8.98 16.75 Tot 28 Aug. nog goedkope aanbieding voor De bevrediging Onweerlegbaar 16.” 16” J)E KEIZERSKROON Fa D. Hoeksema Zn., Sneek 50 CENT ZEEMLEER Tp Wij komen U in de kosten lege- moet door het volgende Voor het najaar TJEKKSTRA KAPPIE en d e vreemde Kolen lading NAAIMACHINE Tjallema,Suupmarkt één bepaald model I 10% extra korting i op al Uw aankopen WRBGLEY Het Nieuwsblad dubbel zo goed GEWOON STOMEN Muziekconcours te Rijs een WEEKRECLAME Buitenland in het kort h van het zelf maken, of laten maken van uw japonnen en costuums Het is toch maar Prima Marine SEA-DUFFEL 140 cm. breed Cyclostyle INST. GROOTE Marktstraat 4 Sneek Zware TEDDY-BEAR 140 cm. breed I 1. TIENSTRA en dit TEMEER wanneer u gebruik maakt van een STIL-PATROON van een toonaangevend Zweeds modehuis. NEDERLAND Vader en kind in auto verdronken WIN 5000- I Agentschap Libelle Vrouw verdronken op Terschelling De Marathonloop Ingaand vandaag, tot en met Sep tember krijgt u bij aankoop van DE BENODIGDE STOF, een PAS- SEND patroon tegen bijbetaling van slechts J ubileumkeuringen F.R.S. gaan door Een „kinderroof” A. NIJ HOLT Jaarverslag K.N.V.B. Oefening Lucifer Spreken in het openbaar PROFITEER DAARVAN! Kom kijken en maak Uw keusl Nu voordeliger dan ooitl dat de pasvorm van kleding, geme ten, gepast en gemaakt voor beter is dan serie-confectie naar willekeurig STANDAARD MODEL. Vele kleuren zowel voor volwasse nen als voor kinderen. Voor top-prestaties Dam’s Koekfabriek Peperstraat 13 H '4 JCent U een is Aangename least. J Mee* *°or<^o,,9e *terke FILIAAL TE SMEEK J" Naiiwo Rn viratroo .4, Nauwe Burgstraat 4 /*A*\WAV*WVWVW/VV*/VVVVVVVWAA*V\A>MMM AAAZ^A pei KRUIZEBROEDERSTRAAT 26-28 - SNEEK ƒ1- 75 cent <1 »pet Advertentie Ingez. Mededeling. 28 N Door te adverteren in het Nieuwsblad behartigen de Middenstanders dus ook hun eigen belangen. de échte kauwgom De baas van een fruitstalletje in het Italiaanse stadje Mestre zag plotseling vol schrik een olifantenslurf in zijn mand met peren graaien. En het bleef niet bij een, want er trok een hele optocht oli fanten door de straten, als reclame voor een circus. Nadat de „kopman” die eerste peer had bekeken, bleek er geen houden meer aan de van vreugde trompetterende olifanten. Pas toen al het fruit op was, konden de oppassers ze weer netjes in de rij krijgen. Uit angst om volgende fruit- stalletjes is toen de optocht maar afgelast. Naar Reuter uit Londen meldt is de Britse verzekeringsmarkt voor een be drag van zeshonderdduizend dollar be trokken bij het verongelukken van de Willem Bontekoe. De douane te New York gebruikt thans een nieuw, zeer geheim apparaat om bagage van immigranten te onder zoeken op de aanwezigheid van atoom bommen en radio-actieve stoffen. De volgende dag zaten Kappie, de maat en de meester met hun Zon dagse kleren aan in een cafétje op de hoek een glas bier te drinken. De „Kraak” lag al in het droogdok om op geknapt te worden. „Ja jongs!” zei Kappie. „Het is goed afgelopen, al zijn jullie ook een paar klonten van kerels. Ik vind, dat jullie ook een paar extra dukaten verdiend hebben!” Kappie stopte hen elk een briefje van twintig dukaten in de hand. „Koop daar maar tabak en prentbriefkaarten voor, Vruchten Portugezen Roomboter Cake Roomboter Sprits Degelijk» Herenmolière Een zeer solide schoen. In zwerft en bruin Chique pump. Uiterst gemekkelljk. In zwart suède BALK, LEMMER, WORKUM 12 cent 1.25 0.8C VOOR UW KLEINDIEREN HANDEL Alle soorten PLUIMVEE WILD, KONIJNEN, enz Westersingel 36 Tel 2135. 