Predikbeurten Wie werden SnekerinJuli 1954 Liu KAPPIE en de reis met Troeteltje G. AGENDA liftende voor w.z.s. Een waarschuwing meisjes in Frankrijk De Bontekoe Gevonden voorwerpen Laatste oefenwedstrijd Zakennieuws Aanrijding in Scharnegoutum Een bekentenis Orkaan in de Ver. Staten eist 49 doden Tumult bij Sociale Zorg Rectificatie Zondagdienst dokter, Apotheek en Zusters S. TO Onderhoud van Ged. Staten met bestuur Beatrix-oord Kinder- en Volksfeesten in Woudsend Wisselbeker definitief voor v.v. „Heeg” Rijk gaat vlot betalen ZONDAG 5 SEPTEMBER 1951. d. Ie ‘n Rectificatie. 1 2 i I De vrouw, met wie de 27-jarige los werkman H. P-, afkomstig uit Leeuwar den, maar thans wonende in Sneek, sa menleeft, had een geschil met de dienst voor Soc. Zorg over de steun. P. zou dat blijkbaar wel even voor 1 ar opknappen, maar deed dit op een zeer ongewone en hardhandige manier. op op Ds. W. G. G. Beerekamp v. Nunspeet. Oudega (W.): voorin. 9 en nam. 1.30 uur Ds. van Dullemen. Scharnegoutumvoorm. 9.15 uur Ds. C. P. van Andel. Cat. prediking; nam. 1.30 uur Ds. C. P. van Andel. H. Doop. Tirns: voorm. 10 uur Ds. Brink. Woudsend: voorm. 9.30 en 's avonds 7.30 uur Ds. Kranendonk. IJlst: voorm. 9.30 en nam. 2 uur Ds. Meilink van Badhoevedorp. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Voorm. 10 uur Ds. H. B. Kossen v. IJlst. WOUDSEND. De muziekver. Eendracht won op het concours te Rijs geen eerste, maar een tweede prijs met 128 pnt. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Woudsend: nam. 5 uur Ds. J. G. v. d. Bend van Gorredijk. IJlst: 's avonds 7.30 uur Ds. H. H. Gaai- kema van Harlingen. GEREF. KERK. Oudega (W.): voorm. 9 uur Ds. Plaat; ’s avonds 7.30 uur Ds. Ferwer- da van Gaastmeer. 45 September 1954. Vanaf Zaterdagmiddag 4 uur tot 's avonds 7.30 uur Dokter K. v. d. Heuvell. Van Zaterdagavond 7.30 uur tot Zondagavond 10 uur Dok ter R. Ubbens. Apotheek K. G. Postma, Oosterdijk 65. Wijkverpleging Zuster H. Oppedijk, Jachthaven straat 10. Kraamverpleging Zuster R. H. Posma, Willem de Zwjjgerstraat 88. BIJ BRAND. Voor brandmelding belle men iteeds op nr. 3000. de De DG Hü na: Tl HOC TEL blik bevonden. „Er is hier geen haven in de buurt!” gromde hg na een poosje. „Suffe klon ten! Dan moeten we maar naar een eilandmissschien is daar een beek of zoiets. Hier vlak bij moet een klein eiland zijn. Stuur naar het Westen!" De „Kraak” naderde na een uurtje een eiland en zo dicht mogelijk er bij, liet de maat het anker vallen. Hij kwam hedenmorgen omstreeks half tien het kantoor binnen, sprong zonder iets te zeggen door het loket heen, gaf de sociale werkster mej. Z een klap in het gezicht, en stak daarna een van de per soneelsleden die tussenbeide kwam, met een mes in de rug. Dokter Post, de plaatsvervanger van Dokter Gerritsma, die spoedig aanwezig was, constateerde gelukkig dat het mes geen edele delen had geraakt, maar al leen een vleeswonde veroorzaakte. Op zijn advies werd het slachtoffer echter per ziekenauto naar zijn woning in de Frittemahoven vervoerd. De dader werd door de direct gealar meerde politie gearresteerd en in het po litiebureau ingesloten. NED. HERV. KERK SNEEK. Voorm. 