De verdwenen Robijn Wie vertrokken in Mei 1954? Ik ben Moeder van een gezin Benoemd De Valkenzeilers in Zweden Bioscoopnieuws Geslaagd Mooi succes FEUILLETON EEN MYSTERIE ROMAN .9,1 noo- Jt dcLtiï Examen Middenstandsdiplo ma Alg. Handelskennis Autotocht Alden fan Dagen J utr yp-Hommerts Ds. F. II. Boersma 55 jaar predikant Voor SCHOOLBOEKEN enz. is G. v. d. Pijpekamp, Kleinzand 2 vanouds de beste leverancier. Jongetje aangereden Nijesylster redde drenkelin gen bij het skütsjesilen Kaatswedstrijd Personeelsver. L.T.S. Onderlinge Kaatscompetitie Muziekconcours Molkwerum Onder vrachtauto gedood Moord om honderd gulden „Hongermars” Schade aan vlasoogst Het bezoek van koning Haakon van Noorwegen Esperantisten komen naar Friesland U staat de zachtheid Advertentie De Zonen van de Musketiers. van en alhier, Advertentie LM. „Ik zou toch graag even Uw koffer De inspecteur bekeek elk kledingstuk nigheidje”. „Dat isdat is. komen en Koks stond op, betaalde de reia naar Zwitserland”. „U hebt dus niets aan te door Frank van Falckenoort Geslaagd voor het Associatie Diplo- Duitse Handelscorrespondentie mej. R Minkema alhier, opgeleid door de heer J. E. Offringa, Leraar Duits M.O. Onze vroegere, stadgenoot, de heer J. de Jong, thans technisch ambtenaar by de gemeente Opsterland en woonachtig te Gorredijk, is benoemd tot technisch ambtenaar le klasse bij de Nederl. Hei demaatschappij met standplaats Zwolle. moord op zijn vroegere vrouw!" Jopie vergat een hap van zijn brood 1 inspecteur. Met een oogopslag zag hjj Van Brantenaar uit. „Ik moet beslist Jopie at verder, maar'keek terloops daar de Haarlemse rechercheur zitten, met deze trein mee!” van om teur, moeten we nog lang wachten?” De inspecteur keek even op van zijn zei: „Hoe is het? Alles in vandaan en ging naar Koks, die zonder nog één woord gezegd te hebben, het Dinsdag 3 t.e.rn. Donderdag 5 Augustus. Amicitia Theater, Sneek. ’s Avonds te 8 uur: „De Zonen van de Mus ketiers.” De ongeveer Geslaagd voor het praktijk-diploma Boekhouden (Associatie) onze stadge noot R. Rienstra, opgeleid door de heer L. M. Vierstra alhier. Volg de beste raad, die U ooit werd gegeven: haal nog vandaag Castella Parels (47 et per pak) in huis! Ingez. Mededeling. Parels, het wasmiddel van de nieuwe, tijd. Castella Parels strooit men zó in het water en direct ontstaat verrukke lijk schuim. Geen papje vooraf te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Door de veel kortere behandeling gaat het goed veel langer mee: hier is nu ein delijk eens een 100% veilig wasmiddel. Dinsdag 3 en Woensdag 4 Augustus. Nationale Zeilwedstrijden te Lem mer, van de Zeilver. „De Zevenwol- den”. GAASTMEER. Geslaagd voor de akte Engels l.o. de heer J. Kuiper, voorheen hoofd der chr. school alhier, thans wonende te Gorredijk. En nog voetbal. Na afloop, om ongeveer 7 uur, was er nog een voetbalwedstrijd tussen het per soneel van het kantoor en van de fa briek. Er was nog niet lang gespeeld of het kantoor had al een 20 voorsprong door zijn midvoor Scholte. Om beurten werden de beide doelen bestookt, maar de verdedigingen hielden goed stand. Even voor rust verkleinde de fabriek haar achterstand met een vliegend schot van 1.buiten Hoekstra, 21. Na de rust kwam de fabriek geweldig opzetten en door twee doelpunten van Hoekstra werd de stand 23; een fraaie kopbal van Broodwinder bracht de stand op 24. Twee prachtige schoten van Speel man (kantoor), een vloog net over de lat en de andere werd door Adema over de lat gewerkt, leverden niets op. Het kantoor verkleinde zijn achterstand door midvoor Scholte tot 34. De goed lei dende scheidsrechter Bergsma floot met Op het tweedaags muziek- en zang- concours te Molkwerum behaalde de zangvereniging „Crescendo” van Warns (dirigent de heer J. Nauta, Sneek) in de afdeling Uitmuntendheid een eerste prijs met 137 punten. Dit koor behaalde tevens het hoogste aantal punten over beide dagen. van Henriette en Lavalle. Tijdens