De nieuwe loonronde Goede start van Sneek en Velocitas Sneek deelde na de rust de lakens uit Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST NED. STAATSLOTERIJ IIBF, I A I F s wosi van De Tonneiria-gemeenschap huldigde haar jubilarissen geiten Kringkeuring Dinsdag 14 September 1954 109e Jaargang No. 73 Zakennieuws Nieuws van de S. J. A. Uitslagen eerste klasse 524e 0 Dr. Hofstra treedt af als voorzitter van het Roode Kruis De stamboekkeuringen te Leeuwarden r—1 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD - Stichting„Bij 40 begint het leven” opgericht J eugdleiderstraining Abe Lenstra naar Enschedé? De Rood Geel ploeg sloot beter dan W.Z.S. De Schakers gaan weer los Ongeval met bromfiets De leesclubs in de Leeszaal beginnen weer Ook een „veiligheidslaan” in Sneek J aarvergadering Schaakclub Sneek-Onda De „Bibberende dobber” had geen succes SNEEKER NIEUWSBLAD Redacteur L K1EZEBR1NK Fraai begin van Black Boys. De reserves. Door 3187, 3442, N.V.V. en K.A.B. hebben zij daarom het voorstel van de werkgevers afgewezen en zich alle rechten voorbehouden. f 5000: 2000: Redactie-adres KLE1NZANÜ 7 - Teief 2872 Nieten. 3175, 3177, 8839, 8842, 9808, 9812, Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Naar wij vernemen zijn het winkel pana Grootzand 31, thans bewoond door de heer F. Hoekema en de daarachter ge legen twee woningen, eigendom van de Erven Groenhuizen, aangekocht voor re kening van Mej. M. Venekamp in Dames- confectie die daar binnenkort een spe ciaalzaak in Damesconfectie zal openen. Genoemde panden zullen tot één zaak worden verbouwd. Te Amsterdam is opgericht de stich ting: „Bij 40 begint het leven”. Het doel der vereniging is „in kringen van werk gevers de gedachte te verbreiden, dat ook oudere administratieve krachten recht hebben op arbeid en de werkgevers op te wekken, waar maar enigszins mo gelijk is, oudere krachten te werk te stellen”. Het secretariaat is gevestigd Alex Boerstraat 11 te Amsterdam-Z. Advertentieprijs 15 <L per m.m. Bij contract (handeltadv.) lager. I Abonnementsprijs I 3. - per half I jaar. Franco per oost I 3-75 oer half laar. I Giro 50748 ten name van Firma i E. 1 Drijfhout. Sneek. Kmw— wat van hen gevraagd werd. Als waar dering hiervoor bood hij alle drie een enveloppe met inhoud aan opdat ze hun vrouwen eens kunnen tracteren. Dan is er niet alleen vreugde in de fabriek, maar ook in de gezinnen van de jubila rissen, aldus spr., die hen daarna uit naam van de drie generaties ook nog van harte dankte voor alles wat zij voor de zaak hebben gedaan en hen namens de gehele directie met dit jubileum feli citeerde. In de derde klas vielen enkele uitsla gen, welke men niet verwacht zal heb ben. In de eerste plaats de uitstekende 31 zege van Black Boys op kampioen Bergum en verder de 60 van De Kooi op Harlingen. WZS kon het in Leeuwar den bij Rood Geel niet klaren. De thuis club won met 42. Het „verandering van spijs doet eten”, ging niet op voor MSC en Jubbega, die dit jaar bij de Friese derde klassers zijn ingedeeld. De Meppelers verloren bij GAVC met 30 en de Jubbegaasters sneuvelden in Wol- vega met 52. Dat lijkt voor DOG heel wat rooskleuriger dan in de vorige com petitie. In het duel OlyphiaSteenwijk trok de Overij seise club met 32 aan het langste eind. De Sneker tweede klassers zetten het nieuwe seizoen goed in. Sneek behaalde een veelbelovende 6—1 zege op Nlcaton en L.S.C. keerde met