Shot:. fel Kortsluiting O® Aspirin C.M.V. en C.J.M.V. zetten de winter- raak van smaak f Dit product is 1OO campagne in Kadervergadering Chr. Besturenbond Bitinking Slach by Warns TWEEDE BLAD DINSDAG 28 SEPTEMBER 1954 „SNEEKER NIEUWSBLAD” Ingezonden Zakennieuws i) a (Zie vervolg pag. S) Sociëteit Ouden van Dagen wordt uitgebreid Zeepost U vliegt nu door de was heen! 25 jaar Concierge Zuster van Walsema te Nijland zal afscheid nemen Nieuwe Sociëteit voor Gro ninger Reformatorisch Studentencorps Schiet op SHOT af en bij de eerste sigaret De nieuwe half zware shag van Niemeijer. Daar hoeft U niet lang over te praten: zeldzaam lekker! j s4 W t Ingee Mededel*->|’. Advertent! a i t Ad/ertentie LM. Firma Mlakema ontsloot door sto ring In de leiding. Hoofdpijn ver koudheid en reu matiek. ontstaan door storing in het lichaam. Hiertegen helpt Zam-dstra Sport. Naar Arosa gaat u misschien niet, al lokten de platen in de stand van Zand- stra Sport wel hevig naar die winter sportplaats. U zult de Hollandse winter wel het hoofd moeten bieden, koud, nat en dan is zo’n Sturka poplin jasje ide aal. Van buiten waterdicht, van binnen warm door de Teddy-voering. Met een lange wollen pantalon er bij een prak tische en flatteuze kleding. Ook de PSYCHOLOGIE VAN HET CHRISTENDOM. De vrolijke radiomuziek die de Midex opluisterde, kwam van het podium. Fir ma Minkema exposeerde hier de nieuw ste radiotoestellen. O.a. het nieuwste Philips radiotoestel, u weet wel waar zo veel over gesproken wordt. Mij viel een prachtige Philips combinatie op, radio, gramofoon en tien platen wisselaar. En dan een toestel met een mooie lichte kast, passend in een ‘modern interieur. Het doet me denken aan de klant die mooie banden vroeg voor z’n boeken kast. Bij een radiotoestel komt het op de klank aan, maar het oog wil tegelijk ook wat. Oog en oor beiden kregen hier hun deel, dat verzeker ik u. de de Van verzekeren gesproken, het ass.-kantoor Syb. Feenstra was hier tussen de zakenstands verzeild geraakt. De heer Feenstra, agent TielUtrecht N.V. Levensverzekering Utrecht, zette me aan het piekeren over de letters W.A. Ik zou bijna zeggen oplossing hier onder, maar ik help u direct uit de droom. W.A. betekent Wettige Aanspra kelijkheid voor particuliere ongeluk ken, snapt u. Daar kunt u zich tegen verzekeren natuurlijk zou ik zeggen want waar kun je je eigenlijk niet tegen verzekeren? Stand firma Yme Bakker. Miwebien niet tegen een gesprongen gteiaen vlaeehaal waar u juist zo aan 'f A (BAYER1 zag ik later aan de mooie voetjes van de mannequins op de modeshow, en ik kan u verzekeren, dat ze toen nog mooier waren dan geëxposeerd in de stand. Zo’n voet laat ze leven! Maar toch is ook zo’n tentoongesteld schoen tje al mooi door de sierlijke lijn en het mooie leer. Neem zo’n naturel jucht leren instap schoentje of zo’n suède schoentje in de nieuwe olifantkleur. Op de show zag ik ze dragen, maar hier kon ik zien hoe ze met plastic noppen bespoten waren. Een bijzonder mooi effect. Bq de stand van Firma Repko heeft het me bijna gespeten, dat ik geen bril draag. Daar waren brillen met losse plastic monturen in de boeldlgete kleu ren nu ja, ik ben blij niet m’n goede ogen maar ze waren zeer flatteus. In een ogenblikje hebt u zo’n plastic mon- tuurtje bevestigd op het gewone doublé montuur vandaag een groen, m- gen een blauw bij uw nieuwe blauwe jurk. De Bazeler Messe bracht deze cameleon monturen en Firma Repko is tot nu