of De verdwenen Robijn Het beste uit de Virginia-oogst! Ik sta iedere week weer versteld AGENDA Het Festival der lichte Muze Ingezonden uurwerk Benoemd P.T.T.’ers kaatsten Burgerlijke Stand Skütsje-silen Geslaagd Zakennieuws FEUILLETON EEN MYSTERIE ROMAN Zwemtocht Staveren-Enkhuizen Twee vingers in de knel Twee motorrijders dood gevonden Dikhoff’s Is nooit duur werk Oriënteringsrit Motor- en Autoclub J. C. Visser Verdronken bij vergeefse poging broer te redden De vier, en twintigjarige Cornells Zijl- stra heeft Zaterdagmiddag een poging om zijn vijftienjarige broef Andries uit het water te redden met de dood moeten be kopen. Beide broers verdronken in de Amstel, ter hoogte van de Ceintuurbaan. Gecompliceerd verkeers ongeluk Eerste klassers vóór betaling van spelers, „lager voetbal” tegen Viswedstrijd Heeg Heeg I - Wit Zwart 4-5 De Sneker Jeugd kaatste Agent schoot woesteling neer Advertentie LM. goed, dat U behandelt vandaag fantastische „Lager voetbal” tegen. s<a en tngez. Mededeling Advertentie 24 zijn HOOFDSTUK 11. Bekentenis. verwijderd. Het was ongeveer half acht, dat de hem Op de gang zei de hoofdverpleegster grote ramen gestort en voor de vijf in Daarvoor waren de inwendige verwon- Wordt vervolgd. seerden, door Frank van Falckenoort Te Groningen slaagde voor het examen nuttige handwerken mej. S. F. Werkman te Gaastmeer. Geslaagd te Groningen voor akte han denarbeid mej. J. Wouters te Sneek. Geslaagd voor Praktijk Diploma boek houden (Associatie) te Leeuwarden en te Heerenveen G. H. Oortwijn te Joure. Op geleid door de heer L. M. Vierstra te Sneek. ogenblik verlustigden in de aanblik van de zeldzaam mooie edelsteen, hadden loren ze misschien een paar seconden huis. Het onderzoek, dat onmiddellijk Van Brantenaar uit het oog. Een luid aankomst van 1 HEEG. Donderdagmiddag geraakte de 13-jarige zoon van de fam. R. Fortuin met de hand In de aflaadbak van de grasdrogerij. In twee vingers van z'n rechterhand kreeg hij diepe snij wonden tot aan het been toe. moet U verzoeken niet te lang te blijven, want het ziet er naar uit, dat hij de nacht niet meer zal halen.” „Ik zal me tot het uiterst noodzake lijke beperken”, antwoordde Koks zacht. Meteen opende de zuster de deur van een klein vertrek, waar Van Brantenaar, bleek als was, in een ledikant lag. De verpleegster, lie aan zijn bed zat, ver wijderde zich gelijktijdig en Koks was met hem alleen. Even kwam er een matte glimlach op het gelaat van de ten dode opgeschreven man. „Ik heb het spel verloren, mijnheer Koks. Maar het is beter zo. In een ge vangenis had ik het toch niet uitgehou den,” zei hij zacht. Koks ging zitten en nam zijn opschrijf boekje ter hand. „U had deze dwaze daad niet moeten doen, mijnheer Van Brantenaar, dat was niet nodig. Er was immers toch niets meer aan te doen? Ik zou nu nog wel graag enkele inlichtingen van U willen hebben”. „Vraagt U maar, wat U wilt. Ik weet, dat ik nog slechts korte tijd te leven heb en ik zal U de waarheid vertellen. Een stervende liegt niet Arbeiders, die van Raalte op weg wa ren naar Nijverdal, hebben Zaterdagmor gen in een droge sloot langs de weg de stoffelijke overschotten van twee motor rijders gevonden. De slachtoffers zijn de 25-jarige H. Haas en zijn neef, de 20- jarige A. J. Haas, beiden uit Nijverdal. Zij hadden een schedelbasisfractuur. Om trent de oorzaak van het