DE FESTIVITEITEN OP DE WIP Herinneringen aan lang vervlogen dagen Krachtig offensief tegen de tuberculose in Friesland Internationaai bezoek aan Sneek Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Ook Teamwedstrijden in de Pampusklasse tijdens de Sneek-Week W 109e Jaargang No. 64 Redacteur: L. KIEZEBR1NK EIND GOED, AL GOED Rokkensnijder Het onderzoek Stadgenoten worden onderscheiden Landgoed Lauswolt wordt verkocht Bedrijfskaatsen Redactie-adrea i KLEIN ZAND 7 - Telef 2872 In korstje brood gestikt Vrijdag 13 Augustus 1954 - Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Door de bliksem getroffen Eervol bezoek aan het Fries Scheepvaart Museum Honderdjarige Openbare Leeszaal en Bibliotheek 4 Tot een volgende maal. H. H. Wijzigingen in de Valkenteams. Dank naar alle kanten. het verloop en zal de wachttijd tot een minimum beperkt zijn. Zoals zo vaak, weten wij ook nu eigenlijk niet, waarmee we onze opsomming van al weer ingekomen aanwinsten moeten beginnen. Maar om onze lezers niet langer in spanning te houden wat de foto hierby wel voorstelt, zullen we dan maar aanvangen met het vermelden van de zaken, die onze oud-stadgenoot, de heer E. Priester ut Gorssel by Deventer, het Sneker Museum toevertrouwde. Genoemde heer schonk dan onder meer de hier afgedrukte foto, die ons doet kennis maken met de feestcommissie voor de Kroningsfeesten van 1898 in onze stad! Samen met de heer Jac. N. D. Hoogslag, die zich eveneens te Gorssel nestelde om van een welverdiende avondrust te genieten, wist hy al de namen van de leden dezer commissie voor ons op papier te zetten. Engels aardewerk. Een vorige maal schreven wij al eens een en ander over het alleraardigste En- Voorkomen is beter dan genezen. Grijp de kans. Men is dit jaar bezig alle gebieden in Friesland, welke nog niet zijn onderzocht, en ook die, welke in 1949 zijn onderzocht, doch waar opnieuw meerdere gevallen zijn geconstateerd, dan wel, waar vroe ger in belangrijke mate „oude” tubercu lose aan ’t licht kwam, te onderzoeken. Laat ieder deze kans, die zich mis schien slechts eenmaal in de vier jaren voor doet, aangrijpen. Zaterdagmiddag zullen op het Black Boysterrein de parturen van diverse be drijven een door elkaar loten kaatswed strijd houden. Hieraan zullen deelnemen de zaken: Lankhorst Touwfabrieken, Fa. Hubeit en Co., Hoogeveen, H.B.Z., Ton- nema en Cie, Kwant, Ozinga, Flach, Men no, Pyttersen en Landustrie. In de straten van Zwolle opereert reeds enige dagen een rokkensnijder. De man maakt van de feestdrukte in de stad ge bruik om de rokken van op straat lo pende dames met een scheermes te ver nielen. Reeds tien slachtoffers daarvan hebben aangifte bij de politie gedaan. De man is nog niet gepakt. Eén der grootste landgoederen in Fries land, het bezit „Lauswolt” te Beetster- zwaag, zal worden verkocht. De eigena res, mevrouw Bieruma Oosting, moeder van de bekende schilderes Jeanne Bie ruma Oosting, stierf in het afgelopen voorjaar'. Het landgoed is achtereenvol gens het eigendom geweest van de fami lies Van Eisinga, Lycklama a Nijeholt en Van Harinxma thoe Slooten, uit welke laatste familie mevr. Bieruma Oosting stamde. In totaal beslaat „Lauswolt” een opper vlakte van 148 hectare, meest bestaande uit bos, doch ook een vijftal boerderijen, verschillende huizen en losse gronden be horen tot het bezit, mèt het grote buiten, dat de naam „Lauswolt” draagt door van De 3-jarige Rika Herders in de Borger- straat te Amsterdam heeft tijdens het eten een korstje brood in de keel gekre gen. Toen de moeder het stukje uit de keel had gehaald, bleek het kind reeds te zijn overleden. Met zuurstofappara ten heeft de G.G. en G.D. nog getracht de levensgeesten op te weken, doch tever geefs. Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie t Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Namens de Ouden van Dagen, voor wie alle avonden een zitplaats beschikbaar was, en die nu door de heer P. Bijlsma op limonade werden getracteerd, sprak de heer Faber een enthousiast woord van dank tot de leden van het Actie Comité. Maar er werden nog veel meer bedankjes uitgedeeld. Door de heer Japenga namens het C. G. voor het Actie Comité voor de medewerking en voor de royale bijdrage SNEEKER NIEUWSBLAD Advertentieprijs 15 et per <n.m. Bij contract (hendelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.— per half Jaar. Franco per post f 3.75 per half Jaar. Giro 50748 ton neme ven Firma i 1 Drijfhout, Sneek In de Valkenteams voor de Vereni- gingswedstrijden op Woensdag en Don derdag zijn enige wijzigingen aange bracht. De heer J. Miedema, die was in gedeeld in het team van de S.Z.C., neemt in het K.Z.V.S.-team de plaats in van Gebr. v. d. Meulen. Hij wordt in het daarentegen werd een daverend succes. De regen was opgehouden en het dui zendkoppige publiek amuseerde zich kos telijk bij het uitstekende en rijk gevari eerde programma van het Cabaret- variété Luna uit Haarlem onder de ar- Met een grandioze slotavond, verzorgd door een keur van artisten, kwam gisteren h ~t einde aan de feestelijkheden op de Wip, die vijf weken achtereen telkens dui zenden stadgenoten en vreemdelingen naar dit centrum van vermaak trokken. Uit deze enorme belangstelling mag de conclusie worden getrokken, dat dit Festival der lichte Muze een groot succes is geworden, dat zeker herhaling verdient en waarvoor de organisator, het ijverige Actie Comité van Sneker Winkeliers, een woord van warme hulde niet mag worden onthouden. S.Z.C.-team vervangen door de heer F. Zandstra met Avocette. Mej. C. H. Grondsma te Bergen, die voor de K.Z.V. Oostergoo zou uitkomen, maar door het haar overkomen auto- ongeluk is uitgeschakeld, wordt vervan gen door de heer A. J. A. Velsink te Leeuwarden met Waterman. en een zeer fraaie, zeldzame penning, te Staveren geslagen door Bruno’s opvol ger Egbert (10571068). Dergelijka muntjes zijn bij duizenden gevonden in al de landen rond de Oostzee, tot hoog in Finland; in Friesland zelf echter nim mer. Zij illustreren de Friese handels- wegen uit vroeger eeuwen, waarbjj Frie se schippers tegen baar geld pelswerk, hennep, pek, graan, honing en... slaven in kochten om hun koopwaar in Zuidelyker streken weer van dé hand te doen. De bekende numismaat Dr J. Berghaus uit Münster, die wij onlangs ontmoetten, heeft ons toegezegd niet alleen moeite te zullen doen in de Zweedse en Finse Musea berustende doubletten van der gelijke Friese muntjes voor ons Museum te verwerven, maar bovendien een ver- spreidingskaart van de vindplaatsen in het Hoge Noorden te ontwerpen. De be zoekers van het Sneker Museum kun nen dan voortaan in één oogopslag zien, waarop de Friese handel oudtijds was gericht, en hoe belangrijk hg was. Zo zal ons Museum op weer een ander punt iets kunnen bieden, wat men elders niet vindt. Vanuit Bremen bleek eveneens de be langstelling voor het Fries Scheepvaart Museum te bestaan, en wel van de heer Georg A. Bahr, die zich onledig houdt met het bouwen van scheepsmodellen. Een zijner specialiteiten is het vervaar digen van zulke modellen en andere za ken in flessen; het briefhoofd is dan ook getooid met het opschrift „Alles in aer Flasche!” Zo bouwt Sneek zich dus een tweede reputatie op als scheepvaart- stad. Men moet beseffen, dat t.b.c. beter ge nezen kan als men er vroeg bij is en men zich dus niet ongerust behoeft te maken; dat voorkomen beter en veel goed koper is dan genezen, en dat de kos ten beter besteed worden naarmate zich meer mensen laten onderzoeken. Het is noodzakelijk, indien men zich heeft laten onderzoeken, niet weg te blij