn men sen zijn aan het werk. Houdt je gemak, want wellicht hebben we nog een hele reis voor de boeg.” „Ik snap er nog geen fluit van”, be kende Jopie eerlijk, intussen op een stoel plaatsnemend. „Komt wel, wacht maar kalm af. Van Brantenaar gr -1 natuurlijk vanuit het politiebureau eerst naar zijn hotel om af te rekenen. Daarna gaat hij weg, hetzij naar Schiphol, voor een der vliegtuigen, hetzij naar Amsterdam, voor de Pull- mantrein. En aangezien het eerste lijn vliegtuig naar Bern eerst om half vijf vanmiddag gaat, heb ik zo’n idee, dat hij de middagpullman via Brussel neemt, om maar zo spoedig mogelijk uit Ne derland te komen.” „Dus toch Van Brantenaar,” meende Jopie te moeten concluderen. „Neen,” antwoordde Koks, die schik had in de jongeman. „Hg is het niet.” Op dit ogenblik rinkelde de bel. Koks nam de microfoon en kreeg te horen, dat Van Brantenaar een plaats besproken had in de „Etoile du Nord”, die om kwart over elf uit Amsterdam vertrekt. „Mooi, dank je wel. Nee, verder is er niets meer. Zoals afgesproken is, kun nen jullie, na gecontroleerd te hebben, dat hij inderdaad in deze trein zit, weer terugkeren.” Hij, zjj en de auto. Engelse filmers weten min of meer ongewone gebeurtenissen en voorvallen althans voor niet-Engelsen te be handelen als de gewoonste zaken van de wereld. Zij draaien er hun hand niet voor om, maken er geen buren-kijk-uit van en wekken zelfs de indruk, dat het hele geval zich precies zo in werkelijk heid heeft afgespeeld. Dat is tnu ook weer het geval. Dit luchtige gevalletje, dat maandenlang in de „Uitkijk” te Am sterdam werd geprolongeerd, zal U on middellijk weten te pakken en tot het einde toe amuseren. En wat is het toch prettig zo nu-en-dan een heerlijk ont spannende film te zien, zorgeloos en ver weg staand van alle mogelgke wereld problemen en sensaties. Hier geen spra ke van problemen, alles draait om twee vrienden, die in een soort handicap-race met oude krakende autootjes voorthob belen naar de Westminster Bridge. Wie zal er het eerst zijn? Het tweetal zit elkaar lekker dwars, want geen van tweeën wil erkennen, dat zjjn rammel kast uit 1904 allang op het autokerkhof had moeten liggen. Zij hebben met hun Darracq 1904 en hun Spijker 1904 mee gedaan aan de jaarlijkse rallye Londen Brighton en gaan daarna een wedden schap aan: wie rijdt er het eerst op de brug? Maar ach wat is het moeilijk om eerlijk vals te spelen. Onschuldig ver maak, met recht voor alle leeftijden, al zullen speciaal de volwassenen zich amuseren om de kibbelarijtjes tussen de twee vrienden en hun dames. Cornelius, die ook het geestige „Passport to Pim lico” maakte, had de regie over deze voortreffelijke Engelse kleurenfilm. Donderdagavond had op het Martini- plein een wedstrijd plaats tussen drie parturen van de Kaatver. Sneek en drie van Oosterlittens voor de kaatscompe- titie van de afdelingen. De opstelling van de drietallen was als volgt: Sneek A: S. van Dijk, C. Couperus, H. Kamstra; Oosterlittens A: A. Broersma, IJ. van Dijk, K. Gaasterland. Uitslag: 35, 46 en een zitbal van Sneek. Sneek B: H. Elzinga, C. v. d. Meulen, Tj. Dotinga; Oosterlittens B: J. Oostra, ter, Het