10 uur Ds. C. G. Wiegers. Nam. 5 uur Ds. H. Sondorp. Bediening H. Doop. Een Nederlands meisje heeft tien dagen rechter op de publieke tribune iemand te Parijs in voorlopige hechtenis moeten moest zoeken, die Duits sprak doorbrengen omdat zij handgemeen was geraakt met een Parijse agent van po- De „Kraak” was weer op de terug vaart naar Lutjewier. Het schip had geen lading, geen sleep en geen pas sagiers en dit geviel de maat opperbest, want nu had hg tenminste eens tijd voor zichzelf. Kappie nam zo nu en dan het stuurrad van hem over en dan kon de maat doen wat hij wilde. Op een middag besloot hij dan ook zijn jas een sopje te geven. Hg had de tobbe uit het washok 35a; xWillem Muurling, broodbezorger, 2e Woudstraat 15, van Oppenhuizen a boord; Roelof P. Veenstra, scheepswerktuigk., Oosterdjjk 26, van Vlissingen, Badhuis straat 122; Klaas Wouters, zonder, Krui- zebroederstraat 36, van Bolsward, 2e Hol- landiastraat 31; Geertje P. Hosper, ass. in de huish., Bolswarderweg 16, van lïeeren- veen, Straatweg 17; xGooitzen de Vries, landb.kundige, Gaffelstraat 30, van Arn hem, Julianalaan 4; Alida W. E. Grol, liefdezuster, Dr Boumaweg 3, van Amers foort, St. Andriesstraat 5b; Maria C. van der Zee, dienstbode, Pr. Julianapark 17, van Bolsward, Marktplein 5; xJohannes M. Picat, fabrieksarbeider, Potbuurt 2, van Schraard, Smidstraat 2; Johanna D. M. Veldman, echtgen. van S. T. Palstra, zonder, H. Sytstrastraat 23, van Dronrijp 260; Leendert Smit, vertegenwoordiger, Willemstraat 16, van Hengelo (O.), Lijs- terweg 13; Kato van Enk, dienstbode, Kloosterhof 21, van Zwolle, Merelstraat 9; Sjoukje Bakker, echtgen. van S. Zijl- stra, zonder, Napjusstraat 128, van Heeg 305; Hindertje Hartsema, echtgen. van A. Schaafsma, zonder, Oude Koemarkt 16d, van Uith.meeden, Burchtstraat A 264; Antje Mulder, dienstbode, Fred. Hendrik straat 33, van Leeuwarden, Kalverstraat 9; Trijntje Scheweer, dienstbode, Singel 32, van Jubbega-Schurega 91; Johannes A. de Vries, cartonnagearbeider, 2e Woud straat 3, van Heerlen, Kasteellaan 101; Klaaske J. Houtsma, dienstbode, Dr Bou maweg 3, van Workum A 127; Cornelius A. van der Poel, smeerder, Fred. Hen drikstraat 69, van Maastricht. K. Martel- straat 5; xGerben Visser, bouwk. opz., de Bourbonstraat 124, van Groningen, Con- cordiastraat 52a; Liesbert Reitsma, IX verpl., W. Noorderhorne 1, van Zwaag- westeinde L 538. x gezin. Hij onderzocht de slang, maar ontdekte nergens een lek. Hij draaide nog eens aan de kraan, maar die was ook in orde. Daarna keek hij eens in het zoet-water- vat. Zijn ogen puilden uit van schrik, toen hij zag wat daar in zat. Er zat na melijk niets meer ingeen druppel water. De bodem was nog wat vochtig, dat was alles. „Geen zoet water meer”, hijgde de maat. „Maar dat is een ramp!” Offingawier: voorm. 9 uur Ds. Kuiper. Oppenhuizen: voorm. 9 en nam. 1.30 uur „Willem Bonteköe” in IJmuiden binnen- HEEG. De v.v. Heeg behaalde Zater dag in Lemmer op de seriewedstrijden van de v.v. C.V.V.O. te Lemmer de le prijs en kwam daardoor definitief In het bezit van de beker. Van Genemuiden werd gewonnen met 31 en van Delf- strahuizen met 10. Het lid van de provinciale staten van Friesland, de heer J. J. G. S. Falkena heeft aan Gedeputeerde Staten van die provincie gevraagd of het in de bedoe ling ligt een bijzondere zitting van de provinciale staten uit te schrijven en daarin de kwestie Beatrixoord te be spreken. Zoals gemeld is in het rapport-Ban- ning voorgesteld het Friese sanatorium Beatrixoord