i il ZEEMLEER §^11^X59' ■ii Roosenburg voerde Sneek naar 2 1 zege op O.H.C. NED, STAATSLOTERIJ middenstands diploma Tjallema.Suupmarkt I, Udi 1 95c g ^01 ZEILWEDSTRIJD LANGWEER L.S.C. wederom winnaar in het Zilveren Üoeitournooi K.N.V.B. aanvaardt semi-beroepsspel P. Dijkstra Sclioolstr. 17, Sneek S-US.ÏÏ5 3’° Reiske Herf. Skoalle Drylts j I Burgerlijke Stand - --- I95 J95 Het kachelseizoen staat voor de deur. 524e sue- Marktstraat 4 Sneek voor iSiOii® I Euphonia gaf reeks concerten Steno-Typen (NST. G K O O TE BOEKHOUDEN (Associatie) onder sterk verlaagde MOD, BEDRIJFSADM. (Ass.) s Alleen Dinsdag ,Dev. Kant 90 ct. p. kg. Witte Kant 80 ct. p. kg. Kruidkantl2 ct. p. 100 gr. J A M’s Bakker^ SNEEK Nu nog kunt U uit de volledige sortering keu» maken. HAARDEN, HAARDKACHELS en VULKACHELS van diverse fabrikaten, o.a. Beckers, aarsma, Etna, B. en D. enz. Ook in oliekachels zijn wij goed gesorteerd. Bezoekt onze showroom, het verplicht U tot niets. Fa. D. RIJPKEMA Oude Koemarkt 59 SNEEK 4 Oudegaster Ouden van Dagen op reis Jaarvergadering W.Z.S. Twee overwinningen W.Z.S. Grote overwinning voor Sneek 2 Ingezonden Mededelingen ^°r'arianmeSCC,n,iso,e- hals afqew /TV r°nde B tófe g F2» s Reclame-aanbieding Wij kregen een bijzon der mooie partij zeemleer, alles onder garantie tegen prijs. 225 trir«Tl9e' 9ewaffeerde ,95 tricot, maten Vader probeerde zoon te redden Serywedstriden fuotbalfor. H.J.S.C. Zangvereniging op reis 69c ^nl9en^,aapkc,,norl<<ëediër Eerste prijs voor „Eendracht” Twee dagen feest in Woudsend Droevig geval el wlt’ 100 gram 85C 525 420 “gis- 85' 3 i 0 8*; k n prQCtl: 2 5 diy in ,ffen tinten wit Voordat 1 xcoc.1 SNEEK LEEUWARDEN Vierde klasse Tweede week. Eigen geld. 14161, 14162, 14171, 14172, 19197, 19198, In de verliezersronde het PurmersteynL.S.C. 12. MusselkanaalBlack Boys 81. x< in doelman Nota dan ook verdiend. Hoge prijzen en uitgelote nrs. van te Sneek verkochte loten. 9404, 9804, 14477, 15007, 18001, 18945, OPPENHUIZEN—UITWELLINGERGA Vrijdagavond besloot de Muziekvereni ging Euphonia haar reeks concerten die deze zomer gegeven werden in de beide dorpen. Er was telkens veel publiek en het is zeer in de smaak gevallen. Het be stuur van de ver. laat weten dat zij die de gelederen van Euphonia willen ver sterken, Woensdagavond van harte wel kom zijn. peaces; Boxine royale JCCCOO 22SS3 kwamen Black Boys-Purmersteyn tegen elkaar uit. De zwartjes speelden nu beter dan in hun eerste wedstrijd, maar moesten toch met 20 in Purmersteyn hun meerdere erkennen. Alleen voor eerste-klassers. Fontein, New York; 2. Koufurd, A. M 3. Smelleken, J. van Dit was een aardige wedstrijd met Purmersteyn als de betere ploeg, die de royale kansen welke zij kreeg evenwel niet benutte. L.S.C. daarentegen wel. Zij nam uit een strafschop de leiding, 10 en Dijkstra bracht de stand zelfs op 20. Purmersteyn bleef wel veel sterker, maar de gemakkelijkste kansen werden door de voorhoede gemist. Pas tegen het laatst slaagde de centervoor er in het meer dan verdiende tegen- puntje te scoren. De tweede speelheift was vrijwel eer. copie van de eerste. Het was een ener verende strijd. Plm. 7 minuten voor tijd moest Stuut wegens een kleine blessure het veld verlaten. Voor hem completeer de Witteveen de Sneek-ploeg, maar