RODENT00001 "Iff KAPPIE en de reis met Troeteltje Buitenland in het kort Kunst aan Allen Jouster Merke N.C.V.B. afd. Sneek Opbrengst collecte Ingezonden Loonsverhoging van 6 aanstaande De rassenscheiding op Amerikaanse scholen Dat Amor nooit zijn plicht verzaakt Zonüagdienst dokter, Apotheek en Zusters Openingsvlucht via de Noordpool 75-jarig bestaan F.R.S. in Amicitia Theater Lesvliegtuig neergestort Bunzing roofde duiven Een verlovingsring van DIKHOFF maaki Woudsend offerde royaal voor de kankerbestrijding Het verkeer op de Singel Lotenverkoop Chr. Muziekcorps Harmonie De paratyphus te Katwijk 110-jarige Moeder is geen slavin Eksamen Fryske Akte Opgesloten in een koelwagen Alle dammers een prijs Sint Radboudstichting ’l Kin raer biteare vrouw overleden Vlootpredikant sprak in Sloten Gevonden voorwerpen W ymbrit- radeel ballpointpen, inl. bij de postcom mandant Rijkspolitie te Jutrijp. Varkenspest geconstateerd Nog goed afgelopen Een val van 82 meter I NEDERLAND 3 dtte kant maag - mot oen ot twee Rennie*. ZONDAG 19 SEPTEMBER 1954. nam. 5 uur N. UU1 Advertentie LM 1 Ach e, ic-iitie Ingez. Mededel <g COO MMIW TOONOI» STuDlO I 6 Ik zal het in een aquarium doen 7 Eén dode, één zwaar gewonde. Kraam verpleging Zuster W. Feenstra, Grootzand 47 Voor de N.C.V.B. afd. Sneek sprak Ds. R. Bijl, Herv. predikant te Berlikum over het onderwerp: „De Friese taal in godsdienstige aangelegenheden”. Wij verwijzen even naar de advertentie in dit nummer betreffende Jouster Merke en Agrarische Schouw aldaar op Donder dag 23 September a.s. Woudsend: voorm. 9.30 en ’s avonds 7.30 uur Ds. Kranendonk. IJsbrechtum: voorm. 10 uur Ds. Brink. IJlst: voorm. 9.30 uur Ds. Wiegers van Sneek; nam. 2 uur Ds. B. Albada. 1819 September 1954. Vanaf Zaterdagmiddag 4 uur: Dokter R. Ubbens, Stationsstraat 27, Telef. 2555 (b.g.g. no. 3000). Apotheek K. G. Postma, Oosterdijk 65. Wijkverpleging Zuster R. H. Posma, W. de Zwij- gerstraat 88. OPPENHUIZEN. Bij de duivenhouder D. Tj. Wijnja ontbraken op een morgen 8 duiven. Dacht men eerst aan diefstal, later bleek dat een bunzing de dader was en op deze zal nu jacht worden gemaakt. Voor de eigenaar een grote strop daar er van zijn beste exemplaren bij waren. Ook bij meer duivenhouders ontbraken gere geld duiven. Het soms AERE PERENNIUS. Vergadering van Gelovigen. Voorm. 10 uur bijeenkomst. WOUDSEND. De collecte voor de Kankerbestrijding heeft alhier 336,22 opgebracht. Verleden jaar was de op brengst 101. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Koudum: voorm. 9.30 uur en nam. 2 uur Ds. Benschop (In de Doopsgez. kerk). GEREF. KERK. Oudega (W.): voorm. 9 en nam. 1.30 uur Ds. v. d. Plaat. Velen met mij zullen ongetwijfeld zeer ingenomen zijn met de prachtige wegen die wij op de Singel hebben gekregen. Ook velen zulllen dezer dagen mis schien wel de verzuchting slaken: „Had ik maar goed gereden, had ik het maar geweten”. Want een bekeuring volgt on herroepelijk. Dank zij de soepelheid van de politie in het begin ben ik zelf nog aan een bekeuring ontsnapt. Ook Maandagmiddag was ik er getuige van dat twee personen werden bekeurd wegens het links rijden op een van de zijbanen die alleen voor verkeer van rechts zijn bedoeld. In een gesprek gaf een agent mij te verstaan, dat