Minister Eden te Parijs lal Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST s n Twee dagen feest in Heeg Joh. Alberda bereikte zijn ideaal Concert Muziekkorps Leger des Heils fig 109e Jaargang No. 74 I Nationaal kampioen in de Regenboogklasse Alberda naar de Na-Brasem Moeder en kind verdronken Ook mooi resultaat te Woudsend Grcus Strassburger ook naar Sneek Het Sneaker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD - Berichten over tweede huwelijk van Soekarno Nieuwe Wijkverpleegster in Ijlst KI.EINZANL) 7 - Telef 2872 Vrijdag 17 September 1954 It plak fan Beatrix-oord Een duur motorjacht Prachtig resultaat collecte kankerbestrij ding Nog eens 25 pet op oude huur Zevende beroepsvervoercon- gres van de N. O. B. weg transport 25 jaar bij de Rotterdamsche Bank De „E 55” Zes zwakke kinderen naar Zwartendijk Ds. W. L. Korfker 45 jaar predikant Kaas bekroond VRUDAGS. Redacteur: L K1EZEBR1NK li i L. G. merknechtje Indonesische vrouwen organisatie protesteert. Het Alg. Dagblad heeft reden om aan te nemen, dat de huurverhoging, waar over waarschijnlijk de volgende week nadere mededelingen zullen worden ge daan bij de opening der Staten-Gene- raal, 25 procent zal bedragen. De huur verhoging zou alleen gelden voor de vóór oorlogse woningen. De huur daarvan zou dan worden verhoogd met een bedrag gelijk aan 25 procent van de huur die men vóór 1940 betaalde. Dit zal dan een i inform percentage .ijn, zonder differentiatie naar stad er platteland. Daar de wetswijziging die hiervoor nodig is, geruime tijd zal vor deren, ligt net in de verwachting, dat de huurverhoging, die uiteraard hetzij door belastingverlaging hetzij door een nieuwe loonronde of een combinatie van beide zal worden gecompenseerd, niet vóór 1 April zal ingaan. Johannes Alberda heeft in het afgelopen weekeind op de Westeinder zijn ideaal bereikt. Hij werd kampioen van Nederland in de Regenboogklasse. En met glans. Van de vijf wedstrijden won hij er vier. En dat nog wel tegen vier van de beste Hollandse cracks die met hem op grond van hun prestaties tot de strijd om de titel waren toegelaten. De andere candidaten waren gewogen en te licht bevonden. Direct na de bevrijding in 1945 stapte onze kampioen over in de nieuwe 22 m2 klasse. En ook hierin blonk hij al dade lijk uit. Het eerste jaar leverde al 22 prijzen op, waarvan 14 eerste, plus de we een zeer goede indruk van het muzi kale peil van dit korps. De sfeer van de avond werd verder voor een groot deel bepaald door het optreden van Brigadier Deurloo, die op oewonderenswaardige wijze de nummers aan elkaar praatte en zo nodig, het pu bliek door samenzang actief bij de uitvoe ring betrok. Wat op een avond als deze het meest opvalt, is de blijmoedige ernst en spon tane openhartigheid, waarmede „het Le ger” de mensen tegemoet treedt. De po pulaire melodieën en eenvoudige woor den, die door het vele misbruik haast banaal zouden kunnen klinken, worden nier door de heilige geestdrift gelouterd en aanvaardbaar gemaakt. Ieder der aan wezigen zal deze sfeer hebben aange voeld en de hartverwarmende invloed er van ondergaan. Zo is het optreden van dit Haags muziekkorps niet in de eerste plaats muzikaal, maar vooral in geeste lijk opzicht een succes voor het Leger des Heils geworden. hoofdprijs bij de S.Z.C.