HARDZEILDAG 1954: REGEN EN MODDER S I DE DERDE DAG VAN DE SNEEK-WEEK Dinsdagmorgen gaven de dames de toon aan Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERAOEEL en IJLST 3 w fv' ■KlilllÜ AGENDA i h Vi Het Friese Regenboogteam nam grote voorsprong in de Holland-Friesland wedstrijden. f if z t/ 109e Jaargang No. 66 Redacteur 3 L. K1EZEBR1NK Bioscoopnieuws Roman Holiday WEER ZEER MATIGE WIND Rectificatie Het Sneaker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRUFHOUTS NIEUWSBLAD Stadsbeiaardier Flucie van Bergen gaf reeks beiaard- concerten KLEIN ZAND 7 - Telef 2872 Vrijdag 20 Augustus 1954 J Drainering Sportpark werkte perfect Bouwkundig Studiecentrum opgericht te Leeuwarden Dodelijk ongeval Ook Friese overwinningen, in de Groepswedstrijden Valken en Pampusklasse. - - - - /I - NW i werd door twee volledige teams gevaren. <2 voor 5— gewonnen 4. De Kaag, J. v. Dijk, Den terdam. WISSELPRIJZEN Dameswedstrijden. Pampusklasse: 1. Koufurd, st. mej. W. Ook in de open wedstrijden welke ’s middags gehouden werden, moesten de Dr. v. d. Zijpp voor de eerste maal winnaar. De Teamwedstrijd in de Regenbogen Onze stadsbeiaardier de heer Flucie v. Bergen maakte een trip naar Rotterdam, Wageningen, Bergen op Zoom, Middel burg, Vlissingen, Antwerpen, Maastricht en gal in al deze plaatsen beiaardconcer- ten. In Rotterdam speelde hij op het ca rillon van da St. Laurenstoren met zijn collega de stadsbeiaardier Felix Timmer mans; in Wageningen op de reizende beiaard, waarmee hij enige jaren terug ook een tournee door Friesland maakte. In Bergen op Zoom bespeelde hij de beiaard met de heer Adriaan de Groot die kort geleden in Sneek een concert gal. In Vlissingen gal hij een concert op het ca rillon van de St. Jacob toren en in Mid delburg op dat van de Lange Jan, in deze beide plaatsen met zijn collega Broere die in deze plaatsen beiaardier is. In Antwerpen speelde hij samen met John ebreurs op het carillon van de Hoofd- kerk, en in Maastricht op de beiaard van de aloude St. Servaes Kerk, en op de beiaard van het Stadhuis. Bij al deze concerten mocht hij zich verheugen in zeer grote belangstelling. -i Redactie-adres SNEEKER NIEUWSBLAD Sneek; Haag; 5 Beneventum, J. Holland, Rot- De „Sneek-Beker” in de 16 m2 klasse Streep A en Stip A, aangeboden door het Gemeentebestuur voor de winnaar, die Toen Dinsdagmorgen de wedstrijdcom missarissen van de Kon. Zeilver. Sneek het werk op de starttoren van hun col lega’s van de S.Z.C. overnamen, om het tweede gedeelte van de Sneek-Week te leiden, was de wind al weer absent. De dames troïfen het dus ook al niet. Het werd een langzaam-aan partijtje dat voor de ene route die gevaren werd ruim drie en een half uur duurde. Pas in het aller laatst kwam er een klein briesje. Span ning bood de strijd dan ook niet. Opmer kelijk was evenwel de grote voorsprong van mevr. J. B. DijkstraKuipers, die in de Regenboogklasse met Algri 8 minuten uitliep op mevr. M. de Jong—Thole, ach ter wie mej. A. Hofland, die de Bene ventum stuurde eveneens met groot ver schil