men zich op onwetendheid niet kan beroepen. Men dient dit te weten. En natuurlijk is dit ook zo Maar het is nu ook eenmaal zo, dat de mensen het niet weten. Wordt er nu gedacht: „Ze zullen het wel aan dc weet komen, door een oneindig aantal bekeuringen te maken? Zeker komen ze het op deze manier te weten. Maar was het niet mogelijk geweest om er border te plaatsen? Een van de agenten vertelde dat dit niet hoefde, zei er zelfs bij, dat dit niet mocht. Dit lijkt mij toch onwaar schijnlijk. Misschien hadden de mensen die nu een bekeuring hebben gekregen, met elkaar wel graag de borden willen betalen en dit was misschien goedkoper geweest dan nu het zo gaat. Vooral als het iemand betreft die van een gewoon weekloon een boete moet betalen. Mijn hartelijke dank voor de afgestane plaatsruimte, en verder met het meeste respect voor de politie, tekent KLAAS VOLBEDA. W. Noorderhorne 7. In het journaal van het filmprogram ma in het Amicitia Theater is o.a. opge nomen een reportage van het 75-jarig be staan van het Friesch Rundvee Stamboek. Zaterdagmiddag zullen met muzikale rondgang door de stad, de laatste loten worden verkocht. Dinsdagavond volgt de trekking in Hotel Hanenburg, ’s avonds 8 uur. De uitslag wordt in dit blad be kend gemaakt. Voor de tweede keer haalden ze ieder een emmer water uit het meertje en zuchtend en zwoegend sjokten ze terug. Ze hadden al die tijd nog geen woord tegen elkaar gezegd, maar toen kee'- de meester toevallig in de emmer van de maat. „Er zwemt een beest in jouw water”, zei hij. De maat zette verschrikt zq'n emmer neer en keek er in. De meester had gelijk. Er zwom eer. klein beestje, dat iets van een slan getje met een dikke kop had, in het wa^ Het aantal gevallen van paratyphus te Katwijk aan de Rijn bedraagt thans 108 en de plaatselijke medici verwachten da& nu het ziektebeeld zich bij vele besmet ten is gaan ontwikkelen, het aantal in de komende dagen nog wel wat groter zal worden. Van de 108 patiënten worden es thans 26 in het Academisch Ziekenhuis te Leiden verpleegd. Dit wil niet zeggen, dat dezen erger ziek zouden zijn dan zij, die thuis liggen. Liefst zou men, ter voor» koming van herinfectie, alle patiënten naar het ziekenhuis brengen, maar met het oog op de plaatsruimte is dat niet mogelijk. Wel zal er vandaag in Leiden .wat meer ruimte vrijkomen. Marie Agnès Sophie, die waarschijnlijk de oudste vrouw ter wereld was, is op. 110-jarige leeftijd overleden op ’t eiland Mahé, een der Seychellen-eilanden in de Indisc.ie Oceaan. Marie kon zich herin neren, dat zij, nog als volwassen vrouw, scheepsladingen bevrijde Afrikaanse sla ven door Engelse schepen had zien terug brengen. In 1862 heeft zij een grote aard verschuiving overleefd door een schuil plaats te zoeken in een grot bij haar huis. Het huis zelf werd vernield. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Woudsend: nam. 5 uur Ds. H. J. de Wilde. IJlst: voorm. 