Sneek verdringt Velocitas van de kop Sneek-HarenSpel van kat en muis Japan weer door wervelstorm getroffen 1 Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST te Leeuwarden Oranjefeesten Jutrijp-Hommerts C. en A. hield Modeshow in Harmonie 109e Jaargang No. 77 Voorlopig Ned. Elftal tegen f AGENDA Rot-Weiss -- Rood Geel doet zich spreken van Benoemd De Roode Kruis films draaiden weer Klaver jaskampioenschap van Sneek Koe door de bliksem gedood 3000 doden Heintje Davids ook naar Sneek wagen aangereden Geslaagd Dinsdag 28 September 1954 Het Sneaker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD Paard en Nijland paste zich beter aan dan Delfstrahuizen Willem Bontekoe na botsing verongelukt Opbrengst collecte Uitslagen L Redacteurs L K1EZEBR1NK De reserves. t t plaatsge; 2 beven naar de modeshows. Zo wegens belangrijk aan- De echte H-lyn, daar- wandelde! Bij de heer P. v. d. Velde, Gouden Bo dem te Heeg, is gisteravond een koe door da bliksem gedood. komen, terwijl op het eiland Hokkaido 543 doden te betreuren ztfn. F' veerboot, vier koopvaarders van flinke afmetingen en 754 vissersvaartui gen zijn tot nu toe door het geweld van de wervelstorm en de daarmede gepaard gaande wilde zee in de golven verdwe nen. De stad Iwanai, die 23.000 inwoners telt, is voor vier-vijf de door brand ver woest, het jonge meisje is een hele stap, maar waar deze show juist zo aantrekkelijk was door de grote 3 3 3 2 3 3 6 5 4 3 3 3 Zw.westeinde Frisia Helpman Nicator Friesland Haren 3 3 2 2 3 3 3 2 3 3 3 3 2 2 2 0 0 0 3 2 2 2 1 0 3 2 2 3 6 4 4 3 3 3 3 3 2 2 0 2 1 0 6 6 5 4 4 3 Redactie-adres KLEINZAND 7 - iele» 2872 Friese Voetbalbond. Zaterdag 25 September: Junioren Afd. Bt DWP la—ONS 2a 2—4. Zondag 26 September: Res. 2e klas A: RES 2—WZS 2 3—5. Junioren, le klas A: Friso laWZS la 1—3. Varschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb. Drijlhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) QVC Workum DWP WT Advartentleprlj» 15 «l per num. Bij contract (handeliadv.) lager. Abonnementsprijs IJ., per half I )aar. France per peat I 3.75 oer half joar. Giro 50748 ten name ran Firma t 1 Drijfhout. Snoek. De afgelopen week is het filmseizoen van het Ned. Roode Kruis in Friesland weer begonnen. De heer L. van der Zee alhier, propagandist en filmoperateur, boekte evenals verleden jaar al direct weer succes. Als hoofdfilm werd ge draaid: „Toch keerde zij terug”, In Parrega traden 35 nieuwe leden toe, in Noordwolde 40, Burgwerd 23 en in Makkum 78. In laatstgenoemde plaats was de belangstelling zo groot dat ve len moesten worden teleurgesteld. Daarom zal hier nogmaals een avond wordt.: gegeven. Zeer mooie deux pieces met de S-lijn van Jacques Fath. Blousende rug en een shawl van ocelot. te ver- Tiisdei en Woansdei 21 en 22 Sept, is to JutrypHommerts feest holden. It waer wie net moai. somstiden foei der frijhwat wetter, mar dit bidoar de stimming net en it Oranjebistjür kin op in pear bést slagge feestdagen werom sjen. Tiisdeito- moarn waerd bigoun mei in konsert fan de muzykfor. „Ere zij God" en hjirnei waerd ringfytsen foar froulju en manlju holden. De middeis wiene der spultsjes foar de skoalbern, wylst der de jouns yn it lokael to Jutryp foar it jongfolk in toanielütfiering wie. Foar de trouden waerd der in stuolledouns holden op it terrein. De twadde dei begoun mei spultsjes foar de greaten. It terrein wie der troch it reinen net better op wurden, mar op klompen en learsens waerd der mei