De verdwenen Robijn I Uitspraken Kantongerecht Lui NED. STAATSLOTERIJ G. zeven Sneek-Week AGENDA Ik deed een Ontzettend verkeersongeluk eiste doden ontdekking Uitslagen Zondag Bedrijfskaatsen Zakennieuws 524e Sneek wint van Leeuwarden Eindles meikerscursus Ingezonden FEUILLETON EEN MYSTERIE ROMAN Indeling Voetbalcompetitie K.N.V.B. afd. Friesland Myxamatose woedt op Walcheren Franse bus in rivier gestort Zeepost Grote verwarring in de K.N.V.B. S. J.V. Samuël en M.V. Tabitha maakten uitstapje Hald Moed en Nije Moed concerteerden te Nijezijl Zilveren Jubileum Ivo van Haren’s Schoenfabrieken N.V. Waalwijk Over „Veilig Verkeer” Kaatsvereniging Sneek Snackbar de Oude Waag gestart. Rijwielbewaarplaats. W Eerste klassers gaan betalen. FOYER AMICITIA THEATER. Trekking 3e kasse CAFE’S ENZ. Eigen geld. ook 4, Fri- V, Ingez. Mededeling. Advertentie gewelddadige W.Z.S. 2a, „Toen Van Zaterdagmiddag Comp. Junioren iedere keer die aap in Haarlem? Des naar beneden wilde lopen. Herinnert U bestelauto gehuurd. Zijn nummer avondvoorstellingen had het „Dat hindert niet. De douanier, die nummer Haarlem Van Brantenaar was er „p de een of an- zijn en zo gauw mogelijk verdwijnen, cusmensen is dat opgevallen. Het ge in dit alles de hand had. Juist één dag dat Said niet zou ontdekken, dat de ’s nachts een slippertje maakte. En dat of liever gezegd: door een 1 Achttien doden. dooi Frank van Falckenoort Slot. Zaterdag 14 tot en met Donderdag 19 Augustus. Kon. Zeilvereniging Sneek en Sneeker Zeilclub: Sneek-Week. derd van P. J. tersen) dustrie), 3164, 3166, 3169, 3170, 3440, 8878, 9814, 9819, 19222. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. In donesië en Ned. Nw. Guinea: m.s. Mata- ram (26 Aug.)Ned. Antillen: m.s. Delft (17 Aug.); Suriname: m.s. Castor (24 Aug.); Canada: m.s. Prins Philip Wil lem (19 Aug.); Argentinië en Chili: s.s. Cordoba (19 Aug.). Hoge prijzen en uitgelote nrs. van te Sneek verkochte loten. de er Tot en met Donderdag 19 Augustus. Iedere avond te 8 uur Zeilersbal met de band The Merry Rowdies van Amsterdam. Namens de Afd. Sneek van de Ve<. t b. v. d. bel. van Slechthorenden, E. VAN DER VEEN, Secretaris. J. W. Frisostraat 43. HO( FEI LC H> na Ti AMICITIA THEATER SNEEK. nog niet duidelijk. Want na alles, wat U nachts was dat beest hier. Hoe zit dat?” m» 44 *.»^X»141 l. »VvX xswzxm »l zs zwiI-itzsavi v» n" „3»X J1. ..4» TfT»»».»» richt, dat de aap er was, maar dat de juffrouw Boomsma door die aap, begrijp cherche te weten gekomen”, antwoordde VENLO. Een auto-ongeluk op de rijksweg van Nijmegen naar Venlo bij de dorpjes Bergen en Afferden, heeft Zaterdagavond zeven mensenlevens gekost. Een personenauto met het echtpaar PaddenburgReymersdal uit Venlo, die nog maar net van hun vacantie waren teruggekeerd, hun drie kinderen en twee logeetjes reed omstreeks half negen met grote snelheid op een groentenauto, die aan de rechterkant van de weg stilstond of juist weer ging rijden. Ivo van Haren’s Schoenfabrieken n.v. te Waalwijk zal 23 Augustus a.s. de dag gedenken waarop 25 jaar geleden deze zaak in haar huidige vorm begon te wer ken. De directie zal die dag recipiëren in hotel Verwiel te Waalwijk van 2 tot 3 uut. Saïd had vermoord om zich in het bezit politie te overhandigen. Vergeet niet, van dat te bewijzen? ƒ35000 5136; ƒ5000 15441; ƒ2000 20200; 1500 1547, 16049; 1000 4510, 5053, 8244, 12247, 15406. sultaten die zij bereiken met Castella Parels, het wasmiddel van de nieuwe tijd. Castella Parels strooit men zó in het water en direct ontstaat verrukke lijk schuim. Geen papje vooraf te ma ken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Door de veel korte- re behandeling gaat het goed veel langer mee: hier is nu ein delijk eens een 100% veilig wasmiddel. „Nee”, gaf Jopie toe. „Dat is zo”. Toen de auto de Hazepaterslaan in- OPPENHUIZEN—UITWELLINGERGA. Dinsdag 10 Augustus reed een N.T.M.