de plechtigheid neemt Claire echter de plaats van Henriette in, terwijl de mus ketiers de prinses ontvoeren, maar de opwinding is te veel voor de Koningin en zij sterft plotseling. Claire wordt ont dekt en ter dood veroordeeld, maar wordt bevrijd door Claudine, die haar weet te ontlokken, waar de schuilplaats is van de prins en dit doorgeeft aan La valle. Dan gaat zij samen met Claire op weg naar het klooster. Zij ontmoeten Porthos, die Claire vertelt, dat Claudine een verraadster is. Hij neemt de beide vrouwen mee naar een herberg, waar de musketiers elkaar zullen ontmoeten. On dertussen heeft d’Artagnan Henriette naar het klooster gebracht, maar La valle die nu de verblijfplaats kent, haalt de prins en de prinses weg en neemt hen mee naar het La Verne kasteel. De mus ketiers horen in de herberg dat iedere avond een koerier op het kasteel wordt toegelaten. Claudine belooft d’Artagnan dat zij van Lavalle zal verkrijgen, dat de musketiers vrij het land zullen kunnen verlaten, wanneer zij haar niet doden. Claire neemt de plaats in van de koerier en wordt bij Lavalle toegelaten. Onder tussen heeft Claudine de engewapende d’Artagnan, Porthos en Aramis bij La valle gebracht, die echter onmiddellijk order geeft het drietal te hangen. Claire heeft echter in haar cape drie zwaarden verborgen en in minder dan geen tijd zijn de musketiers gewapend. Lavalle tracht te ontvluchten door Prins Louis aft schild te gebruiken, doch d’Artag nan redt de jongen en doodt Lavalle in een opwindend duel. De kroon van Frankrijk is gered en Claire en d’Artag nan hervatten de romance die reeds be gon toen zij elkaar voor het eerst ont moetten. Na het internationale Esperanto-con- gres te Haarlem komen 160 congressis ten, samen 14 landen vertegenwoordi gend, op uitnodiging van de „Frisa Es- perantista Ronda” van 811 Augustus een vierdaags bezoek aan Friesland brengen. Het programma vermeldt o.a. een boottocht over de Friese meren, een Friese koffiemaaltijd in de Prinsentuin, een bezoek aan Vlieland en een feest avond, terwijl het gemeentebestuur van Leeuwarden het gezelschap ten stadhui- za zaï ontvangen. Maandag 2 Aug. Amicitia Theater, Sneek. ’s Avonds 8 uur: „Barbaros sa, de zeeschuimer.” Tot en met 12 Augustus. Iedere Dins dag-, Donderdag- e i Zaterdagavond Muziekfeesten op het Wippodium. De Friese zeilers, die in Zweden zul len demonstreren met hun Valkenjach ten, zijn Vrijdag in Karlstad aangeko men. Men arriveerde in zes auto’s met de Nederlandse vlag voorop en men werd door de Zweden zeer gastvrij ont vangen, aldus meldt de L. C. Woensdag a.s. zullen de Zweden voor het eerst oefenen in de Valkenjachten, terwijl de avond tevoren de officiële ont vangst bij de zeilvereniging te Karlstad zal plaats vinden. tenaar een paar malen achterom naar „Waarom?” vroeg hij verstoord. „Ik de trein, die inmiddels al van een nieu we machine was voorzien, die op volle De douanier haalde zijn schouders op. stoom gereed stond om de luxe trein „Ik kan er niets aan doen, mijnheer. Het door België te trekken. De inspecteur scheen echter niet de minste haast te protesteerde hy opnieuw; hebben, maar werkte rustig en kalm door. Toen hy al het lyfgoed had betast, „De trein wacht wel even, mijnheer, nam by het scheerapparaat en bezag dit op zijn gemak. Daarna de borstels en vervolgens de boeken. Terwijl hij hier- IJSBRECHTUM. Vrijdagmorgen werd op de Rijksweg 43 alhier een jongetje door een personenauto aangereden. Het kind een logé’tje van de fam. de Vries, wonende aan de Ryksweg onder IJs- brechtum, zou zijn moeder van de bus halen, maar kwam onverwachts achter deze bus vandaan, zodat de bestuurder van de auto hem niet meer kon ont wijken. Nadat een juist passerende bui tenlandse arts de eerste geneeskundige hulp had verleend, is het ventje naar het St. Antonius Ziekenhuis in Sneek overgebracht NIJEZIJL. By het skütsjesilen te Grouw was Zaterdagmiddag ook de heer T. Mulder, brugwachter