ongeluk dat hun is overkomen, is nog niets bekend. U vliegt nu door de teas heen! „Houd jij die schoen eens vast, Klem”, beval de rechercheur. Jopie nam de schoen in zjjn stevige knuisten en Koks probeerde, of hij de schroeven van de hak kon losdraaien. Toen dit niet ge- De jongste stond op de plecht van het aan de kant gemeerde motorbootje Anna, toen hij plotseling overboord viel. Zijn broer wist, dat de jongen niet kon zwem men en sprong hem na. Vermoedelijk heeft de jongste hem onder water vast gegrepen, want geen van beiden is meer boven water gekomen. De Rijkspolitie te water dregde enkele uren later de twee lijken uit de Amstel. De heer L. N. J. Blom heeft een radio- en electrotechnisch bureau gevestigd aan de Kruizebroederstraat 47. Hij is speciaal ingericht voor reparatie van gehoor apparaten. Men zie advertentie. Benoemd ter secretarie van Barradeel tot adj.-commies le kl. W. H. Huizenga, ambtenaar ter secretarie van Wymbrit- seradeel. werkelijkheid terug, want Van Brante- gen hadden nog de mogelijkheid van een naar had, In alle districten van de Federatie van tweede-, derde- en vierdeklassers bleek men in grote meerderheid tegen het be stuursvoorstel te zijn. Hoewel hierbij van „bindende manda ten” geen sprake is geweest, zou men uit de gehouden stemmingen kunnen af leiden, dat het voorstel van het Bonds- bestuur om in het komende seizoen tot betaling van spelers ovet te gaan geen meerderheid zal verkrijgen. Alsnog te houden besprekingen zullen echter deze week de mogelijkheid op een compromis stellig niet behoeven uit te sluiten. Maandag 9 en Dinsdag 10 Augustus. Amicitia Theater, Sneek. ’s Avonds te 8 uur: Charlie Chaplin in „City Lights.” Woensdag 11 en Donderdag 12 Augustus. Amicitia Theater, Sneek. ’s Avonds te 8 uur de geestige film: „Eens in de 100 jaar.” Zaterdag 14 tot en met Donderdag 19 Augustus. Kon. Zeilvereniging Sneek en Sneeker Zeilclub: Sneek-Week. Voor SCHOOLBOEKEN enz. is G. v. d. Pijpekamp, Kleinzand 2 vanouds de beste leverancier. Zeventien mensen zijn Zaterdagmorgen gewond bij een gecompliceerd verkeers ongeluk tussen Hoogezand en Groningen. De meesten van hen konden, na in het academisch ziekenhuis te Groningen te zijn verbonden, huiswaarts keren. Het ongeluk ontstond toen een uit de richting Groningen komende bestelauto, bestuurd door de 36-jarige heer P. S. uit Gronin gen, ter hoogte van het Groninger pro vinciaal electrisch bedrijf een bus van de n.v. Gado wilde inhalen. De bestelauto reed reeds op de linkerhelft van de weg. toen de bestuurder een uit tegenoverge stelde richting naderende bus, eveneens van de Gado, bemerkte. De heer S trachtte door zijn snelheid te verminde ren weer achter de eerste bus te gaan rijden, doch doordat zijn remmen weiger den lukte dit niet. Hij botste tegen de voor hem rijdende bus. Na de wedstrijd te Staveren luidt de stand voor de kampioenstitel: 1. C. Salverda, Staveren 4,8 pnt.; 2. Tj. v. d. Veen, Drachten 6 pnt.; 3. B. Mink, Eer- newoude 7,9 pnt.; 4. H. L. Meeter, Leeu warden. J. v. d. Akker, Leeuwarden en B. de Vries, Grouw doen niet mee aan deze puntentelling, omdat zij niet in alle wedstrijden hebben meegezeild. WYMBRITSERADEEL, van 1 tot met 7 Augustus. Geboren: Johannes Nicolaas z. v. Jo hannes Nicolaas Blom en Uilkje Jellema te Scharnegoutum; Taeke Willem z. v. Frans Yeme de Boer en Yke de Jong