- bus door onze streek en nam overal d< leden van de J.V. Samuel en de M.V. Ta bitha op voor het jaarlijks reisje. We hadden weer onze oude bekende chauf feur J. Meijer. We gingen al vroeg op stap, want we hadden veel op ons pro gramma. Via Wolvega reden we naar Balkbrug en Hellendoorn, waar we koffie dronken. Vandaar ging het naar de Hol» terberg, waar het Nat. Hist. Museum van Piet Bos werd bezichtigd en waar zee» werd genoten, want alles werd op plei» zierige wijze uitgelegd. In het dorp Hol ten werd even gepauzeerd voor het ver sterken van de inwendige mens. Tegen 1 uur vertrok men om via Zutphen naar de Posbank bij Arnhem te rijden. Daa» maakte het gezelschap een mooie wa de ling van de Zijpenberg naar de Posbank. Op de terugreis viel wat regen, maar dat deerde niet. Van al het klimmen was men wat moe geworden, maar lang zaten we niet in de bus, want nu ging het naar het park Roozendaal bij Arnhem naar de Be driegertjes. Degenen, die door de regen niet nat geworden waren kregen hier nog volop gelegenheid nat te worden. Daar na volgde een rondrit door de stad Arn hem, waar nog best kon worden gezien hoe verwoest de stad geweest is. Via het vliegveld Deelen, waar helemaal omheen gereden werd, ging het naar Apeldoorn, waar allen zich vermaakten in de speel tuin. Het was al half 12, toen we voldaan onze dorpen weer binnenreden. Ondanks af en toe een regenbuitje, hebben we een prachtige dag gehad. Degenen die niet meegeweest zijn, hebben heel wat gemist, want we hebben heel wat gezien. Laat daarom volgend jaar één bus niet genoeg zijn zodat we met 2 bussen kunnen gaan. Dank aan de heer Meijer voor zijn plei- zierige rondleiding door al die mooie plekjes van ons land. Zes van de zeven inzittenden waren op slag dood. Slechts de driejarige Rudi, die met zijn vader en moeder voorin had ge zeten en uit de wagen was geslingerd, lag zwaar gewond op de weg. Hij werd, tezamen met de heer Stans en zijn twee zoontjes ijlings naar het ziekenhuis te Venlo vervoerd, waar hij omstreeks mid dernacht overleed. HEEG. Aan de eindles meikerscursus voor leerlingen van de Chr. lagere land bouwschool te Sneek, gehouden op de boerderij van de heer G. Schrale te Osin- gahuizen, namen vijf candidaten deel. Ge slaagd zijn de heren Pier Gerbrandij, Nij- land, 187 punten; Gerben de Boer, Heeg, 186 pnt.; Ypke Veldhuis, Tirns, 184 pnt.; Jetze Schrale, Osingahuizen, 178 pnt. Eén afgewezen. Cursusleider was de heer C. Brouwer van Sneek, examinator de heer F. W. de Boer van Burgwerd. dat circus aan de telefoon te krijgen, jes. maar ik verzocht de Haagse recherche poolshoogte te nemen. En U staat versteld van de blankheid, de helderheid en de zachtheid van alle goed, dat U behandelt met Castella Parels. Volg de beste raad, die U ooit werd gegeven: haal nog vandaag Castella Parels (47 ct per pak) in huis! Een bus vol met jonge reizigers is Vrijdag in het Centraal Massief in Frankrijk van een berghelling in de ri vier de Ardeche gestort. Er waren acht tien doden en 26 gewonden, van wie negen zeer ernstig. De slachtoffers wa ren allemaal tussen de vijftien en twin tig jaar. De remmen van de bus weiger den juist in een bocht, waardoor de bus tegen een langs de weg staand muurtje botste, er over heen dook en 25 meter lager in de rivier stortte. te Groningen: Ondermaatse vis, 10 of 5 d. h.; Tjomme B. te Parrega: Geen ar beidslijst, ƒ6 of 3 d. h.; Willem G. te Zoetermeer: Aanrijding op Afsluitdijk, 40 of 20 d. h.; Hette B. te Irnsum: Geen radioluistervergunning. 12.50 of 6 d. h.; Fokke H. te Cubaard: Niet op juiste wijze werkboekje doen invullen, 7.50 of 3 d. h. 5 of 2 d. h.; Johannes P. J. te St. Nicolaasga: Aanrijding te St. Nico- laasga, 7.50 of 3 d. h.; Simon P. te Zwolle: Verkeersongeval te Scharnegou- tum, 20 of 10 d. h.; Johannes M. te Sneek: Auto zonder deugdelijke handrem en niet voldoende rechts houden, ƒ5 of 2 d. h. 15 of 7 d. h.; Hendrik W. G. V. te Arnhem: Aanrijding te Irnsum, ƒ25 of 12 d. h.; Sijbren H. te Koudum: Aanrij ding te Koudum, ƒ7.50 of 3 d. h.; Wijtze J. te Hoorn: Aanrijding te Nijland, 15 of 7 d. h.; Sijbren v. d. S. te Midlum: Aan rijding op Kop Afsluitdijk, 40 of 20 d. h.; Sijbe S. te Middenmeer: Vrachtauto met aanhangwagen zonder deugdelijke koppeling, ƒ35 of 17 d. h.; Jelle O. te Sneek: Aanrijding te Scharnegoutum, 7.50 of 