ir de stand kwam geen verandering meer Zo won Sneek zijn eerste oefenwedstrij op eigen terrein dus met 21. De opstelling der elftallen was als volgt: Sneek: doel: Brinksma; achter: Dijk stra en Smit; midden: Ydema, Jaspers Stuut; voor: Hofstra, Roosenburg, Bou ma, Deden, Kootje. D.H.C.: doel: v. Schaik; achter: van Eijk, de Ruyter; midden: Stok, v. Geest. Boeke; voor: Oostrom, de Wit, v. d. Vel de, Lupken, v. Willigen. In de Valkenklasse werd een wisselprijs verzeild, aangeboden door de heer J. Ha- veman, arts te St. Nicolaasga, die drie maal in het geheel moet worden gewon nen. Mulder won hem nu voor de tweede keer. M. C. Breuning was reeds twee maal (in 1952 en 1953) winnaar, maar hij eindigde thans als vijfde. M. Hendriks werd voor een jaar houder van de wisselprijs in de Regenboogklasse, aangeboden door de heer C. J. de Jong Sr. te St. Nicolaasga. Ook deze prijs moet driemaal worden gewonnen om hem de finitief in ’t bezit te krijgen. Winnaar in 1952 en 1953 was de heer C. J. de Jong Jr. te Joure. Dirk Oppenhuizen verspeelde ditmaal zijn zeer goede kans doordat hij, fraai voorliggend, bij een boei werd aangeva ren door de Tjerk van de heer de Jong te Joure, die daarna het veld verliet. Op penhuizen, wiens schip ernstig werd be schadigd, belandde daardoor op de zesde plaats, maar slaagde er toch nog in als derde te finishen. WYMBRITSERADEEL, van 22 tot en met 28 Augustus. Geboren: Tietje d. v. Age Cnossen en Antje Cnossen te Hommerts; Tjeerd z. v. Hans de Groot en Tjitske Trijntje Fop- ma te Gauw; Amarens z. v. Johannes Al bertus van Raalte en Anke Sijbrandij te Gauw. Gehuwd: Sijbren Wierda, 54 jr. te Ou- dega en Beitske Hottinga, 48 jr., te Ou- dega; Lolke Suierveld, 26 jr. te Tirns en Taaije Boorsma, 26 jr. te Scharnegoutum; Sjoerd Rienstra, 39 jr. te Wolsum en Sjieuwke Dijkstra, 25 jr. te Wolsum. Overleden: te Hommerts, Grietje Wij- menga, 58 jr., echtgen. van Anne Huite- ma. 3157, 3168, 3171, 3172, 3176, 3183, 3188, 3195, 3200, 3437, 3438, 3444, 8854, 8857, 8862, 8864, 8876, 9406 9409, 9413, 9978, 12622, 12630, 14177, 14178, 14181, 14205, 18445, 19185, 19188, 19192, 19208, 19211, 19212, 19221. voer rust miste eerst Bouma en daarna Cursussen half Sept. Lesgelden Jaag Bij goede studie ces zeker Aanmelden bij week-end ‘as-, maat met i. Kris Kras I 250 gr. verpakt op één uitzondering na: DFC allen hebben uitgesproken voor betaling, zal er niet gescheiden behoeven te worden gespeeld. Woensdg zal er een bespreking plaats hebben tussen afgevaardigden van de K.N.V.B. en van de Ned. Beroepsvoet balbond om te trachten een oplossing te vinden voor de kwestie dat thans op voetbalgebied twee organen tegen el kaar concurreren. Het bestuur van de K.N.V.B. heeft besloten spelers, die wegens het ver lenen van medewerking aan een niet erkende voetbalorganisatie van het lid maatschap ztfn vervallen verklaard, tot 15 September a.s. in de gelegenheid te stellen weer tot de K.N.V.B. toe te tre den. Jongen radium compleet idem me* In de finale kwamen uit MusselkanaalL.S.C. 11. In deze strijd, de minste van het tournooi, trok L.S.C. aan het langste eind door na verlenging de strafschop pen beter te benutten dan Musselkanaal. Hierdoor werd L.S.C. wederom winnaar van het Zilveren Doel. Door hun vecht