te Blauwhuis; Baukje Jacoba d. v. Johannes de Jong en Gooitsche Silvius te Wouds- end. Gehuwd: Teake Reijenga, 22 jr. en Jel- tje Merkus, 22 jr., beiden te Heeg: Wil lem Boudewijn Adelaar, 37 jr., te Arn hem en Dieuwke Nauta, 34 jr. te Wouds- end. Overleden: Rudolphus Cnossen, 61 jr., echtgen. van Janke Leenstra, eerder wedn. van Aukje Cnossen te Heeg. In de courant van Vrijdag las ik met verwondering uw artikeltje van boven staande op 2 Augustus j.l. gehouden oriënteringsrit. Voor velen, staat hier vermeld, bleek het niet gemakkelijk te zijn de eindcontröle te vinden. Hiermee ben ik het niet eens, want indien men precies gereden zou hebben volgens de routebeschrijving, dan was het geen der deelnemers mogelijk ge weest de eindcontrole te vinden. Men kwam vanaf de Leeuwarderweg en dan was het volgende oriënteringspunt „Bij linksstaande sterrit naar Sneek” rechts. De route ging langs de Oosterdljk, Krui zebroederstraat, en nu stond dit punt op Hotel Hanenburg vóór de deur van de ingang naar de concertzaal. Hier rechts af is ónmogelijk! Wel is even te voren de Gedempte Neltjeshaven, maar deze is afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Het volgende oriënteringspunt was „na N.T.M. links.” Er werd nu gerekend dat de route liep langs de Wijde Noorder- horne, dus bü Hanenburg rechts afslaan, N.T.M. stond voor Garage Ozinga, dus links af de Stationsweg langs, dan „ein de weg links”, dit kon men met een beetje fantasie ook nog ontdekken, maar dan driesprong rechts, en dit was on vindbaar. Wat bleek nu echter Het was de bedoeling geweest om bij Hotel Ha nenburg normaal de Wijde Noorderhor- ne langs te rijden en dan op de hoek Wijde NoorderhornePrins Hendrikka de rechtsaf te slaan. Enige meters op deze asfaltweg stond de finishcontróle. Reglementair kan dus bij deze rit nie mand de eincontröle hebben. meesten hebben de contröle echter wel gehad, omdat, nadat men daar bij Hanenburg en verder enige tijd hopeloos heeft rond gedwaald, al gauw verneemt waar een contröle staat, terwijl deze bovendien vanaf de hoek ook nog wel was te zien. Het was verstandiger geweest deze con tröle maar te laten vervallen. Hoe dan verder te verklaren dat bij de derde tijdcontróle alle „geroutineerde rij ders” practisch 6 strafpnt. hadden opge lopen? Volgens de organisatiecommissie moest over de afstand van de 2e naai de 3e tijdcontröle 18 minuten worden ge reden, maar dit was in werkelijkheid maar 12 minuten. De afstand was niet 10.8 km, maar 7.4 km. Hij die te laat is, heeft dus voordeel van deze foutieve be rekening. Ik meen dus de zinsnede in uw verslag dat deze rit een der meest geslaag den van de laatste maanden is, te moe ten bestrijden. Nee, deze rit was tot te rugkeer in Sneek niet moeilijk, maar was in Sneek niet feilloos en de afstanden moeten juist worden opgemeten, en niet met de pet er naar gooien heren Een deelnemer in de Motorklasse. „U zult waarschijnlijk het meeste wel weten,” antwoordde de ander met een pijnlijke zucht. „Veel zal ik er dus niet aan toe moeten voegen. Goed dan. Ik heb onmiddellijk begrepen, dat Saïd hier in de hand had. Hij heeft jarenlang ach ter Jane aangezeten, steeds op jacht naar de robijn. Maar alleen kon hij het niet. Op de een of andere manier is hij aan een gedresseerde aap gekomen De eenheid onder de eerste klassers, die de laatste weken ernstig