-wedstrijden in de Sneek-Week en de Zilveren Waterpoort als hoofdprijs over de gehele week. Het volgende seizoen won hij 24 prij zen (15 eerste) plus het kampioenschap van de N.N.W.B. en in 1947, het laatste jaar in deze klasse, 19 waarvan 11 eerste. Regenboogzeiler. Benoemd tot Wijkverpleegster te IJlst zr. Van Halsema, thans wijkverpleegster te Nijland. Redactie-adres i WOUDEEND, 14 Sept De collecte voor de kankerbestrijding bracht te Woudsend er. omstreken ƒ336.22 op; het vorige jaar brengst maar ƒ101. worden: uur. ook SNEEKER NIEUWSBLAD De Ried fan de Frys^e Biweging achtet it nedich yn forban mei de striidfraech oer it plak fan it Sanatorium „Beatrix- oord" der op to wizen, dat it de foarstanners fan spjalting en forpleatsing fan „Beatrixoord” net slag- ge is oan to toanen, dat har plan yn it bilang fan de pasjinten needsaeklik of seis mar-winsklik wêze soe, dat Appelskea sintrael en gaedlik leit foar alle trije Noardlikft provinsjes, dat der dus gjin inkelde reden is dizze troch Frysk initiatyf en Fryske offer- feardichheit yn ’t libben roppen ynsel- ling lit Fryslan wei to heljen, docht dêrom in birop op al dejingen, dy’t yn dizzen har ynfloed jilde litte kinne, der mei man en macht foar op to kommen, dat „Beatrixoord” to Appelskea bliuwt West-Duitslands toetreding tot de N.A. V.O. De grote moeilijkheid is echter, dat het verdrag van Brussel geen bepalinger. bevat, die de bewapening van de deel nemende landen aan banden legt, en Frankrijk wenste uitdrukkelijk, dat een nieuw Duits leger aan beperkingen wordt onderworpen. Bovendien hangt de Franse goedkeuring van het plan-Eden geheel af van de vraag, in hoeverre En geland garanties wil verstrekken op de volgende twee punten: het handhaven van de Britse troepen op het Europese continent en gezamenlijk optreden tegen Duitsland, in geval dat land zich uit de Westelijke defensie-organisatie zou wil len losmaken. Indien Engeland niet verder wil gaan dan de garanties, die het indertijd aan de E.D.G. heeft gegeven, dan, zo meent men te Parijs, zou het Franse parlement ei zeer moeilijk toe te krijgen zijn om een bewapening van de Westduitse re publiek te aanvaarden. De politieke spanning rondom het probleem van de Duitse herbewapening heeft, na de verwerping van de E.D.G. door het Franse parlement, een nieuwe climax bereikt, want minister Dulles heeft tot aller verrassing plotseling be sloten eveneens een reis naar Europa te maken. Reeds vandaag zal de Ameri kaanse minister te Bonn arriveren om met kanselier Adenauer te confereren, waarna hij naar Londen vliegt om daar Eden te ontmoeten, die Vrijdag in de Britse hoofdstad zal zijn teruggekeerd. Dulles heeft haast. De kampioen voor de kast met een gedeelte van zijn ruim 300 prijzen. Het tweedaagse feest in Heeg begon Woensdagmorgen met een optocht, waarin tal van fraai versierde wagens meereden. Onze beide foto’s laten twee er van zien: Aid en Nij Fryslan. De gehele stoet trok zeer veel belangstelling. Het verslag van de feeste lijkheden wordt in ons volgend nummer opgenomen. De Amsterdamse scheepswerf G. de Vries Lentsch Jr. heeft de „Diana” af geleverd, een prachtig motorjacht, dat door de Griekse tankreder Pappadakis, ’n millionnair die te Monte Carlo woont, besteld was. Het prachtige schip heeft vijf badkamers, is 43 m. lang en kan in één ruk zonder brandstof in te nemen over de Atlantische Ocaaan varen. De eigenaar schijnt dit schip, dat een paar millioen kost, echter al weer te willen verkopen omdat het hem te klein isl Verschijnt: DINSDAGS en Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) De huis aan huis collecte ten bate der kankerbestrijding heeft alhier opge bracht f 1118.95, de schaalcollecte in de Amicitia-bioscoop bovendien nog f 