als derde eindigde. In de Valkklasse lag de winnares mej. W. Mulder eveneens een geweldig eind (pl.m. 4 minuten) voor op haar zuster mevr. T. C. Breuning Mulder. In de eenmanswedstrijden bleken de Hollandse Valken- en Regenboogzeilers wederom betere stilweer-zeilers te zijn dan de Friezen. In de eerste was Hoppe de snelste, in de Regenbogen won Hof land onbedreigd. De tweede plaats in de Valken was voor de jeugdige Gerke Wa- linga, die daarmee een fraaie prestatie leverde. Hij hield nL de matadors van Tienhoven en Hotze de Boer als derde en vierde achter zich. Herman Geveke behaalde verder z’n eerste zege in de 30 m2 klasse, in de Pampusklasse was Jissink de primus inter pares terwijl in de 16 m2 klasse het duel tussen Joop Helder en Fokke Jan- sma wederom in een nederlaag voor de Grouwster crack eindigde. De volledige uitslagen waren: Met voldoening kan worden gemeld dat de drainering van het Sportpark aan de Leeuwarderweg alhier uitstekend werkt. Dit blijkt uit het feit dat ongeveer een uur nadat de hevige regenval van Maan dagmiddag de speelvelden had blank ge zet, het hemelwater reeds zo goed als ge heel verdwenen was. De vuurproef is dus doorstaan. De eerste plaats in de Jeugdklasse was weer voor Albers, in de 12 v. jollen was den Breeden v. d. Bout favoriet. Hij finishte vóór Hetty Mulder, waardoor hij zijn kansen op de hoofdprijs aanmerkelijk verbeterde. De 30 m2 klasse leverde de eerste zege op voor G. v. d. Meer, die in de tweede route mr Hoekstra van de kop verdreef, en Schaap bracht door een nieuwe zege de hoofdprijs in de 22 m2 klasse practisch reeds nu in zijn bezit. In de Pampusklasse won Piet Amster dam onbedreigd en eindigde Bakker als tweede, Klaas Jissink als derde en Piet de Jong, die bij het ingaan van de tweede route derde was, als vierde. De opmars van Wierstra Jr. in de Vrij- heidsklasse werd eveneens onderbroken. Hij bracht het nu niet verder dan de vijfde plaats achter z’n grootste concur rent Jager, v. d. Meulen, Sollewijn Gelpke en van Brakel. Prins, Heerenveen, behaalde z’n derde overwinning in de B.M.-klasse, terwijl in Om tien minuten over tien werd be gonnen met de Verenigings-Groepswed- strijd in de Valkenklasse. Het team van De Meeuwen liet hierbij verstek gaan, terwijl de S.Z.C.-groep zonder Hotze de j Boer startte. Met een eerste, derde en tiende plaats k; behaalde de K.Z.V. Oostergoo het beste resultaat. Haar groep veroverde met 34.1 punten de eerste plaats. De Kaag was tweede met 33, de K.Z.V.S. derde met 31 en de S.Z.C. vierde met 12 punten. Te Leeuwarden is opgericht een Bouw kundig Studiecentrum voor de provincie, zulks in samenwerking met de geweste lijke kring Friesland van de Bond van Nederlandse architecten. Vooral voor hen, die een minder volledige vooroplei ding hebben genoten, biedt dit studiecen trum gelegenheid zich door avondstudie voor te bereiden tot bouwkundig opzich ter, tekenaar of bouwkundig uitvoerder 16 m2 Streepklasse Bl: 1. D k, P Kamp huis, Zwolle; 2. Cadora, H. Bruinsma, Joure; 3. Ventura, E. Wijngaard, Helium; 4. Donald Duck, H. Olde Agterhuis, Hee- denveen. 