verstoord dreigde te geraken, is hersteld. Het aan tal voorstanders van het voorstel Is ge stegen van 39 tot 44 en de algemene in druk is, dat het nog zal groeien. Op het lagere voetbal zal een beroep worden gedaan om een sfeer van vertrouwen te handhaven en daarmee het grote Bonds- belang te dienen. De vergadering gaf voorts als haar mening te kennen, dat bij de tegenwoordige competitie het aantal wedstrijden te gering zou zijn om de hoge kosten, verbonden aan de invoering van het semi-professionallsme, te dek ken. Men streeft voor het komende sei zoen naar een indeling met 3 eerste klassen, resp. van 18, 17 en 17 clubs en daarna een hoofdklasse van 18 clubs uit de 6 hoogst geplaatsten. De heer S. Zijlstra heeft j.l. Zaterdag op het Kleinzand 68 „de erkende Snee ker Autorijschool” geopend, van welke school hij instructeur is. Er is een show room aan verbonden, waar de leerlingen aanschouwelijk onderricht kunnen ont vangen betreffende de verkeersproble men. Hoewel in tal van provincies van Nederland aan de autorijscholen derge- ke showrooms verbonden zijn, kan de heer Zijlstra, die tijdens het vervullen van zijn militaire dienstplicht bij zijn wapen auto-instructeur was, er aan spraak op maken dat hij in Friesland de eerste is die een showroom heeft ge opend. Het interieur ziet er keurig uit. Een tweetal verkeerstafels treft men er aan. Was voorheen deze autorijschool gevestigd op de Oude Koemarkt 25, thans is deze verplaatst naar ’t Klein zand. Binnenkort wordt de zaak uitge breid. O.a. zal er een automotor in door snee worden opgesteld, zodat de leerlin gen zich dan ook op de hoogte kunnen stellen van het inwendige van de door hen bestuurde auto. In de etalage treft men ook een tweetal miniatuur-autotjes aan, die op een accu plm. 36 uur kunnen rijden. De timmerwerkzaamheden wer den uitgevoerd door de heer H. Kampen en het schilderwerk door de heer P. L. Visser. Voor zijn bedrijf heeft de heer Zijlstra een Morris-Minor 1954 aange schaft. Bij de opening was er grote be langstelling en werden vele bloemstuk ken aangeboden. Qinds ik Castella Parels gebruik sta ik iedere week weer versteld over de geweldige waskracht van dit middel. De slagzin „vlekken vluchten voor Castella’’ krijgt steeds groter kracht. Ik bezit geen was machine, dus U begrijpt dat Castella Parels juist mij veel tijd en geld bespaar t en ik heb een stralend witte was. Bont goed, zoals overhemden, wordt geweldig gauw schoon. Het is gewoon een tovermiddel Zo schrijft ons één van de vele tien duizenden huisvrouwen, die opgetogen zijn over de snelle en fantastische re- Advertentla SNEEK, van 1 t.e.m. 7 Augustus. Geboorten: Hiltje Jellie d. v. Jan van der Woude en Marijke de Jong; Pietje d. v. Doekle Jorritsma en Hendrikje Ak kerman; Antonia d. v. Johannes Pieters en Theodora Ruurda; Anna Theresia d. v. Hendrik Adema en Anna de Jong; Klazina Wijbranda d. v. Pieter Jaarsma en Afke Anna Ruardi; Melle z. v. Harm Hoogeveen en Dieuwkje Posthuma; Jo hannes Klaas z. v. Johannes Lageweg en Hendrikje Feenstra van Workum; Tom Baltus z. v. Cornells Goor en Maria He lene Bakker; Pietje d. v. Jan Willem Eilers en Sjoerdtje Koopmans van Lem mer; Mart je d. v. Feike Attema en Riem- ke Osinga van Heeg; Willemke d. v. Ale Visser en Fokje Tippersma; Jan Albrecht z. v. Brugt de Jong en Annigje Rippen. Ondertrouwd: Johannes Nowee, 