te Appelscha te splitsen. Een deel zou dan naar Groningen wor den overgebracht, terwijl een ander deel in Appelscha blijft in vernieuwde ge bouwen. Aan de heer Falkena is thans geant woord, dat op 6 September op uitnodi ging van Gedeputeerde Staten van Fries land een bespreking met het dagelijks bestuur van Beatrixoord zal worden ge houden, zodat op dit ogenblik de nood zaak of wenselijkheid van een bijzondere zitting van de provinciale staten van Friesland niet aanwezig is. Eerst na de bespreking van 6 September zullen Ge deputeerde Staten zich over eventueel te nemen stappen beraden. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Koudum: voorm. 9.30 uur Leesdienst, Ooste 59; nam. 2 uur Ds. Benschop (Doopsgez. Kerk). De zware orkaan, die in het Noord- Oostelijke deel van de Ver. Staten en Zuid-Canada heeft gewoed, heeft dood van 49 personen veroorzaakt, orkaan bewoog zich via New England naar Canada, waar Montreal en Quebec getroffen werden. De schade wordt op 1 4 2 milliard dollar geschat. De grootste vernielingen werden aangericht in New England. Men vergelijkt de orkaan met die van 1938. ver- ge- De IJmuidense sleepboot „Cycloop” van de firma Wijsmuller is gisteravond met een verzameling wrakstukken van de zorgd, voordat we varen gingen? Uils kuikens! Geen zoet water meeerdat is het ergste dat ons midden op zee kan overkomen! Dat betekent, dat we geen eten meer kunnen koken en dat we niet meer drinken kunnenalle-haaien- nog-an-toewat heb ik aan zo’n be manning? We moeten de eerste de beste haven aan doenhet geeft niet waar. Hier, pak het stuurrad over!” Kappie pakte een zeekaart en keek in de buurt van de plek, waar ze zich op dat ogen- gekomen. Het belangrijkste onderdeel, dat van het verongelukte vliegtuig is gevonden was wel een dee,l van een der hoofdwie- len. Bovendien heeft men resten van de cockpit opgevist, stukken van de buiten bekleding, kledingstukken en stoffelijke resten. Ook is een cylinderkop in het net te recht gekomen met een koppeling van een der motoren en een zuiger. Het gevonden fragment van het lan dingsgestel is door de duikers van de „Cycloop” opgehaald uit een trawlnet van een der vissende kotters, die het zelf niet boven water kon krijgen. De heer J, J. van Balkom, onderdirec teur van de afdeling „General Operati ons” van de K.L.M. deelde mede, dat het wrak nog steeds niet is gelocaliseerd. Men gaat door met zoeken omdat de omstan digheden op dit moment uitermate gun stig zijn: goed weer en voor de duikers helder zicht onder water. Volgens de woordvoerder van de K.L.M. is het uiterst moeilijk een hypothese over de oorzaak van de ramp te geven, zolang niet alle gevonden wrakstukken grondig zijn onderzocht. Vrijdag 3 t/m Zondag 5 September. Amicitia Theater Sneek. 's Avonds 8 uur en Zondag tevens te 5 uur de actie-film: „99 River Street”. Er is enig licht in de zaak van de moor den op de Rijn gekomen. Kort geleden werden twee lijken, in jute zakken ge bonden, uit de Rijn gevist Nu hebben twee schooljongens een fles uit dezelfde rivier gehaald. In de fles zat de bekente nis van een onbekende man, die zichzelf er van beschuldigt de twee moorden, op een vrouw en een kind, te hebben ge pleegd. De bekentenis was geschreven op naam van een zekere Bernhard Schroer, en was getekend met een kruisje. NED. HERV. KERK. Abbega: voorm. 