toe de enige zaak die ze in ons land ver koopt. Wat zegt u van een gouden mon tuur met heel fijn strass ingelegd of een gouden bril met echte edelsteentjes wat kostbaar ja, maar ongelooflijk mooi van lijn zelfs zonder glazen. U voelt meer voor het practische: een bril met drie afstanden in één glas! Boven: in de verte, onder: leesglas, midden strookje: anderhalve meter, waar u dus door ziet als u iets van de tafel moet grijpen. Voor kinderbrillen buigzaam montuur onbreekbaar. In korte tijd is de brillenverzekering van Firma Repko al populair geworden! Bril stuk of ver loren binnen 2 jaar na aankoop de bril wordt u volledig vergoed. Een zeer welkome service! de helderheid en goed, dat U behandelt leren poefje met bijzonder mooi ge kleurde motiefjes en, om in iets kleins te verzeilen, een alleraardigst sigaret- ten-etui. Verder waren hier de echt le ren tassen, schattige avondtasjes met goud pailletten, en praktische wollen ruit tassen. Misschien werpt u me voor de voeten dat dit een gekke combinatie is om in één adem te zeggen, maar het geeft volkomen Wielinga’s zaak weer die het kleinste portemonnaietje brengt naast de grootste klerenkoffer! De schoenen van fa. Muller Tweka trainingspakken in twee kleuren zijn niet te versmaden en de jongens krijgen geen koude oren onder de met Teddy gevoerde petten. Weet u dat jeugdige krachtpatsers' hun overtollige energie kwijt kunnen aan de Berg ex pander? Mogelijk vinden oude dito’s het ook best ieuk om die stalen veren uit te rekken, En dan maar zien wie het eerst Tarzan gelijk geworden is. Schaat sen, voetbalschoenen Zandstra Sport is na het zeilseizoen ingesteld op de wintersporten, die ook in ons land be oefend kunnen worden. zijn en de Bijbelse vormen nu sj van verstaan. In de loop men i opbouw de loop der tijden gegroeid en geworden is. Men zal begrip krijgen voor de. betekenis grond van L_ C' dogma’s, die vanuit de psychologie «4 S’* 1 tl mens ertoe komt die en die vorm te weer Ik heb geconstateerd dat Castella Parels een enorm product is, nimmer ben ik zo snel klaar geweest met mijn was en het goed Modeshow van Breimodellen. Men schrijft ons: Vele dames hebben in de beide vorige seizoenen het amateurmodeshow gezel schap uit Purmerend met hun naar eigen ontwerpen gebreide kleding zien optre den. Het is de fa. Jac. Kuypers, „De Wol- wmkel”. Gedempte Poortezijlen 9, Sneek gelukt dit gezelschap, dat zelfs uit het buitenland verzoeken ontvangt om een aantal shows te geven en dat in dit sei- ten "harren flaggen oan ’e mesten hysten zoen voor alle avonden bezet is, ook naar - Sneek te doen komen en wel op Donder dag 30 September a.s. in hotel Hanenburg ’s middags half drie en ’s avonds acht uur. De middagshow is mede georgani seerd door de Ned. Ver. van Huisvrou wen afd. Sneek en de bond van Oud-leer- lingen bij het Landbouw Huishoud on derwijs, Sneek en Omstreken. Verleden jaar trad het gezelschap o.a. op in Leeu warden, Concertzaal Schaaf, 's Middags en ’s avonds was de zaal zo vol dat tal van dames geen plaats meer konden be komen. Thans komt het gezelschap 29 September a.s. in Leeuwarden. De zaal is nu reeds uitverkocht. Zegt u di iets?? De oorzaak van het succes ligt in het feit dat dit gezelschap kleding toont, die zeer apart is, doch niet zo exclusief dat de Nederlandse vrouw ze niet zou kunnen of willen dragen, en dat steeds bij alle mo dellen rekening wordt gehouden dat de kleding voor iedere beurs bereikbaar is