L.S.C. liep 2-0 achterstand op F.V.C. in ETZ STERUNGSHAG Het beste uit dl Virginia iwgst! POIESZ FABER’s Machinebedrijf Oude Koemarkt 65-69, Tel. 2514, Sneek Jarenlange Practijkervaring op het gebied van verwarming. KAATSWEDSTRIJD KOLEN ZIJN DEUR 47.50 Aspirin 2.95 „N.O.H.” Volleybal-tournooi (AGENDA 16.25 18.75 Knap óp die onogelijke schuur met Buitenit3ijiisK SNEE* SUCCES DEKEN WOLLEN DEKENS 15.75 Zuiver wollen Dekens 37.50 flanellen Lakens 6.25 Prima Molton DEKENS prima WOLLEN DEKENS KAATSVER. „SNEEK” Burgerlijke Stand in diverse kleuren 100 slechts Rum ah Kita Wordt vervolgd. SNEEK, Grootzand 14 38 JOURE, Midstraat 104 Correspondentie Opbrengst collecte Ondanks prijsverhogingen nu nog zomerprijzen Prima 2 persoons gestikte DEKENS wattenvulling Onze bekende Pracht gebloemde Gevonden voorwerpen Zwembad DE ZOON VAN DE BURGEMEESTER 8 Royale maat Extra maat in diverse kleuren 27.50 Bioscoopnieuws GROTE Drie Friezen nationaal zeilkampioen Friso bouwt de nieuwe Batavus-f abriek Geslaagd °/o wol Extra grote maat en kwaliteit Geit van „Germen” overleden Prettige j’ubileummiddag bij Houthandel Oppedijk Glad van boven Schaap en Vrolijk Het vergaderen begint weer Ondanks 3-0 voorsprong bleef BI. Boys onrustig O.N.S. liet zich de kaas niet van het brood eten „DANSLES” Blikgroenten- aanbiedingen bij J. B. H. 1 I 0. KOE MARKT 24 SNEEK Ta2óó7 55 55 M 102 ct. van 5 tot en toen Advertentie Ingez. Mededeling. HOOFDSTUK IV buiten. even nog wist dat hij wachtte op de kans hem een kunde en geschiedenis. Het ministerie 55 55 55 Enige verslagen enz. moeten overstaan. Red. ten geblazen. Koster kwam kijken hoe het ging. OUDEGA (W.). De collecte voor de Kankerbestrijding hee.ft in Oudega (W.) en omstreken f 133.61 opgebracht. Hij had gekozen. En hij was tevreden met zijn keus. Twee werelden „Zij drukte zijn vereelte hand”, reci- Vera van Liempden, „waarlijk, 55 IN 11 FLEURIGE TINTEN. MAT EN GLANZEND «tkMB Mta BMC hM D.pitaw. „Je mot je niet laten koejeneren door die krentekzei Gijs grof tegen Rob, en van dat ogenblik af kon de reus zjen. Leek niet makkelijk, streng Na eten ging hij naar zijn bescheiden kamertje, trok zijn schoenen uit en wierp zich languit op het divanbed. Hij moest naar huis schrijven, dat was van later zorg. Eerst uitblazen. Hij maakte de balans van de dag op. Meneer Korrenga had hij niet meer ge- -----J maar rechtvaardig. Koster was een beetje mop- in Steenbeek en Hartkamp geblesseerd raakten echter geen kans meer de verdediging van de thuisclub te pas seren. De thuisclub trachtte met snelle uitvallen keeper Bouma te verontrusten, doch ook de LSC-verdediging gaf geen kansen meer weg. Het einde kwam der halve met de gelijke stand 22, een uit slag waar beide partijen tevreden mee mochten zijn. Scheidsrechter Daan floot correct. Bij LSC was l.buiten Dijkstra de beste man, terwijl Mosselaar na de rust eveneens een uitstekende partij speelde. SNEEK, van 5 t.e.m. 11 Sept. Geboorten: Sjoukje d. v. Binne der Veer en Henderika Sluman verzorgd werd, het is te Oppenhuizen, waar het „en pension” was, overleden. We mogen wel verklappen dat Germen diep onder de indruk van dit verlies is, maar vastbesloten om zich morgen Dins dag, op de markt een nieuwe aan te schaffen. Hopelijk vindt hij daar een goede vervangster! Les Belles de milt. Na