spijt me natuurlijk ontzettend M. Fritsma, P. Santema. Uitslag: 55, voor U, want wg begrijpen zeer wel, dat 66 en een zitbal van Sneek. Sneek C: S. van Dijk, R. Brandsma, A. Terpstra; Oosterlittens C: J. Heidstra, A. van der Meer, A. v. d. Weide. Uitslag: 15, 26 en een voorslag van Sneek. Totaal-uit- slag: Sneek 9 en Oosterlittens 21 pun ten. Door deze uitslag is de afdeling Oosterlittens kampioen geworden met in totaal 122 punten voor en 65 punten tegen. Donderdagavond 7 uur komt de afde ling Weidum bij de Snekers op bezoek. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het Martinipiein. En U staat versteld heid, de helderheid van alle goed, dat Castella Parels. Men kan de tocht langs de elf Friese steden op allerlei wijze maken. Daar zijn de tochten per schaats, die per motorrij wiel, per bromfiets, per rijwiel en ten slotte een wandeling door de tippe laars. Aan deze serie is nu een nieuwe attractie toegevoegd, doordat de Ce- buto een autodienst heeft ingelegd, die de deelnemers rustig zittend in een zeer comfortabele reiswagen, de tocht van uit Leeuwarden laat doen, waardoor ze dus zonder bijzondere inspanning hun nerzijds kunnen genieten van het schoon dat Friesland biedt. Zaterdag 24 Juli is de start van deze drie maal per week geprojecteerde tour in Leeuwarden aangevangen. Enige persmensen waren uitgenodigd dit eve nement mee te maken, terwijl tevens een aantal vacantiegangers van deze gele genheid gebruik maakte om mee te gaan. Te ongeveer negen uur kwam de wagen op de Oude Koemarkt bij het kantoor van de Z.W.H. alhier voor. Eerst werd hier de Waterpoort bezocht, om daarna naar de Jachthaven te gaan, om deze te bezichtigen. Dan gaat de tocht langs de bochtige Hemdijk, naar IJlst, om daar even te pauzeren bij de fabriek van de fa. Nooitgedagt. De lei der, de directeur van het V.V.V.-bureau te Leeuwarden, wijst er op dat IJlst niet zoveel bijzonders voor bezichtiging aanbiedt, doch wees nog even op de geve] van de zgn. Messingklopper. Lange de Oude Schatting rijden we dan over Osingahuizen naar Hommerts, om daar via de Lemmerweg over Spannenburg en Tjerkgaast het kleinste stadje van Fries land, Sloten, te bezoeken. Wij pauzeren echter eerst even voor een kopje koffie, om dan een bezoek aan het Stadhuis te brengen, waar burgemeester Alta een breedvoerige uiteenzetting geeft van het wel en wee van dit stedeke, de strijd van de Schieringers en de Vetkopers memoreert en in de Raadzaal tal van ouderwetse oorlogswapenen laat zien. Ook Sloten moet zijn geschiedenis met de Spanjaarden hebben, zoals kortgele den is ontdekt. Een aantal Spanjaarden had zich in botervaten verborgen om zo het stadje te overmeesteren. Maar de jeugd was als nu baldadig en begon de vaten te beschieten met allerlei projec tielen, waardoor de bodems kapot gin gen en de voeten van de vijanden zicht baar werden. Het valt te begrijpen, dat toen hun lot spoedig was bezegeld, en het gevolg is geweest, dat Sloten nooit onder Spaanse heerschappij is geraakt. Dan spoedden we ons naar de Zulder- poort, waar we een mooi vergezicht heb ben over d« Brekkenpolder tot aan het stoomgemaal bij Tacozijl. Over