Zowel in grote steden als in kleinere plaatsen heeft deze show een zeer gun stige pers en wij hopen met het organi seren van deze avond ook de dames van Sneek en Omstreken een genotvolle mid dag en avond te bezorgen, die men an ders alleen in de grote steden kan gaan bijwonen. Alle mogelijke inlichtingen zijn dagelijks aan onze zaak te bekomen. dank aan de spreker, de organist en de hoornblazers en sloot daarop met dank gebed. De widdou fan Arjen Witteveen, de boumaster far it manske monumint waerd apart it wolkom taroppen. Hinne Feenstra droech foar üt wurk fan Douwe Tamminga en E. B. Fol- kertsma en melinoar waerd der songen by mesyk fan t korps „War Dy” „Eala Fria Fresena” en „It HeltelAn”. Jan Piebenga haldde in rede dy’t yngie op de bits jutting fan de Slach by Warns foar Fryslhn en de Friezen, hweryn hy binammen it Ijocht skine liet op de boeren. Hy forgeliek de feodale stelsels fan troch de ieuwen hinne yn oare lannen, mei it biwald yn dyselde tiden foar de Fryslênnen en boude fan derüt de greate en wildweidige bitsjut- ting fan it forset yn Fryslên yn 1345 foar it Fryslên fan hjoed op. Mei in tige oantrünjend wurd sleat Wybinga de bitinking dy’t ündanks de felle reinbuien tige goed bisocht wie. Efkes letter lei alles wer forlitten yn it rüzjen fan wyn en wetter, allinne de printen fan de autotsjillen by it sterke monumint mei de letters „Leaver dea as slaef” leine der as biwiis da üs folk net forjit. Yn ’e herberch to Warns wie noch efkes in spontaen bylnoar wezen fan lênslju der’t songen en praet waerd oer alles hwat it Fryske hert oangiet. - gpierwit D5t 'product is 1OÓ Toen Shakespeare wat laatdunkend liet vragen „What is in a name” heeft hjj er bepaald niet bij gedacht ,dat er juist erg veel in een naarn kan liggen. Neem nu de naam „Midex”. Elke Sneker, en ook de inwoners van omliggende plaat sen, ziet bjj het horen van dat „Midex" ogenblikkelijk de gezellige zaal Ha nenburg voor zich waar een aantal Sne ker zakenlieden hun artikelen expose ren. Deze Midex is Vrijdag en Zaterdag voor de derde maal gehouden, en ook deze keer was het weer geanimeerd en gezellig in de zaal. „Midex” heeft inder daad een populaire klank gekregen en de exposerende firma’s doen steeds hun best de stands zo aantrekkelijk moge lijk te maken. It wie Sneon de 25e fan Septimber min waer doe’t de Fryske flagge hyst waerd en de Friezen by mesyk fan it Warnser korps it flaggeliet songen, mar Piter Wybinga yn syn iepeningswurd, sei, dat hwer’t üs lênslju nou 609 jier forlyn ek net frege hiene, hoe is it waer mar libben en bloed oer hiene foar üs frjjdom, wy binammen üs net oan waer en wyn hiene to steuren. Hy lies in tillegram foar fan it Kr. Frysk Selskip üt Grand Rapids, Michi gan, hwerüt bliek dat hja dêrre yn 'e geast aizze 25 Sept, mei bilibben en de lênslju yn it heitelèn krêft en stipe ta- w’vsken „nou’t hja de kleare wei wer gean yn it rjocht foar selsbistean”. Ek üt Amrum wiene lokwinsken kom men, wylst fortsjinwurdigers fan kri- het beproefde preparaat En U staat versteld van de blankheid, de zachtheid van alle ‘t met Castella Parels. Volg de beste raad, die U ooit werd gegeven haal nog vandaag Castella Parels (47 ct per pak) in huis Ingez. Mededeling gehecht was. Dan is er maar één weg u koopt een nieuwe en dan eentje die met geen mogelijkheid kan knappen, al giet u er kokende bessensap in en zet u hem dan op een natte doek. Deze won- derschalen, merk Pyrex, zag ik in de