een verdienstelijke 22 uit Huizurn terug. Uitstekend startte ook Velocitas. In een interessante ontmoeting klopte de kampioen plaatsgenoot Oosterparkers met 21. Ietwat verrassend was de 21 nederlaag, welke Zwaagwesteinde op ei gen terrein tegen Helpman leed, terwijl de 72 overwinning van GRC op Haren de pas gepromoveerden duidelijk zal hebben gemaakt, dat het in de tweede klas niet zo gemakkelijk gaat. 2- jarigen: IA Grietje van Y. Ferdi nands, Sondel; IB Klaske van F. Bloem hof, Scharnegoutum; IC Pietje van Gebr. Koopmans, IJsbrechtum; 2A Jannie van P. Platje, Gens Polder; 2B Martha van G. v. d. Plaats, Sneek; 2C Irena van W. Wobma, Sneek; 3A Hendrika van H. Bosscha, Nijland; 3B Wietske van B. de Boer, Heeg; 3C Marijke van W. Schaap, Tirns; 3D Riemke van Tj. Rijpma, Tirns; 3E Trijntje van H. Veninga, Oudega (W.) 3- jarigen: IA Lenie van J. Wagenaar, Wijckel; IB Stijntje van G. Tonkens, Sneek; 3A Alderina van W. Bootsma, Op penhuizen. 4 jaar en ouder: IA Eppie van E. Vis ser, Bolsward; IB Rosemarij van G. v. d Plaats, Sneek; IC Marijke van P. Postma, Wijckel; 2A Boukje van P. Platje, Gens Polder; 2B Riemkje van Tj. Rijpma Tirns; 3A Annie van B. Viersma, Gaast meer. Overloper: 1ste Antje van Gebr. Koop mans, IJsbrechtum. Lammeren vóór 15 April geboren: IA Koosje van E. Visser, Bolsward; IB An nie II van B. Viersma, Gaastmeer; IC Aafke van G. Tonkens, Sneek; 2A Anna van P. Platje, Gens Polder. Na 15 April geboren: IA Irena van P. Postma, Wijckel; IB Mekke van P. A. Schingenga, Oudega (W.); IC Boudina, van Joh. Ketelaar, Sneek; 2A Willemke, van W. Bootsma, Oppenhuizen; 2B Ma rijke III, van W. R. Schaap, Tirns; 2C Juliana van Gebr. Koopmans, IJsbrech tum; 2D Hinke, van H. de Jong, Tirns; 2E Bertha, van J. Jorritsma, Sondel; 3A Juliana, van A. Bosscha, Nijland; 3B Lena, van J. H. de Vries, Oudega (W.). een voorzet van Kootje 31 en links binnen Witteveen stichtte telkens ver warring in de Nicator-defensie. Uit een van z’n voorzetten werd Bouma in staat gesteld de voorsprong tot 41 op te voeren, waarna goed werk van Roosen- burg tot het 5e doelpunt leidde, dat eveneens door Bouma werd gescoord. Sneek deed het daarop wat kalmer aan. L.binnen Witteveen verdeelde het spel keurig, maar doelman Hoekstra toonde zich danig safe. Sneek bleef het spel beheersen en in de 35e minuut werd ook Witteveens zwoegen met succes be kroond toen hij, nadat de bal tal van capriolen had gemaakt, hem met zijn linkerbeen langs de Nicator-doelman knalde, 61. Roosenburg kreeg tegen het laatst de bal nog eens voor 't in leggen, maar dit zeker schijnende doel punt werd verijdeld doordat een van de achterspelers André op unfaire manier kraakte. Dr. H. Hofstra alhier, die 't Neder landse Rode Kruis circa dertig jaar diende, eerst als bestuurslid, daarna als Voorzitter van de afdeling Sneek en omstreken, acht nu de tijd gekomen deze functie over te dragen. Hem zal als blijk van waardering voor het zeer vele werk dat hij voor het Rode Kruis heeft verricht, een onderscheiding worden uitgereikt, aldus werd ons medegedeeld. De heer N. J. Simon, chirurg, is be reid gevonden de functie van Voorzitter over te nemen. Gedurende het weekend waren in het Gebouw v. Chr. Belangen een 30-tal jeugdleidsters en -leiders uit de gehele Z.W.hoek bijeen. De classicale commis sie voor het jeugdwerk van de Ned. Her vormde Kerk had een trainingsweekend voor de jeugdleiding georganiseerd, dat onder