Wijckel met het graf van de beroemde vesting bouwer Coehoorn richtten we ons naar Sondel, waar ten tijde van de Hugeno tenvervolging in Frankrijk tal van Fran sen zijn komen wonen, wat nog blijkt uit een paar grote stenen met wapens en opschriften in de voorgevel van een boerderij langs de weg. De tocht gaat verder over Nijemirdum met zijn vacan- tie-oord naar Oudemirdum, waar het Klif genoemd wordt en waar we op his torische bodem zfjn. Over Hemelum en Warns rijden we dan Staveren binnen, waarvan de grootheid In de loop der ja- ren geheel is verdwenen. Een bezoek aan het Stadhuis laat ons echter een prach tig beeld zien hoe Staveren vroeger was, terwijl enkele wandschilderingen over Oud-Testamentische geschiedenissen zeer de aandacht trekken. We richten nu de koers noordwaarts, om via Molkwe- i rum de reis naar Hlndeloopen te maken, het stedeke met al zijn vergane glorie, i Workum volgt dan, waar gewezen wordt op de mooie gerestaureerde Herv. Kerk, en de inwendige mens even ver sterkt. Als de rustpauze is geëindigd 1 IV/] ijn tafelkleed kon ik nooit goed schoon krijgen, maar met Castella Parels ging ’t zonder moeite. Wollen dekens nam ik onder handen, en ze werden als nieuw. Een wijnvlek op mijn lichte zomerjurk verdween als door een wonder met Castella Parels. Het vuilste goed van mijn vijf robbe doezen (vier jon gens en een meisje) behandel ik zonder wasmachine met Castella Parels. Het vuil vliegt eruit en de was is mij een stuk lichter ge worden. Ik vind’t een reuzenmiddel. van de moord in Zwitserland vertoefde. Daarvan heb ik de bewijzen.” „Maar”, aarzelde Jopie, „dan begrijp ik toch niet, zaarom U aan mg vraagt: wat denk jij er van?” Koks stond op en klopte Klein gemoe delijk op de schouder. „Dat komt nog wel. Want en nu keek Koks ineens heel grimmig nu ga ik aan het werk, jongeman, en jij moet mij daarbij hel pen.” Klein keek de rechercheur verwonderd aan. „Helpen?” vroeg hij. „Jawel,” antwoordde Koks, terwijl hij zgn pijp en een groezelig zakje rook tabak uit de zak haalde. „Maar denk er om: zo lang ik geen toestemming geef, mag er niets getelefoneerd, geschreven of gepubliceerd worden naar of in je krant. Op het ogenblik ben je tot nader order mijn assistent, omdat ik liever geen politieman bij me wil hebben voor het verdere onderzoek. Zodra de tijd ge komen is, dat alles gepubliceerd mag worden, zal ik het wel zeggen. Je be grijpt me dus goed: Ik ben de baas en jij bent de knecht, die zijn baas onvoor- waardelgk gehoorzaamt. Afgesproken Even dacht Jopie na. Maar ook maar éven. Toen stak hij spontaan zijn hand uit en drukte die van de rechercheur. „In orde,” zei hg eenvoudig. „U kunt op me vertrouwen.” „Mooi zo,” sprak Koks verder, onder wijl zijn pijp tabak aanstekend. „En ga nu eens naar en broodjeswinkel en koop wat sandwiches, want we gaan samen een poosje op reis. Misschien wel de hele dag. Bel tevens je krant op en zeg hen, dat ze zich niet ongerust moeten maken, als je vandaag je neus niet meer op hun bureau laat zien. Datzelfde bel je ook Ananasschijven per groot blik 110 Ananasblokjes op sap, p. blik 57 Margarine per pak vanaf 35 Grove droogk. rijst, 