DE SNEEK WEEK STAAT VOOR DE DEUR Engels stoomschip verongelukt Bemanning beschonken Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST —8 Het Sneaker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBIAO Feestend Sneek Koophandel wil watertollen Friese Kamer van afschaffing 109e Jaargang No. 63 Auto uit Bergen reed tegen boom Benoemd Kerknieuws overleden De Hoop op stapel Bromfietser doodgereden Bedrijf fa. Hubert Co. wordt op dezelfde voet voortgezet Begrafenis mr. baron Van Harinxma thoe Slooten Zevende Zwakke Kind Bulletin Weer grote deelname in vrijwel alle klassen. Luchtvervoer groeit snel Het verkeersongeluk op de Lemmerweg Redactie-adres KLE1NZANL) 7 - Telef 2872 Dinsdag 10 Augustus 1954 Dr C. J. Goslinga 40 jaar predikant Nieuws van de Kaatsver. Sneek Prijsadvies natte pulp Eén van de Dionne-vij fling Adviseurs Amateur-toneel Ze hadden het toch gedaan! Concert Stedelijk Muziekcorps Sneek Redacteurs L. K1EZEBR1NK zeer 8ste bulletin. I „Suite Oriëntale” „American Patrol” „Orphee aux Enters” „The Great little Army” K.L.M.-vervoerscijfers eerste eerste helft 1954. Het a.s. bezoek van Koning Haakon aaij. Nederland 1214 Augustus a.s. Koning Haakon. Uit goede bron vernemen wij dat het bedrijf van de firma Hubert Co. geheel op dezelfde voet zal worden voortgezet en dat in een nieuwe leiding is voorzien. De veehouder K. Wester, die Donder dag op de Lemmerweg door een autobus werd aangereden toen hij per fiets over stak en geen richting aangaf, is diezelfde middag in het St. Antonius Ziekenhuis aan de gevolgen van de opgelopen ver wondingen overleden. aan overvloedig aan Bacchus had geofferd. Groeps-, Team- en Vereniglngs- wedstrpden. o.m. en Geref. Kerken. Bedankt voor Nieuwe Pekela ds. G. Sinia te Jutrijp-Hommerts. De oorlogswezen, die verleden week een bezoek aan onze stad brachten, maakten ook een boottocht over de meren. Hier vertrekt het gezelschap met de „Eersteling" vanaf de Jous- terkade. Hofdame van zeilkoningin gewond. Bestuur C.G. afd. Sneek: W. J. NIEUWENHUIS F. J. JAPENGA G. MEBIUS. Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) SNEEKER NIEUWSBLAD OOSTHEM. Maandag 16 Augustus a.s. hoopt onze oud-dorpsgenoot dr C. J. Gos linga te Buitenpost zijn 40-jarig ambts jubileum te vieren als predikant in de Gereformeerde Kerken in Nederland. Dr Goslinga werd op 31 Mei 1889 in de Gere formeerde pastorie te Bolsward geboren; bezocht het stedelijk gymnasium te Schiedam en studeerde vervolgens aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, waar hij op 14 Juni 1912 zijn candidaatsexamen deed en op 25 Mei 1923 bij wijlen prof, dr C .van Gelderen op het proefschrift „Na hums Godsspraak tegen Ninevé” promo veerde tot doctor in de Godgeleerdheid. Nadat cand. Goslinga in September 1912 door de classis Schiedam was be roepbaar gesteld in de Gereformeerde Kerken in Nederland werd hij op 16 Augustus 1914 door zijn vader wijlen ds. S. T. Goslinga van Schiedam te Mole naarsgraaf-Brandwijk in het ambt be vestigd. Op 12 October 1919 verwisselde de jubilaris deze kerk met die van Oost- hem en op 12 Juli 1925 werd hij door Wijlen ds. F. W. H. Bramer van Maas sluis te Buitenpost bevestigd. Naar wij nog vernemen is door de clas sis Kollum na 40 volbrachte dienstjaren met ingang van 1 September a.s. emeri taat verleend aan dr Goslinga. Hij zal Zondagavond 22 Augustus a.s. afscheid van zijn gemeente nemen en zich dan metterwoon te Vreeland vestigen, waar hij in de Gereformeerde Kerk hulpdien sten hoopt te verrichten. 