354.10, totaal dus 1473.05. Een grote industrie te dezer stede maakte bovendien nog 100 naar het hoofdbestuur over. Al met al een prachtig resultaat, waarvoor naast de gevers ook de dames die collecteerden, niet minder dan een zestigtal, een harte- ijjk woord van dank toekomt. Echter niet steeds met hetzelfde schip. Af en toe moest er een nieuw gebouwd worden omdat het vorige verkocht was. Want een boot die zoveel prijzen won lokte de kopers. Naar de 22 m2 klasse. dochter naast Rienk aan de fok. Beide waren nog ongetrouwd en nu raadt U de rest wel. Koosje is nu al een paar jaar mevrouw DijkstraKuipers en moeder van een flinke baby. Na Tietie’s huwelijk nam ze haar plaats definitief in en heeft ze Alberda vele ja- ren op uitnemende wijze als fokkeniste bijgestaan. Ook nog toen ze al getrouwd in Leeuwarden woonde. Pas in dit seizoen volgde Hennie v. d. Weij haar voorgoed op, die naast Rienk Dijkstra ook de serie wedstrijden mee heeft gewonnen. Voor de nationale kam pioenswedstrijden kon Dijkstra echte» niet mee en completeerde Alberda’s gast heer, de bekende Valkenzeiler Cor Groot te Aalsmeer, de bemanning. Maar vaste reserves zijn er ook al. Alber da’s oudste 18-jarige zoon en z’n 16-jarige dochter. Ja, zelfs de 12-jarige Rients heeft al eens een wedstrijd met vader meegezeild. In 1948 verwisselde Alberda z’n 22 kwadrater met de Regenboog 45, die, evenals al haar voorgangers, ook weer „Algri” gedoopt werd. De animo voor de 22 m2 klasse was hier nl. zo sterk ge taand, dat er geen wedstrijd meer in ge houden kon worden. Alleen in Grouw waren nog voldoende tegenstanders. Zijn debuut in de Regenbogen leverde ook al geen moeilijkheden op. Reeds in de eerste wedstrijd (van de S.Z.C.) liet hij al de „oude rotten” achter zich, aan welke eerste prijs hij in dat seizoen nog negen eerste, zes tweede en een derde toevoegde, de laatste, alsmede een twee de, op de Kaag. Ook daarna heeft hij, zoals men weet, vrijwel steeds een hoofd rol gespeeld in z’n nieuwe milieu, waarin hij z’n totale aantal prijzen tot boven de 300 bracht, hoewel de strijd daar altijd zwaar is en met wisselende resultaten. Zo was hij in 1949, 1950 en 1953 Noord Nederlands kampioen. Dit jaar kon hij z’n titel echter niet verdedi gen. De nationale was aanlokkelijker en werd ook behaald, waarmee hij voor de eerste maal de hoogste top bereikte. De bemanning werkte mee. Uit al deze successen blijkt wel hoe een bekwaam stuurman en wedstrijdzei- ler Alberda is. Hij had het echter niet zo ver kunnen brengen als hij ook niet steeds zo’n prima bemanning had gehad. In de 16 m2 klasse en 22 m2 klasse be stond die vrijwel permanent uit z’n zwa ger en schoonzuster Rienk en Tietie Dijkstra, Schoonzus maakte de beginperiode in de Regenbogen ook nog als fokkeniste mee. Maar op een Zondag in Grouw voelde ze zich vóór de wedstrijd niet lekker. Toevallig lag Sieberen Kuipers toen helaas al oud-wedstrijdzeiler met zijn Regenboog naast hun. „Kan een van je dochters ook met me va ren?" vroeg Alberda. „Dan moet je Koosje meenemen", antwoordde Kui pers. En «o kwam Kuipers' jongste De jaarlijks terugkerende hoogtijdag voor de beroepsgoederenvervoerders, ge organiseerd door de N.O.B. Weg transport (Nationale Organisatie v. h. Beroepsgoederenvervoer Wegtransport) zal dit jaar plaats vinden op Donderdag 23 September a.s. te Arnhem in de grote zaal van Musis Sacrum, waar het zeven de Beroepsvervoercongres zal worden gehouden. Het congres zal worden geopend door de Secretaris-Generaal van het Ministe rie van