Rustig begin van de 19e Sneek-Week Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERAOEEL en IJLST van De Sneek-Week officieel geopend. Klaas v. d. Meulen stuurde het Skütsje Salverda naar het kampioenschap Zaterdag stil, Zondag een mooie Noordwestelijke bries De tweede dag 109e Jaargang No. 65 Ds. D. Bakker overleden P.T.T. - Benoemd HET BEGIN VAN EEN NIEUWE TRADITIE Klaas Vrolijk de eerste schipper in de nrde van de Sneker Pan. Straaljager verongelukt J,- Redactie-adres KLE1NZANO 7 - Telef 2872 Meevallertje Wijziging Huisvuil- en Privaat-tonnen-dienst H.O.N. protesteert tegen overbrenging Beatrixoord Dinsdag 17 Augustus 1954 - Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD -• -r Mutaties in het Politiecorps Van drie naar zes Is F HF* VRIJDAGS. Redacteur: L. K1EZEBR1NK De Valken in de strijd van Zaterdag. maar De groepswedstrijden. Orde van de Sneker Pan. Om tien minuten over tien startten de groepen Groningen, Overijsel en Fries land voor de groepswedstrijden in de De opening van de Sneek-Week droeg dit jaar voor de eerste maal een officieel karakter. Zij geschiedde namelijk in het Stadhuis, waar de besturen en wed- strijdcomité’s van de beide zeilverenigingen, bestuursleden van V.V.V., de Sneeker Jachthaven en de Vereniging van Sneker Zakenlieden zich met B. en W. en de vertegenwoordigers van de deelnemers uit elke klasse twee Vrijdagavond in de Raadzaal bijeenkwamen, waar burgemeester Rasterhoff namens het gemeente bestuur en de Zeilverenigingen de gasten verwelkomde. Klaas Vrolijk op het „trottoir". De burgemeester sp <dt Klaas Vrolijk de Orde van de Sneker Pan op. Tijdens een oefenvlucht is een Meteor- straaljager van de vliegbasis Twenthe bij Munster in Duitsland neergestort. De be stuurder, de 23-jarige reserve-sergeant- vlieger H. GrootHuize, afkomstig uit Apeldoorn, kwam hierbij om het leven. Hij zou deze week in het huwelijk tre den. van de Sneker zeilfeesten en als een ere teken voor die mannen en vrouwen die nimmer op de Sneek-Week ontbreken, de zeilsport dienen en onze stad Sneek een warm hart toedragen. Het ligt in de bedoeling telken jare bij de officiële ontvangst op voordracht van de zeilverenigingen een schipper in deze Z' Nf SCHARNEGOUTUM. Benoemd tot eer ste kaasmaker aan de Coöp. Zuivelfabriek te Tzum, de heer A. Rienstra, thans twee de kaasmaker aan de Coöp. Zuivelfa briek alhier. HEEG. Benoemd tot onderwijzeres aan de C. N. school te Brielle, mej. Ida de Jong van Heeg. Onze vroegere stadgenoot de heer G. de Jong, thans te Groningen, is benoemd tot directeur van de Amsterdamse Bank te Harlingen. EEN SPANNEND MOMENT Op de voorgrond Mink, daarachter van Akker. f"’ Een meevaller had een vroegere inwo ner van Culemborg die bij het graven op zijn erf te Hegestein op een oude kruik stootte, die vierhonderd zilveren Zeeuwse rjjksdaalders uit de zeventiende en achttiende eeuw bleek te bevatten. De waarde ervan bedraagt ongeveer twee duizend gulden. De man zoekt nu naar een tweede kruik, die well:~' 1 het num mer „1” draagt, want degene die hij vond was gemerkt met „2”. Het kindertal van het gezin Gugelot Seeger, ’t Hof 24 te Valkenswaard, is door de geboorte van een drieling, allen zoon tjes, verdubbeld. Dit is nu al de derde Valkenwaardse drieling in vijf jaar. De moeder en de babies maken het uit stekend. De heer Rasterhoff betoogde verder, dat vele oude zeiltradities verloren zijn gegaan. Een daarvan is die van de Sneker Pan waarmee de zeilers vroeger in de mast voeren en die ook in het embleem van de K.Z.V.S. verwerkt is. De her komst is niet met zekerheid vast te stel len, maar deze traditie dient nieuw leven te worden ingeblazen. 