RAADSVERGADERING ULST KAPPIE en de reis met Troeteltje AANWINSTEN Politie P.C. te Franeker AGENDA FRIES SCHEEPVAARTMUSEUM 4 VAN DER PLAATS bolsward Kind onder trein Ook de tweede klassers Korfbal Stierenvechtster zwaar gewond De ringrijderij om de Gouden Zweep Digestif Bennies - Om zuurbrand te btassen; óók om zuurbrand te voorkomen Nu uog maar ’n scheut of ’n iteek... (LXXVH Varia op scheepvaartgebied. Aanleg straten en riolering. Rondvraag. Kleuterschool. Advertentie LM. Gemeenterekening. Verbetering van kaden. H. H. Advertentie I.M. Feestelijkheden te Heeg. de maag, hand Ruiling grond. 4 beproefde eilanden nog kritiek. Eerkoop bouwterrein. besloten werd aan de beer R. Haag- sma, Galamagrachi 108 een perceel grond groot ongeveer 400' m2, aan de Stadslaan te verkopen a 75 cent per m2, om aldaar een woning te bouwen. B. en W. hadden hem een bouwvolume voor één woning toegewezen. Op een vraag van een der leden ant woordde de voorzitter dat het bouw volume nog in totaal 17 bedraagt, waar van 11 voor krotoprurming. In verband met de aanleg van de straat tussen de Stuuik au en de W. M. Oppe rt ij kstraat werd een stukje grond groot 7 m2 van de tuin, behorende bij de wo ning bewoond door de heer Y. Boersma aan de Stadslaan, aan de gemeente in eigendom overgedragen en een strook van 16% m2 van de Gemeente aan de tuin van deze bewoner toegevoegd. Dinsdag 14 September. Uitvoering door het Muziekcorps van het Leger des Heil:, Den Haag, in de Bapt. Kerk. Aanvang 8 uur. Woensdag 15 en 22 September. Schaak club SneekOnda. Schaakwedstrij den voor ieder, in Hotel Leeuwen, Parkstraat. Aanvang 8 uur. Hotel, Café-restaurant Bonnema. Voortaan ieder week-end muziek. doen. Ik zal jullie leren om niet van die stomme streken uit te Te Emmen is het tweejarig dochtertje van de familie A. van Veen door een trein gegrepen en gedood. Het kind stak de spoorbaan achter de woning over. Zij wilde naar haar broertje, die in de na bijheid van de spoorbaan bezig was zijn vlieger op te laten. Woensdag 8 September werd te Fra neker onder ideale weersomstandigheden de traditionele kaatspartij, Politie P.C., gehouden. De organiserende vereniging, de Politiesportvereniging Franeker, kan weer met geoegen op deze dag terug zien. Het weer werkte prachtig mee, de organisatie was af en de deelname aan deze doorelkaar loten partij was buiten gewoon goed. 22 parturen, waaronder zich weer vele prominente kaatsers be vonden zowel van de Rijkspolitie, de Ge meentepolitie als van de Kon. Mare chaussee, hebben op „De Bleek” elkaar Popmawal, Geeuwkade, Uilenburg en het remmingswerk langs Uilenburg in totaal kostende 180.000 is ter nadere overwe ging van Ged. Staten terug ontvangen. Allereerst is dit college van oordeel, dat het remmingswerk langs Uilenburg niet nodig is en vervolgens worden wijzigin gen voorgesteld waardoor de gezamen lijke kosten met 60.000 worden terugge bracht. Tenslotte zijn Ged. Staten van gevoelen, dat een bijdrage van ƒ60 per strekkende meter van de bewoners al daar juist zou zijn als particuliere onder houdsplicht B. en W. konden zich verenigen met de zienswijze van Ged. Staten en stelden voor alzo te besluiten. Na enige discussie werd daartoe besloten, terwijl als nood zakelijkste verbeteringen Popmawal en Uilenburg in aanmerking komen. Deze werd aangeboden betreffende de gewone dienst in ontvangst en uitgaaf met 238359.17. saldo nihil. Kapitaal- dienst. Inkomsten 899512.48, uitgaven ƒ826250.25, voordelig saldo ƒ73262.23. Verder werden aangeboden de reke