stand van Yme Bakker. Ze kunnen een temperatuurverschil verdragen van 300 graden en zijn het nieuwste van het nieuwste op dit gebied. Ik zag een aller» liefst glazen koekepannetje met af neembare steel. Dan was er nog een glazen potje met een dekseltje dat door een beugeltje vastgehouden wordt ra ra waar dient het voor om een ei zonder dop in te koken! Het schijnt lekker te zijn. De prachtige en prakti sche Perco koffiefilter Leerdam had veel belangstelling en hoe praktisch de verstelbare schotelhouders van Tornado zijn, werd duidelijk gedemonstreerd. Firma Njjholt. Natuurlijk genoten de Fridor naai machine en de Meister zig-zag-machine, die beiden In de stand van Firma Njj- holt gedemonstreerd werden, grote be langstelling. Ze werken dan ook fantas tisch en er is geen onderdeel van het naaiwerk te verzinnen dat deze machine niet uit kan voeren. Verder werd hier nog gedemonstreerd op de Meister Re gina. Nu kimt u zien hoe populair de Midex is. Pas is Regina in ons land aan gekomen of ze is hier al op de Midex aanwezig. Weet u wat zij presteert? Ze kan automatisch shablone borduren! Het principe kan ik u niet precies uit leggen, maar met een druk op het voet pedaal komt bet zaakje in orde! Na ruim 1 jaar is wel gebleken, dat de Sociëteit in een grote behoefte voorziet, ge zien de gestadige groei van het aantal be zoekers. Het comité heeft daarom gemeend, dat nu de tijd gekomen is, om de sociëteit uit te breiden. Het stelt zich voor de Maandagmiddag te bestemmen voor die groep Ouden v. Dagen, die gaarne willen kaarten. Donderdagmiddag blijft, zoals hij is, bestemd voor andere spelen. Met ingang van Maandag 4 OCTOBER zijn dus allen van boven de 65 jaar, die graag een kaartje leggen, van harte welkom. Verzocht wordt zelf kaarten mee te nemen. De sociëteit is geopend van half 3 tot half 5. De kosten bedragen 10 ct. voor de thee. Er mag niet om geld gespeeld worden. Namens het Comité s G. DE JONGGERLING( voorz.ster. L. SILVIUS—WORTELBOER, secr.esse. E. B. JORNAWEERT, penn.esse. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waaroj de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Indonesië: s.s. Automedon Ned. Nw. Guinea: s.s. Tomini Fed. Antillen: m.s. oranjestad Suriname: m.s. Stentor Canada: s.s. Rijndam s.s. America! Counselor Australië; via Engeland Inlichtingen betreffende By de stand van firma Martens bleef ik lang staan kijken Dat nyloij ondergoed, ziet u. Zo’n nylon hesje met een nylon japon, men wendt er maar moeizaam de ogen af. Om dan Novana f(jn rib ondergoed te zien hemdjes met kant Mevrouw subliem! Ach wat interesseert ons dan de degelijkheid, maar dat schijnt bij Novana ook in orde te zijn en ik zag onder een vergrootglas de fijnheid van vezel van deze gekamde katoen. Vasana nylonkousen met een fancy outline in vier kleuren Bordeaux, bruin, groen en zwart, passend bij tas en schoenen, doen ook een vrouwenhart sneller kloppen. Voor oudere dames brengt deze firma Mousse Nylon kousen, zeer rekbaar, ondoorzichtig en warm! schrift goed en. Parfumerie Fokkema. Een vrouw en een Remington scheer- apparaat. Wat maak je daar van. De monstreren gaat niet, vertellen wel, en zo’n aardig dingetje in een mannenhand bekijken ook. Dat deed ik dan in de stand van Parfumerie Fokkema en ze vertelden me dat de motor in zo’n din getje razend snel draait 9000 toeren per minuut, mijnheer. Scheerkoppen met 264 mesjes, ik herinner me toch de tijd dat één mes het karweitje