alhier, aanwe zig. In de Tynjesloot werd een motor kruiser, welke uitwyken moest voor een kielboot, door een andere motorboot overvaren. Alle zeven inzittenden, onder wie drie kleine kinderen van pl.m. zes jaar raakten te water. De heer Mulder mocht met behulp van anderen het ge noegen smaken alle drenkelingen te red den. De motorkruiser zonk na de aan varing. „Als er niets op hem gevonden wordt, mijnheer, wat dan? De gevolgen, die er uit voortvloeien, kan ik niet op mijn verantwoording nemen. Als deze man zijn trein mist en hij heeft inderdaad niets by zich, dan ontstaan er moeilijk heden”. „Alle verantwoording neem ik voor mijn rekening, inspecteur. Laat U zich toch niet intimideren. Deze trein ver trekt zonder hem”. De inspecteur haalde zijn schouders op. „Après nous le deluge”, mompelde hij, waarna hij naar het perron ging. Hij stak zijn hand op, ten teken, dat de douane geen bezwaar meer had, dat de trein vertrok, een schril fluitje weer klonk, gevolgd door een stoot op de fluit van de locomotief en een paar seconden later vertrok de Pullmann in de rich ting van België, Van Brantenaar ach terlatend in eei stemming, die het kook punt genaderd was. Maar geleidelijk aan kalmeerde hy, wel inziende, dat ieder protest van zyn zijde vooralsnog ver geefs zou zijn. „Waarde heer”, zei hij ten slotte op ijzige toon tot de inspecteur, „ik geef U de verzekering dat dit muisje voor U een lelijk staartje zal hebben”. „We zullen zien, mijnheer”, antwoord de de aangesprokene flegmatisch. „Ten slotte doe ik mijn plicht en anders niet”. Het onderzoek in de koffer had geen resultaat, zodat de inspecteur belde en toen even later een douanier binnentrad, gaf hy zijn ondergeschikte opdracht om Van Brantenaar te visiteren. „Nu is het genoeg!” schreeuwde Van Brantenaar. „Eerst haalt U mij zonder enig motief uit de trein en laat die zon der mij vertrekken. U haalt myn bagage ondersteboven en stoort zich helemaal niet aan mijn verzekeringen, dat ik niets heb aan te geven en nu zal ik nog ge visiteerd moeten worden? Dat loopt de spuigaten uit. Ik protesteer en ik geef U de verzekering, mijnheer, dat ik mij ernstig over deze behandeling zal be klagen”. Zaterdag 31 Juli hield de personeels ver. van Lankhorst Touwfabrieken haar kaatswedstrijd voor de leden op het Black Boys-terrein. Zeven parturen na men deel. Er werd soms spannend en goed gekaatst, dat bleek ook uit meer deren bovenslagen en de meetlijn moest er soms aan te pas komen om uit te maken of een kaats niet of wel gepas seerd was. Voorzitter Ringma reikte met een toepasselijk woord de mooie pryzen, die bestonden uit luxe voorwer pen, aan de winnende parturen uit. le prys Tj. Dijkstra, G. Stallinga, Jac. Koornstra; 2e D. Jorritsma, H. v. d. Woude, J. van Dijk; 3e G. Kracht, H. Hoekstra, F. de Jong. Afvalpry’zen: le R. Brandsma, Joh. v. d. Meulen, Corn. Kootje; 2e B. Bos, W. Blom, S. de Ree. Donderdag 5 Augustus. Openlucht theater Heerema-State, Joure. Ge zelschap Tetman de Vries met „De tiid haldt gjin skoft.” Woensdagavond wordt er niet voor de onderlinge kaatscompetitie gespeeld in verband met de op die dag te Franeker te houden wedstrijd van de P. C. In to taal zijn er thans zeven wedstryden ge speeld; de eerste plaats is reeds defi nitief voor H. Kamstra, die bovenaan prijkt met 93 punten voor en 46 tegen. In de laatste wedstrijd wist hij weer 2 overwinningen te behalen en boekte dus 14 punten; zyn grootste concurrent, C. Couperus, laat het de laatste wedstry den wat zitten en bracht zijn totaal pun- tenaantal van resp. 7347 op 7861. Dan volgen als no. 3 en 4 resp. S. van Dyk met 7666 en W. Visser, de kam pioen van 't vorige jaar met 7464 pun ten. S. Kuiken liet de vorige week ver stek gaan hetgeen tot gevolg had dat hij van de 3e plaats naar de 9e op het rang- lystje duikelde; zyn puntenaantal be draagt thans 7265; H. Haagsma 70 66, E. Schutte 7067 en P. Holkeboer 6870, staan nu boven hem. Vooral