16 m2 Streepklasse B2: 1. Bajau, P. Boorsma, Oostermeer; 2. Carry, W. Mö- ger, Amstelveen; 3. Poedel, st. Ch. Reij- nen, Zwolle; 4. Blue Sky, G. Wielink Zwolle. 30 m2 klasse: 1. Li, G. v. d. Meer, Leeu warden; 2. Tsjerk Hiddes, mr W. Hoek stra, Joure; 3. Swealtsje II, st. A. Volle- ma, Grouw; 4. Piet Hein, J. H. Tasma, Grouw, 22 m2 klasse: 1. Porto Alegre, H. R Schaap, Deersum; 2. Janneke, st. H. Ok- kema, Grouw; 3. Cadans, A. Bonnema. Leeuwarden; 4. Maple Leaf, T. Molenaar. Grouw. B.M.klasse: 1. Rapid II, S. Prins, Hee renveen; 2. Favoriet, R. Overwijk, Has- kerdijken; 3. Geja II, J. F. H. Resink. Enschedé. Valken A: 1. Tarantelle, E. J. Hoppe, Leiden; 2. Rirette, R. Mulder, Langweer; 3. Soelaas, M. C. Breuning, Leeuwarden; 4. Marjolijn, J. G. van Tienhoven, Reeu wijk. Valken B: 1. Waterman, st. A. J. A. Vel- sink, Leeuwarden; 2. Watergeus, J. v. d Veen, Leeuwarden; 3. Avocette, E. J. S Bron en F. K. Zandstra, Sneek; 4. Prae- Record, J. D. Jonker, Leeuwarden. Pampusklasse: 1. Boecanier, st. P. H Amsterdam, Sneek; 2. Weerhaan, H. H Bakker, Sneek; 3. Koufurd, st. K. Jissink Sneek. Vrijheidsklasse: 1. Good Luck, U. Jager. Lemmer; 2. Fam. v. d. Meulen, Lang weer; 3. Zilvermeeuw, G. J. Sollewijn Gelpke, Zwolle; 4. Nicolette, G. van Bra kel, Groningen. Regenbogen: I. Jan van Gent, Dr. J. W v. d. Zijpp, Sneek; 2. Algri, J. Alberda Sneek; 3. Annemarie, L. de Wit, Zaan dam; 4. Henderika, D. Oppenhuizen Sneek; 5. Cheerio, Ir. R. H. Bosman, Am sterdam. De film „Roman Holiday” (Een prinses neemt vacantie) van William Wyler is ongetwijfeld een der beste amusements films, die de laatste jaren gemaakt wer den. Aan de hand van het scenario van Ian McLellan Hunter wordt ons het ver haal verteld van een prinses, die in Lon den een banket geeft, in Amsterdam een schip te water laat, in Parijs een parade afneemt en dan in Rome ineens zo vol komen genoeg krijgt van de officiële be zigheden, dat ze deserteert en tot mate loze ontsteltenis van de haar omgevende nofdames, diplomaten en generaals in eens is verdwenen. Het zou niet aardig zijn U hier te verklappen, wat er tijdens deze vacantiedag gebeurt. Audrey Hepburn heeft ineens carrière gemaakt en deze actrice van Nederlandse afkomst heeft de Nederlandse kleuren hooggehouden. Want zij hééft talent en is een pittige verschijning. Een nog grotere verrassing was wel de voor haar zeer gunstige omstandigheid, dat William Wyler nog nooit zo volledig filmregisseur is geweest, als juist in Roman Holiday. Hij heeft een doodgewoon meisje, als een prinses voor de camera gezet en daarna in een modern sprookje weer de gedaan te van een gewoon meisje laten aanne men Er is een congruentie tussen de briljante carrière op de achtergrond van dit gewone meisje, dat velen in Den Haag en Amsterdam zich nog kunnen herinne ren, en de prinsesselijke exclusiviteit achter het gewone meisje, dat onder de zon van Rome een romantisch avontuur beleeft. Regisseur Wyler heeft kennelijk ple zier gehad in de situatie en de actrice Hepburn ook Reeds direct als de film begint, temidden van het officiële leven van de prinses, steekt hij met een half ironische glimlach van wal. De gehele film is in lichtvoetige stijl gehouden, welke we na Lubitsch nog maar zelden in de bioscoop aantreffen. Intussen kan men het duo WylerHepburn gelukwensen met zijn verblijf in Rome. Het is een aan gename, amusante en decente film ge worden. Eenmanswedstrijden. 