leiding stond van Ds. H. Sondorp te Sneek. Mej. Lootsma te Sneek, secre taresse van de C.J.V.F. leidde op Zater dagavond een gesprek over het onder werp: „Hoe zetten wij een verenigings- avond op?” Heel wat nieuwe gezichts punten kwamen hierbij naar voren. Op Zondagmiddag stond het onderwerp „Hoe vieren wij ons jaarfeest?” op het programma. De heer Beversluis te Leeu warden, secretaris van de V.C.J.C., had nu de leiding bij het uitwerken van de opdrachten en de discussie over dit onder werp. De jeugdleiders en -leidsters kwa men weer een stap verder in hun vaak moeilijke taak voor het leiden der jeugd clubs. Dit weekend wordt nog gevolgd door cursussen te Sneek en Koudum. Ook Sneek 2 startte met een overwin ning. De withemden klopten Emmen 2 op eigen terrein met 32. Overige uit slagen in de res. Ie klas: GVAV 2 Leeuwarden 2 23, Heerenveen 2Be Quick 2 0, Velocitas 2Zwaagwest einde 2 01. Sneek 3 maakte in de res. 3e klas het succes van de „Sneek"-KNVB-ploegen compleet, door Rood Geel 2 met ’n 31 nederlaag naar huis te sturen. Black Boys 2 daarentegen was in Leeuwarden bij lange na niet opgewassen tegen Fri sia 2. De uitslag was 61. In de rese. 3e klas gaf LSC 3 de grote broers van het tweede kranig par tij, maar uiteindelijk moesten de derde elftallers toch met 32 het loodje leg gen. Volgens „Sport en Sportwereld” is de kans groot dat Abe Lenstra binnenkort naar Enschedé gaat verhuizen. Hij heeft in deze plaats gesolliciteerd naar een aanmerkelijk belangrijker functie ter ge- meente-secretarie dan hij thans te Hee renveen bekleedt. Indien deze benoe ming doorgang vindt, zou de Friese crack voor Sportclub Enschedé gaan spelen. In een door haar goed gespeelde wed strijd is het Rood Geel gelukt de eerste puntjes binnen te halen. En volkomen verdiend, al duurde het tot 20 minuten voor tijd alvorens zij voorgoed de lei ding veroverde. Tot die tijd was de stand nog steeds 11 gelijk. Rood Geel’s start was goed. Reeds in de eerste minuten zag Hout tuin kans de score te openen, door van dichtbij in te schieten, 10. Hiervoor had B. Roosenstein wegens een blessure de strijd al moeten staken. Voor W.Z. een ongelukkig begin, maar toch bleven zij niet bij de pakken neerzitten. Met enthousiast fris spel kregen zij zelfs een licht veldoverwicht, maar de beheersing ontbrak. Na geregeld ’t R. Geel-doel bedreigd te hebben gelukte het Th. Poiesz tenslotte met een bekeken boog- bal de gelijkmaker te produceren, 11. Na de rust hield W.Z. eerst goed stand. Zelfs kregen onze stadgenoten enkele kansjes. Dit duurde tot ongeveer ’n minuut of 10 na de hervatting. Daar na kreeg R. Geel een overwicht, dat ze Op de derde dag, Donderdag, werden te Leeuwarden de collectiekeuringen ge houden, welke Z.K.H. Prins Bernhard met zijn tegenwoordigheid vereerde. In de rubriek Afstammelingen van één stier ging, wat de afdeling „zoons” betreft prijs IA naar Piet Eduard; IB naar Rotterda Paul. In rubriek „doch ters” klasse 1: prijs IA Rudolf Jan, 1B Annie’s Caesar, IC Nico, ID Anna’s Adema, IE Roosje’s Athleet, 1F Dia mant, 1G Südhoekster Piet Eduard; klasse 2: 1. Rotterda Paul Sikkema. In de rubriek Vrouwelijke fokfamilies klasse A (minimum 8 stuks) verwierf ID: D. B. Okma, Koufurderrige. In klasse B (minimum 5 stuks) hadden o.a. 3e prijzen: D. P. Groenveld, Jutrüp; H. Schrale, IJsbrechtum en J. Tj. Bouma, Scharnegoutum. In de afdeling Bedrijfscollecties ging o.a. in de rubriek