de kranige prestatie van de veteraan H. Haagsma dient even te worden vermeld. J.l. Woensdag wist hij de volle buit, 14 pnt. te behalen. De staartgroep wordt gevormd door G. Mulder met 65—74 punten; Tj. Dotinga 6059; U. van Wieren 5671; H. Terpstra 5548; D. Hoitsma 5046 en A. Terpstra 4646 punten. Zoals men ziet is er nog volop spanning. De eerstvolgende wedstrijd is bepaald op Woensdagavond 11 Aug. a.s. Op dit concours behaalde in de afd. Uitmuntendheid (muziek) „Héld Moed” Oosthem, dir. A. Feenstra met 126 pnt. een 2e prijs. In de ere afd. muziek ver wierf Eendracht, Woudsend, dir. P. Bakker, met 120 pnt. een 2e pr. en de Chr. Muziekver. Harmonie, Sneek, dir. A. Feenstra met 128 pnt. een le prijs. Tijdens de mars door het dorp trok laatstgenoemde ver. vergezeld van haar tamboercorps grote belangstelling. In de Constatijnerzijstraat te Utrecht is een dodelijk ongeval gebeurd. Een elf jarige jongen verloor hierbij het leven. Het ongeluk gebeurde toen een met zes ton geladen vrachtwagen achteruit reed. De chauffeur merkte de jongen die aan de achterklep van de wagen hing, niet op. De achterwielen van de wagen gin gen over de jongen heen. Het lichaam werd deerlijk verminkt. HEEG. Vrijdag 6 Augustus a.s. zal het 55 jaar zyn geleden, dat ds F. H. Boersma te Veenwouden het predikambt in de Gereformeerde Kerken in Neder land aanvaardde. Ds Boersma werd op 26 Maart 1862 te Heeg geboren en door wylen dr L. H. Wagenaar, die van 18841889 predikant te Heeg was, opgeleid voor Godsdienst onderwijzer. Nadat in 1888 hem het di ploma Godsdienstonderwijzer was uitge reikt was de heer Boersma als zodanig werkzaam te Lemmer. Daarna werd hy te Sneek met privaatlessen klaar ge maakt voor het gymnasium, bezocht het gymnasium te Kampen, waar hy ook aan de Theologische Hogeschool stu deerde en in 1899 zyn candidaatsexamen deed. Nadat cand. Boersma in April 1899 door de classis Zwolle was beroep baar gesteld in de Gereformeerde Ker ken in Nederland werd hy op 6 Augus tus van datzelfde jaar (1899) door wy- len ds J. Langhout van Groningen te Zuidbroek in het ambt bevestigd. In 1902 verwisselde de jubilaris deze kerk met die van Wirdum (Fr.), vanwaar hij in 1911 naar Geldermalsen vertrok. Op 8 Maart 1914 deed ds Boersma zijn in tree in zijn vierde en laatste gemeen te B o z u m, welke hij diende tot 30 Maart 1930, toen hem op 68-jarige leef tijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat heeft hy nog vier jaar (1932 1936) de Gereformeerde Kerk Huizum als ouderling gediend. Ds Boersma is woonachtig in de Tal ma Stichting te Veenwouden. De alden fan dagen üt JutrypHom- merts hawwe nettsjinsteande in fikse reinbuoi sa nou en dan in moaije reis makke, mei as haeddoel it dierenpark yn Emmen. Om goed 8 üre bigoun de reis mei 12 auto’s en in bus. Appelskea wie it earste pleisterplak, hwer*t kofje- dronken waerd. Troch inkelde dielnim- mers waerd fan de boarterstün efkes gebrük makke, mar it waer lokke net üt, dat al gau sleten de minskei. wer yn e auto’s en gyng de reis nei Emmen. Hjir waerd earst it middeismiel bi- himmele en dêrnei waerd it dierenpark bisjoen, hwat by de aldtsjes tige yn ’e smaek foei. Op 'e weromreis waerd thé- dronken yn Stienwyk en fan dêr gyng de reis nei it léste pleisterplak Oranje- wald, hwer’t by in bakje kofje mei broadtsjes de fleur der tige yn wie. Tj. Jelsma fierde hjir nammens de dielnim- mers it wurd en brocht tank oan it bi- stjür fan Doarpsbilang foar it moaije reiske. Ek Gerrit Cnossen liet him noch efkes hearre en bislute syn rede mei in moaije foardracht. De foarsitter A Osinga brocht tank oan al dyjingen dy” meiwurke hiene om dizze dei slagje to litten. Doe gyng de reis op hüs oan en hjir stie it muzykkorps klear om de reizgers mei muzyk yn to heljen. De üldste dielnimmer wie de 88-jierrige S. Walsweer. Donderdag slaagden te Sneek: xW. Schotanus en S. J. Sonsma, Bolsward; E. Schram, Nijega. (H.O.N.); xJ. Stee- genga. M. Steegenga