Een tïactatie a-fl, Uw- NORMANDIA DANSEN i co 3 v— Dat is wat voor UI ksaw Jsf- I Per „Fryslans Reiswein KAPPIE en de vreemde Kolenla ding H 1 a s Waterhoos en wervelstorm raasden het Sneekermeer over 2 VROOM&DREESMANN 1 w O in Café REEN Ci Di Ci 3 J 1Mb. Wisselprijzen 275 De Coöp. Boerenleenbank (Scharnegoutum-Oppenhuizen) Marktstraat 10 - SNEEK S ims 24 27 4 50 9 w 22-23 3.50 20-21 2 93 Tal van wedstrijdboten omgeslagen Nederland van alle kant Korte Veemarktstraat 10 Ci Di Ci Geslaagd Ci Di Ci Burgerlijke Stand Weer kind onder puin Buitenland in het kort neer Afschuwelijke moord 25« Wanneer het feest is in het land Zet dan de Alcohol aan kant. Waar één zorg door de drank wordt gedood Verrijzen twee andere, nog eens zo groot I Ci Di Gi Concert Euphonia Vliegtuig stortte 165 165 Kindje in bed gestikt Negen vissers verdronken Bij bergsport verongelukt Reiske N.C.L.B. Jutryp-Hommerts $03 Inlichtingen GEBR. SIJPERSMA, OOSTERWIERUM, Tel. 9 - SNEEK, Bothniakade 39, Tel. 3330 wederom Kris-Kras koopjes. WOENSDAG 18 AUGUSTUS Volendam, Amsterdam, Schiphol. VRIJDAG 20 AUGUSTUS Kaasmarkt Alkmaar en Schoort. f,ine aa^ 85 cm. - mö^rin^rraurenPe9?ijrrlii'< metalen clip en 0 75 1’. vertrouwd bij de speciaalzaak in Vi» waarin de van de kleuren c 26 VLA draaien!” Si™ CQOOCC van kwaliteit SGOGQ Te Groningen slaagde voor het examen handenarbeid mej. A. Elselo te Sneek. OPPENHUIZEN. De muziekvereniging ..Euphonia” geeft Vrijdagavond 20 Aug. a.s. een concert op het Noordeinde. I WOENSDAG (Hardzeildag) LONDEN 37 mensen zjjn op vliegveld Blackbushe, De gemeente Andijk zag heden haar 500ste emigrant vertrekken. De bevol king van Andjjk bestond op 1 Jan. 1946 uit 4502 personen. Van de 500 emigran ten zjjn o.a. vertrokken naar: Canada 397, U.S.A. 70, Zuid-Afrika 1, Argenti nië 4, Australië 14 en Nieuw-Zeeland 4. Van deze behoren tot de Geref. kerk 433, Ned. Herv. Kerk 25, Rooms-Kath. kerk 17, onkerkelijk waren 25 personen. De 23 jarige A. van Hoof uit Den Bosch, die enige dagen in Lourdes ver blijf gehouden heeft, is daar in een meer, waarin hij zich baadde, verdronken. De jongeman had de onverzichtigheid be gaan kort voordat hij zich te water be gaf te eten en hij werd door een be nauwdheid overvallen. Hoewel zijn vrien den er spoedig in geslaagd waren hem op het droge te brengen, konden de le vensgeesten niet meer worden opgewekt. Enkele maanden geleden heeft de Rotterdamse politie op de rijksweg naar Den Haag een bestelauto aangehouden, waarin katoen werd vervoerd. De politie koesterde argwaan ten aanzien van de herkomst van deze katoen en zij begon toen een intensief onderzoek, waaronder nu een streep gezet kan worden. Geble ken Is, dat in de afgelopen vijf jaar voor 60.000 katoen in de haven van Rotter dam is gestolen. De politie heeft 21 per sonen dieven en helers aangehou den, die ter beschikking van de justiitie zqn gesteld. V^D.’ Behalve de gewone prijzen wer den Zondag tijdens de wedstrijden van de S.Z.C. de volgende wissel prijzen gewonnen: Regenboogklasset Sneek, bokaal, aangeboden door het Gemeente bestuur: D. Oppenhuizen, Sneek, met „Henderika”. 16 m2 Eenheidsklasse (streep B, stip B): R.V.S. wisselbeker voor de snelste tijd, P. Boorsma, Ooster- meer, met „Baljau". Valkenklasse: Bols-beker voor de snelste tijd: J. C. van Tienho- ven, Reeuwijk, met „Marjolijn”. richten, verdween de wind die tijdens de buien een hele slag gedraaid was zodat alle schepen aan het Kolmeersland op la ger wal kwamen te liggen, weer even snel als hij gekomen was. In verband met deze gebeurtenissen zeilden slechts weinig 16 kwadraters en B.M.ers de groepswedstrijden ten einde, zodat deze ongeldig werden verklaard. Van de deelnemers in de