ning van het Burgerlijk Armbestuur in ontvangst en uitgaaf met 2656.57 en het Fonds voor Algemene Belangen: gewone dienst in ontvangst en uitgaaf 1082.75; kapitaaldienst in ontvangst en uitgaaf 25000. Tot leden der commissie tot het na zien dezer rekeningen werden aangewe zen de heren Groenveld en Jansma. Vastgesteld werden de balans, verlies en winstrekening van de 6 gemeentewo- ningen aan de Stadslaan met een tekort van 902.17 en van de 6 Patrimonium- woningen met een tekort van 665.01. De heer de Jong zou B. en W. in overweging willen geven omdat na ruim 30 jaren deze woningen zich nog niet be druipen, ze te verkopen. De heer Groenveld is in dit opzicht de tegen stander van de heer de Jong en acht het van belang ze in het bezit van de ge meente te laten, omdat onderhoud en verzorging dan zijn zoals dit behoort. Ze slaakten een zucht van verlich ting, toen ze de sloep bereikt had den en de volle emmers er hadden in gezet Zo roeiden ze weer terug naar de „Kraak”. Kappie stond hen aan de verschansing af te wachten. „Blijf jullie maar in de sloep!” riep hij. „Ik haal de emmers wel met een touw op. Dan kun nen jullie dadelijk meteen weer terug gaan om nieuwe te halen. Hier, pak aan, dat touw”. Donderdag 16 September. Barend v. d. Veen met: „De léste troef” en „De Forrassing”. 's Avonds 8 uur. Belde avonden in de feesttent. niet!” zei de maat. „Ik moet er niets van hebben, en hoe eerder we hier weer weg zijn, hoe beter!” Op een rotsblok staande, lieten ze hun emmers aan tou wen in het water zakken, en haalden ze vol weer op. „Nu maar weer terug!” zei de meester. „Zou dit genoeg water zijn?” vroeg de maat, terwijl hij moeizaam terug suk- In het hart van Leeuwarden, langs de Nieuwest ~.d is Woensdagavond de ring- rijderij om de Gouden zweep gehouden. Mevrouw Veninga en de heer A. Wier sma uit Folsgare waren de gelukkigen, die dit ereteken uit handen van mevr. Linthorst Homan in ontvangst mochten nemen. Mevr. H. WiersmaTerpstraen de heer J. A. de Jong uit Schamegou- tum kregen de derde prijs en bovendien de prijs voor het schoonste geheel. De knappe, blonde stierenvechtster Pa tricia McCormick ligt met zware ver wondingen in een ziekenhuis, nadat zij Zondag in de arena van Ciudad Acuna in Mexico door een woedende stier op de horens was genomen. De 24-jarige ma- tadora maakte de fout, de stier de rug toe te draaien om het publiek met een sier lijke buiging te bedanken voor ’t storm achtige applaus, dat zij oogstte. De stier viel onmiddellijk aan en nam de jonge stierenvechtster op de horens. In het zie kenhuis werd verscheidene malen bloed- in deze omgeving opwekken deze wed- tansfusie toegepast. Haar toestand was kelde naar de sloep. „Ik zou zeggen van wel!” zei de mees ter. „Twee emmers vol is aardig wat en ik vind het het beste, dat Kappie zo vlug mogelijk een haven aan kan doen voor meer water!” „Dat zou ik ook denken!” zei de maat, zuchtend onder zyn last. De Haarlemse voetbalvereniging RCH, die naar de tweede klasse is gedegra deerd en zich als voorstandster van semi- professionalisme heeft ontpopt óók voor het lager voetbal, heeft na het besluit van de bondsvergadering om het semi- professionalisme te beperken tot de eer ste klasse, contact gezocht met tweede klas clubs in den lande. Het doel is als nog een actie te ondernemen ook het geven van vergoedingen in de tweede klasse mogelijk te maken. Bij een aantal tweede klassers heeft RCH gelijk gekre gen. Vooral de tweede klassers in de grote steden, die de directe concurrentie van