elkoar in soad wille inakke. De spult sjes, dêr’t in soad nije by wiene foelen der tige yn. Under melken wie der op it terrein in poppekast, dy’t op treflike wize forsoarge waerd troch Harm de Wilde fan Urterp. Oarspronklik wie dizze pop pekast foar de bem ornearre, mar der wiene hast likefolle greaten as bern dy’t hjirfan tige genoaten hawwe. De jouns wiene de rollen omkeard. Nou wiene de trouden yn it lokael by de toa nielütfiering en it jongfolk koe him mei de forskillende spultsjes formeitsje op it terrein, dat sa stadichoan op in barge- nölle bigoun to lykjen. Nettsjinsteande de drekboel hawwe se it oan de nachts 1 ure ta folholden. It toanielstik dat beide jounen yn it lokael opfierd waerd wie „Hoe alder hoe gekker”. It waerd spile troch leden fan de Oranjeforiening, dy’t it ünder regy fan de hear J. Muurling fan Snits ynstudear- re hiene. Beide jounen wie de seal groat fol en üt de reaksjes fan de oanwêzigen wie to fornimmen, dat it bést foldie. It kapwurk forsoarge troch kapper Ha- mersma wie, as altiten, ek bést. De ütslaggen fan de spultsjes wiene: Famkes 3, 4 en 5 jier: flagjestekke: le Durkje Bergsma; 2e Antsje Pietersma; 3e Aly Bethlehem. Jonges 3, 4 en 5 jier: blokjes opkrije: le Gerben J. Dijkstra, 2e Sikke Hoek stra, 3e Walle Nauta. Famkes 6 en 7 jr.: Ballen op in bledtsje le Pytsje Bergsma, 2e Lolkje Hoornveld, 3e Popkje Hoornveld. Jonges 6 en 7 jr.: Ryksdaelder opsykje: le Douwe Hoekstra, 2e Willem Tj. v. Net ten, 3e Rein Couperus. Famkes 8 en 9 jr.: Letters ophingje: le Tryntsje Piso, 2e Jikke Jaarsma, 3e Jan ke v. d. Gaast. Jonges 8 en 9 jr.: Sekje rinne: le Ger rit Walsweer, 2e Frans Cnossen, 3e Haije Wittermans. Famkes 10 en 11 jr.: Blokjes traepje: le Anna Nijdam, 2e Aeltsje Hoornveld, 3e Hiske A. Oslnga. Jonges 10 en 11 jr.: TÜntsje lüke. le Bints je Huitema, 2e Hi^Sla Osinga, 3e GOENGA. Toen de vrachtrijder Y. Dotinga, voorheen firma Hornstra, Ter- zool, Zaterdag terugkeerde uit Sneek, overkwam hem op de straatweg een on geluk. Doordat twee auto's elkaar wil den passeren, was een aanrijding niet te voorkomen. Het paard liep een diepe vleeswond op en zal wel een tijdje moe ten rusten voordat het weer in orde is. Dotinga zelf kwam gelukkig met de schrik vrij. OFFINGAWIER. In Den Haag slaag de voor het examen 2e stuurman voor de Grote Handelsvaart onze noot de heer W. Twijnstra. Men heeft door de radio het afscheid van Heintje Davids van het Amsterdamse publiek kunnen beluisteren. Er was een enorme belangstelling en het werd een grootse huldiging. Naar wij van de di rectie van het Amicitia Theater verne men zal „Heintje” in dat theater ook af scheid van het Sneker publiek komen nemen; op Donderdag 21 October zal zij optreden. en Tebak (Eind- een deux pièces in een fijngestreepte stof, waarin een sjaaltje van ocelot ge dragen werd. Een huisjaponnetje in een aardige ruit vond veel waardering, ook al door de buitengewoon lage prijs van dit werkelijk alleraardigste jurkje. Grote maten. Nijland 3 Delfstrahuizen 3 Surhuisterv. SNEEKER NIEUWSBLAD meerdere van TOKIO, 27 September. Volgens de Kyodo-nieuwsdienst zyn waarschynRjk meer dan duizend mensen om het leven gekomen, toen in een razende typhoon een veerboot van 4300 ton, waarop zich 1127 passagiers bevonden, omsloeg. De boot, de Koya Mam, lag gemeerd in de haven Hakodate, op het noordelijk Ja panse eiland Hokkaido. Zondagavond werd het schip door de typhoon op de kust geworpen. Het sloeg om. Het onderhield de dienst tussen de eilanden Honshu en Hokkaido. Normaal vervoert het 42 spoorwegwagens. Men neemt aan, dat de wagens los zijn ge raakt en naar een kant zijn gegleden. Honderd passagiers hebben de ramp overleefd. In de baal van Hakodate is de „To- katsji Maru” gezonken, hetgeen 67 per sonen het leven kostte. Er waren acht overlevenden. De wervelstorm, die over Noord-Ja- pan is getrokken, heeft tot nu toe ruim drieduizend doden veroorzaakt. 