1 bus Sprits en 250 gram Speculaas 1 van Haren filialen in Nederland. lene en Keith waren op zoek naar het be loofde broertje of zusje. „Daar is het”, meenden zij toen zij baby Nicholas Kealy in zijn kinderwagen voor de deur zagen staan. Zij vonden hem mooi genoeg om hem mee naar huis te nemen „voor mam mie”. Vijf minuten later miste mevrouw Kealy de baby en belde ook de politie op. Uren daarna kwamen de twee kleine ontvoerders thuis, trots op hun vangst. Toen belde mevrouw Cook nog maar eens naar de politie, nu om te vertellen dat haar kinderen terecht waren, maar dat er een te veel was thuisgekomen. Toen me vrouw Kealy opgelucht haar baby kwam terughalen, waren de twee moeders alle bei weer helemaal gelukkig. Mariene en Keith huilden echter tranen met tuiten. Ze hebben nu toch maar beloofd geduldig te wachten tot moeder met de baby thuis komt. (Alg. Dagblad.) g onder sterk verlaagde Door het wegzakken In de zachte berm is gistermorgen een vrachtauto, bestuurd door de 54-jarige heer C. Groen, uit Hoog Blokland, die zijn vierjarig dochtertje bij zich had, over de kop geslagen en met de wielen omhoog in de Vliet te Nieuwland terecht gekomen. De beide inzittenden zagen geen kans zich uit de geheel onder water verdwenen cabine te redden en verdronken. Fabriek en Hoofdkantoor Jiilianastraat, Tel. 2432 Winkel Leeuwenburg, Tel. 3116 Sommige groentenwinkels in Enge land zijn vrijwillig overgegaan tot rant soenering van aardappels. De klanten konden niet meer krijgen dan drie-en- een-halve kilo per keer. Het koude weer en de regen hebben in Engeland grote schade aangericht aan de aardappeloogst. Een heer in Brooklyn (Ver. St.) kreeg een dagvaarding thuis gestuurd. Omdat hij zijn auto, anno 1937, te lang op een en dezelfde plaats had gepar keerd. De politie had de wagen laten verwijderen en ontdekt dat het onkruid dertig centimeter hoog tussen de wielen groeide. Acht jaar had de wagen op de zelfde plaats gestaan. En dat mag niet in Brooklyn. Hypermoderne herensportschoen. 1 Aangename leest. b B In Tafi-klour W Ook U kan de gelukkige zijn. Neem nu een abonnement op PANORAMA of LIBELLE. De WAARDEBON die U ont ving kan U inleveren bij W. SMIT, BOEKHANDEL N. NOORDERHORNE 3. Gistermiddag omstreeks half twee nabij Midsland op het eiland Terschel ling, de 42-jarige Duitse mevrouw L. Hahndorf uit Dusseldorf bij het baden in zee verdronken. Te Bern heeft de Fin Karvonen in de athletiekwedstrijden om de Europese titel de Marathon wedstrijd gewonnen. De overwinning kwam eigenlijk de Rus Fi lin toe, die zich echter in de laatste ronde vergiste in de route, waardoor Karvonen le, de Rus Grischew 2e en Filin 3e werd. De Nederlander Janus v. d. Zande liep best en werd 7e, ruim 4 minuten achter de winnaar, die over de 42 km 2 uur 25 minuten deed. behartigt de belangen van zijn streek en al zijn inwoners. In het bijzonder die van de Middenstand. doelartillerie wordt gevoerd door commandant luchtdoelartillerie. Tijdens een in Leeuwarden gehouden spoedvergadering van het bestuur van het jubilerende Friesch Rundvee-Stam- boek is besloten de keuringen begin September ondanks de regen door te la ten gaan. Mocht het keuringsterreln op de Wil- helminabaan te drassig zijn, dan zal men zijn toevlucht tot het veemarktterrein nemen. Woensdag vond mevrouw Valerie Cook uit Bristol dat de tijd gekomen was om haar twee spruiten, de zesjarige Mariene en haar broertje Keith van vier, te ver tellen, dat zij een broertje of zusje zou den krijgen. Over een tijdje, zei zij er bij. Mariene en Keith vonden het een prach tig idee, en gingen vrolijk buiten spelen. Nadat zij een tijdje hadden gespeeld, dwaalden zij de straat uit, een andere straat in en zo steeds verder van huis. AI zag het er misschien niet zo uit, toch hadden de twee kleine wandelaars een doel. Dat bereikten zij echter pas kilo meters verder. Intussen had hun dode lijk verontruste moeder de politie opge beld om te vertellen dat haar kinderen zoek waren. Een andere moeder zou dat enige minuten later ook doen. Want Mar- □aar N. N. HORNE 7 Alle gewenste inlichtingen gratis. Wij zijn tot Uw dienst. Ook voor reparaties. De balans van de K.N.V.B. per 31 Mei 1954, opgenomcn in het verslag over het hondsjaar 1953/1954, geeft een totaal aan van f 866.237,57. De verlies- en winstrekening sluit met een nadelig sal do van f 1308,05. In het verslag van de strafcommissie wordt meegedeeld dat het aantal straf zaken over het gehele land steeg met 8.6 