de eerste klassers net zwaarst onder vinden, voelen veel voor het standpunt van RCH en hebben zich bereid ver klaard met deze vereniging een actie te ondernemen. De Baronie uit Breda wil deze actie in het Zuiden leiden en heeft ook reeds enkele tweede klassers achter zich gekregen. Het doel is zich met een gezamelijk request van zoveel mogelijk tweede klassers tot het bondsbestuur te wenden om op korte termijn tot een re geling te kunnen komen. De wijziging van het huishoudelijk reglement maakt het geven van vergoedingen voor het la ger voetbal mogelijk en deze tweede klassers hopen het bondsbestuur van de wenselijkheid en noodzakelijkheid onder de tegenwoordige omstandigheden te overtuigen. Zij menen dat speciaal de tweede klassers gedupeerd zijn als het semi-professionalisme tot de eerste klasse beperkt blijft. Als het nodig mocht zijn zal een beroep worden gedaan op de bondsvergadering, welke Zaterdag 30 October wordt gehouden, aldus meldt het Alg. Handelsblad. Donderdag 9 September. Amicitia Thea ter Sneek. 's Avonds 8 uur: „Anna”. Vrijdag 10 t/m Maandag 13 September. Amicitia Theater Sneek. ’s Avonds 8 uur en Zondag tevens te 5 uur: „BerlijnOostzóne”. T/m Zaterdag 11 September. „De Boer derij in de Beurs” te Leeuwarden. Geopend 922.30 uur. Zaterdag 11 September. Groot Volley- baltournooi. Terrein Parallelweg Aanvang 2 uur. T/m Zaterdag 11 September. Harmonie Leeuwarden. Grote Ford Automobiel Show. Geopend van 1022 uur. „Moeten we weer terug?” riep de maat angstig. „Maar het is daar zo vreselijk. Er zijn menseneters en leeuwen en tij gers en slangenwe komen nooit le vend terug, want ze hebben ons in de gatenze gooien vergiftige pijljen naar ons! Ik durf niet „We kunnen toch de eerste de beste ha ven aan doen om weer water te halen?" zei de meester verontwaardigd. „Jullie doen wat ik zeg klanten!” riep De maat en de meester hadden, springend over rotsblokken naast het beekje, een klein meertje gevon den en tot nu toe waren ze niet over vallen door wilden of beesten. „Misschien zien we de „Kraak” toch wel weer!” zei de meester. „Dit schijnt een onbewoond eiland te zijn”, „Ik vertrouw onbewoonde IJLST, 8 September. Hedenavond kwam de Raad dezer gemeente in vol tallige zitting bijeen. Voorzitter mr J. Oppedijk, burgemeester; secretaris de heer J. P. Goelema. Verder was in de vergadering aanwezig de heer Bouma, gemeente-architect. De notulen werden onveranderd vastgesteld. Medegedeeld werd o.m. dat het P.E.B. de tarieven van het lichtverbruik had verhoogd, hetgeen de gemeente ongeveer 1200 per jaar meer zal kosten, en dat Ged. Staten de plannen van de nieuwe weg SneekIJlst op 1 Januari a.s. gereed hopen te hebben. Een verzoek van de Prov. Ver. Het Groene Kruis om een sub sidie van 5 cent per inwoner wordt be handeld bij de Gemeente-begroting. B. en W. stelden voor tot intrekking van de kadegeldverordening over te gaan aangezien enkele tarieven opnieuw die nen te worden verlaagd en geen ko ninklijke goedkeuring zal worden ver leend, indien niet aan dit standpunt van de minister wordt tegemoet gekomen. Verder was B. en W. gebleken dat „Schuttevaer” zich zoveel mogelijk ver zet tegen de heffing van scheepvaart- en kadegelden. B. en W. oordeelden dat in dien de tarieven nogmaals worden ver laagd de opbrengst de moeite niet loont deze retributie te heffen. De heren de Jong en Groenveld meenden dat B. en W. de weg bewande len van de minste weerstand en de heer de Jong stelde voor, ondersteund door de heer Groenveld, de tarieven opnieuw te herzien en vast te stellen. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht werd aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Te gen stemden de heren Jansma, Groenveld en de Jong. Aan mej. Wagenmakers, onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier werd wegens haar benoeming aan een lagere school te Sneek met ingang van 1 September eervol ontslag verleend. Aan- gezien in de vacature nog niet kon wor- den voorzien is tot tijdelijk onderwij- zeres van deze school benoemd mevr. Ament alhier. De heren Walinga en Groen- veld merkten op, dat dit eigenlijk mos terd na de maaltijd is. Reeds is de ont- j slagaanvrage verleend en de heren hoop ten dat in het vervolg voorstellen op tijd bij de Raad zullen binnenkomen. SNEEK BOLSWARO LEMMER Kappie. „Als jullie zo stom waren om niet voor zoet water te zorgen, wan neer we vertrokken, moeten jullie het nu doen. Ik zal jullie leren om niet weer van die stomme streken uit te halen!" Dus sjokten de maat en de meester eni ge tijd daarna weer op het eiland naar het meertje toe. Hun gezichten stonden op „storm op komst”. Begin daarom vandaag de l Kruschen kuur. De zes minerale zouten van Kruschen geven Uw bloedzuiverende organen nieuwe kracht en energie. Onzui verheden in Uw bloed worden verdreven en daarmede de oorzaak van die ondrage lijke rheumatiek. Advertentie l.M Ged. Staten maakten geen bezwaar te gen de aanleg van straten en wegen voor een bedrag van 34.000, omdat dit kan worden gedekt uit het saldo van vorige dienstjaren. Wat de riolering aan de Stadslaan en omgeving betreft, deze wordt afhankelijk gesteld van een ver hoging van de algemene uitkering. De aanleg van deze riolering is echter ur gent en de gevraagde machtiging wordt door Ged. Staten verleend voor een be drag van tenminste ƒ50.000, hetgeen voor 1954 voldoende mag worden geacht. De openbare aanbesteding zal binnenkort plaats hebben. U hoeft niet meer tegen Uw maaltijden op te zien uit vrees voor zuurbranden op de Met één of twee Rennies bij de blijft U iedere brand de baas en blust U de pijr. bij voorbaat. Vraag Rennies bij Uw apotheker of drogist. Advertentie I.M. OUDEGA (W.) Zaterdagavond gin gen de beide twaalftallen der Korfbal club ..Aldegea” resp. naar St. Johannes- ga en Wyckel, Hoewel beide twaalftal len verzwakt waren door het ontbreken van enkele goede spelers, wisten ze toch tot een behoorlijk resultaat te ko men. Aldegea I won in St. Johannesga met 2—0, terwijl het tweede twaalftal een geiyk spel te Wyckel wist te beha len. Geen slecht resultaat voor het tweede als men weet dat Wyckel alleen deze competitie in staat bleek te zijn Akkrum te kloppen, welke club op de comp. ladder aan de top staat, gevolgd door Aldegea I. Deze beide concurren ten hopen elkaar Zaterdagavond 5 uur op het sportterrein te Oudega te ont moeten, zodat we elke korfballiefhebber Het zal vele Snekers wel zijn opge vallen, dat het Museum nog vóór de Sneek-Week een nieuw uithangteken heeft gekregen, dat beter dan het vorige de aandacht van het publiek vermag te trekken, ook al is het minder omvangrijk en van geen enkel opschrift voorzien. Het bestaat uit een antiek, hand ge smeed anker, aangekocht bij een anti quair te Leeuwarden en voor de gelegen heid volgens de regelen der kunst ver guld door de fa. Lucas de Vos alhier. Een andere Sneker kunstnijvere, de heer W. Zoethout, wilde ook wel eens bewijzen dat er tegenwoordig nog goede ambachts lieden in Sneek te vinden zijn, en smeed de er de sierlijke arm bij, die het