2.500 personen zijn op zee om het leven ge- De heer P. v. d. Molen, onderwijzer aan de Rehobóthschool alhier, is in gelijke func tie benoemd aan de Muloschool te Zeist. OUDEGA (W.). Benoemd tot onder wijzer aan de Herv. School te Harkema- Opeinde de heer J. W. de Vries alhier. Evenals verleden jaar organiseert de heer K. van Gorkum eigenaar van Sport- café de Kroon, ook deze winter weer ee; toumooi om de titel van plaatselijke kla- verjaskampioen. Iedere maand zal er één wedstrijdavond gehouden worden, en zij die over het gehele seizoen het grootst aantal punten behalen komen in aanmer king voor de kampioensprijs plus een aantal extra prijzen welke zullen bestaan uit medailles en kransen. Iedere wed strijdavond staan er verder luxe en huis houdelijke prijzen of soms vleesprijzen op het spel. Sneker klaverj asliefhebbers kunnen hier hun hart ophalen. Tot voldoening van veel aanwezige dames toonde een oudere mannequin de grote maten. Zij werd met bijzondere be langstelling gevolgd en was voor velen een voorbeeld hoe een forse dame toch smaakvol en correct gekleed kan gaan. Zij toonde, naast verschillende zeer mooi kledende mantels, enkele deux pièces en een bijzonder mooie japon in een chan geant tint met fluweel garnering. Een zwarte rok, met aardige plissé strook, en daarbij de klassieke witte georgette blouse stond deze gezette figuur ook zeer goed. Van de grootste maten naar Harlingen Jubbega Steenwijk Bergum MSC Olyphia C. en A. het trefpunt van de Internationale Mode, volkomen rechtvaardigde. Denkt u maar eens aan de Franse lijn, de combinaties uit het zonnige Italië, de Amerikaanse modellen voor de girl! Mevrouw Maes vertelde speciaal aan de aanwezige dames uit Sneek, dat alle getoonde njpdellen ook in Sneek ver krijgbaar zün. Maandag 27 September. Feestzaal Hanen burg: 35 uur en 810 uur Mode show fa. Eringa, Sneek. Maandag 27 September. Amicitia Theater, Sneek. ’s Avonds 8 uur: „Het meisje in kamer 17”. Dinsda" 28 t/m Donderdag 30 September. Amicitia Theater, Sneek. ’s Avonds 8 uur: „Gestolen Melodie.” Dinsdag 28 en Woensdag 29 Sept, ’s Avonds van 910 uur in Fredehiem cursus onder leiding van Drs. R. K. de Jong over: „Psychologie van het Christen dom.” (Zie adv.) Donderdag 30 September. Ver. tot bev. bel. van Slechthorenden. Vergadering in Gebouw Baptistenkerk, ’s Avonds 8 uur. Film met toelichting. Woensdag 29 September. Sportcafé „De Kroon”, Klaverjas-kampioenschap. Donderdag 30 September. Modeshow van handgebreide kleding in zaal Hanen burg. ’s Middags 2.30 en 's avonds 8 uur. Vrijdag 1 October. Ver. voor Wijkverple ging en t.b.c.bestrijding Wymbritsera deel N.W. te Nijland, omvattende de Groene Kruisver. Nijland en Oosthem. ’s Avonds 7.30 uur in het Lokaal te Nijland afscheid van Zuster van Halse- ma en kennismaking met Zuster Wes tern. De Noordelijke tweede klas A belooft een vrij wat spannender verloop te krijgen dan vorig jaar, toen Velocitas ongenaak baar was. De Groningers hebben nu Sneek op zij en daarnaast nog Oosterparkers, dat weliswaar reeds door