16 m2 klasse. Hierin leverden Fokke Jan- sma en Joop Helder vinnig slag om de eerste plaatsen, waarin Joop pas op de laatste meters voor de eindstreep fraai verslagen werd. De Friezen bezetten ver der de derde, vierde, negende en veer tiende plaats; de Groningers de tweede, vijfde, zesde, zevende en twaalfde; waar door de eersten met slechts één punt voorsprong (4948) de leiding namen. Overijsel werd derde met 23 punten. Er loopt echter een protest van de Gronin ger Jan Dijk (die de plaats van zijn stad genoot Bosch innam) tegen Hoeben, dat waarschijnlijk toegewezen zal worden. In dat geval neemt Groningen met 49 punten de leiding over, daalt Friesland tot 43 punten en stijgt het puntental van Overijsel tot 27. De verwachting dat de Friese groep in de B.M. klasse niet opgewassen, zou zijn tegen de Groningse, werd niet be waarheid. Prins en Kuipers finishten nl. als eerste en tweede voor Smidt en Re- sink. Onze stadgenoot Graatsma was vijf de, de Groninger Aldershoff zesde. Daar door leidde Friesland na deze eerste ont moeting met 138. Klaas v. d. Meulen, stuurman op het 30 tons skütsje van C. Salverda te Staveren, liet Donderdagmiddag in de kampioenswedstrijd z’n vijf concurrenten ver achter zich. Strijd kostte hem dat practisch niet. Alleen op het eerste kruisrakje naar Gossepale moest hij eerst van Akker en daarna Brouwer en Mink passeren. Maar toen hem dat gelukt was en hij de „Twee Gebroeders” als eerste om de boei leidde, was de zaak al bekeken. Doordat de wind van west naar zuidwest was gekrompen was de route namelijk geheel bezeild en werd het „caroussel varen" waarbij de anderen geen gelegenheid kregen hem in te halen, laat staan te passeren. Dit was z’n derde overwinning in de vier wedstrijden welke voor het kampi oenschap golden. Alleen in Grouw was hij derde, zodat hij op wel zeer overtui gende wijze zijn meesterschap toonde, en met 5.7 punten voor de zoveelste maal de kampioenstitel van het water sleepte. Allert Hoekstra, stuurman aan boord van de „Twee Gebroeders” van Tjalling v. d. Veen te Drachten, die steeds tweede was en daarom al de „eeuwige tweede” ge noemd werd, was met 8 punten de vol gende op de ranglijst. Berend Mink, Eer- newoude werd 3e met 10.9 punten, J. van Akker, Leeuwarden, 4e met 17, Lodewijk Meeter, Leeuwarden, 5e met 18, Sietze Brouwer, Bergum 6e met 20 en Bouke •■'i Vries, te Grouw, die niet startte, hekken sluiter met 23. Meeter had wederom de beste start, zo dat hij op beide startprijzen een bus lak, aangeboden door de Commissie beslag legde. Salverda en Mink vertrok ken echter niet veel minder, en daar ook de weede gro :p net gering verschil over de lijn stoof, geraakte het zestal direct al in een felle strijd gewikkeld op het kruisbaantje naar de boei in Gossepalen. Maar dat was dan ook het enige moois dat de toeschouwers te zien kregen, want nadat Salverda, v. d. Veen, Meeter, Mink, van Akker en Brouwer in deze volgorde om de boei gegaan waren, kwam er vrij wel geen verandering meer. Alleen Mee ter en Mink wisselden van plaats. Het weer was inmiddels ook slechter gewor den. Het regende aan een stuk door, zo dat da aardigheid er spoedig helemaal af was. Alleen toen de skütsjes na hun vier routes de finish bereikten veerde het pu bliek v f et even op en klaterde het ap- nlaus, vermengd met het getoeter op de scheepshoorns en de vreugdesignalen van af de .roverschepen, over het meer. In een dreinende regen reikte de heer Jelle Zwart direct na afloop de prijzen van beide wedstrijden uit. Voor de twee de ontvingen allen ƒ50 plus een