anker uit houdt. Het geheel is buitengewoon aardig uitgevallen, en men kan slechts betreuren, dat er in onze stad niet wat meer gebruik gemaakt wordt van de talenten onzer kunstzinnige ingezetenen. Het stadsbeeld zou er zeer bij winnen! Het Museum heeft op deze wijze bo vendien nog een oude Friese traditie in herinnering willen brengen, welke hierin bestond dat Friese kofschipkapiteins, die hun schip nog niet geheel hadden bela den, een ankertje uithingen, ten gerieve van de koopman, die bepaalde vrachten naar vreemde havens wenste te vervoe ren. Het Museum bezit nog een specimen van een dergelijk ankertje, bruikleen van het Friesch Museum te Leeuwarden en afkomstig uit de Zuid-Westhoek. Eveneens door aankoop verwierf het Museum een z.g. Riga’se nap van een formaat, dat nog niet onder de exempla ren, reeds eerder verkregen, vertegen woordigd was. Zeldzamer nog is een derde „nijkeap", een cocosnoot, waarvan het oppervlak op kunstige wijze is ver sierd met uitgesneden voorstellingen van een leeuwenjacht. De jager stelt kenne lijk een Zuid-Afrikaanse boer voor. Der gelijke cocosnoten, evenals op de zelfde wijze bewerkte struisvogeleieren, kon men oudtijds in elke Hindeloper of Molkweerder pronkkamer vinden, tegen het plafond opgehangen bij wijze van exotische decoratie. Als laatste aankoop vermelden wij een eenvoudig Harlinger tegeltje, stammende uit de 18de eeuw, en versierd met een blauw-gepenseeld scheepje. De heer W. T. Stam, die het Museum al zo vaak aan zich verplichtte, stelde ons in de gelegenheid een keus te doen uit een door diens vader bijeengebrachte verzameling prenten, op de scheepvaart betrekking hebbende. Wij vermelden hier als fraaiste stukken twee aquarellen van de begaafde kunstenaar Dirk Blau, van wie het Museum reeds twee andere pren ten bezat. Zijn werk dateert uit het laatst der 18e- en het begin der 19de eeuw en heeft steeds betrekking op sche pen, door hem met grote kennis van za ken afgebeeld. De directeur van de Provinciale Biblio theek te Leeuwarden, Dr Sj. Bouma, schonk het Museum een originele bouw tekening van een „kofschipshol”, de romp van de enigszins plompe, doch buitenge woon zeewaardige houten tweemasters, die voorheen bij honderdtallen op de Oostzee en de Levant varende, Friesland tot een zeevarend land maakten. Wijlen de heer E. Romkema te Joure, kleinzoon van Eeltsjebaas, de beroemde, liet het Museum enkele bescheiden na, betrekking hebbende op de werf der Van der Zee’s. Naast enkele medailles en eervolle getuigschriften, verworven bij het inzenden van allerlei bootjes op ten toonstellingen in binnen- en buitenland, bevindt zich onder de aanwinsten het laatste werfboek, door de heer Romkema zelf nog bijgehouden tot het jaar 1921. Een welkome sluitsteen op de reeks Jouster werf boeken, die het Museum reeds dank zij de heer Romkema in be waring mocht verkrijgen. Sluit het laatste werfboek met de vermelding van een „boeijertje” in 1921, voor 1000.— geleverd aan de heer Joh. Enthoven te Voorburg, het oudste werfboek vangt aan met „een boot van 14 voet”, afgeleverd de 17de September 1848. De werf was toen nog te IJlst gevestigd, en daar is het laatste schip door Eeltjesbaas nog op 11 Mei 1857 ingeschreven. Maar reeds 19 Mei daarop wordt te Joure een schip te water gelaten, wederom een „boot van 14 voet”, een flinke tjotter dus, van een type, dat de Friese greidboeren in het waterland gebruikten om zich naar de dorpen en weekmarkten te kunnen be geven. Wegen waren er daar immers nog niet, hoogstens