open wed strijden bereikten ook maar weinigen de finish. De starten werden een uur uitgesteld, maar de vooruitzichten leken om half twee nog weinig hoopvol. Wind was er niet en het regende aan één stuk door. Het Kolmeersland, dat al zo mooi opdroogde, is weer doorweekt van water. Het fraaie windstille zomerweer, waar mee de derde dag van de Sneek-Week vanmorgen begon, veranderde als bij donderslag, toen een waterhoos, verge zeld van wervelwinden tegen twaalven bij Jongeburen over het meer raasde. Alles wat in hun baan kwam werd on derstboven gesmeten: enige pluisjes, de schouw van Postma te Oppenhuizen, een aantal 16 kwadraters en waarschijnlijk nog enige anderen Het juiste aantal was om 1 uur nog niet bekend. Politieboten en motorboten snelden te hulp om de dren kelingen, die luid om hulp riepen, te red den, en hun verder bijstand te verlenen. In lange slierten werden de schepen, waarvan velen averij hadden opgelopen, naar het startterrein teruggesleept. Van een der 16 kwadraatzeilers hoorden we, dat op de Dick van de Leeuwarder Roeda het zeil driemaal om de mast werd ge draaid voordat het schip omver werd ge smeten en naar beneden gedrukt. Fokke Jansma, die het gevaar zag aankomen, had de vallen al los laten maken, zodat hij z’n tuig direct kon strijken, toen de hel losbarstte. Ook waarschuwde hij allen die in zijn omgeving voeren zo gauw mo gelijk aan land te schieten of veiligheids maatregelen te treffen. Op het Kolmeersland groepten de toe schouwers in angstige spanning samen, maar ze werden door hevige regenbuien uit elkaar gedreven. Later vernamen we, dat er zich waar schijnlijk geen persoonlijke ongelukken hebben voorgedaan en alles toch nog is meegevallen. Nadat van een er zeer gevaarlijk uit ziende hoos de dreigende slurf uit-en was gewaaid voordat ook deze storend werk boven het strijdtoneel had kunnen ver- kwa- v° 165 Te Berlikum is een anderhalf-jarig jongetje, vermoedeljjk door verstikking om het leven gekomen. Het was een zoonje van de familie M. Kuik. De moe der was naar Goes om een ziek familie lid te bezoeken. Het zoontje was zo lang ondergebracht bij een zuster van de heer Kuik, die ’t kindje ’s morgens dood in zjjn bedje vond. (Fr. D.) Gisteren zjjn ter hoogte van Villerville (Frankrijk) aan het Kanaal negen vis sers verdronken, doordat hun bootje met achttien opvarenden omsloeg. Twee van de geredde drenkelingen zjjn later in een ziekenhuis overleden, zodat dit on geluk aan elf mensen het leven kostte. De achttien opvarenden, onder wie vrou wen en kinderen, waren op een bank mosselen aan het vissen, toen het getjj opkwam. Zij klommen allen tegelijk in de boot, die daardoor omsloeg. De te hulp snellende boten konden slechts ne gen opvarenden vinden. i 4 B^^*’‘-*’****’***’’*^| Nabij Zermatt in het Zuiden van Zwitserland zijn drie Franse toeristen omgekomen, die in gezelschap van een berggids uit Chamonix een tocht op de Taschhorn hadden ondernomen. Vorige week Vrijdag werden zij overvallen door slecht weer. Zondag heeft men hun be vroren lijken teruggevonden. Een wezel die tot de levende have van het museum te Grand Rapids (Michi gan, Amerika) behoort, heeft vriendschap gesloten met zijn Zondagse diner. Hij kreeg afgelopen Zondag als extraatje een witte muis, maar het dier dat als con sumptie was bedoeld, leeft nog en krijgt zelfs altijd een hapje mee van de maaltijd van de wezel. De suppoosten die deze wonderlijke gang van zaken met ds stijgende verbazing aanzien, veronder stellen dat de wezel de muis (als voedsel dan) wantrouwt omdat hij wit is. De gemeenteraad van Ongar, een heel klein Engels dorpje had er de vorige wee’ over geklaagd dat de politie van Essex het dorp heeft zelf