9.30 uur Ds. H. B. Kossen. (Extra collecte). Bij het verplaatsen van een stelling op een heiwerk aan de Schietbaanlaan te Rotterdam is een stuk van een schoor steen afgebroken en op het hoofd van de 34-jarige heier A. J. Pennings uit de Veldstraat gevallen. De man was nage noeg op slag dood. PINKSTER ZENDING. Voorlopig Woensdag 8 uur in Aere Pe- rennius. Spr. Pastor Brohede. De Stichting van de Arbeid heeft de loonbesprekingen Dinsdag voortgezet en daarbij is men tenslotte toch nog tot een gemeenschappelijke conclusie gekomen. Voorgesteld zal worden de lonen met maximaal 6 te verhogen, waarbij dan in de afzonderlijke bedrijfstakken onder handeld zal moeten worden over de toe passing van dit percentage. De vertegenwoordigers van de Stich ting van de Arbeid uilen deze gemeen schappelijke conclusie eerst in eigen kring moeten verdedigen. Vrijdag zal de beslissing ter kennis van de regering worden gebracht. Vier kinderen had de Londense mevr. Winifred da Costa. John liet altijd alles slingeren. Joan was altijd alles kwijt. Doreen hielp haar nooit. Sylvia dacht al leen aan haar mooie gezichtje en ge loofde het verder wel. cn haar man ten slotte, Jack, had het zo druk met zijn groentehandel, dat hij geen tijd had om zijn vrouw te helpen. Maandagochtend bleek het, dat me vrouw Da Costa geen roomboter meer had, en zij zette daarom margarine op tafel. Heel t gezin mopperde, aldus ver telt het Vrije Volk. Toen was de maat vol voor mevrouw Da Costa. Zij verliet haar huis en vestigde zich, zonder haar adres achter te laten, voorlopig maar eens in een Londens hotel. Dat duurde vier dagen, tot een vriend haar herkende en haar echtgenoot opbelde. Die pakte zijn auto en reed als de weerlicht naar het hotel, waar mevrouw Da Costa hem de waarheid eens zei, en daarna ijs met slagroom ging eten om Jack gelegenheid te geven over de onachtzaamheden na te denken. Toen mevrouw Da Costa des avonds thuiskwam, was alles piekfijn in orde. Dat werkte zó goed op haar humeur, dat zij een persconferentie gaf. „Kinderen”, zei zij, „moeten eigenlijk nooit vergeten, dat moeders moeders zijn, en geen sla ven". Waarmee allle kinderen van de wereld het dan kunnen doen. Sneon 11 Septimber. Tal kandidaten 14, weibleaun 1. De akte is takind oan: T. Douma, Bitgummole; G. van Essen, Snits; H. Fopma, Roardhuzum; R. Halma, Skearnegoutum; J. Hoitsma, Ljouwert; J J. Krips, Grins; Tsj. J. Lanting, St. Ni- xeisgea; G. Lijzenga, de Gordyk; H. Mid dendorp, Oranjewald; P. Rispens, Huzum; B. Steenstra. Deinum; R. van der Veen, Koudum en D. Woudstra, Seisbjirrum. Havenarbeiders hadden Dinsdag bevro ren vlees in een koelwagen van de Ne derlandse Spoorwegen geladen op een terrein aan een der havens te Rotterdam Door een tot nu toe nog onbekende oor zaak is een van de arbeiders in de wa gon opgesloten geraakt. Hij had er reeds ongeveer 40 minuten in gezeten voordat hij op zijn roepen door collega’s werd gehoord en bevrijd. In overspannen toe stand is hij naar het ziekenhuis gebracht. Toen de man werd bevrijd viel een stuk bevroren vlees en een handzaag uit zijn kleding. Een controleur stopte het vlees en de zaag onder zijn kleding in het eetlokaal, waar het door de rivierpolitie werd aan getroffen. De controleur is voor onder zoek naar het politiebureau overgebracht, Nederlandse treinen krijgen binnen enige tijd een verlichting met TL-buizen. In de Philips Koerier lezen wij, dat 122 dieselelectrische rijtuigen die binnenkort alle in bedrijf zullen zijn en 186 in aan bouw zijnde rijtuigen van de Nederland se Spoorwegen worden uitgerust met TL- lampen, die door