24 jr. en Tjaltje Klunder, 22 jr.; Jan Smit, 31 jr. en Aukje Blok, 23 jr.; Auke Brinksma, 33 jr. en Sietske Poortstra Rahm, 28 jr.; Sijtze Huisman de Jong, 26 jr. en Ortillia Lodewijk, 27 jr.; Klaas Boot, 23 jr. en Theresia Strouken, 20 jr.; Dominicus Boermans, 25 jr. en Geertruida Petronella Regina Hartmans, 23 jr.; Adrianus Poly carpus Gerhardus de Rijk, 34 jr. en Sa bina Maria van den Berg, 33 jr.; Uiltje de Bruin, 26 jr. en Hendrika Comello, 23 jr.; Wijtze Boorsma, 26 jr. en Ytje Zijlstra, 28 jr.; Antonius Jacobus van Deinse, 29 jr. en Ettje Rienstra, 23 jr. Getrouwd: Siemon Zijlstra, 23 jr. en Theresia van der Bos, 25 jr. Overleden: Jelte Zeilstra, 80 jr., wedn. van IJbeltje Jellema; Geert Johan Adri- aan Nieveen, 53 jr., echtgen. van Blanche Melanie de Meijer, eerder wedn. van Ju dith Jacoba de Bruyne, overleden te Nij megen; Jacob Bink, 78 jr., wedn. van Jeltje Brandenburgh; Rimmert Haringa, 89 jr., echtgen. van An van Scheltinga van Lemmer; Auke van der Veen, 2 jr., z. v. Taede van der Veen en Aukje Ol- denburger van Workum; Jan Algra, 84 jr., echtgen. van Aafke van der Meer van Welsrijp; Lolkje de Vries, 66 jr., echtgen. van Berend Pietersma van Lemmer; Klaas Wester, 65 jr., echtgen. van Uilkje Zeilstra; Tjitze Jorritsma, 64 jr., van ALcega. HEEG, 5 Augustus. De plaatselijke agenten hadden kort geleden een vis wedstrijd uitgeschreven voor de jeugd, die goed was bevallen, en Donderdag avond kregen de groten ook een kans. Vijf en zestig personen deden mee, onder wie ook vacantiegangers. De uitslag was: mevr. A. GerritsmaHettinga, Heeg le pr. grootste vis; ,G. Bouma, Rotterdam, le pr. grootste aantal; U. Walinga, Heeg le pr. grootste paling; S. Zwart, Leeuwarden 2e pr. grootste aantal; D. v. d. Schoot, Heeg, 2e pr. grootste paling; J. Jagersma, Heeg 3e pr.; J. Draaisma, Enschedé troostprijs. HEEG, 6 Aug. Heeg en Wit Zwart hebben hedenavond een aantrekkelijk partijtje voetbal laten zien, ’t Ging vlug heen en weer, met soms goed samenspel. Wit Zwart opende al in de eerste mi nuut de score, maar in de tweede minuut was de stand al weer gelijk. Toch liep Wit Zwart uit tot 4—1. Heeg kwam er toen ook wat beter in; nadat het eerst een stafschop had gemist, maakte het er voor rust 42 van. Door de warmte ging het na rust aanvankelijk (niet zo goed, maar toen de r.buiten van Heeg er 43 van maakte, begon de strijd op nieuw. Wit-Zwart had succes, 53, en tegen ’t einde kon Heeg de achterstand verkleinen tot 45. Zo hebben Heeg en Wit-Zwart de eerste oefenwedstrijd voor 't nieuwe voetbalseizoen met geed voet bal geopend. had. Hoogstens een half etmaal. „Hebt U er enig idee van, of hij nog tot bewustzijn zal komen en wanneer dit kan gebeuren?” had Koks gevraagd. De artsen hadden geantwoord, dat dit onmogelijk te zeggen was. „Het is best mogelijk, dat hij, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, sterft. Het is ook mo gelijk, dat hij nog bij kennis komt.” In het kort vertelde de rechercheur aan de beide heren de voorgeschiedenis van dit drama en zij begrepen toen zeer wel, dat het voor de justitie van belang was, als Van Brantenaar nog een ver klaring zou kunnen afleggen. „Wij kunnen U alleen maar adviseren in de buurt te blijven. Mocht hij bij ken nis komen, dan zullen we U onmiddellijk laten waarschuwen. Er zit een zuster bij zijn bed.” En daarmede kon Koks het