voetpaden. Besluiten wij onze opsomming met een bruikleen van mej. H. J. Halbertsma te Groningen, achterkleindochter van Ds. Joost Hiddes Halbertsma, de bekende oudheidkundige en taalgeleerde. Het be treft hier een met de hand geschreven en geïllustreerde nieuwjaarswens, door Sijbe Gr. de Vries vereerd aan de grootvader van de schenkster, Tjailing Halbertsma. De tekst, verlucht met een getekend en ingekleurd oorlogsschip, luidt als volgt: „Waarde vrinden ik doen Uw Wensen Met Aanvang Van het Nieuwe Jaar Hei] bij God en Vreed bij Mensen Als Gods Zeegen op Uw Daald ik Wens Als Uw Nego Sie Aan Mag Groeijen en de Koop Handel Meer Mag Bloeijen het is tot Nut der Maatschappei en tot Steun voor Arbeids Lui de Heer Griep Man Hoog Van Waarde en Asses Sooren Van Hooge Rang Den Heeren Notaris en Secretaris te Grouw ik Wens Als de onder danen Uw sjjn Getrouw en doen na de Wil des Heeren dat is Mijn begeeren ik wens Als God ons Mag behoeden voor Storm Wind en teegen Spoeden in den Zeeman Mag behouden Vaaren die met Scheepen op de Grote baaren en bringen Neerland voordeel Aan ik wens Als den Heer ons mag Geeven Geluk en Zeegen in dit Leeven het zij Koop Man boer en Akker Bouw en den Heer ons Al behoede Hier Al in den dorpe Grouw. Den 1 January 1837 Sijbe Gr. De Vries”. Feilloos is de Grouwster poëet niet van taal en spelling, maar de zorg, waarmede hij zijn nieuwjaarswens omringde, zal veel hebben goed gemaakt. Jammer, dat wij niet meer weten omtrent de schrij ver; het zal een schipper zijn geweest, dié zich in de gunst van de Grouwster nota belen wenste aan te bevelen en des win ters wel tijd had, verschillende van der gelijke nieuwjaarswensen over te schrij ven en op te sieren. De volgnde maal komt de Oudheid kamer weer aan de beurt. Woensdag 15 September. Tetman Vries met: „De tiid sil ’t leare”. 's Avonds 8 uur. goed party gegeven en er is sportief ge streden. Niet alleen uit Friesland, maar ook uit Enschede, Apeldoorn, Zwolle en uit Zutphen waren de politiemannen naar Franeker getogen. Van de Sneker Politiesportvereniging namen 8 leden deel ,maar hoewel enkelen van hen (Kui pers en Aukema) het nog tot de tweede en derde omloop wisten te brengen, slaagden zij er niet in om ook maar één prysje mee naar Sneek te nemen. Bos ma, verleden jaar konlng van de party en Liemburg tweede prijswinnaar, had den deze keer slecht geloot. Beiden vie len direct by de eerste omloop af en ook de anderen verging het niet beter. En kele zeer spannende partyen deden zich voor, waarby alles aan de hang kwam. Bij één van deze partijen, toen alles aan de hang was, deed zich de volgende si tuatie voor: partuur 20 (Adema en de gebr. Van der Kuur) was aan de opslag, alles hing aan de telegraaf en de span ning was enorm. De bal werd goed in het perk gebracht, Dykstra van partuur 19 retourneerde, doch A. van der Kuur wist nogmaals de bal te retourneren. Dicht by de kwaadlijn zat een jongen (kaatsaanmerker) in het veld. De bal stuitte tegen zyn lichaam en ging ver volgens over de kwaadlijn. De meningen van de spelers liepen nogal uiteen, want de ene partij vond dat de bal kwaad was en de andere dacht dat het een kaats moest zyn. De scheidsrechter maakte echter spoedig een einde aan de discussie en besliste dat het een kaats was. Weer even spanning. De parturen wisselden, Dykstra kwam aan de opslag en bracht de bal goed in. Adema retour neerde echter prachtig en passeerde de kaats. Ook in de tweede omloop maak ten Adema en de gebr. Van der Kuur weer een goede kans tegen