Engeland, na Amerika is René Clalr weer tot zichzelf gekeerd, maar gerijpter; niet zonder meer tot zijn oude vorm, want hij" heeft een evenwicht ge vonden tussen de ongecompliceerde film- humor van bijv. „Le Million” en de ba rok van „La Beauté du Diable”. René Clair, die in „La Beauté du Diable” het tijdperk van de atoombom nog met vrezen tegemoet ziet, aanvaardt thans het heden, dat zijn eigen taak en geluk brengt. De ouder en wijzer geworden man in „Le Silence est d’or”, die resig neert, treedt in deze film verjongd te voorschijn, zijn ogen zijn open gegaan voor het geluk dat naast hem woont. Clalr zou Clalr niet zijn als hij ook in deze film niet de kostelijkste Inval len wist te bedenken en er zijn er vele. Melodie en geluid weet hij kunstvaardig te hanteren, geestig en harmonisch ver smolten met zijn filmvorm. Hij speelt met zijn materiaal, décors en al en weet zó goed met de fllmhumor om te gaan dat hij er niet mee ophouden kan. Wij hebben er een sprankelend werk aan te danken, vol amour, esprit en charme. WYMBRITSERADEEL, met 11 September. Geboren: Huite z. v. Willem Heins en Sipkje Wolthuizen te Gaastmeer; Jo hanna Trijntje d. v. Klaas Dominicus Flapper en Susanna Flapper te Gaast meer. Gehuwd: Gene. Overleden: Sietske Schukken, 3 weken, d. v. Wiepke Schukken en Jetske Sjoerdtje Draaisma te Nijland. „De Klimop”, door „Sneek”. De RIZLA-wisselbeker voor de dames werd uitgereikt door de heer H. Stuurop. De heer J. C. Kan voerde hierna nog het woord. Hij zeide o.a. dat hij uit naam van alle spelers en speelsters het bestuur van „N.O.H.” dank bracht voor het or ganiseren van dit tournooi en legde er nog eens de nadruk op het feit, dat de meerdere werkzaamheden voor de wed strijdleiding niet lagen aan het bestuur van „N.O.H”, maar aan het wegblijven van sommige teams. Als lid van de T.C., zeide hij, dat het spelpeil van deze mid dag veel hoger lag dan de vorige jaren. Tot slot stelde hij voor een driewerf hoe ra uit te brengen voor het bestuur van „N.O.H.”, waaraan allen spontaan vol deden. De voorzitter dankte de heer Kan voor zijn vriendelijke woorden en bracht nog dank aan de „stille medewerksters” in de consumptietent, de dames Brouwer en de Jong, en aan de heer S. Brouwer, die voor de fietsen en de toegangsbewij zen had gezorgd, en sloot daarna de bij eenkomst. De verwachting dat L.S.C. het niet gemakkelyk zou krijgen tegen de fina list van het Winto-tournooi is bewaar heid geworden. F.V.C. beschikt over een jong elftal met behoorlijke techniek. Hoewel de thuisclub voor de rust de sterke wind in de rug had, wogen de partijen gedurende de eerste twintig mi nuten toch goed tegen elkaar op. Lang zamerhand werd F.V.C. echter sterker en toen na plm. 25 minuten spelen een der LSC-spelers de bal verkeerd raak te, kon de Huizumer l.binnen van dicht bij ongehinderd Inschieten, 10. En toen enkele minuten later een hoek schop, genomen door de r.buiten, in één keer onhoudbaar in het LSC-doel waai de, zag het er met een 20 achterstand donker uit voor de gasten. Met veel moeite kon de verdediging der blues zich echter staande houden. 