12 September a.s. zal hij daar voor het eerst voorgaan. Op de werf van de Zaanlandsche Scheepsbouw maatschappij te Zaandam is een begin gemaakt met het voorberei dende werk voor het nieuwe hospitaal- kerkschip De Hoop. De kiel zal worden gelegd zodra een op de werf in aanbouw zijnd korvet voor de Braziliaanse rege ring van stapel is gelopen. benevelde mannen durfde toen het ogen blik voor zijn sprong daar was, niet los te laten en bleef aan beide handen in de lucht hangen. Weer kwam de redding boot onder hem gevaren en op dat mo ment gaf een der redders de hangende met een bootshaak een gevoelige tik op de handen. Met een schreeuw van pijn liet de man los en viel precies in de red dingboot. De stoker bleek zoveel gedronken te hebben, dat hij volslagen onvervoerbaar was. Hij kon dan ook niet op eigen kracht van het schip komen. Zijn kame raden hebben hem aan een staaldraad naar beneden laten zakken, waar hij als een zoutzak in de President Jan Leis bleef liggen. Na aankomst aan de wal is hij door de Hoekse politie ter ontnuch tering opgeborgen. Gisteravond was de kapitein, de 64- jarige Jim Cleugh, nog steeds als enig lid van de bemanning op zijn onfortuinlijk schip aanwezig. Zevende zwakke kind bereikt op j.l. Donderdag. Het bestuur heeft met de traditie om op kermis-Zondag een door elkaar loten- kaatspartij te houden gebroken. Dit vindt zijn oorzaak in het feit dat vrijwel het gehele bestuur met vacantie gaat. In de 50 jaar dat de ver. bestaat heeft de ker- mispartij bijna steeds plaats gehad, zelfs jaren daarvoor toen deze partij meestal door caféhouders werd georganiseerd. Kermis-Zondag 1954 zal er dus niet in Sneek worden gekaatst. Maar.... het bestuur zit niet stil. Naast de grote ledenwedstrijd die op Zaterdag 28 Augustus op het terrein in het Zui- dersportpark zal worden gehouden, heeft men het plan opgevat om op Zaterdagen 4, 11 en 18 September op het Martini- plein kaatswedstrijden te organiseren voor Sneker kaatsliefhebbers. Er zal in drie klassen worden gespeeld en de deel nemers behoeven geen lid van de Kaats ver. Sneek te zijn. Een collectie fraaie prijzen zal worden beschikbaar gesteld. Nu de voorverkoop van natte pulp is be gonnen acht de Stichting voor de Land bouw het nuttig aan de veehouders voor lichting te geven over de prijs voor natte pulp in verhouding tot de voederwaarde. Bij deze vergelijking is rekening gehou den met de extra arbeid en de verliezen van ingekuilde natte producten, zoals natte pulp en voederbieten, en voorts met de prijs en voederwaarde van gedroogde pulp en roggemeel Op grond hiervan kan een prijs voor natte pulp van ƒ9 tot ƒ9.50 per ton af fabriek redelijk geacht worden. Rekening houdend met de sterk uiteenlopende ver voerskosten mag de natte pulp dan in het algemeen hoogstens 13.50 tot 14.50 franco boerderij kosten. In geval de natte pulp aan de veehou der meer zou kosten zal hij zelf moeten nagaan, of de aankoop verantwoord is voor zijn bedrijf, dan wel hierover advies vragen aan het Provinciaal Voeder- bureau. In het eerste halfjaar van 1954 heeft de K.L.M. 20 meer vracht en 18 meer passagiers vervoerd dan in dezelfde pe riode van 1953. In de eerste zes maanden van 1954 werden 313.503 passagiers vervoerd tegen 264.790 in 1953. Het aantal verkochte pas- sagierskilorheters bedroeg van Januari t.e.m. Juni 1954 704.779.000 tegen 594.630.000 in 1953. Voor het vrachtver voer waren de tonkilometer cijfers over de eerste zes maanden in 1954 en 1953 respectievelijk 22.061.000 en 18.337.000. De totale tonkilometerverkoop nam met 16.6 toe en bedroeg 94.295.000 (1953: 86.838.000). Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school te Oegstgeest mej. Sj. Bakker, thans onderwijzeres aan de Herv. School te Oudega (W.), afkomstig van Nijland. We zijn weer een stapje verder of ƒ42.18. Doch de hevige slagregens waren een strop voor onze bussen. Talloze bus- klanten zochten zo snel mogelijk een droog heenkomen. Luisteraars van de Wip moet nu het zwakke kind de dupe worden? Neen toch!? Dus offer Maandag, Dinsdag en last but not least Woensdag, de laatste dag van de Wip-actie, een dub- del bedrag om de scha van jl. Zaterdag in te halen. Doe eens tot slot een flinke greep in portefeuille of portemonnaie. Nog één keer VOORUIT met volle kracht! Zullen het er 12 kinderen worden? 10? of maar 8? Geef! Geef meer! Geef meer zilvergeld! Geef meer papiergeld! Geef meer groot papiergeld! Geef het VOOR HET ZWAKKE KIND! Bij directe opheffing van de watertol len treedt de nieuwe toestand voor het bedrijfsleven direct in en de onderhan- delingen tussen Rijk en Provincie kun nen dan rustig voortgang vinden. Zodra overeenstemming is bereikt, kan deze geldend worden gemaakt met terugwer kende kracht vanaf de datum, waarop de kanaalrechten werden opgeheven. Uit verklaringen van opvarenden voor zover die als gevolg van het ge bruik van veel sterke drank althans tot het afleggen van betrouwbare verklarin gen in staat waren moet men opmaken dat het schip te dicht onder de pier heeft gekoerst en toen door een krachtige windstoot op de stenen dam is gedrukt, aldus meldt met Alg. Dagblad. Door het slechte weer kon de loods, die bij het vertrek uit Rotterdam aan boord was gekomen, niet buitengaats van boord worden genomen. Daarom moest hij nog op de Nieuwe Waterweg van boord wor den gezet, nadat de kapitein het aanbod van de loods had afgewezen hem mee te nemen naar Engeland, waardoor hij in staat zou zijn geweest het schip volledig naar buiten te loodsen. Onmiddellijk nadat het schip op de kop van de pier was komen vast te zitten had de kapitein contact met Sche- veningen-Radio. Ondanks de vreemde taal, die hij uitsloeg en die op een bij lange na niet nuchter mens was, begreep men daar opeens wat er was gebeurd en voeren de reddingboot President Jan Leis en de sleepboten Schelde en Waterweg uit om assistentie te bieden. Het weer was echter zo slecht, dat die boten moes ten volstaan met om de Spanker heen te draaien. Van effectieve hulp kon geen sprake zijn. Ook de later ontboden red- dingvlet uit Terheide, die belangrijk minder diepgang heeft, kon niét bij het schip komen. Tegen de ochtend slaagden twee leden van de reddingsploeg er in om lopende over de pier tot vlak bij het schip te komen. Na enig roepen wisten zij de opvarenden te bewegen een touw ladder uit te werpen en konden zij van de pier op de boot klimmen. Toen zij waren bekomen van hun ver bazing daar aan boord een dronken kapi tein en een dronken bemanning te vin den, van wie er verscheidenen bebloede kopen hadden als gevolg van dronke mansvechtpartijen, slaagden zij er in zes leden van de bemanning te overreden het schip te verlaten. Een van hen was nog slechts met steun van twee man in staat ta strompelen. Toen later op de ochtend de wind wat in kracht was afgenomen, was het schip per Van Seters van de President Jan Leis mogelijk te voldoen aan het verzoek van elf andere opvarenden om hen ook van boord te halen, doordat er telkens één zeeman kon overspringen. Een van de Hadden Dinsdag en Donderdag J.1. onze stadgenoten de hh. Henk Stuurop en G. Schuil het belangrijkste aandeel in het slagen van de uitvoeringen op het Wip-podium, Zaterdagavond waren het de Snitser Ungetiders en Henk Stuurop die in „Het feest boven het water” veel belangstelling trokken, al trad dan de regen als spelbreker op. Heden, Maan dagavond 8 uur „Oude Glorie”, met de Schutterij van Bolsward; Dinsdag 10 Aug., 8 uur concert Stedelijk Muziek corps en Woensdag 11 Augustus, als klap op de vuurpijl, een fantastische slotavond, aanvangende 7.30 uur. Er treden o.a. op radio-artisten