Verkeer en Waterstaat, Mr. D. G. W. Spitzen, die eveneens in de och- tendbijeenkomst zal spreken over het onderwerp: „Overheid en Vrije Organi satie in het Vervoer”. Een woord van welkom zal worden uitgesproken door de heer J. Bronkhorst, wethouder der gemeente Arnhem. De morgenvergadering zal onder lei ding staan van de heer E. van Donke- laar, algemeen voorzitter van de N.O.B. Wegtransport, die een inleidend woord zal spreken en tevens de ochtendbijeen- komst zal sluiten. In de middaguren volgt een défilé van allerlei soorten vervoermaterieel voor het nieuwe Provinciehuis te Arnhem. De vrachtauto’s zullen door speciale com missies worden beoordeeld. Fraaie prij zen worden ter beschikking gesteld, zo wel door het Hoofdbestuur van de N.O.B. Wegtransport, als door het be drijfsleven. Tevens zullen interessante demonstraties worden gehouden van laad-, los- en rrjprestaties. De bedoeling van de door de N.O.B. Wegtransport jaarlijks georganiseerde Beroepsvervoercongressen is de wegver voerders inzicht te geven in de ver schillende problemen van de bedjjfsvoe- ring. Dit jaar belooft het zevende Be roepsvervoercongres wel een bijzonder succes te worden, gezien het feit, dat het publiek door het défilé en de bijzon dere demonstraties zal kunnen kennis nemen van datgene wat de beroepsgoe derenvervoerders kunnen presteren. Nader wordt bericht dat niet mr. Spit zen maar de directeur-generaal van het verkeer, mr. G. H. Dijkmans van Gunst het congres zal openen. Op 37 hectare Rotterdamse grond, waarvan 35.000 vierkante meter bebouw de en 50.000 vierkante meter onbebouw de oppervlakte zal van 18 Mei tot 3 Sep tember 1955 aan het Nederlandse volk en aan de wereld worden getoond, wat Ne derland ondanks de wereldoorlog en wa- termood gepresteerd heeft en nog pres teert Op de tentoonstelling „E 55” zal men de betekenis laten zien van het we tenschappelijk speurwerk, het onderwijs, de vakopleiding, de voorlichting op elk gebied, de nieuwe mogelijkheden en perspectieven. Kortom: de tentoonstelling „I 55” sal een manifestatie worden van de Nederlandse energie. Mejuffr. L. Smid alhier herdacht gis teren de dag waarop zij 25 jaar geleden in dienst trad bij het kantoor Sneek van de Rotterdamsche Bank. Zij was toen nog een jong meisje, dat juist de school banken verlaten had. In de loop der ja- ren is zij opgeleid in de corresponden- tie-afdeling, waar zij uitstekende diens ten bewijst. Zij is thans een prima Bank- kracht. ’s Morgens werd zij toegesproken door de directeur, de heer J. H. Wilmink. On der hartelijke gelukwensen werd haar de gebruikelijke enveloppe met inhoud overhandigd. Verder werd door directie en personeel een cadeau aangeboden in de vorm van een tinnen theeservies. Bloemen gaven bjj deze gelegenheid een feestelijk aanzien, terwijl in het ver dere verloop van de ochtend felicitaties en bloemen van diverse banken buiten Sneek binnenkwamen. Ook uit Sneek ontving de jubilaresse tal van felicita ties en cadeaux, w.o. een fraaie sche merlamp van de Chr. Gymn. Ver. Ad- vendo, waarvan zij ook 25 jaar lid is en waarin zij een bestuursfunctie bekleedt. Indonesia Raya reproduceert een brief van het hoofdbestuur van Perwari (Per- satuan Wanita Republik Indonesia zijnde de grootste en niet-politieke vrouwen organisatie in Indonesië), waarin de le den worden opgeroepen tot een vergade ring op 17 September ter bespreking van de „berichten, die de ronde doen over het tweede huwelijk van president Soe karno met mevrouw Soewondo uit Sala- tiga”. De