30 m2 klasse: 1. Rietvink, H. Geveke, Nijmegen; 2. Romke, H. P. Wijbenga, Leeuwarden; 3. Tsjerk Hiddes, mr W. Hoekstra, Joure. Pampusklasse: 1. De Welle, K. Jissink, 2. Ljip, P. de Jong; 3. Vlerkje, H. de Jong, allen te Sneek. 16 m2 klasse: 1. Protheus, Joop Helder. Paterswolde; 2. Ali, F. Jansma, Grouw; 3. Willy, J. Hoeben, Leeuwarden; 4. Ceres, M. Kuipers, Groningen; 5. Henjoh, H. A. Minks, Leeuwarden. Jeugdklasse: 1. Allegro, J. R. Meije- ringn, Assen; 2. Thunderjet, R. Rijks, Rotterdam; 3. Bambi, R. Kraak, Paters wolde; 4. Deupie, Jan Caspers, Haren. Valkklasse: 1. Tarantelle, E. J. Hoppe Leiden; 2. Stille Wille, G. Walinga, Sneek; 3. Marjolijn, J. C. van Tienhoven, Reeuwijk; 4. Margrietha, H. G. de Boer, Sneek, Regenboogkiaese: 1. Beneventum, Joh. Hofland. Rctierdam; 2. Hennie, A. Post- ma, Sneek; 3. Tjerk, C. J. de Jong Jr., Joure, 4. Algri. H. P. v. d. Weij, Sneek. v. d. Meulen; 2. Ljip, st. mevr. A. de Jongde Haan, beiden te Sneek. 12 v. Jollen: 1. Woelwatertje, st. mej. van Tienhoven, Reeuwijk. 16 m2 klasse: 1. Ali, st. mej. B. Helder, Paterswolde; 2. Tammo, st. 3. Dak, st. mej. Hoekinga, Zwolle. Valkenklasse: 1. Rirette, st. mej. W. Mulder, Langweer; 2. Soelaas, st. mevr. T. C. BreuningMulder, Leeuwarden; 3. Snow-White, st. mej. Th. Tromp, Sneek; 4. Elan, st. mej. Tj. J. v. d. Meulen, Leeu warden; 5. Prae-Record, st. mej. M. Ver wet, Amsterdam. Regenboogklasse: 1. Algri, st. mevr. J. B. DijkstraKuipers, Leeuwarden; 2. Tjerk, st. mevr. M. de JongThole, Joure; 3. Beneventum, st. mej. A. Hof land, Rotterdam. Nimmer te voren werd de Sneker Hardzeildag in de lange reeks van Sneek-Weken zo ernstig door de regen gehandicapt als dit jaar het geval was. De schier einde loze regenperiodes hadden het Kolmeersland zó doorweekt van water, dat het Zaterdag al zeer moeilijk begaanbaar was, maar na de hevige buien van de laatste dagen was het veranderd in een vieze zwarte modderbrij, die alleen op laarzen of met blote benen doorwaadbaar was. Het gevolg was een gering bezoek aan de wedstrijden en een Hardzeildag, die slechts een schim was van die we van dit grootse en historische zeilfestijn gewend waren. Het bezoek was gering. De boten voerden maar weinig mensen aan en velen keerden met de volgende terug zonder het startterrein te hebben betreden. Het was een troosteloos gezicht. Alsof het terrein meerouwde om het grote verlies dat de oude Koninklijke dit jaar heeft geleden door het overlijden van de heren Kingma en Ir. Nieveen in verband waarmede de verenigingsvlag halfstok van de starttoren woei en de traditionele muziek ontbrak. De wedstrijden evenwel slaagden