3 d. h. Het achtergedeelte van het gebouw waarin de rijwielbewaarplaats is geves tigd, is nog niet geheel afgewerkt. Er kunnen plm. 170 rijwielen omdergebracht worden. De verbouwing had plaats on der architectuur van de heer Jan de Vries; uitvoerder was het timmerbedrijf J. Hiemstra. De heer H. Sluyter ver richtte het schilderwerk. De electrische lichtinstallatie en het sanitair werden geleverd en aangebracht door de heer M. Troelstra. Het "ranietwerk verzorgde de fa. Andriol, het zinkwerk enz. de heer B. Sikma. De metaalfabriek „Meka” te Austerlitz (gem. Zeist) is leverancier van de installatie voor de rijwielbewaar plaats. Myxomatose, de gevreesde konijnen ziekte, heeft in de afgelopen weken op Walcheren vaste voet gekregen. De eerste gevallen zijn onlangs geconstateerd in Souburg, maar thans heeft de ziekte zich vrijwel over het gehele eiland uitgebreid. Reeds honderden tamme konijnen zijn een prooi van de ziekte geworden. Be smette dieren worden onmiddellijk af ge maakt. Onder de georganiseerde konij nenhouders heerst grote bezorgdheid. Om zoveel mogelijk dieren te redden past men isolatie toe, waarna de in quaran taine gebrachte konijnen ingespoten wor den. Verondersteld wordt, dat de myxo matose van Zeeuwsch-Vlaanderen en Bel gië uit Walcheren is binnengedrongen. De besmetting wordt vermoedelijk door muggen en vliegen en ook door voedsel overgebrachi. 3b L.S.C. C.A.B. 2b. eerder is hij Saïd op het spoor gekomen, ring een imitatiesteen had. De echte de aap gedurende de nachtelijke uren je van mjj wei te horen, wat je publice- of liever gezegd: door een toevallige steen bevond zich immers in de doos in ook niet in zijn kooi was, viel evenmin ren mag. Welterusten”. Sneek speelde Zaterdagavond op Cam- buur een oefenwedstrijd tegen Leeuwar den, dat met invallers voor Kramer, Schaafsma en v. d. Ley binnen de lijnen kwam. Onze stadgenoten misten Stuut maar hadden Roosenburg weer in de ge lederen. De oud-internationaal bewees op één der binnenplaatsen direct weer zijn waarde voor de withemden, want in de eerste helft bezorgde hjj Sneek een 20 voorsprong. De roodwitten boden in de tweede helft krachtige tegen stand, maar verder dan een tegenpunt van J. de Groot kwam de thuisclub niet. Toen Bouma er 31 van maakte, was het pleit beslist. punt was aangekomen en Van Brante naar zodoende in de waan te laten, dat I k heb nu een was van 2 personen van 2 weken gedaan met Uw „Ca stella Parels” en ik kwam tot de ontdekking, dat ik nu in een dag mijn hele was kon af werken, dank zij het verlichtende werk van maar 1 x spoelen. Geen geloop naar de warmwater- kraan, geen over matige vermoeie nis meer met tel kens nieuwe teilen water. Het goed ziet er helder uit en is zeer soepel, na binnenshuis drogen. Zo schrijft ons één van de vele tien duizenden huisvrouwen, die opgetogen zijn over de snelle en fantastische re- NIJEZIJL. Zaterdagavond gaven onze muziekver. „Hald Moed” en de zangver. Nije Moed alhier een concert op het plein voor de Zuivelfabriek. Te half acht open de Hald Moed met het spelen van Ps. 150 dit concert en gaf vervolgens enige mooie nummers ten beste. Hierna zong de zangver. enige geestelijke liederen. Ook een koortje van kleine meisjes liet zich horen, wat heel aardig klonk. Zang en muziek wisselden elkander af en oogstten veel applaus. Dat de beide diri genten de muziek en zang in ons dorp op peil weten te houden, bewijzen de prijzen die op concoursen worden behaald. Met het spelen van Ps. 138 werd dit concert besloten. Er was veel publiek aanwezig en het weer hield zich goed. Maandag 16 en Dinsdag 17 Augustus. Iedere avond 8 uur: Internationaal wereldstad Variété met le klas ar- tisten. Dinsdagmiddag 17 Augustus (Kermis- Dinsdag) te 2, 3, 4 en 5 uur: Cineac- voorstellingen. Woensdag 18 Augustus (Hardzeildag) te 4.30, 7 en 9.30 uur en Donderdag 19 Aug. te 8 uur: dolkomische amusementsfilm: „Pas opval niet!” De heer en mevrouw Paddenburg, de elfjarige Henny en de zevenjarige Yvon ne, alsmede het elfjarig zoontje en de veertienjarige dochter van de familie Jansen uit Apeldoorn waren op slag dood. De