geen politie macht nooit in Ongar kwam kijken. Vrijdag werden op een of twee na alle leden van de raad door de politie van Essex tot een boete van een pond ver oordeeld wegens ongeoorloofd parkeren. Samuel Cliff die in 1868 bij een ongeluk in de fabriek zo ernstig werd ge wond dat de artsen niet verwachtten dat hij het langer dan drie weken zou over leven en die in 1912 een ernstige adem- halingsstoornis kreeg, die hij volgens de artsen niet lang zou kunnen overleven neeft Dinsdag zijn honderdste verjaardag in goede gezondheid gevierd in zijn woonplaats Shrawley (in Engeland). Dezer dagen is een granaat ontploft, die door duikers van de Deense marine werd geborgen uit het Russische fregat Alexander Nevsky, dat in 1868 tijdens een storm voor de kust van Jutland was ver gaan. Een duiker werd gewond. De tienjarige John Day verwelkom de de Londense zakenman Noel Sissons, die juist zijn broertje Peter uit het water van de Avon had gered, op de wal met het verzoek „omdat hij toch al nat was” nog een keer in het water te springen, om hun hengel er uit te halen. „Een kei harde, die John” zei Sissons later. „Ik heb hem zijn zin maar gegeven”. In Oost-Frankrijk werd bij een wer velstorm een vaars over het hoofd van een schaapherder heen een eind verder neergekwakt. Een man heeft in Wenen van een postbeambte een sleutel gestolen die op alle Weense brievenbussen past. Alle bus- sen krijgen nu andere sloten. De ófd. JutrypHommerts fan N.C.L.B. hat der in dei op üt west. Mei in bus fan de Z.W.H. gyng it earst via de Noardeast-polder nel Apeldoam. Hjir waerd kofjedronken yn it Prins Bern- harddal en fansels fan de boarterstün ge- brük makke. Fan dêr gyng de reis fier der nei Arnhim hwer’t de Rynbrêge bi- sjoen waerd. Om’t it iterstiid wie waerd hjir ek foar it ynwindige soarge. Nei in goed miel iten waerd de reis forfette nei de Grebbeberch. Berg en Bos by Apeldoarn stie ek noch op it program ma en dit wie de muoite fan it bisjen wol wurdich. Mar oan alles komt in ein en it wie al net ier mear doe’t de wer- omreis wer oangie. Om’t de reis yn ien kear to fier wie, waerd der yn Ens noch- ris oanstutsen om gesellich efkes to sit- ten. It wie krekt 12 üre, doe’t de bus wer yn JutrypHommerts wie en elt- senien foldien oer de moaije reis en it moaije waer nei hüs gyng. Wegens vacantie is het kantoor te Sneek gesloten op de Zaterdagen 21 en 28 Augustus a.s. De zittingen te Scharnegoutum en Oppenhuizen worden in de periode van 21 Augustus tot en met 4 September a.s. niet gehouden. HET BESTUUR. ZATERDAG 4 SEPTEMBER Bloemencorso Aalsmeer met Stadionspel Amsterdam - Kosten f 5.p. per«. zenuwachtigheid „Wwuvm klonten niet op?” dacht hij. Uw Wrr r e n h u is SNEEK, van 8 tot en met 14 Augustus. Geboorten: Jacob z. v. Folkert Hettinga en Hendrikje Posthuma de Boer; Geertje d. v. Jelle Ringnalda en Janke Meyer van Woudsend; Ingrid Marianne d. v. Jan Adolf Meyer en Hendrika Aleida de Waal; Theodorus Jan z. v. Jan Hendrusus van der Meulen en Geertruida Regina Sijbrandij; Geert z. v. Heine Lageveen en lektje Jantiene Eelsing; Jitske d. v. Hed- zer Weijer en Anna Poelstra van Har- kema-Opeinde; Elisabeth Helena Maria d. v. Douwe Hoomans en Johanna Petro- nella de Groes; Frederik Lodewijk z. v. Albertus Dirk Brouwer en Alida Klazie- na de Vries; Willibrordus Zacharias z. v. Julius Andreas Bos en Wietske Hortsing. Ondertrouwd: Tjitze Poppinga, 28 jr. en Roelofje Klijnsma, 23 jr.; Hendrik Eb- beling, 68 jr. en Trijntje van den Berg, 45 jr.; Frederik Bok, 22 jr. en IJmkje Endstra, 23 jr.; Gerrit Sjoerd Banda, 27 jr. en Eefke Kiewiet, 28 jr.; Siebren Wier- da, 54 jr. en Beitske Hottinga, 48 jr. Getrouwd: Klaas Corbier, 22 jr. en Ma ria Jozefina Siemonsma, 21 jr. Overleden: Uilko Regnerij, 49 jr., echt- gen. van Alida de Boer; Bote Nijdam, 93 jr., wedn. van Trijntje de Jong van Lem mer; Hilligje Berlijn, 83 jr., wed. van Meine Pot van Lippenhuizen; Jeltje Coens, 78 jr., echtgen. van Sijbren Hoog land. voor 1.Vetw Pracht SCHELVIS vanaf 1% kilo PANHARING 2 kilo voor 1.