zware grond, minimum 3 dieren, de 1B prijs naar J. Nauta te IJsbrechtum; rubriek zware grond, zes tot en met negen dieren: 1D prijs H. J. Bootsma, Nijland; rubriek lichte grond, negen dieren en meer, IA prijs D. B. Okma, Koufurderrige; in deze rubriek was een tweede prijs voor D. P. Groen veld, Jutrijp. Trekking laatste week Hoge prijzen en uitgelote nrs. van te Sneek verkochte 1445, 3045, 9834, 14461, Met stijgende belangstelling volgt iedere schaakliefhebber de verrichtingen van onze schakers in de Schaak-Olym- piade te Amsterdam. Ook hier in Sneek neemt het schaak- seizoen weldra weer een aanvang en wel a.s. Woensdag 15 September in Ho tel Leeuwen, 's avonds acht uur, waar idere schaakliefhebber zijn hart kan op halen. De schaakclub Sneek/Onda geeft namelijk twee wedstrijd-avonden en wel Woensdag 15 en Woensdag 22 Septem ber, waaraan iedere schaker zonder in- leggeld kan deelnemen. Verleden jaar was er ook een grote deelname en zonder twijfel zal dat ook nu weer het geval zijn. Toen de 44-jarige mevrouw M. J. P. in gezelschap van haar man, de heer W. de W. uit Leeuwarden, Vrijdagavond omstreeks 8 uur op haar bromfiets in Sneek bij familie een bezoek zou afleg gen, is ze in de lepenlaan bij de nieuw aangelegde zijstraat aldaar tegen een aantal op de rijweg liggende trottoir banden gereden. Ze werd van haar brom fiets geslingerd en liep, naast enige ver wondingen aan het hoofd een zware hersenschudding op. Dr. Lofvers, die spoedig aanwezig was, liet het slacht offer per auto naar ’t St. Antonius Zie kenhuis overbrengen, waar ze een drie tal weken zal moeten blijven. Haar echtgenoot, die ook op een bromfiets reed, maar meer links van de weg, bleef ongedeerd. De bromfiets van zijn echt genote, waarvan de voorband knapte, werd zwaar beschadigd. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak, die waarschijnlijk ligt in het niet branden van een wel aanwezige lantaarn bij deze straataanleg. Goud voor goud. Namens het Departement Sneek van de Mij. voor Nijverheid en Handel, ver tegenwoordigd door de heren H. Lampe en H. J. Ament, sprak eerstgenoemde de jubilarissen eveneens in waarderende bewoordingen toe, waaraa hij voor Fleur, die z’n 50-jarig jubileum vierde, de massief gouden medaille van de Maatschappij en voor de Vries het ge tuigschrift voor 40-jarige trouwe dienst plus een verg, zilveren medaille met in scriptie toevoegde. Aan de zilveren jubi laris Jelmersma bracht hij de geluk wensen van het Departement over. De heer J. P. de Vries sprak namens Dinsdag 14 September beginnen in de bovenzaal van de leeszaal de leesclubs onder leiding van mej. Hoogland weer. Van 4.305.30 uur worden de meisjes verwacht. Woensdag 15 September zijn er drie verschillende clubsvan 23 uur de kleinere meisjes; van 34 uur jon gens vanaf 7 jaar; van 45 uur de gro tere meisjes. Maandag 20 September is er van 4.305.30 uur weer een leesuur voor de grotere jongens. Deze leesclubs zijn steeds zeer popu lair bij de jeugd; vorig jaar bezochten ruim 100 kinderen trouw de bovenzaal van onze leeszaal om te 'genieten van de mooie spannende boeken, terwijl ook aandacht werd besteed aan het uitbeel den van de verhalen. het gehele personeel, waarbij hij aan Fleur de eerste die bij Tonnema een gouden jubileum vierde een leeslamp, aan de Vries een rooktafel en aan Jel- mersma een haardstoeltje aanbood, ter wijl hun vrouwen ieder een flesje eau de cologne kregen. Inmiddels