driejarige Rudi Paddenburg werd door de botsing uit de auto geslin gerd. Enige uren later is het kind in het ziekenhuis te Venlo aan de verwondingen bezweken. Terwijl de volgeladen personenauto van de verzekeringsinspecteur op de rijksweg in de richting van Venlo reed, reed daar ook de 42-jarige groenten handelaar S. Stans uit Venlo. Hij be stuurde de vrachtwagen en naast hem zaten zijn tweelingzoontjes Frits en Si mon. Tussen Bergen en Afferden meende de heer Stans dat er aan een van de achter banden iets niet in orde was. Hij stopte en stapte uit om te kijken. Hij kon ech ter niets ontdekken. Daarom stapte hij na korte tijd weer in en zette de vracht wagen weer in beweging. Het blijkt bij herhaling dat vele weg gebruikers, met wie wij hoofdzakelijk be doelen automobilisten, motorrijders en bromfietsers weliswaar bekend zijn met de betekenis van de wettehjk voorge schreven verkeersborden en -tekens, doch onbekend met de betekenis van het S.H.-rijwielschild. Dit rijwielschild, dat is vastgesteld door de „Vereniging tot be vordering van de belangen van slechtho renden” in samenwerking met de A.N. W.B. is een ovaal wit schild vermeldende de letters S (slecht) H (horend) elk ge flankeerd door een rode verticale balk en wil aangeven dat de wielrijder die dit schild op het achterspatbord voert, doof of slecht van gehoor is. Het wil dus zeg gen dat hij het achteropkomende verkee» en zijn geluidssignalen niet of onvoldoen de hoort. Bij het inhalen van deze wielrijders be hoort dus meer dan gewone behoedzaam heid te worden in acht genomen. Daarom vragen wij bovengenoemde weggebrui kers, ter voorkoming van ongevallen, bij zonder aandacht voor dit rijwielschild. Slechthorende wielrijders, die niet in het bezit zijn van een modern boortoestel, raden wij aan, behalve het voeren van meergenoemd schild, het gebruik van een achteruitkijkspiegel met verkleinend beeld, waardoor zij het van achter ko mende verkeer tijdig kunnen opmerken. Vooral bij het links afslaan is dit van groot belang. Bedoeld rijwielschild kan worden be steld bij de A.N.W.B., Den Haag, op een formulier dat bij de afd.secr. verkrijg baar is. De kosten van dit schild bedra gen ƒ2.te voldoen aan de A.N.W.B. Begunstigd door mooi weer werd Za terdagmiddag op het terrein aan de Noorderhoek de jaarlijkse kaatswedstrijd gehouden van drietallen bij loting sa mengesteld uit personeel van diverse Sneker bedrijven. De lijst zag er volgt uit: No. 1. W. Marra (Flach), R. IJpin- ga (Kwant), E. v.d. Kamp (Hoogeveen) No. 2 C. v. d. Meulen (Lamdustrie), J. van Dijk (Lankhorst), H. Varkensvisser (H.B.Z.); No. 3. T. van Meel (L.T.S.), J. Müller (Hoogeveen), Sj. Sikkes (Pyt- No. 4. H. Tigchelaar (Lan- P. Brandsma (Kwant), J. Tigchelaar (Pyttersen); No. 5. H. Nauta (Flach), A. van Dijk (Hubert), F. Wier sma (H.B.Z.); No. 6. Sj. de Jong (Lan- dustrie), Th. Lichthart (Tonnema), A. v. d. Meer (L.T.S.); No. 7. J. Schuil (Tonnema), Sj. Dijkstra (L.T.S.), F. Post (H.B.Z.); No. 8. B. Bos (L.T.S.), W. Bruinsma (Hubert), J. v. d. Meer (Flach). De deelname was niet zo groot als vorige jaren. Over het geheel werd er goed gekaatst. In de eerste omloop sneuvelden de parturen 2, 4, 6 en 7, waardoor deze drietallen zich in de af- valronde plaatsten. In de winnaarsronde speelden de parturen 13 en 58, waar van 1 en 5 het loodje moesten leggen. Om de le en 2e prijs speelden no. 3 en 8. v. d. Meer c.s. wonnen met 25 en 46. Jelle v. d. Meer werd koning. Om 3e en 4e prijs kwamen tegen elkaar uit no. 1 en no. 5, uitslag 54 en 6—6 voor Marra c.s. In de afvalronde was de uit slag: le pr. no. 2; 2e pr. no. 6; eindstand 55 en 64; 3e pr. no. 7 en 4e pr. no. 4, eindstand 52 en 66: De wedstrij den die te half drie aanvingen en te on geveer b If zes waren afgelopen, ston den onder leiding van scheidsrechter de heer K. Laagland. De prijzen die uit kunstvoorwerpen bestonden werden na afloop met een geestig speechje uitge reikt door de heer E. v. d. Kamp. Na bijna vijf-en-een-half uur verga- te hebben is de bondsvergadering de KNVB, die voor die beslissende keuze stond het amateuristische voetbal