als Jo Boe- ree (humorist-parodist-conferencier), de 3 Larissons (mond-accordeon-acroba- tiek), Gerry en Ferry, de Jacksons (ac- cordeon-trlo, of Jack Smith Company (accordeon-trio). Als extra troost we gens het sluiten der feestelijkheden: Mastklimmen om hammen. Nu hier het hoogtepunt van het jaar nadert, de Sneek-Week, is het toeristen bezoek, dat aanvankelijk wegens het on gunstige weer, zich niet zo best liet aan zien, toch wel opvallend groot; ’s avonds vullen velen van hen met de eigen bevol king de straten van ons stadscentrum, welke met haar illuminatie een werke lijk feestelijke aanblik bieden. Het Groot- zand deed er nog een schepje op door een huis-aan-huis versiering en -ver lichting, welke er mag zijn. Kennelijk zijn de zakenlieden daar in hun nopjes dat de stadsverbetering daar haar be slag kreeg vóór de hoogtijdagen aanbra ken, en nu ook deze belangrijke winkel straat weer aan beide zijden bereikbaar is voor auto’s. Een personenauto afkomstig uit Bergen is Zaterdagavond op de rijksstraatweg GroningenLeeuwarden tussen Grijps- kerk en Visvliet, met een snelheid van 90 km tegen een boom gereden. Er waren zes inzittenden. De bestuurder, de heer G. Grondsma uit Bergen (N.H.) kreeg een hoofdwonde en klaagde over pijn in zijn borst. Hij is naar de woning van een relatie in Leeuwarden vervoerd. Twee naast hem zittende dochters moesten naar het Diaconessenziekenhuis in Leeu warden worden overgebracht. Mej. C. H. Grondsma, de hofdame van de Sneker Zeilkoningin 1954 mej. H. de Vries, liep een hersenschudding op en haar zuster T. H. J. Grondsma had een gebroken pols; de overige inzittenden kregen geen letsel. De auto werd ernstig beschadigd. Het ongeval ontstond toen de heer Grondsma een voor hem rijdende auto wilde passeren en te laat ontdekte dat een tegenligger naderde. Hij week daarop naar links uit, blijkbaar trachtend tussen de bomen door te gaan. Een botsing was echter het gevolg. Het gezelschap was op thuisreis van de zeilwedstrijden te Karl stad! De inhoud was ƒ26.98 een waarde loos guldensbriefje, nieuw, maar toch oud). Zouden er nog meer „adoptaties” komen? We zijn zo benieuwd! Doch ook even hartelijk accepteren we de „kleine” gaven van U „oudje” („Veul kin ’t niet leije, mar feur deuze kienderkus doen ’k tog wat in ’e bus, hur”). En wat zegt u van die hummel van een jaar of 6 met dat magere bleke toetje en sprietharen, die mij met smekende oogjes vroeg, of z ij nu ook eens naar het koloniehuis mocht, want,ik hew ok wat in ’e bus gooid”. Misschien wel, hoor kleine meid, als de schoolarts het nodig oordeelt, èn.... er voldoende geld voor de 6- weekse uitzending is. En hiervoor hiel pen en helpen mee de schenkers in de 3 Blauwe Bussen nabij de Wip, die maar steeds weer de bussen vulden met hun dubbeltje, kwartje, gulden! Aanstaande Zaterdag begint de 19e Sneek-Week, waarvoor zich weer een groot aantal deelnemers heeft laten in schrijven. Hedenmorgen waren dat to taal 258, als volgt over de diverse klas sen verdeeld: Regenbogen 19, 30 m2 klasse 13, 22 m2 klasse 10, Pampusklas- se 10, Valken A 17, Valken B 13, Fly ing Dntchmankl. 1, 16 m2 streepklasse 49 (A 16, BI 17, BH 16), 16 m2 Stipkl. 26 (A 12, B 14), Schouwen 5, Sharpies 3, B.M.klasse 7, Vrjjheidsklasse 17, Olym- piajollen 8, 12 v. Jollen 7, Larken 11, Jeugdklasse 20, Gem. klasse (open Jol len) 12, idem (kajuitjachten) 10. De beide laatste klassen zeilen alleen voor de S.Z.C. i Advertentieprijs 15 «t per m.m. I Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs 13.