bijzonder. Er woei de gehele dag een stevige koelte en de toeschouwers zagen mooie scherpe starten en spannende races. Er vielen wel een paar fikse regenbuien, maar die nam men wel op de koop toe. Temeer nog omdat er voor de Friezen veel reden tot juichen was door d ecla tante overwinningen van de Friese teams in de Regenbogen en Pampusklasse. De meeste deelnemers en het niet tal rijke publiek waren toen echter al naar de stad teruggekeerd. De Jeugdklasse, Schouwen en 16 m2 stipklasse B, die na de bui sterk geha vend uit de strijd kwamen, startten s middags opnieuw. De winnaars in de Olympiajollen evenwel wilden niet over zeilen. Een onsportieve houding waarvan de Groningers Jonker en Miedema, die ook hoge ogen gooiden naar de hoofd prijs, maar die op last van de Politie te water tijdens de hoos hun zeilen moesten strijken, gedupeerd werden. De winnaar in de Jeugdklasse stemde slechts met tegenzin in overzeilen toe, maar hem werd wel een prijs toegekend. De Groepswedstrijden Verschijnt: DINSDAGS on VRUDAGS- Administratie t Comb. Drijfhout-Klezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 56 Telefoon 3005 (K 5150) Na het windhoos-incident van Maandagmorgen verdween de wind bijna geheel. Af en toe haalde hij wel weer iets aan, maar het bleef „melken" en daar het bestuur alle klassen ’s middags twee routes liet zeilen, wat o.i. beter tot een beperkt had kunnen worden, was het bijna al acht uur voor het laatste prijswinnende schip de winlijn passeerde. Enkele Snekers en oud-Snekers vesti gen er onze aandacht op dat de namen der personen, die op de foto voorkwa men welke wij In het nummer van Vrij dag 13 Augustus in het artikel „Uit lang vervlogen tijden” opnamen, een aanvulling en een verbetering behoeven. Zo wijst onze oud-stadgenoot de heer Jac. N. D. Hoogslag er op dat niet op genomen werd de naam van de heer J. H. Bont, tabaksfabrikant, die dient ge noemd tussen die van de h.h. M. J. Hou- wink en L. van der Feer. Dezelfde op merking maakte ook onze oud-stadge noot de heer J. L. Chaillet. De heer Joh. Volkers, ook een oud-stadgenoot, meldt ons dat zijn vader niet Joh. maar Jan Volkers heette en zijn oom die ook op de foto voorkomt niet D. maar H. J. Vol kers. Tenslotte deelde een stadgenoot ons mede dat de naam Cohen niet juist zou zijn, doch „van Akker” moet luiden. Europese roeikampioen- schappen op de Bosbaan in Amsterdam van 20 t.e.m. 22 Augustus voor Dames en van 26 t.e.m. 29 Augustus voor de heren. De Russische deelnemers aan de wedstrij den zijn ingekwartierd in het restaurant ’t Kalfje tangs de Amstel. Links de Russische skiffeur Alexan der Berkutov en rechts de •kiffeuse Roza Chumakova. Dinsdagavond, omstreeks twintig voor tien, is op het kruispunt Oosterdjjk Jousterkade de 15-jarige wielrijder Willem Wissing, gewoond hebbende in Deersum, toen hij, komende vanaf de Oosterdijk, de weg wilde oversteken, door een uit de richting Heerenveen na derende bestelauto, afkomstig uit Alk maar gegrepen. De jongeman overleed vrijwel onmiddellijk, zoals dr Dethmers, die direct ter plaatse was, constateerde. Enige zeilers, die het ongeluk zagen gebeuren, waren geheel overstuur. Ook een vriend van het slachtoffer, die met hem meefietste, was zo geschokt, dat de politie eerst geen woord uit hem kon krijgen en daardoor ook de naam van Wissing, die geen Identiteitspapieren bij zich droeg te weten kon komen. De fiets werd geheel vernield. de snelste tijd maakte, werd heid”. 