10 minuten voor de rust werd het zwoegen van LSC beloond. L.buiten Dijkstra, naar binnen zwenkend, werkte een pas van v. d. Horst doeltreffend af, 21. Met deze stand kwam de rust. En toen enkele mi nuten na de hervatting van het spel l.binnen Haga de partijen op gelijke voet bracht, doordat de FVC-verdediging voor vermeend buitenspel bleef staan, zag het er weer hoopvol uit voor onze stad genoten. Hoewel LSC daarna doorlopend sterker as, zag de voorhoede waar- Zaterdagmiddag werd bovengenoemd tournooi gehouden op het terrein aan de Parallelweg. Onder flinke belangstelling en prachtig weer werd met de wedstrij den aangevangen. Na verschillende span nende partijen kwam om pl.m. 7 uur het einde, waarna om half negen de prijsuit reiking in Restaurant Piso een aanvang nam. De voorzitter van de Volleybalclub „N.O.H.” heette de aanwezigen hartelijk welkom en bracht dank aan de teams, die deze middag waren opgekomen en had den medegewerkt aan het welslagen van het tournooi. In het bijzonder dankte hij Mevr. Kan en de heer J. de Jong, die bereid waren gevonden de wedstrijdle ding op zich te nemen, doch door het wegblijven van enige teams veel werk hadden genad, wat voorkomen had kun nen worden, indiens deze teams waren opgekomen. Het bestuur van „N.O.H.” had gemeend de wedstrijdleiding een klein blijk van waardering te moeten geven, hetgeen hierna door de voorzitter werd overhandigd. De uitslagen zijn als volgt: Dames le klas: eerste prijs (wisselbe- ker, aangeboden door de Buurtver. „De Noord-Oosthoek”) werd gewonnen door de Chr. Kweek, die tevens een klein 'be kertje, aangeboden' door Fa. Wielenga in ontvangst had te nemen. De tweede prijs, een medaille, aangeboden door drukkerij De Motor werd gewonnen door R.K.V.C. 1. Dames 2de klas: Eerste prijs (wissel- beker, aangeboden door de RIZLA-fa- briek), plus klein bekertje aangeboden door Restaurant Piso, werd gewonnen door N.O.H. 1; de tweede prijs, medaille van De Krokodil te Leeuwarden, werd gewonnen door D.V.C. van IJlst. Dames 3e klas: Eerste prijs, medaille aangeboden door K. Hiemstra, werd in de wacht gesleept door V.I.O.S. II; de tweede prijs, medaille aangeboden door de heer G. Oppenhuizen, Monnikstraat door T.G.P. 1. Heren le klas: Eerste prijs (wisselbe- ker, aangeboden door „De Noord-Oost- hoek’”) plus een grote lauwerkrans, aan geboden door Fa. S. H. Groenhout, werd gewonnen door N.O.H. 1; de tweede prijs, medaille van Drukkerij Menno, door T.G.P. 1; Heren 2e klas: Eerste prijs (wis- selbeker van de RIZLA-fabriek) plus klein bekertje, aangeboden door Muziek handel de Rapper, werd gewonnen door T.G.P. II; de tweede prijs, medaille, aan geboden door het Werktuigenbureau voor de Landbouw, Z.O.N.A.; derde prijs, medaille, aangeboden door Zwanenburg, werd gewonnen door S.V.C. Heren 3e klas: Eerste prijs, medaille aangeboden door Groentenhandel J. de Vries, werd gewonnen door T.G.P. Jun. I; de tweede Beschermh. Edelachtb. Heer L. RASTERHOFF, burgem. van Sneek. ZATERDAG 18 SEPT. 1954 voor alle ingezetenen van Sneek op het Zuidersportpark, in 2 klassen: van 1740 jaar en vanaf 41 jaar. Aangifte met leeftijd bij de Seer. S. Breuker, Amaliastr. 