het partuur Bruinsma, de Vries en J. Dykstra, Bij de stand 55 en 64 kon de Vries ech ter de kleine kaats passeren en dit was tevens de beslissende party. Tenslotte kwamen de volgende pryswinnaars uit de bus: le pr. partuur 17: B. Bruinsma, Hallum; F. de Vries, Leeuwarden en J. Dykstra, Langezwaag; 2e pr. partuur 1: P. A. de Jong, St Anna Par,; H. Troost, Midlum en J. G. Visser, Noord- wolde; 3e pr. partuur 6: B. Visser, En schedé, L. Smeding, Ried en B. de Graaf, Zwaagwesteinde. Koning van de party werd, evenals in 1952, A. Bruinsma. De prijzen voor de meeste en de verste bo venslagen kwamen terecht by D. King- ma, Buitenpost. Als byzonderheid mag nog wel even worden opgemerkt, dat de burgemeester van Franeker, de heer J. Dykstra en de Inspecteur-Korpschef van Franeker, de heer J. Huisman, bei den als kaatser aan deze party deelna men. Het bleek dat beide heren nog zeer goed met de kaatsbal overweg kon den. De Inspecteur-Korpschef van ge meentepolitie te Sneek, de heer P. Kooi- stra, woonde des middags de kaatsparty by en het was voor hem jammer dat geen van zyn mannen het dese keer tot de pryzen kon brengen. Nadat de bur gemeester van Franeker persoonlijk de prijzen had uitgereikt en de voorzitter van de politiesportvereniging Franeker, de heer Tuinstra, allen, die tot het wel slagen van deze dag hadden bijgedragen, had bedankt, was deze prachtige kaats- dag weer tot een goed einde gekomen. Het raadsbesluit ter verbetering van Maar straks weet zi«h geen raad moer van de slopende Rheumatische pijnen. Begin daarom vandaag Ged. Staten kunnen geen vryheid vin den te machtigen tot het doen van de uitgaaf voor de bouw van een kleuter school, daar deze niet voorkomt op de urgentielijst voor 1954. B. en W. deelden mee dat door hen evenwel pogingen wor den gedaan toch de machtiging voor het stichten van dit schoolgebouw te verkrij gen De heer Groenveld betreurde het dat B. en W. niet dadelijk een stapje ver der zijn gegaan om de nieuw aan te leg gen straat ook dadelijk aansluiting op Zevenpelsen te geven. Waarom wordt het plan verschoven het houtstek enz. aldaar in bezit te krijgen? Nog meer betreurde spr. dat Ged. Staten geen machtiging geven voor de bouw van een kleuter school. De Voorzitter: Dat ligt niet aan Ged. Staten, maar aan Den Haag. Ged Staten hebben ons zoveel mogelijk ge steund. Verder vestigde de heer Groenveld de aandacht op een klein stukje land, dat daar overbleef. Spr. zou het van be lang achten, als voor de kinderen van de buurt daar een speeltuin kwam. Dhr. Wassenaar antwoordde dat als zo’n verzoek mocht binnenkomen, dit ze ker de medewerking van B. en W. zou hebben, De heer de Jong sprak over de flik kerlichten die de Spoorwegen willen aanbrengen bij de overgang over de Stadslaan om de spoorbomen aldaar weg te nemen. Spr. wees er op hoe het hier veel gevaarlyker is dan op Njjezijl en verzocht B. en W. alle pogingen aan te wenden om deze afsluitbomen te hand haven. Dan zou spr. de lantaarn midden op de weg bij de wachtpost aldaar naar de kant willen verplaatsen. De heer Stienstra sprak over de overstroming op Zevenpelsen door de olie en vroeg naar de resultaten van het t.b.e.-onderzoek. De Voorzitter antwoordde betref fende de afsluitbomen het met de heer de Jong eens te zijn en spr. had dit ook verdedigd. Betreffende de overstroming, men heeft alles gedaan om dit te her stellen en het t.b.e.-onderzoek heeft een zeer mooi resultaat opgeleverd. Hierna sluiting. i/

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 6