ven bij het na-onderzoek, als men daar voor een oproep ontvangt. gelse aardewerk, dat Friese schippers voor moeder de vrouw wel thuisbrach ten, zo in de tweede helft van de 18de- en de eerste van de 19de eeuw. Het Mu seum is goed voorzien van dergelgke exemplaren, die alle doorgaans op het zeemansleven betrekking hebbende zin spreuken, verlucht met prentjes, verto nen. Daaronder zijn ook bordjes, die de naam van een der fabrikanten vermel den: „Tidmarsh Brown, China Glas Earthenware Established 1755, Zowel Jo Boeree als humorist-confe- rencier en parodist als Gerry en Ferry „de twee vrolijke dwazen”, The Larry- sons, mondaccordeon-trio, Jack Smith en Company, accordeon-virtuozen en de pianist onze stadgenoot G. Schuil, oogst ten na elk nummer een overweldigend succes. Ook voor het mastklimmen, het populaire radio vraag-en-antwoord spel om vier vette hammen (door de Sneker slagers belangloos aangeboden), waar aan door vier paren werd deelgenomen, toonde het publiek veel waardering. Joop Doevendans stelde de vragen en de jury werd gevormd door de leden van het Actie-Comité. Drie hammen verdwenen uit de mast, de vierde werd niet gewon nen. Alle deelnemers ontvingen echter een prijs, waaraan Dam’s Koekfabriek nog een van haar smakelijke producten toevoegde. Voor de wedervraag van de hamwinnaars aan de jury stelde bakker Volkers suikerbroden beschikbaar. Driehonderd gulden voor het Zwakke Kind. Dit zijn ze dan: Zittend, van links naar rechtsG. Jongbloed, handelaar in gedistilleerd en wijnen; R. van der Meulen, boekhande laar; Dr J. L. Chaillet, leraar oude ta len; B. R. Wijminga, handelaar in ge distilleerd, wijnen en sigaren; D. Vol kers, huisschilder. Staande, van links naar rechts Cohen, bakker; E. Priester, chef Van Gend Loos; U. Noordenbos, onderwij zer; De Vries, manufacturier; P. Gail lard, muziekdirecteur; B. J. Boerrigter, apotheker; H. Bakker, bakker; M. J. Houwink, glas- en meelhandelaar; L. van der Feer, fotograaf; Hommes, op zichter Hollandsche Spoor; L. R. Veen, banketbakker; R. Gorter, wijnhande laar; Joh. Volkers, loodgieter enz. Vele Snekers zullen de hier af geheelde burgers, van wie alleen de heer Priester nog in leven is, zo niet persoonlijk, dan toch bij name nog wel bekend zijn ge weest. Een kostelijke foto, die ons met één slag in het levendige Sneek van vóór een halve eeuw verplaatst. Er wordt gerekend op een regelmatig werktempo van 20 personen per kwartier. Krijgt men binnen 2 a 4 weken na onder zoek geen bericht, dan betekent dat goed bericht. Een betrekkelijk kleine groep krijgt een oproeping voor het na-onderzoek op het Consultatiebureau. Daarover behoeft men zich echter niet ongerust te maken. Dit na-onderzoek dient alleen om meer gegevens te verkrijgen. Aan de hand van deze gegevens wordt pas een diagnose ge steld. Verder moet men weten, dat vrijge steld zijn degenen die: a. wegens ziekte of invaliditeit op dok tersadvies niet vervoerd mogen worden; b. onder controle van een consultatie bureau staan; c. korter dan 3 maanden vóór het on derzoek zijn doorgelicht; d. regelmatig worden doorgelicht (1 x per jaar, 1 x per 2 jaar). Deze personen dienen via derden of schriftelijk bericht te sturen aan de con- tróle-ambtenaar in het doorlichtings- lokaal Royal '’fint Street, London E.” In een kapiteinshuisje te Ballum op Ameland werd ons wel een zeer bijzon dere kan van Engels aardewerk ter be zichtiging gegeven. Het mocht ons niet gelukken dit stuk te verwerven voor het Sneker Scheepvaart Museum. Dat valt aan de andere kant weer te loven, als er op zekere dag maar niet een afgezant van een Hollands Museum komt, die meer mans is dan wij Maar ter ^ake! Aan beide zijden zijn zeeslagen afgebeeld. Aan de ene kant leggen de Fransen het loodje, aan de andere kant de Nederlanders. Het