9 uur Ds. Mr. Schoen maker van Heeg; nam. 1.30 uur Ds. Boerlijst van Leeuwarden. Goënga: nam. 1.30 uur Ds. Kuiper. Gaastmeer: voorm. 9 uur Ds. Stap; nam. 1.30 uur Ds. Sondorp. In beide diensten collecte Predikantsplaats. Heeg: voorm. 9.30 uur de heer E. S. de Jong van Bolsward; nam. 1.30 uur Ds. Mr. J. Schoenmaker. Hommerts: nam. 1.30 uur Ds. de Noo. Jutrjjp: voorm. 9 uur Ds. de Noo. Ntjland: voorm. 9 uur Eerw. Heer v. d. Kooi van Sellingen; nam. 1.30 uur Ds. Prins. De minister van oorlog heeft bepaald dat de betaling van aan het rijk ge leverde goederen, van diensten en pres taties zo spoedig mogelijk moet gebeu ren. De ingediende rekeningen moeten met voorrang worden doorgezonden naar de met de betaling belaste administra teur. Ook bij de leveranciers dient te worden aangedrongen op spoedige Indie ning van rekening of declaratie. Reke ningen die aan alle vereisten voldoen moeten onmiddellijk worden betaald. Antje Hoekstra, wed. van T. Tjalsma, zonder, lepenlaan 1, van Scharnegoutum 263; Klaassien T. Kruizinga, echtgen. van Barteld G. de Glee, zonder, Dr. Kuyper- laan 9, van Wageningen, Oude Benne- komseweg 164; xGeertrui van Krieken, echtgen. van G. J. van Wieringen, zonder, lepenlaan 27, van Arnhem, Ernst Casi- mirlaan 58; Johannes Koopmans, militair, 2e Zomerrakbuurt 10, van Loenen, Zand pad 3; xBauke Deinum, vertegenw., Kerk- hoflaan 21, van Garijp 33; Elisabeth Na gel, echtgen. van P. Meijer, zonder, Op- penhuizerweg 200, van Dokkum, Achter- streek G 23a; Uilkje Muizelaar, hulp in de huishouding, Westersingel 33, van Ou- demirdum, J Schotanuswei 12; Pieterke van der Wal, verpl., W. Lodewjjkstraat 36, van Groningen, Oostersingel 59; Jeltje Mulder, verpl.hulp, Kruizebroederstraat 36, van Hemelum 119; Tietje Hoogland, echtgen. van J. Dijkstra, zonder, Amalia- straat 12, van Joure, Scheen 110; There sia van der Bos, zonder, Oude Koemarkt 25, van ’s-Gravenhage, Ruychrocklaan 36; Johannes M. C. A. Allard, bedrleider, Jachthavenstraat 39, van Nijmegen, Deli- straat 15; Botje Bouma, dienstbode, Pr. Julianapark 3. van Hommerts 15; Teat- sche Bouma, dienstbode, Kanaalstraat 8, van Hommerts 15; xWicher Koops, chauffeur, Geeuwkade 5, van St. Nico- laasga 477; Jelte Ligthart, 1.1. scheeps werktuigk., Eenheid 27, van Terschelling, B. v. Heusdenweg 33; Liesbeth Rijpma, zonder, M. Louisestraat 29, van Offinga wier 2; Anna C. Lansbergen, rel. zuster, Dr Boumaweg 3, van Amersfoort, St. An driesstraat 5b; xHermanus Zwaagman, lasser, Kleine Kerkstraat 7, van Bols ward, Appelmarkt 4; Klaas Westra. kleer- makerskn., Schwartzenberghstraat 23, van Lutkewierum 57; Pieter Duijst, kantoor bediende, 2e Woudstraat 42, van Twijzel 259; Gerrit van der Wal, metaaldraaier, Anjelierstraat 6, van Schiedam, Brugman- straat 52a; Murkje de Boer, dienstbode, Stationsstraat 5, van Bolsward, Sch. a Bolswertstraat 5; Gerrit Boerstra, onder wijzer, Jollenstraat 10, van Velsen, Lijs- terlaan 24; Petronella J. M. Lunter, echt gen. van J. de Wit, zonder, Gr. Adolfstr. 