lust was Musselkanaal over de gehele wedstrijd iets in de meerderheid. Zij namen ook de leiding door een misver stand tussen Brouwer en doelman Bou ma, 10. Deze voorsprong duurde toi ongeveer 12 minuten voor het einde. Toen slaagde Brouwer, die in de voor hoede was gaan spelen, er in uit een voorzet van Dijkstra de partijen op ge lijke voet te brengen. Musselkanaal vocht dapper door, maar de verdiende overwinning kwam niet. Ook in de ver lenging werden er geen doelpunten ge maakt hoewel beide ploegen daartoe wel de kans kregen. Musselkanaal zelfs nog in de laatste minuut, maar Bouma behoedde zijn club voor de nederlaag. De feestelijke prijsuitdeling werd ’s avonds in de Foyer van Amicitia ge houden. De zwartjes kunnen weer op een goed geslaagd tournooi terugzien. elkoar üt. WSV woun dizze wedstriid mei 21. De wedstriid om ’e le en 2e priis waerd spile tusken HJSC en IJVC. Troch goals fan Wittermans en Cnossen woun HJSC mei 20. De le prils, dy’t bistie üt in wikselbeker medalje waerd woun troch HJSC. Dizze klub krige ek in medalje foar de heechste skore; 2e priis IJVC; 3e priis WSV medalje foar it gauste doelpunt; 4e priis Heech II. Nei ófrin rikte J. Haagsma mei in tapaslik wurd de prizen üt. Hy brocht tank oan de klubs foar har op komst en oan de hearen J. Kracht en W. Meijer foar harren foartreflike lie- ding. OUDEGA (W.) Woensdagmorgen om plm. 7 uur vertrokken de ouden van dagen uit ons dorp voor een reis naar Apeldoorn. Vol goede moed, want het weer was prachtig, ging men via Lem mer naar Kampen, waar de koffie klaar stond. Na de koffie werd de oude Ned. Herv. Kerk bezichtigd waarbij de gids van verschillende dingen uitleg gaf. Daarna ging het verder via Nunspeet naar Apeldoorn, dat om 12 uur bereikt werd. Hier werd het middagmaal ge noten en even rondgekeken In de speel tuin, waar de oudjes zich nog best ver maakten. Om plm. drie uur werd de te rugtocht aanvaard via Deventer Zwolle, waar de thee werd gebruikt. Daarna ging de t-nht via Staphorst Steenwijk, Wolvega naar Oranjewoud, waar de koffie stond te dampen. Ook werd de speeltuin nog even bezocht en na een ritje in de draaimolen ging dc stoet in opgewekte stemming naar Ou- dega (W.) terug, waar het muziekkorps E.M.M. de oudjes inhaalde met vrolijke muziek. Een rondrit door het dorp ein digde bij de Herv. school, waar nog het woord werd gevoerd door de heren 6 Feenstra en S. Reitsma. Na het zinger van Gez. 280 keerde ieder toen opge wekt naar huis terug. flis In het begin leek het er niet op, dat de Boys deze strijd zouden verliezen. Reeds binnen de twee minuten namen zij door de Groot de leiding. Maar ze hadden niet lang plezier van deze voor sprong, want met een prachtig doelpunt van de l.buiten was de stand weer ge lijk. De hardwerkende ploeg uit Mussel kanaal slaagde er daarna nog tweemaal in doelman Nota te passeren en won Namens de v.v. Sneek voerde aller eerst voorzitter Ringma het woord, die Jan schetste als een prettig lid, die steeds paraat was als er een beroep op hem werd gedaan. Hij hoopte dat Deder ook in zijn nieuwe omgeving prettig za’ mogen voetballen en overhandigde hem als aandenken een zilveren sigaretten koker. De heer H. Abma sprak namens de le elftalclub. Hij schetste Deden ais een goede kameraad en