voorlopig doen. Intussen was het avond geworden en nog was de ongelukkige Van Brante- naai niet tot bewustzijn gekomen. Koks passeerde de tijd met het roken van de ene pijp tabak na de andere, ter wijl Jopie af en toe eens wat bladerde het Zaterdagmiddag j.l. hield de Sport- en Ontsp.ver. P.T.T. haar jaarlijkse kaats- middag, waaraan door 6 parturen werd deelgenomen. Jammer was het dat het weer niet meewerkte, maar toch is er door de deelnemers knap gekaatst. Hier volgt de lijst van de parturen: 1. A. Mo lenaar, J. Kleene, A. Grunstra; 2. H. Kamstra, A. Heeringa, J. Brouwer; 3. D. Hoitsma, S. Spoelstra, Tj. Brinksma; 4. E. Schutte, G. de Leeuw, H. Brand; 5. M. van Seijst, R. Jongedtfk, S. Brou wer; 6. S. Jongedfjk, W. Riemersma, S. Bloemhof. De uitslagen waren als volgt: le omloop: partuur 2 wint van partuur 1, eindstand 53 en 62; partuur 4 wint van partuur 3, eindstand 53 en 6-4; partuur 5 wint van part. 6, eind stand 53 en 64. 2e omloop: partuur 2 wint van partuur 4, eindst. 51 en 62. Slotpartij tussen partuur 5 en 2. Beide parturen lieten knap spel zien, maar uiteindelijk, mede door prima spel van Kamstra, moest partuur 5 de vlag strijken met de eindstand 54 en 62. le pr. partuur 2; 2e pr. partuur 5. De verliezers speelden nog een afvalronde. Hierbij kwamen de volgende parturen als winnaars uit de strijd: le pr. S. Spoelstra, A. Grunstra, D. Hoitsma; 2e pr. S. Jongedijk, W. Riemersma, S. Bloemhof, eindstand 50 en 60. Om plm. 6 uur reikte de voorz. van de ver eniging, de heer H. Brand met een ge zellig babbeltje de prjjzen uit en hoopte voor 't volgend jaar op een grotere deel name en mooier weer. Scheidsrechter A. Dijkstra, die elk Jaar weer disponibel is voor de P.T.T., werd door de voorz. nog eens extra bedankt en een lekker roker tje aangeboden voor al het werk door hem verricht. En U staat versteld van de blankheid, de helderheid en de zachtheid van alle Castella Dank zij de inspanning van ’t bestuur van de Kaatsver. Sneek om de liefde tot het kaatsspel bij de jeugd aan te wakke ren, kon Vrijdagavond alhier op het ter rein van de Noord-Oosthoek de eerste wedstrijd worden gehouden. Er werd in 2 klassen gespeeld, en om de animo te ver hogen, waren er een paar prijsjes be schikbaar gesteld. Met veel enthousiasme is er door de Sneker jeugd gekaatst. Een aantal ouders en buurtbewoners gaven blijk van hun belangstelling door hun aanwezigheid. In de oudste klasse leeftijd 1316 jaar kwamen 6 parturen van twee spelers uit nl.: 1. S. Plat, G. Hiemstra; 2. W. Cou perus, M. Terpstra; 3. J. Kracht, Tj. Dijk stra; 4. T. Wouda, I. Boot; 5. C. Gerrit sma, T. Corbier; 6. W. Couperus, F. de Jong. In de eerste omloop sneuvelden 2, 3, 6. Vervolgens moest partuur 4 voor no 1 't veld ruimen. In de finale kwam no. 5 als winnaar te voorschijn. In de jongste klas leeftijd 1012 jaar waren slechts drie parturen nl.: 1. A. v. d. Feer, A. Huitema; 2. P. ten Cate, M. Offringa; 3. D. Veenstra, C. Ruis. Hier werd no. 1 winnaar. Maandag is er weer oefening en kun nen nieuwe jongens die zich aangetrok ken gevoelen tot het kaatsspel zich aan geven. Er zullen nog enkele wedstrij den om prijsjes worden georganiseerd. tuurde door het raam naar de binnen- j en- mening, dat kele heesters en struiken in een zacht gehouden, in wanhoop door een der twee menselijke hulp hier niet meer zou baten, rood licht