deed. Moet, je niet vragen hoe! Wist u dat mijnheer voor het scheren Remington Pre shave gebruikt? Dat spul prikkelt de baard haren zodat ze rechtop gaan staan en gemakkelijker afgeschoren kunnen wor- enthousiaste voorzitter maar het Woord van God moet sporen. Er moet wat van ons uitgaan en dat gebeurt niet als wij ons niet later leiden door het Woord van God. Als wi; neden Zijn stem horen, zal ons karretje niet op de zandweg blijven steken. God roept ons, treedt dan aan. Dr. J. H. Beerekamp van Gronin gen had tot onderwerp: „Twee geloven op één kussen, daar slaapt de duivel tus sen”. Gemengde huwelijken leveren vaak tal van moeilijkheden op. Als ieder aqn zijn eigen kerk vasthoudt, dan is er al spoedig een geschilpunt, waarmee de predikanten vaak heel wat moeite heb ben. Doch niet alleen in de kerk, doch voornamelijk in het gezin komen dan de bezwaren, omdat men in het gezin de hele dag op elkaar is aangewezen, terwijl men in de kerk maar even komt. De man en vrouw behoren één te zijn in de prin cipiële dingen, daar mag geen wig tus sen worden gedreven. Die eenheid staan de op Gods Woord, is van ongelooflijke betekenis. Toch kan er eenheid zijn tus sen leden van verschillende kerken, evenals die goed kan zijn tussen leden van de eigen kerk. Ook in onze kerk zijn er tal van verschillen in opvatting, die een goed samengaan met elkaar niet be lemmeren. Doch het kan ook zijn, dat de een niet naar de kerk wil, waardoor de ander, om de vrede te bewaren, dan ook maar thuis blijft, al gaat het met een be zwaard hart. Het kan gebeuren, dat een gelovige met een ongelovige omgaat, met de gedachte dat hij de ander onder de beademing van het evangelie brengt Dat kan gebeuren, maar gebeurt ook vaak niet. Ook de overgang naar een andere kerk is nog altijd geen winst. Het komt voor, dat men zich in de andere kerk niet thuis voelt. Liggen beide ker ken ver uiteen, dan is het gevaar voor dagelijkse spanningen zeer groot. Het kerkbegrip is bij zeer velen zeer groot, zodat op waardering van de andere ker ken niet te veel gerekend mag worden. Hoe staan wij in de Herv. Kerk ten op- In de Broerekerk te Bolsward hebben Woensdagavond de C.M.V. en de C.J.M.V. een vergadering gehouden, die bedoeld was als de inzet van het winterwerk de zer beide verenigingen. Ds. Stap van. Op penhuizen opende het samenzijn na ge meenschappelijke zang, met Schriftlezing en gebed. Hij sprak er zijn blijdschap over uit, dat zovelen waren opgekomen want de vrees is wel eens opgekomen of het niet beter zou zijn deze samenkomsten stop te zetten. De leden wilden echter niet dat wij hiermee ophielden en daar om willen we nu weer samen het winter werk onzer verenigingen aanvangen met deze vergadering. Wij moeten samen weer aan de slag, de besturen onzer rin gen moeten het werk weer voorbereiden Het lijkt met ons op het bekende versje van de man wiens karretje op een zand weg reed, doch die ten slotte niet thuis komt. Ook bij ons zijn er die niet weer thuis komen en daarom moeten we aan de slag. Maar hoe? Jl. Zondag is de Grote Trek ingezet en daar horen wij ook aan mee te doen. Niet enkel een of presidente ons aan tijd. Castella Parels strooit men zó in het water en direct ontstaat verrukkelijk schuim. Geen papje vooraf te maken Alle vuil trekt enorm snel uit het goed in paniek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Door de veel kortere behandeling gaat het goed veel langer mee: hier is nu ein delijk