22, van Bolsward, Snekerstraat 36; xWol- ter R. Liemburg, vertegenwoordiger, Napjusstraat 67, van Haarlem, J. Gijzen- kade 156; Regina V. M. Flapper, dienst bode, Dr Boumaweg 3, van Bolsward, Elandslaagte 25; Stijntje Zwering, 1.1. verpl., W. Noorderhorne 1, van Hemelum 106; Okke Ferwerda, 1.1. vlieger, le Oos- terkade 53, van Gilze en Rijen, Rijksweg 123; Wietze Martens, zonder, Oosterdijk 49, van Delft, Korte Geer 9; Willem Meijer, electriciën, Kleine Palen 3, van Midlum 168; Wilhelmina Buiding Top, huish., Kerkhoflaan 8, van Rotterdam, Gr. v. Prinstererstraat 91b; xGerrit W. Goo- dijk, architect, Gr. Adolfstraat 6, van Mantgum 45; Hendrik Jansma, agent bedr.ver., Gr. Adolfstraat 8, van Leeu warden, Pieterseliestraat 8; Aukje Blok, dienstbode. H. Casimirstraat 14, van Apel doorn, Sophiaplein 2; Froukjen Boorsma, echtgen. van B. R. de Vries, zonder, 2e Selfhelpstraat 16, van Scharnegoutum 78; xAte Rienstra, zonder, W. Noorderhorne 1, van IJlst, Galamagracht 95; Uiltje de Bruin, kassier boerenleenbank, Markt straat 10, van Scharnegoutum 263; Jacob D. de Vries, zonder, Oppenhuizerweg 164, van Hilversum, Alexanderlaan 49; Gabe Brouwer, zonder, Bolswarderweg 16, van IJlst, Uilenburg 17; Wietske de Boer, dienstbode, Stationsstraat 48, van Idzega 9; Jurjen Nauta, ambt, ter secretarie, Looxmagracht 18, van Beesd B 300; Grietje de Vries, zonder, W. Noorder horne 1, van Sijbrandaburen 78; xPier Mulder, lythograaf, Gaffelstraat 26, van Oppenhuizen 10; xJacob Visser, beton werker, Lijnbaansbuurt 16, van IJlst, Ga lamagracht 85; Jan van der Leij, zonder, Jollenstraat 4, van Hengelo, O. Boeke- loseweg 63; Gosse Taekema, zonder, Op penhuizerweg 5, van Amsterdam, Vos- siusstraat 56; Trijntje D. Wietsma, lerares, Monnikstraat 32, van Nijkerk, Spoor straat 34; Sjoerd T. Palstra, bank bediende, H. Sytstrastraat 23, van Bols ward, Hid Herostraat 39; xPieter G. Post ma, bel.ambt., Maststraat 34, van Jutrijp De maat holde naar Kappie, die op de brug het stuurrad bediende. „Wat is er nu weer?” vroeg Kap pie, toen hij het angstige gezicht van de maat zag. „Heb je soms weer een spook gezien, klont?" „Nee, iets veel ergers!” riep de maat met een overslaande stem. „Het zoet water is op! We hebben geen druppel meer!" „Wat zeg je me daar?” riep Kappie. „Hebben jullie daar dan niet voor ge- Aangegeven van 25 Augustus tot en met 1 September: bouvier, cyperse poes, zwarte poes met witte pootjes en dito befje, zwart-witte poes, Dieren-asyl, Kor te Vreugde; wit-bruin hondje, Elzinga, Hopperstraat 13; grijze ceintuur, Verma nen, Prins Mauritsstraat 25; wollen ge breide beige kniekous, Johanna Koorn- stra, Boschgracht 3; twee muntbiljetten, Bosma, Anna Paulownastraat 8; groene kindersokjes, de Jong, Graaf Adolfstraat 12; ontbijtmes, van der Werf, le Steen- klipstraat 35; schakelarmband, van Gel- deren, 3e Woudstraat 22; paar nieuwe witte kindersokjes, Punter, Kapelstraat 29; rood kindervest m. witte knopen, Schuil, Napjusstraat 2; bruine beurs met inhoud en briefje met naam Mulder. Lodewijk, Napjusstraat 65; blauw kam metje, Goslinga, Potbuurt 8; dop van vul pen zwart met rand, Everaarts, Markt straat 4; jongenszwemkaart z. naam, Land, Priorstraat 50; zonnebril, Maria Louisestraat 16; bruine leren beurs met inhoud, van Netten, Amaüastraat 63; bruine beurs met inhoud, Rosenberg Willem de Zwijgerstraat 40; armbandje, de Boer, Vesperstraat 25; paar zwarte gla- cé’s (pl.m. 4 weken geleden gevonden), de Rapper, Kerkgracht 3; rozenkrans (m. witte kralen), de Jong, Geeuwkade 54; polshorloge, van Diggelen, Oppenhuizer weg 108; vulpen en vulpotlood in groen etui, Hofstra, Hopperstraat 