bus lak, vangebouen door de firma Borneman. Bovend’en kregen van Akker en v. d. Meulen de stuurmansmedaille, beschik baar gesteld door V.V.V. en Meeter, zoals reeds vermeld, de beide startprijzen. Zwart had voor iedere schipper ’n toe passelijk praatje en bracht hulde aan de Sneker ingezetenen die de commissie weer in de gelegenheid stelden deze wed strijden te organiseren. Ook dankte hij de schippers voor hun opkomst. Het was alleen jammer dat er maar zes startten. Nu kon het nieuwe tuig namelijk niet verzeild worden. De heer van Manen, voorzitter van de S.K.S. deelde daarna nog mede dat de Kampioenswimpel nog niet kon worden uitgereikt. Eerst moet de kwestie Stave ren opgelost worden. Maar hoe dat ook gebeurt, Salverda blijft kampioen. Verschijnt: DINSDAGS en Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) De gemeenteraad van Hemelumer Ol- dephaert en Noordwolde heeft met het aannemen van een motie geprotesteerd tegen de plannen om een gedeelte van Beatrixoord te Appelscha over te bren gen naar Groningen. De Raad verzocht het Hoofdbestuur met kracht te bevor deren dat Beatrixoord zijn betekenis voor de t.b.c.-bestrijding ten volle be houdt. SNEEKER NIEUWSBLAD Het ophalen van het huisvuil en de pri- vaattonnen, dat déze week normaal op Woensdag 18 Augustus zou moeten plaats hebben, geschiedt nu op Dinsdag 17 Augustus. De heer A. Wiersma, adjudant bij de gem.politie alhier, gaat 1 October a.s. de dienst met pensioen verlaten. In zijn plaats is met ingang van dezelfde datum tot adjudant benoemd de heer L. de Zee, thans Brigadier, Hij wordt in die functie opgevolgd door de heer J. Kuipers, thans hoofdagent. Te Huizum is op 64-jarige leeftijd over leden ds. D. Bakker, Ned. Herv. predi kant, die sinds 1919 achtereenvolgens ge staan heeft te Akersloot, Veendam, Am sterdam, Drachten en sinds 1947 Huizum. Hjj was praeses van de classis Leeuwarden, en erelid van de vereniging van vrijzinnig hervormden. Hij was voorts de eerste voorzitter van de vrij zinnig christelijke jeugdbeweging en werkte o.m. mede aan een boek over de Nederlandse geloofsbelijdenis. Op de hoek van het Kolmeersland en het Kolmeersgat is het erg droog. Dat is algemeen bekend, maar toch strandde Klaas Vralijk hier met zijn schip even voor het startsignaal het vertrek van de REGENBOGEN aankondigde. Dat bezorgde onze eerste schip per in de orde van de Sneker Pan een achterstand die hij slechts gedeeltelijk wist in te lopen, zodat hij in het achterste gelid eindigde. Wij beogen met deze opening tweeërlei doel, aldus de burgemeester. In de eerste plaats om voor ons zelf en de burgerij de betekenis van de zeilweek en van de zeilsport voor Sneek nogmaals te accen tueren en ten tweede om hun die van elders komen ook van officiële zijde een hartelijk welkom toe te roepen en uiting te geven aan onze vreugde dat zij weer in ons midden zijn. Het lag in de bedoeling, dat deze ope ning omlijst zou worden door het optre den van de muziekcorpsen en het Tam boer- en Pijpercorps van Advendo, maar door droeve oorzaken moest dit thans he laas achterwege blijven. De Sneker zeil- wereld is dit jaar namelijk zwaar ge troffen. De S.Z.C. verloor haar voorzitter de heer Hofstra en de K.Z.V.S. de heren Kingma en Nieveen. Ieder van hen nam een aparte plaats in de zeilwereld in en op een dag als deze voelen wij hun gemis en bekruipen ons opnieuw gevoelens van weemoed en medeleven met de nabe staanden, aldus spr. Nadat hun nagedachtenis en tevens die van wijlen burgemeester Reitsma van Wonseradeel eveneens een bekende persoonlijkheid in de zeilwereld was geëerd door enige minuten