de groenwitten werd geklopt, maar zich daarna keurig heeft her steld. Eerlijk gezegd gaan wij vrou- F” wen dit najaar met vrees en beven naar de modeshows. Zo iets van: Hoe is bet nu met die H-lijn. Zal ik weer moeten rondlopen in die malle rechte hemdjurken? Al zegt Dior het honderd maal; ik doe het niet. En toch gaan we angstig kij- ken, want we weten het: we doen het ten slotte wel! Alle maal trekken we de H-lijn aan, als Dior zegt dat het moet. En - daarom is het zo belangrijk te j weten hoe die H-lyn nu eigen lijk is. Ik moet u zeggen dat de zeer vele dames bij de modeshow die C. en A. in de I Harmonie te Leeuwarden hield, de schrik van haar leven kre- gen toen de eerste mannequin maar meteen verscheen in een i soort soepjurk. Zwart met oud-rose, een rok die in pun- ten neerviel, een on-flatteuze kale hals-afwerking en daarbij een hoed als een pen- dule-stolp. Natuurlijk begreep men al spoedig dat dit nu de ouderwetse H-lijn was, stam mende uit de tijd dat wij die titel nog niet aan onze vorm loze soepjurken gaven! De mantels in de H-lyn ziet men eerst wat critisch aan. Ze zijn zeer recht van lijn met laag opgezette, met een ceintuur gegarneerde, zakken. Toch stonden ze de mannequins goed en ze maken door de moderne grote kra gen, de laag ingezette mouwen, de mooie warme stoffen een heerlijk comforta bele indruk. Natuurlijk wordt ook de swagger nog veel gedragen. Ze zijn niet meer zo ruim, hebben soms een smal op staand kraagje waarover heen een losse sjaal of stola gedragen wordt, wat een zeer mooi effect maakt. Hier viel ons op een mohair faconné mantel in een bij zondere petrol tint. Opvallend mooi was ook een snow-flock tweed mantel. Grijs met dikke witte noppen met bijpassende sjaal die met franje was afgewerkt. Dan de swagger in bruin-zwart jacquard ge weven, met de moderne grote kraag, ruime mouw, nauwe manchet. Dat ook de aangesloten mantel nog gedragen wordt, zagen we in de algemeen bewon derde jas in twee tinten grijs. Ook hier de moderne grote gedrapeerde kraag die zo flatteus is. Mantelcostuuums wer den natuurlijk ook getoond. Ze zijn nu eenmaal de geliefde dracht, en het exclusieve model van jacquard geweven laken met de brede stola was al bij zonder mooi. Misschien wilt u me nu verwijten, dat ik louter aandacht had voor de mantels! Niets is minder waar, maar vindt u dat kledingstuk niet belangrijk nu het koude jaargetijde weer voor de deur staat? Toch wil ik u ook graag vertellen van de japonnen die ook zeer aantrekkelijk waren. Ik ----- noem u het model met de bloesende rug, de Boer, 2e KI. Veenstra, 3e R. Cnossen. zoals Jacques Fath die brengt. Het was vormvast costuums en winterjassen, waarbij mijnheer met zijn model „Da- vos” een oprecht bewonderend applaus kreeg. De details zijn me heus een beetje ontgaan, al zullen de brede schouders, slanke heupen wel aanwezig geweest zijn, maar werkelijk verrassend vond ik dat de onderkraag een kleurige Schotse rutt vertoonde! Verder droeg mijnheer een warme wollen Whipcord jekker, natuurlijk de onmisbare regen jas met een warme plaidvoering en een originele stormcoat met een leren lusjessluiting ik zou zeggen een vol wassen variant op de bekende houtje- touwtje. Winterjassen en demies wor den korter gedragen dan verleden jaar en wij vrouwen vonden het eleganter staan. Hoe de heren er zelf over den ken weet ik natuurlijk niet. Bontjassen werden ook al getoond en ik zou willen schrijven over de prachtige grijs Persia- nerpattes