19; rubberpop, Spijkerman, Anna Paulownastraat 37; zwarte herenportemonnaie met inhoud, de Boer, Eeltje Halbertsmastraat 23; muntbiljet, Algra, Jachthavenstraat 27; muntbiljet, Strikwerda, Willem de Zwij gerstraat 5; damespolshorloge, speldje m. steentjes, van Hout, Singel 37; rond leren beursje met inhoud, de Rapper, Kruize broederstraat 33; zwart zwembroekje m. witte bies, Kooistra, Jachthavenstsraat 23- tube tandpasta, Eijer, Napjusstraat 79; zwembroekje, handdoek en badmuts Kaspers, le Steenklipstraat 89; cypers poesje, Alie Schurer, Joh. Willem Friso- straat 461; roodleren beurs met inhoud, o.a. sigarenbandjes, de Groes, 3e Woud straat 3; ruitenwisser van auto, Niemen dal, Badhuisgracht 12; zwart vulpotlood. A. Schot, p.a. Hofman, 2e Selfhelpstraat 4; blauw-witte marinemuts, Rienstra Fernhout, Gaffelstraat 9; gekleurde zak doek (met eendjes-motief), Jedelo, Wil lemstraat 14. Gedeponeerd aan het Bu reau van Politie: 2 sleuteltjes; broche m zwarte steentjes; groene ceintuur; knip perlicht; wit kinderbeursje met inhoud: wieldop van Volkswagen; sigaretten pijpje; koffersleuteltje. SCHARNEGOUTUM. Na afloop van de optocht had hier Woensdag een aanrijding plaats. De heer Jurjen Oos- terhof reed met een kalme gang van de Ouddtjk de IJsbrechtumerweg op. Bij het kruispunt nabij de Geref. Kerk kwam hij in aanraking met een passe rende vrachtauto, geladen met zand, die zeer langzaam reed, waardoor hg en zijn duopassagier Eeltje Mollema tegen de grond werden geworpen. De doktoren Miedema van Bozum en v. d. Meulen van Sijbrandaburen waren spoedig aan wezig, die belde patiënten naar huis lie ten vervoeren. Het laat zich aanzien dat ze er met ontvellingen en enige die pe vleeswonden nog betrekkelijk goed zijn afgekomen. De verkeerspolitie stelt een onderzoek in. PINKSTER ZENDING. Voorlopig Woensdag 8 uur in Aere Pe rennius. Spr. Pastor H. Brohede. LEGER DES HEILS, Kleinzand 20. 10 uur v.m. Heiligingsdienst; 7 uur n.m. Openluchtsamenkomst Ged. Pol; 8 uur n.m. Verlosslngssamenkomst. Leiders der samenkomsten Kapiteins R. J. Schurink en Febe-bemanning. en er in de De heer W. v. d. Goot, Grootzand 57, alhier verzocht ons, wegens een abuis in het verslagje betreffende zijn stand de Rijlihanto, er nog even de aandacht te vestigen dat hij daar exposeerde eerste klas confectie mantels, zeer chique bont mantels en cocktailstoffen. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Amicitia: voorm. 10 uur Drs. R. K. de Jong. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Oosterdijk 30. Voorm. 9 en nam. 5 uur Ds. Benschop. GEREF. KERK SNEEK. Noorderkerk: voorm. 9.30 uur Dr. N. J. Hommes van Rotterdam (N.), Voor bereiding H.A.; nam. 2.30 uur Ds. G. J. de Leeuw; nam. 5 uur Ds. P. N. Kruyswijk van Ouderkerk a.d. Amstel. Zuiderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. P. N. Kruyswijk, Voorber. H.A.; nam. 5 uur Dr. N. J. Hommes. Oosterkerk: voorm. 9.30 uur Ds. G. J. de Leeuw, Voorber. H.A. CHR. GEREF. KERK. Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. N. Brand- sma. Bediening H. Avondmaal. gehaald en de slang aan het zoetwater- vat bevestigd. „Zo”, zei de maat. „M’n jas zal opknap pen en dat is wel nodig ook, want hij zit vol olieplekken". Hij draaide het kraantje open drupten langzaam enige druppels tobbe. Toen kwam er niets meer.. „Wat is dat nou?" vroeg de maat. „Dat kan niet!” meegedeeld, dat de Franse politie noch de justitie ooit mededelingen doen aan onze diplomatieke vertegenwoordiging over gearresteerde Nederlanders. Geven die zelf niet de wens te kennen, dat het consulaat hen helpt, dan gebeurt er van Nederlandse zijde niets. Laat de delin quent wel weten, dat hij of zij hulp van het consulaat wenst, dan wordt dat ver zoek door de Fransen ogenblikkelijk doorgegeven en een van de ambtenaren van het consulaat stelt zich dan met het slachtoffer in verbinding, met alle mede werking van de Franse autoriteiten. Tenslotte moge er als een kleine lering uit het voorval nog aan worden herin nerd, dat het liften in Frankrijk als een minder gebruikelijke wijze van reizen wordt beschouwd dan het bij ons blijk baar nog is. In het bijzonder een meisje dat lift, staat aan moeilijkheden bloot. Het Nederlandse consulaat in Parijs re it vrouwelijke landgenoten het liften anders dan tegen betaling ten sterkste af. Honderden zomerhuisjes werden nield en duizenden kleine boten kraakt. De orkaan, die „Carol” wordt ge noemd, was echter zo goed getimed, dat er veel minder doden zgn gevallen dan in 1938, toen 488 mensen het leven ver loren. In Massachusetts zijn zeker 150.000 telefoons onklaar geraakt. Op vele plaatsen zal men dagen zonder licht zit ten. Naar schatting is de electriciteits- voorziening van een derde van de 10 millioen bewoners van New England uitgevallen. en zo vriendelijk was als tolk op te treden. We hebben ons terzake tot het Neder- Ütie, die haar mishandelde, aldus vertelt lands consulaat gewend. Dat heeft ons het Algemeen Dagblad. Voor de Zestiende Strafkamer te Parijs heeft Wilhelmina Peters terecht gestaan, een jong blond vrouwspersoontje, gekleed in spijkerbroek en een groen bloesje, waarvan de kleur zo was, dat een Parijse rechtbankverslaggeefster schreef, dat het was om kiespijn van te krijgen. Enige dagen geleden was Wilhelmina uit Cannes gekomen en zjj wilde toen naar Nederland liften. Zij had zich daar toe op een der Parijse boulevards opge steld en zij maakte het klassieke gebaar met de duim omhoog. Voordat zij zover was dat zij een welwillende automobilist had gevonden, waren er echter al enige lieden, die haar minder vleiende zaken toeriepen, waarop Wilhelmina blijkbaar van repliek heeft gediend. Dat heeft d< agent van politie, Letort, gezien en hij vermoedde in haar geheel iets anders dan een Nederlandse jongedochter, die een lift probeerde te krijgen. Dies riep hij eer taxi aan en nam haar mee naar het bu reau Dat heeft Wilhelmina Peters niet op zich laten zitten en naar ter terechtzit ting bleek hebben in het voertuig enige schermutselingen plaats gevonden. „Zij heeft mijn jasje gescheurd”, zei de heer Letort, die voor de rechter verscheen en daarbij zijn uniform had thuis gelaten „Hij heeft mij aan mijn haar getrokken” zei Wilhelmina en de agent heeft dat toe gegeven. Hij meende in zijn recht te zijn en de wijze woorden van d§ rechter kon den hem niet van het tegendeel over tuigen. Wilhelmina kreeg drieduizend franc- boete voorwaardelijk en de rechter zei. dat hij hoopte dat zij, wanneer zij weer in Frankrijk zou komen zich wat correc ter zou gedragen. Men mag hopen, dat de Franse politie, die in haar houding tegenover vreemdelingen niet pleegt af te wijken van de algemene gedragslijn van haar landgenoten, dan ook wat be hoorlijke! zal optreden. Twee dingen hebben ons bij deze zaak verwonderd schrijft het Alg. Dagblad. In de eerste plaats, dat het Nederlandse meisje tien dagen in voorlopige hechtenir heeft gezeten, zonder dat het Nederland se consulaat van dit feit op de hoogte is gesteld en ten tweede, dat ter zitting de Donderdag 2 Sept. Amicitia Theater, Sneek. 