sportvriend. Hij sloot zich gaarne aan bjj de woorden van voorzitter Ringma, waarna Deden uit zijn handen een luxe vulpotlood in ontvangst mocht nemen. Tot slot voerde de heer Sj. Sikkes het woord namens de elftalcommissie. Na dit korte afscheid ving de wed strijd tussen de beide ex-le klassers aan. Zoals men weet heeft Sneek thans weer de beschikking over André Roosenburg en velen waren opgekomen om onze vroegere internationaal weer eens in actie te zien. Of men nu geheel bevre digd het terrein heeft verlaten weten we natuurlijk niet, maar in ieder geval is Roosenburg de man geweest, die, na dat D.H.C. na plm. 20 minuten in de 2e helft met 0—1 de leiding had genomen doordat na een uitval l.binnen De Wit doelman Brinksma wist te passeren, met twee goede doelpunten er voor zorgde dat het 21 werd voor Sneek. Hoewel 't plaatsen bij de gasten beter verzorgd was dan bij onze stadgenoten, waren Bouma, Roosenburg, Deden en Kootje individueel knap in de aanval Doelman Van Schaik was in ’t begin echter niet te passeren. Het backste) van Eijk en de Ruyter was danig trap- vast en de halfs Stok, Van Geest en Boeke in steunen in prima vorm, het geen over het geheel ook van de Sneek- verdediging en halfs gezegd kan wor den, De Delftenaren lieten de Sneek- aanval nogal eens in de buitenspelval lopen. In de eerste speelheift redde Smit in een gevaarlijke situatie door de bal voor de voeten van r.binnen Hop- ker weg te maaien toen doelman Brink sma, die heel wat ballen onschadelijk had gemaakt, reeds was geslagen. Even Vrijdag kwam de v.v. W.Z.S. onder leiding van haar voorzitter, de heer Menno de Vries, in jaarvergadering bij een. De jaarverslagen van de secretaris, de heer Ids Silvius en de penningmees ter, de heer Menno Westhof, gaven een florissant beeld van de prestaties en de financiën der club. Vier senioren-, vier juniores- en vier welpen-elftallen kwa men in de competitie uit. De kas sloot met een voordelig saldo. Jan Kroon en Ad. Langen dijk namen de plaatsen in van twee vertrokken bestuursleden. Door de secretaris werd de koerswijzi ging in de K.N.V.B. besproken. Hij ver trouwde er op, dat ieder z’n taak op de zelfde wijze in clubverband ten uitvoer zou brengen zoals dit voorheen ook steeds gebeurde. Aan ’t slot sprak Kap. J. H. Janning de uitstekend bezochte ver gadering toe. ’t Eerste en tweede elftal van W.Z.S. trokken Zondag naar Zwolle waar zij tegen de club van die naam uitkwamen. Deze ploeg speelt in de 4e klas KNVB. De wedstrijden eindigden respectievelijk in een 63 en 43 overwinning voor onze stadgenoten. Sneek 2 speelde Zaterdagmiddag in Workum vriendschappelijk tegen de club van die naam. De uitslag was 152 in 't voordeel van de withemden. H. C. L. Sieberg N.V. te Amsterdam, Importrice van de moderne Deutz-diesel- tractoren heeft voor verkoop en on derhoud van deze tractoren aangesteld de haar S. van der Wal te Sneek. Freed 27 Augustus wie foar de bern fan ’e Herf. Skoalle de greate dei, hwer’t hja al lang nei ütsjoen hiene. Moams om 7 üre wiene hja al by skoalle, klear foar de greate reis, hwant in reis ke wie dit net mear. Yn forban mei it minne waer fan de léste tiid wie 't reis plan foroare, ynpleats fan Apeldoarn wie it SkoarlHaerlimAmsterdam wurden, in hiel ein dus. Lokkigernóch wie