Philips zullen worden geleverd. De politierechter te Amsterdam heeft de 19-jarige mej. A. S. uit Leeuwar den tot 14 dagen gevangenisstraf veroor deeld omdat ze een rokje van 19.75 uit een Amsterdamse modezaak had gestolen. Er was 50 boete of 10 dagen hechtenis geëist, maar toen de verdachte de twee getuigende winkeljuffrouwen ervan be schuldigde een onschuldige te willen la ten veroordelen om een goede beurt bij haar chef te maken, legde de politierech ter gevangenisstraf op. OUDEGA (W.) Dinsdagavond hield de Damclub „O.D.C.” alhier haar jaar vergadering In café Wassenaar. Een viertal gasten werd als lid ingeschre ven. De verslagen van penningmeester en secretaris werden goedgekeurd. In het bestuur kwam geen verandering. Nadat de traditionele verloting was ge houden, waarbij alle 22 aanwezigen een prijs ontvingen, sloot de voorzitter deze gezellige vergadering. De toneelgroep Theater uit Arnhem komt hier Woensdag a.s. voor Kunst aan Allen in Amicitia het toneelseizoen ope nen met „Een zomer smeulde tot as”. Er zijn geen plaatsen meer beschikbaar. Het vijfjarig dochtertje van Rita Hayworth en prins Ali Khan, Jasmijntje, zal „een heel aanzienlijk bedrag” van haar vader erven als onderdeel van de alimentatieregeling die haar ouders nu uitwerken. Zij zal één vijfde deel krijgen van alles wat haar vader erft, en papa Ali is enige erfgenaam van de Aga Khan, een van de rijkste mannen ter wereld. De advocaten voor beide partijen, die gaan scheiden, hebben in Los Angeles een re geling uitgewerkt, die door de ouders in principe is aanvaard. „Ons Noorden” meldt: Woensdagavond werd in Amicitia een vergadering gehouden van het diocesane comité van de St. Radboudstichting met de verschillende parochiële comité’s. De belangstelling voor deze vergadering was zeer goed en na afloop kwamen nog vele belangstellenden luisteren naar de inleiding van prof. W. H. v. d. Pol, hoog leraar aan de R.K. Unlversiteit te Nij megen, over „Onze confrontatie met het hedendaagse protestantisme”. Na een welkomstwoord door de voor zitter, de heer A. E. Rohling uit Leeu warden, werden de agendapunten in vlot tempo afgehandeld. Uit het verslag van de penningmefestér bleek, dat de opbrengst in de drie noordelijke provin cies vorig jaar was geweest ƒ23.403,82, hetgeen een vooruitgang betekende van 3703,56, waarmee in een slag de ach teruitgang was ingehaald. De parochie Roodhuis stond het hoogst genoteerd met een gemiddelde opbrengst van 1.35 per parochiaan. Aan de uitnodiging van het centraal comité, om eer excursie naar de univer siteitsstad Nqmegen te maken, teneinde daar de gebouwen enz. te bezichtigen, ga ven 4 comité’s uit Friesland gehoor. Nadat enkele personen, die deze excur sie hadden meegemaakt, hiervan een kort verslag hadden gegeven, bleek er overal anima voor te bestaan. Het dio- cesaan-comité zal stappen ondernemen om zo mogelijk volgend jaar een derge lijke excursie centraal te regelen. Na de vergadering hield prof. dr. W. H. v. d. Pol zijn inleiding over het zeer actuele onderwerp: „Onze confrontatie met het hedendaagse protestantisme”. De Nijmeegse hoogleraar, die zelf uit protestants milieu afkomstig is, werd onlangs benoemd om in de leerstoel voor de bestudering van het protestantisme te doceren. De rede