stilte, wees de burgemeester er op, dat reeds in 1883 ge tracht werd nieuwe luister aan de zeil wedstrijden bij te zetten door ook zeilers uit Holland uit te nodigen. Dit heeft suc ces gehad en daarom kunnen we niet beter doen dan ook hen te gedenken die hiertoe indertijd het initiatief hebben ge nomen. Uw aanwezigheid, zo richtte spr. zich tot de gasten, wordt op hoge prijs gesteld en ik geef u de verzekering, dat alle in stanties welke hier bij de zeilsport be trokken zijn alles zullen doen wat moge lijk is om u een zo goed mogelijke service te verlenen. Dirk Oppenhuizen hield de eer van de oudjes echter hoog door zijn Henderika onbedreigd als eerste over de winlijn te leiden, vóór de Wilde, Hofland, de Jong en Hendriks. Alberda, die kort voor het einde een botsinkje met de Wilde ver oorzaakte .verliet het veld. De Sharpieklasse zorgde voor een inci dentje. Kort voor de start viel van Swaaij, stuurman in „Hein de Deen” over boord. Hij klauterde echter weer naar binnen en vertrok toch nog als eerste. Het was echter vergeefse moeite, want Hansen werd weer eerste en v. d. Kom mer tweede. De 30 m2 klasse leverde de tweede overwinning op voor de Sperwer van W H. Fahner te Leeuwarden, die Zaterdag zelf stuurde, maar nu de helmstok aan Homme Wester had overgedragen. De zoon van dr. v. d. Meer werd tweede, Vollema derde en Herman Geveke vierde. In de Valken A speelden de Hollanders wederom de eerste viool. Maar nu werd van Tienhoven eerste en Hoppe tweede, achter wie Max Breuning als eerste Fries volgde. De B-klasse werd evenwel geheel een Leeuwarder aangelegenheid, waarbij Jonker voor meester opsloeg en Robert en Kabel resp. de tweede en derde plaats voor hun rekening namen. Wierstra Jr., die de eerste dag derde was in de Vrijheidsklasse, liet al z’n con currenten nu ver achter zich. Hij finishte met een voorsprong van pl.m. 5 minuten vóór Jager, Lemmer, Abma, Joure en de Groninger Mulder. Een zelfde prestatie leverde Boorsma, Oostermeer in de 16 m2 streepklasse B2, die de Groninger Hommes gedecideerd klopte en, zoals reeds vermeld, Joop Hel der in de streepklasse A, terwijl ook Kombrink, Zwolle, in de stipklasse B, van Wieren. Nijhuizum in de streepklasse BI en Bouke de Haan in de stipklasse A on bedreigd wonnen. De eerste zelfs bij her haling. Maar dat het fel toeging in deze kl ssen bewijze.i wel de twee valse starts. Reeds in het begin gaven ze elkaar geen strobreed toe. Tenslotte dient nog vermeld de fraaie zege van Bakker in de Pampusklasse met Piet Amsterdam op de tweede plaats, die samen een straat voor lagen op de enige dame in hun gezelschap mej. de Waard uit Wassenaar. Toen we Zaterdagmorgen met de Undernimming aan het Kolmeersland arriveer den, was het bladstil. Het meer vertoonde geen rimpeltje. De zon ging nog schuil achter de nevel, maar spoedig brak ze door en zette ze het toneel van de komende strijd in een weldadige gloed, die al de narigheid van de voorbije gure regendagen spoedig zou hebben doen vergeten als het startterrein ons daaraan niet herinnerd had. Dat was nl. nog doorweekt van water en op vele plaatsen in een vieze zwarte modderpoel veranderd zodat witte zeilschoenen taboe waren en de laarzen, over schoenen en klompen schril afstaken bij de luchtige zomertoiletjes waarin de dames zich desondanks al spoedig gingen tooien. Zo werd het een prachtige zomerse dag, maar helaas ongeschikt voor het doel waarvoor wij en zovelen met ons waren gekomen. De wind liet verstek gaan en kwam pas te voorschijn toen alle schepen al urenlang tergend langzaam langs de banen hadden gedreven. Maar toch ook weer net op tijd om de wedstrijden nog vlot na één route te doen eindigen. Advertentleprij» 15 ct par m.nv Bij contract (handeliadv.) lager. I Abonnementipriji 13.