te handhaven of de meer moderne rich ting van het betaalde voetbal op te gaan niet verder gekomen dan een schorsing om de lagere klassen in de gelegenheid te stellen gedurende veertien dagen het bondsvoorstel dat zij al drie weken in hui» hadden geamendeerd met een motie die zij zelf hadden ingediend te bestuderen, aldus het Alg. Dagblad. Intussen hielden de eerste klassers, die oorspronkelijk deze motie met het lagere voetbal hadden opgesteld, maar haar afwezen, toen zij merkten dat deze motie buiten hun medeweten zodanig was veranderd, dat zij op Zaterdag niet de verlangde beslissing konden krijgen, hun been stijf en stelden zich lijnrecht tegenover ieder ander Initiatief van de tweede klassers. Zo stijf hiel en zij dit been, toen zij ’s avonds in het Ajaxstadion nogmaals bij elkaar kwamen om de toestand onder ogen te zien, dat zij besloten met in gang van 1 September, zij het in KNVB- verband, hun spelers te gaan betalen. Bovendien hakten zij meteen de compe- titieknoop door en besloten voor het sei zoen 1954-’55 een competiitie voor te stellen of te organiseren van drie afde lingen van 17, 17 en 18 clubs. Jacob J. te Woudsend: Veiligheid van het verkeer in gevaar brengen, teruggave aan ouders; Willem B. te Hindeloopen: idem, idem; Tjeerd R. te Leeuwarden: idem, ƒ10 of 1 w. t.; Evert de H. te Sneek: Op openbare grond een schuur tje hebben staan, 12.50 of 6 d. h.; Jarig R. te Sneek: idem, idem; Wiebe de B. te Hindeloopen: Vlak voor een naderende trein een overweg passeren, 50 of 25 d. h.; Sipke J. te Leeuwarden: Auto zonder stoplicht, ƒ6 of 3 d. h.; Engelhardt R. P. te Sneek: Fiets onbeheerd laten staan, 3.50 of 2 d. h.; Eelke G. B. te Sneek: Ondermaatse vis, geen bijdrage betaald en valse naam opgeven, ƒ2 of 1 d. h., 4 of 2 d. h., 20 of 10 d. h.; Klaas B. te Hommerts: Een aalreep vervoeren, 75 of 30 d. h. -|- vernietiging aalreep; Jelle S. te Hommerts: idem, idem; Gerritje H. te Sneek: Openbare dronkenschap, 14 d. h.; Tjalling D. te Pingjum: idem, idem; Arend de B te Idsegahuizen: Binnen 3 jaar op dezelfde grond aardappelen ver bouwen, 10 of 5 d. h.; Sijtze B. te Wels- rijp: idem, ƒ50 of 25 d. h.; Anne E. te Schraard: idem, ƒ27.50 of 13 d. h.; Kor- nelis v. d. M. te Nijemirdum: idem, 50 of 25 d h.; Wiebren D. te Bolsward: On geoorloofd schoolverzuim, 10 of 5 d. h.; Arend de J. te Nijland: Aanrijding te Sneek op hoek PriorstraatKapelstraat, berisping; Andries V. te Staveren: idem, idem; Klaas P. te Sneek: Ondermaatse snoekbaars in opslag hebben, vrijspraak; Siebren R. te Sneek: Fiets zonder kop- licht, ƒ3.50 of 2 d. h.; Sjoerd T. te Gaast- meer: Fiets zonder achterlicht, 3.50 of 2 d. h.; Johanna v. E. te Nunspeet: idem, idem; Petrus C. te Goënga: idem, idem; Hidde de J. te Haskerhorne: idem, idem; Petrus C. te Goënga: idem, idem; Janke te Sondel: Fiets zonder verlichting, 2 x ƒ3 of 2 x 2 d. h.; Romke de J. te Koudum: idem, idem; Renze L. te Berli- kum: Auto zonder achterlicht en ken- tekenverlichting, 5 of 2 d. h.. 2 of 1 d. h.; Maria G. H. de J. te Sneek: Rijden in verboden straat, 3.50 of 2 d. h.; Jelle M. te Koudum: Bromfiets zonder 2 rem men, 3.50 of 1 d. h.; Pieter J. te Zwaag- westeinde: idem, idem; Jan F. te Sneek: Niet voor stopstreep stoppen, ƒ5 of 2 d. h.; Hidde B te Sneek: Voetballen op straat, ƒ4 of 1 w. t.; Thijs S. te Wierin- gen: Geen rij- en nummerbewijs, 17.50 of 8 d h. ƒ5 of 2 d. h.; Rienk R. te Workum: Geen rijbewijs, 17.50 of 8 d. h.; Hyltje W. te Nijland: Rijbewijs vergeten, 3 of 1 d. h.; Dingelom H. te Bolsward: Puntige voorwerpen aan een hek plaat sen, 5 of 2 d. h.; Jo Drewes L. te Utrecht: Vissen zonder bijdrage te heb ben voldaan, ƒ2 of 1 d. h.; Arjen de G. le klas A: C.V.V.O. Bolswar- dia, Hielpen, H.J.S.C., Woudsend, Balk. V.V.I., IJ.V.C., Makkum, Oeverzwaluwen. 2e klas A: O.N.S. 2, Heeg 2, Balk 2, D.W.P. 2, Workum 2, IJ.V.C. 2. De Kooi 4, Delfstrahuizen 2. 3e klas A: Nijland 2, Bolswardia 2, Zee robben 2, A.V.C., S.D.S., BI. Wit 4, Froon- acker 2, A.V C. 2, S.D.S. 2. 