brief zegt verder, dat mevrouw Fatmawati Soekarno niet op de hoogte zou zijn geweest van dit onlangs gesloten tweede huwelijk en echtscheiding zou overwegen. Het hoofdbestuur van Per wari verklaart, dat dit tweede huwelijk de hoogheid van het ambt van staats hoofd vernedert en „het hart van de vrouwenorganisaties wondt”, die strijden voor de verbetering van de positie van de vrouw en tegen polygamie. De ge ruchten over het tweede huwelijk van de president deden reeds geruime tijd de ronde. Sumber publiceerde een week ge leden het bericht. Met de actie van de Perwari komt de gebeurtenis intussen in de politieke sfeer, daar de Indonesische vrouwenver enigingen van alle gezindten en politieke richtingen, met uitzondering wellicht van de zeer conservatieve Moslimvrouwen organisaties, een actie voeren voor het monogame huwelijk en de verzekering van de positie van de vrouw. Indien de berichten juist zijn kunnen zeer ver strekkende politieke reacties verwacht worden, aldus meldt het Alg. Handels- blad. In een zijwijk van het Scholtenskanaal te Klazienaveen werden Dinsdagmorgen de stoffelijke overschotten opgehaald van de 19-jarige mevr. Maria Gesina Strijker- Herbers en haar 14 maanden oude kind Pietertje Strijker. Over de toedracht van dit tragische verdrinkingsgeval is niets bekend. Mevrouw Strijker was ’s mor gens om zeven uur van huis vertrokken met haar kind voorop in het kinderzadel- tje. Zij volgde de modderige landweg langs het water naar het land waar zij ging aardappelrooien. Om 11 uur zag een voorbijgangster, mevrouw Róssing, het lichaam van het kind in het water drij ven. Zij waarschuwde enige aardappel rooiers, die met een schippershaak het kindje uit het water haalden. Toen men ook een broodtrommeltje op het water zag, zocht men verder. De schippershaak stootte op een damesrijwiel en later op het stoffelijk overschot van mevrouw Strijker. PARIJS Op zjjn rondreis door West-Europa is minister Eden thans bezig aan het laatste, doch meest delicate deel van zjjn taak. In de Franse hoofdstad, waar hij gisteren arriveerde, voerde hij besprekingen met zjjn collega Mendès- France over de bewapening van West-Duitsland volgens een plan, waarvoor hjj in de afgelopen dagen de goedkeuring van de drie ministers van Benelux, van kanselier Adenauer en van de Italiaanse regering heeft gekregen. Het hangt thans alleen nog van de Franse regering af, of het „plan-Eden” doorgang zal vinden, aldus meldt het Alg. Dagblad. De zeilersloopbaan van deze 44-jarige stadgenoot is van het begin af een aaneen schakeling van successen geweest. Dat begin was pLm. 20 jaar geleden. Of het nu in 1933 of 1934 was weet Alberda zich niet meer pre cies te herinneren. Voor die tijd had hij nooit aan wed strijdzeilen gedaan. Echter wel gevaren. Eerst in een kano, die hij als jong tim- zelf bouwde, daarna in een schouwtje en toen in een 16-kwadrater, ook zelf gemaakt en geregi streerd onder nummer 82. Geschikt voor de wedstrijd dus, maar toch niet met dat doel op stapel gezet. Maar op een keer, zo ver telde Alberda ons, zeilde ik met dit schip in de Houkesloot Hidde Mole naar voorbij. Die zag toen wel dat mijn boot snel liep en hij ried mij aan er eens mee in de wedstrijd te gaan. Dat had ik echtei nog nooit gedaan en daar om ging ik eerst een keer als fokkenist met Mole naar mee naar Grouw. Dat was dus m’n eerste ken nismaking met de wed strijdsport. Ik kreeg echter direct de smaak te pak ken, zei hij, en kwam de volgende maal al met m’n eigen schip uit. En de