32 en tot kwart voor 2 op het terrein. Prijzen: Luxe voorwerpen. Aanvang: 2 uur. Inleg 25 cent. In het afgelopen weekend werden op de Westeinder de zeilwedstrijden om het kampioenschap van Nederland voortge zet. Het resultaat was drie Friese kam pioenen: Joh. Alberda, Sneek, In de Re genbogen; Reinard Mulder, Langweer, in de Valken en Fokke Jansma, Grouw, in de 16 m2 klasse. pWI.’W JH'uAVJi'XUI* SCHILDER DE VRIES VLUG EN PRECIES De bouw van de nieuwe Batavus- fabriek op het industrieterrein te Oude- schoot is gegund aan de laagste in- schrijfster, de Aann. Mij Frlso alhier voor 552.950, Onze vroegere stadgenoot de heer G. Elzinga slaagde te ’s-Gravenhage voor het diploma machineschrijven. 2 joppers; 4 jassen; onderbroeken; hemden; handdoeken; zakdoeken; zwem broeken; badpakken; broekriemen; haarlinten; badmutsen; sokken; jongens bovenbroek; short; duikbril; vulpen; kleine sieraden; slipover; 1 plastic schoen. Terug te bekomen aan het Zwembad tot Zaterdag 18 September. - A - - - 115 100 Feestelijkheden te Heeg. Woensdag 15 September. Tetman de Vries met: „De tiid sll ’t leare”. ’s Avonds 8 uur. Donderdag 16 September. Barend v. d. Veen met: „De léste troef” en „De Forrasslng”. ’s Avonds 8 uur. Belde avonden in de feesttent. We hebben allemaal meegeleefd Germen v. d. Hoek in het Cruycebroe- dershof zijn geit kreeg. We leven dus nu ook allemaal mee nu Germen zijn geit verloren heeft; hoe goed het dier ook bij. waar „Haastige spoed is zelden goed”, merkte ling-monteur bij Korrenga en hij op en keek eens naar het benauwd ger de zoon van de burgemeester hier. De opgeheven gezicht van de nieuwe leer- gelijke van jongens als Gijs en de Lange. Zaterdagmorgen vertrok de motorboot „Wetterwille” met kapitein Bakker aan het stuurrad uit IJlst voor de boottocht met het personeel van de Houthandel v.h. Wed. J. Oppedijk, ter gelegenheid van het jubileum van de heren D, Landstra, J. D. ten Cate en mej. G. de Vlas. De Snekers stapten om 9 uur in. Na een prettige tocht, die afgewisseld werd door spel, muziek en zang, arri veerde men tegen 12 uur in Grouw, waar in Hotel van Stralen de maaltijd wachtte. Aan tafel werd het jubilerende drietal namens de N.V. toegesproken en dank gebracht door de heer J. L. Meinsma, on der aanbieding van de gebruikelijke ge vulde enveloppe. De heer v. d. Zee sprak namens het personeel, dat fraaie geschen ken schonk, waarna de heer Muizelaar nog als collega en vriend het woord voerde. Van Grouw ging de tocht verder naar Eemewoude en omgeving en tegen de avond werd op de terugreis onderweg nog even aangelegd, onder vermaak met spel en dans. Tot besluit van de zeer ge slaagde tocht werd aan boord nog een koffiemaaltijd genuttigd, tijdens welke nog enige toespraken werden gehouden en ae jubilarissen dankten voor al de goede woorden, de geschenken en de prettige dag hun bereid. zacht en taai van binnen, alle dagen vers, dat zijn onze EIERKOEKEN a 6 CENT 18 VOOR 1.00 Kleinzand 33, tel. 2752. 2de Woudstraat 33, tel. 2664 (filh. Alb. Harkema). - A.' Advertentie Ingez. Mededeling. OPPENHUIZEN. Nu de September maand is aangebroken, beginnen de ver schillende verenigingen weer met hun vergaderingen. De afd. Oppenhuizen van de N.C.V.B. hoopt 16 Sept, haar eerste vergadering te houden in het lokaal der Herv. Kerk. Als spreekster treedt op mevr. Frankena uit Heerenveen met het onderwerp: Madame Curie, de uitvind ster van het radium voor de kankerbe strijding. Een zeer actueel onderwerp voor deze tijd. van van Koudum; Everardus Jelte z. v. Anne van Dijk en Klaske Kuipers; Simke Simon z. v. Sijbe Wierdsma en Elisabeth Speel man; Hotske Klaaske d. v. Jan Tjalma en Hipkje Fekkes van Parrega; Margaretha d. v. Wijbe Johannes Mane van Oerle en Henderika Cornelia Margaretha van der Sluis; Johannes Aloysius Maria z. v. Theodorus Antonius te Stroete en Hen- rica Berendina Maria Severt van N.O.