eens een lOO’/o veilig wasmiddel. Firma Wielinga zocht het deze keer zelfs in Marocco. Daar waren grote levensgrote crêpe pa pieren palmen en een geschilderde ach tergrond van een Oosters stadje waar een uitgezóchte collectie Maroccaans lederwerk mee in stijl was. De tassen van dit soepele bewerkte leer zijn toch bijzonder mooi. Hier waren ze in ver- schillende modellen en uitvoeringen, na- Jg turel en gekleurd. Daarnaast zag ik een den. En dan zeggen ze nog dat de vrouw geraffineerd is! After shave, ook al van Remington, wordt natuurlijk na het scheren gebruikt, om lekker te ruiken vermoedelijk. Dames gebruiken daar voor o.a. Valdelis stiften, die ook in deze stand waren plus nog een stuk of wat parfums, maar ik had te veel aandacht voor die scheerpartij. Boekhandel Wielenga Vulpennen spelen een rol in mijn leven en u kunt de sporen vinden op mijn vingers. In de stand van Boekhan del Wielenga zag ik nu echter een „spoorloze" vulpen om het maar zo uit te drukken. Deze sublieme Sheaffer’s snorkel vulpen laat inderdaad geen spo ren, geen inktvlekken, na. Niet op uw handen, kleren, tafel nergens op! En dat komt door een ingenieus vulsysteem, dat een vrouw wel uitgevonden zal heb ben! Na een druk van uw vinger komt een zuigbuis naar buiten die de inkt op zuigt. De pen komt niet met de inkt in aanraking en wordt dus niet vuil. Het inktreservoir wordt automatisch afge sloten, waardoor lekken uitgesloten is, zelfs bij luchtreizen. Een pracht pen, gemakkelijk in de hand, lichtschrijvend. Ballpoints hebben mijn persoonlijke lief de niet, maar de Snorker ballpoint ivijf maal zo lang als andere merken. Een aardig artikel in deze stand waren ook schrijfcasette's van plastic en zelfs schuimrubber. In houd: papier, kalendertje, ballpoint, postzegelvakje mooi uiterlijk en praktische inhoud. Vrijdag 1 October a.s. viert Mevr. M. Meijer-Kluiwstra alhier haar 25-jarig jubi leum als concierge in het Administratiege bouw van het Old Burger Weeshuis. Toen zij werd aangesteld, was de heer J. H. Doodkorte voorzitter van het College van Regenten en de heer F. Smit secreta- ris-boekhouder. Daarna heeft zij tal van Regenten zien komen en gaan en maakte zij ook twee maal een verandering van secretaris-boekhouder mee. In 1930 werd de heer Smit nl. opgevolgd door de heer H. J. Haytink, en sinds 1946 is de heer E. Kanon met het secretariaat en de administratie belast Onder deze titel zal Drs. R. K. de Jong, voorganger van de Ver. van Vrijz. Herv. hier ter stede onder auspiciën van deze Vereniging een cursus beginnen, die ten doel heeft vooral diegenen te trekken, die buiten enig kerkelijk verband staan De overwe gingen, die geleid hebben tot het geven van deze cursus zijn de volgende: Er zijn vele mensen, die niet kunnen geloven in de dog ma’s en de geloofsopvattingen van het Christendom. Men staat vreemd tegenover de vaak zeer oude uitdrukkingen en zegs wijzen, die in de kerkdienst gebezigd wor den. Men verstaat de taal van het Christe lijk geloof niet. Zo gezien is het geen won der, dat men niet meer ter kerke gaat; de preek kan nog zo goed zijn, als men de vooronderstellingen en de uitgangspunten van deze preek niet begrijpen en aanvaar den kan, dan heeft men over het algemeen niet veel aan de godsdienstoefening. De predikant spreekt vanaf een bepaald ni veau, dat voor de niet ingewijden onbe reikbaar is. Hij leert, hoe goed en mooi het is daar te zijn, maar hij leert niet hoe men dit