procent. Vooral district Noord maak te dit seizoen een slecht figuur. Het to taal aantal bij de K.N.V.B. aangesloten verenigingen was 3113 (vorig seizoen 3170)het totaal aantal leden bedroeg 339.547 (vorig seizoen 339.655). Het Za- terdagvoetbal telde 49.947 leden (vorig seizoen 48.982). Het voorwoord tot het verslag besluit als volgt: Het bonds bestuur heeft in het begin van het nieuwe hondsjaar besloten om naast een in te stellen nationale eerste klasse verstrekkende voorsteller, aan de komende bondsvergadering te doen met betrekking tot vergoedinger, aan spelers. De eerstvolgende maanden zullen voor onze bond van het aller grootste belang zijn. Moge elk bondslid hoe hij deze voorgestelde koerswijzi ging ook beschouwt er van overtuigd zijn dat het bondsbestuur na ernstige overweging deze ingrijpende wijziging aan de bondsvergadering voorlegt. Moge zij, die hebben te beslissen, voor alles het bondsbelang in het oog houden, dat mogelijk niet steeds parallel loopt met eigen principes, idealen en belangen. Het komende seizoen vraagt ons aller werkkracht, ons aller liefde. De Koninklijke luchtmacht en de lucht doelartillerie zullen op 31 Augustus, 1 en 2 September gezamenlijk een oefening gaan houden. De oefening, genaamd „Lucifer” heeft ten doel de verdediging van de nationale sector met de thans ter beschikking staande middelen. In het bijzonder be oogt ze de verdediging tegen laag aan vallende vliegtuigen van zee uit, het ge bruik van vliegbases in oorlogsomstandig heden en de scholing van het korps lucht wachtdienst. De deelnemende Nederlandse lucht strijdkrachten zijn verdeeld over eigen troepen squadrons Meteors en over vijandelijke troepen squadrons Thun derjets. Canadese Sabres versterken d( eigen troepen. Engelse Venoms en Sabres behoren tot de vijandelijke. De deelne mende onderdelen van de luchtdoelartil lerie omvatten een aantal afdelingen zware en lichte luchtdoelartillerie in de luchtverdedigingskringen Den Haag, Rot terdam en Utrecht en een aantal afde lingen lichte luchtdoelartillerie buiten het verband van de luchtverdedigingskrin gen, verspreid over het gehele land. Op de posten voor gevechtsleiding en radarmelding zullen detachementen van de luchtdoelartillerie en van de Ko ninklijke luchtmacht onafgebroken samen in actie zijn. Alle vliegbases van de Koninklijke luchtmacht en de vliegbasis van de Ko ninklijke marine te Valkenburg zijn bij deze oefening ingeschakeld. Ze wordt geleid door de commandant luchtverdediging, die zelf het bevel voert over de eigen luchtstrijdkrachten, terwijl het bevel over de eenheden der lucht- de Het Jonkers instituut geeft a.s. Don derdag 2 Sept, in Hotel Hanenburg een voor iedere belangstellende vrij toegan kelijke contact- en proeflesavond. Men zie de advertentie in dit nummer. Reclame-aanbieding Wij kregen een bijzon der mooie partij zeemleer, alles onder garantie tegen prijs. 1 De gemeenteraad van Tietjerksteradeel besloot tot de verkoop van 1.14.78 ha grond a 2.50 per vierk. meter aan de N.V. Scheepswerf „Hoogezand” te Hoo- gezand (Foxham). Het ligt in de bedoe ling hierop een nieuwe werf te bouwen voor schepen van 2500 ton. Over enkele maanden hoopt men met de aanleg te be ginnen en de helling in de volgende zo mer in gebruik te nemen. Bij volle bezet ting hoopt men aan 50 5 60 arbeiders werk te geven, die voor het merendeel uit de omgeving zullen worden gerecru- teerd. Daar kan niemand rekening mee houden. Vader Bennink uit Den Haag kwam Maandag op het stadhuis de ge boorte van zijn dochters Maria, Petro- nella en Theodora aangeven. Thuis in de Van Dijckstraat stond maar één wieg, en met de vijfjarige Jannie en Jantje van drie is er beslist te weinig ruimte. Daar om heeft vader Bennink voor zich en zijn 28-jarige vrouw en het vijftal meteen maar een nieuw huis aangevraagd. De 32-jarige inspecteur van het gas bedrijf Zaanstreek/Waterland, J. Koop- mans uit Krommenie, is het slachtoffer geworden van een onvoorzichtige wegge bruiker. Hij