zette. grote ramen gestort en voor de vijf in Daarvoor waren de inwendige verwon- Op de gang zei de hoofdverpleegster het vertrek zjjnde mensen zich reali- dingen te ernstig. En na een half uur tot Koks: „Hij is op het ogenblik volko- seerden, wat er gebeurde, was Van hadden ze de rechercheur verteld, dat de men helder. We hebben hem een paar Brantenaar buiten, krabbelde overeind man misschien nog enkele uren te leven pijnstillende injecties gegeven, maar ik In de kille wachtkamer van het zie kenhuis te Roosendaal zaten twee men- in de beduimelde tijdschriften op sen, zoals daar in de loop der jaren al tafeltje, en dan weer eens opstond en vele honderden mensen hadden gezeten wat heen en weer kuierde in het naar- Terwij] Koks en Klein zich op dit in angstige verwachting: leven of dood geestige vertrek. - - - ....dood of leven. Het was ongeveer half acht, dat de Van Brantenaar was na zijn noodlot- hoofdzuster de kleine rechercheur kwam ook de andere aanwezigen in het vertrek tige vlucht uit het kantoor van de in gemerkt, dat de bewuste schoen een ge- i en rende naar het Stationsplein. Koks uitte een verwensing, trok de revolver uit zijn achterzak en gelijktij dig met de agent liep hij naar de ope ning, die door de verbrijzelde ruit was ontstaan, de revolver in de aanslag. Maar geen van beiden behoefde te schieten. Want Van Brantenaar, rennen de op een schoen en een sok, had niet op het verkeer gelet en juist, toen hij van achter een uitbouw van het stationsge bouw kwam om het plein over te ren nen, passeerde een grote vrachtauto. Het geluid van krachtig remmen weerklonk, daarbovenuit een menselijke kreet De auto stond stil, maar languit ge strekt, bewegingloos, lag Van Brante- lukte, zette hij kort en bondig de schroe- naar Het zware voorwiel was over lichaam gegaan wat er eergisteravond gebeurd is in het huis naast dat, waar mevrouw Wilson V CXXX X—XX CXXX L.XxXXCXCX,X W CXO 11 CX> ZXXJXX IIWIXIWL xa v v/x w*-w* xxx xx.—x. x X——X xx X. X. X*X X—X—X xx v v l—1 X? lx’ v ff waarschuwen, dat de patiënt bij kennis verbidt hield. specteur, zo spoedig als mogelijk was, gekomen was en naar hem had ge vendraaier er tussen en begon die met de hamer te bewerken. Het duurde wel enkele minuten, maar ten slotte kreeg hij de rubberhak los. Klein uitte een kreet van verrassing. Want in de rest van de hak was een kleine ruimte uitgeboord en daarin lag een in wit vloeipapier verpakt voor werp. Koks haalde het pakje er uit, wik kelde het papier er af endaar ver toonde zich de verdwenen robijn. Naar alle waarschijnlijkheid zal, aldus meldt het Vrije Volk, mr P. L. van der Polder deze week proberen over het IJselmeer te zwemmen. Reeds vorig jaar heeft hij een poging ondernomen vanuit Staveren, maar een hevige stroom stond toen succes in de weg. Evenals toen zal de schipper en vishandelaar Joh. Cus- velder uit Staveren hem in een motor- schouw begeleiden. Hij verwacht in tien tot twaalf uur de overkant te bereiken. Mr Van der Polder is lid van de Dordtse zwemclub Merwede en hij kan bogen op heel wat sportieve perstaties. Zo heeft hij pas weer voor de tweede maal de Vierdaagse gelopen en afgelopen Zondag nam hij deel aan een zwemwedstrijd over vijf kilometer in Oosterhout. In 1949 legde hij zich voor het eerst toe op het zwemmen op grote afstanden. Dat was in Zaandam, waar hij onder leiding van