6 aan’ Sneek’ met ”VrU’ De Old Hof Wisselprijs in de Schou wenklasse kwam voor een jaar in het be zit van B. v. d. Veen, Oppenhuizen, met De open plaats in het Hollandse team werd ingenomen door J. van Dijk, Den Haag. Baan III in het meer, die tweemaal ge varen moest worden, bevatte een lang kruisrak vanaf de Heerenzijl naar de startlijn, waarop voortdurend slag werd geleverd. De strijd ontbrandde echter al in het begin. Vrolijk, de Wit en Hofland start ten het gunstigst, maar met hen konden ook Priester, de Jong en de Wit de boei M in Gossepalen aanleggen. De anderen moesten een slag maken. Hofland ging er het eerst omheen, maar hij werd gevolgd door Vrolijk, Alberda, de Jong en Pries- StaTt van de 16 m2 Streepklasse BI op Woensdag 18 Augustus, ter, zodat de Friezen hier al in een win- HOuantjse nende positie lagen. 1 In de Sijbesloot had Vrolijk de leiding en was de Jong tweede, Hofland derde en Alberda vierde. Kruisende vanaf de Heerenzijl echter nam Alberda de kop over, zodat hij als aanvoerder de tweede route inging, gevolgd door Vrolijk, Pries ter, Hofland, de Wit, de Jong, Tol en van Dijk. Een haastige telling wees uit dat de Friezen toen leidden met 24.112 punten. Reeds vóór Gossepalen werd de Wit door de Jong gepasseerd, maar Priester verspeelde een plaats aan Hofland. Toen de schepen voor de laatste maal vanaf de Heerenzijl kwamen had Alberda nog steeds de leiding en was Vrolijk tweede en Priester vierde. Hofland wachtte Priester op om zijn teamgenoot van Dijk gelegenheid te geven de vierde plaats in te nemen, maar deze manoeuvre gelukte niet Hofland bleef daarna derde en Priester vierde. De vijfde plaats was voor van Dijk, de zesde voor de Jong, de ze vende voor Tol en de laatste voor de Wit. Hofland had Priester dus achter zich gehouden, waardoor de voorsprong van Friesland met één punt verminderde en de stand 23.113 werd. Advertentieprijs 15 et per fTl.rtV Bij contract (hendelsedv.) leger. Abonnementsprijs I 3. per half leer. Franco per post 3.75 oer naif jaar. Giro 50748 ten name van Firma E. 1 Drijfhout. Sneek. in de 16 m2 en B.M.-klasse werden on geldig verklaard, waarbij de stand van Zondag als de eindstand werd aangeno men. Het protest van de Groninger Dijk tegen de Fries Hoeben bleef onbeslist, zodat er in de puntentelling geen wijzi ging kwam. In de 16 m2 klasse won de Friese groep dus met 49 punten tegen Groningen 48 en Overijsel 23. In de B.M.-klasse won Friesland even eens met 13 tegen 8 punten voor de Gro ningers. De Grunobeker in de 16 m2 klasse was voor Fokke Jansma, Grouw, de Büten- bounbeker in de B.M.