it allerslerlikst waer en fol moed waerd dan ek üteln setten. Wie 't yn Fryslan noch al hwat mistich, doe’t by it Monumint op ’e Ofslütdyk efkes stop- pe waerd, liet de sinne him al sjen. Skoarl wie it earste pleisterplak; de moaije dunen op harren seis wiene al in ütnoeging foar jong en aid (der wiene nammers bihalven 93 bern ek 55 greaten mei) om der by op to klimmen. Ek koe ne de bern har hert mar ophelje yn 'e „speeltün”. Om goed aive üre gyng it op Haerlim oan. Hjir waerd yn twa ploegen it Palestina-Diorama bisjoen, hwat tige de muoite wurdich wie. Sa- lang de iene ploech dêr mei dwaende wie, ried de oare efkes nel it kopje fan Bloemendael. Nei in moaije rit troch de stêd gyng it doe nei Amsterdam. Mei twa boaten waerd in rounfeart makke troch de grêften en de havens. Mach- tlch moai en learsum wie it foar jong en aid. De Willem Barendsz yn it dok, de Oranje, de Bloemfontein, hwat in greate skippen, hwat in yndrukken. Om 6 üre siet elkenien wer goed en wol yn ’e bus en nei’t yn Hoarn noch efkes pleistere wie, sloech de klok healwei tsienen doet’ de bussen nei in tige slag- ge reis yn Drylts wer stoppen. uurwerk, met ^50 band idewlizer g50 riuhboS<Tr^e^rectoir met £2 4 i85 B p. maaf -* VQOr Xelfbinde-s, heid van rn~ wijzers en cl|ters, lederen L- centrale secon, SNEEK, van 22 t.e.m. 28 Augustus. Geboorten: Berend z. v. Pieter Peetsma en Willemke Huisman; Thijs z. v. Jelle Sijbranda en Elbrug Weijma; Jan z. v. Jan Schoonbeek en Anna Robijn; Jendin* d. v. Pieter de Boer en Akke Hoekstra; Gerardina Hendrika d. v. Gurbe van Brug en Ytje van der Veen; Ferdinand d. v. Foeke Zeilstra en Sijboltje Jaasma; Annigje d. v. Johannes van Diggelen en Sietsche Terpstra van Nijland; Alina Anna Martha d. v. Ruurd Abma en Saakje van der Zee van Oosthem; Fokko Jan z. v. Rinke de Jong en Inkje Dooren- spleet; Jan Hugo z. v. Jan Rients Visser en Grietje Elizabeth de Vries; Tabe z. v. Einte Annema en Alida Dirkje Terpstra; Anne z. v. Jacob Hoekstra en Gertrud Geertsje Hornstra van Idskenhuizen; Hendrika Willemina d. v. Feike Brouwer en Catharina Lugtmeijer; Arendje Janna d. v. Reint Broor Pasveer en Neeltje Groeneveld; Henderika d. v. Folkert Wes- selius en Arendtje Hoogland. Ondertrouwd: Johannes Visser, 24 jr. en Trijntje Dieuwke Wietsma, 26 jr.; Pie ter Jaasma, 31 jr. en Maartje Kingma, 20 jr.; Roelof Heeres, 27 jr. en Dirkje Wiet- sche Algra, 21 jr.; Jan Altenburg, 23 jr. en Maria Dorathea Huitema, 24 jr.; Wil lem Altenburg, 23 jr. en Teuntje de Jong, 22 jr.; Klaas ter Horst, 26 jr. en Maria Petronella Veenman, 26 jr. Getrouwd: Sjoerd de Jong, 27 jr. en Renske van der Schuit, 25 jr.; Folken van der Werf, 23 jr. en Lammigje Stok, 22 jr Jelto Hermanus Krot, 37 jr. en Antje Bos, 29 jr. Overleden: Aaltje de Boer, 84 jr„ echt gen. van Aldert Bouwhuis; Sjoerd de Vries 43 jr., echtgen. van Romkje Zwaag- stra van Warns. De K.N.V.B. heeft Zaterdagmiddag met grote meerderheid (75 vóór, 17 tegen en 3 blanco st.) besloten het semi- beroepsspel in te voeren. Alleen echter voor eerste klassers; dit laatste voorstel werd aamgenomen met 52 st. vóór, 34 tegen (waaronder de meeste eerste klas sers) en 11 blanco. Met ingang van 1 September zullen de spelers van de eerste-klasseclubs dus een vergoeding kunnen genieten. Twin