jas. Ijzersterk, verkleurt niet, omdat dit bont niet geverfd is maar de natuurlijke kleur gehouden heeft. En dan de bruine jas van Feh-buik, waarmee de oudere mannequin bewees hoe vorste lijk bontjassen kunnen staan. Zo ging deze show, die met intense belangstel ling gevolgd werd, naar het eind, en na tuurlijk was dat slot een parade van de mannequins in avondjaponnen. Een droom van organza voor het jon ge meisje, een Duchesse avondjapon met prachtig borduurwerk, een fluwelen ja pon met een met satijn gevoerde shawl voor de oudere dame, en een zuiver zij den japon met een koninklijke fluwelen avondmantel met een sleepje, kregen een daverend applaus. Al met al een zeer verzorgde show, die het motto waaronder zij gehouden werd: Sneek, dat met invallers voor Stuut en Jaspers uitkwam, ging direct na de aftrap in het offensief en reeds na acht minuten opende Bouma de score. De druk op het doel van de gasten was zo hevig, dat elk ogenblik meer doelpunten verwacht kon den worden. Maar de kansen werden niet benut. Zo schoot Roosenburg bij een scrim mage rakelings over, knalde Hofstra de bal net naast en strandde de door Ydema in gezonden bal op de kruising van paal en lat. Haren onderbrak deze stormloop met NIJLAND. Op een doorweekt en daar door moeilijk te bespelen terrein werd Za terdagmiddag alhier de competitiewedstrijd Nijland IDelfstrahuizen I gespeeld. Hoe wel in de eerste helft de partijen goed aan elkaar gewaagd waren, pasten de lichtere spelers van Nijland zich beter aan bij de omstandigheden dan de meer robuste gas ten. De aanvallen van de thuisclub waren daardoor ook iets gevaarlijker. Toch ver streken er nog plm. 25 minuten voordat Nijland de leiding nam, toen l.binnen Hui tema een vrije schop op fraaie wijze in een doelpunt omzette. Direct daarop voerde midvoor Abma de stand tot 20 op, waar na l.binnen Huitema de ruststand op 30 bracht. Na de hervatting namen de gasten het initiatief, maar ondanks hun veldover- wicht konden ze niet scoren. In verband met een regenbui moest het spel plm. 10 min. worden gestaakt, maar ook daarna za gen de gasten geen kans een doelpunt te maken. De niet talrijke doorbraken van de thuisclub leverden, door het handig ope*- zetten van de bultenspefvat evenmin ver dere successen op, zodat Nijland deze wed strijd won met 3—0 en daarmee haar eerste winstpunten binnen haalde. Naar de Haagse redacteur van „Trouw” verneemt, heeft de veronderstelling dat het K.L.M.-vliegtuig „Willem Bontekoe” bij Bergen is ten ondergegaan door een botsing met een buitenlandse straaljager, door de resultaten van het onderzoek aan waar schijnlijkheid gewonnen. Bij de wrakstukken die uit de Noordzee zijn opgehaald, bevon den zich namelijk delen van een straalja- gertank. Een der brokstukken bevatte een nummer en men tracht thans aan de hand van dit nummer uit te vorsen welke fabriek deze tank heeft geleverd en aan welk land! Men houdt rekening met de mogelijkheid, dat de piloot van de straaljager, die met de „Bontekoe” in botsing is geweest, geen melding van het ongeluk heeft gemaakt. die direct daarna getoond werd, in een grijs geruite An- IF’I gora-japon, waarvan de ge- incruseerde brede ceintuur het dwarsbalkje van de H vormde, werd met een spontaan ap plaus begroet. Dit bewees wel dat de echte H-lijn heus niet smaden is. Integendeel; we zijn tijdens deze show er volkomen van overtuigd dat deze nieuwe lijn ook voor de Neder landse vrouw volkomen aanvaardbaar is als het