-klasse voor S. Prins, Heerenveen. De uitslagen van de overige wedstrij den waren: Olympiajollen: 1. Popeye, st. J. Stuur man, Bergen (N.H.); 2. Klev’sche Wind, B. Holtmann, Duisburg-Beeck. 12 m2 Sharpieklasse: 1. Donderstien, W. J. Hansen, Enkhuizen; 2. Hein de Deen, E. v. Swaaij, Nijmegen. Larken. 1. My Hobby, A. v. d. Weerd, Almelo; 2. Indra, H. Bellinga, Almelo; 3. Ewer, H. Molenberg, Groningen; 4. Skip- py, J. Beekman, Leeuwarden. Schouwen: 1. Foarüt, B. v. d. Veen, Op penhuizen; 2. Meerkol, F. F. Atsma, Op penhuizen. Jeugdklasse (Pluis): 1. Billy 2, Jac. Al bers, Rotterdam; 2. Dombo, B. Louët Feis- ser, Rotterdam; 3. Pieter Tjeerd, st. Pietje Boersma, Amsterdam; 4. Kantjil, P. Gal- jart, Groningen; 5. Thunderjet, M. A. Rijks, Rotterdam. 12 v. Jollen: 1. Trippelaartje, Mej. H. S. M. E. Mulder, Langweer; 2. Papoose, H. W. J. den Breeden v. d. Bout, Heemstede- AMICITIA THEATER SNEEK. Donderdag 19 Aug. te 8 uur: dolkomische amusementsfilm: „Pas opval niet!” Donderdag 19 Augustus 's avonds 8 uur Zeilersbal met de band The Merry Rowdies van Amsterdam. Foyer. Vrjjdag 20 t.e.m. Dinsdag 24 Augustus, ’s Avonds 8 uur en Zondag tevens te 5 uur: „Roman Holiday”. e Zondag 22 Augustus. L.S.C. Jeugdtour- nooi. Aanv. 9.30 uur. Zuidersport- park. Dinsdag 24 Augustus. „Symphonia". Vergadering in hotel Ozinga, Lem merweg. 3. Donkey, A. Kamsteeg, Oegstgeest. 16 m2 Stipklasse A: 1. Vrijheid, D. de Haan, Sneek; 2. Dirk Tom, B. de Haan, Sneek. 30 m2 klasse: 1. Romke, H. P. Wijben ga, Leeuwarden; 2. Sperwer, W. A. Fahner, Leeuwarden. 16 m2 Stipklasse B: 1. Triton, B. Kom brink, Zwolle; 2. Sylnocht, J. D. de Jong, IJsselmuiden. B.M.-klasse: 1. Swift, B. J. Graatsma, Sneek; 2. Tial, A. Brinksma, Heerenveen. 22 m2 klasse: 1. Porto Alegre, H. R. Schaap, Deersum; 2. Maple Leaf, T. Mo lenaar, Grouw; 3. De Zon, J. Vrolijk, Deventer. 16 m2 Streepklasse BI: 1. Adelaar, st. S. Bergsma, Groningen; 2. Poask, O. de Groot, Emmeloord; 3. Ventura, E. Wijn gaard, Helium. Valkenklasse A: 1. Rirette, R. Mulder. Langweer; 2. Marjolijn, J. G. van Tien hoven, Reeuwijk; 3. Elan, Fam. v. d. Meu len, Leeuwarden; 4. Tarantelle, E. J. Hoppe, Leiden. Valkenklasse B: 1. Prae-Record, J. D Jonker, Leeuwarden; 2. Thalassa, C. Ka bel, Leeuwarden; 3. Capricornus, J. C Robert, Leeuwarden; 4. Avocette, E. J. S. Bron en F. K. Zandstra, Sneek. Pampusklasse: 1. Poele-Poele, mej. G. de Waard, Wassenaar; 2. Vlerkje, H. de Jong, Sneek; 3. Boecanier, st. P. Am sterdam, Sneek. 16 m2 Streepklasse B2: 1. Carry, W. Möger, Amstelveen; 2. Poedel, st. Ch. Reijnen, Zwolle; 3. Reid Hin, M. Engel- sma, Heerenveen; 4. John William, R. Siebrand, Kampen; 5. Suster, N. Semplo- nius. Lemmer. Vrijheidsklasse: 1. Twirke, E. Wierstra Jr., Sneek; 2. Good Luck, U. Jager, Lem mer; 3. Fa. v. d. Meulen, Joure; 4. Wapi, E. Kasemier, Sneek. 16 m2 Streepklasse A: 1. Butterfly, H. v. d. Veen. Joure; 2. Protheus, st. Joop Helder, Paterswolde; 3. Ali, F. Jansma, Grouw. Regenbogen: 1. Tjerk, C. J. de Jong Jr. Joure; 2. Blikstiender, E. Priester, Sneek; 3. Jan van Gent, Dr. J. W. v. d. Zijpp^ .