suc-> cessen lieten niet lang op zich wachten. Alberda ontwikkelde zich in zeer korte tijd tot een der besten in de 16 m2 klasse. In 1938 ging hjj voor 't eerst naar De Kaag, waar hij ook direct de hoofd prijs won, en in 1939, 1941 en 1942 haalde hij daar eveneens de hoogste trophee in zijn klasse vandaan. In 1940 werd niet gezeild en na 1942 was het voor een jon ge man te gevaarlijk naar De Kaag te gaan. Totaal won hij in de 16 m2 klasse 100 prijzen, voor het grootste deel eersten. Na afwezigheid van enige jaren zal Circus Strassburger dit jaar wederom drie dagen te Sneek op het Martiniplein voorstellingen geven en wel op Maandag 20 September, Dinsdag 21 September en op Woensdag 22 September wanneer er twee voorstellingen gegeven een om 2 uur en des avonds om Evenals te Heerenveen zal ook te Sneek op veelvuldig bezoek Elly Strass burger haar Friese paarden in Fries costuum presenteren, wat te Leeuwarden tijdens de feestweek zulk een overweldi gend succes heeft gehad. Circus Strass burger maakte dit jaar sedert Pasen een zeer geslaagde tournee door ons land, waarbij ook bij het bezoek te Schevenin- gen tijdens het seizoen voortdurend voor uitverkochte huizen werd gespeeld. Door het overlijden van directeur Ka rei Strassburger is de leiding van het circus in handen gekomen van de dames Elly en Regina. Strassburger, die de moei lijke taak op zich hebben genomen het levenswerk van deze vooral ook in Fries land populaire circusdirecteur voort te zetten. Circus Strassburger blijft vasthouden aan de echte circustraditie; veel paarden en veel dieren in de piste om de echte circussfeer te bewaren. Het programma, dat in ons land ver toond wordt, is geheel nieuw en bestaat naast de vele dierennummers uit een serie hoogtepunten, waarop we nader zullen terugkomen. Pers en publiek zijn overal zeer opgetogen over de voorstel ling en zonder twijfel zullen allen in de provincie Friesland, die nog niet in de gelegenheid waren dit circus te zien, van de gelegenheid gebruik maken om het te Sneek een bezoek te gaan brengen. Onder het devies Strassburger blijft Strassburger is dit circus er in geslaagd zijn goede naam dit seizoen niet alleen te behouden, maar nog te versterken, na de zeer geslaagde tournee’s de laatste 2 jaar door België en Zweden, waarbij ook le den van de Koninklijke familie het cir cus bezochten. Deze winter zal het cir cus wederom het vaste circusgebouw Carré te Amsterdam betrekken. Onze stadgenoot Joh. Alberda, nat kampioen tn de Regenboogklasse, neemt op uitnodiging van de Zeilvereniging „Brasemermeer” deel aan haar wedstrij den op 24 en 25 September a.s„ de zgn. „Na-Brasem". Na de kampioenswedstrijden heeft hij zijn Regenboog daarvoor reeds in Hol land laten liggen, zodat hij a.s. Zaterdag niet in de sluitingswedstrijd van de S.Z.C. kan uitkomen. Dulles zal Parijs niet aandoen, het geen In Franse kringen een nogal pijn lijke indruk heeft gemaakt. Men kan zich niet onttrekken aan het gevoel, dat Dulles daarmee wil duidelijk maken, hoezeer hg gebelgd is over de moeilijk heden, die Frankrijk aan de Duitse her bewapening in de weg legt. Overigens heeft het State Departement nadrukke lijk verklaard, dat Dulles zijn reis tot Bonn en Londen moest beperken, omdat hij anders geen kans ziet op tijd in New York te zijn voor de opening van de Algemene vergadering der Verenigde Naties op 21 September. Zo vlot als de conferenties zjjn ge weest, die Eden met zijn collega’s van Nederland, België, Luxemburg, West- Duitsland en Italië heeft gevoerd, zo