500 gram 55 Gebroken rijst, 500 gram 35 Zomerzuurtjes 150 gram 25 ‘U vliegt nu door de was heen! gaan we langs Parrega naar Bolsward, waar het in renaissancestijl gebouwde Stadhuis wordt bezichtigd, en tevens de tentoonstelling in dat gebouw: Van Go- thiek naar Renaissance wordt bezocht. Langs de massieve Watertoren, trekken we op naar de kop van de Afsluitdijk, om daar rechtsaf te draaien in de rich ting van Harlingen, waar we allereerst het standbeeld van Caspar di Robles pas seren. Een andere bekende naam is hier die van Tsjerk Hiddes, naar wie de nieu we sluis is genoemd en die als Fries ad miraal met De Ruyter en Tromp zijn beste krachten heeft gegeven voor de vrijmaking van ons land. Harlingen is met zjjn vaart op het buitenland een be drijvige stad. Franeker heeft een geheel andere inslag. Een zeer interessante be zienswaardigheid is hier het Planetari um, door Eise Eisinga geconstrueerd in zeven jaren. Vermelden we nog dat Franeker een prachtig stadhuis bezit en dat tal van oude gevels er deuren getuigen van de kunstzin van voorbije geslachten. Dan gaan we langs Min nertsga, en zijn spoedig in de Bildtdor- pen, waarvan allerlei interessants werd verteld. Gewezen werd ook op het inte rieur "an de Herv. Kerk van St. Anna Parochie, die een bezoek overwaard is. Over Stiens trekken we langs Hallum naar Ferwerd, waar een grote in laat- Gothische stijl gebouwde Herv. Kerk wordt gevonden, om dan via Holwerd naar Dokkum te tuffen. Daar laven we onze dorstige kelen, wandelen door de stad, staan even stil bij de pas gehouden plechtigheden in verband met de dood van Bonifacius en stappen dan te on geveer half acht weer bij het Stadhuis in om de laatste ruk naar Leeuwarden te nemen, waar we te 8.15 arriveren. Het is volop kermis en de gasten kunnen nog net een zakje oliekoeken mee naar huis nemen. Wij kunnen nog juist de trein van 8.25 halen. We hadden een zeer betrouwbare en voorzichtige chauffeur en hem werd voor zjjn keurig rijden dan ook namens de gasten dank gebracht. We hadden een mooie reis, door alle streken van Friesland. Het was jammer, dat we de zon niet kwamen te zien, want dan had den we kunnen genieten van de prach tige vergezichten, die nu voor ons ver borgen bleven door een grijze lucht en regenbuien. Bij mooi weer zijn deze Ce- buto-tochten zeer aan te bevelen. Niettegenstaande het vrij koele weer werd Woensdagmiddag in het Sneker Zwembad, onder de auspiciën van de Sneker Zwem- en Poloclub Neptunus, diploma-zwemmen gehouden. Er was vrtf veel belangstelling. De volgende di ploma’s konden worden uitgereikt: Diploma I. Meisjes: Hilda Visser, Car la Huisman, Trijntje de Vries, Ans Poiesz, Tineke Bruimsma, Mannie Schreuder, Woppie Munniksma, Alie de Jong, Jellie Wiersma, Pietje Gerbrandy, Ansje Tjaarda, Gea van Bruggen, Tine ke Werkhoven, Elsje Gerbrandy, Thea Faber, Anneke Jellema, Carla v. d. Weij, Jantje Bootsma, Trijntje van Wijk, Bet ty de Jong, Gerry de Boer, Gonnie Meyer, Renske Schukken, Helga Smidt, Geertje Lokken, Fokje Hidma. Jongens: Eize Talsma, Johan Teensma, Jacob Venema, Sjoerd Venema, George Bok, Hessel Smit, Obbe Verwet, Anton Heeg, Karel