- Polder; Janke d. v. Pieter Walsweer en Riemke Jouwstra; Wietske Trees Maria d. v. Tjebbe Dijkstra en Geertruida Hiske Kramer van Warns; Siementje d. v. Geert Waterlander en Aukje Leijenaar van Warns; Hendrik Tjitte z. v. Hendrik Keuning en Feikje de Wrede; Hillebrand z. v. Anne de Vries en Geertje Brand- sma; Antje d. v. Cornells Roodbergen en Tjitske Boes; Jannie d. v. Hilbert de Haan en Jantje Compagner van N.O.- Polder; Aaltje d. v. Roelof Bleijinga en Elisabeth Helena Cilia Postma; Johan nes z. v. Albert van Houten en Fimmigje Hankel van Idskenhuizen. Ondertrouwd: Gerben Kingma, 32 jr. en Geeske Sietske Koenen, 30 jr.; Jakob Postmus, 26 jr. en Catharina van Dijk, 24 jr.; Eke Douwes van der Laan, 26 jr. en Hendrika Messchendorp, 21 jr.; Jozeph Altenburg, 25 jr. en Guurtje Theresia Koomen, 23 jr.; Anne Samplonius, 30 jr. en Emilie Heidenis, 22 jr.; Sieds Tui- nenga, 22 jr en Antje Smit, 22 jr. Getrouwd: Jan Smit, 31 jr. en Aukje Blok, 23 jr.; Bram Abma, 27 jr. en Cor nelia de Jager, 22 jr.; Sijbolt IJntema, 27 jr. en Klara Riedstra, 25 jr. Overleden: Sietske Schukken, 3 weken, d. v. Wiepke Schukken en Jetske Sjoerdtje Draaisma van Nijland; Maria Catharina Huis in ’t Veld, 77 jr., echtgen. van Theodorus Potma; Petrus Hermanus Verburgt, 61 jr., echtgen. van Dieuwertje Bijman van Bolsward; Sijtze Bouman, 73 jr. van Joure; Femke Agema, 72 jr., wed. van Sjerp Terluin van Dronrijp; Marijke Hidma, 57 jr., echtgen. van Wiebren Postma van Bolsward. GAUW, 10 September. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer R. v. d. Kooy, Evangelist bij de Herv. Gemeente te Sel- lingen c.a. (Gr.), die een benoeming ont ving tot leider van de Christelijk Social» Arbeid „Rumah Kita”, standplaats Dja karta, heeft voor deze functie had an kt 60 ct. 70 70 55 Ken van de zwakste punten van Black Boys is nog steeds de angst voor ver liezen, ook bij een zeer behoorlijke voor sprong. Zo was het ook in deze eerste competitiewedstrijd in het nieuwe sei zoen, al was de overwinning geen mo ment in gevaar. Met de rust hadden de zwartjes reeds een verdiende voorsprong van 30. Black Boys startte met de wind In de rug. Reeds dadelijk werden enkele goede aanvallen ondernomen, die voor lopig echter strandden op de hechte ver dediging van Bergum. Toch gelukte het na 10 min. aan Th. de Groot de eerste treffer te plaatsen, na goed opbrengen van de middenllnie, waarin v. d. Vliet en Bos een goede partij speelden. Een soortgelijke aanval bracht de bal na een h°lf uur bij midvoor v. d. Laan, die r links afgezwenkt was en door een chtige omhaal de bal achter de doel man Het verdwijnen. Met een steeds sterker wordend Black Boys werden de laatste minuten voor rust gespeeld en op het laatste moment wist l.buiten Rienstra in een moeilijke positie de voorsprong op 30 te brengen. De tweede helft bracht een nerveus spelend Black Boys, dat nu tegen de wind op moest tornen en In de oude fout verviel zich in de, verdediging te laten drukken, wat enige malen tot wanhoop- voetbal leidde en Bergum de gelegenheid gaf door te drukken en een tegenpunt te