en xP. Steegenga, allen te Balk; xGr. Stellingwerf!, Kou- dum; xF. A. J. Stoelinga, Sneek; H. Stok, St. Anna Parochie; L. Suierveld, Tfrns, U. Sijens, M. Tjepkema en W. de Vries, allen Oudebildtzijl; K. Sijtsma, Berlikum; H. E, H. Tromp, Sneek; H. v. d. Veer, Balk; xA. Vellinga en xH. Visser, Bolsward; xN. Visser, Heeg; P. Visser, Oppenhuizen; Th. Visser, Rij- perkerk; A. B. Vlas, Workum; J. de Vries, Balk; J. IJ. de Vries, Ijlst; xKl. de Vries, Sneek; L. de Vries, Balk; IJ. x - - de Vries, Warns; J. J. Walhout Rijs- toestemming te geven voor het huwelijk F. C. v. d. Werff en M. v. d. Werff, Ijlst; T D. Westerhuis, Moleneind; xJ. Wieling, Makkum; H. L. v. Wieren, Leeuwarden; xT. Wieringa, Bozum; Sj. Winia, Gauw; Y. IJkema, St. Anna Parochie; xJ. J. v. d. Zee, Warns; R. v. d. Zee, Balk; I. Zel- denrust, Rijs; L Zijlstra, Oudebildtzijl; J. Zijlstra, Oppenhuizen. Afgewezen 7 candidates X zyn dames. U kon geen mooiere naam voor Uw pak „Castella Parels” bedenken het is geweldig, zo’n uitkomst. De was, die ik twee maal per week moet doen (geen kleinigheid met ons grote gezin) is een lust om te zien. Mijn man heeft vuil werk, maar met „Castella Parels” is dat niets: ikbennuechtuitde brand. Mijn buur vrouw vroeg mij, wat ik aan mijn was deed, omdat die veel helderder was dan de hare en dan nog eerder klaar. Zo schrijft ons één van de vele tien duizenden huisvrouwen, die opgetogen zyn over de snelle en fantastische re sultaten die zij bereiken met Castella Zaterdagmorgen heeft de rijkspolitie van Leiderdorp de 75-jarige weduwe ZwanenburgRoos dood in haar woning aangetroffen. Uit het onderzoek bleek, dat de alleenwonende vrouw het slacht offer van een roofmoord is geworden. De dader heeft haar met een fles, ge vuld met een wasmiddel, neergeslagen waarna hij haar enige steken met een vleesvork achter het oor en in de hals toebracht. Vlak daarop is het slachtof fer overleden. Een bedrag van honderd gulden uit de opengebroken secretaire wordt vermist. Van de dader(s) ont breekt elk spoor. Hij heeft f 350,—, welke ook in huis waren, over het hoofd gezien. Negen Zweedse vegetariërs zullen een „hongermars” van Gotenburg naar Stockholm maken om te bewijzen dat het menselijk lichaam er geen schade van ondervindt als het niet voortdurend wordt gevoed. Zij denken tien dagen over hun tocht te doen en zullen niets anders tot zich nemen dan water. „Het is een zuiver medisch experi ment en het heeft niets te maken met sport”, zegt dr Lennart Edren, een 38- jarige tandarts uit Stockholm die het plan heeft bedacht. „Vyf en twintig jaar geleden heeft een Amerikaan bijna zestienhonderd kilometer gelopen zonder iets anders te eten of te drinken dan water. Hij woog 153 pond en aan het eind van de tocht was hy vyftien pond afgevallen. Hy was lichamelijk in zeer goede conditie, in feite beter dan ooit”, voegt dr Edren eraan toe. 22 In de wachtkamer gezeten bij een kop koffie, vroeg Jopie fluisterend: ,,IIoe zit - v o—o—— -- - -o-- dat nu, mijnheer Koks? U hebt me tot op, toen hem beleefd verzocht werd met nauwkeurig en bevoelde het van boven warderweg 21, naar Leeuwarden, Mr P. J. Troelstraweg 78; Renske Nijdam, echtgen. van P. Abel, zonder, Leeuwar- derkade 20, naar Leeuwarden, Oranje Nassaustraat 8; Roelof Spreen, café- restauranthouder, Stationsstraat 62, naar Leeuwarden, Achter de Hoven 217 J; Klaas Landstra, stationsbeambte, Ama- liastraat 2, naar Leiden, Haarlemmer weg 63a; Grietje de Vries, 1.1. verpl., 2e Oppenhuizerdwarsstraat 2, naar Leid- schendam, Veurse Achterweg 133; Jis- kjen de Vries, 1.1. verpl., 2e Oppenhuizer dwarsstraat 2, naar Leidschendam, Veurse Achterweg 133; Rutha H. W. Ni- colaas, hulp in de huishouding, Groot, zand 48, naar Menaldumadeel, Schenke- schans 217; Margaretha P. M. Weda, 1.1. verpl., Dr Boumaweg 3, naar Oldemarkt, Hoofdstraat 116; Johann Groenland, mijnwerker, Schoolstraat 13, naar Sit- tard, Oude markt p.a. gezellenhuis; Feikje