van prof. v. d. Pol, zo rijk aan gedachten, om te komen tot een beter begrip van de Protestantse mens niet alleen om apologetische motieven, maar ook om een toenadering te be vorderen, heeft diepe indruk gemaakt. Een 53-jarige kleermaker heeft zich in een vlaag van verstandsverbijstering van de Citadel van Dinant geworpen. Hij maakte een val in drie etappen van in totaal 82 meter. IJlings toegeschoten brandweerlieden en een dokter, die meenden hem dood of zwaar verminkt te zullen aantreffen, vonden hem evenwel zonder letsel. Behoudens wat schrammen en kleerscheuren mankeerde hem niets. De kleermaker was met een groep toe risten naar boven geklommen. Op het eerste platform van de Citadel werkte hij zich naar voren en riep: „Hopla, en nu naar beneden”. Twaalf meter lager kwam hij op een rots terecht. Hij stond op en sprong opnieuw. Na een val van dertig meter belandde hij in struikgewas op een vooruitstekend rotsplateau. Terwijl de getuigen op de Citadel gilden van ontzet ting wierp de man zich voor een derde sprong in de diepte. Struikgewas remde hem in een val van veertig meter, waar na hij neerkwam op het dak van een pastorie. Hij was volkomen overstuur. Zijn kleren waren aan flarden en hij zat onder de schrammen. Een onderzoek in het ziekenhuis bracht aan het licht, dat hij niets gebroken of zelfs maar gekneusd had. Gistermiddag om half drie is in de gemeente Empel, ten noorden van s-Hertogenbosch, een lesvliegtuig van de vliegbasis Gilze-Rijen neergestort. Debestuurder kwam om het leven. De tweede inzittende werd zwaar gewond. Het toestel, een tweepersoons Har vard lesvliegtuig, kwam volgens oogge tuigen in glijvlucht naar beneden, raak te de grond, sprong weer op en kwam ongeveer 50 meter verder weer op de grond, waar het in brand vloog. Het kwam terecht op een weiland waar en kele boeren aan het werk waren; deze snelden toe en slaagden er in, de twee de inzittende uit het brandende toestel te bevrijden. Pogingen om ook de piloot te redden, mochten niet baten. De brandweer van ’s Hertogenbosch was snel ter plaatse en bluste met een nevelapparaat het brandend: wrak. De zwaar gewonde inzittende, de 25- arige H. C. J. van Wijck uit Gilze-Rtjen, is overgebracht naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo te 's Hertogenbosch Zijn toestand is zeer ernstig. De omgekomen piloot is de 36-jarige adjudant onderofficier-vlieger J. H. Ver- mey uit Gilze-Rijen. Hij was gehuwd en had twee kinderen. De 25-jarige ser- geant-vlieger van Wijck is eveneens ge huwd en vader van twee kinderen. Deze heeft een schedelbasis-fractuur. Beide slachtoffers waren instructeur. Zij waren op een oefenvlucht. Bjj de hear H. de Vries yn Aldegea (W.) sit noch in houtdou, dy’t krekt in pear aegen ütbret hat. Hoewol dit om dizze tiid In greate ütsündering is, meitsje mem en bern it tige goed. snerpendste branden in de maag, tot in de keel toe, dooft U on middellijk. Talloze lijders aan brandend maagzuur nemen ook Rennies bij voorbaat. Bij wijze van sluitstuk op hun maaltijd, ’t Is ook zo simpel, gewoon maar laten smelten op de tong. En.... Rennies zijn nog smakelijÉ óók. Advertentie LM Woedende ouders en stakende blanke schoolkinderen hebben in White Sulphur Springs in de Amerikaanse staat West- Virginia