- per half jaar. Franco per port f 3.75 per j half jaar. Giro 50748 ten name ran Firma E. 1 Drijfhout. Snaak. Vrijdagmorgen vroeg, tegen vier uur, is in de Oude Hoogstraat te Amsterdam een 55-jarige bromfietser, genaamd L. J. Stasse, dodelijk aangereden door een, vermoedelijk onder invloed van sterke drank verkerende bestuurder van een zeer waarschijnlijk gestolen bestelauto, die met grote snelheid door de straat slingerde voordat zij tegen een pui op de linkerweghelft tot stilstand kwam. Het slachtoffer was tijdens de catastrofe door een ruit van perceel 5, vervolgens via de deur van perceel 7 naar buiten gedrukt en voor nr. 21 weer op straat terecht gekomen. Hij werd onherkenbaar ver minkt. De bestuurder is voortvluchtig. Bij navraag verklaarde de eigenaar van de bestelauto dat deze zou zijn gestolen in de Bilderdijkstraat. sterzwaag is plaats gehad. Het stoffelijk overschot van de over ledene werd bijgezet in het familiegraf op het kerkhof bij de Ned. Herv. Kerk aldaar, dat op enkele honderden meters afstand verwijderd is van het geboorte huis van Baron van Harinxma thoe Sloo ten. wedstrijden in de Regenboogklasse op Woensdag en Donderdag zjjn: Holland: d’Halve Maan, K. J. Tol, Rotterdam; Be- neventum, Joh. Hofland, Rotterdam; Annemarie, L. de Wit, Zaandam; Friesland: Dolfijn, K. Vrolijk, Sneek; Algri, J. Alberda, Sneek; Blikstiender, J. E. Priester, Sneek; Tjerk, C. J. de Jong, Joure, Aan de Verenigingswedstrijden in de Valkklasse nemen de volgende teams deel: K.Z.V.S.: Vivian, J. J. v. d. Veen, Sneek; Rirette, R. Mulder, Langweer; Elan, Gebr. v, d. Meulen, Leeuwarden; S.Z.C.: Margrietha, H. G. de Boer, Sneek; Snow White, F. J. Tromp, Sneek; Amicitia, J. Miedema, Sneek; De Kaag: Marjolijn, J. C. v. Tienhoven, Reeuwijk; Tarantella, E. J. Hoppe, Leiden; Mer lin, B. Balder, Amsterdam; Oostergoo: De Trije Swantjes, mr G. F, Hepkema, Leeuwarden; Prae Record, J. Jonker, Leeuwarden; Pax, mej. C. H. Grondsma, Bergen (N.H.); De Meeuwen: Capricor nus, J. G. Robert, Leeuwarden; Vis Vis, J. Vis, Leeuwarden; Thalassa, L. P. Kabel, Leeuwarden. Volgens traditie worden zowel door de S.Z.C. als door de K.Z.V.S. groeps-, team- en verenigingswedstrijden georga niseerd, resp. in de 16 m2 en B.M.klasse, Regenboogklasse en Valkenklasse. Voor de Groepswedstrijden in de 16 m2 klasse op Zondag en Maandag zijn de volgende groepen samengesteld: Gronin gen: Ceres, M. Kuipers, Groningen; Ko- tri, R. Bierling, Groningen; Summerjoy, G. A. Veenstra, Groningen; Fortuna, E. Bosch, Groningen; Rotheus, H. Kerst- holt, Groningen; Overijsel: Aeolus, W. v. Loo, Zwolle; Cheetak, K. Beumer, Zwolle; Dak, D. Kamphuis, Zwolle; West-Aleta, J. W. Siebrand, Kampen; Tammo, K. H. Lukkien, Zwolle; Fries land: Elgin, W. v. d. Berg, Leeuwarden; Ali, F. J. Jansma, Grouw; Dick, K. M. Roeda, Leeuwarden; Willy, J. Hoeben, Leeuwarden; Butterfly, H. v. d. Veen, Joure. Voor de B.M. klasse op dezelfde dagen komen uit voor Friesland: Rapid II, S. Prins, Heerenveen; Caldonia, Jac. Kui pers, Heerenveen; Swift, B. J. Graat- sma, Sneek; Groningen: Favoriet, B. Overwijk, Haskerdflken; l’Hirondelle, G. Aldershoff, Groningen; Vitesse, D. Smidt, Groningen. De teams voor de HollandFriesland Emilie Dionne, een van de wereldbe roemde Canadese Dionne-vijfling, is Vrij dag aan een hersenbloeding overleden. Zij bracht haar zomervacantie door met een nieuwe religieuze zustergemeenschap in een klooster te St Agathe in de pro vincie Quebec. Zij zou misschien in de herfst tot een kloosterorde zijn toege treden. Sinds haar derde jaar leed ze aan vallende ziekte. Vorige maand was een van haar zusters, die vorig jaar Novem ber tot een kloosterorde was toegetreden, weer thuisgekomen, omdat zij heimwee had. De vijfling Emilie, Marie, Yvonne, Annetta en Cecilie, was op 28 Mei twin tig jaar geworden. Met ingang van 1 September zullen in Drenthe, Gelderland, Noordholland en Zuidholland vier adviseurs voor het amateurtoneel hun werk aanvangen. Wil lenden Sillevis, Herman Sternheim, Teun de Hauer en Froukje de Waard zijn de eerste van de adviseurs, die de Ne derlandse Amateur Toneel Unie en het Werkverband Katholiek Amateurtoneel hebben besloten in gezamenlijk overleg in iedere provincie te benoemen. De benoeming van deze adviseurs is mogelijk gemaakt door financiële steun van het Rijk, van de provinciale anjer fondsen (in Noordholland en Zuidhol land) en de provinciale besturen in J Drenthe en Gelderland. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken in Friesland heeft zich gewend tot de Minister van Verkeer en Waterstaat met het. verzoek te bevorderen, dat de water tollen direct worden afgeschaft. Reeds enige malen, zo wordt in ’t schrijven gezegd, hebben wij ons met de Minister hieromtrent verstaan en uiter aard heeft de Kamer van Koophandel zich onthouden van een beoordeling van de regeling, welke tussen Rijk en Pro vincie dient te worden getroffen. Wel meent de Kamer te moeten aandringen op een beslissing op korte termijn. Het nieuwe kanalenstelsel is nu reeds jaren in gebruik: het verkeer daarover zowel met grote binnenvaartuigen als met mo- torkustvaartuigen neemt hand over hand toe en nog steeds is deze scheepvaart on derhevig aan de hoge kanaalrechten. Zowel het Rijk als de Provincie, aldus het schrijven, zijn er van overtuigd, dat deze watertollen, als niet meer passend in het moderne verkeer en elders niet voorkomend op de vaarwaters voor grote schepen, dienen te verdwijnen. Maar hangende de onderhandelingen blijven de watertollen van kracht. De Friese Kamer acht het daarom ra tioneel, dat een voorlopige regeling wordt getroffen, met dien verstande, dat de ka naalrechten direct worden afgeschaft, zonder dat overigens iets in de huidige Situatie behoeft te worden gewijzigd. De Kamer stelt dit voor, omdat beide par tijen het er over eens zijn, dat de kanaal rechten moeten verdwijnen. Zij stapten nogal zelfbewust het poli tiebureau in de Duinstraat te Den Haag binnen, de 29-jarige J. R. en de 24-jarige L. J. B. Zij kwamen eens even vragen waarom men hen verdacht van een in braak in een kledingmagazijn in de Kei zerstraat te Scheveningen, waarbij tien colbertjasjes, negen pantalons drie coupons stof werden gestolen. De politie deed meer dan alleen maar antwoord geven. Zij raadpleegde de re gisters, waarin vermeld stond dat R. nog drie maanden gevangenisstraf te goed had. Hij werd onmiddellijk in arrest ge nomen. Daarna bekende hij ook en nog wel samen met B. de inbraak te hebben gepleegd. Nu zitten zij beiden! HOEK VAN HOLLAND. Zaterdagavond omstreeks elf uur is het Britse stoomschip Spanker, dat leeg onder weg was van Rotterdam naar Londen, bij het uitvaren van de Nieuwe Waterweg op de kop van Noorderpier gelopen. Het schip zat daar midscheeps haaks op de kop van de pier. Het is er vrij ernstig toe. Het bleek, dat de bemanning, die uit achttien koppen bestond, zeer De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van Mr P. A. V. baron van Ha rinxma thoe Slooten, de oud-Commissaris der Koningin in Friesland, die Donder dagmorgen op 83-jarige leeftijd in Beet- overleden heeft heden Populair concert op het bloemenpodium over de Wip op Dinsdagavond 10 Aug., aanvang 8 uur o.l.v. gastdirigent A. Feen- stra van IJlst. Op het programma komen o.a. voor: „Passing of the Regiments” marspotp. A. Winter. „O Frühling, wie bist du so schön wals P. Lincke. „On the quater Deck” (mars) K. J. Alford „Le Chanteur de Mexico” F. Lopez. „Marche des Parachutistes Beiges” Leemans F. Popy Meacham Jac. Offenbach K. J. Alford

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1