had ook het Stedelijk Mu ziekcorps zijn komst aangekondigd, dat de jubilarissen en hun familie een mu zikale hulde bracht, waarin ook de Di recteuren deelden. Na deze vreugde klanken bleef men nog lang gezellig en in feestelijke stemming bijeen, waarbij nog vele collega’s en vrienden kwamen feliciteren. Zaterdagvoetbal. Met uitzondering van de Leeuw. Zwa luwen, die in Assen met met 62 van ACV verloren, begonnen de Friese clubs in de derde klas van het Zaterdagvoet bal prima. O.N.S. versloeg Noordsche Schut op eigen veld met 21 en met dezelfde cijfers wonnen ook Heeg en Blauw Wit hun wedstrijden tegen resp. de Heracliden en Poolster. Vierde klas. Nijland weerde zich dapper in zijn eerste wedstrijd tegen DWP, doch de Nijlander jongens moesten met 10 hun meerdere in hun gastheren erkennen. Workum versloeg Delfstrahuizen met 34 en QVC won met 31 van nieuwe ling VVT. Zittend v. I. n. r.: de jubilarissen W. de Vries en A. Fleur met hun vrouwen, staande O. Jelmersma en echtgenote. 3161, 3162, 3163, 3165, 3186, 3190, 8853, 8859, 8874, 8880, le klasse A: AGOVVVitesse 41, LeeuwardenGVAV 12, DWSHee renveen 22, Elinkwijk-Blauw Wit 00, -- ---- HVCEnschede 11, Wageningen-VSV practisch tot 't einde toe behield. Indi- 32. le klasse B: StormvogelsGo Ahead 22, HeraclesRigtersbleek 14, NEC Zwolse Boys 10, AjaxDOS 22, Ensch. BoysVolewijckers 04, Be QuickVeendam 53. Friese Voetbalbond. 2e klas A: (11-9) ONS 2—Delfstra huizen 2 32. Junioren A: Balk laONS la 35. Afd. B: ONS 2a—IJVC la 2—0. 12 September: Rc 2e klas A: WZS 2—Sneek 4 8—0, Friso 2—LSC 4 53. 3e klas A: BI. Boys 4—WZS 3 06, CAB 3Sneek 5 10. Junioren, Hoofdafd.: GAVCSneek 22. le klas A: WZS laBI. Boys la 23, Friso laLSC la 14. 2e klas A: LSC 2aDe Kooi 2a 11, Blauwhuis la Sneek 3a 73. Junioren B. Afd. M: Sneek 1b—ONS 1b (11-9) 2—2, Black Boys 1b—LSC 1b 1—4, CAB lb—WZS lb 0—3. Afd. N: Sneek 2b—BI. Boys 2b 82, Sneek 3bCAB 2b 21, LSC 2b ONS 2b (11-9) 1—5. loten. 18929; 13381; 1500: 9465, 9600, 11228, 17495, 21574; 1000: 1514, 2692, 3755, 4390, 4662, 5532, 5562, 6932, 8475, 10113, 10755, 10896, 10982, 12824, 13066, 13544 13912 16217, 18920, 19154, 19201, 20048, 20713, 21027, 21260, 21794; 1000 met premie van 30.000: 1064; premie van 3000: 18015. Eigen geld. 3189, 8852, 8863, 8875, 9810, 14193, 14194, 19190, 19194, 19206, 19213. Directie en personeel van de firma Tonnema hebben hun jubilerende mede werkers en collega’s A. Fleur, W. de Vries en O. Jelmersma met hun echtge noten Zaterdagmiddag tijdens de recep tie in de nieuwe zaal van Hanenburg op hartelijke wyze gehuldigd. De zaal was met bloemen versierd en aan de dames van de jubilarissen wer den bij hun binnenkomst eveneens fraaie bouquetten aangeboden. De oudste directeur, de heer N. J. de Vries, die met zijn broer de heer P. J. de Vries de directie vertegenwoordigde, wilde de lelijke woorden werkgever en werknemer liever weer vervangen zien door patroon en personeel omdat het menselijke, dat in een bedrijf steeds moet prevaleren, daarin veel beter tot uiting komt. Hij schetste daarna de ju bilarissen als persoon, waarbij hij tevens memoreerde op welke wijze ze op jeug dige leeftijd hun werk begonnen en constateerde met voldoening, dat deze drie mannen de beste jaren van hun leven aan het bedrijf hebben gegeven. Zij hebben hun tijd niet in ledigheid doorgebracht maar steeds alles gedaan DEN HAAG (A.N.P.) Het bestuur van de Stichting van de