scoren'. Gelukkig werd de fout bij tijds Ingezien, waarna het spel zich ver plaatste. Aan weerskanten kreeg men toen nog diverse kansen, die evenwel niet benut werden. Het resultaat, dat O.N.S. tegen Noord se Schut bij Hoogeveen boekte, (een 21 overwinning) was niet slecht, hoe wel auidelijk naar voren kwam, dat het ploegverband bij de Oranjemannen nog niet voldoende is. De routine moet nog kernen en ook moet er sneller wordeh gehandeld, en serieuzer geplaatst. De tegenstander was niet sterk, maar toch ontstonden er wel hachelijke situ aties voor het doel van de bezoekers. O.N.S. talmde nl. te vaak met wegwerken Midvoor Blok wist op handige wijze ge bruik te maken van een doelworsteling. Eén van de backs van de tegenpartij zou wegkoppen, maar Blok was even sneller bij de bal en kopte deze over de doellijn. 1o. Nog voor de rust kwamen de „Noordse Schutters” aan een tegenpunt toen bij O N S. zowel de middenlinie al: de achterhoede een steek lieten vallen waardoor vrij plotseling de vijandelijke r.binnen vrij naar het doel kon wande len. Hij schoot vanaf ca. 13 a 14 meter de bal-laag langs doelman Bosma, die overi gens een prima wedstrijd speelde. Na de rust trok O.N.S. nog eens fel van leer, wat beloond werd met een doel punt van F. Wiersma. Nadien bleven onze stadgenoten de toon aangeven, maar vlak voor het einde kwam er nog een aanval op hun doel, waaruit de bal zeer hard vlak langs de paal werd geschoten. Bijna had men hun de kaas dus toch nog van het brood gegeten. De wedstrijd werd in zeer sportieve sfeer gespeeld. Maandag 18 September. Amicltia Thea ter Sneek. ’s Avonds 8 uur: „Berlijn Oostzóne”. Dinsdag 14 t/m Donderdag 16 September. Amicltia Theater Sneek. ’s Avonds 8 uur de filmcomedie: „Les Belles de Nuit”. Dinsdag 14 September. Uitvoering door het Muziekcorps van het Leger des Heils, Den Haag, in de Bapt. Kerk. Aanvang 8 uur. Woensdag 15 en 22 September. Schaak club Sneek-Onda. Schaakwedstrij den voor ieder, in Hotel Leeuwen, Parkstraat. Aanvang 8 uur. Vrijdag 17 September. Sneeker Mixed Hockeyclub „S.M.H.C.” Alg. verga dering ’s avonds 8 uur in de Wacht kamer van Hotel „Bonnema”. Zaterdag 18 September. Kaatsverenlging „Sneek.” Grote Kaatswedstrijd voor alle Ingezetenen van Sneek op het Zuidersportpark. Aanvang 2 uur. Zaterdag 18 September. Sneeker Zeil- club. Sluitingswedstrijd. Nam. 2.30 uur bü het Paviljoen. Maandag 20 September. Sanatorium „Beatrlx-oord” afd. Sneek. Belang rijke Jaarvergadering ’s avonds 8 uur in het Groene Kruisgebouw, Westersingel. Maandag 20, Dinsdag 21 en Woensdag 22 September. Circus Strassburger op het Martiniplein te Sneek. Iedere avond te 8 uur en Woensdag tevens nam. 2 uur. bij Rob geen kwaad meer doen. Het werd een vermoeiende dag. Rob perig, maar”niet zo kwaad, geloofde Rob. teerde was aan het werktempo nog niet gewend. Met de jongens? Kon je nog niks van Rob- je kunt wel voelen, dat je werkt, jo. Hij was bij Marsman gewoon alles op zijn zeggen. Die lange was een mispunt, die Valt me mee dat je nagels zo schoon zeven gemakken te doen onder gezellig kleine rooie een stiekumerd, maar Gijs zijn’ geklets met Joep. Hier was het opschie- was er ook nog. „Dat kost me moeite genoeg”, ant- Die avond liep hij langzaam langs de woordde Rob, „en als je me op m’n ver- singels van de vreemde