Kuipers, dienstbode, Grootzand 27, naar Utrecht, Twijnstraat 58bis; Wopke Schilstra, chauffeur, 3e Zomer- rakbuurt 31, naar Ermelo, Dr v. Dalen laan 42; xWillem Graafsma, stoffeerder, Kapelstraat 37, naar Australië; xMurk Hoekstra, spinner, R. Bockemakade 13, naar Australië; xWillem van der Werf, banketbakker, J. W. Frisostraat 61, naar Australië; xPiet H. IJsselstein, machine-bankwerker, le Zomerrakbuurt 10, naar Canada; Jolt Stienstra, piano stemmer, N. Noorderhorne 17, naar Ca nada; xBernard J. de Boer, landarbeider, Woudvaartkade 7, naar Canada; xFeike Kuipers, schildersknecht, Kleine Kerk straat 5, naar Canada; Otte de Jong, schilder, Looxmastraat 44, naar Canada; Hendrik C. J. Spier, expeditieknecht, Hoogend 8, naar Canada; xSjerp Hof- stra, machinist, Pr. Julianapark 4, naar Canada; Froukje Visser, dienstbode, Franekervaart 8, naar Canada; Roelof E. Koops, timmerman, Napjusstraat 6, naar Brazilië; Antje Boersma, typiste, Waterpoortsgracht 1, naar Nieuw-Zee- land; Johanna C. Stoop, verpleegster, Dr Boumaweg 3, naar Nieuw-Zeeland; Johanna Bergstra, dienstbode, KI. Tinga 2, naar Nijland 138; xMarkus de Boer, veehouder, le Oppenhuizerdwarsstraat 8, naar Uitwellingerga 13; Hijlkje Schou- werwou, echtgen. van M. Walsweer, zon der, Winsemiusstraat 42, naar Hom- merts 135; Trijntje IJpma, echtgen. van K. Jaasma, zonder, Zomerrak 6, naar Gauw 17; xYpe Bonnema, concierge, Kleinzand 60, naar Mantgum 25a; Lam- berta J. Jorritsma, dienstbode, Dr Bou maweg 3, naar Bolsward, Sch. a Bols- wertstraat 11; Anna Reidsma, zonder, Bolswarderweg 16, naar Reitsum 21; Antoon C. Bleeker, militair, W. Dijkstra- straat 29, naar Groningen, Verl. Ooster- weg 126; Geertje IJntema, dienstbode, Dr Boumaweg 3, naar Gorningen, VerL Hereweg 92; Marie Meijer, zonder, Grootzand 75, naar Haarlem, Oranje- plein 2; xArie Boer, besteller P.T.T., A. Paulownastraat 14, naar Oranjewoud, L. Ademalaan 5; Maaike Elzinga, echtgen. van S. Bakker, zonder, Eenheid 24, naar Heerenveen, Leliestraat 35; Yskje Dem mer, wed. K. Bajema, zonder, Woud vaartkade 15, naar Koudum, Wiske 7; xMarten Jongschaap, chauffeur. Anna van Burenstraat 8, naar Leeuwarden, Curayaostraat 14; Douwe P. Remerij, zonder, 2e Selfhelpstraat 11, naar Fol- lega 85e; Kathi Meerwaldt, verpl., Dr Boumaweg 3, naar Maastricht, St. Ser- vaasklooster 14; Hidde van der Zee, terreinpolitie, Oude Koemarkt 16c, naar Zaandam, Prov. weg 74; Fetje Tigche- laar, hulp in de huishouding, de Bour- bonstraat 22, naar Utrecht, Begonia- straat 12; xDirk Rijpkema, pensionhou der, Oppenhuizerweg 1, naar Terschel ling, Baaiduinen 25; Thies de Jong, zen der, Oppenhuizerweg 1, naar Terschel ling, Baaiduinen 25; Lieuwe de Jong, zonder, Oppenhuizerweg 1, naar Ter schelling, Baaiduinen 25; Japke de Jong, Oppenhuizerweg 1, naar Terschelling, Baaiduinen 25; Bertha E. Rodrigues, zonder, Oppenhuizerweg 1, naar Ter schelling, Baaiduinen 25; xHielke Velt- man, horlogemaker, W. Dij kst rast raat 13, naar Drachten, Leeuwrikstraat 93; Sijmon Jaasma, bankbeambte, Klooster straat 14, naar Rotterdam, Breukelsdijk 156a; Maria de Vos. coupeuse, Leeuwar- derweg 44, naar Numansdorp, Schiering 126; Beitske Hottinga, huishoudster, Ged. Neltjeshaven 7, naar Oudeg” (W.) 66; Folquinus Berkenpas, matroos III Koning Haakon VII van Noorwegen, die van 12 tot en met 14 Augustus een bezoek aan ons land zal brengen, maakt de reis van Oslo naar Amsterdam met zyn particuliere jacht Norge. Het jacht zal worden geëscorteerd door de Noorse torpedobootjagers Stavanger en Oslo en de Nederlandse torpedobootjagers Marnix en Piet Hein. De koning is bijna 82 jaar. Te Zwolle slaagde voor het Getuig schrift A van de Nederl. Harmonium- examen-commissie mej. A. Nijdam te Woudsend. Geslaagd voor het examen Meubel; maken van de Stichting ter bevorde ring v. h. Nijverheidsonderwijs en de vakopleiding in het Bouwbedrijf de heer G. Postma van Sneek. En nu zegt U tot de inspecteur: heb niets aan