Brenninkmeyer, Jacob Wierda, Alois Kanon, Jurjen Schirm, Jelle Anto- nides, Hans Brandsma. Diploma II. Meisjes: Carla Huisman, Ans Poiesz, Atty Walstra, Klaske Tjaarda, Dia Schreuder, Klaasje Gorter, Henna Haan, Tineke Wind, Anneke IJdel, Renske Schukken, Minke v. d. Kooy, Janke Faber, Jannie Walstra, Magda Kingma, Anneke Mous. Jongens: Eize Talsma, Wisse Wester, Piet Ha- mersma, Koos Brandsma, Bruno Bren ninkmeyer, Bennie v. d. Meer, Keimpe Wierda, Jacob Mous. Diploma III: Neeltje Kuperus, Anna Maria Schreuder, Marietje Hamersma. Diploma IVBeatrix Greep, Mieke Feddema, Grety Slump, Tine Greep. Diploma V: Gerda van Bruggen, Ja cob Kuipers. IJLST. Het elftal van de Nooitgedagt alhier ontving de winke liersvereniging van Heeg op bezoek. Beide clubs leverden goed spel, doch de thuisclub had het geluk mee. De strijd eindigde met een 5—1 overwinning voor Nooitgedagt. Roelof Koopmans; 5e Geertje Posthuma. Stokken-race, jongens en meisjes 6 en 7 jaar: le pr. Harry Zijlstra; 2e Gerrit H. Koopmans; 3e Geertruides Westra. Hindernis-race, jongens en meisjes 8 t.e.m. 10 jaar: le pr. Joh. Bles; 2e Wie- ke Hylkema; 3e Albert Koopman. Fles- sen-race, jongens en meisjes 11 t.e.m. 13 jaar: le pr. Herke Spoelman; 2e Herke Wijnja; 3e Joh. Koopmans. Mat- jes-race, jongens en meisjes 14 en 15 jaar: le pr. Henk Bosscha; 2e Joh. de Jong. 's Avonds werd wederom de traditio nele levende stoelendans voor dames en heren gehouden, waarvoor vooral van de zijde van de heren grote belangstelling bestond. Het resultaat hiervan was: Heren: le pr. Piet Dijkstra; 2e Hotze de Boer. Dames: le pr. Anneke de Jong; 2e Hieke Mulder. De prijzen werden in café de Boer door de voorzitter met een toepasselijk woordje aan de winnaars uitgereikt waarna nog even gezellig werd gedanst. De feesten zijn weer goed geslaagd, dank zij het weer dat de beide dagen geen regen bracht doch wel een beetje koude, vooral ’s avonds. die U ooit werd vandaag Castella Parels (47 ct per pak) in huis Ingez. Mededeling WYMBRITSERADEEL, van 18 tot en met 24 Juli. Geboren: Tjalling z. v. Bouke Tjalsma en Grietje Joustra te Nijland; Jelle z. v. Yme Reijenga en Anke Abma te N(j« land; Gerlofk« d. v. Lolke Klijnstra en Agnietha Winia te Goënga; Idske d. v. Jan Zandstra en Johanna Rienstra te Woudsend. Gehuwd: Hessel Kluiwstra, 25 jr. te Heerenveen en Fokeltje de Boer, 25 jr. te Oudega; Willem Blanken, 30 jr. en Grietje Schilstra, 28 jr., beiden te Woudsend; Johannes Rijpma, 27 jr. te Blauwhuis en Theodora Zijlstra, 26 jr. te Westhem; Jitte Dominicus van der Werf, 26 jr. te Nijland en Akke Flapper, 25 jr. te Heeg. Overleden: te Blauwhuis, Sgtske Hoekstra, 83 jr., wed. van Hendrik IJn- tema; te Ngland, Romkjen Aukema, 74 jr.; te Sneek, Anne Kuiper, 64 jr., echt- gen. van Trijntje Nauta (wonende te Hommerts). SNEEK, van 18 t.e.m. 24 Juli. Geboren: Lütsen z. V. Ytzen Renema en Franske Bekius; IJmkje d. v. Lucas Aarts en Lydia Anna Sgtsma; Koop z. v. Feike Heerschop en Get je van der Veen; Geziena d. v. Klaas Meijer en Martha van Zwol van N.O.Polder; Ale z. v. Henderikus van der Wal en Lieuwkje Canrinus; Sophia Maria Theresia d. V. Jan Baptist Franciscus