is duidelijk dat aan beide kanten de En- gelsen de overwinning behaalden. De ene keer is Nelson de gelukkige in de slag bg de Ngl, de andere keer Duncan in de slag bij de Doggersbank. Twee beslis sende zeeslagen, waardoor Napoleons hoop, Engeland van zgn koloniën te kun nen afsnijden, in rook vervloog. De rgm- pjes onder elk van de prentjes zgn niet onvermakelijk „The young Alexander of France May boast of his prowess invain When Nelson appears it Is confest That Britains are Lords of the Main Lord Nelson engaging the Toulon Fleet off the Mouth of the Nile”. En nu het snoeven op Doggersbank: „Vain are the Boasts of Belgick’s Sons When faced by British Ships Guns Tho de Winter does in Autumn come Brave Duncan brings his harvest home”. Het versje zinspeelt op de naam van de Nederlandse admiraal, De Winter. Zijn vlaggeschip wordt nader aangeduid met het onderschrift „De Winter’s Ship Vrijheid Poor Jack”. Van deze zeeslag bezitten wg een tweetal zeer fijne gravures, waarvan al leen in Engeland nog andere drukken bestaan. Admiraal De Winter, wie het overigens niet aan persoonlijke moed had ontbroken doch door zijn minder vechtlustige kapiteins in de steek werd gelaten, overleefde het gevecht en de ondergang van zgn schip; de meeste zeelieden waagden hun huid liever niet voor Napoleon. Bij de Vrede van Amiens in 1802 keerde De Winter, door de En- gelsen met onderscheiding bejegend, naar Nederland terug, waar hem gewel dige ovaties wachtten. Wg moeten het er al weer bij laten, tistieke leiding van Martin van belden.' Dooi de Belgische regering zullen aan een aantal Nederlanders onderscheidin gen worden uitgereikt, waarvan enige posthuum, voor hun werk gedurende de oorlog. Deze onderscheidingen zullen de 25ste Sept. a.s. worden uitgereikt door de Belgische Ambassadeur Zijne Excellentie E. Graeffe in de Ridderzaal op het Bin nenhof te Den Haag. Onze stadgenoten de heren J. Douma Gzn., H. Sytstrastraat en Brig. L. dè Zee, Oppenhuizerweg, zullen worden vereerd met de medaille de la Résistance en het bi ivet van de Herinneringsmedaille. Reeds eerder ontvingen de heren de Bel gische onderscheiding van de Unions des Services de Renseignements et d’Action (U.S.R.A.) en het Nederlandse Bronzen Kruis. Op verzoek van de Pampusclub B ra:, tas te Soerabaja zullen de leden van deze club op Woensdag en Donderdag een teamwedstrijd zeilen tegen een team van de Kon. Zeilver. Sneek. De Pampusclub alhier heeft voor deze ontmoetingen vier Pampusjachten ter be schikking gesteld, t. w. de Koufurd en De Welle van A. M. Sustring, de Ljip van P. de Jong en de Kemphaan van W. Vermeulen, Drachten. Deze heren, als mede de heer K. Jissink zullen deel uit maken van de bemanning, laatstgenoem de n De Welle, maar de heer en me zr. Graafland en de heer Lent uit Soerabaja hanteren de helmstok. De eersten waar schijnlijk in de Koufurd en De Welle, de heer Lent in de Ljip. Voor het vierde jacht moet nog een stuurman worden aangewezen. Indien een derde man nodig mocht zijn, zal dat een lid van Brantas zijn. Het K.Z.V.S.-team bestaat uit de Weer haan van H. H. Bakker, Smelleken van J. van Foeken, 't Vlerkje van H. de Jong en Boecanier, stuurman P. Amsterdam. Dinsdagavond om 6 uur is tijdens een hevig onweer de 40-jarige J. van Beek dicht bij zijn huis in de Eierlandse Pol der, met zijn hond door de bliksem ge troffen en gedood. Zijn vader, die 20 me ter verder, evenals Van B„ achter een hoop erwten was gaan schuilen, zag het ongeluk gebeuren. Deze week begon Maandagavond met het optreden van de Schutterij Muziek uit Bolsward, die hier in haar kleurige kledij veel furore maakte. De muzikale rondgang door de stad die aan haar op treden voorafging trok veel belangstel ling, evenals de serenade voor Onder de Linden aan de aldaar