beëindiging van de opheffing der rassenscheiding op de openbare scholen in Greenbrier County, veroor zaakt. Vjjf dagen geleden was de schei ding van blanke en negerkinderen op de openbare scholen in dit district opge heven. De politie moest Dinsdag 25 neger kinderen in bescherming nemen na een bijeenkomst van 600 ouders, waarop ge dreigd was met mishandeling van de negerleerlingen van de middelbare school in White Sulphur Springs. Na deze protestvergadering gaf de school opziener de schoolhoofden opdracht te rug te keren tot het stelsel van afzon derlijke scholen voor blanken en negers. In Mei stelde het Amerikaanse Opper ste Gerechtshof vast dat rassenschei ding op openbare scholen in strijd met de grondwet is. De maat had in het rommelhok een aquarium gevonden, dat hij jaren geleden eens gebruikt had om er reuzengarnalen in rond te laten zwem men. „Zo zie je maar, dat je altijd alles moet bewaren!” zei de maat tevreden, terwijl hij naar zijn hut liep. „Kijk eens, wat ik voor je heb, Troeteltje! Een mooi huisje, dat aquarium heet. Daar mag jij nu voortaan in rondzwemmengezel lig big de maat, hé?” IJLST. De collecte voor het Koningin Wilhelmina Fonds (Kankerbestrijding) heeft alhier opgebracht 92.75. De maat gooide het water met Troetel tje uit de emmer in het aquarium over. „Dit is een feestdag voor ons!” zei hij. „Eigenlijk moesten we dat vierenik zal wat broodkruimpjes voor je halen..." Op dat moment stapte Kappie de hut binnen en hij hoorde net de laatste woor den van de maat. „Niks geen broodkruimpjes!” riep hij woedend. ,Hoe durf je, klont! Heb je dat ellendige mormeltje nog in een aquarium heb altijd een aquarium willen hebben... ik denk er niet over dat lieve dier tje er uit te halen! Het kan natuurlijk niet buiten water. Het is mijn troetel- beestje en ik zal hem Troeteltje noemen, hé? Maat’s Troeteltje!” Zo kwamen ze aan boord en de maat liet z(jn vondst blij aan Kappie zien. „Ben je gek geworden, kerel!" riep Kappie. „Maak dat je weg komt met dat ellendige mormel. Ik had je gezegd wa ter te halen en geen vieze slangetjes!” Donderdag 16 September. Amicitia Theater Sneek. 's Avonds 8 uur de filmcomedie: „Les Belles de Nuit.” Vrijdag 17 t/m Maandag 20 September. Amicitia Theater Sneek. ’s Avonds 8 uur en Zondag tevens te 5 uur: „Fernandel als de schoonheids specialist”. Vrijdag 17 September. Sneeker Mixed Hockeyclub „S.M.H.C.” Alg. verga dering ’s avonds 8 uur in de Wacht kamer van Hotel „Bonnema”. Zaterdag 18 September. Kaatsvereniging „Sneek.” Grote Kaatswedstrijd voor alle ingezetenen van Sneek op het Zuidersportpark. Aanvang 2 uur. Zaterdag 18 September. Sneeker Zeil- club. Sluitingswedstrijd. Nam. 2.30 uur bij het Paviljoen. Zaterdag 18 September. S.H.J. Speur tocht door Sneek nam. 1.30 uur. Jeugdavond 8 uur Geb. v. Chr. Be langen. Maandag 20 September. Sanatorium „Beatrix-oord” afd. Sneek. Belang rijke Jaarvergadering 's avonds 8 uur in het Groene Kruisgebouw. Westersingel. Maandag 20 September. Chr. Damclub „De Kroonschijf”. Contactavond in Fredehiem, Kleinzand 18. Maandag 20, Dinsdag 21 en Woensdag 22 September. Circus Strassburger op het Martiniplein te Sneek. Iedere avond te 8 uur en Woensdag tevens nam. 2 uur. Maandag 20 en Dinsdag 21 September. Leger des Hells, Sneek. Oogstfeest- bazar. (Zie adv.) Woensdag 22 September. C.M.V.