Arbeid is Za terdagmiddag bjjeen geweest voor een verdere bespreking over het vraagstuk van de loonhoogte en de nota van de Sociaal-economische raad. Bij de besprekingen over het vraag stuk van de loonhoogte hebben de cen trale werkgeversorganisaties zich ge steld op de grondslag van de nota, wel ke de Sociaal-economische raad onlangs daarover heeft gepubliceerd. Daarmede rekening houdende ver klaarden de werkgeversorganisaties zich bereid terstond mede te werken aan het tot stand komen van een vergun ning tot het verhogen van de rechtens geldende lonen met maximaal vijf pro cent. De toepassing van deze vergunning ware over te laten aan het organisato rische overleg in de bedrijfstakken. Van de zijde van het C.N.V. werd mee gedeeld dat zijl vertegenwoordigers een grotere verhoging, nl. van zeven pro cent, mogelijk en gewenst achten. Te zamen met de vertegenwoordigers van 3160, 3185, 8843, 9820, 9821, 12625, 14142, 14143, 14165, 14166, 14170, 14183, 14186, 14191, 14195, 14198, 14199, 14203, 18447, 18449, 19189, 19202 19223, 19225, 19228. Rectificatie: In de vorige lijst stond no. 14188 vermeld als eigen geld, dit moet zijn een niet. Sneek moest het in haar eerste wedstrijd in de 2e klas nog zonder spil Stuut stellen, die nog steeds last heeft van zijn enkel. Dit belette de withem den evenwel niet een grote overwinning te behalen. Vooral na de rust gaven zjj volkomen de toon aan en werd de uitstekend werkende Nicator-doelman nog viermaal gepasseerd. De eerste 20 minuten ging de strijd vrijwel gelijk op. Nicator, gesteund door het windvoordeel, begon met een vrij hoog tempo en er speelden zich enkele gevaarlijke situaties voor Brinksma’s doel af. De gasten kregen een drietal hoekschoppen te nemen, die, hoewel ge vaarlijk, geen succes opleverden. Witte veen, Roosenburg en Hofstra waren met hun schoten ook al niet gelukkig, en bovendien was doelman Hoekstra meer malen de sta-in-de-weg. In de 20e mi nuut moest hij evenwel zwichten voor een kogel van Roosenburg na een fraaie combinatie van hem en het duo Ydema Bouma. Maar de gelijkmaker bleef niet lang uit. Na een ingooi van Nica- tors l.buiten kwam de bal bij diens lin ker collega Kreuter, bij wiens schot de Sneker doelman de bal liet glippen, waarvan midvoor Siemonsma profiteer de, 11. Het spel van de gasten begon daarna iets te verflauwen, maar Sneek gooide er nog een schepje op. Verder dan tot een viertal hoekschoppen wisten onze stadgenoten het voorlopig echter niet te brengen. Maar nadat Roosenburg de bal uit een voorzet van Kootje net naast had gekopt, bracht midvoor Bou ma 5 minuten voor rust de stand op 21. Kort voor 't rustsignaal blun derde de Sneek-keeper nogmaal, maar een van de achterspelers redde op ’t nippertje. In de tweede helft liepen de withem den hun gasten, die wel met vechtlust bezield waren maar niet het tempo kon den opbrengen dat Sneek ontplooide, on der de voet. Gelukkig voor de groenzwarten dat hun doelman zo goed op dreef was, an ders zou de uitslag misschien nog veel ongunstiger voor hen geweest zijn. Na twee minuten scoorde Roosenburg uit dat de prijzen tenslotte door loten ten worden toegekend. De eerste voor mej. Cnossen te Sneek, de tweede voor mej. Bakker alhier en de derde voor de heer W. de Jong, eveneens te IJlst. Ondanks de slechte vangst heerste er aan boord toch een opgewekte stem ming en was het een mooie dag. Op het kampje weiland naast de ten nisbanen