—. Verder: dikke SCHAR, SCHOL, De 39-jarige boekhouder Otto Streit te Saarbrücken heeft bekend dat hij Dinsdag, na een huiselijke twist, zijn 35- jarige echtgenote Anneliese, met een schroefsleutel heeft doodgeslagen, haar lichaam in een badkuip met een keu kenmes in stukken heeft gesneden en de brokken in de omgeving van Saar brücken heeft verspreid. De politie vond de romp in een koffer bij Voelklingen. Andere delen van het lichaam werden in de buurt aangetrof fen. KÈ|S Door het gedeeltelijk instorten van een muur, die de afscheiding vormt van twee huizenblokken aan de Tweede Kostverlorenkade te Amsterdam is gister avond een achtjarig jongetje door val lend puin zo ernstig gewond, dat het en kele ogenblikken later overleed. Zeven kinderen waren op en bij de muur aan het spelen. Tuist op het ogenblik dat en kele van de spelende kinderen de muur hadden beklommen, stortte deze in. De overige kinderen konden wegspringen en liepen geen of nagenoeg geen letsel op. Omdat men bevreesd was voor ver dere instortingen, heeft de brandweer de nog overeind staande stukken muur omgetrokken. De oorzaak van het onge luk is de vervallen staat muur verkeerde. het in het Engelse graafschap Hampshire, op het nippertje aan de dood ontsnapt, toen hun twee- motorige Viking op de landingsbaan neerstortte en in vlammen opging. Of door de smak öf door een hand greep van de stewardess, werd de deur van het toestel onmiddellijk opengewor pen en de passagiers konden allen het toestel verlaten. Slechts enkelen hadden verwondingen opgelopen. De gezagvoer der werd aan zijn arm gewond. Het vliegtuig kreeg, even nadat het van Blackbushe opgestegen was voor een chartervlucht naar Nice, motorsto ring. De gezagvoerder besloot terug te keren. Het toestel stortte op de kant van de landingsbaan neer en een uur later was het niets anders dan een hoop rokende as. De passagiers uitten hun bewondering voor het koelbloedige gedrag van de stewardess, Beryl Rothwell uit Cork in Ierland, die de inzittenden kalmeerde en hen het vliegtuig uithielp. |n een speciaal daarvoor ingerichte afdeling op de parterre, brengen wij de komende weken Dit zijn steeds andere, zeer speciale aanbie dingen, die wij Kris-Kras speurende door onze magazijnen hebben bijeengebracht. Op deze z.g. Kris-Kras markt worden slechts artikelen toegelaten, die de toets van de scherpste critiek, wat betreft prijs en hebben doorstaan. Komt U eens langs om te kijken, wij garan deren U dat er steeds iets voordeligs zal zijn te vinden en allicht juist wat U nodig hebt. Let verder op de Kris-Kras annonces in de komende weken. niet? We varen recht op die brug af! Dat gaat niet goed!” Maar de maat en de meester zaten geen duimen te zuigen in de machinekamer. De maat draaide verwoed aan de kraan, maar eerst kwam er geen wate»..™-. geen druppel!” „Schiet toch op!" gilde de meeste», die de spuit op het vuur gericht hield, „Maar er komt geen waterde kraan staat open!” jammerde de maat. Toen opeens spoot er een felle water straal uit en de meester, die toevallig de spuit op zichzelf gericht had, om te kijken naar de maat, sloeg door de kracht van het water op de grond! Enkalons, geheel gemii derd, 30 denier, elastisch, juiste maatverhouding Damescamisoles met ronde hals, fantasie weefsel, 'n betere 1 95 kwal., maten 42-46 bijp. directoir 95 met sluitboord I Herensinglets, piqué