—C.J. M.V. Jaarlijkse Ledendag in de Broerekerk te Bolsward. Spreker Ds. J. H. Beuzekamp van Groningen. Woensdag 22 September. Schaakclub Sneek-Onda. Schaakwedstrijd voor ieder, in Hotel Leeuwen, Parkstraat. Aanvang 8 uur. Woensdag 22 September. Kunst aan Al len, Sneek. Opvoering door „Toneel groep Theater Arnhem” van: „Een zomer smeulde tot as”, in Amicitia. (Zaal uitverkocht). Donderdag 23 September. Jouster Merke en Agrarische Schouw. Geopend van 8.3018 uur. Vrijdag 24 en Zaterdag 25 September. „Midex" Middenstands-expositie. In Hotel Hanenburg. ter en het keek de maat vriendelijk aan. Tenminste, dat verbeeldde de maat zich. „Ach, wat een aardig diertje!” zei hij vertederd. „Wat een aardig kopje! Kijk eens, wat speels. Het kijkt de hele tijd naar me! Dag, beestje! Dag!” „Doe niet zo idioot!” zei de meester. „Haai dat beest er uit! Daar kunnen we niet mee aan boord komen!” „Er uit halen? Nee hoor”, riep de maat. „Ik wil het houden! Dat is mfjn beestje! iik gestopt ook! Gooi het liever overboord. Je vergeet je plichten helemaal, man. Maak dat je op de brug komt! We had den al lang kunnen vertrekken!” „Maar het is zo’n lief beestje!” zei de maat met een tere stem, terwijl hij op het glas tikte. „De maat komt gauw weer by je terug, hoor Troeteltje!” „Bah!” riep Kappie vol afschuw. „Bah! Je moest je schamen! Ik word er akelig van!" De vorige week werd in de Ned. Herv. Kerk te Sloten een gezamenlijke verga dering gehouden van de afdelingen v. d. Ned. Chr. Vrouwenbond Woudsend en Sloten. De leiding berustte bij mevr. Au- kema, presidente van de afd. Sloten. Spreker voor deze avond was ds. Sillevis Smith van s-Gravenhage. Hij sprak over ervaringen van een vlootpredikant in oorlog en vrede, waarnaar met grote aandacht geluisterd werd. Daarna volgde orgelspel en werden enige mededelingen gedaan? Na samenzang sloot de plaatse lijke predikant met dankgebed. OPPENHUIZEN. Bij de varkens van de varkenshouder R. P. de Jager is varkens pest geconstateerd. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Voorm. 10 uur Ds. W. Mesdag van Zeist Extra collecte voor Protestantse Ker ken in Z. O. Europa. BAPTISTEN GEMEENTE. Kerkgebouw: Willem Lodewijkstraat 4 Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. Ph. Lin deman. ’s Avonds 7.30 uur jeugdbyeenkomst voor de jonge jeugd; ’s Avonds 8 uur voor de oudere jeugd. Vrijdag 17 Sept.: ’s avonds 8 uur Bijbel lezing en bidstond. Het heeft Jeffrey Truesdal te Con necticut (Ver. Staten) heel wat moeite gekost om de jury te bewegen hem te la ten deelnemen aan de tentoonstelling van troeteldieren, maar ten slotte kreeg hij toestemming. Zijn doorzettingsvermogen werd beloond met een tweede prijs. Zijn inzending? Een bakje pieren. Het gezin Breault te Los Angeles ging nieuwe schoenen kopen bij schoen- winkelier George Keating. Die moest 300 paar te voorschijn halen voor allen hun keuze gedaan hadden: pa en ma Breault en de zeventien kinderen. Ze mochten elk nl. een paar uitzoeken voor rekening van de ver. van schoenhandelaren omdat de Breaults 25 jaar getrouwd waren. NED. HERV. KERK SNEEK. Voorm. 10 uur Dr. K. H. Siccama. Nam. 5 uur Ds. H. Sondorp. Jeugddienst. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Amicitia: voorm. 10 uur Mevr. Kalina— Koops, van Lekkum. GEREF. KERK SNEEK. Noorderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. C. Mak van Leeuwarden; nam. 2.30 uur Cand. G. Venema van Veenwouden (Friese Dienst)nam. 5 uur Ds. J. M. Spier. Zuiderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. J. M. Spier; nam. 5 uur Ds. C. Mak. Oosterkerk: voorm. 9.30 uur Cand. G. Venema. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Oosterdijk 30. Voorm. 9 uur Leesdienst; nam. 5 uur Ds. Benschop. CHR. GEREF. KERK. Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. Brandsma. UITWELLINGERGA. In een onbe waakt ogenblik geraakte het 2-jarig zoontje van M. v. d. Meer te water. De moeder, die het kind eerst niet kon vin den, zag het in de sloot drijven. Spoedig had ze haar spruit weer op het droge. De ontboden geneesheer constateerde dat hij nogal wat water en modder had binnen gekregen. Eerst na geruime tijd kwam hij weei bij. De Scandinavische Luchtvaartmij. S.A.S. heeft vertegenwoordigers van de Koninklijke huizen en van de regeringen van Denemarken, Noorwegen en Zweden uitgenodigd de openingsvlucht Kopenha genLos Angeles via de Noordpool mee te maken. De openingsvlucht zal op 15 November a.s. worden uitgevoerd. Ook een aantal buitenlandse journalisten zal de reis KopenhagenSönderströmfjord WinnipegLos Angeles meemaken, aldus „Politiken". De afstand van de route Kopenhagen Los Angeles via de Noordpool bedraagt ongeveer 8600 km. De huidige route via New York heeft een afstand van onge veer 10.200 km. De reis KopenhagenLos Angeles via de Noordpool duurt 27 uur en 10 minuten en terug 24 uur en 20 mi nuten, bijna drie uur korter vanwege de meestal gunstige wind. De SAS-toestellen maken tussenlandingen in Sönderström fjord op Groenland een uur opont houd en Winnipeg 45 minuten op onthoud. De tussenlanding in Canada zal over enige tijd in Edmonton worden gemaakt. Thans is zulks nog niet mogelijk, omdat de startbanen, geschikt voor DC6B vliegtuigen, nog niet klaar zijn. In Sön derströmfjord wordt thans een primitief hotel gebouwd, speciaal ten behoeve van de S A.S.-passagiers. BIJ BRAND. Voor brandmelding belle men teeds op nr. 8000. LEGER DES HEILS, Kleinzand 20. 10 uur v.m. Heiligingsdienst; 7 uur n.m. Openluchtsamenkomst Ged. Pol 8 uur n.m. Verlossingssamenkomst. Leiders der diensten: Kolonel en Mevr. Huyg. NED. HERV. KERK. Goënga: voorm. 9 uur Ds. Kuiper. Col lecte werk in eigen Gemeente. Gaastmeer: voorm. 9 uur Ds. Albada. nam. 1.30 uur Ds. Schoenmaker. In beide diensten maandeiykse collecte. Gauw: nam. 1.30 uur Ds. C. P. v. Andel van Scharnegoutum. Jeugddienst. Heeg: voorm. 9.30 en nam. 1.30 uui Cand. Hueting van Lemmer. Hommerts: nam. 1.30 uur Ds. de Noo. Jutrijp: voorm. 9 uur Ds. H. Sondorp. Nyiand: voorm. 9 en nam. 1.30 uur Ds Prins. Oppenhuizen: voorm. 9 uur Ds. Stap Onderwerp: „De Grote Trek.’; nam. 1.30 uur Ds. Stap. Onderwerp: „Een trekker en een blijver”. Oudega (W.)voorm. 9 en nam. 1.30 uui Ds. van Dullemen. Oosthem: voorm. 9 en nam. 1.30 Ds. Boerlijst van Leeuwarden. Scharnegoutum: voorm. 9.15 uur Ds. C. P. van Andel; nam. 1.30 uur Ds. F. H. Kuiper van Goënga. (Friese dienst).

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2