van de „Vliegende Bal” aan de Korte Vreugde en dat voor dit doel door de eigenaar de heer P. Coers belangloos was afgestaan, werden Zaterdagmiddag de kringkeuringen van geiten gehouden, waarvan de organisatie was opgedragen aan de plaatselijke geitenfokver. „Ons Belang”. Alles was uitstekend geregeld. Er was een flink aantal bezoekers, toen de voorz. de heer G. Tonkens een woord van welkom sprak in ’t bijzonder tot de keurmeesters de heren L. Pieterson van Drachten en A. D. Kuiken van Oude Bildtzijl. Over de kwaliteit der dieren waren deze keurmeesters zeer tevreden. Kampioen werd de 4-jarige geit „Eppie” van de heer E. Visser te Bolsward; reser- ve-kampioen de 2-jarige geit „Grietje” van de heer Y. Ferdinands van Sondel. Bij de familiegroepen, welker opstelling meer bedoeld was als demonstratie, was de uitslag: le Wijckel; 2e Platje, Sondel; 3e E. Visser Bolsward; 4e Koopmans, IJ jrechtum; 5e Sneek. De uitslag in de verschillende rubrie ken was als volgt: 1-jarigen: IA Blomke, van Terpstra, Tirns; 1B Marijke van Gebr. Koopmans, IJsbrechtum; 2A Jessie van L. Oppenhui zen, Sneek; 2B Rennie van J. S. de Vries, Sondel; 2C Beitske van J. Leenstra, Gaastmeer; 2D Trijntje van Y. Ferdi nands, Sondel; 2E Marijke II van P. Post ma, Wijckel; 2F Alie van Tj. Horna, Wijckel; 3 A Polina van J. H. de Vries, Oudega (W.); 3B Nellie van Br. Visser, Sneek; 3C Annie van Joh. Kete laar, Sneek. Sneek schaart zich In de rij van steden waarin aan automobilisten gratis de ge legenheid wordt geboden hun wagen door deskundigen te laten onderzoeken. Dank zij de activiteit van de Vereniging voor Veilig Verkeer zal hier Donderdag a.s. n.l. een zgn. Veiligheidslaan worden ingericht op het voormalig emplacement van de Ned. Tramweg Maatschappij, dat voor dit doel belangloos ter beschikking wordt gesteld en eveneens pro deo door de Shell met vlaggen e.d. zal wor den versierd. Ieder autobezitter uit onze stad en omgeving krijgt hier dus de gelegenheid zyn wagen kosteloos aan een deskundig onderzoek te onderwerpen. Op deze wijze wil „Veilig Verkeer” er aan medewer ken het helaas nog altijd grote aantal ongeiukken dat veroorzaakt wordt door slechte remmen, onvoldoende of onjuiste verlichtu g enz., te verminderen. Aan allen die zich aan deze keuring onderwerpen, zal bovendien het handige boekje van de Shell betreffende de ver- lichtingsvoorschriften en verkeerstekens 1953 woroen uitgereikt, terwijl ieder wiens wagen in orde wordt bevonden bo vendien nog 'n mooie wimpel ontvangt. Ook van deze plaats wekken wij de betrokken autobezitters gaarne op aan deze actie van Veilig Verkeer mede te werken teneinde haar prijzenswaardig initiatief: de veiligheid op de weg, ook laa^s deze weg te verbeteren, te doen slagen. Het onderzoek wordt gehouden ’s morgens van 912 en ’s middags van 25 uur. Nu de winter weer in aantocht is, en de verschillende Jeugdverenigingen hun winterprogramma gaan samenstellen, gaat ook de S.J.A. weer tot actie over. Misschien vraagt u zich af: wat is de S.J.A.? Heeft u daar nog nooit van ge hoord? De S.J.A. de Sneker Jeugd Actie is het overkoepelende orgaan der Jeugd verenigingen in onze stad, en bij be paalde gelegenheden, misschien herinnert u zich nog de INDIA markt van enkele jaren geleden, werken de verenigingen in dit verband samen. Maar niet alleen treedt de S.J.A. naar buiten op, ook organiseert zij gedurende de wintermaanden cursussen, en door dit