gebracht wordt in modellen zo als C. en A. ze hier toonde. Daar was b.v. de japon in een fyne Zibeline carré met een mooie Persianer garnering en de wevenit japon, dubbel geweven wol len tricot, met een lang bovenlijf tot op de heupen, waar de rok in plooien uit springt ze waren beiden zeer ele gant. ning namen. De eerste zege voor de kam pioen! Black BoysJubbega ging terreinafkeuring niet door. Rood Geel DOG GAVC Black Boys De Kooi WZS variatie in de modellen, van de duurste bontjas tot het goedkoopste japonnetje, daar mag ik deze stap toch ook wel doen. Laat ik u dan voorstellen aan Manon, aardig vlot figuurtje, dat met vertedering door ons gevolgd werd. Al die leuke vlotte dingen kan zij dra gen. Een all-over-slack in tinneroy met een gezellige pullover, een grappige Ti- rolienne jurk onder een swagger in een hartveroverende tint rood en op een uit- gaansavondje een taftzijden japonnetje of een exclusieve cocktail japon in zijde met bijna lichtgevende streepeffecten. Ze was om te stelen in een rode zeil- jopper met een Donald Duck capuchon en trok een extra effen snuitje toen ze, gekleed in een zwart cocktailjaponnetje met hermelijngarnering, aan de hand van „Rob” naar een denkbeeldig feestje Michiel G. Cnossen. Famkes 12 jr. en élder: Op reis, le Aly de Boer, 2e Geeske de Boer, 3e Froukje Hoeksma. Jonges 12 jr. en élder: Oanklaeije yn in koer: le Anne Osinga, 2e Lammert Geer- ligs, 3e Willem de Boer. Froulju Ringfytsen: le Jetske Cnossen 2e Aeltsje Koopmans, 3e mefr. H. Sj. Huitema. Manlju ringfytsen: le O. Hofman, 2e Jac Sj. Wittermans, 3e H. Stremler. Froulju 1640 jier: Hurdfytsen op bü- tenmodel fyts: le Grytsje Jaarsma, 2e Teatske Hoekstra, 3e Jeltsje Cnossen. Manlju 1640 jier: Hurdfytsen op bü- tenmodel fyts: le J. Sj. Wittermans, 2e A. Hofstra, 3e Math, de Vries. Manlju 16 jier en alder: Tüntsjefarre le Jelle Dykstra, 2e Th. Bootsma, 3e Wieger de Boer. Manlju 16 jier en alder: TÜntsje lüke le P. Wittermans, 2e J. Schotanus. Manlju 1624 jier: Jiurddrave mei hin dernissen: le Math, de Vries, 2e J. Wit termans, 3e Joh. Cnossen. Manlju 2540 jier: Mestslaen. le S Hofstra, 2e O. Hofman, 3e Anne Osinga Froulju 16—24 jier: Latterace. le I. Jel- lema, 2e Pytsje Nauta, 3e Y. Tjalsma. Froulju 25—40 jier: Wask ophingje: le mefr. J. Hoornveld, 2e mefr. S. Hofstra, 3e mefr. W. Vellinga. Pearen 4060 jier: Popperace, le S. Sj. Hoekstra en mefr. W. Visser; 2e Jac. Dui ker en mefr. Th. Koopmans; 3e J. Nauta en mefr. W. Vellinga. Pearen 1624 jier: Sekjerinne: le Joh. G. Cnossen en Tine Cnossen; 2e N. de Boer en Tryntsje Huitema; 3e M. Stoker en Tine Osinga. Manlju 40—60 jier: Petsjebalje: le S. Hoekstra, 2e KI. Koopmans, 3e P. Koop mans. Froulju 4060 jier: Ballonwedstriid: le mefr. KI. Wittermans; 2e. mefr. H. Bou ma; 3e mefr. H. Osinga. Pearen 2540 jier: Handichheitskriich: le Jan Schotanus en mefr. Ids Bergsma; 2e Durk Haanstra en juffr. J. Zwart; 3e P. v. d. Wal en Boukje Piersma. Famkes 13, 14 en 15 jier: Hurddrave mei hindernissen: le Iep Osinga, 2e Lys Geerligs, 3e Rymke Dykstra. Jonges 13, 14 en 15 jier: Hurddrave mei hindernissen: le Liuwe Cnossen, 2e Fr. de Vries, 3e Joh. Kiestra. Pearen 13, 14 en 15 jier: Kroade-race: le Sikke Wittermans en Lize Nauta, 2e Gesinus van Netten en Hiltsje Hofman, 3e Tj. v. d. Velde en Durkje Nauta. Troude froulju: Stuolledouns: le mefr. Tj. v. d. Velde, 2e mefr. S. Sj. Hoekstra, 3e mefr. J. Jelsma. Troude Manlju: Stuolledouns: le A. Bethlehem, 2e F. de Vries, 