Swart en Mar tha Johanna Sloot van Joure; Adriana d. v. Jacob van Loon en Cornelia Bar nat; Ciska Jannie d. v. Johannes Nota en Margaretha Agatha Spijkerman van St. Nicolaasga; Johannes Christiaan z. v. Lubbert Arent Poot en Maria Geer- truida Rgnders van Amsterdam; Fokke Roel z. v. Anders de Kroon en Aaltje Kooi; Emericus Lambertus z. v. Eme< rlcus Lambertus de Jong en Baukje de Jong van Bolsward; Michele Antja Augusta d. v. Kenneth Alexander Came ron en Pietje Bos; Harmke d. v. Taeka Castelein en Antje de Boer van Nijhui- zum; Gertruda Wilhelmina Maria d. v. Petrus Franciscus Henricus Verkooijen en Tresia van den Berg. Ondertrouwd: Hendrik de Vries, 32 jr. en Komelia Marie Jansen, 28 jr.; Al bert Harkema, 25 jr. en Catharina Hen- drika van Tuinen, 24 jr.; Jan Zwering, 28 jr. en Tjitske Smits, 24 jr. Getrouwd: Pieter Kuperus, 26 jr. en Meintje van der Heide, 24 jr.; Anne van der Werf, 25 jr. en Petronella Anna Jorna, 25 jr.; Josephus Tinga, 23 jr. en Baukje Monkel, 25 jr. Overleden: Henderika van der Wiel, 79 jr. van Poppingawier; Pieter Ligt hart, 81 jr., echtgen. van Gepke de Graaf; Wietze IJntema, 71 jr., wedn. van Trijntje Bergsma van Bolsward; Auke Kuipers,‘73 jr., wedn. van Janna de Boer. dat dit niet mocht leiden tot de arresta tie van de dader.” „Het spijt ipij natuurlijk eveneens, dat ik U niet meer van dienst kon zgn”, antwoordde Van Brantenaar op hoffelij ke toon. „In ieder geval ben ik blij, dat ik desondanks de Nederlandsp Justitie de gewenste inlichtingen over mgn ge scheiden echtgenote kon geven.” Er was even een pauze. „Er is dus op het ogenblik geen be zwaar meer om terug te keren naar Zwitserland?” vroeg Van Brantenaar verder. „Niet in het minst meer," antwoordde Koks. „Zo wg eventueel Uw hulp nog nodig zouden hebben, stellen wij ons wel weder in verbinding met de Zwitserse Justitie. Doch ik geloof niet, dat dit nodig zal zijn.” „Ik hoop evenwel, dat het U nog zal gelukken de dader van de moord op mgn gewezen vrouw te vinden.” „Wij zullen alle beschikbare en ge oorloofde middelen daartoe aanwenden.” antwoordde Koks koel. „Doch, zoals ik reeds zei: tot nu toe ontbreekt ieder spoor.” Nadat Van Brantenaar vertrokken was, vroeg Koks aan Klein, die zwg- gend het gesprek had aangehoord en ondertussen gedaan had, alsof hij in een krant was verdiept: „En, Klein, wat denk jij er nu van?” De jonge verslaggever keek de recher cheur metf grote ogen aan. „U wilt toch niet beweren, dat hij de moordenaar is van zijn vroegere vrouw?” Koks lachte. „Ik denk er niet aan, om dit te beweren. Ik heb je al eens eerder gezegd, dat ik weet, dat hg het niet ge daan kan hebben, omdat hü in de nacht Woensdag en Donderdag hield V.V.V. te IJsbrechtum haar jaarlijkse kinder en volkssfeesten. De eerste dag werd begonnen met een kaatswedstrijd, waar aan werd deelgenomen door leden van V.V.V. en acht parturen van de kaats- vereniging „Mei Nije Kriich”, waarbij de prijzen als volgt werden gewonnen: le pr. Jan Koopmans, Jelle Andela en Gerrit Munniksma; 2e Gijs de Jong, Evert Posthuma, Gerrit Alberda; troost prijs Haite Zondervan, Tjebbe de Jong, Hieltsje Dijkstra. Tot koning werd uit geroepen