alles heeft zij wel degelijk haar bestaans recht bewezen. Ook dit jaar wenst zij op de ingeslagen weg voort te gaan, en werd er op Woens dag jl. ten stadhuize vergaderd om het programma voor het komende seizoen te bespreken. Het belooft inderdaad een goed seizoen te worden, met voor elck wat wils op het gebied van Sport en Spel, Handenarbeid of E.H.B.O., zodat iedere jeugdleider (ster) daarvan de vruchten zal kunnen plukken. Eind October hoopt men als opening van het seizoen een bonte avond te hou den, waarin iedere vereniging of club zich van z’n beste kant zal laten zien. Deze avond is niet alleen voor de leden der aangesloten organisaties, maar even eens toegankelijk voor de hele Sneker Jeugd, die op deze manier met de S.J.A. kennis zal kunnen maken. reet doelpuntte de thuisclub eindelijk uit een vrije trap vanaf de rand van ’t strafschopgebied via de rug van een der W.Z.-verdedigers. Maar toen was het hek van de dam en binnen de zeven minuten was 't 41, door doelpunten van Hout tuin en midvoor Spoelstra. Wit Zwart zag evenwel toch nog kans de uitslag een draaglijk karakter te geven. toedoen van Jan Poiesz werd de eind stand 42. Deze sportief gespeelde wedstrijd had overigens een onprettig slot, doordat de R. Geel-speler H. Smit even voor tijd, na een botsing, met een ogenschijnlijk ernstige hoofdblessure bleef liggen. De direct ontboden geneesheer liet hem naar ’t Diaconessenhuis overbrengen. Dinsdag j.l. werd de jaarlijkse leden vergadering van de Schaakclub Sneek- Onaa gehouden. De secretaris bracht het jaarverslag uit van het vorig sei zoen, waarin gewag werd gemaakt van de toenemende belangstelling en de suc cessen die e club heelt mogen boeken bij de thuis- en uitwedstrijden. Uit het verslag van de penningmeester bleek, evenais vorig jaar, dat er een batig sal do was. De Kascommissie, bestaanae uit de heren Luth en Faber, bracht bij mon de van de laatstgenoemde rapport uit, De boekhouding was volledig in orde be vonden. De voorzitter en de wedstrijdleider, resp. de heren Binnema en R. A. Wieg man, werden met algemene stemmen herkozen. De materiaalcommissie werd aangevuld met twee leden, t.w. de heren Boersma en Faber. Het te volgen wedstrijdprogramma voor het komende seizoen werd bespro ken en vastgesteld, terwijl verder werd besloten dat, evenals vorig jaar, ge opend zal worden met twee zgn. con- tact-avonden waaraan iedere schaaklief hebber kap deelnemen. Deze zullen wor den gehouden op Woensdag 15 en 22 September. Nadat nog besloten was een geluk- wenstelegram te zenden aan de heer H. Kramer te Leeuwarden, die gepromo veerd is tot internationaal schaakmees ter, werden nog enige huishoudelijke za ken afgewikkeld. Daarna dankte de voorzitter de leden voor de vlotte af werking van de agenda en sloot hij de geanimeerde vergadering. Nadien werd er nog een vriendschap pelijk partijtje geschaakt. IJLST. Verleden week Dinsdag ging de visclub „de Bibberende dobber”, ge vormd uit het personeel van de firma Woudstra alhier met de „Wetterwille” een dag uit vissen. De vrouwen waren ook mee. De eerste visplaats was Eer- newoude, maar hier werden de hengels tevergeefs in het water geworpen. Daar na voer men terug naar Grouw, waar in een café soep werd gegeten en daar na werd het geluk opnieuw beproefd. Maar ook nu weer zonder resultaat, zo dat de prijzen tenslotte door loten moes- was

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1