3e H. Osinga. Net troude froulju: Stuolledouns: le Tr. Huitema, 2e J. IJpma, 3e G. de Boer. Net troude manlju: stuolledouns: le W. een goede tegenaanval, maar bij het schot van r.binnen van Dalfsen stond doelman Brinksma goed opgesteld, zodat het resul taat nihil was. Het spel van Sneek zakte hierna iets af, terwijl de Groningers geestdriftig kwamen opzetten. Het bleef evenwel bij enige cor ners. Sneek nam het spel toen weer meer en meer in handen, wat eerst een drietal hoekschoppen opleverde en in de 37e mi nuut het tweede doelpunt, toen r.buiten Hofstra de bal voor de voeten van Bouma schoof, 20. Haren zette de tweede helft fanatiek in, maar haar voorhoede was totaal ongevaar lijk, zodat dit strovuur spoedig gedoofd was. Onze stadgenoten begonnen toen uit een ander vaatje te tappen, waardoor de voorsprong in korte tijd tot 50 werd op gevoerd. In de 10e minuut plaatste Bouma de bal via de paal in het vijandelijk doel, nog geen minuut later maakte Kootje er uit een pass van Bouma 40 van en weer tien minuten later zorgde Bouma er voor dat het 50 werd. Wel zwoegden de gas ten voor een tegenpunt, maar Sneek bleef het veld volkomen beheersen, zodat er van succes geen sprake kon zijn. Twee minuten voor het einde werd het halve dozijn vol. Een van de Groninger verdedigers sloeg de bal nl. in het strafschopgebied met de handen, waarna Kootje de strafschop feil loos benutte. Maar nog bleek de doelpun- tenhonger van Ydema c.s. niet gestild, want nog in de laatste seconden joeg Bouma het leer voor de zevende maal in de touwen. In om de ereplaats ten gunste van Rood Geel beslist. En op overtuigende wijze, want de Van het Sneker reserve-voetbal is weinig terechtgekomen. Alleen LSC 2 kwam in het Zuidersportpark binnen de lijnen tegen Heerenveen 3. Het werd de derde zege in successie voor de blauwwitten, maar even als de vorige keren was het ook nu weer op het nippertje. De uitslag was nl. 10. Verrassing in Assen. O.N.S. verraste Zaterdag vriend en tegen stander door ACV op eigen terrein met 32 te slaan, welke uitslag koren op de molen was van Blauw Wit, dat tegen De Heraclieden geen fout maakte (20) en nu met twee pun. i voorsprong aan de kop gaat. Heeg moest een punt bij Poolster achterlaten (het resultaat was 22) en Noordsche Schut toonde zich met 31 de de Leeuw. Zwaluwen, die er dit seizoen nog niet zo veel van maken. Blauw Wit ’34 3 ACV 3 ONS 3 Heeg 3 deze klas is er werd afgelast. Sneek Velocitas FVC Oosterparkers GRC LSC De opbrengst van de collecten van D.E.L. en I.P.S. bedroeg in Wymbritse- radeel totaal f 973.29, als volgt over de dorpen verdeeld: Jutrijp-Hommerts f207.85, Oudega f72.37, Gauw f60, Of- fingawier f 32.50, Goënga f 58.20, Schar- negoutum f 103.15, Woudsend f 106.37, Folsgare f 13.25, Nijland f 46.40, Heeg f 81.11, Gaastmeer f 91, Oosthem f 17 Abbega f 13.54, Uitwellingerga f 19.54, Wolsum f 16.43, Tirns f 14, Oppenhuizen f 20.58. In samenwerking met de afd Wymbritseradeel werd ook nog in de gemeente Rauwerderhem gecollecteerd De opbrengst was hier ,f 3Q.65, waarvan f 16,71 in Terzooi en f 13.89 in Sybran- daburen. De collecte voor het Kon. Wilhelmina- fonds ten bate der kankerbestrijding heeft in Gaastmeer f 150.20 opgebracht. Rob, de herenmannequin, toonde de modellen uit de herenafde ling van de C. en A.