's Avonds te 8 uur: „Vrou wen om Puccini”. Donderdag 2 September. Contact- en proefles-avond van het Jonkers In stituut, in Hotel Hanenburg, ’s Avonds 8 uur. W Z.S. besluit Zondag haar oefen programma met een wedstrijd tegen de Oostelijke K.N.V.B. club „Zwolle”. De wedstrijd wordt gespeeld in ’t Zuider- sportpark en vangt aan om vijf uur. Te vens komen op ’t zelfde tijdstip de re serve elftallen tegen elkaar uit. WOUDSEND, 1 September. De Vereni ging „Nederland en Oranje” alhier hield Woensdag en vandaag een Kinder- en Volksfeest. Het eerste werd Woensdag onder begunstiging van prachtig zomer weer gehouden. Met de plaatselijke mu ziekvereniging voorop trokken de school kinderen in optocht door het dorp. Voor de mooiste groepen enz. waren prijzen beschikbaar gesteld. De jury stond voor een moeilijke taak dit te beoordelen, want iedere groep was af, maar ten slotte werden voor groep A (grote groepen) de volgende prijzen toegekend: le prijs Wagen Kleuterschool (Rondom de Oranjeboom), 2e Droomland, 3e Asse poester, 4e Rondom de Friese vlag, troost prijs: Kaboutergroep. Groep B (kleine groep): le prijs Schoorsteenvegertjes, 2e Urker boer en boerin, 3e Kaasdragers, 4e Bruidspaar, troostprijs Bokkenwagen met hooi. Kinderspelen. Jongens 67 jaar: prijs Ane Sylvius, 2e Johannes de Jong, 3e Feike van der Kooy. Meisjes 67 jaar: le Gonny de Boer 2e Jetske de Vries, 3e Hilly Reyenga. Jongens 89 jaar: le Klaas Zwepe, 2e Uulke van der Kooy, 3e Meindert de Boer, 4e Bauke de Jong. Meisjes 89 jaar: le Froukje van de- Werf, 2e Grietje Lunter, 3e Trienke Kooi stra. Jongens 1011 jaar: le Kees Okma, 2e Max Couperus, 3e Taeke de Jong. Meisjes 1011 jaar: le Akke Hoekstra, 2e Stientje de Jong, 3e Marietje de Jong, 4e Wietske Ennema. Jongens 12 jaar en ouder: le Pier de Vries, 2e Pier de Jong, 3e Ale van Brug. Meisjes 12 jaar en ouder: le Reinske Huitema, 2e Akke Pruiksma, 3e Hinke de Jong. Voorts werd op het terrein een gym- nastiekdemonstratie gehouden. De Volley balclub en het personeel der Brand Waar borg Maatschappij alhier speelden daar toe een wedstrijd, waarbij de mannen van „Woudsend” de sterksten bleken te zijn. ’s Avonds was er een gecostumeerde optocht, waarvoor eveneens prijzen be schikbaar waren gesteld. Groep A. Grote groepen: le prijs Mu ziek wagen, 2e Verpleegsters met Baby brancard, 3e Arabische Liga. Troostprijs Rattenvanger van Hameln. Groep B. Kleine groepen: le psijs Nieu we Friese Klederdracht, 2e Klein kleu tertje, 3e Jacoba van Beieren. Troostprijs Parlevinker. BAPTISTEN GEMEENTE. Kerkgebouw: Willem Lode wijkstraat 4. Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. Ph. Lin deman. ’s Avonds 7.30 uur jeugdbijeenkomst voor de jonge jeugd; ’s Avonds 8 uur voor de oudere jeugd. Vrijdag 3 Sept.: ’s avonds 8 uur Bijbel lezing en bidstond. AERE PERENNIUS. Vergadering van Gelovigen. 10 uur bij eenkomst.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2