te geven”, deze man wordt verdacht van moord. Dat snap ik niet”. Koks nam een slok koffie en deed een zijn_orders van mijn chef”, fikse hap in een der sandwiches, waar na 1 „Beste jongen”, zei hij, „ik beweer toch de rechercheur aan, die zo rustig z’n Haast onmerkbaar kwam er een trek thuis "zat. En er groeide een diep respect zicht, maar vrijweï onmiddellrjk daarop toon, „maar U zult niet mee kunnen”. in hem voor de kleine politieman, die beheerste hij zich en vroeg op korte „Dat isdat isgewoon ab- waarschijnlijk al op het punt stond om toon aan de inspecteur, die inmiddels surd!” Van Brantenaar stikte bijna van dit mysterie uiteen te rafelen. was En U staat ver steld van de blank heid, de helderheid en van alle goed, dat U behandelt met Castella Parels. L..j„Mfln papieren zijn geheel in orde; ik Parijs binnen een paar minuten zou aan- heb 8een deviezen bij me en ben op door- van. Hjj liep van achter zijn bureau xCornelis de Hoop, boerenknecht, KI. Tinga 3, naar Woudsend 186; Jitske Zeijl, procuratiehoudster, O. Koemarkt 38 naar Amsterdam, de Lairessestraat 154; Ane Kroles, 1.1. machinist N.S., Kloosterdwarsstraat 38, naar Amster dam, Rozengracht 10II; Jetske Straat- sma, landb.huishoudlerares, le Ooster- kade 53, naar Amsterdam, Amstelveen- seweg 137; Willemke Dotinga, echtgen. van C. Reitsma, zonder, Pr. Julianapark 3, naar Bozum 75; xTheodorus J. C. Leerssen, surnumerair Ryksbel., Tjotter- straat 5, naar Eindhoven, Julianastraat 9; Anna van der Werf, echtgen. van E. H. Wassens, zonder, Oosterdijk 32, naar Eindhoven, St. Adrianusstraat 29; Joris F. de Wilde, controleur DAF, H. Catha- rinastraat 5, naar Eindhoven, Don Bos- costraat 1; Karolina van den Bosch, wed van W. Paulusma, zonder, Lohman- straat 30, naar Franeker, Groenmarkt 7; Wierd Corbier, bankwerker, Jan van Nassaustraat 90, naar Mirns en Bakhui zen, Bakwei 1; Grietje de Jonge, zonder, W de Zwijgerstraat 78, naar Gramsber- gen a. b., brief adres de Krim I 19; Oeds Veenstra, militair, Havenstraat 11, naar Groningen, Verl. Oosterweg 126; Trijn tje Westerhoff, wed. van Harm Welfing, zonder, Leeuwarderweg 68, naar Gro ningen, Kraneweg 25a; Catharina A. H. Hobma, dienstbode, Dr Boumaweg 3, naar Harlingen, Aunb. Schoolstraat 1; Catharina J. H. van der Aar, 1.1. verpl., Dr Boumaweg 3, naar Heemstede, Glip- perweg 59b; Gerardus J. Boersma, schryver III K.M., le Frittemahoven- straat 14, naar Den Helder, Buitenhaven 5; Sjuttje Zoodsma, echtgen. van W. K. G. Bouritius, zonder, Franekervaart 14f, naar Den Helder, van der Duijn van Maasdamstraat 13; Klaasje Zuidema, echtgen. van T. van Foeken, zonder, Leliestraat 3, naar Hilversum, Vaartweg 105; Sijtske Draaisma, dienstbode, Bols- douanier volgde. „Hebt U in de bagagewagen geen kof- zei: fers, mijnheer?” werk en „Neen, ik heb niets anders dan dit orde?” huis. Wacht maar af de dingen, die ko- en0 valies bij me”. „Ja, wij zyn klaar”. „Nou, ryden maar, hè?” „Maar daar protesteer ik tegen!” riep De heer E. D. Schotanus, wonende Singel 20b alhier, ontdekte op 6 Juni jl. bij zyn werkzaamheden op een stuk land te Munnekeburen een leger met 3 pas geboren haasjes, waarvan een bij het maaien met de zeis was gedood. De twee anderen heeft hij des avonds mee naar huis genomen en ze werden met de zuigfles groot gebracht. Thans groeien ze als kool. Beide langoortjes voelen zich best op hun gemak, vooral met de huisvrouw en beide kinderen zyn ze goede maatjes. Als hondjes lopen ze hen achterna, en ze komen direct uit hun kistje als ze worden geroepen. De heer Schotanus deelde ons mede dat ze de volgende week ter verdere verzorging ondergebracht zullen worden in de volière van ’t Wilhelminapark. Te Leeuwarden slaagden voor het Middenstandspdiploma algemene han- delskennia de h.h. G. Visser en K. Vis ser van Sneek. De Koningin van Frankryk, in feite de gevangene van de Hertog van La valle, die van plan is de jonge Kroon prins Louis te doden en Prinses Hen- riëtte