3e klas B: Oudega (W.), Bakhuizen 3, Wo kum 3, Oeverzwaluwen 2, Heeg 3, Makkum 2, Woudsend 2, Q.V.C. 2, Hiel pen 2. Junioren A: Afd. A: O.N.S. la, Bols wardia la, Workum la, Oeverzwaluwen la, Makkum la, Balk la. Afd. B: O.N.S. 2a, Woudsend la, IJ.V.C. la, Heerenveen Boys la, Workum 2a, D.W.P, la. Junioren B. Afd. A: O.N.S. lb, Heeg 1b, Workum 1b, Oeverzwaluwen 1b, Q.V.C. lb, Hielpen 1b, Makkum 1b. Afd. B: Oudega (W.) lb, H.J.S.C. lb, „En dat van die schoen, mijnheer. Bij de ring te kunnen stellen. Maar hoe dat het meisje op dat ogenblik door de de inspecteur zei U, dat U al wist, waar j was dus, dat in een der schoenen een holte „Maar mijnheer Koks, nog wat an- moest zijn. Toen hij naar het visitatie- cuv-i n. F. isia, (R.ES. ,2 Olyphia). le klas A: W Z S. la. Lemmer la, De Kooi la, C.A.B. la, BI. Boys la, L.S.C. la, Friso la. 2e klas A: W.Z.S. 2a, De Kooi 2a, Blauwhuis la, Sneek 2a, L.S.C. 2a, R.E.S. 2a, Sneek 3a Renado la. Junioren B, Afd M: Sneek lb, O.N.S. lb, BI. Boys lb, Juist op dat ogenblik voelde en hoorde hij een ontzettende klap. Hij vloog met zijn hoofd door de voorruit, waardoor hij niet onbelangrijk aan het gezicht werd gewond. Ook zijn beide zoontjes Repen bloedende wonden op. Toen de heer Stans van de eerste schrik bekomen Was, en uit de cabine van zijn vrachtwagen was gestapt, ontdekte hij het ontzettende ongeluk. Na enige vergeefse pogingen gelukte het aan de heer Stans, die geheel van streek was, om tezamen met enige toege snelde omwonenden het wrak van de personenauto, die geheel onder de zware vrachtwagen was geschoven, te bereiken. Zij konden echter geen hulp meer bieden. Café Rest. „Onder de Linden”, Markt straat. De bovenzaal is als „Wiener Café” ingericht. Optreden van Jan van Laar in zijn repertoire. Café Restaurant „Leeuwen, Parkstraat. Gedurende de Sneek-Week Muziek. Lunchroom ,,’t Grootzand”, J. Oly. Op treden gedurende de kermis van de Witte Kraaien met zang van Hansy Pallieter. Zalen Kingma, Lange Veemarktstraat 12. Gedurende de kermis vanaf 8 uur 's avonds Dansen'. „The Moon- liners” o.l.v. de heer J. Kuipers. Hotel-Café-Restaurant Hanenburg. Ge durende de Sneek-Week alle dagen dansen. Voor een lekker hapje en een rustig zitje naar Lunchroom ,,’t Hoekje”, Oude Koemarkt. Café „Neutraal”, Martinipleim 2. Op treden van drummer Johnny Michel. Café Restaurant „Piso”, Parkstraat 21 Gedurende de Sneek-Week speelt het orkest „The Amalfi’s”. Hotel- 'Jafé-Restaurant „Te Strake”. Ge durende de Sneek-Week iedere avond muziek. Woensdag 18 Aug. (Hardzeildag). Café Reen, Korte Veemarktstr. Dansen. Hoewel de verbouwing van het pand hoek LeeuwenburgMarktstraat, waar in voorheen de bioscoop bij de Waag was gevestigd, tot snackbar en rijwielbewaar plaats nog niet geheel is voltooid, had Zaterdagmiddag de opening plaats. De snackbar die de naam draagt „De oude Waag” de bjj avond verlichte letters zullen binnenkort op de opvallend knap pe gevel worden aangebracht wordt geëxploiteerd door de chef-kok J. ten Hoove, huisadres lepenlaan 8 alhier. De bar is hypermodern ingericht en van alle gemakken voorzien. De zich er bevin dende 5 gaats bakovens en Frigidaire zijn voorlopig geplaatst. Deze bakovens zullen t.z.t. worden vervangen door 5 gasovens met afzuigsysteem van de mo dernste fabricatie. Met de hygiëne is terdege rekening gehouden, alles is mooi betegeld. Vanuit 4 loketten heeft de bediening van de cliëntèle plaats. Een bank is aangebracht voor een rustig zitje. Het geheel maakt een uitstekende indruk. Ook is er een W.C. en wasge legenheid voor de cliëntèle. Bij de ope ning, die des middags om 2 uur plaats vond, was er al zeer grote belangstel ling en vraag naar de diverse lekker nijen. Maar de heer Ten Hoove was daarop voorbereid zodat het uit zes man bestaande personeel ieder vlot en naar wens kon bedienen. Een schat van bloemstukken werd aangeboden. ü/zeg/ nu door deteas heen! - r^lympiajollen. 1. Popeye, st. J. Stuur man, Bergen (N.H.); 2. Klaas Compaen, J. Ouwehand, Sneek; 3. Klev’sche Wind, B. Holtmann, Duisburg-Beeck. 