reed met de motor tegen de 58-jarige S. K. te Wormerveer op, die met de fiets aan de hand bij Plein 13 het oversteekpad opliep, zonder op het ver keer te letten. Beiden werden ernstig ge wond. Inspecteur Koopmans is inmid dels overleden. De toestand van S. K. is ernstig. Er is een dwaas in Zaandam die van waslijnen discrete dameskledingstukken rooft en die bij andere burgers hetzij aan de deurknop hangt hetzij in de brieven bus laat zakken. De maniak is bijzonder actief, want er zijn bij de politie reeds tien aangiften binnengekomen. Een Rotterdamse familie ging met vacantie naar Oostvoorne. Toen mevrouw eenmaal daar was, waar zij zon dacht t> vinden, herinnerde zij zich met ontstel lende duidelijkheid, dat zij het electrischr strijkijzer thuis had laten aanstaan. Er werd raad geschaft: een telefoontje naai het politiebureau aan het Marconiplein Een agent snelde naar het Herman Dul- laertplein. Met de sleutel, die bij de bu ren was, kwam hij binnen. De bout was al door de strijkplank gebrand. Het (smeulende) vuur werd gedoofd. Uit alle’ delen van ons land komen bij de recherche te Enschede inlichtin gen binnen over de kapitein van de Ame rikaanse luchtmacht D. S. Rollins die reeds een maand in het r.k. ziekenhuis te Enschede ligt en die zijn geheugen heeft verloren. De politie toetst al de inlichtin gen, maar tot dusver hebben ze geen licht gebracht in het mysterie. Gisteravond is een kindje van de eergisteren geboren Groninger drieling, zoontjes van het echtpaar BoumanTen Brink, overleden. Het was Joop, die bij de geboorte van de drie het lichtste ge wicht had. De andere twee kleinen ma ken het goed. Bij Sellingen reed notaris Tj. Vos uit Winschoten met zijn nieuwe auto in een flauwe bocht in volle vaart tegen eer boom De notaris werd gedood, een broei en diens echtgenote zwaar gewond. Alle Utrechtse gemeentelijke zwem en badinrichtingen ontvingen jl. Dinsdag samen aan entreegeld15 cent. Het 4-jarig meisje Blom dat per vliegtuig van Texel naar een ziekenhuis in den Helder moest worden vervoerd, omdat het D.D.T. had ingeslikt, is thans buiten gevaar. 20 Speculaasstukken met amandelen f 1. Van 23 Augustus tot en met 3 September a.s. laten wij geheel Nederland van 10°/o extra korting profi teren, uit dankbaarheid voor het geschonken vertrouwen in de afgelopen 25 jaar. Kwaliteit, ruime keuze, prettige en vakkundige bediening hebben gemaakt tot de grootste schoen- en lederfabrieken met 75 f- Moderne flat JÊ 7R In fijn calfsleder J Op het in Rijs gehouden muziekcon cours van de Oude Bond van Chr. Har monie- en Fanfarecorpsen in Friesland kende de jury o.a. de volgende prijzen toe: Afd. Uitmuntendheid: Hald Moed, Oost- hem, dir. A. Feenstra, 150 p„ le prijs; Concordia, Gauw e.o., dir. D. A. Akker man, 138 p., 2e prijs. Ere-afdeling: Eendracht, Woudsend, dir. P. Bakker, 128 p., 2e prijs. Super Ere Ajd.: Concordia, Gaastmeer, dir. S. Tiemersma, 128 p., 2e pr. Marswedstrijd: Excelsior, Scharnegou- tum, dir. S. Wijbenga, 90 p., 2e prijs. .?rh0O9f M sport en '1“houdin3sv Qden>. jongs!" zei hij. „De rest van het geld ga ik gebruiken, om de „Kraak” eens van binnen en van buiten in de verf te zet ten. Ze maken hem in orde, maar de verf moet ik natuurlijk betalen! En een nieuwe sloepdie zullen ze me ook niet cadeau doen!” „Zou het lang duren met de „Kraak” in het dok?” vroeg de maat. „Zeker een week of drie!” zei Kappie. „Fijn!” zei de maat. „Eindelijk eens een poosje rust en geen narigheid en ellen degeen gesplitsniet actief wordenheerlijk!” „Eigenlijk ben je een luiwammes!” zei Kappie. „Wat jou betreft, lag de „Kraak” zeker altijd In een droogd k!” „Een reisje zo nu en dan, kan geen kwaad!” zei de maat. „Maar dan een rustig reisjeen die hebben we haast nooit”, „Ja, jong, zo is het leven!” zei Kappie. „Ik zal blij zijn, wanneer we over drie weken weer kunnen vertrekken!” EINDB VAN DIT VERHAAL. 250 gram Allerhande Kruidkant 12 ct. per 100 gram

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 3