-'Ó --- Regenboogzeilers in de Frie zen hun meerderen erkennen. Dr. v. d. Zijpp werd fraai eerste, Alberda tweede, de Wit derde en Oppenhuizen vierde. Het was weer een mooie strijd. Alberda, Hofland en de Jong werden teruggeroepen, wat de eersten een flinke achterstand bezorgde. De Jong was er vlug weer bij. Toch speelde Alberda het klaar zich tot de tweede plaats op te werken. Hofland won zes plaatsen terug en finishte als negende, wat eveneens een uitstekende prestatie is in zo’n groot veld. De Valkenklasse A leverde een fraaie zege op voor Hoppe, die Reinhard Mul der een behoorlijk eind achter zich liet. Breuning was derde. In de B-groep werd de zegetocht van Jonker tot staan ge bracht door zijn stadgenoten Velsink en v. d. Veen, die resp. als eerste en tweede finishten en onze plaatsgenoot Bron (of Zandstra?) die beslag legde op de derde plaats vóór Jonker. In de Sharpies bleef Hansen ongesla gen, terwijl de Groninger v. d. Zee zijn tweede zege boekte. De kampioen-sChouwenzeiler Atsma, die nog geen rol van betekenis had ge speeld, herstelde zich fraai door een zege. V. d. Veen had tweede kunnen worden, maar hij voer door de verkeerde pas- seerbaan en zeilde toen nog een route extra waardoor hij als laatste binnen kwam. Nu werd Douma tweede. de 16 m2 Stipklasse B de Workumer Valk het „veni-vidi-vici” in toepassing bracht. Hij startte voor de eerste maal en won direct de eerste prijs. Overigens leverden de 16 m2 klassen weinig of geen verras singen op. Dat Joop Helder Fokke Jan sma weer versloeg is al geen nieuws meer. De volledige uitslagen waren: Olympiajollen: I. Klaes Compaen, J. Ouwehand, Sneek; 2. Jonker Sissingha, S. J. Jonker, Hoogezand; 3. Popeye, st. J. Stuurman, Bergen (N.H.). 12 m2 Sharpie-klasse: 1. Donderstien, W. J. Hansen, Enkhuizen; 2. Hein de Deen, E. van Swaaij, Nijmegen, Larken: 1. O.K., st. P. Elzinga, Gronin gen; 2. Indra, H. Bellinga, Almelo; 3. Ewer, H. Molenberg, Groningen; 4. My Hobby, A. v. d. Weerd, Almelo. Schouwen: 1. Meerkol, F. F. Atsma; 2. Pompeblêd, st. G. Douma, beiden te Op penhuizen. Jeugdklasse (Pluis): 1. Billy II, Jac. Albers. Rotterdam; 2. Deupie, st. -Tan Caspers, Haren; 3. Dombo, B. Louët Feis- ser, Rotterdam; 4. Annemarie II, D. Groot, Aalsmeer. 12 v. Jollen: 1. Papoose, st. W. J. den Breeden v. d. Bout, Heemstede; 2. Trip pelaartje, mej. H. S. M. E. Mulder, Lang- weex. 16 m2 Stipklasse A: 1. Elza, J. Andrin ga, Joure; 2.' Wido, S. Leen, Grouw; 3. Unrêst, F. Hiemstra, Franeker; 4. Ceres, M. Kuipers, Groningen. 16 m2 Stipklasse B: 1. Anneke, W. Valk, Workum; 2. Trianfi, F. Hofstede, Sneek; 3. Trianka, F. Broekens, Wezep; 4. Sim- mernocht, S. T. Velds, Sneek. 16 m2 Streepklasse A: 1. Protheus, st. Joop Helder, Paterswolde; 2. Ali, F. Jan sma, Grouw; 3. Tammo, K. H. Lukkien, Zwolle; 4. Stella Maris, Jan Dijk, Gronin gen. „Foarüt”. Het zilveren Bonbonschaaltje in de Pampusklasse, aangeboden door de heer C. J. de Jong Jr. te Joure, ging naar mej. G. de Waard te Wassenaar met „Poele- Poele”. •të&Zoae»1:-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1