niveau moet bereiken. De gemeente wordt immers verondersteld daar reeds te en andere symbolen en te begrijpen? Deze cursus wordt jpeciaal gegeven voor hen, die de taal het Christelijk geloof niet of ten dele Z_ _1_ van deze leergang zal inzicht krijgen in de structuur en de r van het Christendom, zoals dat in de loop der tijden gegroeid en geworden is. Men zal begrip krijgen voor de betekenis en achtergrond van de Christelijke symbo len en benaderd zullen worden. Steeds zal de. yraag gesteld worden, hoe de om zo te geloven en u gebruiken om zijn religieuze ervaring Zaterdagmiddag kwamen de leden van bovengenoemde organisatie in Aere Peren- nius samen om te luisteren naar wat de heer H. R. Plomp, bestuurslid van het C.N.V. zou zeggen over een drietal onder werpen, waarvan het eerste was: Het vraag stuk van de lonen. Spreker stond uitvoerig stil bij de totstandkoming van de beide laatste loonronden en wees er ten slotte op dat het voor de werknemers zaak is met werkgevers te praten over de toekenning van de pas vastgestelde loonronde, terwijl er al meerdere bedrijfstakken de toezegging van de uikering hebben gedaan. Het tweede punt was het verschijnen van het bekende mandement van de R.K. bisschoppen, waar over de heer Ruppert ook heeft gespro ken, wat tot gevolg heeft gehad, dat het N.V.V. de gereglementeerde samenwerking heeft opgezegd. Hoewel de toestand nu moeilijk is geworden, is het C.N.V. toch voornemens door te gaan en ieder geval op zichzelf te beschouwen. Het derde punt betrof de November-actie, waartoe hij de leden opriep tot medewerking. Een aantal vragen werd gesteld, die door spr. uitvoe rig werden beantwoord. Vrijdagavond krijgen de bewoners van Nijland en Omstreken de gelegenheid af scheid te nemen van hun wijkverpleegster zuster van Walsema en kennis te maken met haar opvolgster zuster Westera. De Vereniging v. Wijkverpleging én tbc-bestrij- ding Wymbritseradeel N.W., omvattende de Groene Kruis Verenigingen van Nijland en Oosthem, heeft tot dit doel een bijeen komst belegd, die in het Lokaal gehouden wordt en ’s avonds om half acht aanvangt. Steeds gebruikte ik andere was middelen, maar deze kunnen niet in de schaduw staan. U zult be grijpen dat ik in het vervolg voor de was Castella Parels gebruik Zo schrijft ons één van de vele tien- duizenden huisvrouwen, die opgetogen zijn over de snelle en fantastische re- sultaten die zij bereiken met Castella Parels, het wasmiddel van de nieuwe Advertentie zich te van het gemengde huwelijk? De bijbel geeft ons daarover geen beslist ge luid. In de oude kerk had men over deze kwestie geen scheuringen. Spr. gelooft in de Oecumene, die toch een eenheid wi) zijn. En toch zijn er tal van verschillen die God niet interesseren, waarom de mensen er zich ook niet druk over be hoeven te maken. De ene vraag waar hel op aankomt is of wij in Christus zijn. Toch kunnen er verschillen zijn, die zo groot zijn, dat men beter doet geen hu welijk met elkaar aan te gaan. Wij mo gen in onze Herv. Kerk wel eens beden ken, dat het feitelijk onze schuld is, dat er zovele kleinere kerken zijn. Als oiizi Kerk beter haar taak en roeping had verstaan, zou veel wat nu gebeurd is, niet zijn voorgekomen. Nu hebben wij de taak te verstaan wat het is Hervormd te zijn. Wij hebben de band met het voor geslacht, die wij niet mogen los laten wij bezitten de Ned. Geloofsbelijdenis en de Heidelbergse Catechismus. Ook met het Nederlandse volk zijn wij