12 m2 Sharpie-klasse: 1. Donderstien, W. J. Hansen, Enkhuizen; 2. Sapitau, P. v. d. Kommer, Krommenie. Larken: L O.K., st P. Elzinga, Gronin gen; 2. Vlerk, R. Y. Kranenburg, Wier- den; 3. Indra, H. Bellinga, Almelo; 4. Skippy, J. Beekman, Leeuwarden. Jeugdklasse (Pluis): 1. Thunderjet, M. A. Rijks, Rotterdam; 2. Dombi, B. Louët Feisser, Rotterdam; 3. Allegro, J. R. Meijeringh, Assen; 4. Bambi, R. Kraak, Paterswolde. 12 v. Jollen: 1. Papoose, H. W. J. den Breeden v. d. Bout, Heemstede; 2. Trip- pelaartje, mej. H. S. M. E. Mulder, Lang weer; 3. Woelwatertje, A. Rommelse Jr., Rotterdam; 4. Twirre, E. J. Kuipers, La ren (N.EL). 16 m2 Stipklasse A: 1. Dirk Tom, B. de Haan, Sneek; 2. Wido, S. Leen, Grouw; 3. Elza, J. Andringa, Joure; 4. Vrijheid, D. de Haan, Sneek. 16 m2 Stipklasse B: 1. Triton, B. Kom brink, Zwolle; 2. Simmernocht, S. T. Velds, Sneek; 3. Tiptoes, st. F. Dreesman, Groningen; 4. Brasem, P. v. d. Laan, Sneek. 30 m2 klasse: 1. Sperwer, st. H. Wester, Grouw; 2. Li, G. v. d. Meer, Leeuwarden; 3. Swealtsje H, st A. Vollema, Grouw; 4. Rietvink, st. H. Geveke, Leeuwarden. B.M. klasse: 1. Rapid H, S. Prins, Hee renveen; 2. Favoriet, R. Overwijk, Has- kerdijken; 3. Caldonia II, Jac. Kuiper, Heerenveen. 22 m2 klasse: 1. Janneke, st. H. Okke- ma, Grouw; 2. Porto Alegre, H. R. Schaap, Deersum; 3. Maple Leaf, T. Mole naar, Grouw. 16 m2 Streepklasse A: 1. Protheus, st. Joop Helder, Paterswolde; 2. Betty, S. v. d. Steeg, Leeuwarden; 3. Ali, F. Jansma, Grouw; 4. Tammo, K. H. Lukkien, Zwolle; 5. Dick, K. M. Roeda, Leeuwarden. 16 m2 Streepklasse B I: 1. Arcus Plu- vius, R. J. van Wieren, Nijhuizum; 2. Ingrid, J. N. Bodegraven, Nieuwkoop; 3. Poask, O. de Groot, Emmeloord; 4. Dak, D. Kamphuis, Zwolle; 5. Adelaar, st. S. Bergsma, Groningen. 16 m2 Streepklasse B II: 1. Bajau, Boorsma, Oostermeer; 2. Seadler, P. Hommes, Haren; 3. Poedel, st. Ch. Rey- nen, Zwolle; 4. West Aletha, J. W. Sie- brand, Kampen; 5. Nike, J. Olij Szn., Leeuwarden. Valkenklasse A: 1. Marjolijn, J. G. van Tienhoven, Reeuwijk; 2. Tarantelle. E. J. Hoppe, Leiden; 3. Soelaas, M. C. Breu- ning, Leeuwarden; 4. Margrietha, H. G. de Boer, Sneek. Valkenklasse B: 1. Prae Record, J. D. Jonker, Leeuwarden; 2. Capricornus, J. G. Robert, Leeuwarden; 3. Thalassa C. Ka bel, Leeuwarden; 4. Waterman, st. A. J. A. Velsink, Leeuwarden. Pampusklasse: 1. Weerhaan, H H. Bak ker, Sneek; 2. Boecanier, st. P. Amster dam, "><’ek; 3. Poele-Poele, mej. G. de Waard, Wassenaar. Vrijheidsklasse: 1. Twirke, E. Wierstra Jr., Sneek; 2. Good Luck, U. Jager, Lem mer; 3. Elan, J. Abma, Joure; 4. Forel, G. J. Mulder, Groningen. Regenbogen: 1. Henderika, D. Oppen- huizen, Sneek; 2. Bruiser, J. de Wilde, Sneek; 3. Beneventum, J. Hofland, Rot terdam; 4. Tjerk, C. J. de Jong Jr., Joure; 5. Hennie, M. Hendriks, Sneek. kwam tot de ontdekking, dat het de 1 moest zijn. Een gokje, je hebt het zelf gezien: het kwam „Ook dat ben ik via de Haagse re- uit!” „Daar zou ik nooit op gekomen zijn”, Wederom waren de jongens van kaatsvereniging actief en waren Vrijdagavond 16 deelnemers op het ter rein van de N.O.H. aan de Parallelweg aanwezig. Het weer was even goed, doch het veld glad. Toch werd er „gestreden” om de eer en een prijsje en het was een lust te zien hoe, vooral door de jonge ren, met overgave van de gehele per soon werd gekaatst. Zou er dan geen oudere bij staan te „mede”tellen, 3 spel was dan soms wel eens te vlug uit. Na afloop deelde de 2e voorzitter mede, dat er a.s. Maandagavond niet wordt ge kaatst en dat de prijzen waren gewon nen door T. Wouda en W. Couperus (oudste groep) en door J. Abma en D. Veenstra van de jongeren. Br. „Ja”, antwoordde Koks. 2b. C.A.B. lb, L.S.C R.E.S. lb, W.Z.S lb. Afd. N: BI. Boy- 2b, Sneek 2b, O.N.S. 2b, Sneek 3b, R.E.S. 2b Res. 2e klas A: W Z.S. 2, Sne so 2, El k Boys 3, C.A.B. 2, R.E.S. 2, L.S.C. 4, i mer 3. 3e klas A: br. :k 5, Bakhuizen 2, R.E.S. 3, BI. 1_ i i 3, Friso 3, C.A.B. 3, De Kooi J. 2 Junioren A d.: Sneek, Leeu warden, H -ii.