moeizaam was het begin van zijn be sprekingen met Mendès-France. De twee staatslieden kwamen gistermiddag voor het eerst samen en zij schijnen niet veel meer te hebben gedaan dan wederzijdse voorstellen uitwisselen. Om 8 uur gal Mendès-France een groot diner en daar na trok hij zich met Eden opnieuw te rug. Zeer waarschijnlijk zal men ook vandaag nog moeten confereren. De Franse regering schijnt in beginsel wel In te stemmen met Edens plan om West-Duitsland in het Pact van Brussel op te nemen als voorbereiding tot Voor de ruim 1100 gulden welke tij dens de feestelijkheden op de Wip voor het zwakke kind werden ingezameld, zijn hedenmorgen door het Centr. Ge nootschap de eerste zes kinderen 3 jongens en 3 meisjes uitgezonden naar het Kinderherstellingsoord „Zwar tendijk" te Egmond aan Zee. JUTRIJP—HOMMERTS. Zondag 19 September a.s. viert onze oud-dorpsge- noot ds. W. L. Korfker, emeritus-predi- kant van Barneveld, zijn 45-jarig ambts jubileum als predikant in de Gerefor meerde kerken in Nederland. Ds. Korfker werd 14 Mei 1883 te St. Anna Parochie geboren en bezocht het Gereformeerd gymnasium te Amster dam, waar hij ook aan de Vrije Univer- siteit studeerde. Op 11 Januari 1914 verwisselde de jubilaris de Geref. kerk van Jutrijp-Hommerts met die van Goënga, vanwaar hij 19 Oct. 1919 naar Barneveld vertrok. Deze zijn derde en laatste gemeente diende ds. Korfker tot 1 October 1949, toen hem na 40 vol brachte dienstjaren emeritaat werd ver leend. Hij vestigde zich toen metter woon te Oostzaan, waar hij benoemd was tot hulpprediker. Op de jaarlijkse kaaskeuring van de F.N.Z. heeft de Coöp. Zuivelfabriek te Uitwellingerga een bronzen medaille ver worven voor de groep kleine Goudse volvet, de fabrieken te Nijezijl en Sij- brandaburen kregen een bronzen me daille voor grote Goudse volvet I I Advertentieprijs 15 et per m.m. I Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3. - per hall laar. Franco per post I 3.75 oer half jaar. Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout Sneek. Op zijn rondreis door het Noorden van ons land, waarbij het reeds Hoogeveen, Groningen en Franeker aandeed, ver toefde het bekende Haags-Congreszaal Muziekkorps van het Leger des Heils Dinsdag jl. in Sneek. 's Middags benutten de Hagenaars hun verblijf in de Water- poortstad door een tochtje over „de Meer” te maken. In de vooravond trok men, begeleid door het Christelijk Mu ziekcorps „Harmonie”, door de stad, en ’s avonds werd een uitvoering gegeven de nieuwe Baptistenkerk. Het doel van deze trip is de aandacht te vestigen op en belangstelling te wek ken voor het werk van het Leger des Heils. Gezien de vele mensen uit allerlei kringen der bevolking die de uitvoering bijwoonden, kan deze opzet voor wat Sneek betreft, geslaagd genoemd worden Na de gebruikelijke opening met sa menzang en gebed, stelde de leider van de tournee, Brigadier Pieter Deurloo het muziekkorps en kapelmeester Dick Kruyt aan het publiek voor. Het eigenlijke programma bestond verder uit de typi sche „Leger des Heils”-muziek, die in de vorm van marsen, suites en selecties in de loop der jaren door vele geestverwan ten is gecomponeerd. Het Haags gezel schap deed zich in de uitvoering der vele nummers kennen als een goed sluitend geheel van koperblazers, dat onder de muzikale en pittige leiding van Dick Kruyt tot uitstekende prestaties wist te komen. Ook daar, waar verschillende le den zich solistisch lieten horen, kregen «12» e

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1