ten nauw ste verbonden. Er zijn tal van plaatsen waar alleen een Herv. Kerk is, er is geer kerk, die zo’n veelomvattende arbeid heeft als de Herv. Kerk. Wij willen geen afgeslotenheid, de ramen moeten wfjd open. Wij zoeken contact met het buiten- land. Waar de Geest van Christus is, za de onderdrukking van de yaarheidsvraaf worden tegengegaan. Loop daarom niet direct uit de Herv. Kerk weg, zij is er een met veel voorrechten. En als het dan niet anders kan, ga dan naar de andere kerk, ook daar wordt de wederkomst var Christus verwacht Een aantal vragen werd ingeleverd welke door spr. werden beantwoord. Ds. Stap bracht aan het eind hartelijk te geven. Op deze wijze zal men begrip krijgen voor de geloofsovertuiging van de Christengelovige. Het wezen van hop Chris tendom wordt in deze cursus natuurlijk niet geraakt, de geloofsinhoud van de godsdienst onttrekt zich ten ene male aan wetenschapj lijke waarneming, ook aan psychologie. Slechts de buitenkant, vorm, wordt aan een nauwgezet onderzoek onderworpen, de dogma’s en de symbolen, die elk voor zich een heenwijzing zijn naar de inhoud. Maar meer dan een heenwijzing kan geen mens geven en wordt in deze cur sus niet bedoeld. Drs. de Jong begint deze wekelijkse leer gang op Dinsdag- en Woensdagavond, 28 en 29 Sept, ’s avonds van 910 uur in Frede- hiem, Kleinzand 18. U kunt dus kiezen op welke avond U wilt komen. De cursus is openbaar, voor iedereen toegankelijk, ge heel vrijblijvend en met name bedoeld voor mensen, die geen vrede kunnen vinden met het Christelijk geloof in de kerk, maar anderzijds behoefte hebben aan religieuze voorlichting. <29 Sept.) (30 Sept.) (21 Sept.) (6 Oct) (29 Sept) (30 Sept) (2 Oct.) de verzen- dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Reeds gedurende enige maanden is de Sociëteitscommissie van het Groninger Re formatorisch Studenten Corps „V.E.R.A.” met grootscheepse acties bezig teneinde gel den te verzamelen voor de bouw van een nieuwe Sociëteit. Het rudiment beschou wend van het huidige pand in de H. W. Mesdagstraat zijn deze acties alleszins ge rechtvaardigd. Ziet men de taak van de Universiteit als de algemene intellectuele vorming van de student beogend, de stu denten Corpora met als trefpunt de Socië teit, dragen zorg voor de geestelijke en ze delijke ontwikkeling. En wil V.E.R-A. haar taak op de juiste manier vervullen dan heeft ook zij een goede Sociëteit nodig. Na in Groningen en in Drente goede resulta ten bereikt te hebben begint de „Actie Friesland”. In de week van Maandag 27 September tot Zaterdag 2 October zullen ca. honderd V.E.R.A.-leden werkzaam zijn in vrijwel geheel Friesland. En dat het wel slagen van deze actie van het grootste be lang is, bleek ons wel uit het onderhoud dat wij op de persconferentie, welke Don derdag in Leeuwarden gehouden werd, met de Sociëteitscommissie mochten hebben. Zoals bekend hebben in het aanbevelings- comité o.a. zitting: Mr. J. Algera, Minister van Verkeer en Waterstaat, H. L. Dedden, Voorzitter Friese Maatschappij van Land bouw, Mr. A. Hannema, Hoofdbestuurslid C.B.T.B. en Ds. C. van der Woude. Met de financiering van een eigen tehuis zal naar schatting een bedrag van rond een ton gemoeid zijn. De provincies Groningen en Drente, die tezamen een bedrag van f 62.000 bijeen hebben gebracht, hebben reeds het goede voorbeeld gegeven, zodat thans Friesland aan de beurt is gekomen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 5