- per half I Jaar. Franco per port f 3.75 per half (aar. Giro 507 48 ten name ran Firma E. J. Drijfhout, Sneek. Gp Hardzeildag Woensdag 18 Augustus a.s., is de dienstuitvoering op het P.T.- kantoor alhier als volgt: 1. Behalve voor Zegelverkoop en af gifte van Poste-Restante stukken, sluit de postdienst om 11 uur. z De Telegraaf- en Telefoondienst blij ver normaal geopend. 3. De 2e briefpostbestelling vervalt; busrechthouders kunnen hun post blijven afhalen. 4. De verzending en ontvangst van brief- en pakketpost vinden normaal plaats. A. M. Leeman, Leiden; 5. Lotus, st. L. J. G. v. d. Mey, Leeuwarden. 16 m2 Streepklasse A: 1. Tammo, K. H. Lukkien, Zwolle; 2. Protheus, st. Joop Helder, Paterswolde; 3. Hannie, J. Veld- stra, Leeuwarden; 4. Ali, F. Jan na, Grouw. Regenbogen: 1. Beneventum, J. Hof land. Rotteidam; 2. Algri, J. Alberda, Sneek; 3. De Kaag, J. v. Dijk, Den Haag; 4. Jan van Gent, Dr. J. W. v. d. Zijpp, Sneek; 5. Letty II, J. P. Sap, Rotterdam. Gemengde klasse (Kajuitjachten): 1. Li, Dr, W. B. v. d. Meer, Leeuwarden; 2. Oeral Thus. K. v. Goslinga, Bolsward; 3. Coberi, L. J. de Bruin, Sneek. Gemengde klasse (Open jachten): 1. Nova III, F. Leistra; 2. Endurance, J. K. de Boer; 3. Snelwiek, P. Hendriksma; 4. Rumping Boy, J. Visser, allen te Sneek. B. en W. hebben daarom de Orde van de Sneker Pan ingesteld als een symbool bood een heel wat gunstiger beeld. Het was wel iets kouder wat aan de be langstelling echter weinig afbreuk deed maar er stond een mooie Noordweste lijke bries, zodat er weer echt gezeild kon worden. Hij bleef echter de gehele dag constant en daar de banen, die in omge keerde richting gezeild werden, weinig gelegenheid tot kruisen boden, was het een kalme wedstrijd met slechts weinig spanning en feitelijk als enige verrassing de tweede nederlaag van Fokke Jansma, die in de 16 m2 streep klasse A overtuigend door Joop Helder en Siep v. d. Steeg geklopt werd. Van strijd was onder deze omstandig heden natuurlijk geen sprake. Het geluk speelde een grote rol, hoewel in ver schillende klassen de goede zeilers toch weei het meest van de plaatselijke zucht jes en het late briesje profiteerden. De afkorting van de banen gaf echter weer aanleiding tot vele vergissingen. Zelfs in de 30 m2 klasse waarin ervaren zeilers, van wie men toch mag verwach ten dat zij de wedstrijdbepalingen raad plegen en op de vlaggensignalen aan de starttoren letten, hun mooie kans ver speelden doordat ze door de passeerbaan voeren inplaats van te finishen. Het bleek deze dag echter weer dui delijk dat de Hollanders betere stil-weer- zeilers zijn dan de Noorderlingen. Zo won Hofland bijv, met grote voorsprong in de Regenbogen en ging ook in de Val ken A de Amsterdammer Balder met de eerste prijs strijken, Voor het overige volstaan we met de volgende uitslagen: Olympia jollen: 1. Jonker Sissingha, S. J. Jonker, Hoogezand; 2. Kemphaan, P. Miedema, Hoogezand; 3. Klev’sche Wind, B. Holtmann, Duisburg-Beeck. 12 m2 Sharpie-klasse: 1. Donderstien, W. J. Hansen, Enkhuizen; 2. Sapitau, P. v. d. Kommer, Krommenie. Larken: 1. Indra, H. Bellinga, Almelo; 2. My Hobby, A. v. d. Weerd, Almelo; 3. Agaath, G .Nijman, Groningen; 4. Popeye, W. Postma, Leeuwarden. Schouwen: 1. Foarüt, B. v. d. Veen, Op penhuizen. 2. Meerkol F. F. Atsma, Op- p erfhuizen. Jeuydkiasse (Pluis): 1. Deupie, Jan Caspers, Haren; 2. K.Z.V.S. Ill, st. S. J Bergsma, Sneek; 3. Domby, B. Louët Feisser, Rotterdam; 4. Billy II, Jac. Al bers, Rotterdam; 5. Thunderjet, st. R. Rijks, Rotterdam. 