-zaken en ook vrou wen hadden toch wel oog voor de prak tische kant van de smallere pijpen van zijn pantalon. „Ze slijten minder snel”, zei mevrouw Maes, de lady-speaker var de show. Verder bewonderde ik zün Onze stadgenoten hadden weinig moeite met een wel hard werkend, maar primitief spelend Haren en doordat Velo een krappe maar verdienstelijke 21 zege op Zwaag- westeinde behaalde, verdrongen Ydema c.s. door hun 70 overwinning de kampioen van de eerste plaats. LSC kon het in Gro ningen niet bolwerken tegen Oosterpar kers. Het werd 30 voor de thuisclub, die hierdoor enkele plaatsen op de ranglijst steeg. FVC doet het maar uitstekend. Buurtgenoot Friesland werd met royaal verschil (51) geklopt en de Huizumers staan er nu zelfs gunstiger voor dan Oos terparkers. Heel wat minder vergaat het Frisia. De L.A.C. verloor thuis weer met 41 van GRC en met vrij grote zekerheid mag worden aangenomen dat de oudste Friese club ook dit seizoen geen rol van betekenis zal spelen. De eerste stagnatie in ook al. HelpmanNicator le klasse A: HaarlemGVAV 02, AGOVVHeerenveen 33, Leeuwarden Blauw Wit 20, DWSEnschede 12, ElinkwijkVSV 04, HVCWageningen 2—1. le klasse B: RigtersbleekGo Ahead 13, StormvogelsZwolse Boys 11, He raclesDOS 01, NECVolewijckers 13, AjaxVeendam 71, Enschedese BoysEDO 60. Res. le klas: Emmen 2GVAV 2 3—3, Achilles 2Be Quick 2 37, Velocitas 2 Leeuwarden 2 33, Heerenveen 2Oos terparkers 2 42. Roosenburg reserve. De Keuzecommissie van de K.N.V.B. heeft het volgende voorlopige Nederlandse elftal samengesteld, dat Woensdag 29 Sep tember te Nijmeven in het Goffert-stadion een oefenwedsthijd speelt tegen Rot-Weiss (Essen): Doel: Steiger (PSV). Achter: Wiersma (Donar) hoven). Midden: Klaassens (VW), vander Hoek (Feijenoord) en Jansen (ADO). Voor: Brooymans (RAC), Van Beurden (BW), Cor van der Gijp (Emma), Timmer mans (ADO) en Luiten (DOS). Als reserves zijn aangewezen: Van der Wint (VSV), Kuys (Haarlem), Terlouw (Sparta), Bennaars (DOSKO) en Roosenburg (Sneek). Poolster N. Schut L. Zwaluwen D, Heracliden 3 Eerste overwinning van Nijland. In de vierde klas mocht Nijland voor de eerste maal het zoet der overwinning sma ken. Een knappe prestatie van de babies om Delfstrahuizen met 30 te kloppen. QVC blijft koploper, maar incasseerde op eigen terrein door een bril tegen DWP toch zijn eerste verlies. Verder won VVT de uitwed strijd tegen Surhuisterveen met 32. 5 4 3 3 Roosenburg deed het gistermiddag in de wedstrijd tegen het pas gepromoveerde Haren kalmpjes aan, maar had door zijn uitstekend plaatsen toch een belangrijk aan deel in de grote overwinning die Sneek ook nu weer behaalde. De bezoekers waren lang niet tegen haar opgewassen. Wel namen ze af en toe even het offensief over, maar hun aanvallen bezorgden de Sneker achterhoede weinig of geen moeite. Al hun geploeter was tevergeefs. Ook dat van de achterhoede, die vrijwel machteloos stond tegenover het sterk dominerende Sneek, dat haar over macht in zeven treffers uitdrukte. 3 3 3 3 3 3 Rood Geel neemt Jouster hinder nis onberispelijk. 1 de derde klas is de eerste grote riag de ereplaats ten gunste Leeuwarders versloegen het goed begonnen De Kooi op eigen veld met 41. DOG speelde met zijn 11 tegen Harlingen de leiders bovendien in de kaart en ook de 42 zege van GAVC op Steenwijk zal hun wel niet onwelgevallig zijn. WZS haalde in Noordwolde de eerste volle winst binnen. Onze stadgenoten wonnen met 32 van Olyphia, dat nog steeds op het eerste puntje wacht. Ook bij MSCBergum werd lustig gescoord. Hier vielen zeven doelpunten, waarvan de gasten er vier voor hun reke-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1