verzamelde Sneker zakenlieden die aan de aanschaffing van de historische uniformen hebben mede gewerkt. En ondanks het minder gunstige weer stond en zat het publiek ook weer in dichte rijen rondom het podium om het concert te beluisteren. Maar helaas kwam dit door de veelvuldige regenbuien niet geheel tot zijn recht Het programma moest eerst worden on derbroken en om half tien joeg Pluvius de muzikanten vroegtijdig finaal van de planken. Wat ten gehore was gebracht maakte echter een goede indruk en ge hoopt mag daarom worden, dat de Bols- warders het volgend jaar hun bezoek nog eens onder beter omstandigheden zullen herhalen. Dinsdagavond gooide de regen op nieuw roet in het muzikaal menu, dat toen door ons Stedelijk Muziekcorps werd opgediend. Het kon pas om half tien beginnen en zijn programma even min vlot afwerken. Toch trotseerden ook nu weer velen de regen om van de mooie populaire muziek te genieten. De slotavond Voor het Centraal Genootschap was het eveneens een goede avond. De heer J. Spoelstra, voorzitter van het Comité voor de Wielerronde van Sneek, over handigde namelijk na een vlot praatje een enveloppe met inhoud aan het be stuurslid, de heer Japenga. Die inhoud bestond uit een bedrag van driehonderd gulden, zijnde het batig saldo van de laatstgehouden ronde, tijdens welke op de Veemarkt reeds 157.84 was ingeza meld, zodat deze totaal 457.84 voor het mooie doel opleverde. Tot en met Dins dag bedroeg de opbrengst van de be kende blauwe bussen 600.50, zodat de peilschaal gisteravond aanwees dat al tien zwakke kinderen konden worden uitgezonden. Later kwam daar nog één bij, doordat de inhoud van de bussen het totaal bedrag op 1103.61 bracht. De Sneker schutterij. Behalve verschillende oud-Sneker stadsgezichten en een foto van het Pa viljoen aan het Sneeker Meer van vóór 25 jaar, verschafte de heer Priester ons nog een grote, scherpe foto, die ons ken nis doet maken met een andere groep Snekers uit het laatst der vorige eeuw: het kader van de Sneker Schutterij! Het gold hier een uitstapje van korporaals, sergeants en fourier naar de uitspan ning „Het Werp” bij Deventer, op 5 Juli 1899. Belangstellenden, die zich zelf of hun ouders op de foto hopen te ontdek ken kunnen zich aandienen bij de bode van het Stadhuis, want deze Schutters- foto is natuurlijk ingelijfd bij de Schut- tersherinneringen, sinds 1952 van het Museum overgebracht naar het Stad huis, om de nieuw ingerichte Schutters- kamer aldaar te versieren. Daar bevin den zich overigens nog meer foto’s van Sneker schutters, officieren zowel als manschappen, van wie verschillende nog in leven zijn. Het was de heer W. T. Stam, die ons nu reeds voor de derde maal met documentaire foto’s verwende. Ook nu weer allerhande opnamen van oude boeiers en andere zeiljachten, die eer tijds bekende verschijningen op Sneker Hardzeildag zijn geweest. Wij hopen ko mende winter in de gelegenheid te zijn, al deze fotografieën, met vele andere uit ons Museumbezit en vermeerderd met de fraaie reeks die wij van het Ad- miraalzeilen te Grouw wisten te verwer ven, in het Museum te exposeren als een bijzondere Kersttentoonstelling, ge wijd aan de historie van Sneker Hard zeildag. Aangekocht werd een schotel van Makkumer aardewerk; de bodem is ver sierd met een daarop gepenseeld vaar tuig, dat moeilijk valt thuis te brengen. Het bezit recht-vallende stevens, gelgk een snik, maar behalve de gewone mast nog een druil-mastje, hetgeen op een vissersschip wijst. Wij zouden er een vis- sersscheepje voor de Waddenvaart in willen zien, gelijk deze voorheen onder meer in Moddergat hun thuishaven ge had schijnen te hebben. Het in schrijf letters aangebrachte randschrift luidt: „Neeltje Cornells Post Eelt je Frede- riks Ausma Komelis W. Post 1861”. Wie helpt ons aan