trainer Maarten de Ruyter zes en een kwart kilometer zwom. Samen met Tini Jonker zwom hij in 1950 van Alkmaar naar Zaandam. Als het mr v. d. Polder gelukt de havenpier van Enkhuizen te bereiken, zal hij de eerste man zijn die het IJselmeer bedwongen heeft. Drie vrouwen zijn tot nu de enigen geweest, die het gepresteerd hebben. Die drie vrouwen waren nl. mevrouw Brouwer uit Rotterdam, mevrouw Nel Delwel eveneens uit de Maasstad en mevrouw Willy Croesvan Rijsel. Nel Delwel leg de het 22 kilometer lange traject in 1931 in zeven uur af. goed, dat U behandelt met Parels. Volg de beste raad, die U ooit werd gegeven: haal nog Castella Parels (47 ct per pak) in huis Ingez. Mededeling. Benoemd met ingang van 24 Augus tus als onderwijzeres aan de Chr. Kleu terschool te Scharnegoutum, mej. B. Post te Sneek. Het einde van de Festival-avonden op het Wip-podium nadert. Woensdagavond 11 Augustus om 7.30 uur vangt het programma van de slot- avond aan. Deze avond belooft zeer goed te worden. Met veel moeite is het Actie comité erin geslaagd een aantal artisten van grote faam te engageren nl.: Jo Boeree, De drie Larissons, Gerry en Fer ry en Jack Smith Compania. Deze ar tisten zullen samen een zeer gevarieerd programma brengen. In de pauze wordt dan een hammenwedstrijd gehouden. Dit gaat als volgt: Aan een aantal personen die zich hiervoor van 7 uur tot 7.45 uur bij Pettinga kunnen opgeven, zal een aantal vragen worden gesteld over sport, geschiedenis, algemene ontwikkeling en huis-, tuin- en keukenkunde. Als prijs is voor elke groep vragen een ham beschikbaar gesteld. Laten wij hopen, dat de regen weg blijft en dat de totaal-opbrengst van de blauwe bussen voor Het Zwakke Kind ons allen mag verheugen. Het Actie-Comité. Tijdens een echtelijke twist heeft een bewoner van de Achtermeulenlaan te Bussum, zekere R., zich Zaterdag zó op gewonden, dat de politie er aan te pas moest komen. Dat was echter olie op het vuur en even later was de dolleman, ge wapend met een bijl, met een politie agent in een vechtpartij gewikkeld. Een andere agent zag zijn collega in gevaar en schoot op R., waarbij de woesteling tenslotte werd geraakt en ernstig gewond naar het ziekenhuis moest worden over- „Vertelt U mij eerst dan maar eens, gebracht, waar een kogel uit de lies werd sultaten die zij bereiken met Castella Parels, het wasmiddel van de nieuwe tijd. Castella Parels strooit men zó in het water en direct ontstaat verrukkelijk schuim. Geen papje vooraf te maken Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Door de veel korte- ■■vwnnWWV re behandeling gaat het goed veel langer mee: hier is nu ein delijk eens een 100% veilig wasmiddel er gebeurde, was heim bergplaatsje had en zodoende ver- overgebracht naar het stedeljjk zieken- vraagd. loren ze misschien een paar seconden huis. Het onderzoek, dat onmiddellijk na Koks stond onmiddellijk op en Jopie Van Brantenaar uit het oog. Een luid aankomst van het slachtoffer plaats begreep wel, dat hij moest blijven wach- gerinkel van glas bracht hen tot de had, was niet hoopvol. De twee chirur- ten. Zuchtend^ stak hg een sigaret op en zich beschermend met zijn operatie besproken en onder ogen gezien, plaats, waar de ondergaande zon de overjas, die hij steeds over de arm had doch beiden waren van 1 Itj- ^*‘**«1

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2