te trouwen, zendt een ring naar ieder van de vier beroemde musketiers als teken dat zij in gevaar is. De mus ketiers zijn reeds oud, maar de oproep wordt beantwoord door hun kinderen, d’Artagnan, Porthos, Aramis en Claire, de dochter van Athos. De Koningin smeekt hen om Henriëtte naar een klooster aan de Spaanse grens te bren gen, waar ook Prins Louis verborgen is. Claudine, de vertrouwelinge van de Ko ningin maar in het geheim de vriendin van Lavalle, verraadt het plan. De mus ketiers en Claire worden gevangen ge nomen. Om hen van een doodvonnis te redden, ziet de Koningin zich gedwongen U vliegt nu dour de was heen men zullen. Ik zou me sterk moeten ver- Zwijgend liep hij achter de man aan gissen, als jij niet voor het ochtendblad ®n betrad met hem het kantcor van de een mooi stukje kopy krijgt”. j------ Met de vlasoogst in de Noordoostpol- der is het totaal mis. Op de ruim 4000 hectaren die met vlas zijn bebouwd staat het gewas door de voortdurende regen te rotten. Er is voor ruim drie millioen gulden verloren gegaan. De kwaliteit van het vlas is door de aanhoudende regen zozeer verminderd dat gerekend moet worden op een tegenslag van min stens een tien cent per kilo. De op brengst van een hectare is achtduizend kilo vlas. - „Maar. hij de jongeman lachend aankeek. d<1 trein- „UCOIC JVXAgCXA 1A1J, „m UCVVCC1 LWll v ook niet, dat hij verdacht wordt van de Misschien betekent het maar een klei- -j--nigheidje”. Jopie vergat een hap van zijn brood Zuchtend kwam Van Brantenaar over- mee bezig was, stak de treincontroleur te nemen, zo verschrikt was hij door dit eind, zette zijn hoed op en haalde de zyn hoofd om de hoek van de deur en antwoord. Nu ging hem eindelijk een koffer uit het bagagenet, waarna hij de vroeg: „Hoe staat het er mee, inspec- licht op! „Dusdusbegon hij, maar Koks viel hem in de rede en „Mondje dicht hier. Te veel dak op het in hem voor de kleine politieman, die beheerste hij zich en vroeg op opgestaan, wat dit oponthoud te woede. „Met welk recht houdt U mij Door de luidspreker op het station betekenen had. hier op, mijnheer?” kwam het bericht, dat de D-trein voor „Mijn papieren zijn geheel in orde; ik Nu kreeg de inspecteur er ook genoeg o„Het spijt me voor U, mijnheer”, ant- cadetje met vlees verorberde, alsof hy van ironie over zijn gladgeschoren ge- woordde de inspecteur op dezelfde kalme daalse politie-agent gearriveerd te zijn hoofd. „Niets”, zei hij nogmaals, en Koks stelde zich voor, legitimeerde zich en vertelde de man in het kort, wat willen nazien”. er aan de hand was. „Gaat Uw gang”, antwoordde de aan- Terwijl Koks nog sprak, rolde de D- gesprokene kribbig. Hij haalde een trein het station binnen, en d' drie man- sleuteltje uit zyn zak en opende het nen keken in gespannen verwachting slot. De koffer bevatte het gebruike- naar de deur, waardoor weldra de ge- lijke lijfgoed, dat iedere reiziger voor zochte persoon zou verschijnen. enkele dagen meeneemt: een pyama, een De inspecteur had zijn mannetjes de stel schoon ondergoed, enkele paren sok- nodige instructies gegeven en toen Van ken, zakdoeken, een overhemd en das. Brantenaar in een coupé tweede klas was Verder toiletbenodigdheden, een scheer- ontdekt en hij, op verzoek van de dou- apparaat en een paar boeken en tijd- ane-beambte zijn pas had laten zien, schriften. koffie, vroeg Jopie fluisterend„Hoe zit zette hy grote ogen van verwondering tweemaal toe verzekerd, dat Van Bran- ZÖ° bagage even mee te gaan naar naar beneden. Intussen keek Van Bran tenaar de moord niet gepleegd kan heb- het^kantoorban de inspecteur, ben, omdat hij die nacht in Zwitserland was. r Wordt vervolgd. en sportieve wedstrijd. inspecteur bleek inmiddels een Roosen- dam, Waalhaven O.Z. 50. X Gezin. •oeg de inspecteur op rustige toon. toneeltje had gadegeslagen en boog zich Van Brantenaai! schudde energiek het over de politieman heen,

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2