tig in getal per club. En het bedrag is vrij gelaten, tenminste voorlopig. Ande re besluiten waren, dat de bestuursleden van de semi-beroepsclubs amateur die nen te zijn en dat de overschrijvingsbe- palingen voorlopig ongewijzigd van kracht blijven. Niet op alle punten is echter tot heden een accoord verkregen en het belang rijkste daarvan is wel de competitie- indeling van de eerste klasse. Het bondsbestuur blijft op zijn standpunt staan van 4 X 13, terwijl de eerste klassers „om de hoge kosten te dekken” aandringen op drie afdelingen van twee maal 17 en één van 18. Veel is er reeds over gesproken en de besprekingen gaa^ nog voort. Nu de betaling door de lagere-klassers niet doorgaat en de eerste-klassers zich 50000: 19589; 15000: 4433; 10000: 18053; ƒ5000: 16803; ƒ2000: 4728, 6325, 14720; 1500: 1288, 6396, 6647, 13547, 14835; 1000: 1008, 1497, 6159, 8389, 9030, 11349, 12644, 12882, 14322, 1 15333, 15952, 17159, 17699, i 19618, 20758; 400: 3193. Er was onder de zeilers veel animo voor de jaarlijkse wedstrijd van de Zeil vereniging Langweer, die Zaterdagmid dag met prachtig zeilweer op haar do mein, de Goëngarijpster Poel, werd ge houden. Het programma vermeldde totaal 80 deelnemers, verdeeld over tien klassen. De uitslag was: Schouwen. 1. Foarüt, B. v. d. Veen, 2. Meerkol, F. F. Atsma, beiden te Oppen huizen. 16 m2 Stipklasse: 1. Elja, st. P. Am sterdam, Sneek; 2. Dirk Tom, B. de Haan. Sneek; 3. Markol, O. de Roos, Workum; 4, Anneke, W. Valk, Workum. Pampusklasse. 1. Stern, st. P. Matak Sustring, Sneek; Foeken, Sneek. 22 m2 klasse. 1. Wobb Marie, J. Th. de Vreeze, Sloten; 2. Flying Dutchman, H. ZijIstra, Joure. 16 m2 Streepklasse. 1, De Poask, O. de Groot, Emmeloord; 2. Sam Sam, F. Ro bijn, Workum; 3. Arcus Pluvius, R. van Wieren, Nijega; 4. Wilandré, B. H. de Vries, St. Nicolaasga. Tjotters 4.80 M. 1. Twa Sisters, J. Haag sma, Workum; 2. Snoek, J. P. Kuipers. Workum; 3. Nut en Nocht, W. T. v. d. Leij, Langweer; Extra prijs Kabeljauw, T. Piersma, Heeg. Vrijheidsklasse. 1. Good Luck, U. Jager, Lemmer; 2. Fram, Fa. v. d. Meulen, Jou re; 3. Wapi, K. Kasemier, Sneek. Valken. 1. Rirette, R. Mulder, Lang weer; 2. Margarietha, H. G. de Boer, Sneek; 3. Pax, mej. G. Grondsma, Ber gen N.H.; 4. Vivian, J .J. v. d. Veen, Sneek. Regenbogen. 1. Hennie, M. Hendriks, 2. Algri, J. Alberda, 3. Henderika, D. Op penhuizen, allen te Sneek. Jeugdklasse. 1. K.Z.V.S. 94, st. Mej. M. Krook; 2. K.Z.V.S. 95, st. S J. Bergsma, beiden te Sneek. ting met J ,.t resedo en 5 beige, o|eu’ 3178, 8868, 12628, 14168, 14187, 14189, 14196, 19191, 19199, 19207, 19210, 19216. Nieten. en, onver- grijs met op te zetten, inh. 2 |jter 275 ba2°rbakkM c Gegalvaniseerde emmers, royale maat een kwaliteit o 90 katoen, J zijden te dra Beiden verdronken. Zaterdagmiddag zijn nabij Meppel de 40-jarige aannemer M. J. Beljon, aanne mer van waterbouwkundige werken te Lemmer, en diens 10-jarige zoon Petrus in de Smildervaart verdronken. De zoon was door nog onbekende oorzaak van het woonschip „Lemsterland” te water ge raakt. De vader, die niet kon zwemmen, sprong hem na, doch verdween in de diepte, toen hij de jongen bereikt had. Het schip werd getrokken door een sleepboot, waarvan de bestuurder onmid dellijk aanlegde en met behulp van