stad. Hij had de jaardag een manicure-set cadeau geeft, „Valt me niet tegen”, bromde hij, „maar brief naar huis gepost. Het was stil onder hoef je heus niet bang te zijn dat ik be denk je d'r an dat die wagen morgen de bomen. Op een bank zat een paartje ledigd ben. Maar het is lastig genoeg weer rijden moet?” te fluisteren. Een politieagent stapte be- want de anderen, een paar er van, plagen Rob begon zich te haasten, maakte een dachtzaam voorbij. De bus naar Oldstad me er mee of ergeren zich er aan, dat ik fout, en natuurlijk stond Koster er net rommelde langsde bus van Korrenga, mijn handen een beetje verzorg. Er zijn hij werkte. Rob vah Liempden leer- jongens bij ons, die lopen ’s Zondags nog niet lan- met rouwnagels. Vera trok een vies gezicht. „Ach”, zei Rob, „je moet maar zo den ting. „Maak je maar niet druk, mannetje, Duvelstoejagertje van chef Koster. Rob ken, het vuil is er haast niet uit te krij- al doende leert men”, gromde hij goed- begon langzaam te begrijpen dat iedere gen- En de volgende dag worden ze wéér moedig. „Als je je laat opjagen, word je medaille haar keerzijde had. een zenuwpees. Hier, kijk, als je dat zó werk dat hij graag deed, dat hij begreep. Hier was vuil’. „Dan hoeven ze zich niet te wassen doet en hij hanteerde de zuigerveer Maar de omstandigheden waaronder dat ook”, concludeerde Vera, „ze worden im- als een expert is het zó gepiept, zie werk verricht moest worden, verschilden mers tóch vuil....” je?” En hij was al weer weg. Rob zuchtte zo hemelsbreed van die thuis.... even R°b staarde naar buiten. Ja, daar opgelucht. Hij vond Koster nog de kroop het heimwee naar Beerzoyen, naar moest je in zitten, wilde je dat begrijpen, kwaadste niet. de schoolkameraden, naar Vera, naar Waarom zorgde hij zo angstvallig dat z’n ’s Avonds ging hij doodmoe naar huis, vader en moeder, omhoog. Toen bedacht handen ’s avonds schoon waren? Omdat De lange liet zich niet zien en bracht zijn hij: dan zou ik hier niet lopen, maar op hij voor geen geld met smerige, onver- bedreiging niet ten uitvoer, maar Rob mjjn kamer zittel blokken over schei- zorgde handen thuis gekomen zou zijn, wist dat hij wachtte op de kans hem esn kunde en geschiedenis. Het ministerie prijs, medaille, aangeboden door bakkerij poets tg bakken. Enfin, afwachten uasr. Thorbecke en de Grgh^wet^Jjersiening. t A.s. DONDERDAG 16 SEPT, van 78 uur Bespr. en zit ting welke avond. In hotel Hanenburg. Clubs H.B.S., Ulo, Gehuwd, enz. Zaterdag a.s. DANSEN. LERAAR KIELSTRA. Hele blikken Wortelen Andijvie Spinazie Sperciebonen 115 KAAS-RECLAMES p. 100 gr. 40+ Bel. Edam kaas 25 ct. 40+ Harde Edam kaas voor de rasp 28 Prima belegen Nagelkaas 20 Jonge v.v. Goudse kaas 26 Bel. v.v. Comijne kaas 28 Smeerkaas, per pakje 26 Vleeswaren-aanbiedingen 100 gr. Rookvlees 42 ct. 100 gr. Boerenmetworst 40 200 gr. Boterhamworst 55 100 gr. Corned Beef 40 EXTRA-RECLAME Grote blikken gehakt 1 pot Pindakaas en 1 pot Jam, samen 9 EIEREN VOOR GED. POL 24 TEL. 2086. Bespaar brandstof door het kopen van Or. bekende merken E. M. JAARSMA, INTERNO, BECKERS, BECKING BONGERS VROLIJK SPAARKACHEL, ECONOOM, FAVO RIET, TROMP met mica en glasdeuren, KRAMP’S, D. R. U. JAARSMA, SMIT’S KACHELS, ETNA, FABER. PETROLEUMKACHELS BUT AG AS STRAALKACHELS.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2