weefsel, maten 5, 6 en 7 Bijpassende slip Damesblouse, van wit pique, voorpand met Zwitsers kant gegar neerd, gc maten 38-48 4 Vlotte damespullover, met 3/4 aangekn. mouw en modern hoogstaand boordje, 8 nieuwe £90 zijden 2 40 2M Partij vette huishoudzeep le kwaliteit, - - 5 enkele stukken Kousenétui, bewaar Uw nylons in een handig plastic étui, diverse aardige dessins, 4 ft met 5 vakjes U7 Sigarettenaansteker, vol automa- ifscn, solide uitvoering, geheel verchroomd, weigert nooit Jongens, maakt zelf je vlieger- comp:eet materiaal met OCr plaksel en handleiding TONG, MAKREEL, KABELJAUWFILETS en moten BAKBOKKING, enz. enz. Reuze voorraad prachtige schiere gerookte PALING uk eigen rokerij. Alle soorten GEBAKKEN VIS. U koopt prettig en vertrouwd bij de speciaalzaak in Vis Fa. GEERT DE HAAN en Zn. SNEEK - Tel. 3163 - KRUIZEBROEDERSTRAAT 35—37. Tijdens de kermis ook ’s avonds geopend. (Regelmatig warme gebakken Vis De maat had jammerend en met slaanwe zjjn er al bijna, en nog veel moeite de brandslang te voor- steeds zo’n vaartdat loopt ja niet schijn gehaald en naar de machine- goed afm’n arme „Kraak”!” kamer gesleept. De meester stond wan- Inderdaad voer de „Kraak” met een hopig naar het knetterende, brullende even grote snelheid als tevoren recht op vuur te kijken. de kust af, en wanneer Kappie geen „We worden gesplitst!” riep de maat, tegenwoordigheid van geest had gehad, „We zijn actief! Vreselijk! Help me dan en het stuurrad niet met een ruk had toch, meester. Ik wil niet gesplitst wor- omgegooid, zou het heel slecht afgelo pen. Ik wil niet actief worden! Hier pak pen zjjn! De „Kraak” stoof met een jij de slang, dan zal ik de kraan open- scherpe bocht, met het zwiepende droog- draaien!” dok achter zich aan de hoek van de ha- Kappie beet tóch op zijn snorren van ven om, en het droogdok raakte bijna .Waarom schieten die op een haar-breedte de pier, die in de „We varen zee uitstak. nog even hard we zullen te pletter „Waarom doven de klonten het vuur Ruitstoffen, halfwol. in de nieuwe najaarsdes- sins, voor blouses WYMBRITSERADEEL, van 8 tot en met 14 Augustus. Geboren: Fredericus René z. v. Douwe Ncta en Eva Theodora Brandjes te Blauwhuis; Lodewijk z. v. Jacob van der Zee en Tecla Witteveen te Blauwhuis; Klaaske d. v. Feike Faber en Eke de Vries te Abbega; Sietze z. v. Anne Gaastra en Janke Hoekstra te Oosthem; Ar Klaske d. v. Foppe Ennema en Rinske Klaasje Poepjes te Indijk. Gehuwd: Geen. Overleden: Tjitze Jorritsma, 64 jr., on gehuwd, te Abbega (overl. te Sneek) Dirk van der Meulen, 87 jr., wedn. Hendrikje Dijkstra te Woudsend. royale maten hteit in nieuwe unitinten, 80 cm. breed, per meter idem, met bloempatronen Overhemd, zeer mooie Puf.'st’en'dubbele Trubenijsboord, gevoerde bo ssen manchetten, in grqs. *•’- De bleu en groen zuigersysteem Z Fotoalbum, linnen omslag met goudmotief opdruk, 20 bladen, in creme of donker papier, spinne- web tussenblad met koordje, 19 x 27 cm. 2 Onze bekende „Prisma” kinder schoenen, met figuurbewerking op voorblad, patent rubberzool in rood, camel en tan leder m de maten 30 A Boodschaptas, flinke maat met d°P^a 9egaran aeerd waterdicht linnen, in groen, bruin, noot en 0 50 9n|sO Schaaltje» van helder bewerkt glas, geschikt voor vele OA. doeleinden, 15 cm., 2 voor w T Schemerlampjes, geglazuurd voet|e, met gaud filet en kap|e, compleet met montage, ovaal model rond model Vruchtenblokjes, een assorfie van heerlifke smaken, x e 200 gram 45 S^aolschriften, zwaar houtvrij gelinieerd papier, inh. 80 pagina’s stevige omslag, z. e 2 stuks O j c 80 cm. breed SNEEK LEEUWARDEN Witte flanellen H zware grootste maat 170

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 3