12 v. Jollen: 1. Donkey, A. Kamsteeg, Oegstgeest; 2. Twirre, E. J. Kuipers, La ren (N.H.); 3. Woelwatertje, A. Rommel- se Jr., Rotterdam. 16 m2 Stipklasse B: 1. Triton, B. Kom brink, Zwolle; 2. Brasem, P. v. d. Laan, Sneek; 3. Sylnocht, J. D. de Jong, IJssel- muiden; 4. Tiptoes, st. F. Dreesman, Gro ningen. 30 m2 klasse: 1. Sperwer, W. H. Fahner, Leeuwarden; 2. Romke, H. P. Wijbenga, Leeuwarden; 3. Tsjerk Hiddes, Mr. W. Hoekstra, Joure; 4. Swealtsje II, st. A. Vollema, Grouw. 16 m2 Stipklasse A: 1. Ri, E. v. d. Veen, Leeuwarden; 2. Wido, S. Leen, Grouw; 3. Dirk Tom, B. de Haan, Sneek. B.M. klasse: 1. Rapid II, S. Prins, Hee- renveen; 2. Hirondelle, K. Aldershoff, Groningen; 3. Vitesse, D. Smidt, Gronin gen. 22 m2 klasse: 1. Porto Alegre, H. R. Schaap, Deersum; 2. Maple Leaf, T. Mole naar, Grouw; 3 Janneke, st. H. Okkema, Grouw. 16 m2 Streepklasse BI: 1. Cheetah, K. Beumer, Zwolle; 2. Dak, D. Kamphuis, Zwolle; 3. Summerjoy, G. A. Veenstra, Groningen; 4. Bopper, mej. J. van Loo, Zwolle; 5. Arcus Pluvius, R. J. van Wie ren, Nijhuizum. Valken A: 1. Merlijn, B, Balder, Am sterdam; 2. Vis a Vis, J. en H. Vis, Leeu warden; 3. Elan, Fam. v. d. Meulen, Leeu warden; 4. Snow White, st. J. H. Tromp, Sneek. Pampusklasse: 1. Koufurd, st. K. Jis- sink, Sneek; 2. Weerhaan, H. H. Bakker, Sneek; 3. Ljip, P. de Jong, Sneek. 16 m2 Streepklasse BII: 1. Carry, W. Nöger, Amstelveen; 2. Bajau, P. Boorsma, Oostermeer; 3. Poedel, st. Ch. Reijnen, Zwolle; 4. Nike, J. Olij Szn., Leeuwarden. Valken B: 1. Prae Record, J. D. Jonker, Leeuwarden; 2. Sheherezade, H. S. Hes linga, Leeuwarden; 3. Thalassa, C. Kabel, Leeuwarden. Vrijheidsklasse: 1. Fa. v. d. Meulen, Joure; 2. Good Luck, U. Jager, Lemmer; 3. Twirke, E. Wierstra Jr., Sneek; 4. Skye, orde te benoemen, en B. en W. verwach ten, dat deze in dat jaar steeds de pan (waarvan een exemplaar in het Fries Scheepvaart Museum aanwezig is) in de mast zal varen. En wie zou dat voor de eerste maal an ders kunnen zijn dan Klaas Vrolijk, de nestor van de Sneker Regenboogzeilers, die van borstkind af het Sneekermeer heeft bevaren en zich een bijzondere plaats in de Sneker zeilwereld heeft ver worven? Spr. hoopte, dat Vrolijk in deze onder scheiding zal willen zien de erkentelijk heid van het gemeentebestuur voor zijn grote verdiensten als zeiler, en speldde hem, nadat hij de beide zeilverenigingen had bedankt voor de prettige samenwer king en allen een prettige zeilweek had toegewenst, onder luide bijval het ere teken op de borst. Stemmen verstomden. Na de thee, rondgediend door dames in Fries costuum, dankte Dr. J. W. v. d. Zijpp, voorzitter van de Koninklijke, B. en W. voor de ontvangst waarvan de idee werd geboren tijdens het bezoek van de ronde jachten aan onze stad. Spr. wilde niet verhelen, dat er wel eens stemmen in de ’eilwereld zijn opgegaan dat het gemeentebestuur wel eens wat meer kon doen voor de zeilwedstrijden, maar deze stemmen zijn thans verstomd. Spr. hoop te, dat deze ontvangst voortaan ieder jaar zal plaats vinden en de gasten hun col lega’s zullen opwekken hier ook eens te komen. Hij wekte de laatsten verder op steeds sportief en met animo te zeilen en sprak de wens uit hen het volgend jaar in Sneek terug te zien. Namens de S.Z.C. sloot de heer H. S. Groenhout zich bij de woorden van zijn collega-voorzitter aan, feliciteerde hij Vrrjjjk met zijn eervolle benoeming en dankte hij tenslotte alle aanwezigen voor hun opkomst. Daarna ving de deelne- mersavond in Amicitia aan.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1