de woonplaats van deze personen? Op de laatst gehouden veiling van Jacques Schulman te Amsterdam wist het Museum de kleine collectie middel eeuwse Friese handelsmuntjes weer met enkele exemplaren uit te breiden, en wel met twee penningen, te Leeuwarden geslagen door graaf Bruno (1038—1057), Circa 50 deelnemers aan de Nederland se Kunstweek, onder wie 25 buitenlandse Museum-deskundigen, zullen a.s. Zater dagmiddag een bezoek brengen aan Fries Scheepvaart Museum alhier. Zondag 22 Augustus a.s. hoopt mej. Eva van der Meer, sinds 1920 bewoonster van de Julia Jan Wouterstichting in Oude- schoot haar honderdste verjaardag te vie- hen. Juffrouw van der Meer is in Drach ten geboren. Zij heeft na haar schooljaren verscheidene dames in en buiten de pro vincie als dame van gezelschap geassis teerd. In Den Haag vierde zij als zodanig haar zilveren jubileum. Zij mag zich nog in een goede gezond heid verheugen, alleen haar gezichtsver mogen laat de laatste tijd te wensen over. Dit is dan ook de reden, dat zij het fijne naaldwerk, waaraan zij haar hart had verpand, er aan heeft moeten geven en zich nu bepaalt tot breien en haken. Bij mooi weer maakt juffrouw Van der Meer nog graag eens een kleine wande ling, maar haar jaarlijks vacantie, die zij doorbrengt bij familie in Deventer, is haar grootste ontspanning. Ook dit jaar, na de drukte, die haar 100ste verjaardag met zich mee brengt, hoopt zij deze trip ta maken. Niet het verleden, maar vooral het he den heeft de belangstelling van deze nog zeer vitale dame, die het liefst haar eigen leventje leidt temidden van de omgeving, die haar zo lief is geworden. Voor feest vieren bij haar honderdste verjaardag voelt zij zelf weinig. „Oud worden is geen verdienste", meent zij, „dat is een voor recht dat je geschonken wordt”. In de afgelopen maand Juli werd de Leeszaal door 2019 personen bezocht, van wie 100 vrouwelijke, en bedroeg het aan tal uitgeleende banden 7210. De gang van zaken bij het onderzoek is zeer eenvoudig. Men krijgt enkele dagen van te voren een oproep van het gemeentebestuur om op een bepaald tijd stip en op een bepaalde plaats te komen in gezinsverband. Kan een of meer van de gezinsleden op dat ogenblik niet komen, dan kome men op elk ander tijdstip. Men komt gekleed voor het toestel, maar men moet er voor zorgen geen knoop of metaalsluiting opzij te hebben. Ook geen knopen of metalen versierselen en geen kledingstukken met baleinen. Op deze wijze kan men meehelpen aan een vlot ,1X: J Belgische motorboten die dezer dagen onze stad bezochten, kozen een rus tige ligplaats in de kolk achter de Waterpoort. van de Wielermensen, en door de heer Kraakman, voorzitter van het Actie Comité, tot allen die meehielpen deze festiviteiten te organiseren en te doen slagen: B. en W., V.V.V., de Ver. van Sneker Zakenlieden, de beide Zeil verenigingen, de Gem. Plantsoendienst, de firma’s Minkema en Ooms, welke resp. belangloos de microfooninstallatie en de verlichting verzorgden, de „directeur- adviseur” de heer Scheffener, de heren Wuring, Pettinga, Schuil, Henk Stuurop, J. Olij, de E.H.B.O.-colonne van het Roo- de Kruis, de heer Kruis, opzichter van Gemeentewerken, onder wiens leiding het podium werd gebouwd, en de heer Brinksma, voorman-timmerman bij deze dienst, die iedere avond als manusje van alles fungeerde. De beide laatsten werden tevens met een rokertje vereerd. Maar ook prees en dankte de heer Kraakman de artisten voor hun optreden, alsmede hun leider die op zijn beurt zijn erkente lijkheid uitsprak voor de prettige samen werking. Met het Fries Volkslied kwam tenslotte voor dit jaar een einde aan de feestelijk heden welke in de afgelopen weken de gezelligheid in onze stad belangrijk heb ben verhoogd.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1