-cn. F eno, Friesland, Harlingen, F.isia, Diachten, G.A.V.C. na en rjuit Amsterdam vertrok. En ook aan de achterzijde van de woning schoenen een holte moest bevatten. In het gehele land informeren, waar circus- ook in Den Haag en Rotterdam waren bewaking moeten plaatsen. Dan zou een schoen kan men zo’n grote robijn sen waren en het was al na middernacht, er rechercheurs op het perron, om te Saïd onherroepelijk in onze armen z|jn slechts op één plaats verbergen, name- dat ik bericht kreeg, dat er nabij Den controleren, of hij de trein niet verliet”, gelopen en had de laatste moord waar- lijk in de hak. Mijn veronderstelling Haag een circus was, waar iemand op- „En als dat nu eens gebeurd was?” schijnlijk voorkomen kunnen worden”. c 1 trad met een gedresseerde aap. Het was doorgaan, daar de dresseur er toen deurmat je zette?” hij de aap vanuit zjjn kooi in de bestel- we] de schoenen onderzocht hebben. Hem :_1"1 >.Ja- wat dit Punt aangaat, kunnen we auto en reed weg, naar de achterzijde is het toch ook niet opgevallen?” degene was, die met de gedresseerde aap slechts gissen. Mijn veronderstelling is, van de woning in Haarlem. In het don- -- - - - - optrad, want h|j lag immers dood in dat zij wilde verhinderen, dat Saïd ge- ker had geen mens daar erg in. Vóór het grepen werd. Zij dacht: als Saïd de aanbreken van de dag was hfl met het draaide, wees het kleine klokje op het De oplossing lag toen voor de hand, imitatiesteen heeft, zal hij wel tevreden dier weer terug en niemand van de cir- dashboard ruim drie uur. Van Brantenaar was er op de een of an- zijn en zo gauw mogelijk verdwijnen, cusmensen is dat opgevallen. Het ge- nuat wordt een korte nacht, Klein, dere manier achter gekomen, dat Saïd Waarschijnlijk heeft het meisje gedacht, beurde wel meer, dat één der employé’s Kom morgenochtend om een uur of elf in dit alles de hand had. Juist één dag dat Saïd niet zou ontdekken, dat de ’s nachts een slippertje maakte. En dat maar even op het hoofdbureau, dan krijg TYr» rrzirli war rl a rla r» q alin Ira s» tx 4» dat te bewijzen? gewelddadige dood van haar meesteres, Van Brantenaar de steen verborgen had. Ten slotte vond ik het 't beste om die zfl al zoveel jaren trouw gediend Wist U toen al, dat die in de geheime maar een bericht in de kranten te laten had, geheel overstuur was. Enfin, zij is bergplaats in de hak van de linkerschoen zetten, dat het onderzoek op een dood dood en kan niet meer spreken. Laten zat?” we het beste er van denken”. „Ja”, antwoordde Koks. „Toen Van Het was een tijdje stil. Slechts het Brantenaar uit de trein kwam en het hij het spel gewonnen had. Ik liet hem eentonig 'geronk van de motor klonk en kantoor van de inspecteur betrad, hoor- ogenschijnlijk vrij gaan, maar mijn men- de beide mannen waren elk met hun jk, dat zijn voetstappen twee ver sen hebben hem geschaduwd vanaf het eigen gedachten bezig. schillende geluiden maakte: dof en hol, ogenblik, dat hij vanmorgen z|jn hotel „Misschien heb ik één fout gemaakt”, zal ik maar zeggen. Ik dacht daar over verliet, tot op het moment, dat hij in de erkende Koks. „Ik had van het begin af na en kwam tot de slotsom, dat één der „Juist, dat dacht ik ook. Ik liet door Pullman „En als dat nu eens gebeurd was?” „Dan was hij zonder vorm van proces onmogelijk om 's nachts on/ half twee gearresteerd”, antwoordde Koks droog- ders”, riep jopie uit. „Hoe kreeg Saïd vertrek ging, luisterde ik nog eens goed iedere keer die aap in Haarlem? Des en 1 „Maar”, vroeg Klein, „alles is mij toch avonds moest hij optreden, maar des linkerschoen a «.X J J 1441. TXTX n 11 et TYTn X T T *i_ 41X l. a.X 1— a... TT X —3 X O I f "L. J Om half vier kreeg ik eindelijk be- mij verteld hebt over de ontvoering van dresseur ontbrak. In de beide afgelopen ik niet, waarom zij U liet vallen, toen U Koks. „Saïd had permanent een kleine bekende Jopie verbluft. Let nummer naar beneden wilde lopen. Herinnert U bestelauto gehuurd. Zijn nummer was „Dat hindert niet. De douanier, die met de gedresseerde aap ook niet kun- zich nog, dat zjj. haar voet onder het vóór negen uur al afgelopen. Dan bracht hem visiteerde, zal waarschijnlijk ook nen al niet meer was. Ik begreep, dat Saïd dat niemand anders dan Van Brantenaar gehad om later de echte robijn aan de en al”. Zeerobben lb, Workum 3b, Bolswardia 2b.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2