de heer J. Koopmans, die de koningsprgs, beschikbaar gesteld door de fa. Sybren Potma te Sneek, in ontvangst nam. De prijs voor de oudste deelnemer, bestaande uit een groot krentebrood, door enige kaatsliefhebbers aangeboden, was voor de heer M. de Vries; de oranjekoek van bakker Leystra voor het partuur dat in de eerste omloop het minste aantal punten behaalde, t.w. Jan de Jong, W. G. Koopmans en G. de Vries. Verder werden deze middag nog en kele volksspelen gehouden, w.o.: Mat- jes-race voor dames 1630 jaar. De uit slag was: le pr. mej. S. Kolthof; 2e mej. Jo de Jong. Hoeden-race, dames en heren boven 50 jaar: le pr. A. Martens; 2e H. Dijkstra. 's Avonds gaf de volleybalclub de monstraties. Eerst kwamei twee da mesteams uit IJsbrechtum en Folsgare in ’t veld, welke wedstrijd door de be zoeksters met 21 werd gewonnen. Daarna speelden de heren uit IJsbrech tum tegen de kampioensploeg T.G.P. uit Sneek. Deze wedstrijd werd door onze dorpsgenoten met 30 verloren. Het grotr verschil in kracht en geoe fendheid tussen deze beide teams kwam duidelijk naar voren. Maandag 26 Juli. Amicitia Theater, Sneek. 's Avonds 8 uur George Formby in „Kampioen op sokken’. Dinsdag 27 t.e.m. Donderdag 29 Juli. Amicitia Theater, Sneek. .’s Avonds te 8 uur de comedie: „Hij, zg en de auto”. Woensdag 28 Juli. Voetbalwedstrijd L.S.C.Heerenveen. Aanvang 7 uur. Zaterdag 31 Juli. Nationale Zeilwed strijden op het Snekermeer ter aanwijzing Zeilkoningin 19541955. Zaterdag 31 Juli. Het Vissertje van Sneek. Jeugdwedstrijd nam. 2 uur. Dinsdag 3 en Woensdag 4 Augustus. Nationale Zeilwedstrijden te Lem mer, van de Zeilver. „De Zevenwol- den”. Tot en met 12 Augustus. Iedere Dins dag-, Donderdag- en Zaterdagavond Muziekfeesten op het Wippodium. Zaterdag is mevr. Bos uit Eindhoven van een tandem bromfiets geslingerd en door een vrachtauto gedood. Te Maas tricht werd de banketbakker Buntinx door een auto overreden en gedood. Te Dalfsen reed de houthandelaar Posthuma met zgn auto tegen een boom en was op slag dood. Te Groningen werd de wiel rijder H. E. uit Sauwerd door een vrachtauto overreden. Hij overleed ter plaatse. Te Vlaardingen reed de 24- jarige motorrijder Driessen tegen een auto; hij overleed op weg naar een zie kenhuis. Te Amsterdam viel de 24-jarige G. Mens aan boord van een zeeschip, waar hij aan het schilderen was, met zijn hoofd op een zuut'slefcè'lüide*. Hg was op slgg döo4, Voor het examen gezinsverzorgster slaagde te Eindhoven onze vroegere stadgenote mej. A. de Boer. sultaten die zij bereiken met Castella Parels, het wasmiddel van de nieuwe tijd. Castella Parels strooit men zó in het water en direct ontstaat verrukkelijk schuim. Geen papje vooraf te maken Alle vuil trekt enorm snel uit het goed in paniek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Door de veel kortere behandeling gaat het goed veel langer mee: hier is nu eindelijk eens een 100% vei lig wasmiddel. van de blank en de zachtheid U behandelt met Zo schrijft ons één van de vele tien duizenden huisvrouwen, die opgetogen zijn over de snelle en fantastische re- Advertentie

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2