een bootshaak naar de drenkelingen begon te zoeken. Hij slaagde er na enkele minuten in beide slachtoffers op de wal te bren gen, waar bleek dat de levensgeesten reeds geweken waren. Sneontomiddei binne yn Jutryp-Hom- merts de jierlikse serywedstriden bal den. It terrein seach der, nettsjinstean- de it reinwetter fan ’e léste tiid, net sa min üt, hwant inkelde leden hiene mei- elkoar de saek opknapt en de drainear- bulzen neisjoen. Fjouwer klubs diene mei, to witten: WSV (Waidsein), IJVC (Drylts), Heech II en HJSC. It earst kamen HJSC en WSV tsjin elkoar yn 't fjild. Nei in spannende wed striid woun de thüsklub mei 32. Yn de wedstriid tusken IJVC en Heech II waerden gjin goals makke, sadat penal ties de beslissing bringe moasten. IJVC waerd doe winnaer. Yn ’e forliezers- Westduinwëg. Das j ronde kamen WSV en Heech H tsj» ten, toen ging hü OUDEGA (W.) Woensdag j.l. hield de Zangvereniging alhier haar jaarlijks uitstapje. Onder een stralend zonnetje werd de reis om ruim half zeven aan vaard. Eerst ging het via de Afsluitdijk naar Volendam en vandaar met de boot naar Marken, waar alles goed werd be zichtigd. Vooral het sigarenbandjehuisje trok veel bewondering. Op Marken werd een woning bekeken en kreeg het gezelschap uitleg over de Marker kle derdracht. Daarna werd de tocht voort gezet naar Amsterdam, waar gegeten werd en toen via de Vechtstreek naar Utrecht. Langs deze weg werd werkelijk genoten van het mooie landschap. In Utrecht hadden ze pech, want het doel was de Domtoren te beklimmen, maar dat kon niet meer wegens de tijd. Toen is de Domkerk maar bezichtigd. Nadat men zich nog vermaakt had in de speel tuin Oud-Valkenveen, werd de terug tocht aanvaard en na nog ’n keer gepleis terd te hebben in Kampen kwam ieder welvoldaan weer thuis. 'na*en 38 48 b'oemdessins prach,l9e maten 42-52 1475 Roosenburg door de bal hoog over te knallen een unieke kans. div. ritssluiting enveloppen met binnendruk, lamen 85C sii|tbaar en warr paardehaar voerina maten 36-44 9' gewatteerde ma'<’n 38-48 425 Zondagmiddag de voetbal wedstrijd Sneek ID.H.C. een aanvang nam hebben de withemden afscheid ge nomen van Jan Deden, die thans in De Haag woont, waar hij *t komende sei zoen voor V.U.C. zal uitkomen. WOUDSEND. De Muziek ver. „Een dracht” alhier behaalde op het concours te Rijs in de Ere-afdeling met 120 pun ten een eerste prijs. WOUDSEND. Deze week zal ons dorp enige dagen in feeststemming zijn. Er zul len twee dagen Oranjefeesten worden ge houden. Er is een rijk voorzien program ma, zodat als het weer gunstig is het ook echte feestdagen kunnen worden. Een Scheveningse chauffeur, die aen vervolgswaan lijdt, klom Zaterdag op het dak van zijn woning, sprong over een sleuf van 2 meter tussen enige huizen en belandde tenslotte op het 20 meter hoge puntdak van de Idenburgschool aan de Westduinweg. Daar bleef hij 18 uur »it- J weer naar buis. dexe gemengd fruit”' f 45C voor pXrJ-sn:Lpracht k*«'- enveloppen met na0“lw^e Met bijzonder mooi voetbalweer hiel den de Sneker Zwartjes gisteren weer hun traditioneel tournooi. Purmersteyn arriveerde Zaterdag reeds. Deze gasten werd een boottocht over het Sneeker- meer aangeboden. Zondagmorgen traden eerst in strijdperk

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 3